problem z pryszczami. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-18, 11:39   #1
r-o
Raczkowanie
 
Avatar r-o
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 106

problem z pryszczami.


od 2 gimnazjum mam całą twarz w pryszczaqch. chodziłam do dermatologa, myje sie żelem do mycia twarzy Vichy, smaruje twarz różnymi obslizgłymi paskudnymi masciami od lekarza, a na dodatek biore tabletki antykoncepcyjne i regularnie uprawiam seks. no juz nie wiem co można wiecej robić zby sie ich pozbyć!!! załamka. ciagle i ciagle pojawiaja sie nowe pryszcze.
__________________
na co komu dzis wczorajsza miłość
na co komu dzis wczorajszy sen
po co dalej pić to samo piwo
kiedy czujesz ze uleciał gaz...
ile w tych słowach jest prawdy
r-o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 23:11   #2
Nushi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 239
Dot.: problem z pryszczami.

Cytat:
Napisane przez r-o Pokaż wiadomość
i regularnie uprawiam seks..
pierwsze słyszę żeby regularny seks leczył tradzik..;-) ale może warto spróbować nawet jak nie będzie efektów na twarzy to i tak humor poprawiony..;-) a i łatwo byłoby poznać na ulicy czy w tramwaju kto uprawia seks..;-)
Nushi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 09:51   #3
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: problem z pryszczami.

Tabletki antykoncepcyjne nie zawsze i nie każdemu pomagają zwalczyć tradzik. A z tym seksem to chyba tak tylko zabrzmiało, bo trudno mi uwierzyć, że ktoś może traktować takie przesądy poważnie a może jednak?
Ze swojej strony (walczę z trądzikiem podan 10 lat) polecam Ci zmianę polityki. Nie cudowne maści przeciwtrądzikowe, których rozpiętość cenowa wahała się w moim przypadku od 2 zł do ok 60 zł. Ani też nie żele do skóry trądzikowej, toniki i kremy. Precz. \Kondycja mojej skory od ok 3 lat jest zadowalająca, coraz mniej pojawia się ropnych niespodzianek. Nie jest to ideał, ale jest naprawdę dobrze. Lekki makijaż pozwala mi czuć się ładniejszą .
Oczyszczanie buzi:
Żel Ziaja, seria oliwkowa, za ok 5 zł. Na nim jest napisane, że przeznaczony jest d skóry normalnej n]lub suchej, co absolutnie nie przeszkadza stosować do skóry mieszanej lud tłustej. Zresztą, każdy wie, że skóra tłusta też może być ściągnięta i może się łuszczyć. Żel dobrze oczyszcza, nawilża, łagodzi, absolutnie nie wysusza, jest tani jak barszcz i wydajny.

Toniki:
- Ziaja nagietkowa, ok 4 zł
- Uroda, kwiaty polskie
- Uroda, melisa
Żadnych toników inwazyjnych , ściągających, wysuszających!!!

Skóra:
- Ziaja, Chalma Calma HCL krem nawilżający
- Ziaja rumiankowa, krem nawilżajacy (stosować cienko)

Z apteki:
- krem alantan
- maść homeopatyczna z wyciągiem z nagietka
- miejscowo tormentiol

Oczywiście kosmetyki nie wszystkie naraz, tylko do wyboru.

Stosowałam różne drogie rzeczy, do cery problemowej, i nie pomagało to prawie nic, albo tylko na jakiś czas. Tymczasem muszę łagodzić, nawilżać itd.

No i PODSTAWA, o której już nie raz było na forum - witamina B complex albo drożdże (np. Drovit). Można stosować kilka miesięcy bez obaw, potem zrobić przerwę. Koszt na miesiąc ok 10 zł. Po ok 2 miesiącach zauważysz znaczną poprawę. To ratuje bardzo wiele osób, nawet z koszmarnym trądzikiem.

I, jeśli palisz, to przestań. Skóra wtedy goi się znacznie szybciej i mniej się przebarwia.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 14:27   #4
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: problem z pryszczami.

hej ja tez mam tradzik i stosuje masci od dermatologa m.in. davercin, brevoxyl,metronidazol i po polrocznym leczeniu efekty sa bardzo dobre.Nie uzywam zadnych antybiotykow.Najwazniejsz e znalezc dobrego dermatologa i stosowac sie do jego zalecen. a co do tabletek drożdżowych to mi naprzyklad wogole nie pomogly.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 17:56   #5
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: problem z pryszczami.

