W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-09-25, 14:58   #4141
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Ciao! synek ostatnio nie ma w ogole drzemki, a i tak chodzi spac pozno, caly dzien na plenych obrotach, ba nawet w nocy, bo meza nie ma, dzis jestem wyjatkowo zmeczona, moze tez dlatego ze jeszcze jestem troszke przeziebiona
Biedny Flavcio, duzo glasiow i buziakow odemnie , dla Ciebie tez

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
laczupakabra czy Twoj nick cos oznacza?
To znaczy "Wysysacz koz" To taki niby dzikie zwierze czy tez "cos" pochodzenia pozaziemskiego ,co wysysa krew ze zwierzat , podobno zyje w Brazylii, Mwksyku itd. ,jest duzo filmow dokumentalnych na ten temat


Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Romanaccia jakas diete stosujesz, bardziej gotowane rzeczy?
Musze , warzywa na parze, a i tak nie moge jesc wszystkich, w ogole nie powinnam jesc zadnych slodyczy, zwlaszcza czekolady, ale nie moge sie oprzec.... tylko ,ze jak zjem to potem mnie boli..... musze uwazac na wszystko to co jem, alkohol w ogole odpada, papierosy tez..... mam rozjechana trzustke, watrobe..... po czesci na wlasne zyczenie, a teraz musze cierpiec
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:05   #4142
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

a mialam Wam napisac, ze niektorzy to maja za dobrze kolezanka, co ma synka w wieku naszego i jest w ciazy, wlasnie zalyszsmy razem po raz drugi, ma tesciowke, ktore jej sprzata cala chalupe, gotuje i jeszcze wnuczkiem sie opiekuje, taka to odpocznie

Cytat:
Napisane przez laczupakabra Poka¿ wiadomo¶æ
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:12   #4143
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomo¶ci: 1 311
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

bambi ja chodze na zumbe juz drugi rok i bardzo sobie chwale...place 100 euro na 3 msc, 2 razy w tygodniu....

laczupakabra w moim przypadku teraz znalazlam taniej...ostatnim razem bylam 4 lata temu i placilam 250 euro na lebka, teraz udalo mi sie za 150 na lebka, takze mysle ze bedzie tylko drozej.

dziewczyny pochwale sie: nie pale juz 32 dzien.... rzucilam i fajnie mi z tym a zaoszczedzone pieniadze wydaje na biezaco na kosmetyki i ubrania takze mam motywacje...
w koncu tez zmieniamy auto...zamowilismy nowe, bo kurde dwa lata uzywanego juz szukamy i dooppaaa
princi zniknelas z fejsa?

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

evelina jestem jestem
marmotta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:12   #4144
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
bambi ja chodze na zumbe juz drugi rok i bardzo sobie chwale...place 100 euro na 3 msc, 2 razy w tygodniu....

laczupakabra w moim przypadku teraz znalazlam taniej...ostatnim razem bylam 4 lata temu i placilam 250 euro na lebka, teraz udalo mi sie za 150 na lebka, takze mysle ze bedzie tylko drozej.

dziewczyny pochwale sie: nie pale juz 32 dzien.... rzucilam i fajnie mi z tym a zaoszczedzone pieniadze wydaje na biezaco na kosmetyki i ubrania takze mam motywacje...
w koncu tez zmieniamy auto...zamowilismy nowe, bo kurde dwa lata uzywanego juz szukamy i dooppaaa
princi zniknelas z fejsa?
ogromne brava za rzucenie palenia trzymam kciuki aby tak dalej!
a na jakie auto sie zdecydowaliscie? a wiesz co moze uzywane to z Niemiec trzebaby sprowadzic?
tak wyaksowalam sie z wielkiego brata ktory wszystkich podglada
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:22   #4145
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

