Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2 - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-10, 11:40   #241
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Tzn urodziłaś w styczniu i teraz znów jesteś w ciąży?
Te drugie wyniki wcale nie sa dużo gorsze, bo ważniejsze jest ft4 niż samo TSH, a ft4 masz przecież nieco wyższe teraz... Właściwie blisko połowy normy. Mam nadzieję, że z nową dawką wyniki będziesz miała już całkiem dobre

A miała robione USG? Ma objawy? Jak dla mnie te wyniki są dobre (a ft4 nawet super, chciałabym mieć takie kiedyś).
Nie jestem w ciąży. Endo mi mówiła, że po ciąży mogą być takie zawirowania z hormonami, ale zastanawiam się czy aż tak długo...

A ta znajoma to dostała skierowanie tak profilaktycznie na te wszystkie badania. Zmartwiła się tym wysokim a/TG i chciała po prostu zapytać o możliwą przyczynę.
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 11:54   #242
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

hejka napisze tylko, ze bylam wczoraj u ginka i wszystko ok
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 15:50   #243
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
Racja z tym, że przy zdrowej tarczycy wynik TSH 3,5 nie jest czymś normalnym dla młodej osoby, jest sygnałem, ze coś się dzieje - może to nie być zapalenie,ale chociażby niedobór jodu idealnie byłoby mieć wynik nie większy niż 2,5 (w niektórych krajach europejskich, Kanada, USA do tej wysokości sporządzone są normy).
Mam znajomą, która przez 4 lata bezskutecznie starała się zajść w ciążę. Zrobiła w końcu badania - wynik TSH >3,7, USG i reszta ok, prolaktyna też, brak PCOS bądź jakiejkolwiek choroby, która byłaby temu winna. I dopiero jak zbiła TSH (samym jodem jej się udało) do <1 udało się A skąd u niej podwyższone TSH - lekarze nie wiedzą, bo wykluczyli zapalenie autoimmunologiczne

I tak jak piszesz, nie zawsze podwyższone przeciwciała są złym znakiem, czasem może to być zwykłe zapalenie, infekcja, ale lepiej dmuchać na zimne
Raczej zależy od przypadku Nieco ponad 10% młodych osób ma TSH powyżej 2,5 mimo, że tarczycę mają zdrową. Wynik ponad 2,5, ale mieszczący się w normie nie zawsze oznacza, że coś się z tarczycą dzieje.
Tu na ten temat: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17911171
W USA naprawdę "oficjalna" norma jest do 2,5?
Cytat:
Napisane przez aniolekKB Pokaż wiadomość
Nie jestem w ciąży. Endo mi mówiła, że po ciąży mogą być takie zawirowania z hormonami, ale zastanawiam się czy aż tak długo...

A ta znajoma to dostała skierowanie tak profilaktycznie na te wszystkie badania. Zmartwiła się tym wysokim a/TG i chciała po prostu zapytać o możliwą przyczynę.
Był kiedyś wątek na Mamie z klasą na temat niedoczynności w ciąży (chyba na Poczekalni)- może tam znalazłabyś coś na temat tego, jak długo trwają te zawirowania hormonalne po ciąży.
Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
hejka napisze tylko, ze bylam wczoraj u ginka i wszystko ok
Super
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 16:02   #244
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Raczej zależy od przypadku Nieco ponad 10% młodych osób ma TSH powyżej 2,5 mimo, że tarczycę mają zdrową. Wynik ponad 2,5, ale mieszczący się w normie nie zawsze oznacza, że coś się z tarczycą dzieje.
Tu na ten temat: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17911171
W USA naprawdę "oficjalna" norma jest do 2,5?
Wystarczy poczytać to, co piszą osoby chore na pewnym forum medycznym, wracające do PL z zachodu, jaki tam jest system leczenia, dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć
m.in. dlaczego w PL norma jest do 4,2, a nie 2,5 uIU/ml, bez większego rozróżnienia wiekowego, co powinno być koniecznością. Ale śledząc poczynania naszego MZ, to raczej w PL się nie zmieni, ewentualnie tylko na gorsze

Edytowane przez Ramona_85
Czas edycji: 2013-12-10 o 16:05
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 16:44   #245
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

A podałabyś link do tego forum?

