Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-30, 22:41   #31
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Dlaczego? Jeśli przez 6 dni je się w domu, a w niedzielę chce się zjeść gdzieś indziej, to czemu tu się dziwić?
Tyle fajnych knajp i w niedzielę wybierać się na obiad do McDonald's? Nie krytykuję jedzenia poza domem - sama bardzo lubię, tylko rodzinne obiady w fast foodach po prostu mnie dziwią.

Co do gałek lodów - u mnie są za 3,50 zł, rzeczywiście są wielkie, no ale cena i tak dość wysoka.
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 22:53   #32
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

gdzie te czasy, gdy gałka kosztowała 80 groszy :c
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 23:21   #33
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez asioollka Pokaż wiadomość
Co do gałek lodów - u mnie są za 3,50 zł, rzeczywiście są wielkie, no ale cena i tak dość wysoka.
U mnie też, 3 zł albo 3,50... Są przepyszne i całkiem spore, ale cena z kosmosu Dziwi mnie, że jeszcze gdzieś są za 2 zł albo i mniej.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 23:48   #34
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

u mnie były za 1,50 zł ale bardzo niedobre :/

Edytowane przez 201604200942
Czas edycji: 2013-09-30 o 23:50
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 04:19   #35
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez Lisciolaz Straszliwy Pokaż wiadomość
Dorośli - ok, w końcu decydują sami za siebie, ale przyzwyczajanie dzieci od małego do jedzenia fast-foodów nie jest wg mnie czymś dobrym. Choć z drugiej strony, nawet wbrew rodzicom dziecko może poznać smak frytek z Maca- wystarczy, że wyjedzie na wycieczkę szkolną.
Jeśli jest to raz na jakiś czas to ok. Jeżeli dzieci więcej czasu spędzają w Mc i KFC- to już nie.

Ja frytki mogłabym chyba jeść codziennie uwielbiam frytki. U mnie w rodzinie rodzice i brat zamawiają pizze, a ze mnie się śmieją, bo ja nawet przez sen żądam kartofli

---------- Dopisano o 05:17 ---------- Poprzedni post napisano o 05:10 ----------

Cytat:
Napisane przez asioollka Pokaż wiadomość
Tyle fajnych knajp i w niedzielę wybierać się na obiad do McDonald's? Nie krytykuję jedzenia poza domem - sama bardzo lubię, tylko rodzinne obiady w fast foodach po prostu mnie dziwią.

Co do gałek lodów - u mnie są za 3,50 zł, rzeczywiście są wielkie, no ale cena i tak dość wysoka.
Może chodzi też o cenę. Nie wiem, po restauracjach nie chodzę, ale może taki Mc jest tańszy od restauracji? No nie wiem.

U mnie jest dużo pałaców. Jeden posiada odnowiony folwark. Jest tam też restauracja, taka swojska- produkty i dania regionalne.
Tam przychodzi dużo rodzin z dziećmi, bo jedzenie w miarę tanie (ale pyszne) , jest dużo atrakcji dla dzieci (konie, barany, plac zabaw, stawik itd).
Dzieci mogą się dowiedzieć, jak się robi pieczywo, w sezonach np. pierniki itd.
Tutaj jestem pewna, że dzieci wolałyby zjeść taki posiłek tutaj, niż w jakimś innym Mc

---------- Dopisano o 05:19 ---------- Poprzedni post napisano o 05:17 ----------

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
U mnie też, 3 zł albo 3,50... Są przepyszne i całkiem spore, ale cena z kosmosu Dziwi mnie, że jeszcze gdzieś są za 2 zł albo i mniej.
To też mnie dziwi U mnie po 3 . A wielkość nie jest jakaś imponująca. Wolę te kręcone .
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 05:20   #36
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

U mnie gałka przeciętnie kosztuje 2-3zł. W niektórych miejscach widziałam za 1.50 ale wtedy skąpią na porcji i dają badziewne wafelki. Najlepsze były jedne za 2 zł ale chyba zlikwidowali stoisko lodowe na ten okres. Mnie zdziwił fakt, że podobno w Warszawie w jednym miejscu sprzedają gałkę z prawie 10zł, dobra są to Haagen Dazs ale bez przesady, tyle za gałkę dawać.
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 08:51   #37
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Może to dziwne ale ja wolę lody z automatu.
A u mnie wszędzie gałki po 2 zł.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-01, 09:07   #38
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