kobietom pewnie jest latwiej rzucic palenie, bo sa silniejsze psychicznie. a moj Tz to tylko gada, ze kiedys rzuci pewnie nawet nie chce
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:37   #4146
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
dziewczyny pochwale sie: nie pale juz 32 dzien.... rzucilam i fajnie mi z tym a zaoszczedzone pieniadze wydaje na biezaco na kosmetyki i ubrania takze mam motywacje...
w koncu tez zmieniamy auto...zamowilismy nowe, bo kurde dwa lata uzywanego juz szukamy i dooppaaa
Marmo' ja prawie 2 tygodnie nie pale i wcale mi sie nie chce! , mam nadzieje, ze uda mi sie rzucic, bo ostatnio palilam jak smok, zawsze jak jestem zestresowana to kopce jak komin, a palile...ilam tylko 4 lata, tylko, albo az.... w kazdym razie, musze rzucic, raz przestalam na 8 miesiecy, teraz moze mi sie uda raz na zawsze!
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 18:35   #4147
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Romanaccia: kiedy dokladnie lecisz do Argentyny?

sjoanna: jak ostatnio bylam w polsce to kupilam sobie szampon z Altery bo widzialam na wizazu strasznie dobre opinie ale ja zadnych efektow na sobie nie widze :/

bambi1980: Ja tez cytalam wiele ksiazek nie tylko o auschwitz ale tez o gulagach w Rocji. Znacie ta wlosko ksiazke bardzo znana o wlochu ktory byl w obozie (chyba w polsce nawe ale nie jestem pewna) Se questo è un uomo. Tez ciekawa ale sama historia nie jest szczegolnie dramatyczna bo trafil do obozu pod koniec jak warunki byly duuuzo lepsze. Szkoda, ze nie ma polskich ksiazek tlumaczonych na wloski zwlaszcza Grudziñski - "Inny ¶wiat" jak dobrze pamietam byla bardzointeresujaca.

laczupakabra: ja bede jechac busem i bilet kupuje jutro, lepiej nie czekac bo potem nic nie ma.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 19:09   #4148
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ
Romanaccia: kiedy dokladnie lecisz do Argentyny?
Nie wiem! jestem w trakcie zalatwiania pewnych spraw, a ,ze ja i organizacja nie dogadujemy sie ze soba.... i chce troche pobyc w domu, za jakies 2-3 miesiace
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 20:43   #4149
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Nie dziwie Ci sie, potem to juz jednak inny kontynent bedzie...
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:04   #4150
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Nie dziwie Ci sie, potem to juz jednak inny kontynent bedzie...
I tak szybko sobie do domu nie wroce, ani nie bede mogla wracac juz tak czesto jak z Italii, bo jednak bilety do tanich nie naleza ja ciage szukam biletu w jakies rozsadnej cenie, sa rozne rozniaste, ale moze trafie na jakas promocje, minimum musze zaplacic 800 euro ,to i tak niezle.... troche mnie ta odleglosc przeraza, ale tylko to

PS. dalas mi pomysl na nowy watek, musze sie zapytac wizazanek o bilety ,czy znajas jakies "fajne" linie lotnicze :P
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake

Edytowane przez Romanaccia
Czas edycji: 2013-09-25 o 21:09
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 22:38   #4151
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Przy Romanacci juz nigdy nie bedziemy mogly narzekac na cene biletow!
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 23:00   #4152
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Przy Romanacci juz nigdy nie bedziemy mogly narzekac na cene biletow!
Hahaha! bo ja jedna bede narzekac, za was wszystkie
a wlasciwie to
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 07:43   #4153
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomo¶ci: 1 311
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ
Marmo' ja prawie 2 tygodnie nie pale i wcale mi sie nie chce! , mam nadzieje, ze uda mi sie rzucic, bo ostatnio palilam jak smok, zawsze jak jestem zestresowana to kopce jak komin, a palile...ilam tylko 4 lata, tylko, albo az.... w kazdym razie, musze rzucic, raz przestalam na 8 miesiecy, teraz moze mi sie uda raz na zawsze!
Brava!!
Ja palia od15 lat ostatnio ju¿ nawet paczkê dzienie, tak¿e dla mnie ten miesi±c to ogromne osi±gniêcie...
Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ
Romanaccia: kiedy dokladnie lecisz do Argentyny?

