W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-12-15, 14:27   #91
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez mmarcepan Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê Kochana
No w³a¶nie ja te¿ uwa¿am ¿e przy cenie 200 euro nie mo¿e odstawaæ nawet jedna niteczka a tu mi w jednym miejscu tak brzydko klejone miejsce odstaje - to niby ¿adna wada a jednak mi przeszkadza...oczywi¶cie tz uwaza ze przesadzam... lecê siê wylaszczyc i czekam na go¶ci! udanej niedzieli! jak widzê ciebie te¿ troszkê s³oñca wysz³o tak jak u mnie tak¿e przynajmniej w koñcu jest na dworzu mi³o

Inviato dal mio GT-I9300 utilizzando Tapatalk
a z jakiej okazji ten tort?
Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Hello maz mi pomog dzis troche posprzatac i o matko godzine odpoczywal nie moge a ja jak zasowam jak stary parowozik caly dzien, spacer, zakupy, obiad, sprzatanie, powiem Wam ze faceci to maja jednak lzejsze zycie


no to jeszcze sie pochwale, Flavcio wczoraj tak odslania mi brzuszek i mowi: najadles sie brzuszku
albo maz dzwoni wczoraj, ze wraca z wesela,a synek: porta la sposa


jednak musze Cie zmartwic, 24,25 i 26 grudnia ma lac jak z cebra
dopiero teraz sie o tym przekonalas? maja lepiej w kazdej dziedzinie. teraz niby to wielkie uprawnienie, bo kobieta tez ma pracowac ( bo z jednej wyplaty ciezko wyzyc), ale w domu i tak "zasuwa" tylko ona moj Tz z kolei potrafi tylko brudzic. ledwo posprzatam w lazience, to odrazu lustro i umywalke spryska woda ...
Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Kiedys bylam w outlecie w Castel Romano i ogladalam torebki Michela Korsa. Wydawaly mi sie dobrej jakosci.
A nie mozesz zareklamowac?

Milego spotkania zycze!

Princi - cos baknelas o tym ze macie juz imie. Mozesz zdradzic jakie?

Bylismy wczoraj na Hobbicie.
Moj maz taki byl zmeczony ze go musialam szturchnieciem obudzic w pewnym momencie bo przysnal.
No ale robia ciagle to dluzsze filmy - 2 godziny 40 minut!
Poza tym mnie sie podobal - nawet jesli nie pamietalam dobrze co rezyser sam wymyslil a co bylo w ksiazce.

jakby film byl ciekawy, to by nie zasnal

wkurzylam sie!!! chcialam zrobic muffinki z ricotta, te ktore czesto kiedys robilam i wyszly zakalcowate. co za pech niedlugo przestane piec ciasta i bede miala spokoj. tylko tej ricotty mi szkoda. moglam tak ja zjesc
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-15, 18:31   #92
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Jaaaa juz 4 czesc, ale ten czas szybko leci, ja jako juz ex wloska wizazanka, ale podczytuje was

Po swietach i nowym roku lece do Argentyny, postanowilas jeszcze zostac na swiata, bo z tantad nie wiem jak czesto i na jak dlugo bede mogla wracac, wiec chce sie tym czasem nacieszyc, pozatym na sama mysl ,ze musze Manuelka na nie wiadomo ile zostawiac ,az serce mi peka , na razie nie moge go zabrac ze soba, ale jak sobie mysle o conajmniej 14 godzinnej podrozy samolotem z nim , to az sie trzese... on bardzo zle znosi takie podroze ,nie wiem jak ja to zrobie , nawet zastanawialam sie nad promem, ale strasznie dlugo plynie i jest bardzo drogi, ale chyba innego wyjscia nie bedzie....,to jeszcze nie teraz, ale ktoregos dnia, bede musiala go tam sciagnac, bo ja zyc bez niego nie moge!

Mialam ogramna nadzieje, na snieg ,ale w dlugoterminowej prognozie pogody widzialam,ze go raczej nie przewiduja... a w BsAs nie pada sniegutek!!

co robicie na swieta, ktora z was jedzie do PL?
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-15, 18:45   #93
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;4416759 2]a z jakiej okazji ten tort?


dopiero teraz sie o tym przekonalas? maja lepiej w kazdej dziedzinie. teraz niby to wielkie uprawnienie, bo kobieta tez ma pracowac ( bo z jednej wyplaty ciezko wyzyc), ale w domu i tak "zasuwa" tylko ona moj Tz z kolei potrafi tylko brudzic. ledwo posprzatam w lazience, to odrazu lustro i umywalke spryska woda ...
[/QUOTE]
mmarcepan ma chyba urodzinki?? mmarcepanku to juz dzisiaj?

nie no az tak zle nie mam, moj maz mi pomaga, kiedys wiecej, ale ma takie godziny pracy, ze nawet nie ma jak... i w zyciu mi nie powiedzial, ze nie pracuje czy cos w tym stylu, jakby mogl to by mi gwiazdke z nieba kupil, oczywiscie na tyle ile go stac....