[1=05872c226b72f809f533e1b e5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f 2b5f9d;43068719]U mnie gałka przeciętnie kosztuje 2-3zł. W niektórych miejscach widziałam za 1.50 ale wtedy skąpią na porcji i dają badziewne wafelki. Najlepsze były jedne za 2 zł ale chyba zlikwidowali stoisko lodowe na ten okres. Mnie zdziwił fakt, że podobno w Warszawie w jednym miejscu sprzedają gałkę z prawie 10zł, dobra są to Haagen Dazs ale bez przesady, tyle za gałkę dawać.[/QUOTE]

Też słyszałam o tych galkach Ktoś poszedł z rodziną na lody i zabulil ponad 100 zł rachunku. Dla mnie to przesada, te lody są dobre ale moim zdaniem można je z powodzeniem porównać do Grycanow, a różnica w cenie jest spora. Kocham Grycany.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 09:20   #39
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez matyldaaaa Pokaż wiadomość
Dziwią mnie osoby, które na siłę muszą robić drugi kierunek studiów, zwłaszcza wtedy gdy całkowicie od czapy jest połączenie obu kierunków.
Np. taki przypadek: Skończył jedne studia, zaczął drugie, które w ogóle mu się nie podobają i nie interesują, ale siostra ma skończone 2 kierunki, a rodzice w niego wierzą dlatego też nie chce ich zawieść i ciągnie to dalej.
Mnie to w ogóle coraz bardziej dziwi studiowanie dwóch kierunków. Może oprócz sytuacji, gdy ktoś ma bardzo konkretny plan na przyszłość, który jest wyjątkowy i daje duże szanse zatrudnienia i gdy dokształca się, bo tak mu szef w pracy zasugerował.
Ostatnio rozmawiałam z chłopakiem, który zaczął drugi kierunek. I uważa, że w przyszłości będzie wykonywał dwa zawody, jeden związany z I, drugi z II. Nic to, że teraz w II w ogóle ciężko znaleźć pracę, zwłaszcza taką jak on mówi, bo rynek jest przepełniony. Studentów I też jest sporo i też zajmują się już na studiach tym, co on chce robić po. Jakoś nie wydaje mi się, że jakby po II dostał pracę, to chciałoby mu się jeszcze wykonywać to, co po I.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 09:30   #40
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

O, fajnie że wątek wrócił w swojej początkowej formie tzn zgodnej z przeznaczeniem w tytule.

Cytat:
Napisane przez matyldaaaa Pokaż wiadomość
Dziwią mnie osoby, które na siłę muszą robić drugi kierunek studiów, zwłaszcza wtedy gdy całkowicie od czapy jest połączenie obu kierunków.
O, a dlaczego? Jeśli coś kogoś interesuje?

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ostatnio rozmawiałam z chłopakiem, który zaczął drugi kierunek. I uważa, że w przyszłości będzie wykonywał dwa zawody, jeden związany z I, drugi z II. Nic to, że teraz w II w ogóle ciężko znaleźć pracę, zwłaszcza taką jak on mówi, bo rynek jest przepełniony. Studentów I też jest sporo i też zajmują się już na studiach tym, co on chce robić po. Jakoś nie wydaje mi się, że jakby po II dostał pracę, to chciałoby mu się jeszcze wykonywać to, co po I.
A co to za kierunki?

Mnie dziwi z kolei nieprzemyślane rozpoczynanie studiów przez młodych ludzi. Coś na zasadzie - wszyscy idą na studia, to pójdę... ja wiem na co? O, politologia, podobno to proste... - i po kilku latach wielki lament, że się poświęciło czas na coś, co w sumie ma się w odwłoku.

