Cera naczyniowa, rumień, popękane naczynka- wątek ogólny - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-28, 06:23   #121
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Zamykanie naczynek za pomocą LAMPROBE

karmona ja miałam dwu krotnie zamykane naczynka Lamprobe (pare postów wyżej jest moja wypowiedż) i jestem baardzo zadowolona. Te które mi zamknięto już się nie odnowiły, nowych też nie mam. Faktycznie strupek maluteńki jest (bardziej wyczuwalny pod palcami niż widoczny), ktróry bardzo szybko odpada, żądnych plam, sińców itd nie miałam. Myślę że wiele zależy od ręki kosmetyczki, można mieć superowy sprzęt a nie umieć nim się posługiwać. Patrze na to okiem kosmetyczki, parę lat w zawodzie i doświadczenia. Sama kiedyś chciałam kupić tą maszyne, ale jest jak na moja kieszeń strasznie dorga.
Życzę ci powodzenia i abyś była tak samo zadowolona jak ja
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 10:42   #122
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: Zamykanie naczynek za pomocą LAMPROBE

Abacosun jest też w Gdyni. Wydaje mi się, że mają dobre opinie.
I zgadzam się z Lowczyni, aparat to nie wszystko. Potrzeba jeszcze dobrej kosmetyczki.
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 17:46   #123
moniq60
Raczkowanie
 
Avatar moniq60
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Możecie mi pomóc,mam problem, otóż: na policzkach już dość dawno zauważyłam popękane naczynka, w miejsu hmm nie wiem jak to opisać: tak jak się dużo nawpycha do buzi i robią się takie chomicze poliki -to mi własnie w tej częsci policzków po obustronach popękały żyłki..Czy to możliwe , że od wkładania za dużej porcji jedzenia?Brzmi to śmiesznie, ale chyba z tego wynika, bo nie mam wrażliwej cery i mam takie żyłki po dwóch stronach.. jak myślicie?Ogólnie mam bardzo cienką skórę, pod okiem np. prześwtuje mi żyłka, na nogach i rękach podobnie...

Edytowane przez moniq60
Czas edycji: 2013-07-21 o 17:47
moniq60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 16:19   #124
marudaba
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 22
Dot.: Cera naczynkowa

jeśli są to już popękane, widoczne naczynka, to niestety laser to jedyna efektywna metoda. natomiast, jesli zaczerwienienia sa niewielkie, a dodatkowo chcesz wzmocnić skórę, żeby dalsze nie powstawały, trzeba po prostu dobrać odpowiednie kosmetyki. ja polecam serię do cery naczynkowej flosleku, bo ma dobrą maseczkę w żelu + ezłe kremy. oprócz tego, pod makijaż warto stosować zielony korektor, który zneutralizuje zaczerwienienia
marudaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 14:48   #125
karmona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 12
Dot.: Zamykanie naczynek za pomocą LAMPROBE

Miałam zamykane naczynka w Abacosun na początku marca, a blizny po tym zabiegu znikały mi stopniowo aż do sierpnia. Na nosie i nad górną wargą miałam głębokie blizny - w miejscu pozamykanych naczynek skóra się zapadła i powstały takie jakby rowki. Wyglądało to nieciekawie, musiałam stosować kremy z kwasem glikolowym, żeby się tego pozbyć, inaczej same raczej by nie znikły.
Co do naczynek, duże poznikały na dobre, małe nie, a nawet gorzej, bo kilka "rozlało" mi się - z jednego zrobiły się trzy albo cztery.

Moje zadowolenie z efektów zamykania oceniam na jakieś 50%. Zabieg był bardzo bolesny, ranki i strupy goiły mi się z miesiąc czasu, więc spodziewałam się jakiejś prawdziwej rewolucji na twarzy.
Z drugiej strony zamykanie prądem w ogóle nie przyniosło rezultatów, a tu poprawa stanu o połowę po jednym zabiegu.
Jednak po raz drugi na pewno się na tę metodę nie zdecyduję. Dam szansę laserowi.
karmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 23:27   #126
tttm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Cera naczynkowa, pytania, kontakt

Witajcie

Domyślam się, że temat przerabiany masę razy ale może coś nowego przez te lata się zmieniło. Jakieś nowe, skuteczne sposoby na zaczerwienienia? (Niestety teraz już jestem na takim etapie że się utrzymują cały czas - niezależnie od sytuacji). Problem nie będę pisał jak jest uciążliwy bo szkoda gadać, eh.

