PIERCING i jego ceny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-23, 15:12   #1
ihlet
Raczkowanie
 
Avatar ihlet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Chorzów/Katowice
Wiadomości: 200

PIERCING i jego ceny


Cześć dziewczyny ; )

Postanowiłam zrobić pewną malutką sondę. Ustalam właśnie ceny modyfikacji ciała za pomocą piercingu w studiu tattoo i staram się ocenić jak wypośrodkować cennik... Wiadomo, że ma to być 'sport' dochodowy dla mnie, ale nie chcę wygórować cen. Ciężko jest mi ocenić sytuację piercingu w różnych studiach, a to zwłaszcza z tego powodu, że w tej sprawie liczę na siebie, rzadko spotykam się też z konkretnie wystawionym cennikiem... Dlatego pytam o czysto subiektywne opinie - ile dałybyście najchętniej za jakiś konkretny kolczyk w studiu oraz jakie są z tym związane Wasze doświadczenia. ; )

Przy okazji - jeśli macie jakieś problemy z Waszymi kolcami, nie wiecie na co zwracać uwagę w wyborze dobrego piercera, albo po prostu szukacie kogoś kto zrobi Wam piękną ozdobę - śmiało uderzajcie do mnie! ; )
__________________
I don't believe that anybody
Feels the way I do
About you now !
ihlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 15:23   #2
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: PIERCING i jego ceny

Cytat:
Napisane przez ihlet Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ; )

Postanowiłam zrobić pewną malutką sondę. Ustalam właśnie ceny modyfikacji ciała za pomocą piercingu w studiu tattoo i staram się ocenić jak wypośrodkować cennik... Wiadomo, że ma to być 'sport' dochodowy dla mnie, ale nie chcę wygórować cen. Ciężko jest mi ocenić sytuację piercingu w różnych studiach, a to zwłaszcza z tego powodu, że w tej sprawie liczę na siebie, rzadko spotykam się też z konkretnie wystawionym cennikiem... Dlatego pytam o czysto subiektywne opinie - ile dałybyście najchętniej za jakiś konkretny kolczyk w studiu oraz jakie są z tym związane Wasze doświadczenia. ; )

Przy okazji - jeśli macie jakieś problemy z Waszymi kolcami, nie wiecie na co zwracać uwagę w wyborze dobrego piercera, albo po prostu szukacie kogoś kto zrobi Wam piękną ozdobę - śmiało uderzajcie do mnie! ; )
eee?
ja nigdy nie spotkałam się z brakiem cennika. musisz uważniej szukać.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 15:34   #3
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: PIERCING i jego ceny

http://www.piercing-wroclaw.pl/cennik.html
http://www.bodypiercing.org.pl/cennik-piercingu
http://arttattoo.pl/cenniki/

oraz Około 81,900 innych wyników.
Polecam https://www.google.pl/?gws_rd=cr&ei=...iercing+cennik
Piotr Frączewski
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 15:41   #4
ihlet
Raczkowanie
 
Avatar ihlet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Chorzów/Katowice
Wiadomości: 200
Dot.: PIERCING i jego ceny

Oczywiście, że są cenniki, ale nie wszędzie ; )
Kraków, Wrocław czy Warszawka to oczywiście miejsca wiodące prym w tym zakresie. ; ) Dla przykładu rock'n'roll w Katowicach, Dragon, czy Shaman absolunie takowych cenników nie mają... Zdarza się dość często, że ludzie płacą różne ceny w jednym studiu zależnie od humoru piercera. Dlatego pytam o SUBIEKTYWNE wrażenia, nie o googlowe linki ; )

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

+ pytam się również o to, jakie ceny są dla Was przystępne
__________________
I don't believe that anybody
Feels the way I do
About you now !
ihlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 15:56   #5
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: PIERCING i jego ceny

W Kato raczej bym nie rozwijała takiego biznesu, mamy Dragona, mamy nowo otwarte Ink Gallery w samym centrum plus kilka dobrych studiów w ościennych miastach (Ruda, Chorzów).
Jeśli chodzi o ceny to bardzo podobają mi się te Morbida KLIK. Tego akurat nie ma w cenniku, ale wiem, że za triple forward helix bierze 125zł. Za tyle to mi się opłaca pojechać polskim busem do Warszawy i z powrotem, jeszcze ponad stówa w kieszeni zostaje (orientowałam się jak to cenowo stoi w Kato - ok. 300zł).
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 16:37   #6
ihlet
Raczkowanie
 
Avatar ihlet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Chorzów/Katowice
Wiadomości: 200
Dot.: PIERCING i jego ceny

Cytat:
Napisane przez blackberry8 Pokaż wiadomość
W Kato raczej bym nie rozwijała takiego biznesu, mamy Dragona, mamy nowo otwarte Ink Gallery w samym centrum plus kilka dobrych studiów w ościennych miastach (Ruda, Chorzów).
Jeśli chodzi o ceny to bardzo podobają mi się te Morbida KLIK. Tego akurat nie ma w cenniku, ale wiem, że za triple forward helix bierze 125zł. Za tyle to mi się opłaca pojechać polskim busem do Warszawy i z powrotem, jeszcze ponad stówa w kieszeni zostaje (orientowałam się jak to cenowo stoi w Kato - ok. 300zł).

