Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim miejscu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-25, 16:15   #1
bella_de
Raczkowanie
 
Avatar bella_de
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 126

Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim miejscu?


Sytuacja jest dobra. Znam język, zawsze marzyłam o emigracji, posiadam pieniądze na pierwsze 3 miesiące, wynajęcie mieszkania(jeśli będę wolała odrębne, jeśli z innymi to na dłużej starczy), jedzenie, ubezpieczenie,bilety.
Miasto do którego chcę wyjechać znam. Mam spisane adresy gdzie z powodzeniem mogę szukać pracy.
Jestem bardzo dobrze nastawiona do emigracji, gotowa spełnić swoje marzenie. Budzę się rano, sprawdzam prasę lokalną tego miejsca, wyobrażam sobie, że cały czas muszę się w tubylczym języku porozumiewać... Mam hopla na tym punkcie! Trwa to już z 6 lat! Od momentu, gdy zaczęłam się uczyć niemieckiego Bezwarunkowa miłość. Nie spocznę, aż nie opanuję go do perfekcji. Angielski też nie jest mi obcy
Chcę zawalczyć o siebie, o lepsze życie.. Nie chcę dłużej czekać (mam 22 lata). 4 lata już zwlekam z wyjazdem i stoję w martwym punkcie. Pracuję w PL za marne pieniądze. Studiować jak nie chciałam tak dalej nie chcę.
Oczywiście, aby nie było tak pięknie jest przeszkoda. Niestety kocham Polaka, który ani myśli ruszać się z Warszawy.
Stwierdziłam, że najrozsądniej byłoby wyjechać na 3 miesiące na początek, zobaczyć na własne oczy, popracować Tylko, że to złe nastawienie. Oczywistym jest, że początki emigracji są trudne.. Ciężka praca, formalności, gorszy język od rodowitych mieszkańców.
Tylko, że ja w sercu czuję, że jeśli nie wyjadę to za dwa lata znów mnie najdzie ....będę żałowała.... Traciła kolejne lata...
Teraz jest najlepszy moment.
Poradźcie...
Nie wiem czy dobrze, że pisze na ogólnym. Jeśli nie, to prosze o przeniesienie

Edytowane przez bella_de
Czas edycji: 2013-12-25 o 16:18
bella_de jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 16:37   #2
Choco_
Zakorzenienie
 
Avatar Choco_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 6 445
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Jedź kobieto! Ja nie pojechałam, do dziś żałuję. Może spotkałoby mnie coś lepszego, może coś gorszego, nie wiem. Ale jak przeczytałam Twoje pierwsze 3 zdania tego posta, wiedziałam, że bez względu na to, co będzie pisać niżej, napiszę Ci jedno- WYJEŻDZAJ!
Choco_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 16:38   #3
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Cytat:
Napisane przez bella_de Pokaż wiadomość
Sytuacja jest dobra. Znam język, zawsze marzyłam o emigracji, posiadam pieniądze na pierwsze 3 miesiące, wynajęcie mieszkania(jeśli będę wolała odrębne, jeśli z innymi to na dłużej starczy), jedzenie, ubezpieczenie,bilety.
Miasto do którego chcę wyjechać znam. Mam spisane adresy gdzie z powodzeniem mogę szukać pracy.
Jestem bardzo dobrze nastawiona do emigracji, gotowa spełnić swoje marzenie. Budzę się rano, sprawdzam prasę lokalną tego miejsca, wyobrażam sobie, że cały czas muszę się w tubylczym języku porozumiewać... Mam hopla na tym punkcie! Trwa to już z 6 lat! Od momentu, gdy zaczęłam się uczyć niemieckiego Bezwarunkowa miłość. Nie spocznę, aż nie opanuję go do perfekcji. Angielski też nie jest mi obcy
Chcę zawalczyć o siebie, o lepsze życie.. Nie chcę dłużej czekać (mam 22 lata). 4 lata już zwlekam z wyjazdem i stoję w martwym punkcie. Pracuję w PL za marne pieniądze. Studiować jak nie chciałam tak dalej nie chcę.
Oczywiście, aby nie było tak pięknie jest przeszkoda. Niestety kocham Polaka, który ani myśli ruszać się z Warszawy.
Stwierdziłam, że najrozsądniej byłoby wyjechać na 3 miesiące na początek, zobaczyć na własne oczy, popracować Tylko, że to złe nastawienie. Oczywistym jest, że początki emigracji są trudne.. Ciężka praca, formalności, gorszy język od rodowitych mieszkańców.
Tylko, że ja w sercu czuję, że jeśli nie wyjadę to za dwa lata znów mnie najdzie ....będę żałowała.... Traciła kolejne lata...
Teraz jest najlepszy moment.
Poradźcie...
Nie wiem czy dobrze, że pisze na ogólnym. Jeśli nie, to prosze o przeniesienie
trudna decyzja, bo trzyma Cię tu miłość. pytanie tylko czy widzisz się w dalszej perspektywie tu, w polsce, z nim? po tym co piszesz - nie widzę tego
ja bym pojechała. zawsze możesz wrócić. widać, że bardzo tego pragniesz. warto zaryzykować, zwłaszcza, że masz zabezpieczenie finansowe. trzymam za Ciebie kciuki
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 16:47   #4
bella_de
Raczkowanie
 
