Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-03, 20:15   #421
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

przy słówku "żywić" odczuwam niejaki zgrzyt
"paść"?
"zapychać?"

Edit: dziewczyny, bez przesady dużo jeszcze muszę się nauczyć

zresztą jak będziecie w moim wieku, to będziecie mądrzejsze ode mnie w tych tematach
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2013-09-03 o 20:27
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 20:21   #422
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez malvinus Pokaż wiadomość
Ela dla Ciebie tylko oranzada
Biorę co leją. Nic mi innego nie pozostało
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 08:47   #423
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
a to tak sie da?
Najwyraźniej...

W ogóle uległam durnemu nawykowi zaglądania innym w talerz i zauważyłam pewne proste zależności i np ponad 100 kg Anglicy stołujący sie obok nas nigdy nie nabrali na talerz żadnego warzywa


Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
przy słówku "żywić" odczuwam niejaki zgrzyt
"paść"?
"zapychać?"

Edit: dziewczyny, bez przesady dużo jeszcze muszę się nauczyć

zresztą jak będziecie w moim wieku, to będziecie mądrzejsze ode mnie w tych tematach
A odżywiać??

Dzięki temu że znalazł sie ktoś, kto nam coś do głowy porządnego nakładł, może coś w tych głowach zostanie...
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 14:11   #424
malvinus
Raczkowanie
 
Avatar malvinus
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 450
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez JuliaWhite Pokaż wiadomość
Myslisz, ze wysuszony banan (nie wiem jak to sie nazywa prawidlowo ) to jeszcze owoc czy juz slodycz?


Trzymam kciuki, zeby kolejne dni minely pozyywnie. Ostatnio sie rozbestwilam. Mialam urodzinki i tu ciastko, tu torcik, tam czekolada... Jestem z siebie nie zadowolona ale z drugiej strony wiem, ze juz pewnie tak szybko na wycieczke nie wyjade i szkoda mi bylo po prostu nie sprobowac smakolykow lokalnych.


Ja poznalam kilka osob z ktorymi cwiczylam. Szkoda tylko ze ich motywacja byla jeszcze mniejsza od mojej. Szybko wiec odzwyczailam sie i jak cwicze to najlepiej sie czuje cwiczac samotnie.
taki twardy to chips bananowy, smazony w tluszczu i z syropem glu-fru, a taki ciemny, suszony to chyba mozna uznac za owoc, jesli nie ma dodatkow. choc najlepiej swiezy, ze skorki, najnaturalniejszy

narazie detoks przebiega pomyslnie, dolozylam w tym tyg bataty po treningu bo slaba bylam. w przyszlym tyg dochodza owoce po treningu probowanie lokalnych specjalow to jedno a wciaganie wszystkiego slodkiego co jest w domu to drugie...ja musze miec szablon zachowan w takich sytuacjach (np. jem tylko domowe ciasto)

pare dni temu jakis facet zgwalcil biegajaca samotnie, po lesie kabackim w warszawie, kobieta...trzeba uwazac gdzie sie cwiczy i z kim. ten facet jej nie znal, napadl na nia, ale rownie dobrze mogla sie z nim umowic na bieganie...
__________________
"Nie trwoń czasu, to z niego składa się życie."
malvinus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 17:03   #425
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

ostatnio mam ze tak sie wyraze.. g*wniany problem..
nie wiem dlaczego przy stalej diecie, duzej ilosci plynow wypijanych w ciagu dnia (glownie woda min. ngaz.; czasami goraca herbata bo cos mnie bierze) mam takie problemy z wyproznieniem sie
czy to moze byc przez kreatynine ktora swego czasu przyjmowalam? teraz jestem chora wiec zero treningow i "koksu". ciezko chodzic takim wzdetym
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 17:14   #426
Benera
Rozeznanie
 
Avatar Benera
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 640
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

dziewczyny,jak nauczyc sie podciagania na drazku bez udzialu osob trzecich ?
Benera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 17:40   #427
JuliaWhite
Raczkowanie
 
Avatar JuliaWhite
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 39
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez malvinus Pokaż wiadomość
taki twardy to chips bananowy, smazony w tluszczu i z syropem glu-fru, a taki ciemny, suszony to chyba mozna uznac za owoc, jesli nie ma dodatkow. choc najlepiej swiezy, ze skorki, najnaturalniejszy

narazie detoks przebiega pomyslnie, dolozylam w tym tyg bataty po treningu bo slaba bylam. w przyszlym tyg dochodza owoce po treningu probowanie lokalnych specjalow to jedno a wciaganie wszystkiego slodkiego co jest w domu to drugie...ja musze miec szablon zachowan w takich sytuacjach (np. jem tylko domowe ciasto)

pare dni temu jakis facet zgwalcil biegajaca samotnie, po lesie kabackim w warszawie, kobieta...trzeba uwazac gdzie sie cwiczy i z kim. ten facet jej nie znal, napadl na nia, ale rownie dobrze mogla sie z nim umowic na bieganie...

