Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2012 Ma - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-18, 21:22   #3571
Ma_majka
Zakorzenienie
 
Avatar Ma_majka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 8 346
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Ale popatrz z tej strony - jak będziesz się drzeć wkurzona "Łukasz zrób cośtam cośtam" to jest większa szansa, że któryś z nich zareaguje. Majka, prawda Ci to?
yyy niezupełnie raczej każdy udaje że to do tego drugiego


Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Byliśmy dzisiaj na kontroli raczkowania i stania. Wszystko jest dobrze.

Co do jedzenia to zauważyłam, że najwięcej zjada jak pokroję w kawałki - piszę o warzywach, które średnio wchodzą. Dzisiaj wsuwała nawet gotowaną pietruszkę. Będę dawała jej także raz w większych kawałkach, raz mniejszych albo będę mieszać.

Ja tęskniłam i cierpiałam za Tobą w samotności


u nas tak samo, Daśko już nawet zupkami gardzi, tylko w rękę chce jedzenie brać



Cytat:
Napisane przez happy_eve Pokaż wiadomość

Wróciłam, mały usnął bez problemu


Zawsze mnie to zastanawiało - czy w d**** u murzyna jest ciemniej niż u białego? Takie tam przemyślenia nauczyciela, który wrócił z pracy o 21 i ma za dobrze
też wróciłam o 19-tej mam zdecydowanie za dobrze i jeszcze mnie coś zaczyna brać nawet czosnku nie mogę bo jak później do pracy pójdę nogi włażą mi do d... (białej jakby ktoś chciał wiedzieć ) od 6.15 do 21 nie siedziałam ani chwili a nie, sory, siedziałam 2x 10 min jadąc do i z jednej pracy ale mi dobrze

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Nikt za mną nie tęsknił, nikt nawet nie zauważył, że mnie nie ma, mogę umierać na ten katar w spokoju
Majeczka, żeby nie było - ja za Tobą tęskniłam pod Twoją nieobecność, to tak na zaś, jak będziesz pisać, że Ciebie też nikt nie kocha


Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
A jeszcze o jednym zapomniałam - dzisiaj był pierwszy dzień kiedy moja malutka dorosła córeczka nie jadła z cyca Nie liczę nocy, pewnie coś tam koło jakieś 5-6 było ale spaliśmy do 9:30 () więc to była jakby noc. W ciągu dnia była kaszka, obiadek, kanapka z serkiem białym i masełkiem (nie na moje nerwy ) a na wieczór butla. Skoro tak jakoś wyszło to odstawiam w dzień definitywnie. Nawet mnie cycki nie bolą. Nic
nooo to jeszcze 1 lub 2 tygodnie i

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość

nie moge teraz uwierzyc, ze jeszcze niedawno nie wyobrazalam sobie, ze moje dziecko przezyje bez cycka
a teraz to tak jakbym go nigdy nie karmila, troche mi szkoda tego....
zrób se drugie
Ma_majka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-18, 21:37   #3572
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
i co myslisz, nada sie taki wzor dla chlopa? czy bedzie mnie przeklinal w przyszlosci jak sie dowie, ze go w takie cos ubralam?
Może się nie dowiedzieć ale zdjęcia mogą się nie uchować

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
Dzika, już, teraz pięciolatki idą do zerówki
Osz Ty w życiu, to zaraz już

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
a wlasnie mialam pisac gdzie sie Dzika podziewa

jak ja Czarusia odstawilam to tez jakos to tak naturalnie wyszlo, ze nic mnie cycki nie bolaly, nie musialam sie odciagac
pewnie tam za duzo juz nie bylo i dlatego
i tez najpierw w dzien odstawilam, a pozniej noc
Jak się upomnę to się nagle przypomina

