Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-19, 14:47   #2551
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej

U mnie dzisiaj fajny dzień, właśnie się kumpela zapowiedziała, że chciałaby przyjechać do nas na kilka dni, w tym sylwka, więc jednak nie spędzimy go samotnie a poza tym moja mama zadeklarowała się, że kupi Lu pod choinkę kolekcję "Poczytaj mi mamo", więc dyspozycja u gwiazdora Arosa już złożona i będzie u niej pod choinką czekała na małą
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 15:32   #2552
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

My tez nie wiemy co malej kupimy ale calkiem mozliwe ze nic. Ona ma nerwy ostatnio na grajace zabawki wiec wszystkie pochowalam i bawi sie tylko klockami i drewnianymi zabawkami oraz ksiazeczkami.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 16:14   #2553
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej, nie mam dziś humoru
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 16:38   #2554
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Czy Wasze dzieci noszą rękawiczki?
Moja nie chce...
Rękawiczek nie da sobie założyć, nawet jak da to po chwili ściąga. Efekt jest taki że po jakimś czasie rączki ma czerwone z zimna i zaczyna płakać.
Pewnie bolą je wychlodzone dłonie.
Jest na to jakiś sposób?
Pewnie nie ma i profilaktycznie będę chodzić na 15 minutowe spacery

Bylismy na jarmarku. Dzisiaj dzieciaki i młodzież śpiewali kolędy. Bardzo świąteczna atmosfera. Wypilismy grzane wino i wróciliśmy do domu w akompaniamencie płaczu małej.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."





Edytowane przez Mandragorrka
Czas edycji: 2013-12-19 o 16:39
Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 16:51   #2555
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Hej, nie mam dziś humoru


Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Czy Wasze dzieci noszą rękawiczki?
Moja nie chce...
Rękawiczek nie da sobie założyć, nawet jak da to po chwili ściąga. Efekt jest taki że po jakimś czasie rączki ma czerwone z zimna i zaczyna płakać.
Pewnie bolą je wychlodzone dłonie.
Jest na to jakiś sposób?
Pewnie nie ma i profilaktycznie będę chodzić na 15 minutowe spacery
na szczęście nie mamy z tym większych problemów, Lu raczej rękawiczek nie ściąga (chyba, że założę w trakcie spaceru, a nie przed wyjściem), ale wtedy pokazuje jej, że sama też mam rękawiczki i że super je nosić i przestaje
na teraz mamy zwykłe rękawiczki z pepco, z jednym palcem, na sznurku, one bardzo dobrze się na rękach trzymają. Jak je ostatnio zdjęłam Luśce na spacerze, bo ciepło było, to sobie sama je zaczęła zakładać
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 18:11   #2556
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

u nas lubi nosić rękawiczki a jak nie założę bo jest ciepło to sam sobie zaczyna zakładać, Maluch pilnuje też czy ja mam założone aleee do niedawna bardzp lubił mycie zębów a od dwóch dni jest wielki ryk, czasem nie nadążam za tymi zmianami
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 18:44   #2557
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
My tez nie wiemy co malej kupimy ale calkiem mozliwe ze nic. Ona ma nerwy ostatnio na grajace zabawki wiec wszystkie pochowalam i bawi sie tylko klockami i drewnianymi zabawkami oraz ksiazeczkami.
to tak jak u nas, z tym, że grających i tych typu "odkrywczy domek" nie było praktycznie nigdy, one nie wzbudzają jej zainteresowania

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Czy Wasze dzieci noszą rękawiczki?
Moja nie chce...
Rękawiczek nie da sobie założyć, nawet jak da to po chwili ściąga. Efekt jest taki że po jakimś czasie rączki ma czerwone z zimna i zaczyna płakać.
Pewnie bolą je wychlodzone dłonie.
Jest na to jakiś sposób?
Pewnie nie ma i profilaktycznie będę chodzić na 15 minutowe spacery
.
M. nie chce nosić grubych, nosi więc cienkie i te jej odpowiadają Czasem jak nie chce to albo jest bez albo uda mi się ją przekonać pokazując że ja też mam Czyli jak u Lu
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-19, 19:24   #2558
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Hej

