IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-15, 19:54   #631
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Mamusie jakie butelki polecacie dla niemowlaka?
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 14:52   #632
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Z zuzia uzywalam Avent. Teraz tez zamierzam. Rowniez pompke do mleka ialam z Avent. Tommy tippie mi nie pasowala, nuk nigdy nie sprobowalam...
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 20:16   #633
francmal
Rozeznanie
 
Avatar francmal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 601
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Malgos Ja takze uzywam aventa z 2 najmlodszych probowal TT ze wzgledu ze kupilam elektryczny laktator tej firmy ale kiepsko szlo i wrocilismy na avent i do teraz uzywamy

Rusalka i jak tam badania?
francmal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 21:43   #634
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Mamusie jakie butelki polecacie dla niemowlaka?
My tez na aventach (pompka,butelki i sterylizator) dwojka dzieciakow i dalej uzywamy i dalej zadowoleni.... )
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 22:31   #635
annje
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: .ie
Wiadomości: 986
GG do annje
Odp: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Z jednym Tommee Tippee, z drugim DrBrown's jak mial kolki, potem Nuk. Aventow sie nigdy nie odważyłam uzywac bo jak Adas byl malutki to jako jedyni nie mieli wersji bez BPA i potem jakos sie zrazilam calkiem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
annje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 09:52   #636
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Odp: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez annje Pokaż wiadomość
Z jednym Tommee Tippee, z drugim DrBrown's jak mial kolki, potem Nuk. Aventow sie nigdy nie odważyłam uzywac bo jak Adas byl malutki to jako jedyni nie mieli wersji bez BPA i potem jakos sie zrazilam calkiem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Teraz juz ma )))
Ja w sumie probowalam tez Tommee Tippee i tez nie byly zle . Ale jakos avent nam najbardziej przypasil ))

Dziewczyny moja mloda uwielbia butle ... Do ilu dawalyscie mleczko w butelkach ? Mi sie wydaja ze jeszcze troszke moge sobie z nia podzidziusiowac chociaz w pazdzierniku skonczy 2 latka ))) Alan odstawil sam butle jak m ial ok. 15 miesiecy......

I jeszcze tutaj urodzinkowe zyczonka dla Saruni !!!!
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 19:12   #637
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Odp: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

dzięki dziewczyny za odpowiedzi... czyli jeszcze sobie poczekam z wyborem.. mam czas. A aldim ma być promocja, ale jak się okazało w Boots-ie są tańsze
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 14:24   #638
elcia0787
Zakorzenienie
 
Avatar elcia0787
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 147
GG do elcia0787
Dot.: Odp: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Ja uzywalam Tommee Tippee i bylam zadowolona z nich
elcia0787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 21:42   #639
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Odp: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Jutro mam połówkowe nie mogę się doczekać
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 20:13   #640
kapukat
Zakorzenienie
 
Avatar kapukat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 276
Odp: Dot.: Odp: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Jutro mam połówkowe nie mogę się doczekać
No i jak?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kapukat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 23:11   #641
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Odp: Dot.: Odp: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Hej
Dzidziuś rozwija się prawidłowo, wszystko OK i będzie CHŁOPCZYK - na co przyznam się szczerze po ciuchu liczyłam
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-20, 06:49   #642
annje
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: .ie
Wiadomości: 986
GG do annje
Dot.: Odp: Dot.: Odp: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Hej
Dzidziuś rozwija się prawidłowo, wszystko OK i będzie CHŁOPCZYK - na co przyznam się szczerze po ciuchu liczyłam
Gratulacje!
annje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 08:23   #643
kapukat
Zakorzenienie
 
Avatar kapukat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 276
Odp: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Super! Chłopcy są fajni. Jak będzie miał na imie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kapukat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 12:12   #644
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Odp: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Kapukat - na razie wstępnie będzie Kacper, bo chcemy podobne po pol i po ang i w mowie i w pisowni - ale to jeszcze może się zmienić
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 19:11   #645
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Witajcie

ja rowniez Irlandzka mamusia ja jestem w 17 tygodniu.

