Żonki 2009 cz. XXXVI - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-19, 20:19   #3541
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
zazdroszczę bezproblemowych storczyków, albo dobrej ręki
a no i właśnie ta kwiaciarka też mówiła że stoją u niej w wodzie i co 2 tygodnie dolewa (a dokładnie jak widzi przez doniczkę że korzenie robią się szare) tak aby spód był zakryty

i co ważne, uwaga, dla wszystkich opiekujących się storczykami, woda nie może się dostać do miejsca z którego wyrasta liść, bo wtedy kwiatek marnieje, także przy podlewaniu trzeba uważać a najlepiej żeby w ogóle nie moczyć liści

no dzisiaj zamieszanie na maksa, nie wiedziałam gdzie się podziać z dziećmi aż się boję jutra, jak sala wygląda... bo te starsze oczywiście wszystko dotykały, przestawiały, eh:P



Podobno storczyki bardzo lubią wodę, tak jak pisałam do Ktosi, u tej pani stoją niemalże ciągle w wodzie... może u Ciebie dostała się kropla wody w miejscu gdzie wyrasta liść? mi tez jeden storczyk umarł śmiercią tragiczną i wlasnie myślałam że to przelanie (bo zostawiłam go w wodzie na 2 dni) ale pani powiedziała że na pewno nie... albo to szkodniki.



po wigilii było bardzo miło i ciepło
Moja teściowa, która hoduje storczyki od wielu lat, twierdzi, że nie mogą stać w wodzie. Ona je raz w tygodniu moczy, tzn wkłada doniczkę do wiaderka z wodą na 20 minut i wyjmuje, a że mnie nei chciało się w to bawić, to je zalewam wodą
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 20:34   #3542
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Moja teściowa, która hoduje storczyki od wielu lat, twierdzi, że nie mogą stać w wodzie. Ona je raz w tygodniu moczy, tzn wkłada doniczkę do wiaderka z wodą na 20 minut i wyjmuje, a że mnie nei chciało się w to bawić, to je zalewam wodą
może jednak coś jest w tym zalewaniu my teraz też tak robimy, wcześniej moczyłyśmy i pozdychały, zobaczymy teraz a cały czas masz je w wodzie? jak wyparuje to od razu dolewasz? czy czekasz na szare korzenie?
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 20:50   #3543
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
może jednak coś jest w tym zalewaniu my teraz też tak robimy, wcześniej moczyłyśmy i pozdychały, zobaczymy teraz a cały czas masz je w wodzie? jak wyparuje to od razu dolewasz? czy czekasz na szare korzenie?
Brzydko mówiąc, podlewam jak mi się przypomni Generalnie nie rozczulam się za bardzo nad moimi kwiatami
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 21:28   #3544
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

u mnie moczenie się nie sprawdzilo w ogole....... padaly mi od tego.

za to mój tata dobrze sobie radzi z dwoma storczykami, w osłonce stoja na takiej miseczce, ale ze widać jej dno, i jak je podleje, tak stoja w tej wodzie az nie odparują.
piękne ma korzenie, i kwitna mu często.

ja teraz podlewam jak mi się chce raz na 2 miesiące nawet.
najlepiej rosna jak się nimi wcale nie zajmuje.




w kuchni musiałam zatkac kratke wywietrznikowa, wialo z niej ze hej, zorbilam test zapaliłam zapalniczke, oczywiwiscie ze wialo do domu, otworzyłam okno w kuchni i znowu test, i wtedy ciag był
ale zatkalam, co ma mi wiac, nic kaloryfera nie czuc,a za ogrzewanie place
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 21:32   #3545
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Ktosia, Kliwia jednym słowem najlepiej je olać (ale nie dosłownie )
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-19, 22:06   #3546
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Zuziu sto lat


Jutro ostatni dzień praktyki na ten rok i w styczniu jeszcze kilka dni..fajne te dzieciaki takie że hej Super panie sateż, zadowolona jestem.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 07:11   #3547
Gucia0987
Zakorzenienie
 