Wlasnie podjadam owoce w pracy. Winogrona, truskawki i nektarynka. Nie ma nic lepszego

Ja dalej pracuje nad swoim szablonem zachowan. Stad te owoce, ktore zastepuja mi slodkosc po ktora bym siedzac w rpacy siegnela. Nie dlatego, ze chce mi sie czegos slodkiego tylko z nudow.

Jesli chodzi o bieganie po parku to od razu przypomina mi sie dokument o Chandra Levy. http://en.wikipedia.org/wiki/Chandra_Levy

Tak gleboko mi sie to wrylo w swiadomosc, ze parki omijam szerokim lukiem i mimo, ze nie lubie cwiczyc przy ludziach wybieram bardziej oblegane miejsca.
JuliaWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 17:41   #428
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

A ja mam pytanie, które większości wyda się banalne, no ale cóż, spróbuję
Do tej pory bardzo często chodziłam na fitness, lubię tego typu zajęcia wzmacniające/modelujące, jednak postanowiłam dołączyć do tego siłownie, co by efekty były widoczniejsze. Po fitnessie ciało jest jędrniejsze, jednak zależy mi teraz na tym, aby również mięśnie były bardziej widoczne. No i wybrałam się na trening personalny, z nadzieją że dowiem się, jak ćwiczyć, no i muszę przyznać że trochę lipa. Na początku była standardowo rozgrzewka, czyli trochę bieżni, orbitrek, no a gdy miała nadejść część wzmacniająca, to zostałam poinformowana tylko o tym, jakie ćwiczenia wykonywać z udziałem maty, stepu, bosu, gum itp. takie rzeczy robiłam na fitnessie, tu raczej myślałam o ćwiczeniach na maszynach, ew. wolne ciężary, ale usłyszałam, że powyższy zestaw na początku wystarczy. Sama nie wiem co o tym myśleć, faktycznie tak jest?
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 18:23   #429
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Jak najbardziej możesz ćwiczyć siłowo.
Jeśli nie ma kto pokazać Ci prawidłowej techniki ćwiczeń z wolnymi ciężarami, to zacznij na maszynach a w międzyczasie doszkalaj się choćby tutaj

trening ułóż sobie na zasadach:
-1-2 ćwiczenia na daną partię ciała
- zaczynasz od dużych grup mięśniowych kończysz na małych a więc nogi, pośladki, klatka, plecy, barki, ramiona, w międzyczasie możesz ale nie musisz wpleść coś na brzuch
- możesz zacząć od 2 treningów w tygodniu stopniowo dochodząc do 2-3
- ćwiczysz w nienastępujące po sobie dni
- zaczynasz od 5-0 minut rozgrzewki, obejmującej całe ciało, może być na maszynach aerobowych i tutaj najlepiej sprawdzą się orbi i wioślarz
- po treningu możesz ale nie musisz zrobić jeszcze 10-20 minut cardio
- zaczynasz od 2 serii każdego ćwiczenia, w każdej serii 12-15 powt.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 21:27   #430
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość

W ogóle uległam durnemu nawykowi zaglądania innym w talerz i zauważyłam pewne proste zależności i np ponad 100 kg Anglicy stołujący sie obok nas nigdy nie nabrali na talerz żadnego warzywa
Oni frytki traktują jako warzywa

Cytat:
Napisane przez malvinus Pokaż wiadomość
pare dni temu jakis facet zgwalcil biegajaca samotnie, po lesie kabackim w warszawie, kobieta...trzeba uwazac gdzie sie cwiczy i z kim. ten facet jej nie znal, napadl na nia, ale rownie dobrze mogla sie z nim umowic na bieganie...
Dlatego mimo że lubię sobie pobiegać to nie biegam jesienią i zimą bo po ciemku samej to nie mam zamiaru się narażać.

