Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokrewne) - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-10, 21:23   #2041
JaroJareczQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 14
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

"Ja opuszczam wątek, bo dostałam się na weterynarię(), także nie poprawiam matury a idę tam gdzie mnie chcą "

Gratulacje! )

Jak na tak krótki okres nauki to wyniki wg mnie całkiem przyzwoite. Interesuje mnie czy byłaś na profilu biol-chem czy może jakiś zupełnie nie związany z tematem. Więc jak?
JaroJareczQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 22:08   #2042
Kikimorka
Raczkowanie
 
Avatar Kikimorka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdziekolwiek
Wiadomości: 122
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Od MARCA?!
Szokujące wyniki Gratulacje.
__________________
Kikimorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 22:12   #2043
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Byłam na biolchemie,ale nie przygotowywałam się do matury z biologii i chemii.Chciałam się dostać na fizjoterapię gdzie była mi potrzebna fizyka,język polski i obcy.Na lekcje oczywiście trzeba było się uczyć,ale tak na prawdę bez większego wysiłku miałam 4/5 (miało być dobre LO w Warszawie,a poziom był żenujący ). Także to co napisałam na maturze(biol,chem) to tylko i wyłącznie moja praca marzec-maj.
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 22:19   #2044
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Widzę że w tym roku dużo więcej osób na wetę się wybiera, w dodatku dużo po humanach. Rok temu to tylko ja na wetę, a reszta na lekarski (jeśli chodzi o forum)
Humaniści nie poddawajcie się jakkolwiek będzie Wam trudno i jak otoczenie będzie Was traktowało - trzymam za Was szczególnie kciuki.

Dominika już Ci mówiłam że jesteś mądrzejsza ode mnie?
Heh mi nauka do matury zajęła prawie 9 miesięcy
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2013-09-10 o 22:21
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 00:21   #2045
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

@micraneska, a przez te 9 miesięcy dawałaś radę się uczyć regularnie? Bo z tego co pamiętam uczyłaś się zera? Coś studiowałaś/pracowałaś/chodziłaś do LO? Ile Ci zajmowała nauka tygodniowo?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 08:09   #2046
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
Widzę że w tym roku dużo więcej osób na wetę się wybiera, w dodatku dużo po humanach. Rok temu to tylko ja na wetę, a reszta na lekarski (jeśli chodzi o forum)
Humaniści nie poddawajcie się jakkolwiek będzie Wam trudno i jak otoczenie będzie Was traktowało - trzymam za Was szczególnie kciuki.
Ja co prawda typową humanistką nie jestem, to raczej błąd przy wyborze profilu ale dzięki
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 12:34   #2047
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Napisałam to bo Was po humanach o wiele więcej będzie kosztowało pracy i nerwów.
Mnie akurat najbardziej wkurzało otoczenie - plotka się rozeszła że matury z matmy nie zdałam (bo przecież po humanie) i kilka innych bzdur. Niby się mówi żeby to olać, ale naprawdę zawsze na początku gadanie ludzi będzie irytujące. Jeszcze na pewno usłyszycie nie raz: "Tak dobrze się uczył, do liceum poszedł a teraz nic nie robi, tylko w domu siedzi". Nie poddawajcie się - bo dla osób które rok zostaną w domu (bo to jednak jest poświęcenie) będzie ciężko ale po tym roku będziecie na 100% pewni jaki kierunek chcecie studiować (tak było ze mną).

naked truth odpowiadając nie pracowałam, do LO nie chodziłam (wolałam sobie już darować tam wizyty jako wolny słuchacz) - i właśnie według co poniektórych byłam leniem, który marnowała 600 zł miesięcznie bo nie pracował (a pracy i tak nie znalazłabym bo bezrobocie u mnie straszne). Jak chcecie się dobrze przygotować pracę sobie darujcie, no chyba że w pierwszych miesiącach.