Eh

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
a z drugiej strony, rajtuzy to rajtuzy jakiego wzoru by nie miały męskie nie będą

no własnie tak tu cicho i spokojnie dzis było
Egzekli

Ale żeby tęsknić to żadna no

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
yyy niezupełnie raczej każdy udaje że to do tego drugiego

u nas tak samo, Daśko już nawet zupkami gardzi, tylko w rękę chce jedzenie brać

nooo to jeszcze 1 lub 2 tygodnie i
O tym nie pomyślałam

Ewka dzisiaj dostała pierwszy raz kanapkę na kolację, bo się naczytałam na fb i mnie natchnęło na rozszerzanie diety. Ale coś nie kuma. To znaczy tak - przerwałam jej bułkę na dwie części, pchała do paszczy obydwie naraz a potem rozsmarowała serem i masłem po stoliku. Nie zjadła prawie nic. Ale było fajnie

Na razie jestem nieutulona w żalu


Poszłam spać. Pa!
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 07:34   #3573
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
ja nie, mój najpierw ucieka, obejdzie mieszkanie, a potem chodzi za mną jak mu się znudzi to wstaje przy mojej nodze i mamamamama, to go trochę wezmę, ponoszę i znowu puszczam i tak se sam przełazi pół dnia, trochę się z nim bawię, trochę siostra, trochę tata i tak dzień mija, chyba że mamy jakiegoś marudę to więcej mi na rękach wisi
Ja robię w sumie podobnie. Nie wołam za kazdym razem jak tylko gdzieś pójdzie. Jestem za eksploracją. Choć teraz to juz nie jest dla niej to wszystko tak ciekawe jak na poczatku

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Nikt za mną nie tęsknił, nikt nawet nie zauważył, że mnie nie ma, mogę umierać na ten katar w spokoju
ja zauwazylam i teskniłam

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość



Czy jest na sali lekarz?!
Byle nie proktolog



Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Ewka dzisiaj dostała pierwszy raz kanapkę na kolację, bo się naczytałam na fb i mnie natchnęło na rozszerzanie diety. Ale coś nie kuma. To znaczy tak - przerwałam jej bułkę na dwie części, pchała do paszczy obydwie naraz a potem rozsmarowała serem i masłem po stoliku. Nie zjadła prawie nic. Ale było fajnie
Takie sa poczatki ale to tez rozwija Moja tez sie czesto bawi jedzeniem, pomimo, ze je je. Takie 2 w 1

---------- Dopisano o 08:34 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Ewcia prawie zawsze do wszystkich uśmiecha. Raczej do dorosłych niż do dzieci. W ogóle wydaje mi się, że powinnam zacząć jej organizować czas z rówieśnikami, musze poszukać jakichś dzieciowych zajęć w okolicy Albo ponapastować nasze dzieciate Warszawianki
Jako jedna z tego licznego grona przedstawicielek miasta stołecznego, które się tu udzielają jestem za
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 08:00   #3574
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

dobry
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 08:24   #3575
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
dobry
dobry

Myślałam, że mam więcej do nadrobienia
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 08:29   #3576
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Chyba zacznie się kasowanie z listy za brak porannej aktywności
Wstawać!!!


Witam się znad kanapek z czosnkiem
Czekamy z Ewkiem na babciową odsiecz.
Ciekawostka ubraniowo rozmiarowa. Myślałam, że moje dziecko definitywnie się przesiadło z 68 na 74, a tu dzisiaj rano paczę w co ja ją ubrałam i tak: spodnie 9-12, body 62, bluza newborn

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
ja zauwazylam i teskniłam

Byle nie proktolog

Takie sa poczatki ale to tez rozwija Moja tez sie czesto bawi jedzeniem, pomimo, ze je je. Takie 2 w 1

Jako jedna z tego licznego grona przedstawicielek miasta stołecznego, które się tu udzielają jestem za


Póki co nie ten typ schorzenia

Myślę, że jak się w końcu odważyłam z tym arbuzem (traumę mam do dzisiaj ) to już będzie z górki. No i odstawianie od cycka będzie sprzyjało nowościom.