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Princi - cos baknelas o tym ze macie juz imie. Mozesz zdradzic jakie?

Bylismy wczoraj na Hobbicie.
Moj maz taki byl zmeczony ze go musialam szturchnieciem obudzic w pewnym momencie bo przysnal.
No ale robia ciagle to dluzsze filmy - 2 godziny 40 minut!
Poza tym mnie sie podobal - nawet jesli nie pamietalam dobrze co rezyser sam wymyslil a co bylo w ksiazce.
nie, bo w koncu nie zdecydowalismy mi od poczatku podobaly sie Iacopo i Giulio, o pierwszym maz nie chce slyszec, a z drugim sie wygaladam w poprzedniej ciazy i tak nazwie synka chrzestna Flavcia, ktora rodzi w kwietniu, wiec tak juz glupio to samo wybrac i dla naszego

nawet nie wiedzialam, ze jest nowy Hobbit, jestem normlanie za Murzynami, Murzynow nie obrazajac

Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny wrzucilam wczoraj moja pandorke na fejsie❤️❤️Pózniej postaram sie tez tu wrzuciæ tylko z tel nie dam rady
Flavio jest fantastyczny❤️❤️
Moj Tz jak sprz±ta to przez dwa dni mi wypomina jak to sie zmeczyl😂
My jeste¶my teraz u ciotki pózniej jedziemy jeszcze prezentów szukaæ😁


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
moj nie wypomina, ale sie meczy hehe moze musi schudnac

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Nasz Fifi z okresu, kiedy siostra by³a w ci±¿y i nie do koñca chyba czai³ o co chodzi: Mamusiu, jak siê urodzi dzidzia, to bêdziesz mog³a i¶æ do sklepu beze mnie. Ja zostanê w domu a Maja bêdzie siê mna opiekowaæ

Mój t¿ aktualnie sobie drzemie na kanapie, ale niebawem go budzê i jedziemy na spacer do Bergamo
I uwaga sukces. Kupi³am ostatnio w PL moje pierwsze soczewki kontaktowe i dzi¶ pierwszy raz za³o¿y³am je sama w domu. Juhuuuuuuuu.
to dopiero byloby fajnie dla mamusi wyjsc sobie spokojnie po zakupy
nigdy nie bylam w Bergamo, mowia ze b ladne miasto, a powiedz co sie jada takiego typowego w Twoich stronach?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-15, 20:15   #94
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
mmarcepan ma chyba urodzinki?? mmarcepanku to juz dzisiaj?

nie no az tak zle nie mam, moj maz mi pomaga, kiedys wiecej, ale ma takie godziny pracy, ze nawet nie ma jak... i w zyciu mi nie powiedzial, ze nie pracuje czy cos w tym stylu, jakby mogl to by mi gwiazdke z nieba kupil, oczywiscie na tyle ile go stac....


nie, bo w koncu nie zdecydowalismy mi od poczatku podobaly sie Iacopo i Giulio, o pierwszym maz nie chce slyszec, a z drugim sie wygaladam w poprzedniej ciazy i tak nazwie synka chrzestna Flavcia, ktora rodzi w kwietniu, wiec tak juz glupio to samo wybrac i dla naszego

nawet nie wiedzialam, ze jest nowy Hobbit, jestem normlanie za Murzynami, Murzynow nie obrazajac


moj nie wypomina, ale sie meczy hehe moze musi schudnac


to dopiero byloby fajnie dla mamusi wyjsc sobie spokojnie po zakupy
nigdy nie bylam w Bergamo, mowia ze b ladne miasto, a powiedz co sie jada takiego typowego w Twoich stronach?
No nie¼le sobie to wykombinowa³
Bergamo przecudne, ja jestem w tym miasteczku zakochana W ci±gu dnia piêkne, wieczorem piêkne, widok z góry piêkny Do zobaczenia koniecznie. Teraz z dekoracjami ¶wi±tecznymi piêkne w jeszcze inny sposób
Tutaj jada siê polentê. Taka najbardziej charakterystyczna jest chyba polenta taragna. Ja jad³am tê taragna tylko raz, pyszna by³a.
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-15, 23:13   #95
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomo¶ci: 2 998
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ

od dawna tañczycie?
my kochana to principianti 2-gi miesiac
na poczatku mialo byc ballo di gruppo a na koniec i ballo i gruppo i salsasalsa jest super polecam

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ

A wczoraj bylo fajnie.
Restauracja nie za duza - 2 sale. W jednej byla impreza urodzinowa jakiegos dziecka tak gdzies 6 lat.
My wyszlismy po polnocy a tamci ciagle sie bawili.
Bylo nas w sumie 16 osob. niestety jako ze siedzielismy przy dlugim stole to nie dalo sie pogadac z wszystkimi, tylko z sasiadami.
Kazdy zlozyl zamowienie - wiekszosc na pizze a pare osob na drugie danie plus woda, kilka piw i cola a na przystawke pare focacci i fritura mista di mare.
I pare osob na koniec wzielo tez dolce.
Zaplacilismy sume podzielona na osobe - wyszlo po 15 euro.[COLOR="Silver"]
oo to super i wcale duzo nie wyszlo