Avatar Gucia0987
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 11 901
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
ja tam wietrze u zuzki gdzie jest storczyk kwitnący, stoi sobie obok okna, nie robie przeciągu i nic mu nei jest.
ale fakt jak miałam jednego na parapecie w dużym pokoju to zmarzl mi, i padly paczki
Gucia jak na chwile przestawisz na wywioetrzenie, to się mu nic nie stanie.
Hmmm, to może jednak rozkwitnie... A mam go w nosie! Tak go zostawię jak jest!
Muszę jeszcze kupić jeden badylek, bo jedna łodyżka opiera się o okno.

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
może tak bardzo go nie przewiało... może się ogrzeje w końcu aż takich mrozów to nie ma... nie wiem.

Ogólnie siedziałam chyba z 30 min w kwiaciarni a babka mi opowiadała o storczykach. Storczyki nowe, zobaczymy jak pójdzie ich uprawa tzn ostatnio się jakieś dziadostwo latające przypałętało i są zagrożone myśleliśmy że mszyce ale chyba nie, no i teraz są spryskane jakąś chemią. Prawdopodobnie jak kupiliśmy storka w markecie to stąd to przywlekliśmy... do tego te marketowe miały wśrodku ślimaki które wypadly po zmoczeniu ich wodą z szarym mydłem.
Wiesz co, ja mojego dostałam od babci. I był rozkwitnięty ekstra. później uschły kwiatki i łodyżki i takiego biedaka miałam 2 lata. Ponoć to normalne u storczyków jak zmieniają miejsce. I teraz dopiero ma te łodyżki i pąki. Zobaczymy co dalej.

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Moich storczyków to chyba nic nie rusza Może dlatego, że mam je w nosie? Podlewam jak mi się przypomni, stoją w wodzie, na parapecie, przy otwartym oknie a rosną i kwitną jak głupie
no widzisz... to ja teraz też je będę miała w nosie. Choć ja nimi też się wielce nie przejmuje

U mnie akurat nie stoją w wodzie tylko raz za czas robię im kąpiel tak jak mi Iwka poradziła. Ale raz na tydzień/dwa/trzy. jak mi się przypomni i jak widzę, że korzenie tracą zielony kolor. No i rośnie póki co

Ana co do tej wody w liściach, to chyba jakiś mit... mnie się na pewno zdarzyło nalać do liści a rośnie! Zobaczymy tylko czy rozkwitnie,a le to inna bajka, łodyżki puścił, liście nowe mu rosną więc nic mu się nie stało. A na pewno nie raz nalałam mu wody.

Cytat:
Napisane przez anika222 Pokaż wiadomość
czesc:/

ledwie żyję:/ choróbsko trzyma trzeci tydzień:/ odechciewa mi ise wszytskiego, jutro ide do lekarza moze cos zaradzi:/ Natula już zdrowieje a mnie trzyma:/
ide cos ponadrabiac...
Zdrowia Aniczko!!!

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Zuziu sto lat


Jutro ostatni dzień praktyki na ten rok i w styczniu jeszcze kilka dni..fajne te dzieciaki takie że hej Super panie sateż, zadowolona jestem.

Cieszę sie, że jesteś zadowolona!




Dzień dobry PIĄTEK!

Wczorajszy wieczór się zdecydowanie przedłużył Piję herbatę a później będę się jakimś red bulikiem ratować
__________________

"Księżna: (...)ale oświadczam Ci, od dzisiaj w ogóle już nie boję się pająków!
Marion: Niemniej jednak tego zabiłaś
Księżna: Cóż, ktoś musiał zapłacić za te, które całe życie mnie straszyły"

Gucia0987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-20, 08:33   #3548
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
u mnie moczenie się nie sprawdzilo w ogole....... padaly mi od tego.

za to mój tata dobrze sobie radzi z dwoma storczykami, w osłonce stoja na takiej miseczce, ale ze widać jej dno, i jak je podleje, tak stoja w tej wodzie az nie odparują.
piękne ma korzenie, i kwitna mu często.