sjoanna: jak ostatnio bylam w polsce to kupilam sobie szampon z Altery bo widzialam na wizazu strasznie dobre opinie ale ja zadnych efektow na sobie nie widze :/

bambi1980: Ja tez cytalam wiele ksiazek nie tylko o auschwitz ale tez o gulagach w Rocji. Znacie ta wlosko ksiazke bardzo znana o wlochu ktory byl w obozie (chyba w polsce nawe ale nie jestem pewna) Se questo è un uomo. Tez ciekawa ale sama historia nie jest szczegolnie dramatyczna bo trafil do obozu pod koniec jak warunki byly duuuzo lepsze. Szkoda, ze nie ma polskich ksiazek tlumaczonych na wloski zwlaszcza Grudziñski - "Inny ¶wiat" jak dobrze pamietam byla bardzointeresujaca.

laczupakabra: ja bede jechac busem i bilet kupuje jutro, lepiej nie czekac bo potem nic nie ma.
Inny Swiat Grudzinskiego przet³umaczyli nawloski, tylko ciezko dostac...
marmotta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 10:59   #4154
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Stresuje sie znow, czemu ja mam taki charakter no kurcze. Boje sie tych komisji, wymagaja niewiadomo czego
Kto mnie przytuli?


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 11:33   #4155
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomo¶ci: 1 311
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Stresuje sie znow, czemu ja mam taki charakter no kurcze. Boje sie tych komisji, wymagaja niewiadomo czego
Kto mnie przytuli?

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
przytulam!! nie stresuj siê, poradzisz sobie!!
marmotta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 12:23   #4156
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Dzieki marmotta
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 12:29   #4157
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
Brava!!
Ja palia od15 lat ostatnio ju¿ nawet paczkê dzienie, tak¿e dla mnie ten miesi±c to ogromne osi±gniêcie....
i tak trzymaj! bede Ci kibicowac

Cuci - nie stresuj sie, wszystko pojdzie dobrze!
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 13:42   #4158
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Czesc!
Jestem juz w domu.
I to od wczoraj.

Lot byl spokojny a i jakos nie bylo kontroli bagazu tylko obrywali bilety i dalej, byle szybciej.

Zapakowalam prawie wszystko - ketchup mi sie juz nie zmiescil.

A tak to przywiozlam:
- do jedzonka - pasztet, kielbase i pierogi a ze slodkiego - ptasie mleczko czekoladowe.
- rozne zupki w torebkach, galaretki, budynie i mak mielony suchy na swieta.
- cala apteke - witaminki, troche przeciwbolowych i przeziebieniowych.
- drogeryjne - olejek z Alterry, krem z Alterry i krem na dzien i noc z Perfekty.
- makijaz - 3 kredki i cienie z Avonu - kupione juz dawno ale czekaly na mnie dosyc dlugo u rodzicow.
- ubrania - 2 swetry meza z Reserwed, 2 bluzki moje z Orsay, sweter i letnia bluzeczke z Tesco, bluzeczke, apaszke-komin i torebke - wszystko z targu.
I kubek termiczny dla meza ze Starbucksu. Plus dwa magazyny dla kobiet.
Od kolezanki dostalam fajne dzemy z jagod, borowek i pozeczek ale nie dalo rady - malo jest 15 kilo duzej i 10 malej walizy na nas dwoje.
A jeszcze maz nie wzial wiekszej torby podrecznej (czyli nastepne 10 kg by bylo) tylko taka laptopowa.

Cuciola - to kiedy trzeba kciuki trzymac?
Princi - zdrowka dla Flavcia!
Brawka za wszystkie niepalace - ja tam nigdy nie palilam wiec nie rozumiem co ludzie w wciaganiu takiego smrodu widza.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head

Edytowane przez sjoanna
Czas edycji: 2013-09-26 o 13:48
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 13:49   #4159
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Ale i tak narobilas zapasów a przyprawy do piernika?