Jeśli chodzi o normy to oczywiście, że powinno być zróżnicowanie na grupy wiekowe I szczerze mówiąc ja się trochę dziwię, że jeszcze tego nie zrobiono, a jeszcze bardziej dziwi mnie, że istnieją lekarze, którzy o korelacji "poziom TSH-wiek" słyszeli, ale w praktyce jej nie uwzględniają...
Jeśli przyjąć, że norma jest jedna, dla wszystkich grup wiekowych, to jej obniżenie do 2,5 też nie byłoby w porządku, bo osoby starsze mają naturalnie TSH wyższe. Pewnie część z tych osób byłaby wtedy leczona, choć tarczycę miałyby zdrową i nie byłoby takiej potrzeby.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 16:57   #246
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
A podałabyś link do tego forum?

Jeśli chodzi o normy to oczywiście, że powinno być zróżnicowanie na grupy wiekowe I szczerze mówiąc ja się trochę dziwię, że jeszcze tego nie zrobiono, a jeszcze bardziej dziwi mnie, że istnieją lekarze, którzy o korelacji "poziom TSH-wiek" słyszeli, ale w praktyce jej nie uwzględniają...
Jeśli przyjąć, że norma jest jedna, dla wszystkich grup wiekowych, to jej obniżenie do 2,5 też nie byłoby w porządku, bo osoby starsze mają naturalnie TSH wyższe. Pewnie część z tych osób byłaby wtedy leczona, choć tarczycę miałyby zdrową i nie byłoby takiej potrzeby.
http://commed.polki.pl/endokrynolog-...ff397569a8dd34

w wątku dot. diety przy Hashi było parę osób, które opisywały system leczenia w różnych krajach zachodnich, jak i zza oceanem - kiedyś śledziłam każdy post, przeczytałam cały pierwszy wątek - trochę to trwało, teraz już nie jestem na bieżąco, poniewaz w diecie mniej więcej wiem, o co chodzi, bardziej interesują mnie trochę inne zagadnienia

Dokładnie mi chodzi o tą normę w stosunku do młodych dziewczyn
Z wiekiem tsh idzie w górę, tarczyca spowalnia, spada metabolizm itd., tylko jak słyszę u znajomych, że im rodzinny powiedział, że tsh 3,5 czy 3,7 to jest w normie lab i nie robią żadnych dodatkowych badań, nie widzą sensu także kierowania do specjalisty, to cieszę się, że mam taka lekarkę, jaką mam
Natomiast endo przed ciąża dążyła do utrzymania mnie przy tsh< 2,5, do zajścia w ciążę - <1, teraz w okolicy 1 - myślę, że jest doedukowana i wie, co robi (w końcu jest młoda, może teraz mają na uczelniach lepszą wiedzę naukową).
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 17:02   #247
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

w końcu ktoś jeszcze przekonał się do forum commed! )
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-10, 17:11   #248
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
w końcu ktoś jeszcze przekonał się do forum commed! )
ja tam podczytuję sobie od jakiegoś roku
dużo się dowiedziałam ciekawych rzeczy, a moja endo tylko potwierdza mnie w tym choć na początku, jak ją zbombardowałam wiedzą i pytaniami dot. poruszanych tam tematów, to nie była zbyt zadowolona, w końcu nie każda kura chciałaby, by jajko było mądrzejsze od niej

Edytowane przez Ramona_85
Czas edycji: 2013-12-10 o 17:14
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 20:33   #249
najpiekniejszakatastrofa
Przyczajenie
 
Avatar najpiekniejszakatastrofa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Pytanie do Hashi z wynikami w normie

Z tej strony Hashimoto zdiagnozowane i leczone od 10 lat - wyniki mam w normie już od dawna, ale wciąż męczy mnie wypadanie włosów, miękkość paznokci i senność (też suchość skóry, ale z tą sobie radzę dzięki oliwkom, nadwaga - ale to już wyłącznie moja sprawka , no i trądzik, ale tego chyba bym nie zwalała na H.).

