Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Wybieramy tytuł kolejnego wątku!
Na plotkowym królujemy, każdą kupę świętujemy 7 16,67%
W pieluszce znów kupa, na plotkowym obgadana nasza grupa 2 4,76%
Pierwsze ząbki posiadamy gryźć więc wszystko zaczynamy 2 4,76%
Czas się napić butlę soczku mamy przecież już pół roczku 17 40,48%
Siadać pięknie zaczynamy, pierwsze ząbki posiadamy 11 26,19%
Mamusie i dzidziusie VII-VIII 3 7,14%
Głosujący: 42. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-10, 20:05   #2311
edytkaac
Rozeznanie
 
Avatar edytkaac
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: W-ów
Wiadomości: 572
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Cytat:
Napisane przez kayka11 Pokaż wiadomość
elaine-blath-Lena w 3 miesiącu ważyła 5500 i 61 cm.Zasnoł kurczaczek 20 min temu.I teraz chwila dla mamy.Dodaje fotki Lenki: 1-ze szpitala,a potem kolejno wrześień,październik ,listopad i ostatnie z tamtego tygodnia.
Lenka ogląda coś w laptopie?

Cytat:
Napisane przez surka Pokaż wiadomość
Ale ślicznie siedzi, słodziak

Ja to nie wiem co się dzieje na tym świecie, ja właśnie przez kasę wracam 2.01 do pracy
Ja 20.01. z tego samego powodu. Chociaż i tak tą kasę wydam na nianię... Ale boję się że po rocznym macierzyńskim nie miałabym gdzie wracać...

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez fiazo Pokaż wiadomość
Ja też jestem na tak.
Ja mam dynie pokrojoną w kostke i w wprecZkach w zamrażarce

Sent from my FUN using Wizaz Forum mobile app
Surową mroziłaś? I potem po rozmrożeniu będziesz ją gotować i blendować tak?
__________________
Żonka od 18.06.2011
Kacperek 22.07.2013
edytkaac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:09   #2312
fiazo
Zakorzenienie
 
Avatar fiazo
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 193
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Cytat:
Napisane przez edytkaac Pokaż wiadomość
Lenka ogląda coś w laptopie?


Ja 20.01. z tego samego powodu. Chociaż i tak tą kasę wydam na nianię... Ale boję się że po rocznym macierzyńskim nie miałabym gdzie wracać...

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------


Surową mroziłaś? I potem po rozmrożeniu będziesz ją gotować i blendować tak?
Tak surową. Dokładnie tak jak napisałaś bede robić.

Sent from my FUN using Wizaz Forum mobile app
__________________
Piotr

Synek
fiazo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:13   #2313
kayka11
Raczkowanie
 
Avatar kayka11
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Wiadomości: 273
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Dziwczyny mam pytanie.Wiem,że napewno już o tym rozmawiałyście i jak znajde troche czasu to poczytam poprzednie wątki,ale jak możecie to odpowiedzcie mi prosze.W którym tygodniu zaczełyście podawać stałe pokarmy?

Edytowane przez kayka11
Czas edycji: 2013-12-10 o 20:20
kayka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:13   #2314
edytkaac
Rozeznanie
 
Avatar edytkaac
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: W-ów
Wiadomości: 572
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Cytat:
Napisane przez fiazo Pokaż wiadomość
Tak surową. Dokładnie tak jak napisałaś bede robić.

Sent from my FUN using Wizaz Forum mobile app
To też tak jutro zamrożę. A inne warzywa też tak robiłaś?
__________________
Żonka od 18.06.2011
Kacperek 22.07.2013
edytkaac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:18   #2315
elaine-blath
Zakorzenienie
 
Avatar elaine-blath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9 904
GG do elaine-blath
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

SURKA,EDYTKA wspolczuje wam z tym powrotem..do pracy. Mi się nie kalkuluje bo wracając na nianie zdecydowanie nie będzie nas stać a może na żłobek. To juz wole dłużej z małym posiedzieć..ewentualnie jeszcze mogę się z mężem zamienię..

MAGOLINKA pochwal się!