Nie, nie uczyłam się regularnie.. Jednak w człowieku siedzie ten głosik "Jeszcze tyle czasu, możesz sobie zrobić dzisiaj wolne" W każdym razie codziennie starałam się coś robić - od października zaczęłam na poważnie, były dni gdy mi się chciało zrobić np 300 zadań z chemii, a były że nic mi się nie chciało - i wtedy uczyłam się małego tematu z biologii - a i popełniłam wielki błąd: nie rozwiązywałam przy nauce zadań z biologii, zaczęłam dopiero w marcu a to już było trochę za późno. Z tego co pamiętam w lutym z pewnych powodów mało co się uczyłam (jak ma się zmartwienie to ciężko się zabrać), w każdym razie pod sam koniec już mi tak wszystko zbrzydło że nie zawsze mi się chciało posiedzieć paru godzin nad książką.
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès

Edytowane przez micraneska
Czas edycji: 2013-09-11 o 12:35
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-11, 13:12   #2048
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość

Dominika już Ci mówiłam że jesteś mądrzejsza ode mnie?
Heh mi nauka do matury zajęła prawie 9 miesięcy
Mądrzejsza? Miałam więcej farta na maturze i tyle Plus ja aż tak się nie spinałam,bo chodziłam do pracy i te kilka godzin dziennie miałam zajętą głowę czym innym

Już się nie mogę doczekać wejściowej kartkówki na pierwszych zajęciach z anatomii-głowa,kręgosłup tylu gatunków?Phi...co to dla nas
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 13:51   #2049
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

tak się zastanawiam czy nie wypadałoby już się zacząć uczyć
dobrze z jednej książki a nie z tuzina

(to trzeba przyznać ja się spinałam, nawet do tego stopnia że godzinę przed maturą powtarzałam, no i to mnie zgubiło)
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 17:50   #2050
Izabela_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Ponawiam moje wczorajsze pytanie, z jakich książek i repetytoriów najlepiej korzystać.?Oczywiście aby zdać maturę z biologi i chemii na przyzwoitym poziomie, czyli tak koło 70%? Proszę pomóżcie
Izabela_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 18:07   #2051
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Czy naprawdę tak ciężko przeczytać kilka stron wcześniej?
Poza tym w necie jest mnóstwo takich informacji wystarczy w wyszukiwarkę wpisać .
Takie pytania pojawiały się juz tyle razy ze bez problemu znajdziesz.
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-11, 19:14   #2052
Izabela_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Super dzięki za pomoc
Izabela_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 19:22   #2053
mayletka
Rozeznanie
 
Avatar mayletka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zadupie.
Wiadomości: 573
GG do mayletka
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Dominika, to bardzo ładne wyniki! szczególnie, że nie poświęciłaś na ich uzyskanie trzech lat życia

Cytat:
Napisane przez Izabela_95 Pokaż wiadomość
Super dzięki za pomoc
pierwszy post na wizażu i od razu chcesz mieć wszystko podane na tacy uwierz mi, takie pytanie przewija się po raz 108232020 i każdemu znudziłoby się pisanie wciąż tej samej odpowiedzi, zresztą, użycie wyszukiwarki nie boli.
__________________

Przeszła kurs przygotowawczy do bycia piękną suką i
wyszła z niego z wyróżnieniem, dyplomem z różową bransoletką jako prezentem dla prymuski.


instagram||blog
mayletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 19:25   #2054
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez Izabela_95 Pokaż wiadomość
Super dzięki za pomoc
Na forum biologa jest dużo tematów, gdzie byli oraz obecni maturzyści polecają jakie książki kupić, w co się zaopatrzyć Najlepsza skarbnica wiedzy na ten temat jak dla mnie
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 21:15   #2055
licencjatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 32
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

tak lubię Was czytać.. jakoś tak motywacji mam po tym więcej - dzięki Dziewczyny

mam tej pytanie, takie może i głupie, ale nurtujące - jak można znaleźć korepetytora, który jest jednocześnie egzaminatorem z biologii? czy jedynie przez word of mouth?
zalezy mi na znalezieniu kogoś w Poznaniu, a nie chodziłam tutaj do liceum i tak w sumie kontaktów z ludźmi po bio-chemach nie mam - może znacie kogoś lub polecacie?
licencjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 21:52   #2056
niagha
Raczkowanie
 
Avatar niagha
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 148
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

no to i na mnie przyszła pora. Zaczęłam się uczyć!! Już trzeci dzień ostro pojechałam dzisiaj z biologią, bardzo mnie to cieszy, że mam dużo motywacji . Zostaję na rok w domu i mam nadzieję, że się uda !!!