Dodatkowo dziwi mnie machanie ręką na swoją przyszłość bez wyraźnej przyczyny. Znajoma ma wszelkie warunki, by rozpocząć (fakt, że ładnych kilka lat po maturze) swoje wymarzone dzienne studia. I nie zaczyna ich wyłącznie z powodu bo już mi się nie chce, a w tym wieku to nie wypada. Jak to stwierdził mój bardzo mądry, znajomy profesor - nie ma lepszej metody na produkcję pięćdziesięcioletnich frustratów.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 09:32   #41
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Mnie to w ogóle coraz bardziej dziwi studiowanie dwóch kierunków. Może oprócz sytuacji, gdy ktoś ma bardzo konkretny plan na przyszłość, który jest wyjątkowy i daje duże szanse zatrudnienia i gdy dokształca się, bo tak mu szef w pracy zasugerował.
Mnie też to dziwi, pomijając sytuację, gdy ktoś uczy się dla samej nauki albo właśnie gdy kierunki się uzupełniają, znaczą coś w parze. Ale połączenia typu rachunkowość+dziennikarst wo to dla mnie strata czasu.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-01, 09:39   #42
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Mnie też to dziwi, pomijając sytuację, gdy ktoś uczy się dla samej nauki albo właśnie gdy kierunki się uzupełniają, znaczą coś w parze. Ale połączenia typu rachunkowość+dziennikarst wo to dla mnie strata czasu.
Przecież najbardziej znani dziennikarze pokończyli kierunki z tą działalnością niezwiązane lub dziennikarstwo właśnie jako kierunek uzupełniający.

Znajoma skończyła połączenie właśnie takie, jak napisałaś - kierunek ekonomiczny z rozsądku, dziennikarstwo jako zrealizowanie marzenia z młodości. Pracuje w dość znanym piśmie.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 10:07   #43
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Ojej, no to rachunkowość+pedagogika
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 10:09   #44
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Dziwi mnie niezbyt uprzejme zachowanie sprzedawców z Allegro. Na miło i grzecznie sformułowanego mejla z prośbą o dodatkowe zdjęcia odpisują jednym zdaniem, które można odebrać jako odburknięcie To chyba im powinno zależeć na sprzedaniu rzeczy.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 10:10   #45
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Ojej, no to rachunkowość+pedagogika
A, to to faktycznie
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 10:19   #46
winter76
RENTGEN RZĄDZI!
 
Avatar winter76
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Niu Jork, Niu Jork!
Wiadomości: 28 418
GG do winter76
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Dziwi mnie, że ten wątek nie ma tagów Wstyd i hańba
__________________
Jestę hejterę, snobę, trollę i wizażystkom

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można....
Bądź uprzejmy, zachowuj się profesjonalnie, ale zawsze miej w głowie plan zabójstwa każdej napotkanej osoby
winter76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 10:46   #47
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Dziwi mnie, że tak szybko jest przymrozek.

U mnie lody normalnie są po 2,50 zl, a teraz te z Zielonej Budki na wyprzedaży po 0,50 zł
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 10:53   #48
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Brangien bez względu na to jak bardzo zawalała, nie dziwi mnie prezent pożegnalny czy przyjście z ciastem W koncu 10 lat z tymi ludźmi przepracowała.
Swoją drogą, mogą ją zwolnić skoro został jej rok do emerytury? Nie dotyczy takiej sytuacji okres ochronny?
jesli została zwolniona dyscyplinarnie, to nie musieli "pilnować" tego okresu "ochronnego", podczas którego pracownik nie może być zwolniony.
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 11:17   #49
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
A co to za kierunki?
Germanistyka i prawo.
Gdyby został radcą prawnym tak jak chce to raczej nie chciałoby mu się tłumaczyć doraźnie tekstów.
Język w zawodzie prawnika się przydaje(tak jak zresztą w prawie każdym), ale ludzie studiujący prawo uczą się na ogół na kursach i to wystarcza, nie trzeba do tego studiów.
I nie, on nie chce wyjechać do Niemiec.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2013-10-01 o 11:20
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-01, 12:26   #50
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Dziwi mnie, że tak ciężko było mi kupić szczepionkę na grypę, zeszłam pół miasta zanim się udało. Nie chciałam zamawiać w aptece internetowej, bo chciałam mieć ją na już.
Tyle mówi się, żeby się zaszczepić, a potem człowiek napotyka na same problemy.
Dobrze, że przynajmniej na wizytę u lekarza i podanie szczepionki nie musiałam czekać, bo chyba by mi się odechciało. I pewnie wielu osób przez to zrezygnuje. Szkoda, że u mnie w okolicy żadna przychodnia nie posiadała szczepionek. Przynajmniej kwestia zakupu by odpadła.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 12:40   #51
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Zdziwił mnie mój dziadek, który ma 80 lat i chemię dziś rano brał potrafił mi otworzyć puszkę z rybkami - ja stwierdziłam, że ta blacha jest za twarda i nie umiem