Wszystkie te objawy zawsze są wymieniane jak litania w kontekście diagnozowania choroby, ale jestem ciekawa, czy Wy, zdiagnozowane i leczone, wciąż macie z nimi problem?
najpiekniejszakatastrofa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 20:44   #250
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
hejka napisze tylko, ze bylam wczoraj u ginka i wszystko ok
Cudnie
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 21:31   #251
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez najpiekniejszakatastrofa Pokaż wiadomość
Pytanie do Hashi z wynikami w normie

Z tej strony Hashimoto zdiagnozowane i leczone od 10 lat - wyniki mam w normie już od dawna, ale wciąż męczy mnie wypadanie włosów, miękkość paznokci i senność (też suchość skóry, ale z tą sobie radzę dzięki oliwkom, nadwaga - ale to już wyłącznie moja sprawka , no i trądzik, ale tego chyba bym nie zwalała na H.).

Wszystkie te objawy zawsze są wymieniane jak litania w kontekście diagnozowania choroby, ale jestem ciekawa, czy Wy, zdiagnozowane i leczone, wciąż macie z nimi problem?
Jestem ciekawa odpowiedzi.
Moje wyniki są dobre od ok. roku, ale nie mogę poradzić sobie z wypadaniem włosów (senność jeszcze czasem się mi zdarza, ale nie jest to bardzo uciążliwe, podobnie jak suchość skóry - pomaga dobry balsam).
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-12, 18:11   #252
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Dziewczyny, stosujecie dietę z tego forum?
Jak tak patrzę czego można a czego nie, to prawie nic z tego co jem to nie powinnam jeść

Dzisiaj w DDTVN było o chorobach tarczycy.
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 19:30   #253
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez aniolekKB Pokaż wiadomość
Dziewczyny, stosujecie dietę z tego forum?
Jak tak patrzę czego można a czego nie, to prawie nic z tego co jem to nie powinnam jeść

Dzisiaj w DDTVN było o chorobach tarczycy.
ja stosuję , choć nie tak rygorystycznie jak Marcin
ograniczyłam gluten, laktozę, suplementowałam witaminy i kwasy O3 itd.
Tak jak prof. Jastrzębska dziś mówiła - uważac w głównej mierze na gluten - który zapycha jelita, powoduje wzdęcia i zaparcia u osób nie mających celiakii czy nietolerancji, czyli skutki odwrotne
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 16:40   #254
judyta111
Raczkowanie
 
Avatar judyta111
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 72
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez aniolekKB Pokaż wiadomość
Dziewczyny, stosujecie dietę z tego forum?
Jak tak patrzę czego można a czego nie, to prawie nic z tego co jem to nie powinnam jeść

Dzisiaj w DDTVN było o chorobach tarczycy.
Gdyby z taką dokładnością przestrzegać diety, której nakazują mogłoby się okazać, że trzeba oduczyć się jeść. Dieta owszem, ale bez przesady.
judyta111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 20:11   #255
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez judyta111 Pokaż wiadomość
Gdyby z taką dokładnością przestrzegać diety, której nakazują mogłoby się okazać, że trzeba oduczyć się jeść. Dieta owszem, ale bez przesady.
nie tyle dieta, co sposób na życie )

diety bywają krótkotrwałe i doraźne, a eliminacja glutenu i nabiału to już na stałe
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 16:21   #256
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
nie tyle dieta, co sposób na życie )

diety bywają krótkotrwałe i doraźne, a eliminacja glutenu i nabiału to już na stałe
dokładnie
dlatego ja tej diety nie traktuję krótkoterminowo, tylko jak sposób na życie, lepsze życie żyję już tak od roku, nie przytyłam w tym czasie, cera mi się poprawiła, a ja lepiej się czuję, a mam tyle samo energii, co wcześniej

przed rokiem cierpiałam na chroniczne zaparcia - hashi to i metabolizm wolniejszy, czułam się ociężała, napuchnięta, teraz nie mam już z tym problemów, oczyściłam organizm z toksyn