Avatar bella_de
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 126
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Tak, jest poduszka finansowa Nawet jeśli nie ułożyłoby mi się , to od pierwszych dni pobytu tam, będę chodziła na kurs językowy i postaram się szybko na jakieś dodatkowe zajęcia wkręcić, chociaż part-time job znaleźć Może coś się zwróci chociaż z kosztów nauki i pobytu tamNa pewno język skorzysta
Jeśli chodzi o mojego faceta.. Nigdy nie mieszkaliśmy nawet razem. On jest dużym ryzykantem z tego co już zaobserwowałam, ma ambicje prowadzić swoją firmę, a jak na razie to długów sobie tylko narobił. Kocham go tą swoją naiwną miłością, ale czuję że do niczego to nie prowadzi.
Tak, to moje wielkie marzenie, nie wybaczyłabym sobie chyba gdybym nie spróbowała Moje rodzina i chłopak doskonale zdają sobie sprawę, że jeśli się zdecyduję - nie wrócę na 90%. Motywację mam bardzo silną. Od pierwszego dnia, gdy zaczęłam się uczyć tego języka, ja wiedziałam, że tam muszę zamieszkać. Poczułam pasję, miłość w sercu... Coś ogromnego, z każdym rokiem coraz mocniej to czuję Bardzo chcę spróbować.
bella_de jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 16:49   #5
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

wyjeżdżaj! wrócic możesz zawsze, wyjechac - niekoniecznie.

a co twojego faceta tu trzyma że tak się zapiera? jedź z nim lub bez niego.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 16:50   #6
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

powinnaś jechać
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 16:54   #7
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Jeżeli jest to Twoje wielkie marzenie, które ma szanse się w końcu spełnić - jedź! Drugiej takiej okazji może już nie być, a lepiej spróbować niż później żałować, że nie podjęło się ryzyka. Nie ma co się sugerować chłopakiem, bo może Was poróżnić zupełnie coś innego, a rezygnacji z wyjazdu już nie cofniesz.
Jest okazja i dobry moment to czas to wykorzystać, żeby później za te 2 lata nie pluć sobie w brodę.
shanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-25, 17:00   #8
bella_de
Raczkowanie
 
Avatar bella_de
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 126
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Pojęcia nie mam co go tutaj tak trzyma. Zwłaszcza, że jest gotowy nawet z dnia na dzień przeprowadzić się do mnie (70 km od Warszawy) Szukać tu pracy i zaczynać wszystko od nowa. Oczywiście najchętniej założyłby firmę, bo nie uznaje pracy na etacie,ale zna moje podejście i uświadomiłam go, że pewny pieniądz i stabilizacja ważniejsze od jakichś tam mrzonek.
Czasami jak pomyślę sobie o naszym przyszlym życiu - to mdli mnie. Realnie patrząc nie będzie łatwo.
Te pieniądze mogę tez wydac na remont domu, w którym byśmy zamieszkali. Ok, wydam pieniądze i co? Dalej praca i ledwo wiązanie końca z końcem ? Ciężko jest w Polsce.
Mi już nawet nie o to chodzi. Najwazniejsze jest moje marzenie, chęć spróbowania, przekonania się jak to będzie
On ma swoje racje, niestety ja nie zawsze jestem w stanie je zrozumieć

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

4 lata temu też chciałam wyjechać, ale problemy rodzinne itd. Zostałam. Teraz już wszystko ok. Mogę zacząć myśleć o sobie.
Macie racje, powinnam chociaż spróbować. Tylko, że to najpewniej jedynie formalność, jestem tak zdeterminowana , że tam zostanę Znam siebie, wiem jak silne jest to pragnienie.
bella_de jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 17:01   #9
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

inwestuj w siebie
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 17:08   #10
nadijahh
Raczkowanie
 