Igi śpi to zmykam pod prysznic


Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
__________________
Zawsze i na wieczność uczyńmy z życia święto

https://instagram.com/rudymspojrzeniem
http://www.rudymspojrzeniem.pl

Galeria pazurkowa:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1692
elaine-blath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:22   #2316
edytkaac
Rozeznanie
 
Avatar edytkaac
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: W-ów
Wiadomości: 572
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

U nas żłobka nie ma niestety. Jest przedszkole od 2-latków. Więc jak nam się uda tam dostać to prawdopodobnie Kacperek będzie tam chodził.
__________________
Żonka od 18.06.2011
Kacperek 22.07.2013
edytkaac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:24   #2317
kayka11
Raczkowanie
 
Avatar kayka11
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Wiadomości: 273
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Pochwale się jeszcze jednym zdjęciem mojej królewny.Nad tym problemem zastanawiały się mamy które miały psiaki jak jeszcze nasze dzieciaczki były w brzuszkach..Nasz psiurek w pełni zakceptował Lenke.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-09-19 14.59.07.jpg (116,7 KB, 40 załadowań)

Edytowane przez kayka11
Czas edycji: 2013-12-10 o 20:26
kayka11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-10, 20:25   #2318
Rockyyy
Zakorzenienie
 
Avatar Rockyyy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 5 984
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Hej żabki
U mnie sprzątańsko po remoncie pełną parą.Nie mam czasu spamować ale postaram sie poprawić :P

Byłysmy dziś u alergologa.Pani zauważyła dużą poprawę.Zalecenia mamy te same i za pół roku do kontroli.Są mega szanse ze AZS sie uspokoi porządnie
Co do rozszerzania diety to nadal 4x mm ,1x zupka.Mamy tez owoce podawać popołudniu np. skrobane jabłuszko. No i kaszkę bezmleczną moge zacząc podawac.A gluten w 6 miesiącu...Ale to o tym pogadam jeszcze z pediatrą.
Pisałam juz na fb.Przeszłyśmy całkowicie na mm.Szczęśliwa mama to szczęsliwe dziecko.Karmiłam Laurę piersią 4,5 miesiąca.Poźniej zaczeło brakowac mleka,ciężko było rozbujać laktację.Ona sie nie najadała a ja tez chodziłam głodna na mojej diecie.Więc popłakałam sobie ale podjełam dezycje i jest ok
Miałam problem bo mało piła ale jakoś sie jej odmieniło i dziś herbatki jej smakowały
__________________
Najukochańszy skarb-LAURA
Rockyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:29   #2319
surka
Zakorzenienie
 
Avatar surka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Między marzeniem, a jego spełnieniem.
Wiadomości: 9 394
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Cytat:
Napisane przez kayka11 Pokaż wiadomość
Dziwczyny mam pytanie.Wiem,że napewno już o tym rozmawiałyście i jak znajde troche czasu to poczytam poprzednie wątki,ale jak możecie to odpowiedzcie mi prosze.W którym tygodniu zaczełyście podawać stałe pokarmy?
Ja dokładnie po skończonym 4 miesiącu.

Cytat:
Napisane przez elaine-blath Pokaż wiadomość
SURKA,EDYTKA wspolczuje wam z tym powrotem..do pracy. Mi się nie kalkuluje bo wracając na nianie zdecydowanie nie będzie nas stać a może na żłobek. To juz wole dłużej z małym posiedzieć..ewentualnie jeszcze mogę się z mężem zamienię..
Ja mam z kim zostawić Lilę, jakbym miała zatrudnić nianię, to ona zarabiała by chyba więcej niż ja

Cytat:
Napisane przez kayka11 Pokaż wiadomość
Pochwale się jeszcze jednym zdjęciem mojej królewny.Nad tym problemem zastanawiały się mamy które miały psiaki jak jeszcze nasze dzieciaczki były w brzuszkach..Nasz psiurek w pełni zakceptował Lenke.
Słodziutko, mój beagle nie jest zainteresowany Lilą, chyba, że zawartością jej miseczki Ostatnio zupka krem z jarzyn bardzo mu smakowała, a Lila musiała zadowolić się mlekiem
surka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:30   #2320
993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 805
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Cytat:
Napisane przez edytkaac Pokaż wiadomość
Jestem na TAK

Mam dwa pytania:
1) Dostałam dynię. Chcę ją zamrozić dla Kacperka ale nie wiem jak to zrobić. Przerabiała któraś z was dynię?
2) Chcę zrobić suszone pomarańcze w plasterkach na choinkę i też nie mam pojęcia jak. To wystarczy pokroić na plasterki (jakiej grubości?) i położyć do wyschnięcia czy jak?[COLOR="Silver"]
1) obieralam ze skórki kroilam na kawalki do woreczkow i do zamrazalki
2). Kroisz w cienkie plasterki kladziesz na kaloryfer gdzie susza sie same i voila


Edit: pierwsze karmienie

Edytowane przez 993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609
Czas edycji: 2013-12-10 o 20:40
993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:30   #2321
Agrafka86
Wtajemniczenie
 
Avatar Agrafka86
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Młody dopiero teraz śpi w ciągu dnia miał 3 drzemki po 5min.
Misiu dzisiaj dostał dwie koszulki z h&m i kocyk z ikea.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
26.07.2013
Misiu jest już z nami
Życie nabrało sensu!