Przypomniało mi się, że się na fb tak globalnie wakacyjnie wszystkie miałyśmy łapać, co za brak organizacji

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
dobry
Dobra Judeczka. Judeczki nie skasujemy

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Myślałam, że mam więcej do nadrobienia
Trochę ciężko się ogarnąć
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 08:32   #3577
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Chyba zacznie się kasowanie z listy za brak porannej aktywności
Wstawać!!!
:
jestem i ja
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-19, 08:35   #3578
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Dobra Judeczka. Judeczki nie skasujemy
łaskawa z Ciebie Pani

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
dobry

Myślałam, że mam więcej do nadrobienia
wybacz, śpiąca jestem

Tomek powrocil do zdrowia, jutro odstawimy pulmicort
siusiak tez juz w porzadeczku


kto mi zrobi sniadanie i przy okazji łobuzom

mamy nowe slowa u Tomka

czas sie zebrac zeby garderobe im przejrzec, zobaczyc co na zime kupic, schowac za male ciuchy
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 08:39   #3579
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Czarus jeszcze spi
ale to dlatego, ze tradacyjnie o budzil sie w nocy po 3h snu i buszowal

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Tomek powrocil do zdrowia, jutro odstawimy pulmicort
siusiak tez juz w porzadeczku




mamy nowe slowa u Tomka
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 08:42   #3580
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Chyba zacznie się kasowanie z listy za brak porannej aktywności
Wstawać!!!
Kasuj

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Witam się znad kanapek z czosnkiem
Czekamy z Ewkiem na babciową odsiecz.
Ciekawostka ubraniowo rozmiarowa. Myślałam, że moje dziecko definitywnie się przesiadło z 68 na 74, a tu dzisiaj rano paczę w co ja ją ubrałam i tak: spodnie 9-12, body 62, bluza newborn
U mnie jest to samo - póki co wchodzi jeszcze w kurtkę - rozm. 62, którą kupiłam na wiosnę, a doły są zdecydowanie za krótkie, też chodzimy w 9-12. Obstawiam, że mamy długonogie laski

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość



Póki co nie ten typ schorzenia
Podobno wariat nie wie, że jest wariatem



Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość


Przypomniało mi się, że się na fb tak globalnie wakacyjnie wszystkie miałyśmy łapać, co za brak organizacji
Latem było za gorąco, teraz jest za mokro, zimą będzie za zimno, to może na wiosnę, hę?
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 08:50   #3581
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Jagna z Urszulą również meldują się w gotowości
Śniadanie zrobione, zjedzona, pranie wywieszone. Na tyle pozwoliła mi do tej pory córka. Teraz wspina się po moim spodniach i zagląda co tak klikam

[QUOTE=Sola1;42882061]Byle nie proktolog
/QUOTE]
co mi przypomniało: Kto jest największym filozofem wsród lekarzy?
...
proktolog, bo to lekarz odbytu


Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
body 62

Przypomniało mi się, że się na fb tak globalnie wakacyjnie wszystkie miałyśmy łapać, co za brak organizacji
a mówisz że Ulka malizna

no ja się wam dziwię. Tyle matek z dziećmi, zamiast sobie zorganizować cykliczne, co tygodniowe lub co miesięczne spotkanie w stylu klubiku malucha, to te siedzą w tych chałupach i się gdyszą Co raz u innej, każda wpada z jakimś prowiantem i hajda na ploty!


Strasznie długo schodzi mi ostatnio p[isanie postów, bo co kilka zdan musze lecieć do Uli i ją ratować, ratować kota, lub kwiatki, albo cosd innego
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-19, 08:54   #3582
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
jestem i ja
Uderz w stół...

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Tomek powrocil do zdrowia, jutro odstawimy pulmicort
siusiak tez juz w porzadeczku

mamy nowe slowa u Tomka

schowac za male ciuchy




Chowasz dla trzeciego?