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 14:07   #4160
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Kupione - sztuk 3 - zapomnialam napisac.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 16:01   #4161
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Ja za kazdym razem was to podczytuje a nie moge od razu odpisywac – bo jestem w biurze – wiec zanim ja zdolam odpisac to juz sie tamat 3 razy zdazy zmienic J
Cytat:
Principessina
ja tez mam tragiczna kondycje, pamietam jak chodzilam na yoge, po kilku zajeciach bedzie coraz lepiej! a zapisalas sie na jakas silownie? u mnie sa ladne silownie, a mieszkam na takim zadupiu moznaby powiedziec...oczywiscie jest pare takich salek straszych, mysle ze w mniejszych miejscowosciach tak to niestety/stety wyglada, to nie Wawa przeciez
ja b. lubie tematyke zydowska, pisalam na ten temat prace magisterska
a teraz kupilam sobie dwie takie lekkie ksiazki, mam nadzieje ze do przyszlego roku je przeczytam, bo czasu za bardzo nie mam na relaks
Wiesz princi – to jest tak: na prywatnch silowniach sprawa wyglada zupelnie inaczej niz na zajeciach organizowanych w szkolach czy raczej w szkolnych salach gimnastycznych . Ta “moja” zumba jest wlasnie w szkole i tam salka jest taka jaka jest. Jakies 2 lata temu z kolei zapisalam sie do silowni – ich warunki byly starsznie rygorystyczne. Aby sie zapisac nalezalo przedstawic zrodlo dochodu, miesieczna oplata to bylo przeszlo 110€ a platnosc albo z gory za wszystko albo co miesiac – ale ta druga opcja byla na zasadzie splacania kredytu! Tzn. ten klub przygotowywal dokumenty do tego aby zlatwic ten kredyt a oplata za fitness klub to byla rata. Nieuczciwe z ich srony bylo to – ze nie mowili tego w otwarty sposob. A z drugiej strony to jest dla nich gwarancja ze w polowie roku nikt nie zrezygnuje bo placic i tak musi przez 12 miesiecy. Oczywiscie po roku sie wypisalam (nie moglam wczesniej). Ale tam to rzeczywiscie sala byla jak malowana...
No popatrz – prace pisalas na temat losow Zydow – ale z tego co pamietam Ty studiowalas historie sztuki? Czy zarzadzanie beni culturali?
Cytat:
Marmotta
bambi ja chodze na zumbe juz drugi rok i bardzo sobie chwale...place 100 euro na 3 msc, 2 razy w tygodniu....
Ojjej Marmotta to bardzo malo placisz.. tam gdzie ja chodze cena zalezy od ilosci wykupiionych lekcji ale w najlepszym wypadku kosztuje 75E za 10 lekcji raz w tygodniu ty masz za polowe tego. Fajnie ci.
I jejku – ale ty kopcilas jak lokomotywa! Musze Cie przestrzec!!!! Ostatnio moj tesciu wyladowal w szpitalu. Wlasnie z powodu komplikacji w plucach – byl palaczem od zawsze, potem mial zawal i przestal z dnia na dzien. Ale oczywiscie mimo ze nie pali od chyba 10 lat trwale uszkodzenia w plucach zostaja. W szpitalu cale pietro bylo zajete przez palaczy albo bylych palaczy – kazdy charczal jak stary traktor.. Zatem do boju – koniec z tym nalogiem!
Cytat:
Paulinka Ja tez cytalam wiele ksiazek nie tylko o auschwitz ale tez o gulagach w Rocji. Znacie ta wlosko ksiazke bardzo znana o wlochu ktory byl w obozie (chyba w polsce nawe ale nie jestem pewna) Se questo è un uomo. Tez ciekawa ale sama historia nie jest szczegolnie dramatyczna bo trafil do obozu pod koniec jak warunki byly duuuzo lepsze. Szkoda, ze nie ma polskich ksiazek tlumaczonych na wloski zwlaszcza Grudziñski - "Inny ¶wiat" jak dobrze pamietam byla bardzointeresujaca.
Ta ksiazka o ktorej piszesz jest autorstwa Primo Levi . Ja ja czytalam jakis czas temu. Jest tez kontynuacja pt. La Tregua. Ale warunki w Auschwitz za jego bytnosci nie byly duzo lepsze – byly nawet gorsze (generalnie dla zydow) bo Niemcy pod wplywem paniki spowodowanej innymi niepowodzeniami gazowali cale transporty juz nawet bez selekcji. Tylko to jemu sie udalo – mial szczescie i dodatkowo byl chemikiem wiec znalazl zajecie w laboratoriach – wiec niby byl potrzebny. A wiesz – zekranizowali jego ksiazki. Jakies kilka miesiecy temu byl w telewizji film La Tregua – opowiadajaca o jego powrocie i tulaczce do Wloch – polecam bo naprawde super film.
Sjoanna – witaj na wloskiej ziemi! Ales tego nawiozla! A bedziesz chodzic jeszcze do szkoly jezykowej w tym roku? Jakie plany?

