Studia: przed sesją i w czasie sesji - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Sesja, to...
... najgorszy okres w roku. Wpadam w histerię miesiąc przed. Pomocy! 95 33,22%
... stres, ale mam na niego sposoby, o których napiszę w tym wątku. 12 4,20%
... to prostu sesja. Trzeba z tym żyć. Nie mam sposobów, bo się nie przejmuję. 116 40,56%
... to trudny czas, chętnie bym się dowiedziała kilku sposobów. Ze swej strony też coś podpowiem. 63 22,03%
Głosujący: 286. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-28, 10:10   #1291
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

ja mam 10 egzaminow (jeden kierunek), w tym dwa z 5 semestrow
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 10:16   #1292
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Ja mam dwa ,,poważne" egzaminy, plus jeden praktyczny, do tego walczę o zwolnienie z egzaminu z takiej głupoty. A do sesji jeszcze mnie czekają dwa zaliczenia na prawach egzaminu... Pewnie się zacznę uczyć tydzień przed sesją, bo niestety ale zajęcia mam do ostatniego dnia przed, z normalnymi zaliczeniami i kolokwiami
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 10:25   #1293
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez natalka2 Pokaż wiadomość
ja mam 10 egzaminow (jeden kierunek), w tym dwa z 5 semestrow
jak miałam z 2 to ledwo wyrabiałam!

Moje sposoby na sesje (już 6 za mną):
- dużo słodyczy, lepiej darować sobie dietę na ten czas - nauka do egzaminu ma się kojarzyć z przyjemnością
- wspólna nauka - może nie od razu ale po wstępnej powtórce fajnie się przepytać, w notatkach czesto występują błędy albo puste kartki bo kiedyś coś mieliśmy przepisać ale nie było czasu i się zapomniało.
- dobry starosta który mądrze rozplanuje sesje
- po egzaminie umawiać się ze znajomymi, piwa itp. Dla mnie wlaśnie czas sesji był najbardziej imprezowo-spotkaniowy bo każdy chciał odreagować po egzaminie a kolejny za 3 dni więc czemu nie wyjść gdzieś
- Rozpisać plan sesji, plan nauki - powiesić sobie nad biurkiem żeby trzymać rękę na pulsie
- spisywać sobie słowa profesorów to będzie na egzaminie! bo najczęsciej to właśnie będzie
- sen jest ważniejszy niż zarwana noc
- zdrowiej wypić kawe albo plussza niż energetyki
- poprawki są dla ludzi
- jeżeli jest się pewnym że dostanie się 2 lepiej złożyć podanie o przedłużenie sesji, przeniesienie pierwszego terminu egzaminu na termin poprawkowy - bez sensu się denerwować.
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 12:50   #1294
Starlight1804
Zadomowienie
 
Avatar Starlight1804
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 161
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
Oj, to dużo. A mikroekonomia i biostatystyka brzmią tak egzotycznie dla mnie
Ja bardzo boję się egzaminu z matmy
ha, żeby to było egzotyczne to bym się cieszyła... dla mnie mikroekonomia i biostatystyka to synonimy słowa 'horror' i boję się ich bo to właśnie też sama matma - więc jedziemy prawie na jednym wózku

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
Opowiedz coś o biostatystyce
jedyne, co mogę o tym powiedzieć to O ŻESZ KURRRRRRR, CHOLERA JASNA! ogólnie jest to przedmiot ścisły - mamy mnóstwo wzorów do zapamiętania (nie możemy w czasie egzaminów korzystać z programów statystycznych na komputerze i nie możemy mieć wzorów na kartce - wszystko musi być w głowie). testuje się różne hipotezy (musimy np. zweryfikować hipotezę, że średnie koszty własne w populacji szpitali wynoszą tyle i tyle zł. w sensie czy hipoteza jest prawdziwa i te koszty tyle wynoszą czy jednak nie jest prawdziwa), oblicza prawdopodobieństwa (musimy np. obliczyć prawdopodobieństwo przyjęcia/odrzucenia przeszczepu przez pacjenta), stwierdza, czy na poziomie istotności 0.05 (nie pytaj) 30% dzieci z AZS ma podrażnienie skóry...to takie przykładowe zadania wzory są strasznie skomplikowane, wykresy niezbyt łatwe do ogarnięcia. a chodzi tu tylko o to, żeby stworzyć jak najdokładniejszą statystykę danego zagadnienia, którą wykorzystuje się później w różnych pracach badawczych
jak mam wzory przed oczami to nie idzie mi tak źle. tylko niektóre zadania są tak sformułowane, że szkoda gadać a najgorsze jest to, że babka, która to wykłada i czasem prowadzi nam ćwiczenia jest totalnie nieogarnięta, tłumaczy wszystko chaotycznie (tłumaczy?) i w ogóle często sama nie wie, co mówi no ale cóż...