Jest tu moze ktos z Navan? Drugie usg mam wyznaczone na koncowke listopada, chcialabym wczesniej jeszcze zrobic jedno, dla pewnosci. nie wiecie moze czy tu w navan znajde jakis gabinet gdzie odplatnie zrobie to badanie? Wszyscy mi polecaja do Dublina jechac ale jestem zalezna od kierowcy-nie mam tu jeszcze swojego samochodu, no i jest troche daeko.

dziekuje za pomoc
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 23:49   #646
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Witaj
jeśli chodzi o navan to niestety się nie orientuję... poszperaj w necie może coś znajdziesz, ale dobrze żeby lekarz też był konkretny to wiele na badaniu ci powie.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 10:58   #647
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Chyba zostaje mi jedynie Drogheda albo Dublin... nawet ciezko mi tu bylo znalezc GP :/
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 21:45   #648
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Ja polecam w Dublinie doktor Monikę Antepowicz - jak dla mnie konkretna babka i nie faszeruje lekami jeśli nie trzeba - tak przynajmniej z mojego doświadczenia
A szukałaś polskiego GP czy irlandzkiego?
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 00:28   #649
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Francmal sorry za opoznienie - badania krwi takie sobie. Wracalam do szpitala dwa razy i dwa razy mialam za wysoki cukier, pomimo trzymanej diety.
W poniedzialek ide do szpitala na noc, gdmie maja przeprowadzic wiecej testow, ktore zadecyduja czy musze brac insuline. No zobaczymy....

Co do gp ja chodze do irlandzkiego. Na polskich przychodniach sie przejechalam kilka razy, teraz chodze do lokalnej irandzkiej i jestem bardzo zadowolona.
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-28, 17:58   #650
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

ja do GP też jestem zapisana do lokalnej placówki, opinii na razie nie mam bo ogólnie raczej nie choruję i mam nadzieję, że tak zostanie

Rusalka - kurcze nieciekawie z tym cukrem, najgorsze właśnie jak nie chce się uregulować ....
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 20:21   #651
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Probowalam sie zapisac do polskiej GP ale w przychodni nie chcieli przyjmowac nowych osob, kazali mi pisac list do managera z prosba o przyjecie. W miedzyczasie poznalam ta lekarke i stwierdzilam ze nie warto. Bardzo niemila, nieprzyjemna, opinii wsrod znajomych tez nie ma dobrej, wiec wybralam irlandzka i nie zaluje Mimo ze moj angielski nie jest za dobry to dobrze sie dogaduje.


A dr. Antepowicz wykonuje badania usg czy jakies inne zeby sprawdzic czy dziecko jest zdrowe? Bo jak tak to sie wybiore Musze sie jeszcze poczytac o cenach, czy mnie wogole stac
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 11:41   #652
kapukat
Zakorzenienie
 
Avatar kapukat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 276
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Ja mam irlandzka lekarkę jako GP i niech ja szlak. Beznadziejna jak diabli. Moje dziecko zawsze przez nią zapada na gorsza chorobę bo wg niej kaszel który ma np to "zimowe szczekanie' nie ważne ze dziecko budzi się w nocy i charczy przez pol godziny. Ona uważa ze jest zdrowy. Po tygodniu wracamy i co? Kaszel chore ucho smarki do kolan. Tak jest ze wszystkim. Skierowania na prześwietlenie Noe dostalam. Bo uwaga- można zrobić tylko prywatnie na medical card czeka się rok. Moj kolega poszedł z tym samym problemem do polskiej lekarki i darmowe skierowanie dostał na termin za dwa tygodnie. A ja prześwietlenie robilam w Polsce na wakacjach bo tu koszt 200 euro!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Mam pytanie do mam starszakow które juz poszły do przedszkola. Czy Wasze dzieci chodziły gdzieś na naukę angielskiego czy uczylyscie je w domu? Czy po prostu z biegu poszły do przedszkola i tam się uczą?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kapukat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 20:58   #653
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
Probowalam sie zapisac do polskiej GP ale w przychodni nie chcieli przyjmowac nowych osob, kazali mi pisac list do managera z prosba o przyjecie. W miedzyczasie poznalam ta lekarke i stwierdzilam ze nie warto. Bardzo niemila, nieprzyjemna, opinii wsrod znajomych tez nie ma dobrej, wiec wybralam irlandzka i nie zaluje Mimo ze moj angielski nie jest za dobry to dobrze sie dogaduje.