Poza tym z chęcią bym pogadał z osobami które mają podobny problem z cerą naczynkową i je to w pewien sposób zniewala, denerwuje - nie mam na myśli jakiś małych pajączków... Jakiś kontakt w tej sprawie - GG, Skype itd. można mi na PW wysłać...

Jakie kosmetyki polecacie?
Testował ktoś już leczenie tego laserem?

Edytowane przez tttm
Czas edycji: 2013-09-11 o 23:31
tttm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 15:03   #127
aganieznajoma
Raczkowanie
 
Avatar aganieznajoma
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 101
Nie mam już siły, cera naczyniowa z wypryskami

Witam z moim problem walczę już od dłuższego czasu najpierw kosmetyczka 2 lata co dwa tygodnie zabiegi kwasami, mikrodemabrazja plus zabiegi na naczynka. Po prostu co 2 lub 3 tygodnie był zapis u dobrej kosmetyczki. Fakt pomogło bardzo na blizny i zmniejszyło problemy skórne. Dowiedziałam się też, że mam cerę cienką, naczyniową, delikatną z wypryskami.

Miałam po tych dwóch latach przerwę roczną w zabiegach ( 3 razy byłam tylko) ze względu na wyjazdu w ciepłe miejsca dosyć często. Teraz postanowiłam leczyć się u dermatologa, bo ciągle sa jakieś stany zapalne, pojawiają się białe ropne wypryski i naczynka mam popękane w trzech miejscach, a o cerę dbałam specjalnym kosmetykami. Nie wiem co robić wydałam już sporo kasy na zabiegi, kosmetyki i teraz lekarz też nie zapisuję najtańszych produktów Już mnie to męczy pod względem finansowym i efekty jak są to krótkotrwałe niestety.
Powiedzcie jak walczycie z tym problem ?

Obecnie mam przepisaną:
-witaminę C 200mg do tego biorę skrzypowitę
- rano krem z filtrem 50 iwostin dla cery wrażliwej
-venescin 2 razy dziennie to na naczynka

A na wieczór myć twarz żelem emolium i do tego bilaxten( kontynuacja po wystrzępieniu pokrzywki i ma łagodzić naczynka) oraz punktowo delacin T na wypryski

W aptece poszło kolejne 200 zł......czy komuś pomogło to wszystko? Dzisiaj mi zapisała to dermatolog, który mnie wyleczyła z pokrzywki i teraz możemy zająć się cerą. Mam 23 lata jem zdrowo, chodzę na aerobik, jogę, spędzam czas na świeżym powietrzu, jednym moim grzechem jest słońce, bo często podróżuje po świecie, dlatego stosuje wysokie filtry. Mam już dosyć mojej cery jak patrzę na dziewczyny, które stosują zwykły krem, a twarz mają ekstra, to płakać mi się chce
__________________
Było: 65 kg
Obecnie: 58 kg
Cel: 55kg
Zapuszczam włosy
Dążę do płaskiego brzucha

Kobieta potrzebuje duuuuużo miłości. Chciałaby być dla swojego mężczyzny ważna i jedyna i kochana i niepowtarzalna.
aganieznajoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-12, 16:12   #128
M Studio Urody
Przyczajenie
 
Avatar M Studio Urody
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Nie mam już siły, cera naczyniowa z wypryskami

Możesz wstawić zdjęcia tych miejsc które mają jakieś zmiany? Łatwiej będzie Ci coś doradzić.
M Studio Urody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 16:29   #129
frania97
Raczkowanie
 
Avatar frania97
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 404
Dot.: Nie mam już siły, cera naczyniowa z wypryskami