Wiadomo, że ciężko jest się trzymać kurczowo zaleceń Marcina, ale on naprawdę streścił najważniejsze rzeczy, każdy musi wybrać to, co jemu odpowiada, z czym dobrze się czuje. Nie każdy odczuwa dyskomfort po spożyciu laktozy, glutenu czy warzyw krzyżowych, natomiast na zasadzie prób i eliminacji warto poznać swój organizm Ja już wiem, co mi szkodzi, a co nie i nie trzymam się kurczowo diety zalecanej
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 16:38   #257
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

a ja wlasnie gotuje kalafiorowa na jutro zabojstwo dla naszej tarczycy
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 17:46   #258
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
a ja wlasnie gotuje kalafiorowa na jutro zabojstwo dla naszej tarczycy
oj tam
według pani prof. Jastrzębskiej (ta od kons. med. książki "Jak żyć z Hashimoto") mówiła ostatnio w DD TVN, że warzywa krzyżowe to mit
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 20:16   #259
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
a ja wlasnie gotuje kalafiorowa na jutro zabojstwo dla naszej tarczycy
gotowane można jadać, byle nie surowe
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 20:17   #260
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Ja np. nie umiem wkluczyć sera żółtego, albo jakichś twarożków, mleko lubię (głównie do płatków czy kakao). I kalafior też lubię, nawet bardzo
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 08:37   #261
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
Ja np. nie umiem wkluczyć sera żółtego, albo jakichś twarożków, mleko lubię (głównie do płatków czy kakao). I kalafior też lubię, nawet bardzo
o to było moje śniadanie przez jakiś rok czasu, dopóki się nie dowiedziałam od lekarza o złym wpływie glutenu na jelita
z twarożków nie trzeba rezygnować, najwięcej laktozy jest w mleku, słodkiej śmietance, najmniej własnie w twarogach, serach żółtych, jogurtach, maślance czy kefirach, ba nawet te produkty sprzyjają lepszej przemianie materii, przynajmniej u mnie
Natomiast ograniczyłam właśnie płatki pszenne, jem tylko granolę, bo mam teraz większe problemy z trawieniem
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 12:36   #262
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

no ja niestety nie umiem sobie odmowic kawy z mlekiem... Ramona a co to jest granola?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 13:24   #263
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

granola, to mieszanina płatków zbożowych z orzechami i owocami - prawie jak muesli, ale takie mieszanki są zapiekane w piekarniku a dopiero później jedzonej z mlekiem czy jogurtem
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 13:33   #264
kobietkaaaaa
Rozeznanie
 
Avatar kobietkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 710
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Witam,
chętnie przyłączę się do Waszego grona, jeśli mi pozwolicie.
Jakiś rok temu w czerwcu robiłam sobie różne badania profilaktycznie i okazało się, że mam wysoki poziom przeciwciał antyTPO. Reszta wyników była ok, niestety usg z guzkiem i skierowanie na biopsję. Sprawę olałam, bo lekarz konował powiedział mi, że nic mi nie będzie, więc uwierzyłam, że to niegroźne. W tym roku w październiku stwierdziłam, że powtórzę badania kontrolnie. AntyTPO i TG wysokie tak jak się spodziewałam, hormony FT3 i 4 w normie. Niestety TSH 5,58, co mnie zszokowało, bo rok temu było 1,44 (wiem, że to szmat czasu minął). Zaczęłam brać euthyrox 25 od 13 listopada. Ponowne USG wykluczyło jakiekolwiek guzki i inne zmiany, natomiast potwierdziło chorobę Hashimoto. 13 grudnia moje TSH wyniosło 4,27. Dostałam teraz euthyrox 50. I szczerze mówiąc boję się, że to może za dużo. Przeczytałam poprzedni wątek i zauważyłam, że stosujecie odpowiednią diete. Przyznam, że ostatnio nadużywam glutenu (byłam na diecie i znów zamarzyły mi się świeże bułeczki), dlatego czuję się załamana, zagłębiając się w problematykę tej choroby.
__________________
Nasz Ślub
Nasz Synuś

kobietkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 16:03   #265
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
o to było moje śniadanie przez jakiś rok czasu, dopóki się nie dowiedziałam od lekarza o złym wpływie glutenu na jelita
z twarożków nie trzeba rezygnować, najwięcej laktozy jest w mleku, słodkiej śmietance, najmniej własnie w twarogach, serach żółtych, jogurtach, maślance czy kefirach, ba nawet te produkty sprzyjają lepszej przemianie materii, przynajmniej u mnie
Natomiast ograniczyłam właśnie płatki pszenne, jem tylko granolę, bo mam teraz większe problemy z trawieniem
O widzisz, to pewnie stąd u mnie zaparcia i wzdęcia
Wiesz, ja to lubię takie płatki jak Nesquik
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 18:27   #266
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
no ja niestety nie umiem sobie odmowic kawy z mlekiem... Ramona a co to jest granola?
Kawa z mlekiem to tez piję
ale zrezygnowałam z płatków zalewanych mlekiem, jem tylko suche albo z jogurtem, granola dobra jest Sante ta orzechowa albo z granatem
smakuje jak batonik musli, tylko bardziej chrupiący
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 20:59   #267
aiyyo
Rozeznanie
 