mikro chyba bardziej się boję, bo jestem totalnie zielona w tym na zajęciach siedzę jak na tureckim kazaniu. te wszystkie wykresy popytu, podaży...czarna magia ale płonie we mnie iskierka nadziei - wykładowca powiedział mi, że przed egzaminem da wszystkie zadania, które na nim będą tylko na egzaminie oczywiście dane będą zmienione. więc chyba nie będzie tak źle
Starlight1804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 13:23   #1295
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez Starlight1804 Pokaż wiadomość
mikro chyba bardziej się boję, bo jestem totalnie zielona w tym na zajęciach siedzę jak na tureckim kazaniu. te wszystkie wykresy popytu, podaży...czarna magia ale płonie we mnie iskierka nadziei - wykładowca powiedział mi, że przed egzaminem da wszystkie zadania, które na nim będą tylko na egzaminie oczywiście dane będą zmienione. więc chyba nie będzie tak źle
ja tez na mikro siedzialam zielona i modlilam sie zeby mnie nie wzial do tablicy a to dlatego, ze nic kompletnie sie nie uczylam na biezaco, potem jak uczylam sie do egzaminu to wszystko zaczelo mi sie rozjasniac
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 13:49   #1296
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

ja mam 3 egzaminy z dwóch semestrów + 3 zaliczenia + mega kolokwium z biochemii w czasie sesji w tym roku wyjątkowo mało, ale za to ciężko
a, i poprawka jednego egzaminu jest w czasie ferii
mamo, daj już marzec.
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 13:52   #1297
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez Starlight1804 Pokaż wiadomość
ha, żeby to było egzotyczne to bym się cieszyła... dla mnie mikroekonomia i biostatystyka to synonimy słowa 'horror' i boję się ich bo to właśnie też sama matma - więc jedziemy prawie na jednym wózku



jedyne, co mogę o tym powiedzieć to O ŻESZ KURRRRRRR, CHOLERA JASNA! ogólnie jest to przedmiot ścisły - mamy mnóstwo wzorów do zapamiętania (nie możemy w czasie egzaminów korzystać z programów statystycznych na komputerze i nie możemy mieć wzorów na kartce - wszystko musi być w głowie). testuje się różne hipotezy (musimy np. zweryfikować hipotezę, że średnie koszty własne w populacji szpitali wynoszą tyle i tyle zł. w sensie czy hipoteza jest prawdziwa i te koszty tyle wynoszą czy jednak nie jest prawdziwa), oblicza prawdopodobieństwa (musimy np. obliczyć prawdopodobieństwo przyjęcia/odrzucenia przeszczepu przez pacjenta), stwierdza, czy na poziomie istotności 0.05 (nie pytaj) 30% dzieci z AZS ma podrażnienie skóry...to takie przykładowe zadania wzory są strasznie skomplikowane, wykresy niezbyt łatwe do ogarnięcia. a chodzi tu tylko o to, żeby stworzyć jak najdokładniejszą statystykę danego zagadnienia, którą wykorzystuje się później w różnych pracach badawczych
jak mam wzory przed oczami to nie idzie mi tak źle. tylko niektóre zadania są tak sformułowane, że szkoda gadać a najgorsze jest to, że babka, która to wykłada i czasem prowadzi nam ćwiczenia jest totalnie nieogarnięta, tłumaczy wszystko chaotycznie (tłumaczy?) i w ogóle często sama nie wie, co mówi no ale cóż...