Doskonale Cię rozumiem! Też leczyłam się u dermatologa na trądzik, poszło dobre 800 zł, nie było ze mną tak łatwo, skóra schodziła mi płatami, podrażnienia, antybiotyk który brałam też dawał się we znaki..I tez sądziłam ,ze już nigdy nie będę mieć pięknej, idealnej cery o jakiej marzę i się nie myliłam Bo pięknej cery nie mam, ale mam chociaż przyzwoitą, choć bardzo wrażliwą, delikatną(w ciągu tego tygodnia pękła mi w trzech miejscach mimo ciągłego nawilżania). Też jak widzę dziewczyny stosujące jakiś drogeryjny żel i krem za 10 zł to aż mnie skręca, ale nie poddaję się! Ciągle staram się dogadzać swojej skórze, dbać o nią, ale cera delikatna i ze skłonnością do wyprysków (czyli taka jaką mamy) żyje własnym życiem Pewnie nic Ci nie pomogłam, ale wiedz ,że nie jesteś sama! Przecież to nie nasza wina,że nie mamy cery jak z photoshopa A to ,co Ci przepisuje dermatolog używaj, bo pomaga, bilaxten też brałam, ładnie wszystko łagodził
__________________
"Uczciwy idealista dąży do forsy. Pieniądze to wytłoczona w monecie wolność. A wolność to życie."- Erich Maria Remarque

68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58 kg
frania97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 16:33   #130
aganieznajoma
Raczkowanie
 
Avatar aganieznajoma
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 101
Dot.: Nie mam już siły, cera naczyniowa z wypryskami

Jak się cieszę, że nie jestem sama z tym problemem Obecnie zmiany są podskórne i ich na zdjęciu widać nie będzie, bo zapalne stany trochę mi poschodziły jeszcze przed wizytą, teraz widać moje piękne popękane naczynka Ja się boję jak moja twarz będzie wyglądać za 10 lat Ludzi będę straszyć :P
__________________
Było: 65 kg
Obecnie: 58 kg
Cel: 55kg
Zapuszczam włosy
Dążę do płaskiego brzucha

Kobieta potrzebuje duuuuużo miłości. Chciałaby być dla swojego mężczyzny ważna i jedyna i kochana i niepowtarzalna.
aganieznajoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 21:40   #131
TheDziabara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Cera naczynkowa, pytania, kontakt

Witaj

A zastanawiałeś się pod kontem chorób układu trawiennego ? to też jest częstą przyczyną cery naczyniowej lub też zaburzenia hormonalne.
Sposobami pielęgnacji takiej cery mogą być kremy zawierające wit C, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, wit. PP, wit K., wyciąg z kwiatów dzikiego mirtu.
Ponadto warto kontrolować stres ponieważ ma on negatywny wpływ na skórę, jeżeli jesteś palaczem też może mieć to wpływ

Edytowane przez TheDziabara
Czas edycji: 2013-09-12 o 21:42
TheDziabara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-13, 10:45   #132
nonkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 13
Dot.: Cera naczynkowa, pytania, kontakt

Polecam masaż twarzy na bazie maści z witaminy A (firmy Hasco ta jest najlepsza http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p17048-Mas...nna_Hasco_25_g)
Masaż rób delkatnymi ruchami a dużo maści żeby było tłusto, tak wieczorem przed kąpielą co 2-3 dni.
Mi to pomaga na zaczerwienioną twarz i policzki, regularne stosowanie chociaż 2-3 razy w tygodniu przyniosło dużą poprawę.
Mam dużo jaśniejszą, zdrowszą i gładszą cerę twarzy.
nonkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 10:41   #133
sandra11115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 17
Dot.: Pękające naczynka pomocy

Na naczynka polecam tonik z kwasem laktobionowym 4%(mozna kupic skladniki na zrobsobiekrem.pl)potwierd zone badaniami klinicznymi ze stosowanie przez 6 tyg.powoduje calkowita lub czesciowa remisje pekania naczynek zmniejsza zaczerwienienia,zapobiega pojawianiu sie nowych.