A dr. Antepowicz wykonuje badania usg czy jakies inne zeby sprawdzic czy dziecko jest zdrowe? Bo jak tak to sie wybiore Musze sie jeszcze poczytac o cenach, czy mnie wogole stac
Antepowicz wykonuje wszystkie badania. Ma dobry sprzęt, jeśli chcesz to również 3D. My byliśmy u niej na tym co się sprawdza przezierność karkową (do 13tc) i badanie trwało przynajmniej 40 min, wszystko nam opisywała, sprawdzała i mierzyła po kilka razy. Dostaliśmy zdjęcia i memory stick z 3 filmikami z usg i za to zapłaciłam 120euro - zupełnie nie żałuję. Czasami jest jakby troszkę nieobecna, ale jak dla mnie jest na prawdę OK.
Dużo moich znajomych do niej chodzi/chodziło i nie słyszałam złej opinii. W razie czego jest też laboratorium gdyby trzeba było zbadać krew.
Wydaje mi się, że nie zdziera kasy, bo kiedyś byłam u niej żeby zerknęła na moje wyniki i nie policzyła mi nic za wizytę. Innym razem policzyła mi mniej niż powinna

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Kapukat - ja nie mam jeszcze dzieci, ale np jedni znajomi nie uczyli dziecka w domu tylko np oglądało bajki po ang ale nic poza tym i bardzo szybko się zaaklimatyzował. Inni znów posłali swoje dość wcześnie do prywatnego, ale oni do niej prawie cały czas mówili po ang - tylko np spolszczając niektóre wyrazy. Np ''do you want "juice-u- czyt dżusu" Mała jak na razie mówi niewiele, a po polsku nie chce mówić wcale. Wiem, że na jakimś bilansie chyba lekarz logopeda powiedział im, że mała zdecydowanie za mało mówi i że powinni mówić do niej w jednym języku a w szkole dziecko szybko opanuje ten drugi. Pewnie nie zaszkodzi wprowadzić dziecku troszkę słówek nawet w zabawie żeby nie czuło się zupełnie zagubione - ale pasowałoby to zrobić dobrze i bez błędów

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2013-09-29 o 20:52
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 09:43   #654
kapukat
Zakorzenienie
 
Avatar kapukat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 276
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Malgos. No właśnie my mówimy w domu po Polsku ale mas taż w przedszkolu i widziałam jak 3.5 letnie dzieci są przerażone bo nic nie rozumieją. Ja nie będę mówić po angielsku do swojego dziecka ale zaczelam puszczać mu piosenki i zastanawialam się nad zlobkiem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kapukat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 11:19   #655
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Malgos_12- dziekuje za info u mnie na przeziernosc karkowa juz za pozno, jestem juz w 18 tygodniu ciazy, ale zalezy mi na dokladniejszym przebadaniu dziecka. Niby w szpitalu(w 14 tygodniu) mierzyli nozki, glowke, serduszko, ale z wrazenia nawet nie zapamietalam co do mnie mowili... Ciaza to dla mnie "lekki" szok i beczalam caly czas na badaniu A chodzisz do niej w przychodni Medicus?

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

kapukat-moja wspollokatorka ma 2,5 rocznego synka i on juz sie uczy jezyka przebywajac z dziecmi. Wypuszcza go na osiedle i tam lapie jezyk tylko nie wiem czy to takie dobre bo sie mu miesza...

Edytowane przez XxMartaxX
Czas edycji: 2013-09-30 o 11:23
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 22:33   #656
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Marta - tak, do tej przychodni do niej chodzę...
w 14 tyg miałaś usg - to pierwsze? czy już drugie? bo powinnaś mieć połówkowe niedługo i tam też dokładniej wszystko mierzą i sprawdzają.