Edytowane przez bambi1980
Czas edycji: 2013-09-26 o 16:10
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 16:19   #4162
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Hello! matko jak mi wlosy wypadaja az sie boje czesac...ma tak ktoras z Was, moze to juz na jesien lnieje?
maz polecial na pln dzwoni i mowi, ze zimno niecale 20 st

cuciola i jak poszlo? trzymalam mocno kciuki

sjoanna ben tornata na naszej wloskiej ziemi ales sie obkupila, a najbardziej to rozsmieszyl mnie keczup, ktory Ci sie nie zmiescil! czy we Wloszech nie ma keczupu:brzydal : no a wieksza torbe mogliscia jakas kupic od chinczyka
to widze, ze bedziemy piec ciasteczka na swieta, ja jeszcze mam przyprawe, dla Flavcia teraz to bedzie frajda tak sie pobabrac

bambi ale jakas dziwna ta silownia cot o jedyna w miescie? u mnie placi sie za ubezpieczenie i pozniej miesiacznie, a teraz ile placisz skoro te warunki sa takie nie za bardzo, moze mal jakos wychodzi dzieki temu?
ja beni culturali

paulinka a mialam pytac jak Twoj niemiecki? znasz go w ogole?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 16:40   #4163
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Princi Trzymaj jutro te kciuki, to ustny
Tez mi wlosy leca, musze w koncu zabrac sie za wzmacnianie, moze drozdze piwne e tabletkach warto jesc?


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 16:42   #4164
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
Brava!!
Ja palia od15 lat ostatnio ju¿ nawet paczkê dzienie, tak¿e dla mnie ten miesi±c to ogromne osi±gniêcie...

Inny Swiat Grudzinskiego przet³umaczyli nawloski, tylko ciezko dostac...
Twoje pluca sa chyba teraz w szoku
Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Czesc!
Jestem juz w domu.
I to od wczoraj.

Lot byl spokojny a i jakos nie bylo kontroli bagazu tylko obrywali bilety i dalej, byle szybciej.

Zapakowalam prawie wszystko - ketchup mi sie juz nie zmiescil.

A tak to przywiozlam:
- do jedzonka - pasztet, kielbase i pierogi a ze slodkiego - ptasie mleczko czekoladowe.
- rozne zupki w torebkach, galaretki, budynie i mak mielony suchy na swieta.
- cala apteke - witaminki, troche przeciwbolowych i przeziebieniowych.
- drogeryjne - olejek z Alterry, krem z Alterry i krem na dzien i noc z Perfekty.
- makijaz - 3 kredki i cienie z Avonu - kupione juz dawno ale czekaly na mnie dosyc dlugo u rodzicow.
- ubrania - 2 swetry meza z Reserwed, 2 bluzki moje z Orsay, sweter i letnia bluzeczke z Tesco, bluzeczke, apaszke-komin i torebke - wszystko z targu.
I kubek termiczny dla meza ze Starbucksu. Plus dwa magazyny dla kobiet.
Od kolezanki dostalam fajne dzemy z jagod, borowek i pozeczek ale nie dalo rady - malo jest 15 kilo duzej i 10 malej walizy na nas dwoje.
A jeszcze maz nie wzial wiekszej torby podrecznej (czyli nastepne 10 kg by bylo) tylko taka laptopowa.