Dziękuję za sesnowsna odpowiedź. ; ) Właśnie zaczęłam pracować we wspomnianym Inku i piercerzy, któzy wcześniej byli troszeczkę olali sprawę organizacyjną, a szkoda. Właśnie dlatego chciałabym wpasować ceny tak, żeby i klient był zadowolona i ja. A wiadomo, czym niższa cena to i więcej ludzi przychodzi. Jednak wiadomo, że na zarobku zależy wszystkim. a 120 zł za triple forwarda to bardzo malutko! Nasuwa mi się od razu pytanie z czego wykonane były kolczyki...
__________________
I don't believe that anybody
Feels the way I do
About you now !
ihlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 16:49   #7
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: PIERCING i jego ceny

Cytat:
Napisane przez ihlet Pokaż wiadomość
Dziękuję za sesnowsna odpowiedź. ; ) Właśnie zaczęłam pracować we wspomnianym Inku i piercerzy, któzy wcześniej byli troszeczkę olali sprawę organizacyjną, a szkoda. Właśnie dlatego chciałabym wpasować ceny tak, żeby i klient był zadowolona i ja. A wiadomo, czym niższa cena to i więcej ludzi przychodzi. Jednak wiadomo, że na zarobku zależy wszystkim. a 120 zł za triple forwarda to bardzo malutko! Nasuwa mi się od razu pytanie z czego wykonane były kolczyki...
Przecież Morbid współpracuje z arifem, ogólnie udziela się w sieci, jest bardzo zaufanym piercerem Nie wysuwałabym w stosunku do niego żadnych podejrzeń. Wystarczy przeczytać w całości to co podlinkowałam, zwłaszcza punkt 1 i 8 oraz tekst bezpośrednio nad cennikiem.
Przede wszystkim to wrzućcie swoje prace do sieci. Powiem szczerze, że od ludzi słyszałam niezbyt pochlebne opinie na temat przekłuć w Inku - bez żadnych konkretów, dlatego wzięłam je z przymrużeniem oka.

Edytowane przez blackberry8
Czas edycji: 2013-11-23 o 16:51
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-23, 16:51   #8
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: PIERCING i jego ceny

Cytat:
Napisane przez ihlet Pokaż wiadomość
[...]Nasuwa mi się od razu pytanie z czego wykonane były kolczyki...
"Z tytanu, PTFE albo bioplastu".
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 16:57   #9
ihlet
Raczkowanie
 
Avatar ihlet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Chorzów/Katowice
Wiadomości: 200
Dot.: PIERCING i jego ceny

Przeczytałam, przeczytałam i się doczytałam. ; ) Tym bardziej jestem pod szczerym podziwem. Może właśnie dlatego, że jest dobrym i zaufanym piercerem jego ceny są niższe, gdyż sporo ludzi do niego przychodzi. ; )

Co do Ink'a - wspaniałe miejsce tak btw, fakt faktem szefostwo nie miało wcześniej szczęścia do osób zajmujących się kolczykami. Więc w zasadzie zaczynam wszystko od nowa. Między innymi wyprzedaje wszystko co ze stali chirurgicznej, a jest tego od groma - to właśnie dziewczyna, która wcześniej tam siedziała zrobiła tą cudowną opinię. Aż przykro... Myślę, że jak uda mi się wyprzedać te rzeczy - z wildcata, bo z wildcata, ale jednak nie do zakładania na świeże przebicie - i kupić tytany, bioplasty i PTFE zrobimy jakąś akcję na pewno i zdjęcia. Jakos nie specjalnie mam ochotę 'chwalić' się 'pracą' poprzedniczki na galerii Inku. Ale macie rację, był duży problem i mam nadzieję, że uda mi się naprawić tą zszarganą opinię.
__________________
I don't believe that anybody
Feels the way I do
About you now !
ihlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 17:21   #10
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: PIERCING i jego ceny

Cytat:
Napisane przez ihlet Pokaż wiadomość
Przeczytałam, przeczytałam i się doczytałam. ; ) Tym bardziej jestem pod szczerym podziwem. Może właśnie dlatego, że jest dobrym i zaufanym piercerem jego ceny są niższe, gdyż sporo ludzi do niego przychodzi. ; )