W ogóle moi dziadkowie zaskakują mnie sprawnością i siłą...
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 12:48   #52
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Germanistyka i prawo.
Gdyby został radcą prawnym tak jak chce to raczej nie chciałoby mu się tłumaczyć doraźnie tekstów.
Język w zawodzie prawnika się przydaje(tak jak zresztą w prawie każdym), ale ludzie studiujący prawo uczą się na ogół na kursach i to wystarcza, nie trzeba do tego studiów.
I nie, on nie chce wyjechać do Niemiec.
Odnoszę wrazenie, że wiele osób traktuje filologię jako taką wisienkę na torcie swojej edukacji. Jakiś bazowy kierunek, powiedzmy ekonomia czy nawet coś politechnicznego plus filologia - w ramach sformalizowania zainteresowań. Może Twój kolega do nich należy?

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
W ogóle moi dziadkowie zaskakują mnie sprawnością i siłą...
Podobno przedwojenne i okołowojenne roczniki różnią się zdrowiem i krzepą od następców, lekarze moich dziadków twierdzili, że są oni na to żywymi dowodami

Edytowane przez Mileva_
Czas edycji: 2013-10-01 o 12:50
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 12:56   #53
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
(...)



Podobno przedwojenne i okołowojenne roczniki różnią się zdrowiem i krzepą od następców, lekarze moich dziadków twierdzili, że są oni na to żywymi dowodami
A przecież to są zabiedzone wojenne dzieci, dziadek z 1933, babcia z 1939, na doatek to była wieś, żadna tam inteligencja czy coś. Inna sprawa, ile z nich przeżyło, selekcja naturalna była bezlitosna. Naprawdę, chciałabym być w tym wieku w takiej formie.
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 14:54   #54
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
A przecież to są zabiedzone wojenne dzieci, dziadek z 1933, babcia z 1939, na doatek to była wieś, żadna tam inteligencja czy coś. Inna sprawa, ile z nich przeżyło, selekcja naturalna była bezlitosna. Naprawdę, chciałabym być w tym wieku w takiej formie.

Podejrzewam że to właśnie dlatego są tacy silni. Patrzcie jaka była śmiertelność dzieci i noworodków.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 15:01   #55
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
A przecież to są zabiedzone wojenne dzieci, dziadek z 1933, babcia z 1939, na doatek to była wieś, żadna tam inteligencja czy coś. Inna sprawa, ile z nich przeżyło, selekcja naturalna była bezlitosna. Naprawdę, chciałabym być w tym wieku w takiej formie.
Ale to jest prawda To pokolenie tzw 'obozowe', jest nie do zdarcia. Moja babcia - Dziecko Zamojszczyzny, pod koniec życia bardzo długo była w stanie praktycznie terminalnym, lekarze byli w szoku, że organizm tak długo walczył.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 15:24   #56
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Może chodzi też o cenę. Nie wiem, po restauracjach nie chodzę, ale może taki Mc jest tańszy od restauracji? No nie wiem.
Według mnie nie jest tańszy... Happy Meal to jakieś 11 zł, a nie wiem, czy da się tym najeść, bo prawie nic tam nie ma, same zapychacze... A zestaw dla dorosłego to chyba coś koło 17 zł. A są restauracje, gdzie zestawy obiadowe dla dzieci są za ok. 10 zł (i masz dobrego kurczaka, zestaw surówek, no i ziemniaki lub frytki), dla dorosłych też są promocje, np. połówka kurczaka do tego smażone ziemniaczki i surówki za 15 zł któregoś tam dnia, codziennie właściwie masz danie za tyle. A porcje ogromne. Znana restauracja w Krakowie, jedzenie pyszne, i naprawdę mnie dziwi, że ludzie mając pod nosem tak świetną knajpę idą do fast fooda. Dla mnie Mc lub KFC wcale nie są tanie...
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 15:38   #57
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Dziwi mnie że niektóre moje znajome myślą, że jeśli mam męża to u mnie tęcze i jednorożce. Bo ona nie ma faceta, to jest nieszczęśliwa i ja jej nie rozumiem. O moich problemach nie mam co wspominać, bo przecież nie jestem sama, więc się nie liczą.
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 15:49   #58
ba i
Raczkowanie
 