U mnie dzisiaj fajny dzień, właśnie się kumpela zapowiedziała, że chciałaby przyjechać do nas na kilka dni, w tym sylwka, więc jednak nie spędzimy go samotnie a poza tym moja mama zadeklarowała się, że kupi Lu pod choinkę kolekcję "Poczytaj mi mamo", więc dyspozycja u gwiazdora Arosa już złożona i będzie u niej pod choinką czekała na małą
oo super się zapowiada
Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Czy Wasze dzieci noszą rękawiczki?
Moja nie chce...
Rękawiczek nie da sobie założyć, nawet jak da to po chwili ściąga. Efekt jest taki że po jakimś czasie rączki ma czerwone z zimna i zaczyna płakać.
Pewnie bolą je wychlodzone dłonie.
Jest na to jakiś sposób?
Pewnie nie ma i profilaktycznie będę chodzić na 15 minutowe spacery

Bylismy na jarmarku. Dzisiaj dzieciaki i młodzież śpiewali kolędy. Bardzo świąteczna atmosfera. Wypilismy grzane wino i wróciliśmy do domu w akompaniamencie płaczu małej.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nosi, nie ściąga, nawet je lubi, widzi z ecos nowego i sie cieszy, robi papa itp
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 19:51   #2559
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Czy Wasze dzieci noszą rękawiczki?
Moja nie chce...
Rękawiczek nie da sobie założyć, nawet jak da to po chwili ściąga. Efekt jest taki że po jakimś czasie rączki ma czerwone z zimna i zaczyna płakać.
Pewnie bolą je wychlodzone dłonie.
Nie mam problemu z założeniem, ale niestety córa szybko je ściąga, co w czasie spacerów w nosidle jest dość irytujące. Dla niej to ściąganie i zakładanie chyba jest niezłą zabawą, ale na zewnątrz wolę nie czekać, aż zechce założyć je sama.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 20:13   #2560
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez Kasik_12 Pokaż wiadomość
Hej



Co się dzieje z Ciastkiem ? dawno się nie odzywała Soleilka wiesz co u niej ???


)
Dziekuje za pamiec wlassnie naddrabialam forum.

Mam duzo roboty sprzatania zaraz swieta tz wroci w wigilie z pracy i wsio na mojej glowie.
Mala popiescil prad bo rozbroila lampki na choince ale na szczescie nic sie nie stalo procz wielkiego placzu i stresu.

Teraz nie wiem czy przypadkiem jelitowka sie nie przyplata bo u nas panuje w miescie . Mala od wczoraj puszcza nie przyjemne baczki a dzis zaczela miec kupy rownie nie przyjemne i wodniste i takie zgnile. Nie bardzo chce jesc mam nadz ze mi sie bie rozlozy na swieta. U jej kuzynek tak wlasnie sie zaczynala straszna jelitowka...

A piaalyscie o wadze i wzroscie. R ma prawie 90cm. Wazy 12kilo i no i ciuchy na 92ale 86tez.
Prezenty juz mam kupione dla r zabawek poki co nie kupujemy bo na mikolaja dostala a sie nie bawi w ogolee zabawkami za to ucieszyla by sie jak by dostala 2 metry kabla


I kupilam super spodniczke dla r. Taka modna pikowana na swieta i sobie podobnabedziemy laski

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Co do rekawiczek to mala ich najpierw nie sciaga a juz pod koniec owszem. Moze daje znac ze pora do domu bo ostatnio dlugo spacerujemy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Wanilko sama widziałaś, jaki Fab jest potężny On potrafi na obiad zjeść całego dużego gołąbka i wołać o dokładkę Czasami przeraża mnie jego apetyt Ale figurę ma ewidentnie po mnie, do zerówki byłam pulchna, ba byłam największą i najgrubszą dziewczynką w grupie
Ja czasami tez sie dziwie ile R potrafi zjesc....

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dep, u nas najwazniejsze jest by drzemka nie byla zbyt późno. A zbyt późno jest juz około 14. Wtedy nie ma mowy by zasnęla wczesniej niz o 23. Drzmka poludniowa (11-12.30) jest zlotym srodkiem. Ja mam o tyle latwiej, że na drzemkę kladzie ją opiekunka - a jej mala zasypia w ciągu doslownie kilku sekund (kladzie ją zawsze o 11). Tak więc pozostaje mi jedynie polozyc małą o 21. To nie jest trudne bo po ponad 8 godzinach aktywnosci raczy się zmęczyć

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
U nas podobnie. Mala zasypia o 11- 11.30 i spi do 13. Pozniej o 19-20 juz idzie spac i spi do 8.30-9

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!