09.07.2011 Żona

Agrafka86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-10, 20:38   #2322
Rockyyy
Zakorzenienie
 
Avatar Rockyyy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 5 984
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Cytat:
Napisane przez kayka11 Pokaż wiadomość
Pochwale się jeszcze jednym zdjęciem mojej królewny.Nad tym problemem zastanawiały się mamy które miały psiaki jak jeszcze nasze dzieciaczki były w brzuszkach..Nasz psiurek w pełni zakceptował Lenke.
Ale słodziaki.Witaj ponownie
Cytat:
Napisane przez kayka11 Pokaż wiadomość
Dziwczyny mam pytanie.Wiem,że napewno już o tym rozmawiałyście i jak znajde troche czasu to poczytam poprzednie wątki,ale jak możecie to odpowiedzcie mi prosze.W którym tygodniu zaczełyście podawać stałe pokarmy?
Ja zaczełam od marchewki z ziemniakiem jak LAura ukończyła 4 miesiące.Wtedy tylko kp.Tak po troszku zaczełam dawac.
Cytat:
Napisane przez kayka11 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie szczęśliwe mamusie!Dawno mnie nie było,w sumie od dnia porodu(chyba).Mam nadzieje,że przyjmiecie mnie znów do waszego grona?! Zaczne może od tego,że Lenka jest zdrową i spokojną kruszyną.Mało płacze i dużo sie uśmiecha.Jedyny problem jaki mamy to spanie bo śpi po 20-35 min co 2,3 godziny.W nocy już się ustabilizowało.I tylko raz budzi się na jedzenie.Karmie ją butlą-Bebilon Pepti. A i po długiej nie obecności napisze że dziś na obiadek były kluski śląskie,gulasz i surówka z marchewki i jabłka .
Witaj w klubie Bebilonu Pepti

Mama z wrzesnia ma pepti do sprzedania ale ja mam zapas a niedługo bedziemy na 2 przechodzic wiec nie skorzystam
Cytat:
Napisane przez misiaczka555 Pokaż wiadomość
Wróciliśmy od pediatry. Pani doktor nie mogła stwierdzić na 100% czy to alergia na mleko czy alergia skórna, więc plan jest taki:
1. najpierw żeby wykluczyć alergie skórną kąpiel w emolium, smarowanie kilka razy dziennie emolium, krem do twarzy z emolium i robiona maść apteczna.
2. Jeśli nie będzie poprawy to by znaczyło że alergia na mleko. Wtedy zamienić mleko na hipoalergiczne HA i podawać kropelki fenistil.
3. Jeśli to nie pomoże to dostaliśmy skierowanie do alergologa i on doradzi co dalej. Najprawdopodobniej byłoby wtedy to mleko na receptę.
Do alergologa dostanę sie pewnie najwcześniej w nowym roku

Potem spacerowałyśmy 1,5 godziny. Kupiłam w rybnym trochę ryb i sałatek. W aptece wydałam prawie 100 zł na to emolium ale młode dziewczyny z apteki dały mi gratis kosmetyczke, pełno próbek kosmetyków vichy i mała tubkę Olian baby na odparzenia dla Mai
Acha, odparzenia już po nocy nie bylo

Tego posta pisałam od 14
Maja marudziła i o 15 położyłam ją spać tuląc się do niej. Obudzilam sie teraz czuje sie jak kupa
Biedna Misiolinka Mam nadzieje ze szybko dojdziecie co konkretnie jej dolega.Tak sie zastanawiałam jak pisałaś o tej suchej skórze bo z Laura była ta sama historia.A mnie sie wydawało ze mają laski suche policzki od sliny.A to może i alergia i ta slina-kumulacja.
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Hm... jednak będzie dobrze bo przecież inaczej nie może być


Anulka
pytałaś o moje plany nt. powiększania rodziny
Gdyby to ode mnie zależało to już bym była co najmniej w 4 miesiącu ciąży Ale ze względów finansowych Tż się nie zgodzi na drugiego Dzidziusia Oczywiście nie podzielam Jego obaw... kto sobie poradzi jak nie My
za pozytywne podejscie do zycia
Piter jest super chłopak! Taki radosny jak mama
Cytat:
Napisane przez elaine-blath Pokaż wiadomość

[/COLOR]Ja to sie zastanawiam czy następna ciąża da mi popalić..najpierw myślałam ze skoro nie rzygalam i generalnie praktycznie wszystkie dolegliwości mnie ominęły to pewnie Igi da mi w kość. Ale póki co kochane dziecko (właśnie sobie gada obok). Teraz wiec stawiam na druga ciążę...


Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
Mam tak samo.Ciąże nawet w miare zniosłam.Laura jest słodka i kochana,nie wiem co to straszne skoki i nieprzespane noce.Czasem pomarudzi ale tak lajtowo Wiec drugie dziecko może dac czadu .