Cuciola - to kiedy trzeba kciuki trzymac?
Princi - zdrowka dla Flavcia!
Brawka za wszystkie niepalace - ja tam nigdy nie palilam wiec nie rozumiem co ludzie w wciaganiu takiego smrodu widza.
ja tez przywiozlam sobie ketchup, bo wloski "piccante" to ma tylko w napisie
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 16:48   #4165
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Princi - za ta zumbe placi sie 45 E za 5 lekcji albo 75E za 10 lekcji/zajec. Ja wlasciwie nie mieszkam w miescie tylko w sredniej miejscowosci.Natomiast wczesniej pisalam o silowni z tej dziury z ktorej sie wyprowadzilismy.
Ale chcialam sie z wami podzielic jedna bardzo nurtujaca mnie sprawa. Ponarzekam troche - z gory uprzedzam Sluchajcie - tak gwoli przypomnienia mieszkam w okolicy Bergamo - czy wy mieliscie kiedys z tymi okropnymi ludzmi stad do czynienia??? Ostatnio zdaje sobie sprawe ze to chyba najwieksi rasisci na skale Wloch. Sa tak wrogo nastawieni do ludzi - a szczegolnie do tych z poludnia (dla swoich krajanow)ze szczerze mowiac wlos mi sie jezy. Obiad zjadam w pracy i niestety jest tylko jedno miejsce gdzie mozna zjesc i tam jedza tez faceci z hali produkcyjnej - zreszta wszystkich bardzo dobrze znam - mlodzi ludzie itd. Ale dopieo teraz jak ich slucham zdaje sobie sprawe jacy sa ograniczeni. jak mowia o kims z Sycylii, Campanii (ogolnie poludnia) to przewracaja oczami, jakies glupie docinki i hasla jakie to sa nieroby, niechluje, wyzyskiwacze. Mnie to bardzo mierzi - bo to jest bardzo krzywdzace dla wielu ludzi. czesto przyjezdaja tu (albo w przeszlosci) ludzie z poludnia - pracowali jak woly zeby sie dorobic mieszkania i jeszcze musza obcowac z taka wrogoscia wobec siebie. Wiecie co - wstyd mi za nich! oczywiscie ja cicho nie siedze - i mowie jakie to jest straszne co mowia. To np. jak im sie nie podoba ze mowie o tolerancji i ze moze ich dzieci beda musialy wyjechac z kraju - wiec niech sobie pomysla czy chcieliby aby byly w ten sposob traktowane - to zaczynaja mowic w bergamasco zebym ich nie zrozumiala. Mnie to bardzo boli - bo moj maz ma rodzicow z poludnia i czesto traktuja go bardziej jak obcokrajowca niz mnie!!
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 17:36   #4166
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Nie znam bergamaschow ale mam kolezanke z poludnia, ta co ma synka. Jest serdeczna, zawsze mi pomoze i ugosci.. Ale jak o niej mowie to moj tesciu zaraz sie wymadrza ze np ona tu meza zostawia i jedzie sobie z malym do rodziny (chyba ma takie prawo!) albo ze ona terrona na pewno syf ma w domu i zaszla w ciaze zeby nie pracowac!
Wlosy mi sie jeza!


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 19:39   #4167
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Z tego co slysze to Neapolitanczykow nigdzie nie lubia, u mnie tez nie, ale region Campania to specyficzny region, takze Calabria...
powiem Wam, ze moj maz bardzo duzo wspolpracuje z pln i nigdy nie mial przykrych sytuacji, anzi jak przylatuja z pln to az oczy wybaluszaja jaki jest poziom pracy u niego w biurze, a ludzie z pld jacy goscinny, czesto bylo tak ze maz zapraszal na obiad do domu jakiegos goscia, ktory przylecial w interesach, na pln to mojego meza samego sobie podczas lanchu zostawiali, w sensie do jakiegos baru czy cos, ale zadnego spoufalania sie...a najlepszego goscia ma moj maz w Turynie, ma rodzicow z Sycylii, ale nie przyznaje sie do tego, bo on jest z pln i cale pld krytykuje, tak naprawde Kochane 95% ludzi z pln ma poludniowe korzenie, Poludniowcy wyjezdzaja na studia czy do pracy i juz poprostu nie wracaja...ah to Poludnie ma duzy potencjal, tylko przydalaby sie polityka jakas konkretna a nie polotycy, ktorzy rozkradaja...