Edytowane przez prince_polo
Czas edycji: 2013-12-19 o 19:58
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 20:23   #2561
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Martyna najbardziej lubi rękawiczki z 5 palcami, całkiem długo utrzymują się na dłoniach. Zdejmuje je od razu, gdy chcę jej coś dać do ręki.

Właśnie tatuś ją usypia, heh... Mam nadzieję, że czasu samodzielnego zasypiania wrócą Jutro ostatni dzień w pracy
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-19, 21:17   #2562
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hejka

właśni wróciłam z ostatniego kursu w tym roku

Mała słodko śpi, uśpiona przez Tatę-w końcu nie ma z tym problemu....Tata też śpi

u Nas problem z rękawiczkami skończył się od kiedy kupiłam rękawiczki-misie, Lilka je uwielbia

Ciastek-gdzie kupiłaś spódniczkę dla R??szukałam jakiejś sensownej, ale nic mi w oko nie wpadło....
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 21:20   #2563
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

hej tak na szybko jakby ktos szukal pomyslu na prezent magnetyczna tablica do rysowania.
bylam dzis u kolezanki ktora miala taka tablice i mala godzine bez przerwy rysowala i mazala i tak w kolko jeszcze niczym nie bawila sie tak dlugo na pewno jej taka kupie,
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 22:07   #2564
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Ciastek - dwa metry kabla padłam! dobre, dobre!
Karolka Martynka uwielbiała swoje buty (miękkie, gdy jeszcze nie chodziła) misie W ogóle ona lubi wszelkie buty Nic dziwnego, lubi spacery, to i buty lubi

Ale się dziś napracowałam! Jak nigdy Dobranoc
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 07:32   #2565
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej pospalismy do 7.30. Istna rozpusta. Mała teraz wcina trzeciego naleśnika... Ta to ma spust.

Dziękuję za odpowiedzi odnośnie rękawiczek. Również pokazywałam jej że mama i tata noszą rękawiczki, ale jakoś nie zrobiło to na małej wrażenia. Dzisiaj kupię inna parę, może to ja przekona

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 08:19   #2566
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Hej pospalismy do 7.30. Istna rozpusta. Mała teraz wcina trzeciego naleśnika... Ta to ma spust.
mówisz? mój Maluch nadal śpi a ja nadal w szlafroku, to dopiero rozpusta!
ostatnio chodzi spać zaraz przed 22:/ dobra wiadomość jest taka, że sam zaczyna się odstawiać od nocnego jedzenia dziś obudził się dopiero o 4, pierwszy raz od roku tyle przespał, codziennie robi dłużą nocną przerwę, w dzień karmie go raz ale w zasadzie więcej w tym przytulania niż jedzenia, dni mojego karmienia są policzone, ciesze się i nie cieszę

zła wiadomość jest taka że Starszak mi się strasznie rozchorował, tak go wczoraj wieczorem męczył kaszel że aż wymiotował, serce mi się kroiło jak go słyszałam, kaszlał już 3 tydzień ale lekko więc do lekarza poszłam dopiero wczoraj i po lekarzu mu się bardzo pogorszyło, ponoć to coś krztuścopodobnego, częsta choroba teraz, dostał antybiotyk i dziś jest duża poprawa
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 08:26   #2567
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej!

Mandi ze co 3ci nalesnik?!? ja jasiowi zgrzalalm parowke i potwierdzilo sie ze dalej nie chce jesc parowek:/ dzis mam ograniczona cierpliwosci nie wyrabiam od rana:<


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 08:27   #2568
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej, my pospaliśmy do 8, no żyję i nie umieram po takim spaniu
Dodatkowo moi rodzice dziś wyjeżdżają po południu i jutro będą w Polsce
A więc nie będę musiała już z psem wychodzić

Zamówiłam kalendarze, dziś powinny być, ale z innej firmy jak katja.
I zamówiłam woski yc, normalnie dałam się skusić

Wanilka zdrowia dla Starszaka!

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Hej!