Ale nie musi
__________________
Najukochańszy skarb-LAURA
Rockyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:41   #2323
elaine-blath
Zakorzenienie
 
Avatar elaine-blath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9 904
GG do elaine-blath
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

ROCKU czyli ze jest lepiej? To dobrze. A co mm to Twoja decyzja,najważniejsze ze jesteście obie happy.

AGRAFKA wspolczuje. Dobrze ze zasnal

Dobrej nocki!


Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
__________________
Zawsze i na wieczność uczyńmy z życia święto

https://instagram.com/rudymspojrzeniem
http://www.rudymspojrzeniem.pl

Galeria pazurkowa:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1692
elaine-blath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:45   #2324
tysia222
Raczkowanie
 
Avatar tysia222
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

[1=993cbb8736fd7ff43d80e12 db3e1b3b563c869fb_62bf7e9 75b609;44099871]Ghia zadzwonilabym do sprzedajacego

Surka... No nie wiem co dzieje z maluchami...
Moj tak sie kreci podczas jedzenia odrywa sie co chwile cos gada, patrzy sie na mnie usmiecha potem znow je chwilke potem znowu rozglada... No kosmos jakis...
A w nocy pobudka co godzine bo niby glodny...

Trzymam kciuki za wage [/QUOTE]

u nas to samo... trochę zje, potem się patrzy na mnie, uśmiecha, odwraca za siebie, patrzy na lampe, potem ssie rączkę, potem dwa łyczki mleka i to samo... i też w nocy potem się budzi co 1,5-2 godziny bo pewnie mu kalorii brakuje

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez fiazo Pokaż wiadomość
Ja teraz te nosze bo najwygodniejsze są. Nie uciskają, miękkie. Tylko co jakiś czas piore. Też nie mam czasu sie stroić, a przede wszystkim nie chce mi sie. Co z tego że ubiore sie super jak młody rzygnie i po pięknym stroju

Sent from my FUN using Wizaz Forum mobile app
Ja tez chodze w jenych spodniach
tysia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:45   #2325
Rockyyy
Zakorzenienie
 
Avatar Rockyyy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 5 984
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Cytat:
Napisane przez magolina Pokaż wiadomość
Zamrażać będzie na gorsze czasy jakby takie nadeszły.


Pewnie-zamrażajcie.Ja żaluje ze nie robiłam konkretnych zapasów jak mi mleko sie lało...
Cytat:
Napisane przez dzoan Pokaż wiadomość
Czy Wasze przychodnie też takie do d...? Dzwoniłam i prosiłam o rozmowę z pediatrą 'nie ma takiej możliwości'. Jak chce o coś zapytac muszę przyjść osobiście, nawet jeśli chodzi o wizytę domową No tak zabiorę dziecko ze sobą by spytać czy powinniśmy przyjść czy jednak jeszcze w domku odczekać i obserwować albo o wizytę domową Mąż w pracy, moja mama też dzisiaj nie może.Miejsc już nie ma, ale przecież można podejść z dzieckiem i zapytać czy przyjmie I tak pediatra dopiero od 14 przyjmuje, ale na przyszłość wiem jaką mają dziwną politykę. Może w takim razie pojedziemy bliżej 17, pod koniec, jak już trochę dzieci się przewinie.
U mnie nie ma problemu-zawsze mnie połączą z p. doktor
[1=993cbb8736fd7ff43d80e12 db3e1b3b563c869fb_62bf7e9 75b609;44098490]Sorki dziewczynki znow nie nadrobilam moze potem...
Dzisiaj postanowilam ze zrobie obiad, bo musze cos jesc...

Bylismy dzis rano u pediatry, mamy znow zrobic posiew bo tamten byl na furaginie wiec moze byc niewiarygodny.
No i dowiedzialam sie, ze zbyt malo przybiera na wadze... Na tydzien wyszlo ze 115 g.. niby tragedii nie ma, bo powyzej 100 ale mam obserwowac, w dzien nie robic dluzszych przerw w karmieniu nic 2 h.
Ktora ma podobnie?[/QUOTE]

U mnie Laura w 6 tyg. przybrała 300 g .
__________________
Najukochańszy skarb-LAURA
Rockyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:46   #2326
tysia222
Raczkowanie
 
Avatar tysia222
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Moje Małe Wielkie Szczęście

No i musimy się iść kąpać, bo już się oczy same zamykają
Ale przystojniak, i jak super już pewnie siedzi

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Rockyyy Pokaż wiadomość
Hej żabki
U mnie sprzątańsko po remoncie pełną parą.Nie mam czasu spamować ale postaram sie poprawić :P