Kosmetolog
sandra11115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 15:15   #134
Toshiba1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 42
Nadwyraz popękane naczynka na nosie ...

Witam,
Ostatnimi czasy mam problemy z zamaskowaniem tego ogromnego popękanego naczynka na nosie (chyba naczynka) ;/
Zdecydowałam się na usunięciem go laserem IPL - trochę poczytałem na ten temat
Nadmienie również, iż zażywam rutinoscorbin już od paru miesięcy, ale to nie zniweluje, a jedynie zastopuje
Mam cerę raczej wrażliwą

Chciałam jedynie skonsultować się z wami czym na chwilę obecną pielęgnować to naczynko ? smarowałam od zawsze całą twarz kremem bambino a na noc specjalnym kremem na cerę naczynkową ....

i najważniejsze, gdzie takowy zabieg wykonać w okolicy Bielska-Białej,
który będzie salonem wg was godnym polecenia
Znalazłam taki:
http://www.favore.pl/353732_fotodepi...y-slaskie.html

W załączniku posyłam zdjęcia tego naczynka na nosie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg VIDEO0001_0000000723.jpg (9,7 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0638.jpg (61,4 KB, 23 załadowań)
Toshiba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 09:33   #135
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 002
Cera naczyniowa, rumień, popękane naczynka- wątek ogólny

Wątek na temat pielęgnacji, dbania cery naczyniowej.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:50   #136
Toshiba1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 42
Dot.: Cera naczyniowa, rumień, popękane naczynka- wątek ogólny

dziękuje w takim razie
Toshiba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 23:34   #137
Toshiba1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 42
Dot.: Cera naczyniowa, rumień, popękane naczynka- wątek ogólny

Forumowicz-ki pomoże któraś ?
Toshiba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 15:07   #138
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Cera naczyniowa, rumień, popękane naczynka- wątek ogólny

Tak samo mam problem z naczynkami na twarzy, mam zawsze rumianą buzię i na nogach mam sporo popekanych narzynek, powiększone żyły-od 3 miesięcy biore diohespan max, nie mam uczucia ciężkich nóg, ale twarz dalej sie rumieni... teraz na jesien mam zamiar spróbować pogrubić moją płytko-unaczynioną cerę atredermem... używam też krem ziaji na naczynka, trochę je wycisza i uspokaja-ale tylko doraźnie, w dodatku teraz zaczyna się sezon grzewczy, który już w ogóle mi nie sprzyja...
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 23:11   #139
Toshiba1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 42
Dot.: Cera naczyniowa, rumień, popękane naczynka- wątek ogólny

Doradzi któraś co z tym zabiegiem laserowym ?
chcę się tego pozbyć, bądź zniwelować w stopniu większym niż znikomy
Toshiba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-22, 01:01   #140
tttm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Cera naczyniowa, rumień, popękane naczynka- wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Toshiba1 Pokaż wiadomość
Doradzi któraś co z tym zabiegiem laserowym ?
chcę się tego pozbyć, bądź zniwelować w stopniu większym niż znikomy
IPL podobnież daje najlepsze rezultaty. Ja powoli przekonuje się do zrobienia sobie takiego zabiegu jakoś na święta i w ferie bo już tego problemu nie mogę znieść... nie mam sił walczyć innymi metoda bo nic nie dają...
tttm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 15:18   #141
natalkaaaaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6
Czy to rumień?

Hej dziewczyny. Możecie mi powiedzieć czy to jest rumień? Wyskoczyło mi to dwa dni temu i wygląda to tragicznie. Nie jestem pewna czy to na pewno rumień. Jak myślicie? Jak się tego pozbyć?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00984.jpg (59,9 KB, 60 załadowań)
natalkaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 15:29   #142
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Czy to rumień?

Cytat:
Napisane przez natalkaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Możecie mi powiedzieć czy to jest rumień? Wyskoczyło mi to dwa dni temu i wygląda to tragicznie. Nie jestem pewna czy to na pewno rumień. Jak myślicie? Jak się tego pozbyć?
Buah, nie sądzę, żeby to bym rumień. Raczej coś grzybicznego.