mikro chyba bardziej się boję, bo jestem totalnie zielona w tym na zajęciach siedzę jak na tureckim kazaniu. te wszystkie wykresy popytu, podaży...czarna magia ale płonie we mnie iskierka nadziei - wykładowca powiedział mi, że przed egzaminem da wszystkie zadania, które na nim będą tylko na egzaminie oczywiście dane będą zmienione. więc chyba nie będzie tak źle
Biostatystyka to taka ekonometria i zarządzanie ryzykiem w jednym
Ja z mikro nauczyłam się dzięki dobrej pani ćwiczeniowiec, wykłady to był już inny świat
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-28, 15:48   #1298
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Jak was czytam to uśmiech na usta mi się wkrada, na pierwszym roku (i w zasadzie na każdym następnym) też sobie taką wczesna naukę przed sesją obiecywałam

I 4 egzaminy to naprawdę niedużo
To ile tygodni przed zaczynałaś?
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 15:51   #1299
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
To ile tygodni przed zaczynałaś?
Chyba dni
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 15:55   #1300
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość
ja mam 3 egzaminy z dwóch semestrów + 3 zaliczenia + mega kolokwium z biochemii w czasie sesji w tym roku wyjątkowo mało, ale za to ciężko
a, i poprawka jednego egzaminu jest w czasie ferii
mamo, daj już marzec.

Biochemia Bardzo interesujący przedmiot (przynajmniej dla mnie ), ale cholernie trudny. Ja będę ją miała w późniejszych latach studiów (o ile przejdę). Na razie stresuję się matmą i fizą, potem zamiast tego będzie chemia organiczna i fizyczna, więc jeszcze większy hardkor

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
Chyba dni
Aha, rozumiem
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 16:25   #1301
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez Starlight1804 Pokaż wiadomość
ha, żeby to było egzotyczne to bym się cieszyła... dla mnie mikroekonomia i biostatystyka to synonimy słowa 'horror' i boję się ich bo to właśnie też sama matma
Nie powiedziałabym, że biostatystyka to sama matma. Biostatystyka na WUMie jest bliższa statystyce opisowej niż statystyce matematycznej. Ba, powiedziałabym nawet, że w porównaniu ze statystyką na kierunkach ścisłych, to to w ogóle z matma nic wspolnego nie ma Wystarczy dobra książka do statystyki opisowej.

Przedmiot lekki, łatwy i przyjemny, o ile ktoś robic cokolwiek poza pracą na zajęciach.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-28, 21:33   #1302
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Moja dzisiejsza nauka skończyła się bólem głowy i ogólnym przygnębieniem. Dopadł mnie syndrom "nie wyrobię się"
Żyć, nie umierać! A wam jak idzie?
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 10:26   #1303
Olaalla
Zadomowienie
 
Avatar Olaalla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 684
GG do Olaalla
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Czasu brakuje, chciałabym coś zrobić, a tu tyle innych rzeczy, a wieczorem nie ma sensu dla mnie, bo już zmęczona jestem i mało co w głowie zostanie
A nastawienie co chwilę mi się zmienia z "nie wyrobię się" na "jakoś mało tego"
Olaalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 10:32   #1304
qerr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Przede mną widmo niezaliczenia 9. semestru. Nie wiem czy tak jest u wszystkich, ale u nas niezaliczenie jakiegokolwiek przedmiotu na 9. sem oznacza powtarzanie całego roku, bo nie można pisać pracy mgr z jakimkolwiek deficytem.
Wszystko mi tak powoli idzie, że prawie w ogóle nie idzie...
Po sesji, jeśli zaliczę, będę najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi.
qerr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 11:44   #1305
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez qerr Pokaż wiadomość
Przede mną widmo niezaliczenia 9. semestru. Nie wiem czy tak jest u wszystkich, ale u nas niezaliczenie jakiegokolwiek przedmiotu na 9. sem oznacza powtarzanie całego roku, bo nie można pisać pracy mgr z jakimkolwiek deficytem.
Wszystko mi tak powoli idzie, że prawie w ogóle nie idzie...
Po sesji, jeśli zaliczę, będę najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi.
Skladaj podania o przedłużenie sesji, o komisja i warunkowe zaliczenie przedmiotu, powtarzanie roku to ostatecznosc!