ja teraz podlewam jak mi się chce raz na 2 miesiące nawet.
najlepiej rosna jak się nimi wcale nie zajmuje.




w kuchni musiałam zatkac kratke wywietrznikowa, wialo z niej ze hej, zorbilam test zapaliłam zapalniczke, oczywiwiscie ze wialo do domu, otworzyłam okno w kuchni i znowu test, i wtedy ciag był
ale zatkalam, co ma mi wiac, nic kaloryfera nie czuc,a za ogrzewanie place

ma nadzieję że nie masz junkersa w domu?

ja już myślałam że może mają za dużo światła storczyki u mnie:/
albo nie mam ręki do nich :/
jedni mówią moczyć je, inni podlewać, sama nie wiem, zawsze kończą u mnie w koszu
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 11:38   #3549
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Hej
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 12:00   #3550
anika222
Zakorzenienie
 
Avatar anika222
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 953
GG do anika222
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

hej:/ byłam u lekarki
dostałam antybiotyk i leżenie.... no to ide poleżec:/

Zuzinko sto lat!!!!!

Guciu dzięki
__________________
-----------------------------------
Razem: 13.01.2003 --- 27.09.2008 --- 19.09.2009


"tylko spokój nas uratuje..piiiiip...

Edytowane przez anika222
Czas edycji: 2013-12-20 o 12:01
anika222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 12:04   #3551
Gucia0987
Zakorzenienie
 
Avatar Gucia0987
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 11 901
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Hej
hej

Cytat:
Napisane przez anika222 Pokaż wiadomość
hej:/ byłam u lekarki
dostałam antybiotyk i leżenie.... no to ide poleżec:/

Zuzinko sto lat!!!!!

Guciu dzięki
No to odpoczywaj! Mam nadzieje, że szybko antybiotyk zadziała
__________________

"Księżna: (...)ale oświadczam Ci, od dzisiaj w ogóle już nie boję się pająków!
Marion: Niemniej jednak tego zabiłaś
Księżna: Cóż, ktoś musiał zapłacić za te, które całe życie mnie straszyły"

Gucia0987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-20, 13:07   #3552
iwka28
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka28
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 095
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Gucia - ja bym go na wietrzenie ściągała z okna, zwłaszcza jak jest bardzo zimno, bo jednak to tropikalny kwiat i zmrozisz pączki.
Weź pod uwagę, że sezon grzewczy w pełni i jak masz sucho w mieszkaniu to kwiatek nie ma skąd czerpać wilgoci z powietrza, więc może dlatego Ci pączki nie rozkwitają?
U mnie jest tak wilgotno, że w domu mamy osuszacze powietrza cały rok, inaczej mam niespodzianki na ścianach. Moje storczyki zawsze miałam przy oknie, ale jak wietrzyłam to powietrze ich bezpośrednio nie owiewało (mam przesuwne drzwi balkonowe).
U mnie podlewanie się nie sprawdziło, właśnie ze względu na wilgoć - korzenie by zgniły, a tak raz na jakiś czas do zlewu i po problemie
Zresztą jest tyle szkół że głowa boli, trzeba znaleźć swój sposób. No i odmiany są różne.
Teraz mam problem z beniaminami jak co roku, bo nie za bardzo lubią jak się grzeje w mieszkaniu, stoją koło okna i kaloryfera, a przestawić ich nie mam gdzie.

Myszka - brawa dla Tomka, zuch chłopak, ewidentnie się rozkręca

Rosi - kryminały Camilli Läckberg przeczytałam prawie wszystkie, bardzo mi się podobają, najbardziej mi się podobała "Zamieć śnieżna i woń migdałów" - krótkie opowiadanie, ale zakończenie zaskakuje.

Kliwia - sto lat dla Zuzinki!!!

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
może tak bardzo go nie przewiało... może się ogrzeje w końcu aż takich mrozów to nie ma... nie wiem.