Avatar aiyyo
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 656
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Mam pytanie do Was, bardziej doświadczonych Bo czytam o diecie, o nietolerancji na gluten czy laktozę, ale jak to jest, czy rzeczywiście wszystkie osoby z Hashimoto mają z założenia taką nietolerancję, czy tylko osoby, u których w parze z Hashimoto idzie celiakia? Możecie mi w skrócie szybko napisać 2-3 zdania jak to jest i dlaczego? Dzięki z góry.
aiyyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 21:43   #268
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez aiyyo Pokaż wiadomość
Mam pytanie do Was, bardziej doświadczonych Bo czytam o diecie, o nietolerancji na gluten czy laktozę, ale jak to jest, czy rzeczywiście wszystkie osoby z Hashimoto mają z założenia taką nietolerancję, czy tylko osoby, u których w parze z Hashimoto idzie celiakia? Możecie mi w skrócie szybko napisać 2-3 zdania jak to jest i dlaczego? Dzięki z góry.
Nietolerancja glutenu czy celiakia objawia się zupełnie odwrotnie niż to objawiało się u mnie, tzn. ból brzucha, mega rozwolnienie itp
Ja nietolerancji/celiakii na pewno nie mam, za to gluten w inny sposób działa niekorzystnie na moje jelita, zapycha je, zbija masy kałowe, powodując mega zaparcia, wzdęcia, spowolnienie perystaltyki jelit, w konsekwencji spowolnienie metabolizmu, zatrucie organizmu itd.
Natomiast jeśli chodzi i laktozę, to zwiększa ona wydzielanie śluzu w organizmie. Ograniczenie spożycia mleka czy słodkiej śmietanki spowodowało, że w końcu nie mam zapchanego nosa 365 dni w roku
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 19:25   #269
a_g_a_t_a
Zadomowienie
 
Avatar a_g_a_t_a
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 460
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
Nietolerancja glutenu czy celiakia objawia się zupełnie odwrotnie niż to objawiało się u mnie, tzn. ból brzucha, mega rozwolnienie itp
Ja nietolerancji/celiakii na pewno nie mam, za to gluten w inny sposób działa niekorzystnie na moje jelita, zapycha je, zbija masy kałowe, powodując mega zaparcia, wzdęcia, spowolnienie perystaltyki jelit, w konsekwencji spowolnienie metabolizmu, zatrucie organizmu itd.
Natomiast jeśli chodzi i laktozę, to zwiększa ona wydzielanie śluzu w organizmie. Ograniczenie spożycia mleka czy słodkiej śmietanki spowodowało, że w końcu nie mam zapchanego nosa 365 dni w roku
No dobra, a jak odkryłaś, że to właśnie gluten był winowajcą? Co najpierw odstawiłaś? Od czego zaczęłaś? Mnie to wszystko zniechęca, nie umiem odmówić sobie róznych składników, a czytanie tej lektury dot. tych ograniczeń mnie przerasta
__________________
Vouloir c'est pouvoir
a_g_a_t_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 19:42   #270
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez a_g_a_t_a Pokaż wiadomość
No dobra, a jak odkryłaś, że to właśnie gluten był winowajcą? Co najpierw odstawiłaś? Od czego zaczęłaś? Mnie to wszystko zniechęca, nie umiem odmówić sobie róznych składników, a czytanie tej lektury dot. tych ograniczeń mnie przerasta
jeśli odstawisz momentalnie wszystko co może zawierać gluten - od płatków owsianych i kukurydzianych, poprzez pieczywo i zupy z paczki; to gwarantuje że poczujesz różnicę już po kilku dniach
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-02 19:57:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.