Idź do lekarza, bo to nie wygląda najlepiej. Jeśli masz w domu maść z kortyzolem (chyba wszystkie wyłącznie na receptę) posmarowałabym się nią raz czy dwa, nizoral w kremie jest przeciwgrzybiczny. Ale naprawdę lepiej idź do lekarza.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 13:22   #143
Toshiba1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 42
Dot.: Cera naczyniowa, rumień, popękane naczynka- wątek ogólny

też mam zamiar iść na zabieg IPL, ale nie wiem gdzie ?;/

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

w znaczeniu do jakiegoś wypróbowanego i wartego uwagi salonu w rejonie bielska-białej
Toshiba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 13:56   #144
ineczka2007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Pęknięte naczynko jak usunąć

Hejka. Od jakiegoś miesiąca pod okiem pękło mi naczynko pod okiem. Czy macie jakiś sposób aby to usunąć?? Z góry dzięki za odpowiedź
ineczka2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 10:26   #145
basia8323
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Mysłowice/Chorzów/Imielin
Wiadomości: 78
Dot.: Pęknięte naczynko jak usunąć

Cytat:
Napisane przez ineczka2007 Pokaż wiadomość
Hejka. Od jakiegoś miesiąca pod okiem pękło mi naczynko pod okiem. Czy macie jakiś sposób aby to usunąć?? Z góry dzięki za odpowiedź
Miałam ten sam problem nad ustami długo mnie to męczyło aż poszłam do dermatologa i w ramach NFZ zostało ono zamknięte trwało to kilka sekund specjalnym aparatem który czasy świetności miał w czasach PRL-u) ale zadziałało i nic nie bolało
basia8323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 09:42   #146
Worst
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Czerwona, gorąca, pulsująca buzia

Witam. Jestem 19 letnim facetem i od ok 6 miesięcy borykam się z problemem rumienia na twarzy. Zaczęło się niewinnie, zwykłe zaczerwienienia w okresie zimowym po np. umyciu twarzy żelem. Później było coraz gorzej. Teraz chodzę praktycznie ciągle czerwony, często mam uczucie pulsowania twarzy na nosie i jego okolicach. Twarz wtedy tak jakby trochę puchnie w tych miejscach. Ciężko się z tym żyje. Zwracałem na to uwagę mojej pani dermatolog z którą leczę trądzik od ok 4 lat. Powiedziała, że taka uroda i nie ma jakiś super zabiegów na zaczerwienienia. Sama natomiast upiera się przy retinolach. Wcześniej stosowałem differin, później epiduo, przy następnej wizycie przepisze mi izotrexin Jej odpowiedź mnie średnio usatysfakcjonowała więc poszedłem do innego. Ta poleciła mi zabieg IPL oraz dała próbkę kremu niverosin, który pomógł ale niewiele. Na co dzień stosuję na przemian żel do mycia twarzy ivostin oraz nawilżający physiogel. Później krem nawilżający physiogel w miejscach gdzie schodzi mi skóra, a przed wyjściem krem biodermy spf30. Widoczne naczynka mam tylko pod oczami, trzeba się trochę przyjrzeć.

Moje pytania: jak najlepiej radzić sobie z zaczerwienieniem twarzy? Na co może wskazywać pojawienie się rumienia? Jakie zabiegi laserowe są najmniej inwazyjne i najlepiej likwidują rumień na twarzy?
Worst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 15:08   #147
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 002
Dot.: Czerwona, gorąca, pulsująca buzia