Dominika GRATULUJĘ WETY !!!!! POWODZENIA NA STUDIACH
Izabela_95 Osobiście korzystam z podręczników Operonu, vademecum Operonu i vademecum Pyłki-Gutowskiej. Warto zajrzeć do podręczników Bukały i Lewińskiego Z tego co wiem, jeszcze Hoser jest polecany. A teraz tak serio, NIE MA JEDNEJ KSIĄŻKI, KTÓRA CI PRZYNIESIE SUKCES. Musisz sama zdecydować z czego najłatwiej ci przyswajać informacje
niagha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 10:56   #2057
Radioactiv
Raczkowanie
 
Avatar Radioactiv
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: na granicy
Wiadomości: 197
Odp: Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki

Cytat:
Napisane przez licencjatka Pokaż wiadomość
mam tej pytanie, takie może i głupie, ale nurtujące - jak można znaleźć korepetytora, który jest jednocześnie egzaminatorem z biologii? czy jedynie przez word of mouth?
zalezy mi na znalezieniu kogoś w Poznaniu, a nie chodziłam tutaj do liceum i tak w sumie kontaktów z ludźmi po bio-chemach nie mam - może znacie kogoś lub polecacie?
Jak uda ci sie kogos znaleźć w Poznaniu to daj znać, też chętnie skorzystam
Chyba, że prędzej znajdę kogos innego :P
Radioactiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 19:24   #2058
JaroJareczQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 14
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Czy ktoś z was korzysta ze zbioru do biologii Witowskiego?
Ja zakupiłem jakiś czas temu i chemię i biologię i robiąc niektóre zadania po prostu się wkurzam (mam na myśli biologię). Mam wrażenie, że materiał z książek Operonu nie wystarcza do wykonania niektórych z nich .
W takiej sytuacji pojawia się moje pytanie:
Czy to w zbiorach Witowskiego przesadzają z ilością potrzebnej wiedzy i nie wszystko co tam jest jest potrzebne do matury z biol?
Czy może w Operonie nie wszystko jest wystarczająco rozwinięte i niektóre tematy są okrojone?

Proszę ulżyjcie mojej frustracji...
JaroJareczQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 22:25   #2059
wredek
Zadomowienie
 
Avatar wredek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z krainy kredek
Wiadomości: 1 985
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez JaroJareczQ Pokaż wiadomość
Czy ktoś z was korzysta ze zbioru do biologii Witowskiego?
Ja zakupiłem jakiś czas temu i chemię i biologię i robiąc niektóre zadania po prostu się wkurzam (mam na myśli biologię). Mam wrażenie, że materiał z książek Operonu nie wystarcza do wykonania niektórych z nich .
W takiej sytuacji pojawia się moje pytanie:
Czy to w zbiorach Witowskiego przesadzają z ilością potrzebnej wiedzy i nie wszystko co tam jest jest potrzebne do matury z biol?
Czy może w Operonie nie wszystko jest wystarczająco rozwinięte i niektóre tematy są okrojone?

Proszę ulżyjcie mojej frustracji...
Od razu piszę, że nie mam i nie korzystam ze zbioru Witowskiego do biologii.
Ale czy zadania, do których nie znalazłeś odpowiedzi w operonie na pewno były na maturze? Może trafiłeś na jakieś autorskie? Kiedyś się mówiło, że maturę z biologii układają właśnie na podstawie operonu. Nie wiem czy coś w tej kwestii się zmieniło
Inna sprawa, że są takie zadania (mam tu na myśli zbiór tydzień po tygodniu do matury) gdzie na próżno szukać odpowiedzi w jakimkolwiek podręczniku
A jeśli chodzi o sam operon, to tematy są dobrze i wystarczająco opracowane, z wyjątkiem anatomii i fizjologii - więc warto z tych tematów mieć jakąś dodatkową literaturę Ja najpierw miałam Lewińskiego, a później Hosera i tego drugiego bardzo polecam!
__________________
'Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się, jak gdybyś tego nie zauważał.'

Edytowane przez wredek
Czas edycji: 2013-09-17 o 22:32
wredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 02:38   #2060
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez JaroJareczQ Pokaż wiadomość
Czy ktoś z was korzysta ze zbioru do biologii Witowskiego?
Ja zakupiłem jakiś czas temu i chemię i biologię i robiąc niektóre zadania po prostu się wkurzam (mam na myśli biologię). Mam wrażenie, że materiał z książek Operonu nie wystarcza do wykonania niektórych z nich .
W takiej sytuacji pojawia się moje pytanie:
Czy to w zbiorach Witowskiego przesadzają z ilością potrzebnej wiedzy i nie wszystko co tam jest jest potrzebne do matury z biol?
Czy może w Operonie nie wszystko jest wystarczająco rozwinięte i niektóre tematy są okrojone?