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Obstawiam, że mamy długonogie laski

Podobno wariat nie wie, że jest wariatem

Latem było za gorąco, teraz jest za mokro, zimą będzie za zimno, to może na wiosnę, hę?
Obawiam się, że nie tędy droga, przynajmniej nie u mojego pączuszka

Ale żeby tak od dupy strony

Ty to masz łeb

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
Kto jest największym filozofem wsród lekarzy?
...
proktolog, bo to lekarz odbytu


no ja się wam dziwię. Tyle matek z dziećmi, zamiast sobie zorganizować cykliczne, co tygodniowe lub co miesięczne spotkanie w stylu klubiku malucha, to te siedzą w tych chałupach i się gdyszą Co raz u innej, każda wpada z jakimś prowiantem i hajda na ploty!


Oj bo wiesz, Warszawa jest duża, ciężko się dograć
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 09:03   #3583
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość

co mi przypomniało: Kto jest największym filozofem wsród lekarzy?
...
proktolog, bo to lekarz odbytu


Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość


no ja się wam dziwię. Tyle matek z dziećmi, zamiast sobie zorganizować cykliczne, co tygodniowe lub co miesięczne spotkanie w stylu klubiku malucha, to te siedzą w tych chałupach i się gdyszą Co raz u innej, każda wpada z jakimś prowiantem i hajda na ploty!
Ja też się nam dziwię

Możesz Dzika do mnie przyjechać jak masz ochotę. Zapraszam



Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość

Ale żeby tak od dupy strony


Ale że z moją szacowną coś jest nie teges?
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 09:07   #3584
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
U mnie jest to samo - póki co wchodzi jeszcze w kurtkę - rozm. 62, którą kupiłam na wiosnę, a doły są zdecydowanie za krótkie, też chodzimy w 9-12. Obstawiam, że mamy długonogie laski
i to sie zgadza Mati tez ma dlugie nozki, nosi rozmiar 80 spodni Tomek ma za to krotkie i spodnie nosi niektóre 86 a ma 93 cm


Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Latem było za gorąco, teraz jest za mokro, zimą będzie za zimno, to może na wiosnę, hę?
wiosna dobra pora

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
co mi przypomniało: Kto jest największym filozofem wsród lekarzy?
...
proktolog, bo to lekarz odbytu


Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
no ja się wam dziwię. Tyle matek z dziećmi, zamiast sobie zorganizować cykliczne, co tygodniowe lub co miesięczne spotkanie w stylu klubiku malucha, to te siedzą w tych chałupach i się gdyszą Co raz u innej, każda wpada z jakimś prowiantem i hajda na ploty!
tez im sie dziwie

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
Strasznie długo schodzi mi ostatnio p[isanie postów, bo co kilka zdan musze lecieć do Uli i ją ratować, ratować kota, lub kwiatki, albo cosd innego
itak juz zostanie na dlugie lata, znaczy sie ratowanie dzieci z roznych opresji
Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość

Chowasz dla trzeciego?
oj dla koleżanki
weszlam wczoraj na watek mam wrześniowo-październikowych
i zatesknilam za brzuszkiem

ale godzine pozniej mialam biegunke z ogromnym bolem brzucha
i przypomnialam sobie bole porodowe i mi przeszlo jak reka odjal
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 09:21   #3585
4n3t4
Rozeznanie
 
Avatar 4n3t4
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 563
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
ja na wszystkie zaczerwienienia pod pieluchą stosuje sudokrem, jedno posmarowanie i śladu nie ma, podobnie było jak odparzył sobie paszkę i szyję, jeden raz i zeszło, to jest mój nr1
Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
my nie mieliśmy odparzeń ale zaczerwienioną pupkę od tych kwaśnych kupek owszem
myłam wtedy tylko wodą, ewentualnie z mydłem plus linomag lub bepanthen z 2-3 razy dziennie i po 2 dniach pupa jak marzenie
sudocremu dostałam próbkę w szpitalu i jeszcze leży zamknięta


Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość
Moonie- alkohol do marynaty-jakoś mi nie pasuje, a jeszcze whisky- za drogi interes

Ja smaruję aktualnie te odparzenia, o ile to one są bepanthenem.
Ja sudokremem smaruję po każdej zmianie pieluchy i odparzenia wystąpiły, stąd trzeba było zastosować coś innego. Bepanthen mam i przy ostatnim odparzeniu zastosowałam z raz i zaniechałam tak się odparzenia świeciły od tej maści że pomyślałam, że lepsze coś bardziej wysuszającego (może się myliłam...?).