Cytat:
Napisane przez Worst Pokaż wiadomość
Witam. Jestem 19 letnim facetem i od ok 6 miesięcy borykam się z problemem rumienia na twarzy. Zaczęło się niewinnie, zwykłe zaczerwienienia w okresie zimowym po np. umyciu twarzy żelem. Później było coraz gorzej. Teraz chodzę praktycznie ciągle czerwony, często mam uczucie pulsowania twarzy na nosie i jego okolicach. Twarz wtedy tak jakby trochę puchnie w tych miejscach. Ciężko się z tym żyje. Zwracałem na to uwagę mojej pani dermatolog z którą leczę trądzik od ok 4 lat. Powiedziała, że taka uroda i nie ma jakiś super zabiegów na zaczerwienienia. Sama natomiast upiera się przy retinolach. Wcześniej stosowałem differin, później epiduo, przy następnej wizycie przepisze mi izotrexin Jej odpowiedź mnie średnio usatysfakcjonowała więc poszedłem do innego. Ta poleciła mi zabieg IPL oraz dała próbkę kremu niverosin, który pomógł ale niewiele. Na co dzień stosuję na przemian żel do mycia twarzy ivostin oraz nawilżający physiogel. Później krem nawilżający physiogel w miejscach gdzie schodzi mi skóra, a przed wyjściem krem biodermy spf30. Widoczne naczynka mam tylko pod oczami, trzeba się trochę przyjrzeć.

Moje pytania: jak najlepiej radzić sobie z zaczerwienieniem twarzy? Na co może wskazywać pojawienie się rumienia? Jakie zabiegi laserowe są najmniej inwazyjne i najlepiej likwidują rumień na twarzy?
Chyba trafiłeś na złego lekarza. Rumień nie leczy się differinem, jest to retinoid który złuszcza skórę, i powoduje właśnie pękanie naczynek krwionośnych (wiem po swoim przykładzie). Myślę że powinieneś się udac do innego lekarza. Mi na rumień pomogły kremy łagodzące do skóry naczyniowej. Jest ich multum na rynku. Jeśli nie pomoże, zgłoś się do lekarza.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 19:23   #148
Worst
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: Czerwona, gorąca, pulsująca buzia

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Chyba trafiłeś na złego lekarza. Rumień nie leczy się differinem, jest to retinoid który złuszcza skórę, i powoduje właśnie pękanie naczynek krwionośnych (wiem po swoim przykładzie). Myślę że powinieneś się udac do innego lekarza. Mi na rumień pomogły kremy łagodzące do skóry naczyniowej. Jest ich multum na rynku. Jeśli nie pomoże, zgłoś się do lekarza.

Dzięki za odpowiedź, ale źle mnie zrozumiałaś. Differin, brałem wcześniej, epiduo przepisała mi przed wystąpieniem objawów, i szybko to odstawiłem po zauważeniu rumienia. Faktycznie mogło zdziwić to, że jej ten rumień nie ruszył. Powiedziała żebym lato odczekał, a jesienią (wizyte mam 23 października) wznowimy kuracje isotrexinem. Z tego co piszesz chyba z tego zrezygnuję. Inna pani dermatolog, ta która poleciła mi IPL zasugerowała też skonoren. Niby to kwas, ale mnie fajnie nawilżał, rano moja buzia była gładka i nie ciągnęła się co dziwne bo jak nie uzyję kremu nawilżającego mam z tym problem. Nie mogłem go tylko uzywać zbyt często bo dawał odwrotne skutki.

Pisałaś, że Tobie kosmetyki na naczynka pomogły, możesz wymienić konkretne produkty?
Worst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 08:51   #149
Onka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Zamykanie naczynek za pomocą LAMPROBE

Witam 2dni temu miałam usuwane naczynia lamprobem. Pojawiły sie strupki o których zostałam uprzedzenia wcześniej natomiast niepokoja mnie zagłębienia w miejscach dotknięcie igłą ,są to ślady po osuszonym naczynku. Czy to normalne i czy nie zostaną po tym blizny?Błagam o pomoc
Onka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 09:20   #150
agakocyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Dot.: Czerwona, gorąca, pulsująca buzia

Ja moje naczynkowe policzki smaruję na zmianę floslekiem i serum do cery naczynkowej Murad. Po dwóch tygodniach takiej kuracji widzę sporą poprawę, rumień mocno zbladł.
agakocyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-11 12:48:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.