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
A propos prezentów, patrzcie, co u mnie za szaf± stoi Kupi³am jeszcze polentê, dwa spumante, wino dla mamy, torrone, kawê, czekoladki.
Z g³odu w ¦wiêta nie umrzemy
Jeszcze mo¿e co¶ na lotnisku wyhaczê w promocji
woow piekny zestawik tylko pomiesci Wam sie to wszystko w walizie??

my caly weekend poza domem w koncu dokupilismy prezentya znalazlam dzisiaj w superalu super torebeczki z mini aniolkami i mikolajkami tak sobie pomyslalam,ze zrobie dodatkowo(oprocz prezentow od babbo natale) taki upominek pamiatke dla kazdego z gosci przy stole
cucciola79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 07:57   #96
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Hej hej

Ola, ja tez noszê soczewki od maja i to by³ tez dla mnie prze³om. Zastanawiam siê ciagle dlaczego tak siê obawialam

Romanaccia, mo¿e zostawisz Manuelka u rodziców a tam na miejscu przygarnelabys jakiego¶. Zaoszczedzilabys mu stresu a u twoich rodziców ma siê dobrze i tez siê pewnie przyzwyczaili

Rozmyslamy ¿eby zorganizowaæ 3 dni w Firenze po Nowym Roku, ze znajomymi

Odno¶nie filmów to ja chce i¶æ na hunger games 2

By³am kiedy¶ w Bergamo Alta, hahaha zaparkowalismy na dole i nachodzilismy siê za wszystkie czasy
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 08:31   #97
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez cucciola79 Poka¿ wiadomo¶æ
my kochana to principianti 2-gi miesiac
na poczatku mialo byc ballo di gruppo a na koniec i ballo i gruppo i salsasalsa jest super polecam

woow piekny zestawik tylko pomiesci Wam sie to wszystko w walizie??

my caly weekend poza domem w koncu dokupilismy prezentya znalazlam dzisiaj w superalu super torebeczki z mini aniolkami i mikolajkami tak sobie pomyslalam,ze zrobie dodatkowo(oprocz prezentow od babbo natale) taki upominek pamiatke dla kazdego z gosci przy stole
Wszystko siê zmie¶ci Mamy dwie walizki po 23 kg, wiêc siê wszystko upchnie
Bardzo mi³y pomys³ z tymi prezentami, go¶cie na pewno bêd± zachwyceni

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Hej hej

Ola, ja tez noszê soczewki od maja i to by³ tez dla mnie prze³om. Zastanawiam siê ciagle dlaczego tak siê obawialam

Romanaccia, mo¿e zostawisz Manuelka u rodziców a tam na miejscu przygarnelabys jakiego¶. Zaoszczedzilabys mu stresu a u twoich rodziców ma siê dobrze i tez siê pewnie przyzwyczaili

Rozmyslamy ¿eby zorganizowaæ 3 dni w Firenze po Nowym Roku, ze znajomymi

Odno¶nie filmów to ja chce i¶æ na hunger games 2

By³am kiedy¶ w Bergamo Alta, hahaha zaparkowalismy na dole i nachodzilismy siê za wszystkie czasy
Ja te¿ siê zbiera³am od dawna a kupi³am teraz ze wzglêdu na ¶lub, nie chcê w sukni i okularach paradowaæ

Firenze byla¶ ju¿? Mi siê marzy wycieczka, mo¿e na wiosne siê uda Ojjj w Bergamo mo¿na siê nachodziæ, z gorki, pod górkê My zazwyczaj jedziemy funicolare na górê i schodzimy na dó³ na piechotê.

Hunger games te¿ chcê zobaczyæ, dopiero tydzieñ temu widzia³am pierwsz± czê¶æ podoba³o siê
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 08:59   #98
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Firenze byla¶ ju¿? Mi siê marzy wycieczka, mo¿e na wiosne siê uda Ojjj w Bergamo mo¿na siê nachodziæ, z gorki, pod górkê My zazwyczaj jedziemy funicolare na górê i schodzimy na dó³ na piechotê.
Piekna Firenze a jeszcze piekniejsza Siena

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Hej hej

Romanaccia, mo¿e zostawisz Manuelka u rodziców a tam na miejscu przygarnelabys jakiego¶. Zaoszczedzilabys mu stresu a u twoich rodziców ma siê dobrze i tez siê pewnie przyzwyczaili
Pewni bylo by najprosciej ale latwiej powiedziec trudiej zrobic..
Tydzien temu zmarl moj pies co go trzymali moi rodzice w Polsce ehhhh.....Rok do domu nie wracam i musialo sie to stac krotko przed moim przyjazdeem...masakra.... a juz obmyslalam, ze jak w wakacje sie wyniose z akademiku to go tutaj sobie przywioze.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 09:57   #99
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ
Piekna Firenze a jeszcze piekniejsza Siena