Avatar nadijahh
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Восток!
Wiadomości: 353
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Powinnaś spróbować. Niczego bardziej się nie żałuje niż niewykorzystanej szansy, by spełnić marzenia
__________________
"...И твердит он, смотря на закат, и на берег — покинутый узкий: этот город вернётся назад, Севастополь останется русским..."
nadijahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 17:24   #11
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Może brak języka go tu trzyma. Nie pomyslalas o tym? On tutaj może coś zrobić/osiagnac (albo i nie, ale przynajmniej ma szanse), a w obcym kraju bez jezyka/ luz z kiepskim jezykiem nie ma dla niego dobrzej przyszlosci. Jesli nie mói po niemiecku to wcale nie dziwie sie ze nie chce wyjeżdżać.

Natomiast ty.... chcesz to jedź na te 3 miesiące, przekonasz się jak to jestna obczyźnie. ja jestem dopiero miesiac w obcym kraju wiec doskonale wiem jakie sa poczatki. Z tym ze wiesz jak to jest... uważaj o czym marzysz bo moze ci się spełnić
Napisałąm tak to dość idealizujesz życie w tym wybranym przez siebie miejscu - tak przynajmniej wynika z opisu. Widzisz same pozytywy, a niestety na miejscu może się okazać że życie w miescu x tez jest szare a nie różowe

Ale jeśli potrzebujesz przygody... jedź.
Natomiast na dłuższą metę poszukałąbym innej pracy w PL. Nie wiem co robisz ale znajac 2 języki obce na pewno masz szansę na cos lepszego niż psie pieniadze. Nawet bez studiów.

Aha i jeśli za 3 miesiace bedziesz chciala wrócić to miej świadomość że praca nie poczeka i nawet tych psich pieniedzy nie bedziesz miała.

Realna szansa na wyjazd to troche stwierdzenie na wyrost. realna szansa jest wtedy kiedy masz wszystko nagrane: mieszkanie, prace, "opiekę" znajomego który podpowie co i jak. Ty narazie masz mżonkę którą chcesz zrealizowac.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2013-12-25 o 17:25
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-25, 17:39   #12
bella_de
Raczkowanie
 
Avatar bella_de
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 126
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Jest realna, bo mam możliwość i chęci spróbować
Idealizuję, ale tylko dlatego, że wiele czytam, analizuję oferty pracy i nie mam wielkich wymagań .Samo bycie tam, utrzymanie się, nauka języka żywego to dla mnie spełnienie marzeń
Tak , nie zna języka i pewnie najbardziej go to hamuje. Jest tez wygodny, nie chce ciężko pracować, najlepiej aby ktoś na niego pracował;]
Zapraszam do wypowiadania się w dalszym ciągu, ale chyba doskonale już widac, że ryzyko chcę bardzo podjąć Choćby tylko dla języka i 3 miesięcy tam
bella_de jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 17:43   #13
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Jedź i się nie zastanawiaj!

Miłość jak nie ta to będzie inna
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 17:43   #14
bella_de
Raczkowanie
 
Avatar bella_de
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 126
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Odważna decyzja - wyjeżdżać w tym momencie do UK. Jak Ci się układa?
U siebie w miejscowości dwa jezyki mogę sobie...schować;] Nie potrzebują akurat z niemieckim.. Owszem , mogę zamieszkać w Warszawie, ale w takim razie wybiorę jednak kraj niemieckojęzyczny Chociaż język skorzysta. W Warszawie konkurencja duża...
bella_de jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 18:25   #15
Devojce
Raczkowanie
 
Avatar Devojce
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 272
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Jeśli mogę spytać to jaki rodzaj pracy szukasz bez studiów? ( Tak wiem, studia nie są najważniejsze).
Devojce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 18:40   #16
bella_de
Raczkowanie
 