Wysyłane z mojego HTC Desire C za pomocą Tapatalk 2
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 11:54   #1306
Devojce
Raczkowanie
 
Avatar Devojce
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 272
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

W tym roku na szczęście mam jedną sesję. Nie mam wielu zaliczeń, więc tę sesję mogę już uznać za udaną. Jeden trudniejszy egzamin w sesji, drugi dopiero w marcu. Tylko praca na nocki będzie bardziej mnie wykańczać niż sesja.
Jak rok temu zaczęłam przygotowania na miesiąc przed, tak teraz nie mam zamiaru
Powodzenia wszystkim.
Devojce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 13:35   #1307
Starlight1804
Zadomowienie
 
Avatar Starlight1804
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 161
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez natalka2 Pokaż wiadomość
ja tez na mikro siedzialam zielona i modlilam sie zeby mnie nie wzial do tablicy
skąd ja to znam

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Nie powiedziałabym, że biostatystyka to sama matma. Biostatystyka na WUMie jest bliższa statystyce opisowej niż statystyce matematycznej. Ba, powiedziałabym nawet, że w porównaniu ze statystyką na kierunkach ścisłych, to to w ogóle z matma nic wspolnego nie ma Wystarczy dobra książka do statystyki opisowej.

Przedmiot lekki, łatwy i przyjemny, o ile ktoś robic cokolwiek poza pracą na zajęciach.
nie no jasne, nie chcę tutaj porównywać bio na moim kierunku z bio na kierunkach ścisłych, bo zapewne bardzo się różnią ja patrzę na to pod tym kątem, że za matmą nie przepadam ogólnie. nie miałam z nią może nigdy jakichś super hiper problemów, ale dość hmm...wolno myślę jeśli chodzi o rozwiązywanie zadań z liczbami i w związku z tym nie jest to mój ulubiony przedmiot. dlatego też określiłam bio jako 'samą matmę', bo dość sporo liczymy, a wiadomo jak to jest, jak człowiek musi uczyć się czegoś czego nie lubi...
ale oczywiście zgadzam się z Tobą nie licząc może ostatniego zdania, bo jak na razie bio nie sprawia mi przyjemności ale poczekamy, zobaczymy może nagle wszystko mi się rozjaśni i pokocham biostatystykę? kto wie
Starlight1804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 13:40   #1308
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
To ile tygodni przed zaczynałaś?
Dwa... dni
I nie, to nie były 4 strony do nauczenia, to był cały semestr, bo nigdy nie uczyłam się systematycznie, prowadzący nam wysłał kilkanaście prezentacji, każda po kilkadziesiąt slajdów i dawaj

Wam się to teraz wydaje niemożliwe, ale za parę lat same będziecie takie historie opowiadać
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 14:01   #1309
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

W mojej pierwszej sesji mam 4 egzaminy i co ciekawe jak na razie mało się tym przejmuję (może dlatego że przede mną jeszcze kilka kolokwiów w styczniu), na razie nie myślę o nauce do sesji, pewnie pouczę się tydzień przed i to będzie wszystko
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-29, 14:20   #1310
imposing
Rozeznanie
 