Cytat:
Napisane przez Benera Pokaż wiadomość
dziewczyny,jak nauczyc sie podciagania na drazku bez udzialu osob trzecich ?
Tu jest fajny tutorial http://www.youtube.com/watch?v=FLDRxGlBuKY (i część 2 na tym kanale YT)
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 08:08   #431
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
ostatnio mam ze tak sie wyraze.. g*wniany problem..
nie wiem dlaczego przy stalej diecie, duzej ilosci plynow wypijanych w ciagu dnia (glownie woda min. ngaz.; czasami goraca herbata bo cos mnie bierze) mam takie problemy z wyproznieniem sie
czy to moze byc przez kreatynine ktora swego czasu przyjmowalam? teraz jestem chora wiec zero treningow i "koksu". ciezko chodzic takim wzdetym
La Figa mi w takich sytuacjach awaryjnych pomagała łyżeczka nie mielonego siemienia lnianego...
A zielone warzywa masz w odpowiedniej ilości?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-05, 08:17   #432
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
La Figa mi w takich sytuacjach awaryjnych pomagała łyżeczka nie mielonego siemienia lnianego...
A zielone warzywa masz w odpowiedniej ilości?
codziennie zjadam min. pol kilograma
dzieki za rade bede probowac. czytalam tez o lyzce jakiegos oleju - wzielam oliwe z oliwek i pozniej zapic to szklanka wody na czczo. sprobowalam i czekam :P
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 08:43   #433
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Jak najbardziej możesz ćwiczyć siłowo.
Jeśli nie ma kto pokazać Ci prawidłowej techniki ćwiczeń z wolnymi ciężarami, to zacznij na maszynach a w międzyczasie doszkalaj się choćby tutaj

trening ułóż sobie na zasadach:
-1-2 ćwiczenia na daną partię ciała
- zaczynasz od dużych grup mięśniowych kończysz na małych a więc nogi, pośladki, klatka, plecy, barki, ramiona, w międzyczasie możesz ale nie musisz wpleść coś na brzuch
- możesz zacząć od 2 treningów w tygodniu stopniowo dochodząc do 2-3
- ćwiczysz w nienastępujące po sobie dni
- zaczynasz od 5-0 minut rozgrzewki, obejmującej całe ciało, może być na maszynach aerobowych i tutaj najlepiej sprawdzą się orbi i wioślarz
- po treningu możesz ale nie musisz zrobić jeszcze 10-20 minut cardio
- zaczynasz od 2 serii każdego ćwiczenia, w każdej serii 12-15 powt.
super rady, sama skorzystam

Co do pogrubionego, poprosze o wyjasnienie tej kwestii. Juz wczesniejs potkalam sie z tym, ale nie rozumiem czemu ma to sluzyc.
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 10:39   #434
Benera
Rozeznanie
 
Avatar Benera
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 640
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Oni frytki traktują jako warzywa


Dlatego mimo że lubię sobie pobiegać to nie biegam jesienią i zimą bo po ciemku samej to nie mam zamiaru się narażać.


Tu jest fajny tutorial http://www.youtube.com/watch?v=FLDRxGlBuKY (i część 2 na tym kanale YT)
o dzieki
Benera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 13:16   #435
Lubell
Raczkowanie
 
Avatar Lubell
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 470
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Mam pewne pytanie i może ktoś mi podpowie co mogę źle robić.
Otóż uczyłam się robić przysiad, że tak powiem "od nowa" dużo czytałam, przeglądałam się w lustrze, robiłam najpierw na "sucho" potem doszło obciążenie i wszystko było w porządku ale... od pewnego czasu pojawia się ból. Przy zejściu w dół odczuwam ból w miejscu które zaznaczyłam na obrazku. Z jednej i z drugiej strony z boku ud. Po treningu jeszcze przez pewien czas odczuwam takie jakby mrowienie w tamtym miejscu i potem to znika.
Ktoś może ma jakiś pomysł czym może to być spowodowane?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg boli.jpg (8,6 KB, 17 załadowań)
__________________
When life gives you lemons add vodka.
Lubell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 15:21   #436
malvinus
Raczkowanie
 
Avatar malvinus
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 450
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
super rady, sama skorzystam

Co do pogrubionego, poprosze o wyjasnienie tej kwestii. Juz wczesniejs potkalam sie z tym, ale nie rozumiem czemu ma to sluzyc.
z tego co wiem to w czasie silowego treningu zuzywamy zapasy glikogenu z miesni i watroby wiec podczas takich aerobow po silowym spalamy w wiekszosci tluszcz