bambi
to chyba taka normalna cena za abonament? nie wiem akurat ile u mnie ta zumba kosztuje, a bergamaschi to co Ty sie dziwisz ludzie z gor sa zawsze mniej ospitali pozatym sa dosc zamknieci w sobie, jacys tacy dziwni zdesperowani Ci odizolowani od swiata w wysokich gorach

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Nie znam bergamaschow ale mam kolezanke z poludnia, ta co ma synka. Jest serdeczna, zawsze mi pomoze i ugosci.. Ale jak o niej mowie to moj tesciu zaraz sie wymadrza ze np ona tu meza zostawia i jedzie sobie z malym do rodziny (chyba ma takie prawo!) albo ze ona terrona na pewno syf ma w domu i zaszla w ciaze zeby nie pracowac!
Wlosy mi sie jeza!

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
o chrystuje, ale Twoj tesc to byl kiedykolwiek na pld? jesli nie to ja bym juz mu buzie zamknela brudno to maja chyba Ci z pln, jesli mamu juz generalizowac, bo u takiej gospodyni z pld to mozna z podlogi lizac i jeszcze gotuja wszystko same, makaron robia, salse itd.

a najbardziej rasisci to sa chyba w Weronie ponoc...ale nie wiem
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 20:25   #4168
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Byl ale tylko swoim kamperem na wakacjach wiêc niepotrzebnie sie wypowiada. Jeszcze podkre¶la ze on rasista nie jest
Tu w Pv tez ludzie dosc zamknieci sa, kazdy swojego patrzy a jak juz ktos sie trafi to wlasnie jest z poludnia.
To takie generalizowanie, no ale tak zauwa¿y³am. Ja tam lubie poludniowcow, zawsze Sa jakos optymistyczniej nastawieni i to mi sie udziela


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 20:30   #4169
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Hej..ja wlasnie kupilam bilet na swieta...nawet chyba tansze sa bo zaplacilam 102€ a w zeszlym oku wydaje mi sie, ze 120€ placilam.

bambi1980: znalazlam ten film na youtube....poniej sobie obejrze

principessina: moj niemiecki jest na poziomie A2...wiecej rozumiem niz mowie.
U mnie tez nie lubia napoletanczykow, w gupie mialam jedna dziewczyna napoletana i byla strasznie irytujaca
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy

Edytowane przez paulinka1128
Czas edycji: 2013-09-26 o 21:00
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 20:40   #4170
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomo¶ci: 1 411
Dot.: W³ochy -wiza¿anki z W³och cz. III

Co jest najbardziej istotne w takich rozmowach - to przede wszystkim nie generalizowac.. bo to jest bez sensu: z poludnia, z polnocy, wschodu zachodu - matko przeciez w kazdym rejonie sa ludzie dobrzy i zli, goscinni sa zarowno na Sycylii jak i w Lombardii czy Veneto i wielu innych regionach - tak samo jak jest wielu ograniczonych, zamknietych i glupich - czy to w Apulii, czy to w Lazio. Nie ma reguly i bardzo krzywdzace jest szufladkowanie ludzi bazujac na tym skad sa. I to staram sie przekazac osobom ktorzy podejmuja temat o neapolitanczykach - ja znam kilku z Neapolu i sa wspanailymi wartosciowymi ludzmi - jak oni musza sie czuc gdy ciagle ich sie krytykuje.
Princi - prov. Bergamo dzieli sie na bassa i alta - wiec w polowie gory a reszta to nizina padanska

Edytowane przez bambi1980
Czas edycji: 2013-09-26 o 20:41
bambi1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.