Co do Ink'a - wspaniałe miejsce tak btw, fakt faktem szefostwo nie miało wcześniej szczęścia do osób zajmujących się kolczykami. Więc w zasadzie zaczynam wszystko od nowa. Między innymi wyprzedaje wszystko co ze stali chirurgicznej, a jest tego od groma - to właśnie dziewczyna, która wcześniej tam siedziała zrobiła tą cudowną opinię. Aż przykro... Myślę, że jak uda mi się wyprzedać te rzeczy - z wildcata, bo z wildcata, ale jednak nie do zakładania na świeże przebicie - i kupić tytany, bioplasty i PTFE zrobimy jakąś akcję na pewno i zdjęcia. Jakos nie specjalnie mam ochotę 'chwalić' się 'pracą' poprzedniczki na galerii Inku. Ale macie rację, był duży problem i mam nadzieję, że uda mi się naprawić tą zszarganą opinię.
Zróbcie sobie też dobrą reklamę, jakieś kolorowe, chwytliwe plakaty. Mało osób wie, że tam jesteście i nadal słyszę 'chce się przekłuć, pójdę albo do dragona albo do rectum'. Szkoda marnować wasz potencjał i świetną miejscówkę.
Nie jestem specem ani od reklamy, ani od kształtowania wizerunku firmy, ale popracowałabym nad mniej standardowymi rzeczami jak microdermale czy wyżej wspomniany triple forward helix.
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 17:56   #11
ihlet
Raczkowanie
 
Avatar ihlet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Chorzów/Katowice
Wiadomości: 200
Dot.: PIERCING i jego ceny

Od reklamy człowieka również mamy ; ) Ale masz rację - jak dostałam propozycję pracy to sama nie wiedziałam gdzie te studio w zasadzie się mieści.. A jak mówisz - fajna miejscówka i klimat studia też dla mnie osobiście pozytywny i inny od wszystkich...

Co do standardów - microdermale są o tyle kontrowersyjnym tematem, że istnieją dopiero od mniej więcej dziesięciu lat, nauka ich zakładania tutaj jest katastrofą(patrz Polska) i ja osobiście nie podejmę się robienia ich bez wcześniejszego szkolenia, które da mi wiedzę i praktyczną i teoretyczną, ale na to trzeba zebrać pieniążki ; ) Tymczasem bardzo uważajcie na 3/4 studiów reklamujących się tym, że dermale wykonują - dla większości jesteście niestety 'szczurami doświadczalnymi'... W Polsce jest około 5 osób, które się tym profesjonalnie zajmują.

+ szczerze powiedziawszy cieszę się, że wcześniej reklama piercingu w INK'u nie istniała, bo nie wiem, czy miałabym teraz jakiekolwiek szanse na zmuszenie kogokolwiek na przyjscie nawet na darmowy kolczyk.
__________________
I don't believe that anybody
Feels the way I do
About you now !
ihlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-23, 18:14   #12
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: PIERCING i jego ceny

Cytat:
Napisane przez ihlet Pokaż wiadomość
Tymczasem bardzo uważajcie na 3/4 studiów reklamujących się tym, że dermale wykonują - dla większości jesteście niestety 'szczurami doświadczalnymi'... W Polsce jest około 5 osób, które się tym profesjonalnie zajmują.

+ szczerze powiedziawszy cieszę się, że wcześniej reklama piercingu w INK'u nie istniała, bo nie wiem, czy miałabym teraz jakiekolwiek szanse na zmuszenie kogokolwiek na przyjscie nawet na darmowy kolczyk.
Bycie szczurem doświadczalnym w odpowiednich warunkach, z odpowiednim typem biżuterii nie jest złe Co innego z tatuażem, gdzie można ćwiczyć na sztucznej/świńskiej skórze.

Mam nadzieję, że się wybijacie i po coś fajnego nie trzeba będzie jechać do Wawy ani czekać na konwent w pobliżu
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 18:21   #13
ihlet
Raczkowanie
 
Avatar ihlet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Chorzów/Katowice
Wiadomości: 200
Dot.: PIERCING i jego ceny

na dniach będzie wiadomo czy świetna tatuatorka będzie z nami współpracować ; > natomiast ja mam zamiar jak najszybciej zacząć, tyle, że w zasadzie cały sprzęt muszę skompletować od nowa... no cóż... ; D
__________________
I don't believe that anybody
Feels the way I do
About you now !
ihlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 19:01   #14
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: PIERCING i jego ceny

To nie masz zdjec swoich dotychczasowych prac?
No i... jestes z branzy a nie znasz Morbida?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 19:35   #15
ihlet
Raczkowanie
 
Avatar ihlet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Chorzów/Katowice
Wiadomości: 200
Dot.: PIERCING i jego ceny