Avatar ba i
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 73
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie niezbyt uprzejme zachowanie sprzedawców z Allegro. Na miło i grzecznie sformułowanego mejla z prośbą o dodatkowe zdjęcia odpisują jednym zdaniem, które można odebrać jako odburknięcie To chyba im powinno zależeć na sprzedaniu rzeczy.
Też mnie to dziwi, zwłaszcza jak w opisie zaznaczą, że chętnie prześlą dodatkowe zdjęcia, a na stronie "o mnie" informują, żeby w razie jakichkolwiek wątpliwości pytać... No to pytam i czasem w ogóle nie dostaję odpowiedzi
Ostatnio napisałam maila z prośbą o dodatkowe zdjęcie, żeby zobaczyć jak rzecz "prezentuje" się na osobie i dziś otrzymałam odpowiedź: "Niestety w tym momencie nie mamy odpowiedniej modelki do tego produktu".
Rozbawiło mnie to strasznie, bo chciałam zdjęcie... torby
ba i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 15:55   #59
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Według mnie nie jest tańszy... Happy Meal to jakieś 11 zł, a nie wiem, czy da się tym najeść, bo prawie nic tam nie ma, same zapychacze... A zestaw dla dorosłego to chyba coś koło 17 zł. A są restauracje, gdzie zestawy obiadowe dla dzieci są za ok. 10 zł (i masz dobrego kurczaka, zestaw surówek, no i ziemniaki lub frytki), dla dorosłych też są promocje, np. połówka kurczaka do tego smażone ziemniaczki i surówki za 15 zł któregoś tam dnia, codziennie właściwie masz danie za tyle. A porcje ogromne. Znana restauracja w Krakowie, jedzenie pyszne, i naprawdę mnie dziwi, że ludzie mając pod nosem tak świetną knajpę idą do fast fooda. Dla mnie Mc lub KFC wcale nie są tanie...
a ja lubię czasem do McDonalda skoczyć, przeważnie będąc w podróży (na miejscu w domu baardzo rzadko i jak już to na shake'a ) i zdecydowanie taniej najadam się właśnie tam niż w jakiejś restauracji czy innej knajpie
aktualnie jest kupon 2x cheesburger za 5zł i mi taka porcja spokojnie starcza na najedzenie się (chyba, że jestem jakaś meeega głodna)
a w knajpie to rzadko można znaleźć główne danie za cenę niższą niż 20zł
nawet zwykły kebab to średnio 13zł
wczoraj byliśmy w restauracji i zostawiliśmy ponad 100zł ja byłam najedzona, ale mój TŻ nie także dla mnie McDonald zdecydowanie jest tani i tanio można się najeść

Edytowane przez af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Czas edycji: 2013-10-01 o 15:57
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 15:58   #60
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią. Część 13

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
A przecież to są zabiedzone wojenne dzieci, dziadek z 1933, babcia z 1939, na doatek to była wieś, żadna tam inteligencja czy coś. Inna sprawa, ile z nich przeżyło, selekcja naturalna była bezlitosna. Naprawdę, chciałabym być w tym wieku w takiej formie.
Jeśli ktoś przeżył tamte czasy to musiał mieć silny organizm Znam dwoje ludzi, którzy w dzieciństwie przeżyli wywózkę na Sybir. Ja bym chciała w tym wieku mieć tyle energii i siły co oni.
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:34.