Pewni bylo by najprosciej ale latwiej powiedziec trudiej zrobic..
Tydzien temu zmarl moj pies co go trzymali moi rodzice w Polsce ehhhh.....Rok do domu nie wracam i musialo sie to stac krotko przed moim przyjazdeem...masakra.... a juz obmyslalam, ze jak w wakacje sie wyniose z akademiku to go tutaj sobie przywioze.
Wspó³czujê Ci przestrasznie
Jak mi mój Szarik zdech³, chodzi³am jeszcze do liceum, ca³y dzieñ w szkole przerycza³am
A ponad rok temu moja Almusia mia³a boreliozê, my¶la³am, ¿e mi serce pêknie, jak le¿a³a taka s³abiutka, nie jad³a, nie pi³a Na szczê¶cie wysz³a z tego.

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Dziewczyny mam jeszcze pytanie, jak uczy³y¶cie siê w³oskiego tutaj. Czy przyjecha³y¶cie ju¿ z jêzykiem perfekcyjnie opanowanym?
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 10:05   #100
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomo¶ci: 1 311
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Wspó³czujê Ci przestrasznie
Jak mi mój Szarik zdech³, chodzi³am jeszcze do liceum, ca³y dzieñ w szkole przerycza³am
A ponad rok temu moja Almusia mia³a boreliozê, my¶la³am, ¿e mi serce pêknie, jak le¿a³a taka s³abiutka, nie jad³a, nie pi³a Na szczê¶cie wysz³a z tego.

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Dziewczyny mam jeszcze pytanie, jak uczy³y¶cie siê w³oskiego tutaj. Czy przyjecha³y¶cie ju¿ z jêzykiem perfekcyjnie opanowanym?
ja soczewki od 12 lat noszê i szczerze powiem, ze sobie zycia juz bez nich nie wyobrazam..nie lubiê chodziæ w okularach, a ze mam szkla -2,5 to bez soczewek bylabym zmuszona.
poczatek jest najtrudniejszy, musisz wlasna metode znalezc. potem to juz kwestia kilku sekund.
co do Florencji to byla 3 razy i serdecznie polecam
a co do w³oskiego to ja ju¿ w³oski perfekcyjnie znalam przed przyjazdem tu, takze nie pomoge...(studiowalam wloski na uniwerku).
jedyne czego sie tu nauczylam to dialektów
marmotta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 10:14   #101
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
ja soczewki od 12 lat noszê i szczerze powiem, ze sobie zycia juz bez nich nie wyobrazam..nie lubiê chodziæ w okularach, a ze mam szkla -2,5 to bez soczewek bylabym zmuszona.
poczatek jest najtrudniejszy, musisz wlasna metode znalezc. potem to juz kwestia kilku sekund.
co do Florencji to byla 3 razy i serdecznie polecam
a co do w³oskiego to ja ju¿ w³oski perfekcyjnie znalam przed przyjazdem tu, takze nie pomoge...(studiowalam wloski na uniwerku).
jedyne czego sie tu nauczylam to dialektów
Oooooo na serio mówisz dialektem? Ja znam parê s³ów w bergamasco i trochê rozumiem, ale jak czasami zaczn± nawijaæ, to nie wiem, gdzie uciekaæ
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 10:17   #102
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomo¶ci: 1 311
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

nie no mowic to nie...znam pare zdan, czasem sobie cos wymysle, znam pojedyncze slowa, ale jak mowia to rozumiem wszystko..mowie tu o piemonckim

a z racji na to ze przyjaciele i znajomi to Kalabria i Sicilia, rozumiem te¿ trochê te dwa, ale tylko trochê
marmotta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 10:30   #103
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Ja te¿ siê zbiera³am od dawna a kupi³am teraz ze wzglêdu na ¶lub, nie chcê w sukni i okularach paradowaæ

Firenze byla¶ ju¿? Mi siê marzy wycieczka, mo¿e na wiosne siê uda Ojjj w Bergamo mo¿na siê nachodziæ, z gorki, pod górkê My zazwyczaj jedziemy funicolare na górê i schodzimy na dó³ na piechotê.
Przekonasz sie jaka to wygoda
Nie bylam jeszcze w Firenze A w Bergamo to odkrylismy po fakcie ze jest kolejka

Mam zamiar upiec ciasto orzechowe przelozone nutella, na jutrzejsze moje urodziny takie

Cytat:
Piekna Firenze a jeszcze piekniejsza Siena
Toscana cala jest piekna

przykro mi z powodu pieska

ja tez znalam wloski, uczylam sie do matury ale potem na miejscu kontakt z jezykiem dal mi najwiecej. A dialektem czesto tu babcie mowia, wiec wszystko rozumiem
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 10:56   #104
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;4416759 2]
jakby film byl ciekawy, to by nie zasnal

wkurzylam sie!!! chcialam zrobic muffinki z ricotta, te ktore czesto kiedys robilam i wyszly zakalcowate. co za pech niedlugo przestane piec ciasta i bede miala spokoj. tylko tej ricotty mi szkoda. moglam tak ja zjesc [/QUOTE]

Oj nie znasz mozliwosci mojego meza.
Potrafi usnac zawsze i wszedzie.