Mam zdjęcia swoich prac, ale w tym konkretnym studiu chcą zdjęcia prac wykonanych dopiero w ich salonie ; )
A Morbida nie miałam okazji poznać osobiście, dlaczego więc mam wydawać jakiekolwiek opinie na jego temat? Dopóki nie widzę, co ktoś robi na żywo to się nie wypowiadam i tyle. ; )
__________________
I don't believe that anybody
Feels the way I do
About you now !
ihlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 21:30   #16
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: PIERCING i jego ceny

Aha. Okeeeey...
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 12:22   #17
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: PIERCING i jego ceny

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Aha. Okeeeey...
czuję nutkę powątpiewania

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Cytat:
Napisane przez ihlet Pokaż wiadomość
Mam zdjęcia swoich prac, ale w tym konkretnym studiu chcą zdjęcia prac wykonanych dopiero w ich salonie ; )
A Morbida nie miałam okazji poznać osobiście, dlaczego więc mam wydawać jakiekolwiek opinie na jego temat? Dopóki nie widzę, co ktoś robi na żywo to się nie wypowiadam i tyle. ; )
powiem tak - ja bym nie poszła zrobić kolczyka do osoby, która nie ma udokumentowanych prac i mało istotne, czy robiła coś w poprzednim miejscu pracy czy obecnym.
co do cen - poszukaj cen na stronach internetowych, jak to wygląda w okolicy. weź też pod uwagę jakieś salony kosmetyczne, bo tam też można często zrobić kolczyka. i ustal sobie konkurencyjne ceny. myślę, że fajnym pomysłem jest też jakaś informacja na fb, że np. dnia tego i tego zniżka, bo coś-tam.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 12:42   #18
ihlet
Raczkowanie
 
Avatar ihlet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Chorzów/Katowice
Wiadomości: 200
Dot.: PIERCING i jego ceny

zniżki, zniżkami ; )

oglądałam cenówki w internecie, na tyle jestem ogarnięta ; D a cenówek rodem z salonów kosmetycznych nie będę dawać, bo zazwyczaj są niskie, przez jakość usługi. ; )

+ nikomu nie karze wierzyć, ani nie pytam o reklamę, ani nie chcę tutaj oceny moich umiejętności. powtarzam, żepotrzebuję SUBIEKTYWNEJ oceny na temat cen - jakie widzieliscie i jakie macie w zwiazku z tym odczucia... i jakie ceny są dla Was przystępne.Tylko tyle ; )
__________________
I don't believe that anybody
Feels the way I do
About you now !
ihlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 14:14   #19
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: PIERCING i jego ceny

ale jak ktoś się nie zna to będzie mu dyndało czy to salon piercingu czy kosmetyczny. pomijam, że w niektórych salonach kosmetycznych laski są po kursach, na dezynfekcji też się znają. i nie, nie przebijają pistoletami. więc z jakością usług można by polemizować. dla nich to dodatkowe źródło zarobku a nie główne, z którego muszą się utrzymać, dlatego takie ceny.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-24, 18:07   #20
ihlet
Raczkowanie
 
Avatar ihlet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Chorzów/Katowice
Wiadomości: 200
Dot.: PIERCING i jego ceny

W studiu tattoo to tez dodatek ;-) a o kursach raczej bym nie zaczynala dyskusji... ; )
__________________
I don't believe that anybody
Feels the way I do
About you now !
ihlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 20:54   #21
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: PIERCING i jego ceny

Cytat:
Napisane przez ihlet Pokaż wiadomość
W studiu tattoo to tez dodatek ;-) a o kursach raczej bym nie zaczynala dyskusji... ; )
z tego co wiem szanowani piercerzy udzielaja takich kursow i nie sa one na niskim poziomie.
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 21:07   #22
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: PIERCING i jego ceny

Cytat:
Napisane przez ihlet Pokaż wiadomość
W studiu tattoo to tez dodatek ;-) a o kursach raczej bym nie zaczynala dyskusji... ; )
1 - myślę, że inaczej ty będziesz się rozliczała ze studiem, a inaczej jest rozliczana taka kosmetyczka
2 - nie masz pojęcia, jakie kursy pokończyły te osoby, więc nie wrzucaj ich do jednego wora "przecież i tak nie umie"
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 12:42   #23
ihlet
Raczkowanie
 
Avatar ihlet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Chorzów/Katowice
Wiadomości: 200
Dot.: PIERCING i jego ceny

nie wrzucam do jednego wora.
miałąm przyjemność brać udział w tego typu kursach i... a zresztą. jak ktoś chce - niech sobie robi te kursy i twierdzi, ze jest wykwalifikowanym piercerem.
__________________
I don't believe that anybody
Feels the way I do
About you now !
ihlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.