Ja myślę, że takie wypuszczenie do dzieci to właśnie najlepszy sposób, tym bardziej że w szkole będzie to samo
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 23:54   #657
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Lepiej mowic do dziecka w.jednym jezyku. Znam wiele przykladow, gdzie rodzice skakali z polskiego na angielski I dzieci prawie nie mowily do trzeciego roku zycia. Maluchy sa jak gabki. Szybko chlona wiedze. Znajomych synek stal troche na uboczu przez dwa tyg. Po tym czasie zaczal rozumiec I siw powoli komunikowac. Puszczaj piosenki po angielsku, naucz podstawowych slow dotyczacych toalety itp I bedzie dobrze. Ja naszej malej nie ucze. Zna troche slow I wyrazen z bajek. Rozumie co.mowia do niej moi irlandzcy znajomi. I tyle

Ja w szpitalu na kolejnych badaniach krwi. Zostaje przez noc.
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 12:27   #658
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Malgos-w 14 tygodniu mialam pierwsze usg, nastepne mam wyznaczone dopiero na 21 listopada, czyli wychodzi 25 tydzien. wtedy tez mi beda robic test obciazenia glukoza. Ale 25 tydzien i usg polowkowe? Nie za pozno? mam nadzieje ze nikt sie w szpitalu nie pomylil w datach...

W pl mi lekarze tlukli do glowy, ze nie bede mogla miec dzieci albo czeka mnie dluga droga, a wg tutejszych nic mi nie jest. A ja jednak mam obawy czy wszystko jest ok, a jeszcze to usg tak pozno.

Wychodzi na to ze najlepszym lekarstwem na problemy z zajsciem w ciaze jest wyjazd do Irlandii Zaszlam w 1 dniu pobytu tutaj

Edytowane przez XxMartaxX
Czas edycji: 2013-10-01 o 12:28
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 12:46   #659
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
Malgos-w 14 tygodniu mialam pierwsze usg, nastepne mam wyznaczone dopiero na 21 listopada, czyli wychodzi 25 tydzien. wtedy tez mi beda robic test obciazenia glukoza. Ale 25 tydzien i usg polowkowe? Nie za pozno? mam nadzieje ze nikt sie w szpitalu nie pomylil w datach...

W pl mi lekarze tlukli do glowy, ze nie bede mogla miec dzieci albo czeka mnie dluga droga, a wg tutejszych nic mi nie jest. A ja jednak mam obawy czy wszystko jest ok, a jeszcze to usg tak pozno.

Wychodzi na to ze najlepszym lekarstwem na problemy z zajsciem w ciaze jest wyjazd do Irlandii Zaszlam w 1 dniu pobytu tutaj
hehehe ale historia - ale bardzo się cieszę, że szybko się udało. A mogę zapytać jakie były powody, że taką diagnozę postawili?
Chyba spokojnie do 26 tyg mogą zrobić połówkowe, ale może zadzwoń sobie do nich i zapytaj czy to nie za późno? Oni jakoś przeważnie liczą 8 tyg od tego pierwszego usg... choć ja też byłam w 14 tyg a połówkowe wizytę miałam w 22tyg
hmm a mi na glukozę testu nie zlecili... jutro zapytam moją midwife czy mogłabym się na to jakoś załapać.

Cytat:
Napisane przez rusalka12 Pokaż wiadomość
Lepiej mowic do dziecka w.jednym jezyku. Znam wiele przykladow, gdzie rodzice skakali z polskiego na angielski I dzieci prawie nie mowily do trzeciego roku zycia. Maluchy sa jak gabki. Szybko chlona wiedze. Znajomych synek stal troche na uboczu przez dwa tyg. Po tym czasie zaczal rozumiec I siw powoli komunikowac. Puszczaj piosenki po angielsku, naucz podstawowych slow dotyczacych toalety itp I bedzie dobrze. Ja naszej malej nie ucze. Zna troche slow I wyrazen z bajek. Rozumie co.mowia do niej moi irlandzcy znajomi. I tyle

Ja w szpitalu na kolejnych badaniach krwi. Zostaje przez noc.
daj znać jak się czujesz i co ci powiedzieli.
Dokładnie -dzieci są jak gąbki i szybko uczą się nawet tego co nie trzeba hahha
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 14:41   #660
rusalka12
Zadomowienie
 
Avatar rusalka12
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 1 022
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Malgos na testy zapisuja osoby, ktore maja historie cukrzycy w rodzinie (mama, babcia), maja duza nadwage lub sa po 40...
Te osoby kwalifikowane sa z miejsca. Reszta nie mam pojecia.
rusalka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-26 15:47:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:28.