Daj przepis
Nigdy o takich nie slyszalam.
Moze ricotta byla zbyt wilgotna, ciezka. Moze proszek troche zwietrzaly i nie dal rady.
Przyczyn jest wiele.
Ja zawsze sprawdzam patyczkiem czy upieczone w srodku.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ
Jaaaa juz 4 czesc, ale ten czas szybko leci, ja jako juz ex wloska wizazanka, ale podczytuje was

Po swietach i nowym roku lece do Argentyny, postanowilas jeszcze zostac na swiata, bo z tantad nie wiem jak czesto i na jak dlugo bede mogla wracac, wiec chce sie tym czasem nacieszyc, pozatym na sama mysl ,ze musze Manuelka na nie wiadomo ile zostawiac ,az serce mi peka , na razie nie moge go zabrac ze soba, ale jak sobie mysle o conajmniej 14 godzinnej podrozy samolotem z nim , to az sie trzese... on bardzo zle znosi takie podroze ,nie wiem jak ja to zrobie , nawet zastanawialam sie nad promem, ale strasznie dlugo plynie i jest bardzo drogi, ale chyba innego wyjscia nie bedzie....,to jeszcze nie teraz, ale ktoregos dnia, bede musiala go tam sciagnac, bo ja zyc bez niego nie moge!

Mialam ogramna nadzieje, na snieg ,ale w dlugoterminowej prognozie pogody widzialam,ze go raczej nie przewiduja... a w BsAs nie pada sniegutek!!

co robicie na swieta, ktora z was jedzie do PL?
Romanaccia zawsze bedzie romanaccia - nie zadna ex!

Ja tez mysle ze powinnas zostawic Manuelka w Polsce.
Nie ma sensu zeby sie tak meczyl w czasie podrozy - a potem bedziesz mieszkac w nowym miejscu a on juz sie do polskich przysmakow przyzwyczail.
Choc wyobrazam sobie ze ci ciezko bez niego.
Moze znajdziesz jakiegos Manuelka na miejscu?
Nawet dwunoznego.

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
nie, bo w koncu nie zdecydowalismy mi od poczatku podobaly sie Iacopo i Giulio, o pierwszym maz nie chce slyszec, a z drugim sie wygaladam w poprzedniej ciazy i tak nazwie synka chrzestna Flavcia, ktora rodzi w kwietniu, wiec tak juz glupio to samo wybrac i dla naszego

nawet nie wiedzialam, ze jest nowy Hobbit, jestem normlanie za Murzynami, Murzynow nie obrazajac
Ciezko jest z imionami dla chlopcow - a do tego zeby znajomi nie mieli to jeszcze utrudnia sprawe.
A Hobbit dopiero mial premiere.

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Rozmyslamy ¿eby zorganizowaæ 3 dni w Firenze po Nowym Roku, ze znajomymi

Odno¶nie filmów to ja chce i¶æ na hunger games 2
O Florencja jest sliczna. Bylam jak bylam na obiazjdowce dookola Wloch.
Co roku u nas pojawia sie temat krotkiego wypadu a to tam a to do jakiegos innego miejsca i co roku nici z tego.
A na Hunger games bylam -fajne.

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ
Piekna Firenze a jeszcze piekniejsza Siena



Pewni bylo by najprosciej ale latwiej powiedziec trudiej zrobic..
Tydzien temu zmarl moj pies co go trzymali moi rodzice w Polsce ehhhh.....Rok do domu nie wracam i musialo sie to stac krotko przed moim przyjazdeem...masakra.... a juz obmyslalam, ze jak w wakacje sie wyniose z akademiku to go tutaj sobie przywioze.
Przykro mi z powodu pieska!
W Sienie nie bylam - a chcialabym!

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ

Dziewczyny mam jeszcze pytanie, jak uczy³y¶cie siê w³oskiego tutaj. Czy przyjecha³y¶cie ju¿ z jêzykiem perfekcyjnie opanowanym?
Ja sie ucze teraz na kursie wloskiego dla obcokrajowcow - finansowanego przez panstwo. Poszukaj - moze jest w twojej okolicy.