Ogólnie siedziałam chyba z 30 min w kwiaciarni a babka mi opowiadała o storczykach. Storczyki nowe, zobaczymy jak pójdzie ich uprawa tzn ostatnio się jakieś dziadostwo latające przypałętało i są zagrożone myśleliśmy że mszyce ale chyba nie, no i teraz są spryskane jakąś chemią. Prawdopodobnie jak kupiliśmy storka w markecie to stąd to przywlekliśmy... do tego te marketowe miały wśrodku ślimaki które wypadly po zmoczeniu ich wodą z szarym mydłem.
Myślmy sobie tak akwarium załatwili, zawsze kupowaliśmy rybki na giełdzie od hodowców i raz nam się zdarzyło kupić rybki w sklepie zoologicznym. Nigdy więcej - na lekarstwa wydaliśmy więcej niż rybki były warte do tego dezynfekcja akwarium.

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Właśnie problem w tym, że na tym serwerze to była kopia zapasowa, bo te dane miałam w starych komputerach i dla bezpieczeństwa były zgrane na serwer. Tylko, że te stare kompy już nie działają, mąż zgrał mi z nich dane, a ja nie chcąc zaśmiecać sobie nowego komputera zostawiłam to na serwerze, bo gdzie będą bezpieczniejsze, jeśli nie tam. No i masz!
Oby jak najmniej takich niespodzianektrzyma m kciuki aby dało się wszystko odzyskać.
Myślę sobie, jak bardzo jesteśmy w tym momencie uzależnieni od technologii.

Cytat:
Napisane przez anika222 Pokaż wiadomość
czesc:/

ledwie żyję:/ choróbsko trzyma trzeci tydzień:/ odechciewa mi ise wszytskiego, jutro ide do lekarza moze cos zaradzi:/ Natula już zdrowieje a mnie trzyma:/
ide cos ponadrabiac...


Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Zuziu sto lat


Jutro ostatni dzień praktyki na ten rok i w styczniu jeszcze kilka dni..fajne te dzieciaki takie że hej Super panie sateż, zadowolona jestem.
Czyli utwierdziłaś się w przekonaniu że to zawód dla Ciebie?
Ja po koszmarnych praktykach w szkole stwierdziłam, że zawód nauczyciel to nie dla mnie

Cytat:
Napisane przez Gucia0987 Pokaż wiadomość
Dzień dobry PIĄTEK!

Wczorajszy wieczór się zdecydowanie przedłużył Piję herbatę a później będę się jakimś red bulikiem ratować
Dzień dobry Ja mam dziś wolne



Zrobiłam Tż do pracy te babeczki:
http://www.mojewypieki.com/przepis/b...odle---rudolfy
Powiem tak - jestem tam bohaterem, ludzie robili zdjęcia i wrzucali na FB
__________________
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu. Tako rzecze ja, król Julian!"

Never regret something that once made you smile

Edytowane przez iwka28
Czas edycji: 2013-12-20 o 13:08
iwka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 13:28   #3553
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez iwka28 Pokaż wiadomość




Zrobiłam Tż do pracy te babeczki:
http://www.mojewypieki.com/przepis/b...odle---rudolfy
Powiem tak - jestem tam bohaterem, ludzie robili zdjęcia i wrzucali na FB


anika szybkiego powrotu do zdrowia
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 13:39   #3554
iwka28
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka28
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 095
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Śliweńka tutaj na urodziny czy imprezy kupuje się zazwyczaj ciasta, więc jak coś upiekę to znika w tępie błyskawicy
Wiesz, że piekarnik w mieszkaniu to nie jest coś oczywistego? Mikrofala tak, ale o piekarnik trzeba się dopytać
__________________
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu. Tako rzecze ja, król Julian!"