Avatar bella_de
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 126
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Za granicą marzy mi sie na początek jakakolwiek praca Najlepiej jakiś market, magazyn - nieważne , byleby legalnie i w ogóle pracować
W Polsce pracowałam sprzedaży/finansach/pomoc w księgowości /sekretarka ... Nie obrażę się jak po 5 latach za granicą dostałabym jakąś przyjemną pracę w handlu
bella_de jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 18:41   #17
catchingbrunette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 18
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Jedź! Jeśli facet nie chce pomóc spełnić Ci Twoich marzeń, to go olej! W Niemczech poznasz kogoś na pewno! Jedź i wykorzystaj szansę, bo potem możesz żałować
catchingbrunette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 19:08   #18
nadzieja__
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 232
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Ja bym wyjechała. Albo przynajmniej z Warszawy ; p. Może wyjedź na jakiś czas i miejcie związek na odległość i zobaczysz jak tam jest? Bo jednak żeby chłopak cię zatrzymywał to takie dziwne. ;p.
Nie żeby coś, ale co byś chciała robić bez studiów?
__________________
"Mam pewną tajemnicę,dość dużą.Ale nigdy jej głośno nie powiedziałem.Jaki jest tego sens?To niczego nie zmieni.To nie uczyni mnie dobrym,nie zaadoptuję szczeniaka.Nie mogę być taki jak inni ludzie by chcieli,abym był.Kim ona chce,abym był.Tak już jestem."
New year, new life.
nadzieja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 19:35   #19
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Jedź.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-25, 19:53   #20
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

ja bym się nawet nie zastanawiała
jestem w Twoim wieku, 3 lata temu pracowałam jakiś czas w Norwegii. moją najgorszą życiową decyzją był powrót do Polski .. na szczęście w wakacje jest szansa, żeby znów tam pojechać i na pewno jej nie zmarnuję ;d
__________________
wymiankuję
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 20:48   #21
fokensik
Raczkowanie
 
Avatar fokensik
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 291
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

jedź! ja też jestem w związku - już 5 lat i wyjechałam 10 miesięcy temu. to było moje marzenie i mój facet powiedział, że nie wybaczyłby sobie gdyby mi zabronił. jeśli by się tak stało i zostałabym, to możliwe, że wzięlibyśmy ślub i mieli dzieci, ale po 10 latach razem pewnie bym mu wypomniała, że mi zabronił. powodzenia
__________________
любовь не картошка

Edytowane przez fokensik
Czas edycji: 2013-12-25 o 20:50
fokensik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 00:00   #22
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Jedź.
Btw - Twój facet to karierowicz za dychę, sorry. Własna firma, bo etatu nie uznaje. Póki co zamiast własnej firmy ma własne długi.
W pesymistycznej wersji : zostajesz przy nim, interes mu nie wypala, kilka kat na zrealizowanie marzenia przepadło.
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 04:29   #23
Wołodia
Raczkowanie
 
Avatar Wołodia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 188
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Jedź i spełniaj marzenia!!

Widać, że masz miłość i pasje do tego języka. Rozumiem to. Zazdroszczę szansy spełnienia. Nie zmarnuj tego! Powodzenia!
Wołodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 07:22   #24
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Jedź
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 07:59   #25
xgm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 24
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Jedz. Ja kilka lat temu wyjechałem z kraju - miałem okazje i było to wtedy jedno z marzeń. Szczerze to teraz takze myśle o wyjeździe (mimo iż jakies 6 miesięcy temu wrocilem) ale juz z kobieta


Sent from my iPhone using Tapatalk
xgm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 09:37   #26
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Ja bym pojechała Jesteś bardzo dobrze przygotowana do wyjazdu. Z opisu Twojego chłopaka wynika, że jest niepoważny i niezbyt dojrzały, więc ogólnie nie przejmowałabym się jakoś bardzo nim i jego podejściem... jeśli chcesz to na początek wyjedź na te przysłowiowe 3 miesiące i zobacz co i jak. Może przy okazji i Twojemu chłopakowi się "odmieni"
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 11:17   #27
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Cytat:
Napisane przez kiitty Pokaż wiadomość
ja bym się nawet nie zastanawiała
jestem w Twoim wieku, 3 lata temu pracowałam jakiś czas w Norwegii. moją najgorszą życiową decyzją był powrót do Polski .. na szczęście w wakacje jest szansa, żeby znów tam pojechać i na pewno jej nie zmarnuję ;d
dokładnie, ja wróciłam na ''chwile'' do PL i to było najgorsze co zrobiłam, nie mogę doczekać już wyjazdu
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 11:39   #28
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Byłaś już kiedyś w kraju do którego chcesz wyjechać?
Byłaś już kiedyś na dłużej za granicą?
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 12:47   #29
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

ja bym jechała. w pierwszej kolejności warto zadbać o siebie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 15:25   #30
ishy
Raczkowanie
 
Avatar ishy
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 133
Dot.: Mam realną możliwość wyjechać z PL...ale się waham. Co zrobilibyście na moim mi

Jedz Skoro znasz język. Dbaj o siebie i swoja przyszlosc postaw na pierwszym miejscu.
__________________
ishy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.