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
moj tak nie robi
ogolnie to zaczyna sie taki wstydzioch troche robic, bo jak ktos obcy go zagaduje, to najpierw tak glowke spuszcza i sie usmiecha niesmialo

a ja swojego tez zostawiam na podlodze i niech buszuje, tylko caly czas musze na niego zerkac, zeby gdzies nie wlazl gdzie nie trzeba

w ogole on sie dziwnie przemieszcza, jak mu sie chce to raczkuje, a jak nie to tak jakos na jednej nodze siedzi, a druga sie odpycha i jezdzi po podlodze
ale w sumie co dziwnego jak podobno mamusia zamiast raczkowac to na tylku jezdzila
moja robi tak samo, zabawnie to wygląda, jakby biegła na pupie tak zasuwa ale nie raczkuje normalnie na kolankach

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość

Chowasz dla trzeciego?
też tak pomyślałam sobie

Ostatnio w nocy 2 razy zdarzyło się tak, że mała się obudziła z płaczem i tak jakby ją brzuszek bolał, jakby kolka czy to możliwe jak myślicie? wiła się prężyła i na rękach nie przestawała płakać, podałam jej infakolu i po chwili spała dalej...

A jeśli chodzi o rajstopki, to po doświadczeniach z rajstopkami synkowymi, boję się kupować tanich no name, bo nie cierpię jak się robią takie brzydkie supełki, no i bywają szybko porozciągane.
__________________
A kiedy Go ujrzałam...

4n3t4 - po prostu Aneta!
4n3t4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 09:34   #3586
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez Pokrzywka19 Pokaż wiadomość


To się ciesz bo Adaś to mi suszarkę na pranie przesuwa jak rozwieszam pranie
suszarkę przestawiał ale tak 2 miechy temu
może stracił zainteresowanie

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
A jeszcze o jednym zapomniałam - dzisiaj był pierwszy dzień kiedy moja malutka dorosła córeczka nie jadła z cyca Nie liczę nocy, pewnie coś tam koło jakieś 5-6 było ale spaliśmy do 9:30 () więc to była jakby noc. W ciągu dnia była kaszka, obiadek, kanapka z serkiem białym i masełkiem (nie na moje nerwy ) a na wieczór butla. Skoro tak jakoś wyszło to odstawiam w dzień definitywnie. Nawet mnie cycki nie bolą. Nic


Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość


U mnie jest to samo - póki co wchodzi jeszcze w kurtkę - rozm. 62, którą kupiłam na wiosnę, a doły są zdecydowanie za krótkie, też chodzimy w 9-12. Obstawiam, że mamy długonogie laski
u mnie za to body na 80 a spodnie 68

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość


Strasznie długo schodzi mi ostatnio p[isanie postów, bo co kilka zdan musze lecieć do Uli i ją ratować, ratować kota, lub kwiatki, albo cosd innego
co ty nie powiesz

Cytat:
Napisane przez 4n3t4 Pokaż wiadomość
Ja sudokremem smaruję po każdej zmianie pieluchy i odparzenia wystąpiły, stąd trzeba było zastosować coś innego. Bepanthen mam i przy ostatnim odparzeniu zastosowałam z raz i zaniechałam tak się odparzenia świeciły od tej maści że pomyślałam, że lepsze coś bardziej wysuszającego (może się myliłam...?).
ja za to wychodzę z założenia "im mniej tym lepiej"
bywa że pupy nawet niczym nie przemywam jak przebieram same siuśki a co dopiero kremować
raz na kiedyś bepanthen lub linomag ale tylko w przypadku zaczerwień
sudocrem ma tlenek cynku to wysusza chyba



matko mieliśmy noc spokojną
i póki co jest ok - Jan dobiera się właśnie do kolumny
a przed chwilą bawił się samym pałąkiem od leżaczka