Never regret something that once made you smile
iwka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 14:31   #3555
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez iwka28 Pokaż wiadomość
Śliweńka tutaj na urodziny czy imprezy kupuje się zazwyczaj ciasta, więc jak coś upiekę to znika w tępie błyskawicy
Wiesz, że piekarnik w mieszkaniu to nie jest coś oczywistego? Mikrofala tak, ale o piekarnik trzeba się dopytać


__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 16:07   #3556
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez Gucia0987 Pokaż wiadomość
Ana co do tej wody w liściach, to chyba jakiś mit... mnie się na pewno zdarzyło nalać do liści a rośnie! Zobaczymy tylko czy rozkwitnie,a le to inna bajka, łodyżki puścił, liście nowe mu rosną więc nic mu się nie stało. A na pewno nie raz nalałam mu wody.
nie wiem czy mit czy nie, ja zamierzam tego przestrzegać, bo padło nam dużo, a ciężko o powód... niby wszystko ok, przeciągu nie było, moczone były a pąki pousychały ;/ ale tak jak Iwka mówi, dużo jest szkół, ja teraz nastawiłam się bardzo na to co ta pani mówiła, zobaczymy tzn... zobaczymy czy mama też, bo głównie ona je pielęgnuje, ale nie wiem czy też sobie jakiegoś nie kupię

Cytat:
Napisane przez iwka28 Pokaż wiadomość
Myślmy sobie tak akwarium załatwili, zawsze kupowaliśmy rybki na giełdzie od hodowców i raz nam się zdarzyło kupić rybki w sklepie zoologicznym. Nigdy więcej - na lekarstwa wydaliśmy więcej niż rybki były warte do tego dezynfekcja akwarium.
masakra...



hej
mam dobry humor wigilia grupowa w porządku, krótko zwięźle. Na imprezę z poczęstunkiem szykuję się na dzień babci i dziadka i wtedy to już dłuższy spektakl... no i wciągam w naukę roli rodziców - a teraz to życzenia piosenka, kolęda, opłatek, prezenciki i tyle, symbolicznie

aaaa i zamontowali bramy garażowe cudnie!! dom zupełnie inaczej wygląda


jeszcze tylko drzwi do kotłowni, bo tamte wymiarem nie spasowały

Edytowane przez Ana***
Czas edycji: 2013-12-20 o 16:08
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 19:52   #3557
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cześć

Anika zdrówka.
Kliwia ucałuj Zuzinkę.
Marta u nas jest dyżur : 23, 27, 30, 31. Od 8 do 12 a jak ktoś będzie to max do 16. Ale nikt nawet nie pytał. Zobaczymy.
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-20, 22:49   #3558
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
najlepiej rosna jak się nimi wcale nie zajmuje.
i tu się zgodzę
u mnie jest tak samo
kwitną mi często, mam 3
jeden jest rekordowy bo ma 8 lat - mąż dostał na 18stkę
i jest największy i najbardziej wyrośnięty


anika
zdrowia

ja też przeziębiona
zaczęło się od kataru
dzisiaj kaszel, ale temperatury nie mam
Oleńka ugiglana do pasa, kurujemy się po domowemu


właśnie wróciłam z Kina "Igrzyska śmierci - w pierścieniu ognia"
rewelacja jak dla mnie, uwielbiam te książki i filmy też


codziennie sobie obiecuje, że Was ponadrabiam...
nie mam kompletnie czasu



czy ktoraś z Was lepi sama uszka na święta??

moja mama zawsze robiła, kiedyś robiłam wg jej przepoisu
w tym roku Wigilia u nas z rodziną męża
i sama robię uszka - chcę zrobic takie prawdziwe z dziurka w środku, z przepisu Gesslerowej lub okrasy - to znaczy o ciasto mi chodzi bo przepis na farsz rodzinny nie zmienię
no i pytanie, czy któraś z Was robi uszka z mąki, wody i soli - bez jajek ? - bo oni takie przepisy maja

jutro/w niedzielę się za to zabieram
zamrożę i we wtorek rano wyciągnę - robie też karpie i surówki więc nie dam rady wszystkiego na świeto - biorąc pod uwagę, że mam 5 karpii do obrobienia


no i pakowanie prezentów mnie czeka
ale to z Oleńka
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-21, 09:05   #3559
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

agus, kolezanka robi pierogi bez jajek i wychodzą

iwka usmialam się z tych zdjęć babeczek

Edytowane przez kliwia
Czas edycji: 2013-12-21 o 09:06
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-21, 09:40   #3560
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Hej