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
codziennie zjadam min. pol kilograma
dzieki za rade bede probowac. czytalam tez o lyzce jakiegos oleju - wzielam oliwe z oliwek i pozniej zapic to szklanka wody na czczo. sprobowalam i czekam :P
tez mialam kiedys takie zaparci ze szok, nie moglam nic zjesc bo brzuch zaczynal mnie tak bolec ze zwijalam sie z bolu...nie pomoglo picie parafiny, kropli na zoladek, nic. w koncu dostalam sr**i po zjedzeniu sliwek (swiezych), i juz potem bylo normalnie. czasem dziala na mnie kawa. moze sprobuj jeden dzien jest warzywa z duza iloscia tluszczu? ja przy duzej ilosci tluszczu w diecie mam kupe z poslizgiem ze tak powiem i czy napewno tak duzo pijesz jak ci sie wydaje? przy duzej ilosci bialka w diecie 3-4litry na dzien to norma, a w czasie choroby czy jak juz przeszly upaly jednak mamy mniejsze pragnienie
__________________
"Nie trwoń czasu, to z niego składa się życie."
malvinus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 15:58   #437
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

kupuje 6-litore baniaki wiec widze ile pije niedlugo wyjezdzam z polski moze zmiana klimatu na mnie podziala. a jak nie to wykorzystam sposob ze sliwkami
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 16:23   #438
charlizeee
Zakorzenienie
 
Avatar charlizeee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10 094
Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
kupuje 6-litore baniaki wiec widze ile pije niedlugo wyjezdzam z polski moze zmiana klimatu na mnie podziala. a jak nie to wykorzystam sposob ze sliwkami
Spróbuj herbaty z pokrzywy
__________________
Nigdy nie przyjmuj rad od osób,które nie osiągnęły tego, co Ty chcesz osiągnąć.
charlizeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 16:33   #439
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
super rady, sama skorzystam

Co do pogrubionego, poprosze o wyjasnienie tej kwestii. Juz wczesniejs potkalam sie z tym, ale nie rozumiem czemu ma to sluzyc.
NIektórzy czują niedosyt i robiliby 5 treningów dziennie co oczywiście nie jest korzystne. Taka ilość natomiast nie zaszkodzi a może pomóc w pracy nad sylwetką.
Krótkie aeroby po siłowym służą dopaleniu tłuszczu ale także rozmasowaniu i dotlenieniu mięśni, co przyspiesza regenerację i zmniejsza "zakwasy" jednak w tym celu wystarczy już 5 minut
Można nie robić wcale aerobów, ja zazwyczaj nie robię
Można robić aeroby w osobnych od siłowych sesjach treningowych, wtedy mogą być dłuższe - do godziny.
Można oszczędzając czas zrobić 2w1, wtedy aeroby moga być krótkie bo organizm jest już "przełączony" na spalanie tłuszczu (co oczywiście jest skrótem myślowym )
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-05, 16:36   #440
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez Lubell Pokaż wiadomość
Mam pewne pytanie i może ktoś mi podpowie co mogę źle robić.
Otóż uczyłam się robić przysiad, że tak powiem "od nowa" dużo czytałam, przeglądałam się w lustrze, robiłam najpierw na "sucho" potem doszło obciążenie i wszystko było w porządku ale... od pewnego czasu pojawia się ból. Przy zejściu w dół odczuwam ból w miejscu które zaznaczyłam na obrazku. Z jednej i z drugiej strony z boku ud. Po treningu jeszcze przez pewien czas odczuwam takie jakby mrowienie w tamtym miejscu i potem to znika.
Ktoś może ma jakiś pomysł czym może to być spowodowane?
Pewnie masz przykurcze Tensor Fascia Latae- zroluj ręcznik i spróbuj się na nim pokulać w ten sposób
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg foam-roller-on-hip.jpg (8,9 KB, 21 załadowań)
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2013-09-05 o 16:39
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 17:37   #441
Lubell
Raczkowanie
 
Avatar Lubell
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 470
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Pewnie masz przykurcze Tensor Fascia Latae- zroluj ręcznik i spróbuj się na nim pokulać w ten sposób
Dziękuje bardzo za odpowiedz Oczywiście będę próbować.
__________________
When life gives you lemons add vodka.
Lubell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 18:45   #442
Trixxi
Zadomowienie
 