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Mam zamiar upiec ciasto orzechowe przelozone nutella, na jutrzejsze moje urodziny takie
Torta jakiegos zrob. http://www.mojewypieki.com/kategoria/torty
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 11:50   #105
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Romanaccia, mo¿e zostawisz Manuelka u rodziców a tam na miejscu przygarnelabys jakiego¶. Zaoszczedzilabys mu stresu a u twoich rodziców ma siê dobrze i tez siê pewnie przyzwyczaili


ale to by bylo tak, jakbym porzucila wlasne dziecko, bo mi przeszkadza w wyjezdzie... ja kocham mojego Manuelka i nigdy nikt go nie zastapi, najwyzej zorganozuje podroz promem, dluga bedzie jak diabli, ale przynajmniej spokojniejsza, bo nie ma skokow cisnienia, samolotowych halasow..... bedzie mogl spokojnie po kabinie chodzic, bawic sie, jesc..... to zupelnie co innego, ale bede musiala na to pieniadze odlozyc, bede za nim straaaaaasznie tesknic


sjoanna - a co Ty mi tu z dwunoznymi Manuelkami , zaden nie bedzie taki jak Manu


Fuj! nie jestem juz Romanaccia.... fuj fuj!
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 11:53   #106
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny mam jeszcze pytanie, jak uczy³y¶cie siê w³oskiego tutaj. Czy przyjecha³y¶cie ju¿ z jêzykiem perfekcyjnie opanowanym?
Ja juz znalam na poziomie jakos B1,B2 a potem sie douczylam w pracy i czytajac duzo ksiazek.

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Moze znajdziesz jakiegos Manuelka na miejscu?
Nawet dwunoznego.
haha nie skumalam w pierwszym momecie


Ahhhh juz sie ie moge doczekac, ze w niedziele jade do polski Juz nawet sobie mpreze pozegnalna zorganizowalam aby zarwac nocke i aby mi sie potem dobrze spalo przez 14 godzin podrozy
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy

Edytowane przez paulinka1128
Czas edycji: 2013-12-16 o 11:54
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 12:37   #107
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomo¶ci: 1 311
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja juz znalam na poziomie jakos B1,B2 a potem sie douczylam w pracy i czytajac duzo ksiazek.


haha nie skumalam w pierwszym momecie


Ahhhh juz sie ie moge doczekac, ze w niedziele jade do polski Juz nawet sobie mpreze pozegnalna zorganizowalam aby zarwac nocke i aby mi sie potem dobrze spalo przez 14 godzin podrozy
jak to 14 godzin?autobusem jedziesz?
nam sie udalo w tym roku wizzair do pzn zabukowaæ, lecimy w sobotê
marmotta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 12:42   #108
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Dziêki za odpowiedzi, poszukam sobie chyba jeszcze jakiego¶ kursu, bêdê siê pewniej czu³a.

Zjad³am dzi¶ na obiad farfalle z amaretti. Jad³y¶cie kiedy¶? Trochê to slodkie, trochê gorzkawe, trochê mas³a. Dziwne.
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 13:29   #109
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Pieke jednak to ciasto orzechowe. Za tortami nie przepadam, za du¿o kremu wszedzie. Przejadly mi siê jak mieszka³am w Pl bo tata je robi³ na ka¿de urodziny
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 13:38   #110
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Dzien doberek! dla kogo dobry ten dobry, altro che charms di pandora! przyszly rachunki tares i gas.... a czemu za wywoz smieci jest 2x tyle jak robimy selekcje smieci?! normalnie nie mam sily z tymi bajonskimi rachunkami i to jeszcze przed swietami uf

Romanaccia w sobote wrocil z Argentyny pracownik meza, jest z Cordoby, normalnie wyprawa zycia, nie byl z 10 lat!

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
No nie¼le sobie to wykombinowa³
Bergamo przecudne, ja jestem w tym miasteczku zakochana W ci±gu dnia piêkne, wieczorem piêkne, widok z góry piêkny Do zobaczenia koniecznie. Teraz z dekoracjami ¶wi±tecznymi piêkne w jeszcze inny sposób
Tutaj jada siê polentê. Taka najbardziej charakterystyczna jest chyba polenta taragna. Ja jad³am tê taragna tylko raz, pyszna by³a.
jadla raz polente i byla paskudna, no ale moze akurat tak trafilam ja tez nosze soczewki jednodniowe, niewyobrazam sobie siebie w okularach do tego stopnia, ze na porod poszlam bez okularow i bez soeczewek no bo soczewek podczas porodu nie mozna bylo...
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 13:50   #111
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Dzien doberek! dla kogo dobry ten dobry, altro che charms di pandora! przyszly rachunki tares i gas.... a czemu za wywoz smieci jest 2x tyle jak robimy selekcje smieci?! normalnie nie mam sily z tymi bajonskimi rachunkami i to jeszcze przed swietami uf

Romanaccia w sobote wrocil z Argentyny pracownik meza, jest z Cordoby, normalnie wyprawa zycia, nie byl z 10 lat!


jadla raz polente i byla paskudna, no ale moze akurat tak trafilam ja tez nosze soczewki jednodniowe, niewyobrazam sobie siebie w okularach do tego stopnia, ze na porod poszlam bez okularow i bez soeczewek no bo soczewek podczas porodu nie mozna bylo...
Wy¶lij podanie tam, gdzie trzeba, napisz, ¿eby Ci umorzyli, bo na charmsy musisz mieæ

Kwestia gustu, na pewno nie smakuje ka¿demu
Ja na codzieñ noszê okulary, soczewki mam zamiar zak³adaæ w weekendy na jakie¶ wyj¶cia, kiedy chcê siê pomalowaæ troszku.
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 14:29   #112
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomo¶ci: 2 998
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ
Piekna Firenze a jeszcze piekniejsza Siena
a mi Siena nie bardzo do gustu przypadla za to Firenze sii
Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Zjad³am dzi¶ na obiad farfalle z amaretti. Jad³y¶cie kiedy¶? Trochê to slodkie, trochê gorzkawe, trochê mas³a. Dziwne.
ja niesmakowaly Ci??