Aguś ja robię ciasto na pierogi bez jajek i jest bardzo dobre, delikatne
Podobają Ci się filmy Igrzyska śmierci? Ja widziałam tylko pierwszą część i więcej nie obejrzę Książki podobały mi się bardzo, za to pierwszy film spłycił totalnie całą historię i gdybym nie czytała wcześniej książki, w ogóle bym nie wiedziała o co w filmie chodzi


Zaraz bierzemy się za pieczenie świątecznych ciasteczek
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-21, 10:18   #3561
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

ktosia my tez:d tylko maslo musi mi się ugrzać
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-21, 10:40   #3562
201803111825
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 445
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Treść usunięta
201803111825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-21, 12:31   #3563
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Hej

Aguś ja robię ciasto na pierogi bez jajek i jest bardzo dobre, delikatne
Podobają Ci się filmy Igrzyska śmierci? Ja widziałam tylko pierwszą część i więcej nie obejrzę Książki podobały mi się bardzo, za to pierwszy film spłycił totalnie całą historię i gdybym nie czytała wcześniej książki, w ogóle bym nie wiedziała o co w filmie chodzi
jak robisz to ciasto? właśnie tak jak napisałam czy masz jakis inny przepis?

Igrzyska smierci - najpierw byłam w kinie na pierwszej części, rewelacja
później kupiłam cała trylogię, przeczytałam
druga część 0 książka lepsza ale film świetny - ogólnie czekam na trzecią część



Ola dzisiaj nieznośnica mała, położyłam ją, może coś w domu porobię...
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-21, 14:04   #3564
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Aguś ciasto na pierogi robię z przepisu Anuli
3 szklanki mąki
2 łyżki oleju
1 płaska łyżeczka soli
1 szklanka wrzącej wody
Zawsze wychodzi
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-21, 15:21   #3565
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Aguś ciasto na pierogi robię z przepisu Anuli
3 szklanki mąki
2 łyżki oleju
1 płaska łyżeczka soli
1 szklanka wrzącej wody
Zawsze wychodzi
a to jeszcze inaczej
ja chce zrobic bez tłuszczu
takie jak na kolduny
maka woda i sol i to wszystko
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-21, 17:58   #3566
iwka28
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka28
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 095
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Aguś - ja nie pomogę, pierogi robiłam może raz w ciągu ostatnich lat a ciasto i tak przygotowywal ktoś inny.

Igrzyska Śmierci (chociaż tytuł znowu pozostawia do życzenia), podobały mi się, drugi film bardziej niż pierwszy (kostiumy ). Nie powiedziałabym żeby nie wiadomo było o co chodzi bez przeczytania książki, Tż nie czytał a się chłop połapał Wiadomo, że muszą poobcinać wątki bo film by trwał ze 4 godz.
Książki 1-2 świetne, ale zakończenie książki trzeciej ... jak dla mnie na siłę, byłam rozczarowana.
__________________
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu. Tako rzecze ja, król Julian!"

Never regret something that once made you smile
iwka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-21, 21:26   #3567
anika222
Zakorzenienie
 
Avatar anika222
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 953
GG do anika222
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Aguś polecam http://www.ewawachowicz.pl/ na glównej powiniem wyświetlić się przepis
__________________
-----------------------------------
Razem: 13.01.2003 --- 27.09.2008 --- 19.09.2009


"tylko spokój nas uratuje..piiiiip...
anika222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-21, 22:49   #3568
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

anika dzięki
ale zdecydowałam się na ciasto na kołduny, bez jajek i tłuszczu
jutro robię
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-22, 08:57   #3569
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

hej
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-22, 09:41   #3570
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cześć
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-13 20:28:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.