Może tabletki ze skrzypem i pokrzywą Humavit? One oczyszczają organizm, więc na początku stan skóry może się pogorszyć, ale potem powinno być lepiej . Radzę też zrezygnować z kosmetyków z napisem "antybakteryjny" bo one nierzadko tylko pogarszają stan cery. Zakup sobie delikatny żel do mycia i tonik. Ja polecam toniki Ziai- ogórkowy i nagietkowy oraz Urody- Melisa z alantoiną i zieloną herbatą
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 11:33   #6
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: problem z pryszczami.

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Może tabletki ze skrzypem i pokrzywą Humavit? One oczyszczają organizm, więc na początku stan skóry może się pogorszyć, ale potem powinno być lepiej . Radzę też zrezygnować z kosmetyków z napisem "antybakteryjny" bo one nierzadko tylko pogarszają stan cery. Zakup sobie delikatny żel do mycia i tonik. Ja polecam toniki Ziai- ogórkowy i nagietkowy oraz Urody- Melisa z alantoiną i zieloną herbatą
Jak już pisałam - proste kosmetyki, więc popieram wypowiedź. Toniki Urody, Ziaja nagietkowy. Żel oliwkowy z Ziaji do mycia twarzy!
Ja zamiast skrzypu polecam drożdże, na mnie działają lepiej, ale to indywidualna sprawa. Tylko ze skrzypem dopiero po lecie - na słońcu powoduje przebarwienia.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 12:44   #7
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: problem z pryszczami.

Cytat:
Napisane przez r-o Pokaż wiadomość
od 2 gimnazjum mam całą twarz w pryszczaqch. chodziłam do dermatologa, myje sie żelem do mycia twarzy Vichy, smaruje twarz różnymi obslizgłymi paskudnymi masciami od lekarza, a na dodatek biore tabletki antykoncepcyjne i regularnie uprawiam seks. no juz nie wiem co można wiecej robić zby sie ich pozbyć!!! załamka. ciagle i ciagle pojawiaja sie nowe pryszcze.
2 gimnazjum?? tabletki?? regularny sex?? o matko...armagedon!!!

apropo tradziku...to moze wlasnie byc skutek tabletek...bo one w koncu wplywaja na gospodarke homronalna organizmu..jednym moze i pomagaja na tradzik..a u innych jest calkiem inaczej..osobiscie znam wieksze grono dziewczyn u ktorych tabletki wywolaly napady i wysyp tradziku...
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-20, 14:43   #8
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: problem z pryszczami.

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
2 gimnazjum?? tabletki?? regularny sex?? o matko...armagedon!!!
Źle przeczytałaś droga truskaffko. Dziewczyna napisała, że OD 2 klasy gimnazjum ma trądzik. A lat ma 18, jak wynika z profilu. Więc chyba jednak nie armagedon.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 17:54   #9
r-o
Raczkowanie
 
Avatar r-o
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 106
Dot.: problem z pryszczami.

no własnie. jak byłam młodsza i płakałam ze mam paskudne pryszcze to wszyscy sie ze mnie śmieli i mówili ze jak zaczne uprawiać seks to mi znikną. no i co? ale mojemu chlopakowi sie poprawiła cera, kto wie... co do kosmetyków antybakteryjnych to zgadzam sie z wami. wypróbowałam wiele różnych, ale przeważnie pogorszały stan cery.
przed studniówką kupiłam clerasil który ponoć w 3 dni mial znacznie poprawiać stan cery, ale dostalam takiego wysypu a do tego miałam po im spękane usta.
używałam jakiś czas do mycia twarzy żelu do higieny intymnej (stwierdziłam ze skoro to do takich delikatnych miejsc to nie powinien zaszkodzić twarzy) i było nawe nieźle ale kumpela mi zasugerowała ten żelo Vichy. wydalam kupe kasy i co ja mam teraz z nim zrobić?
ale jakby nie patrzeć od dziś stosuje sie do tych rad łącznie z paleniem (choć robie to z wielkim żalem bo kocham ten nałóg) w końcu cera jest ważniejsza. ale jak po jakimś pół roku mi nie przejdą te pryszcze to załamka, wracam do palenia i rezygnuje z wojny.
__________________
na co komu dzis wczorajsza miłość
na co komu dzis wczorajszy sen
po co dalej pić to samo piwo
kiedy czujesz ze uleciał gaz...
ile w tych słowach jest prawdy
r-o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 18:30   #10
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: problem z pryszczami.