Mandi ze co 3ci nalesnik?!? ja jasiowi zgrzalalm parowke i potwierdzilo sie ze dalej nie chce jesc parowek:/ dzis mam ograniczona cierpliwosci nie wyrabiam od rana:<


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
moja naleśniki uwielbia jak nic innego!
Zjada ok 2,5 naleśnika dlatego często jej je robię
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 08:38   #2569
depoison
Zadomowienie
 
Avatar depoison
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 956
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hello
U nas nocka też niczego sobie, nie było awantur (tylko jedna pobudka z okrzykiem "PIĆ!"), spała do 8:30 (a gdyby mąż się nie tłukł po mieszkaniu, pospałaby pewnie i dłużej )

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
I kosztowały... 2 zł
rewelacja, Twoja mama rzeczywiście ma oko
(a 2 zł to one może Was kosztowały, normalnie te Naturino to dość drogie buty, zobaczysz - Fabi wyrośnie i jeszcze opchniesz z zyskiem! )


Mandragorka - u nas z rękawiczkami to samo, co u was. Mowy nie ma. Pierwszą ściąga już w momencie, gdy zakładam jej drugą (zębami, skoro rękę ma zajętą )
Mamy trzy pary, wszystkie ZUE, bez różnicy


Wiecie co, ten skok 18 miesiąca to jest fascynująca rzecz. Jeszcze miesiąc temu miałam w domu raczkującego dzidziusia, wymawiającego może ze 20-25 słów, dziś - drepczącą dziewczynkę, nazywającą prawidłową nazwą połowę przedmiotów ze swojego otoczenia. Obłęd

(jeszcze chwila, i pyskować zacznie )
__________________
To read or not to be

Le roi est mort, vive le... reine!

depoison jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-20, 08:54   #2570
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Moja nadal nic nie mówi. Ona nie ma nawet zwyczaju pokazywania palcem jak coś chce.
Jakiś czas temu powtórzyła po mnie "oko" co u niej brzmiało "okho" , dwa razy powiedziała, ja się już podnieciłam , no i od tamtej pory znowu nic a nic.
Tylko pikapika, kopiko i igaigaiga.

Czasem mam wrażenie że chciałaby coś powiedzieć, no ale nawet nie powtarza jak jej mówię coś kilkanaście razy. Poza tym strasznie się denerwuje jak chcę jej coś przekazać.
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 08:58   #2571
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Hej
Dziś czeka mnie masa pracy, jutro mam gości (i pojutrze też). Jutro jest również Wigilia służbowa.

My nie kupujemy małej prezentu pod choinkę obliczyłam, ze dostanie około 14 prezentów, to chyba wystarczy! Nasz nie zrobiłby różnicy a jestem daleka od kupowania "dla zasady".
Wczoraj kupiłam małęj parę rzeczy w KappAhl'u. Mają śliczne ubranka, jak w Zarze. Zarowe kupię na wyprzedażach.

Oolcia kciuki za dobre samopoczucie Oskarka
Wow, no u nas to zdecydowanie inaczej wygląda, dlatego od nas też coś dostanie

Olcia oby nic się nie działo po szczepieniu!

Mandi ja ostatnio małemu założyłam, nie ściągał, chyba mu nie przeszkadzały Mamy chyba takie jak Agunia

Wanilllka zdrówka dla Starszaka
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 08:59   #2572
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez katja_22 Pokaż wiadomość
Hej


Wow, no u nas to zdecydowanie inaczej wygląda, dlatego od nas też coś dostanie
u nas nikt się nie zapowiedział z prezentami także tylko od nas dostanie
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 09:11   #2573
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

U nas tylko teście się zapowiedzieli, ale na Mikołaja nic od nich nie dostał (w tamtym roku było odwrotnie tzn. na Mikołaja dostał, na święta nic), moi rodzice zaszaleli na Mikołaja, więc jak nic nie kupią teraz też będzie dobrze Siostra podpytywała o rozmiar ostatnio, więc pewnie ciucha kupi (na Mikołaja dostał książkę i słodkości), od chrzestnego niczego się nie spodziewam (rok temu co prawda wysłali jak im teściowa wypaplała, że od nas prezenty już idą )

A on nas dostanie w tym roku kolejkę drewnianą i te klocki co kiedyś pisałam Na marginesie podziwiam mojego męża, że wytrzymał z kolejką do świąt, bo chciał ją dać na Mikołaja

Edytowane przez katja_22
Czas edycji: 2013-12-20 o 09:13
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 09:25   #2574
depoison
Zadomowienie
 
Avatar depoison
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 956
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
Moja nadal nic nie mówi. Ona nie ma nawet zwyczaju pokazywania palcem jak coś chce.
Jakiś czas temu powtórzyła po mnie "oko" co u niej brzmiało "okho" , dwa razy powiedziała, ja się już podnieciłam , no i od tamtej pory znowu nic a nic.
Tylko pikapika, kopiko i igaigaiga.