Avatar imposing
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 707
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
Biochemia Bardzo interesujący przedmiot (przynajmniej dla mnie ), ale cholernie trudny. Ja będę ją miała w późniejszych latach studiów (o ile przejdę). Na razie stresuję się matmą i fizą, potem zamiast tego będzie chemia organiczna i fizyczna, więc jeszcze większy hardkor [COLOR="Silver"]
Jak tutaj teraz siedzę, tak PRZYSIĘGAM, że jak zaliczę biochemie to baluję przez tydzień! Średnia zdawalność tego przedmiotu raczej nie podnosi mnie na duchu, raczej nie robię sobie wielkich złudzeń, że znajdę się w tym wąziutkim gronie szczęśliwców
Na razie siedzę nad ostatnim kolokwium, które czeka mnie po powrocie i płakać mi się chce, dosłownie. Zaczynam wątpić czy istnieje ktoś, kto naprawdę zna te wszystkie wzory i nazwy..
imposing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 14:29   #1311
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Mam pytanko. Czy po drugim semestrze można zdawać poprawki we wrześniu? Czy tak jak na pierwszym, jak się nie zdaje, to koniec studiów?
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 14:30   #1312
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
Mam pytanko. Czy po drugim semestrze można zdawać poprawki we wrześniu? Czy tak jak na pierwszym, jak się nie zdaje, to koniec studiów?
Zależy od uczelni, ale większość sesję poprawkową po 2 semestrze ma właśnie we wrześniu
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 15:13   #1313
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Zależy od uczelni, ale większość sesję poprawkową po 2 semestrze ma właśnie we wrześniu
A te egzaminy we wrześniu zaczynają się zaraz na początku i trwają do końca miesiąca?
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 15:28   #1314
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
A te egzaminy we wrześniu zaczynają się zaraz na początku i trwają do końca miesiąca?
Jak sobie rektor uwidzi
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 15:43   #1315
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
Mam pytanko. Czy po drugim semestrze można zdawać poprawki we wrześniu? Czy tak jak na pierwszym, jak się nie zdaje, to koniec studiów?
Wrzesień, raczej druga połowa ale to nie reguła. Zawsze bardziej się stresowałam zaliczeniami ćwiczeń bo wszystko było w jednym tygodniu, jakieś sprawdzanie nieobecności z całego semestru, pisanie 2 kolokwiów na jednych zajęciach bo czegoś się wcześniej nie zaliczyło, pisanie po nocach referatów. A w sesji to jak się nie poszło na egzamin, to się poszło na poprawkę poźniej i tyle
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 15:43   #1316
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Jak sobie rektor uwidzi
Kurde, szkoda, że nie jest to bardziej sprecyzowane. Czyli lepiej planów na wrzesień nie robić?
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 15:45   #1317
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
Wrzesień, raczej druga połowa ale to nie reguła. Zawsze bardziej się stresowałam zaliczeniami ćwiczeń bo wszystko było w jednym tygodniu, jakieś sprawdzanie nieobecności z całego semestru, pisanie 2 kolokwiów na jednych zajęciach bo czegoś się wcześniej nie zaliczyło, pisanie po nocach referatów. A w sesji to jak się nie poszło na egzamin, to się poszło na poprawkę poźniej i tyle
Jesteś w grupie szczęśliwców, którzy nie mają wystawianej 2 za nieobecność na pierwszym terminie egzaminu, czy po prostu ta automatyczna 2 Ci nie przeszkadza?

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
Kurde, szkoda, że nie jest to bardziej sprecyzowane. Czyli lepiej planów na wrzesień nie robić?
To jest sprecyzowane. Sprawdź w kalendarzu roku akademickiego swojej uczelni.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 15:53   #1318
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
Kurde, szkoda, że nie jest to bardziej sprecyzowane. Czyli lepiej planów na wrzesień nie robić?
a co ty już wiesz że czegoś w czerwcu nie zdasz

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Jesteś w grupie szczęśliwców, którzy nie mają wystawianej 2 za nieobecność na pierwszym terminie egzaminu, czy po prostu ta automatyczna 2 Ci nie przeszkadza?[COLOR="Silver"]
Nie przeszkadza Miałam też faceta który gdy widział że ktoś jest chory - jest na lekach, nie zgadzał się na przystąpienie do egzaminu i przychodziło się z pierwszym terminem na poprawkę
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 15:55   #1319
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
Nie przeszkadza Miałam też faceta który gdy widział że ktoś jest chory - jest na lekach, nie zgadzał się na przystąpienie do egzaminu i przychodziło się z pierwszym terminem na poprawkę
A ostateczna ocena z egzaminu to jest średnia wyciągana z obu terminów czy tylko ocena za drugi termin?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 16:05   #1320
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Studia: przed sesją i w czasie sesji

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
A ostateczna ocena z egzaminu to jest średnia wyciągana z obu terminów czy tylko ocena za drugi termin?
Za drugi, ale na średnią że studiów wpływa ta dwója Wiesz gdy szukałam pracy nikt mnie nie pytał o średnią ze studiów, ważne żebym rozwijała się w dziedzinie w której pracuje.
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-11 16:47:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.