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Wszystko siê zmie¶ci Mamy dwie walizki po 23 kg, wiêc siê wszystko upchnie
Bardzo mi³y pomys³ z tymi prezentami, go¶cie na pewno bêd± zachwyceni [COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------
mam taka nadzieje

wczoraj zrobilam sobie maly prezencik kupilam sobie nowa perfume RC jest slodka i bardzo mi sie podobaktos tam kiedys pytal o perfumyjak lubi slodkie to polecam

Edytowane przez cucciola79
Czas edycji: 2013-12-16 o 14:31
cucciola79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 15:19   #113
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Dzien doberek! dla kogo dobry ten dobry, altro che charms di pandora! przyszly rachunki tares i gas.... a czemu za wywoz smieci jest 2x tyle jak robimy selekcje smieci?! normalnie nie mam sily z tymi bajonskimi rachunkami i to jeszcze przed swietami uf

Romanaccia w sobote wrocil z Argentyny pracownik meza, jest z Cordoby, normalnie wyprawa zycia, nie byl z 10 lat!

Uaaaa jak mogl 10 lat do takiego pieknego kraju nie wracac!

A ja przez 11 lat nigdy nie zrozumialam o co w tych wloskich rachunkach chodzi, nigdy nie mozna sie polapac, wszystko jest tak pokrecone i zagmatwane ,ze glowa mala, a przygody z rachunkami to tez mialam niezle.... wlochy to popierdzielony kraj.....
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 16:12   #114
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
No nie¼le sobie to wykombinowa³
Bergamo przecudne, ja jestem w tym miasteczku zakochana W ci±gu dnia piêkne, wieczorem piêkne, widok z góry piêkny Do zobaczenia koniecznie. Teraz z dekoracjami ¶wi±tecznymi piêkne w jeszcze inny sposób
Tutaj jada siê polentê. Taka najbardziej charakterystyczna jest chyba polenta taragna. Ja jad³am tê taragna tylko raz, pyszna by³a.
ja jadlam wczoraj na obiad, ale taka z grzybami z coop'u za ponad 1 euro ale byla pycha i rozgrzalismy sie
Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ
Piekna Firenze a jeszcze piekniejsza Siena



Pewni bylo by najprosciej ale latwiej powiedziec trudiej zrobic..
Tydzien temu zmarl moj pies co go trzymali moi rodzice w Polsce ehhhh.....Rok do domu nie wracam i musialo sie to stac krotko przed moim przyjazdeem...masakra.... a juz obmyslalam, ze jak w wakacje sie wyniose z akademiku to go tutaj sobie przywioze.
moze to i lepiej jak Cie nie bylo gdy pies umieral...
Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
jedyne czego sie tu nauczylam to dialektów
ja za to bardzo dobrze rozumiem dialekt leccese ale rozmawiac nim nie bede
Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki za odpowiedzi, poszukam sobie chyba jeszcze jakiego¶ kursu, bêdê siê pewniej czu³a.

Zjad³am dzi¶ na obiad farfalle z amaretti. Jad³y¶cie kiedy¶? Trochê to slodkie, trochê gorzkawe, trochê mas³a. Dziwne.
wydaje sie obrzydliwe ...
Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Dzien doberek! dla kogo dobry ten dobry, altro che charms di pandora! przyszly rachunki tares i gas.... a czemu za wywoz smieci jest 2x tyle jak robimy selekcje smieci?! normalnie nie mam sily z tymi bajonskimi rachunkami i to jeszcze przed swietami uf

.
widze ze Mikolaj byl do nas jeszcze ostatni rachunek za smieci nie przyszedl. strach sie bac tez nie rozumiem tego- robimy segregacje smieci. chodze specjalnie pod inny blok, zeby to wyrzucic, bo tam sa te smietniki na plastik, papier i szklo i nic z tego nie mam, bo i tak sie placi zawsze tyle samo. powinno byc tak jak w Rimini, ze normalne smietniki dzialaja na tessere i placi sie zaleznie od tego ile sie wyrzuca, wiec tym samym ten kto segreguje smieci placi mniej

sjoanna przepis tu http://www.gnamgnam.it/2012/01/11/muffin-al-cocco.htm

Edytowane przez e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Czas edycji: 2013-12-16 o 16:15
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 16:31   #115
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Poka¿ wiadomo¶æ
Wy¶lij podanie tam, gdzie trzeba, napisz, ¿eby Ci umorzyli, bo na charmsy musisz mieæ

Kwestia gustu, na pewno nie smakuje ka¿demu
Ja na codzieñ noszê okulary, soczewki mam zamiar zak³adaæ w weekendy na jakie¶ wyj¶cia, kiedy chcê siê pomalowaæ troszku.

a ta polenta to jak sie nie zje odrazu takiej cieplutkiej to robi sie taki ulepek jak zaprawa gipsowa?