Czasem mam wrażenie że chciałaby coś powiedzieć, no ale nawet nie powtarza jak jej mówię coś kilkanaście razy. Poza tym strasznie się denerwuje jak chcę jej coś przekazać.
ale chodzić zaczęła pół roku wcześniej (niż moja), więc wszystko się wyrównuje No i co Ty chcesz - przedstawić się potrafi!


Linka, 14 prezentów?!
No nie, u nas na pewno tyle nie będzie, od prababci i wujka (tzw "Tom" - Tomek, brat męża) na pewno po jakimś drobiazgu, moi rodzice jeszcze się z niczym nie zapowiedzieli, więc tylko teściowie pewnie czymś zarzucą (choć nie wiem, czy nie na wyrost - w zeszłym roku Zosia dostała od nich np. drewniane memory i jeszcze jedną grę, których do tej pory jej nie dałam, bo przecież wciąż jest za mała).
Samograjów też nie lubi.
A tak w ogóle to dostanie to, co i tak bym jej dała (a Gwiazdka jest tylko pretekstem), bo kupiłam wcześniej: 3 książki, drewnianą "wkładankę", komplet do herbatki, komplet zabawek kąpielowych, bo poprzednie już zbyt przechodzone i trzeba było wywalić (tak a propos tego, o co Agunia kiedyś pytała - też nam część zabawek gnije. Część, a przecież ze wszystkich usuwam wodę tak samo To chyba zależy też od rodzaju gumy/plastiku, z jakich są zrobione)

/i tak w ogóle to właśnie sobie uświadomiłam, że gdyby NAGLE nadszedł np. Dzień Dziecka, to też już bym miała komplet prezentów - sporo rzeczy na wyrost zdarza mi się kupować po jakichś tk maxxach i chować na zaś /
__________________
To read or not to be

Le roi est mort, vive le... reine!

depoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 10:29   #2575
karmeelek
Zadomowienie
 
Avatar karmeelek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

U nas nocka w miarę - teraz mała drzemie ale jakaś dzisiaj niespokojna jest. Ja zresztą też jestem jakaś nerwowa mimo, że zaczęłam dzień od fryzjera. A poza tym jakoś nie cieszą mnie te święta....
karmeelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 10:31   #2576
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

wiele wskazuje na to że moj syn nie potrzebuje drzemki w dzień.

__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 10:34   #2577
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
wiele wskazuje na to że moj syn nie potrzebuje drzemki w dzień.

A o której wstał?
Dep nie, no ja cierpliwa jestem :-D
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 10:35   #2578
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Rano pochwaliłam się rozpustym spaniem do 7.30 a się okazuje, że niektóre dzieciaki spały dłużej. No i bardzo dobrze.

Byłam z mała na spacerze, może 40 minut. Wróciłysmy jak mała miała czerwone rączki bo oczywiście bez rękawiczek. Przygotowałam inne rękawiczki, pokazałam że ja też zakładam a mała i tak się wypieła

Wanilka zdrowka dla Starszaka.





Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Hej!

Mandi ze co 3ci nalesnik?!? ja jasiowi zgrzalalm parowke i potwierdzilo sie ze dalej nie chce jesc parowek:/ dzis mam ograniczona cierpliwosci nie wyrabiam od rana:<.
Trzy i ani kawałka nie zostawiła?
Co się stało, że nie wyrabiasz od rana?



Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
Mandragorka - u nas z rękawiczkami to samo, co u was. Mowy nie ma. Pierwszą ściąga już w momencie, gdy zakładam jej drugą (zębami, skoro rękę ma zajętą )
Mamy trzy pary, wszystkie ZUE, bez różnicy
A już myślałam że tylko moja nie lubi rękawiczek . Chociaż wolałabym, aby z Zosienka łączyły ja inne cechy wspólne niż niechęć di tej części garderoby.

Nadalka wiesz że dzieci rozwijają się w różnym tempie. Na wszystko przyjdzie pora

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 10:38   #2579
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Mandi ja wiem i nie martwię się . Ale czasem muszę sobie pogadać
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 10:40   #2580
ooolllccciiiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ooolllccciiiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 164
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

no i mamy odrę poronną po mmr
ooolllccciiiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-20 06:40:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.