Jakieś dobre studia po takim fakultecie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-12, 20:08   #1
itsfrajdej
Przyczajenie
 
Avatar itsfrajdej
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4

Jakieś dobre studia po takim fakultecie?


Jestem w 1 klasie LO i będę musiała wybrać fakultet. Co jak co, ale mam z tym ogromny problem, gdyż nie jestem ani 100% humanistką, ani mózgiem ścisłym.
Lubię polski, ale nienawidze historii. Mam słabą pamięć co do tego wszystkiego.
Nienawidzę fizyki, chemia idzie mi średnio, ale za to uwielbiam biologię.
Zastanawiałam się na fakultetem pol-bio, ale czy po tym można iść na jakieś sensowne studia? Tzn. nie być kolejną osobą, która ustawia się w rzędzie po papierek, a po zdobycie pracy o jakiej marzy.
Zastanawiałam się nad pedagogiką i psychologią, ale, z tego co wiem, studia są oblegane, a zdobycie po nich zawodu jest jak jeden na milion.
Myślałam również nad dziennikarstwem, ale hasło "Aby zostać dziennikarzem, nie musisz mieć wykształcenia, wystarczy pasja." kompletnie zbija mnie z tropu.
Chciałam również pracować w czymś, co jest związane z więzieniem oraz kryminalistyką, ale to raczej potrzebna jest chemia.
Możecie coś doradzić? Jestem kompletnie rozdarta.
PS.
Do danego fakulettu muszę dobrać jeszcze jeden przedmiot, który również będzie na poziomie rozszerzonym. Również możecie podrzucić jakis pomysł.
itsfrajdej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 20:38   #2
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Jakieś dobre studia po takim fakultecie?

Dziennikarstwo to kierunek, który nie ma sensu.
Polski + biologia, pierwsza na myśl przychodzi mi psychologia, dobrze te zainteresowania można wykorzystać, ale sama wiesz jak jest na rynku pracy. Z pedagogika jeszcze gorzej, poza tym sceptycznie podchodzę do tego kierunku. Studiowałam jeden semestr równolegle z praca socjalną i miałam wrażenie, że połowa studentek wybrało ten kierunek po to tylko, aby gdzieś iść... Trochę kojarzył mi się z tym żartem, że studencki politechniki (która jest tuż obok wydziału pedagogicznego na UW) szukają tam żon, bo wiedzą, że będą chciały dziecko, a dziewczyny idą własnie po to, aby męża z pedagogiki złapać. Ale to chyba stary żart, z czasów kiedy było mało knajp i z racji bliskości bawili się w jednej.
I pomyślałam też o pracy socjalnej, myślę, że to sensowny kierunek, sama mam z niego licencjat, było ok, o prace też podobno łatwiej.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 09:11   #3
rudzia_bb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 175
Dot.: Jakieś dobre studia po takim fakultecie?

Mi przychodzi na myśl dietetyka i fizjoterapia - masz po tych studiach konkretny zawód. Powiedziałbym Farmacja - ale musiałabyś się z chemi podciągnąć - jesteś na 1 roku jak włożysz w to trochę pracy to dasz radę. Ale dostać sie na farmacje jest bardzo ciężko - przy czym masz prawie pewną robote.
__________________
"In vino veritas..."
rudzia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 09:44   #4
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Jakieś dobre studia po takim fakultecie?

Cytat:
Napisane przez rudzia_bb Pokaż wiadomość
Mi przychodzi na myśl dietetyka i fizjoterapia - masz po tych studiach konkretny zawód. Powiedziałbym Farmacja - ale musiałabyś się z chemi podciągnąć - jesteś na 1 roku jak włożysz w to trochę pracy to dasz radę. Ale dostać sie na farmacje jest bardzo ciężko - przy czym masz prawie pewną robote.
Już od dłuższego czasu po farmacji nie ma pewnej roboty, chyba, że autorka rozważa wyjazd za granicę. A dietetyka w Polsce, gdzie jak na razie nie ma zbyt dużego zapotrzebowania na tego typu usługi wciąż wydaje się dość ryzykownym wyborem.
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 00:11   #5
ujagny_blog
Raczkowanie
 
Avatar ujagny_blog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 164
Dot.: Jakieś dobre studia po takim fakultecie?

Skupiłabym się na studiach związanych z biologią - z polskim nie masz zbyt dużego pola do popisu...
Po fizjoterapii jest ciężko - siostra skończyła i nie pracuje w zawodzie. Polecałabym kierunki lekarskie - specjalistów w tej dziedzinie nigdy nie będzie dość.
__________________
<ciach_reklama>
ujagny_blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 17:44   #6
krolowa_kosmosu
Raczkowanie
 
Avatar krolowa_kosmosu
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 50
Dot.: Jakieś dobre studia po takim fakultecie?

Biologia to dobre wyjście. Jednak brak chemii sporo możliwości Ci zamyka. Podobnie z matematyką i biologią - dobrym wyborem wydaje się być inżynieria biomedyczna, fizyka medyczna, ale matematyka i fizyka i pewnie jeszcze chemia wymagana...
Pedagogika/psychologia - dla pasji jak najbardziej, ale z pracą będzie ciężko.
Kryminalistyka - z tego co wiem, dużo ludzi po prawie idzie właśnie w tym kierunku, chemii pewnie też wymagają.
Fizjoterapia - z tego, co słyszałam aby dostać dobrą pracę trzeba zrobić mnóstwo kursów, które są drogie, a nawet bardzo drogie.
Praca w więzieniu to ciężki kawałek chleba, wbrew pozorom. Nie wiem jak jest z rynkiem pracy po kierunku praca socjalna, ale to zawsze jakaś opcja.
krolowa_kosmosu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 19:15   #7
NNaTT
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 703
Dot.: Jakieś dobre studia po takim fakultecie?

sama jestem po pracy socjalnej i odradzam... bardzo ciężko z pracą. Studiowałam dziennie i państwowo, ze mną 60 osób na roku i tylko 2 mają póki co pracę w zawodzie. Nie polecam...
NNaTT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.