Byłysmy dziś u alergologa.Pani zauważyła dużą poprawę.Zalecenia mamy te same i za pół roku do kontroli.Są mega szanse ze AZS sie uspokoi porządnie
Co do rozszerzania diety to nadal 4x mm ,1x zupka.Mamy tez owoce podawać popołudniu np. skrobane jabłuszko. No i kaszkę bezmleczną moge zacząc podawac.A gluten w 6 miesiącu...Ale to o tym pogadam jeszcze z pediatrą.
Pisałam juz na fb.Przeszłyśmy całkowicie na mm.Szczęśliwa mama to szczęsliwe dziecko.Karmiłam Laurę piersią 4,5 miesiąca.Poźniej zaczeło brakowac mleka,ciężko było rozbujać laktację.Ona sie nie najadała a ja tez chodziłam głodna na mojej diecie.Więc popłakałam sobie ale podjełam dezycje i jest ok
Miałam problem bo mało piła ale jakoś sie jej odmieniło i dziś herbatki jej smakowały
Za decyzję
tysia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:47   #2327
fiazo
Zakorzenienie
 
Avatar fiazo
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 193
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Cytat:
Napisane przez kayka11 Pokaż wiadomość
Dziwczyny mam pytanie.Wiem,że napewno już o tym rozmawiałyście i jak znajde troche czasu to poczytam poprzednie wątki,ale jak możecie to odpowiedzcie mi prosze.W którym tygodniu zaczełyście podawać stałe pokarmy?
U nas był 18tż skończony

Sent from my FUN using Wizaz Forum mobile app
__________________
Piotr

Synek
fiazo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:47   #2328
magolina
Wtajemniczenie
 
Avatar magolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: świętokrzyskie:)
Wiadomości: 2 892
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Zjadłam pół paczki paluszków i chyba z pół kilo winogrona w życiu nie schudnę

Cytat:
Napisane przez kayka11 Pokaż wiadomość
Dziwczyny mam pytanie.Wiem,że napewno już o tym rozmawiałyście i jak znajde troche czasu to poczytam poprzednie wątki,ale jak możecie to odpowiedzcie mi prosze.W którym tygodniu zaczełyście podawać stałe pokarmy?
Ja kp i zaczynam jak Adaś skonczy 4 miesiące czyli już w następnym tygodniu

Cytat:
Napisane przez elaine-blath Pokaż wiadomość
MAGOLINKA pochwal się!
Poszło do prania, ale jak upiorę i skompletuję jeszcze spodnie to się pochwalę

Cytat:
Napisane przez kayka11 Pokaż wiadomość
Pochwale się jeszcze jednym zdjęciem mojej królewny.Nad tym problemem zastanawiały się mamy które miały psiaki jak jeszcze nasze dzieciaczki były w brzuszkach..Nasz psiurek w pełni zakceptował Lenke.
Słodko

Cytat:
Napisane przez Rockyyy Pokaż wiadomość
Hej żabki
U mnie sprzątańsko po remoncie pełną parą.Nie mam czasu spamować ale postaram sie poprawić :P

Byłysmy dziś u alergologa.Pani zauważyła dużą poprawę.Zalecenia mamy te same i za pół roku do kontroli.Są mega szanse ze AZS sie uspokoi porządnie
Co do rozszerzania diety to nadal 4x mm ,1x zupka.Mamy tez owoce podawać popołudniu np. skrobane jabłuszko. No i kaszkę bezmleczną moge zacząc podawac.A gluten w 6 miesiącu...Ale to o tym pogadam jeszcze z pediatrą.
Pisałam juz na fb.Przeszłyśmy całkowicie na mm.Szczęśliwa mama to szczęsliwe dziecko.Karmiłam Laurę piersią 4,5 miesiąca.Poźniej zaczeło brakowac mleka,ciężko było rozbujać laktację.Ona sie nie najadała a ja tez chodziłam głodna na mojej diecie.Więc popłakałam sobie ale podjełam dezycje i jest ok
Miałam problem bo mało piła ale jakoś sie jej odmieniło i dziś herbatki jej smakowały
Super wiadomości brawa za 4,5 miesiąca kp i za dojrzałą decyzję
magolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:48   #2329
Rockyyy
Zakorzenienie
 
Avatar Rockyyy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 5 984
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Elaine dla męża.
Tak -z Laurą juz lepiej.