Avatar Trixxi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 201
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Rzabbo miałabyś chwilę czasu żeby zerknąć na technikę mojego MC? jakbym Ci przesłała filmik na maila?
Trixxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 12:42   #443
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Poka ocenimy

wywaliłam nabiał z diety
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 12:54   #444
Trixxi
Zadomowienie
 
Avatar Trixxi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 201
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

wstydzę się, dopiero za 4 razem udało mi się nakręcić filmik na którym widać mnie całą a nie same nogi tylko że deska do prasowania mi się wryła w obiektyw i nie umieszczę go na youtube bo nie będę sobie obciachu robić

i jak bez nabiału? ja ostatnio mam słabość do masła, ale tłumaczę to sobie że organizm się widocznie domaga więc sobie nie żałuję
Trixxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 13:13   #445
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Mam pytanie do mądrzejszych od siebie, a w zasadzie dwa pytania:

1. Czy normalne jest, że bolą mnie kolana przy robieniu przysiadów z piłką i hantlami? Kolana nie wychodzą poza stopy, obciążenie 2x4kg, piłka za plecami. Czy coś robię źle, i muszę popracować nad techniką, czy to normalne?

2. Znów ból: przy robieniu wznosów na piłce (z obciążeniem, tylko 4kg) bardzo boli mnie w odcinku krzyżowym, jednak nie jest to ból mięśni, ale przeszywający ból, palący. Jak w pytaniu 1.: to kwestia złej techniki (może źle się układam na tej piłce), czy to tak jest po prostu? Przerwać? Zastąpić innym ćwiczeniem?

Z góry dzięki
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 13:14   #446
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez Trixxi Pokaż wiadomość
wstydzę się, dopiero za 4 razem udało mi się nakręcić filmik na którym widać mnie całą a nie same nogi tylko że deska do prasowania mi się wryła w obiektyw i nie umieszczę go na youtube bo nie będę sobie obciachu robić

i jak bez nabiału? ja ostatnio mam słabość do masła, ale tłumaczę to sobie że organizm się widocznie domaga więc sobie nie żałuję
Nie wstydź się każdy kiedyś zaczynał...

czuję "pustkę" "ulgę" w jelitach zmiana na +
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 13:40   #447
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez Trixxi Pokaż wiadomość
wstydzę się, dopiero za 4 razem udało mi się nakręcić filmik na którym widać mnie całą a nie same nogi tylko że deska do prasowania mi się wryła w obiektyw i nie umieszczę go na youtube bo nie będę sobie obciachu robić

i jak bez nabiału? ja ostatnio mam słabość do masła, ale tłumaczę to sobie że organizm się widocznie domaga więc sobie nie żałuję
Ja też miałam opory, ale nie żałuję. Niech sobie myślą co chcą. Nawet skarpety miałam obciachowe
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 15:41   #448
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Znalazłam przepis na śniadanko pewnej "fitnesski" ; pani rączki i nóżki jak patyczki coś ala Chodak

tzw. sucha masa mięśniowa

omlet ; 1 całe jajko + jedno białko, 20 g płatki owsiane + otręby i kilka malin do smaku

o k.wa
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 15:55   #449
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
omlet ; 1 całe jajko + jedno białko, 20 g płatki owsiane + otręby i kilka malin do smaku
o k.wa
myślę, że niedługo coraz więcej dziewczyn będzie takie śniadanka wcinać. Pani Ch. zaczyna przygodę w odchudzaniu innych na ekranie tvn. Z jej profilu na FB:
"Razem z „Dzień Dobry TVN” rozpoczynamy wspólny projekt
Pokażemy historie trzech kobiet, które postanowią z nami zmienić swoje sylwetki a nawet życie. Pod moim okiem, bohaterki projektu rozpoczną plany treningowe i wprowadzą zdrowe zmiany w swoim stylu odżywiania. Ich zmagania będziemy pokazywać w weekendowych wydaniach „Dzień Dobry TVN”. Nie ma znaczenia gdzie mieszkasz

Przyjmujemy zgloszenia z calej Polski!!!
TO JA ODWIEDZAM WAS, W WASZYCH DOMACH"
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 16:02   #450
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D II

Gdzieś ostatnio czytałam menu Anny Bałon. Nie powaliło na kolana
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-22 10:56:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.