a skoro przy leżaczkach jesteśmy - wysiedzą wasze dzieci w tym jeszcze
Jan ostatnio nie wręcz wczoraj jakoś poluźnił pasy, wykaraskał już jedną nogę i przewalił się na brzuch

zaraz sąsiadka podrzuca mi synka 7-miesięcznego na godzinę także Jan będzie miał towarzysza do zabawy
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 09:46   #3587
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

co do rajstop to zamowie z Woli, jednak oni maja dobra jakosc
http://www.wola.pl/odziez/wola/dzieciece/
czasami te z lidla zdarzaja sie dobre ale czasem to masakra jak sie rozciagaja

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=Pqaxe5o2Apo

cały czas mi to po glowie chodzi
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 09:50   #3588
lady_kiss
Rozeznanie
 
Avatar lady_kiss
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 876
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
świetne
Nie wiem co mówili, ale Iza słuchała z ekscytacją i próbowała wtracić swoje 3 grosze.

W ogóle już dawno miałam się zapytać, ale zawsze zapominam. Czy jak jesteście na spacerze to Wasze dzieci też zagadują do innych ( moja lubi zaczepiać głównie inne dzieci) albo gadają do siebie? Pytam, bo jestem ciekawa czy to już jakaś cecha charakteru czy naturalna kolej rzeczy.

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------



Jak sie znudzi to daje jej cos do zabawy - np gazety, ubrania czy inne rzeczy jakie mam pod reka i czym nie zrobi sobie krzywdy.

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Kuba też się coś do tych chłopczyków odzywał, więc chyba rozmawiali o czymś konkretnym - nie było to takie "paplanie"

mój syn na razie nie zwraca uwagi na swoich rówieśników, spotykanych przypadkowo. ale jak starsze dziecko się do niego uśmiechnie, zagada to reaguje o wiele lepiej, niż na obcego dorosłego w takiej sytuacji
chyba, że to jego kolega (starszy 1,5 miesiąca). to dogadują się po swojemu (tata, dada, baba - mój Kuba dołącza do tego swój interes i krzyczy "ja jade" albo "ja ide" - nie pytajcie, nie wiem skąd mu się to wzięło.
od 2 tygodni chodzi po domu i tak mówi )

widzę, że nie tylko moje dziecko bardziej niż swoimi zabawkami interesuje się rzeczami zupełnie nie przeznaczonymi dla niego (piloty, telefony, gazety, drewniane łyżki, pudełka itp. )

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/wyprzedaz-bawelnia...537741359.html

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

ooo, zaczeli grzac u nas w bloku, dziwne, ze tak wczesnie
pewnie przez ta pogode beznadziejna
ooo, u nas też mogliby zacząc...
rajstopki fajne, ale osobiście Kubie bym nie założyła
__________________
Emilek
ur. 31 stycznia 2014

Kubuś
ur. 11 listopada 2012

Blanka
ur. 10 lipca 2011
Aniołek

lady_kiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 09:51   #3589
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez 4n3t4 Pokaż wiadomość
Ja sudokremem smaruję po każdej zmianie pieluchy i odparzenia wystąpiły, stąd trzeba było zastosować coś innego. Bepanthen mam i przy ostatnim odparzeniu zastosowałam z raz i zaniechałam tak się odparzenia świeciły od tej maści że pomyślałam, że lepsze coś bardziej wysuszającego (może się myliłam...?).
Mnie położna mówiła, żeby nie smarować przy każdej zmianie pieluchy, bo skóra robi się cieńsza czy jakoś tak, przez co jest bardziej wrażliwa na odparzenia. Smarować najwyżej raz dziennie i to nie sudokremem, bo on jest do stosowania okazyjnego - jak już coś się dzieje, nie profilaktycznie. Tlenek cynku dosyć mocno wysusza i też może w jakiś tam sposób przyczynić się do pogorszenia stanu skóry. Mnie na szkole rodzenia jak i położna polecała zieloną maść linomag - jak coś się dzieje. A te z tlenkiem cynku to już jak ona nie pomaga.



Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość

u mnie za to body na 80 a spodnie 68
Jano rośnie w klatę Dobrze wróży
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-19, 09:59   #3590
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość

Jano rośnie w klatę Dobrze wróży
hehe
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 10:03   #3591
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Co do leżaczka to ja używam, ale w innym celu. Jest między stołem a ścianą ochraniając dojście do przewodów. Czasem jest używany przez obywatelkę Izabelę do popychania go wte i wewte Ale siedzieć to w nim nie siedzi.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 10:13   #3592
4n3t4
Rozeznanie
 
Avatar 4n3t4
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 563
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
co do rajstop to zamowie z Woli, jednak oni maja dobra jakosc
http://www.wola.pl/odziez/wola/dzieciece/
czasami te z lidla zdarzaja sie dobre ale czasem to masakra jak sie rozciagaja

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=Pqaxe5o2Apo

cały czas mi to po glowie chodzi
Z Woli potwierdzam , z lidla nie testowałam...
Ostatnio kupione w biedronce body się porozciągały...

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Mnie położna mówiła, żeby nie smarować przy każdej zmianie pieluchy, bo skóra robi się cieńsza czy jakoś tak, przez co jest bardziej wrażliwa na odparzenia. Smarować najwyżej raz dziennie i to nie sudokremem, bo on jest do stosowania okazyjnego - jak już coś się dzieje, nie profilaktycznie. Tlenek cynku dosyć mocno wysusza i też może w jakiś tam sposób przyczynić się do pogorszenia stanu skóry. Mnie na szkole rodzenia jak i położna polecała zieloną maść linomag - jak coś się dzieje. A te z tlenkiem cynku to już jak ona nie pomaga.





Jano rośnie w klatę Dobrze wróży
Dzięki za info, bo nie wiedziałam tego o skórze. U syna profilaktycznie stosowałam bepanthen, a w razie odparzenia właśnie sudokrem i w mig faktycznie pomagało... A teraz u córy w szpitalu wręcz kazali wszystkim matkom żeby smarowały sudokremem (były małe kremy w pudełkach gratisach), no i tak zaczęłam i kupiłam duże opakowanie sudokremu i do tej pory na nim jedziemy... Ale chyba zostawie go na awaryjne sytuacje a na codzień zastosuję coś łagodniejszego lub nic...

Leżaczka od jakiegoś miesiąca nie używamy, bo jest ryk. W użyciu jest mata na podłodze, cała podłoga poza matą i huśtawka.
__________________
A kiedy Go ujrzałam...

4n3t4 - po prostu Aneta!

Edytowane przez 4n3t4
Czas edycji: 2013-09-19 o 10:16
4n3t4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 10:17   #3593
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Bry

dziecko mi dopiero zasnęło, więc mam chwilę.

Odnośnie obcych to moja wczoraj na widok tego neurologa tak się rozryczała, że szok. Najpierw z 5 minut go mierzyła wzrokiem w bezruchu a potem w ryk histeryczny Na co lekarz "Widać, że obcych się boi?" ja: "no na to wygląda" a on "i to bardzo dobrze"

Co dziwne - nie na wszystkich obcych tak reaguje (lekarz pięknością nie grzeszył, więc może o to chodzi )

Kończymy dzisiaj 9 miesięcy Jak ten czas leci...
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 10:24   #3594
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Co do leżaczka to ja używam, ale w innym celu. Jest między stołem a ścianą ochraniając dojście do przewodów. Czasem jest używany przez obywatelkę Izabelę do popychania go wte i wewte Ale siedzieć to w nim nie siedzi.
no ale zastosowanie ma widzę

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Bry


Odnośnie obcych to moja wczoraj na widok tego neurologa tak się rozryczała, że szok. Najpierw z 5 minut go mierzyła wzrokiem w bezruchu a potem w ryk histeryczny Na co lekarz "Widać, że obcych się boi?" ja: "no na to wygląda" a on "i to bardzo dobrze"