Ghia współczuje problemów.Oby szybko sie skończyły
__________________
Najukochańszy skarb-LAURA
Rockyyy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-10, 20:49   #2330
tysia222
Raczkowanie
 
Avatar tysia222
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Powiem Wam, że aż się boje iść spać. Mikołaj już śpi ale budził się już 3 razy z dzikim płaczem nie wiem o co. A ja jestem wykończona- po pierwsze okresem a po drugie to całymi dniami muszę nadskakiwać mojemu szkrabowi i go zabawiać bo inaczej ma focha i marudzi. Głupi ten skok

No ale skok daje nam też coś w zamian- gaworzenie, przewroty na brzuszek, zanoszenie się śmiechem iiiiiiiiii Mikołaj chyba zaczyna siadać
tysia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:55   #2331
ita83
Wtajemniczenie
 
Avatar ita83
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 076
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Hej nadajemy ze szpitala...Leo zostal przyjety na oddzial z 40 stopniowa goraczka i poczatkiem infekcji

Wysyłane z mojego GT-S5369 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Xawery mały zbój ale mój - 24.03.2010
Leon kochany klusek - 22.08.2013
ita83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 20:57   #2332
tysia222
Raczkowanie
 
Avatar tysia222
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Cytat:
Napisane przez ita83 Pokaż wiadomość
Hej nadajemy ze szpitala...Leo zostal przyjety na oddzial z 40 stopniowa goraczka i poczatkiem infekcji

Wysyłane z mojego GT-S5369 za pomocą Tapatalk 2
czytałam już na fb... kciuki już zaciśnięte
tysia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 21:00   #2333
Rockyyy
Zakorzenienie
 
Avatar Rockyyy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 5 984
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V


Dzoan
-zdrówka dla Olusia !!!!!!!

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez ita83 Pokaż wiadomość
Hej nadajemy ze szpitala...Leo zostal przyjety na oddzial z 40 stopniowa goraczka i poczatkiem infekcji

Wysyłane z mojego GT-S5369 za pomocą Tapatalk 2
Zaciskamy !!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Najukochańszy skarb-LAURA
Rockyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 21:07   #2334
magolina
Wtajemniczenie
 
Avatar magolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: świętokrzyskie:)
Wiadomości: 2 892
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Cytat:
Napisane przez tysia222 Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że aż się boje iść spać. Mikołaj już śpi ale budził się już 3 razy z dzikim płaczem nie wiem o co. A ja jestem wykończona- po pierwsze okresem a po drugie to całymi dniami muszę nadskakiwać mojemu szkrabowi i go zabawiać bo inaczej ma focha i marudzi. Głupi ten skok

No ale skok daje nam też coś w zamian- gaworzenie, przewroty na brzuszek, zanoszenie się śmiechem iiiiiiiiii Mikołaj chyba zaczyna siadać
Ano właśnie coś za coś brawa za nowe umiejętności.

Cytat:
Napisane przez ita83 Pokaż wiadomość
Hej nadajemy ze szpitala...Leo zostal przyjety na oddzial z 40 stopniowa goraczka i poczatkiem infekcji

Wysyłane z mojego GT-S5369 za pomocą Tapatalk 2
Zdrówka dla Leo. Trzymajcie się tam


Dobranoc
magolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 21:23   #2335
kayka11
Raczkowanie
 
Avatar kayka11
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Wiadomości: 273
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Dzięki dziewczyny za odpowiedz.Mnie siostry namawajają już od 2 tygodni żeby wprowadzać ale tak właśnie myśle że spokojnie wyczekamy do jeszcze te 12 dni aż mała skończy równe 4 miesiące.Zwłaszcza,że ma katarek więc dodatkowych wrażeń jej nie trzeba.

Cytat:
Napisane przez ita83 Pokaż wiadomość
Hej nadajemy ze szpitala...Leo zostal przyjety na oddzial z 40 stopniowa goraczka i poczatkiem infekcji

Wysyłane z mojego GT-S5369 za pomocą Tapatalk 2
Ita!Zdrówka dla Leo!!

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Dziś już uciekam do spania bo pewnie koło 3 będzie pobudka na karmienie.Ale postaram się teraz już teraz na bieżąco być z wami.
Dobranoc.
kayka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 21:32   #2336
Rockyyy
Zakorzenienie
 
Avatar Rockyyy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 5 984
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Dobranoc żabki
__________________
Najukochańszy skarb-LAURA
Rockyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 22:09   #2337
dzoan
Zakorzenienie
 
Avatar dzoan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 852
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Hej

Pewnie tutaj już żadnej nie ma o tej porze, ale ponadrabiam.. i tak muszę posiedzieć na lapku i zamówić prezenty dla dzieci, szukam jeszcze trzeciego i najlepiej, żeby choć 2 były u jednego sprzedawcy, bo zawsze wysyłka tańsza

Jakby co to nie zdradziłam Was z fb Zajmowałam się moim małym zasmarkańcem

Popołudniu byliśmy u pediatry. Oluś waży 7300g Osłuchowo czysto, zwykłe przeziębionko. Mamy dalej psikać nosek roztworem wody morskiej (4x dziennie), + nasivin soft (1x dziennie na wieczór) + wit. C (Cebion) + inhalacja solą fizjologiczną (zakupiliśmy inhalator Philipsa w aptece)..spłukaliśmy się doszczętnie.. 2,5 stówki
Najważniejsze, że z Małym ok..choć w poczekalni był chory chłopaczek..ok. 6letni..kaszlał brzydko..oby Olek nie podłapał. Na przyszłość z katarkiem radziła nam nie przychodzić.
Najlepsze, że ja cały czas myślałam, że szczepienie mamy 19 grudnia, a to 12..za 2 dni..no i już muszę odwołać i pewnie dopiero na styczeń się zarejestrujemy.