Cytat:
Napisane przez bąbelek_82 Pokaż wiadomość
Źle przeczytałaś droga truskaffko. Dziewczyna napisała, że OD 2 klasy gimnazjum ma trądzik. A lat ma 18, jak wynika z profilu. Więc chyba jednak nie armagedon.
ufff..a juz myslalam ze koniec swiata hehehe
sorry za pomylke


droga r-o!! apropo tego kremu clerasill to jego zadanie polega na polepszeniu stanu skory owszem..ale na poczatku nastepuje tzw. wysyp!! bo on wszystkie zanieczyszczenia wyciaga na wierzch!!
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 20:09   #11
~Olya
Raczkowanie
 
Avatar ~Olya
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 102
Dot.: problem z pryszczami.

a ja mam właśnie takie pytanko...
czy rzeczywiscie kosmetyki z Vichy są takie rewelacyjne i czy opłaca sie wydawac tyle kasy??

zawsze miałam gładziutką cere... od niedawna pojawiły mi sie tzw. zaskórniki... i malutkie krostki tak jak kaszka. szczególnie w okolicy brody i troszke na czole.
byłam u dermatologa, przepisał mi zineryt... szczerze to pomógł niewiele choć nie powiem że wcale...

póki co jestem zainteresowana tymi specyfikami vichy... więc?






a co do domowych sposobów polecam maseczkę z drożdży
~Olya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-20, 21:38   #12
sweet.girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z pudełka czekoladek :)
Wiadomości: 1 809
GG do sweet.girl
Dot.: problem z pryszczami.

Co do tej maseczki to jeśli zaschnie delikatnie i pęknie w którymś miejscu to tam ma się biały pasek przez kilka dni
__________________
Najlepsze rzeczy przychodzą wtedy gdy najmniej się ich spodziewamy Więc nie spodziewajmy się ich w ogóle

Sweet On The Diet
sweet.girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 22:00   #13
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: problem z pryszczami.

Cytat:
Napisane przez r-o Pokaż wiadomość
ale jakby nie patrzeć od dziś stosuje sie do tych rad łącznie z paleniem (choć robie to z wielkim żalem bo kocham ten nałóg) w końcu cera jest ważniejsza. ale jak po jakimś pół roku mi nie przejdą te pryszcze to załamka, wracam do palenia i rezygnuje z wojny.
Znam ten ból ja sobie kiedyś wmówiłam, że poprawi mi się cera jeśli przestanę palic, i chyba tylko dlatego nie palę. A bardzo to uwielbiałam. Teraz nie palę półtora roku i nienawidzę smrodu papierosów. Może gdyby były jakieś bezzapachowe... jeśli chodzi o palenie czy nie palenie to nie ma jakichś spektakularnych efektów związanych z cudownym zniknięciem trądziku. Niestety. Ale jest różnica w kolorze skóry, na plus oczywiście, w zaskórnikach - tych jest znacznie mniej, no i skóra się nie przesusza.
Jeśli przez pół roku będziesz sobie aplikowac np drożdże Drovit (ok. 10 tabletek dziennie, tak jak jest wskazane w ulotce, ale to środek bardzo naturalny), to na 100% zauważysz znaczną różnicę.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 09:55   #14
r-o
Raczkowanie
 
Avatar r-o
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 106
Dot.: problem z pryszczami.

jak widzisz Olya ja jak narazie nie jestem zachwycona żelem do mycia twarzy Vichy, ale skoro one niby mają wyciągać zanieczyszczenia na wierzch... chciałabym żeby to byla prawda. stosuję go dopiero z miesiąc. a czy warto wydać tyle kasy? na pewno jes niesamowicie wydajny bo wystarczy malutka kropelka na całą twarz i przez ten miesiąc prawie nic go nie ubyło.
__________________
na co komu dzis wczorajsza miłość
na co komu dzis wczorajszy sen
po co dalej pić to samo piwo
kiedy czujesz ze uleciał gaz...
ile w tych słowach jest prawdy
r-o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 10:56   #15
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: problem z pryszczami.

Możesz spróbować przemywać twarz naparami z ziół np. z rumianku, bratka. Mnie pomogło. Zalewasz 2 torebki w szklance i wacikiem przemywasz buzię.
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 14:27   #16
r-o
Raczkowanie
 
Avatar r-o
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 106
Dot.: problem z pryszczami.

używam juz kilak miesięcy tego żelu vichy i rewelacji nie ma wręcz przeciwnie. co jakis czas mam wysyp. ograniczyłam juz palenie do jednego dziennie i zaskórników rzeczywiscie jest miej ale syfy nadal wyskakują. i to takie bolące. może to jest wina tabletek? biorę mercilon może zmienić?
__________________
na co komu dzis wczorajsza miłość
na co komu dzis wczorajszy sen
po co dalej pić to samo piwo
kiedy czujesz ze uleciał gaz...
ile w tych słowach jest prawdy
r-o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.