Co dziwne - nie na wszystkich obcych tak reaguje (lekarz pięknością nie grzeszył, więc może o to chodzi )

Kończymy dzisiaj 9 miesięcy Jak ten czas leci...
mój ostatnio u pediatry zachwycony był

za 9 miesięcy


dziewczyny!
mój Jan zasnął a synek sąsiadki ma taki temperament że czuję się jakbym sama w domu siedziała
kawa, laptop
a ten leży grzecznie w leżaczku i zabawki ogląda
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 10:25   #3595
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Co do leżaczka to ja używam, ale w innym celu. Jest między stołem a ścianą ochraniając dojście do przewodów. Czasem jest używany przez obywatelkę Izabelę do popychania go wte i wewte Ale siedzieć to w nim nie siedzi.
mój nigdy nie usiedział w leżaczku dłużej jak 5 minut teraz stoi w kącie, ale niedługo znajomi przyjadą po graty, bo na koniec października będą mieć bobo, to się pozbędę i parę innych zbędnych rzeczy jak np. nigdy nie używana mata edukacyjna, teściowa mnie uszczęśliwiła nią jak się Klaudia urodziła, zero zainteresowania i Adaś też miał ją gdzieś i kilka kartonów ubrań, bo maja mieć chłopca
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 10:28   #3596
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
mój nigdy nie usiedział w leżaczku dłużej jak 5 minut teraz stoi w kącie, ale niedługo znajomi przyjadą po graty, bo na koniec października będą mieć bobo, to się pozbędę i parę innych zbędnych rzeczy jak np. nigdy nie używana mata edukacyjna, teściowa mnie uszczęśliwiła nią jak się Klaudia urodziła, zero zainteresowania i Adaś też miał ją gdzieś i kilka kartonów ubrań, bo maja mieć chłopca
mój właśnie kiedyś potrafił długo
dostał zabawki i dziecka nie było
tak samo mata dopiero z miesiąc temu zaczęła się nudzić
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 10:28   #3597
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość

Kończymy dzisiaj 9 miesięcy Jak ten czas leci...
100 latek klask i:
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 10:29   #3598
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
dziewczyny!
mój Jan zasnął a synek sąsiadki ma taki temperament że czuję się jakbym sama w domu siedziała
kawa, laptop
a ten leży grzecznie w leżaczku i zabawki ogląda
to jednak takie dzieci istnieją szkoda, że obce
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 10:32   #3599
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
to jednak takie dzieci istnieją szkoda, że obce
tak istnieją
teraz leży na macie i leży i leży, i leży
fakt że młodszy - ma 7 miesięcy ale od razu widać że całkiem inne usposobienie
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 10:41   #3600
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Już do raczków rwie się dziatwa, choć to sztuka jest niełatwa. Mamusie XI-XII 2

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość

dziewczyny!
mój Jan zasnął a synek sąsiadki ma taki temperament że czuję się jakbym sama w domu siedziała
kawa, laptop
a ten leży grzecznie w leżaczku i zabawki ogląda

Ja sobie drugie takie zrobię


Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
mój nigdy nie usiedział w leżaczku dłużej jak 5 minut teraz stoi w kącie, ale niedługo znajomi przyjadą po graty, bo na koniec października będą mieć bobo, to się pozbędę i parę innych zbędnych rzeczy jak np. nigdy nie używana mata edukacyjna, teściowa mnie uszczęśliwiła nią jak się Klaudia urodziła, zero zainteresowania i Adaś też miał ją gdzieś i kilka kartonów ubrań, bo maja mieć chłopca
My użytkowałyśmy leżaczek póki nie zaczęła siedzieć i przemieszczać się. Tak to się sprawdził. Ja przy laptopie i nogą ją bujałam Wszyscy byliśmy szczęśliwi.

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość

Kończymy dzisiaj 9 miesięcy Jak ten czas leci...


---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Muszę obudzić tz, bo chyba pomylił mu się urlop ojcowski z wypoczynkowym
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.