Dobra.. to ponadrabiam troszkę

Cytat:
Napisane przez lachryma Pokaż wiadomość
hejka

my po szczepieniu, mała się śmiała, tylko przy pneumo zrobiła podkówkę, ale zaraz i tak się uśmiechnęła do lekarki. Bezproblemowe dziecko...Waży 7070 i ze względu na to, że dość ładnie rośnie plus idą zęby (dziąsła spuchnięte) mamy dawać co drugi dzień zwiększoną dawkę wit D.
dla Oliwii
sezon na ząbki w pełni widzę

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;44096152]Dzoan
Jak Artur miał 6 tygodni i zwymiotował, to chyba z 10 minut rozmawiałam z pediatrą telefonicznie.
I przy mnie też raz odebrała telefon.[/QUOTE] i tak powinno być, a nie..totalna zlewka u nas

Cytat:
Napisane przez magolina Pokaż wiadomość
[LEFT]

Bylismy na spacerze i juz parę razy mijałam sklep z odzieżą dziecięcą ale nie wchodziłam bo byłam pewna że drogo dziś zobaczyłam na wystawie komplet do chrztu więc weszłam z ciekawości się zapytać a tam komis z ciuszkami dla dzieci cuda i cudeńka za niewielkie pieniądze.....bliziutko i z wózeczkiem można spokojnie sie wbić. Pani bardzo uprzejma, znalazła dla Adasia granatowo-biały elegancki zestaw do chrztu za 52 zł i białe buciki za 12 zł nic nie zniszczone. Odlożyła mi i jutro idę bo tyle kasy przy sobie nie miałam. Oby tylko było dobre bo niby rozmiar 62 ale na oko coś mi to wielkie zobaczymy.



U naszej pediatry zapisy są na 1,5 miesiąca do przodu także z chorym dzieckiem trzeba przyjechać i prosić sie o przyjęcie - na szczęście raczej nie odmawia. Także wiem o czym piszesz...
Ale fajnie z tymi ubrankami się udało.. mam nadzieję, że rozmiar będzie ok Coś czuję, że będziesz tam wracać nie raz

To już totalna głupota, żeby 1,5 miesiąca czekać do pediatry

[1=993cbb8736fd7ff43d80e12 db3e1b3b563c869fb_62bf7e9 75b609;44098490]
Bylismy dzis rano u pediatry, mamy znow zrobic posiew bo tamten byl na furaginie wiec moze byc niewiarygodny.
No i dowiedzialam sie, ze zbyt malo przybiera na wadze... Na tydzien wyszlo ze 115 g.. niby tragedii nie ma, bo powyzej 100 ale mam obserwowac, w dzien nie robic dluzszych przerw w karmieniu nic 2 h.
Ktora ma podobnie?[/QUOTE] Olek ostatnio przez miesiąc przybrał 0,5kg, a teraz w ciągu prawie 3 tygodni 300g..czyli 100 na tydzień i nic nam pediatra nie mówiła..

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Ghia
elaine dla Tżta
fiazo
lepiej się już czujesz?
kayka witaj z powrotem Lenka śliczna i już ma swojego lapka
misiaczka powodzenia w znajdywaniu przyczyny i za pozbycie się odparzenia
Margoś nim otworzyłam zdjęcia myślałam, że Glutek na jednym je pizzę Ależ on dojrzały już i tak ładnie siedzi
__________________

dzoan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 22:27   #2338
dzoan
Zakorzenienie
 
Avatar dzoan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 852
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Cytat:
Napisane przez kayka11 Pokaż wiadomość
Pochwale się jeszcze jednym zdjęciem mojej królewny.Nad tym problemem zastanawiały się mamy które miały psiaki jak jeszcze nasze dzieciaczki były w brzuszkach..Nasz psiurek w pełni zakceptował Lenke.
ale słodko

Cytat:
Napisane przez Rockyyy Pokaż wiadomość
Hej żabki
U mnie sprzątańsko po remoncie pełną parą.Nie mam czasu spamować ale postaram sie poprawić :P