Proszę ulżyjcie mojej frustracji...
Ja uczę się równolegle z Operonu i Bukały, a zadania robię z Bukały, PWNu i Witowskiego. U Bukały podobnie - są zadania lekko kosmiczne no i sama teoria też taka bywa.

z tego co się zorientowałam to i wykraczają, i nie wykraczają jednocześnie.

1) są zadania, które faktycznie wykraczają (np. wypełniać tabelki i pamiętać jaki kształt mają wszystkie wymienione bakterie raczej nikt Ci nie będzie kazał) i nie znajdziesz w Operonie informacji
2) niektóre są słabo wytłumaczone/okrojone i jak masz coś sformułować bliżej, stworzyć ciąg przyczynowo skutkowy to nie będąc dociekliwym czytelnikiem jest ciężko

ale

3) na maturze zawsze trafi się zadanie, dwa czy trzy wybiegające poza poziom ogólny; czy warto dla kilku punktów na 60 bardziej się wgłębiać nie wiem; "wybiegają" raczej w sensie 2) czyli wymagają rozumienia jakiegoś zjawiska czy mechanizmu, który można pominąć ucząc się mechanicznie, nie chcąc wiedzieć o wszystkim co i jak

Natomiast współczuję wszystkim tym, dla których nauka jest taką mordęgą. W sensie, że muszą się zmuszać i frustrować nad tymi książkami, pilnować regularności. Ja nie dałabym tak rady.

Edytowane przez naked_truth
Czas edycji: 2013-09-18 o 02:39
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 15:28   #2061
JaroJareczQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 14
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Natomiast współczuję wszystkim tym, dla których nauka jest taką mordęgą. W sensie, że muszą się zmuszać i frustrować nad tymi książkami, pilnować regularności. Ja nie dałabym tak rady.
Wcale nie tak to wygląda, gdybym nie lubił się uczyć to bym się za to nie zabierał . Wspomniana przeze mnie frustracja to żadna mordęga po prostu byłem ciekaw czy to ze mną coś nie tak czy rzeczywiście niektóre zadania wymagają dziwnych informacji. Poza tym po Twojej wypowiedzi widzę, że rozumiesz co mam na myśli, czyli jednak ze mną wszystko w porządku . Zgadzam się też, że warto robić te zadania mimo wszystko, w końcu coś się zawsze może przydać.

Dzięki za odpowiedzi
JaroJareczQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 16:55   #2062
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez JaroJareczQ Pokaż wiadomość
Wcale nie tak to wygląda, gdybym nie lubił się uczyć to bym się za to nie zabierał . Wspomniana przeze mnie frustracja to żadna mordęga po prostu byłem ciekaw czy to ze mną coś nie tak czy rzeczywiście niektóre zadania wymagają dziwnych informacji. Poza tym po Twojej wypowiedzi widzę, że rozumiesz co mam na myśli, czyli jednak ze mną wszystko w porządku . Zgadzam się też, że warto robić te zadania mimo wszystko, w końcu coś się zawsze może przydać.

Dzięki za odpowiedzi
Ale to nie było ad personam. Taka ogólna refleksja po przejrzeniu postów.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 19:15   #2063
JaroJareczQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 14
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Nieporozumienie, wybacz
JaroJareczQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 16:27   #2064
numb05
Zadomowienie
 
Avatar numb05
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 230
Re: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokrew

Hej dziewczyny co prawda matura juz szczesliwie za mna w tym roku, ale trafilam na watek i widze ze rozmawiacie o tym z czego sie uczyc zeby bylo jak najlepiej. Mi udalo sie przez to przebrnac z naprawde dobrym rezultatem (bio+chem 175) i moje rady : jesli chodzi o biologie: vademecum operonu <3 . Ponoc matury pisane sa na podstawie podr z nowej ery i operonu. Moja wiedza z biologii ograniczyla sie wlasciwie do wiedzy z tegoz vademecum NA BLACHE i douczeniu sie z podr operonu. Oczywiscie mialam mase ksiazek, ktore okreslilabym jako wiedze bezuzyteczna na maturze biorac pod uwage zad z arkuszy maturlnych i wszelkich mozliwych zr zbiorow, apropos: robcie jak najwiecej zadan z wszelkich zbiorow, to naprawde naprawde ma duzr znaczenie przy biologi, to zeby wiedziec jak precyzyjnie odpowiadac, takze operon + wszelkie mozliwe zbiory i arkusze (tak bylo i u mnie i u masy moich znajomych, wiekszosci z nich naprawde dobrze poszlo). Jesli chodzi o chemie ciezko mi si wypowiedziec gdyz mam genialne notatki i prawde mowiac wysarczyly, podr z operonu DO DUPY pisane jak bajka... Za to koniecznie przerobcie wszystkie zad z wszystkich zbiorow witowskiego... Naprawde warto poswiecic na to troche czasu! To tyle z rad praktycznych, trzymam za was kciuki!!!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Ahh a jesli chodzi o bukale to jak dla mnie NAJGORSZE ZLO. Tj np. Genetyka super, jasno opisana wiedza, ale masa nieotrzebnych informacji! Po co? A jesli chodzi o pytania - kosmiczne, maja chyba najmniejszy zwiazek z matura. Co do Witowskiego z bioli - zad matralne (przy nich jest rok) sa do rozwiazania z operonem bezproblemowe tak mi sie zdaje, a niektore niematuralne rzeczywiscie dziwnei czasem niepotrzebnie przekompikowane wg mnie. W kazdym razie raz jeszcze odradzam uczenia sie z opaslych tomiszczy innyh niz operon/nowa era, co najwyzej poczytac ot tak moze cos sie ulozy, ale naprawde niepotrzebnie przeladowywac sobie glowe niepotrzebna wiedza. Jeszcze jedno: w witowskim czesto sa bledy w odp badz odpowiedi ktore na maturze nie dostalby pelnej punktacji, gdyz odp pisane sa na szybko, czesto niezgodne z kluczem - koniecznie zrobcie wszelkie mozliwe arkusze i sprawdzcie z kluczami dostepnymi w internecie jakich odp oczekuja na konkretny rodzaj pytania

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Playing it safe is the most popular way to fail.

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?
numb05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 20:56   #2065
Caterinapm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Hej, ja tez już po maturze, ale mogę Wam trochę pomóc
Najwazniejsze jest robienie masy zadań, ja przerobiłam wszystkie, dosłownie wszystkie, zaczynając od operonu, kończąc na pwn. Wiedza nie jest potrzebna szeroka, liczy się precyzyjna odpowiedź i trochę inteligencji. Jak masz podać dwa argumenty, to podajesz dwa i to najlepiej w osobnych linijkach z numerkami. Pisać przejrzyście, wyraźnie. Z chemii całego Witowskiego trzeba przerobić. Najlepiej postawić na chemię, bo z tego wynik jest pewny już po zobaczeniu klucza- to są zadania na liczenie, ew. reakcje. Natomiast z biologii można sobie wyliczyć tylko mniej więcej.
Caterinapm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 14:29   #2066
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Odp: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---&gt; medycyna lub kierunki pokre

Ja zapisalam sie na projekt z bio o chem. Dostalam mase ksiazek, na ktore musialabym wydac ponad 250 zl. Mam teraz mnostwo zadan, swietna ksiazke z testami z Medyka. wczoraj ruszylam bio i poki co jest ok

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 18:33   #2067
JaroJareczQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 14
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Komuś jeszcze podoba się biochemia? :P
Takie luźne przemyślenia.
JaroJareczQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 18:51   #2068
Imbroglino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

http://chorzy-doktorzy.blogspot.com/
zapraszam na mojego bloga
planuję notkę o tym jak dostałam się na WUM na medycynę za pierwszym razem
będę pisała jak się uczyć i z czego warto skorzystać.
Imbroglino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 11:58   #2069
niagha
Raczkowanie
 
Avatar niagha
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 148
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Ja właśnie przerabiam biochemię. Bardzo kocham <3
niagha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 00:38   #2070
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Cytat:
Napisane przez Imbroglino Pokaż wiadomość
http://chorzy-doktorzy.blogspot.com/
zapraszam na mojego bloga
planuję notkę o tym jak dostałam się na WUM na medycynę za pierwszym razem
będę pisała jak się uczyć i z czego warto skorzystać.
A podczas studiow tez bedziesz jakies rady pisac? Tez mnie czeka zapmietywanie duzych partii materialu i jakies rady sie przydadza

Tylko zmien prosze kolorystyke - pomaranczowa czcionka na bialym tle to sredni pomysl :-/
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-08 18:08:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.