Cytat:
Napisane przez cucciola79 Poka¿ wiadomo¶æ
wczoraj zrobilam sobie maly prezencik kupilam sobie nowa perfume RC jest slodka i bardzo mi sie podobaktos tam kiedys pytal o perfumyjak lubi slodkie to polecam
ja b dawno temu mialam te perfumki RC https://www.google.it/shopping/produ...d=0COQBEKkrMAo
fajne dwa psiki i pachnialam caly dzien, a Ty ktore wzielas?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ
Uaaaa jak mogl 10 lat do takiego pieknego kraju nie wracac!

A ja przez 11 lat nigdy nie zrozumialam o co w tych wloskich rachunkach chodzi, nigdy nie mozna sie polapac, wszystko jest tak pokrecone i zagmatwane ,ze glowa mala, a przygody z rachunkami to tez mialam niezle.... wlochy to popierdzielony kraj.....
no polowa rachunku to zazwyczaj tasse i spese varie

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;4418273 3]j
widze ze Mikolaj byl do nas jeszcze ostatni rachunek za smieci nie przyszedl. strach sie bac tez nie rozumiem tego- robimy segregacje smieci. chodze specjalnie pod inny blok, zeby to wyrzucic, bo tam sa te smietniki na plastik, papier i szklo i nic z tego nie mam, bo i tak sie placi zawsze tyle samo. powinno byc tak jak w Rimini, ze normalne smietniki dzialaja na tessere i placi sie zaleznie od tego ile sie wyrzuca, wiec tym samym ten kto segreguje smieci placi mniej
[/QUOTE]
to samo powiedzial moj maz i to wcale nie jest smieszne chlip
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 16:37   #116
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;4418273 3]ja jadlam wczoraj na obiad, ale taka z grzybami z coop'u za ponad 1 euro ale byla pycha i rozgrzalismy sie

ja za to bardzo dobrze rozumiem dialekt leccese ale rozmawiac nim nie bede


wydaje sie obrzydliwe ...
[/URL][/QUOTE]

Obrzydliwe mo¿e nie, ale ju¿ wiêcej nie chcê tego je¶æ. Nie mój smak.
Mniam mniam ja polentê bardzo lubiê, kupi³am dwie paczki i zawioze do domu, bêdziemy i w PL polentê je¶æ. Polentoni

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ

a ta polenta to jak sie nie zje odrazu takiej cieplutkiej to robi sie taki ulepek jak zaprawa gipsowa?
Tê¿eje, ale nie a¿ tak jak zostanie, to j± kroj± i odsma¿aj± albo grilluj±. Przynajmniej ja w takich wersjach jad³am i odsma¿ana bardzo mi smakowa³a. Ja niestety bardzo lubiê sma¿one rzeczy
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 16:42   #117
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

aleksandramaj to nie mialam okazji takiej grillowanej czy smazonej jesc, napewno taka polenta lepiej smakuje u ciebie niz u mnie
kupilas te skarpety?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 16:47   #118
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 2 926
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
aleksandramaj to nie mialam okazji takiej grillowanej czy smazonej jesc, napewno taka polenta lepiej smakuje u ciebie niz u mnie
kupilas te skarpety?
Niet Nie by³am w weekend na zakupach, mo¿e w pi±tek uda mi siê wpa¶æ jeszcze do supermarketu, bo do 22 otwarty. W tygodniu siê nie wyrabiam
Kupi³am lizaki takie ¶wi±teczne laski w paski hihi jaki rym. Jak nie uda mi siê w pi±tek, to bêdê na lotnisku jeszcze polowa³a.
aleksandramaj jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 17:25   #119
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomo¶ci: 1 311
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

ale naskrobalyscie...
ja polenty nie znoszê, te¿ tu mieszkam w¶ród polentoni i nie rozumiem, czym oni sie tak podniecaja jak ja jedza dla mnie to taka ¿ó³ta kaszka manna, bez smaku, masakra...
jedyna wersja. ktora ewentualnie zjem, ale musze byc bardzo glodna to plenta cunscia (nie wiem jak to sie pisze- dialektu pisanego nie znam) czyli odsmazona na drugi dzien, z gorgonzola i cebula...

princi masakra tares co? to jest to co ja mowilam wczesniej, nam ze 100 euro do 280 podniesli, wlasnie dzis TZ byl placic...i tez segregujemy smieci kurde, masakra jakas...
marmotta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-12-16, 17:54   #120
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy-wiza¿anki z W³och cz. IV

Ja tez nie jestem polentona. tesciowa polewa ja sosem pomidorowym albo z gorgonzola odsmazaja, ja zjem w wersji grzybowej ale zeby sie zachwycac to nie+ jakies miesko np lesso


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-11-17 17:00:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.