Byłysmy dziś u alergologa.Pani zauważyła dużą poprawę.Zalecenia mamy te same i za pół roku do kontroli.Są mega szanse ze AZS sie uspokoi porządnie
Co do rozszerzania diety to nadal 4x mm ,1x zupka.Mamy tez owoce podawać popołudniu np. skrobane jabłuszko. No i kaszkę bezmleczną moge zacząc podawac.A gluten w 6 miesiącu...Ale to o tym pogadam jeszcze z pediatrą.
Pisałam juz na fb.Przeszłyśmy całkowicie na mm.Szczęśliwa mama to szczęsliwe dziecko.Karmiłam Laurę piersią 4,5 miesiąca.Poźniej zaczeło brakowac mleka,ciężko było rozbujać laktację.Ona sie nie najadała a ja tez chodziłam głodna na mojej diecie.Więc popłakałam sobie ale podjełam dezycje i jest ok
Miałam problem bo mało piła ale jakoś sie jej odmieniło i dziś herbatki jej smakowały
za poprawę..oby tak dalej i za decyzję o mm też

Cytat:
Napisane przez ita83 Pokaż wiadomość
Hej nadajemy ze szpitala...Leo zostal przyjety na oddzial z 40 stopniowa goraczka i poczatkiem infekcji
o rany..trzymajcie się i za szybką poprawę!

Cytat:
Napisane przez kayka11 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odpowiedz.Mnie siostry namawajają już od 2 tygodni żeby wprowadzać ale tak właśnie myśle że spokojnie wyczekamy do jeszcze te 12 dni aż mała skończy równe 4 miesiące.Zwłaszcza,że ma katarek więc dodatkowych wrażeń jej nie trzeba.
Oluś skończył już 4. miesiące, ale ja chyba poczekam do 5. i zacznę wprowadzać gluten, a po 2-3tyg. warzywka i owoce.. dam Małemu jeszcze troszkę czasu

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Skoro tak ładnie wychodzi mi pisanie do siebie to napiszę jeszcze, że zrobiłam likier kukułkę wg przepisu Charlize Z 2 paczek kukułek (z czego 6 cukierków pożartych ), 200ml spirytusu, szklanki wody i szklanki mleka wyszło 0,5 l butelki + 0,2 l but. + pół słoiczka po większym koncentracie pom. (zabrakło butelek ) nalewki Próbowałam troszkę- pysznaaaa!
Większą butelkę oddamy rodzicom do mikołajowego prezentu

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

A żeby nie nudziło Wam się w nocy, to jeszcze dopiszę (), że mój syn zlał mamusię. Tej nocy już nie chciał ze mną spać.. nie usnął przy cycu, ze smokiem gadał, później płacz..wrzuciłam go do łóżeczka..usnął Tym sposobem mam wyrko dla siebie..mąż asekuracyjnie na kanapie..gdyby Mały jednak się namyślił po którejś drzemce

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Nadal żadna nie chce zamknąć mi dzioba?

To ten..no.. myśl mi się urwała .. a! Mały śpi już chyba ze 3h..idę sprawdzić czemu się nie budzi na cyca.. ja nie wiem..focha ma? chyba znarkotyzowałam go inhalacją
__________________

dzoan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 22:27   #2339
Rockyyy
Zakorzenienie
 
Avatar Rockyyy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 5 984
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Dzoan-brawa dla Olka za wage

Musze sobie przepis na ten likier spisac to moze zrobie

Wysłane z mojego GT-S5280 przy użyciu Tapatalka
__________________
Najukochańszy skarb-LAURA
Rockyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 22:32   #2340
surka
Zakorzenienie
 
Avatar surka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Między marzeniem, a jego spełnieniem.
Wiadomości: 9 394
Dot.: Mamy dziś zabawy kupę, wycieramy dzidzi pupę - mamusie VII-VIII 2013 cz.V

Ita zdrówka dla Leosia

Cytat:
Napisane przez dzoan Pokaż wiadomość
Popołudniu byliśmy u pediatry. Oluś waży 7300g Osłuchowo czysto, zwykłe przeziębionko. Mamy dalej psikać nosek roztworem wody morskiej (4x dziennie), + nasivin soft (1x dziennie na wieczór) + wit. C (Cebion) + inhalacja solą fizjologiczną (zakupiliśmy inhalator Philipsa w aptece)..spłukaliśmy się doszczętnie.. 2,5 stówki
Najważniejsze, że z Małym ok..choć w poczekalni był chory chłopaczek..ok. 6letni..kaszlał brzydko..oby Olek nie podłapał. Na przyszłość z katarkiem radziła nam nie przychodzić.
Najlepsze, że ja cały czas myślałam, że szczepienie mamy 19 grudnia, a to 12..za 2 dni..no i już muszę odwołać i pewnie dopiero na styczeń się zarejestrujemy.
Ładna waga i zdrówka dla Olka.

Uciekam spać, dobrej nocki
surka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-18 19:40:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.