Samoistna zmiana koloru włosów. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-18, 19:15   #1
blubleki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bogdaszowice (koło Wrocławia)
Wiadomości: 9
GG do blubleki
Lightbulb

Samoistna zmiana koloru włosów.


Witajcie. Mam takie małe pytanko..
Otóż od niedawna rozjaśniam sobie włosy cytryną i miodem z wodą i ciekawa jestem, czy jest szansa, aby ,,nowe" włoski odrosły w tym samym kolorze, lub jaśniejsze (rozjaśniałam włosy z ciemnego brązu do brązu)? Czy kolor będzie sie utrzymywał, czy wróci do poprzedniego? I jeszcze jedno -> jeżeli włosy wróca do naturalnego koloru, to jest szansa, by włosy samoistnie się rozjaśniły? Od czego to zalezy? I jak bardzo by się rozjaśniły, jak już?
Mam nadzieję, że moja nawałnica pytań Was nie zniechęciła . Czekam na odpowiedź.
blubleki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 13:28   #2
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Samoistna zmiana koloru włosów.

cytryna i miod dzialaja tylko na "stare" wlosy, "nowe" wyrosna takie jak sprzed rozjasniania, czyli ciemniejsze.

na somoistne rozjasnienie bym nie liczyla, predzej na przyciemnienie, wlosy ciemnieja z wiekiem i pod wplywem hormonow
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 13:37   #3
Nefertiti2601
Przyczajenie
 
Avatar Nefertiti2601
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 9
Dot.: Samoistna zmiana koloru włosów.

Witaj!!!
Włosy same z siebie nie rozjaśnią się raczej nigdy... Chyba, że od słoneczka latem to i owszem kolor może lekko spłowieć czy rozjaśnić się... Moja przyjaciółka miała taką sytuację ale była ciemną blondynką, a od słoneczka niektóre pasma rozjaśniły się o wiele bardziej i miała jakby naturalny balejaż
Jeżeli Twoim naturalnym kolorem włosów jest ciemny brąz to na pewno odrosty będą w tym samym kolorze...

pozdrawiam
__________________
Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic
Nefertiti2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 15:08   #4
Kinga04
Raczkowanie
 
Avatar Kinga04
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 216
Dot.: Samoistna zmiana koloru włosów.

Cytat:
Napisane przez blubleki Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam takie małe pytanko..
Otóż od niedawna rozjaśniam sobie włosy cytryną i miodem z wodą i ciekawa jestem, czy jest szansa, aby ,,nowe" włoski odrosły w tym samym kolorze, lub jaśniejsze (rozjaśniałam włosy z ciemnego brązu do brązu)? Czy kolor będzie sie utrzymywał, czy wróci do poprzedniego? I jeszcze jedno -> jeżeli włosy wróca do naturalnego koloru, to jest szansa, by włosy samoistnie się rozjaśniły? Od czego to zalezy? I jak bardzo by się rozjaśniły, jak już?
Mam nadzieję, że moja nawałnica pytań Was nie zniechęciła . Czekam na odpowiedź.
ja równiez mam swój kolor - ciemny brąz i chciałbym rozjaśnic Mogłabyś mi oisać jak dokładie Ty to zrobiłaś i ile to trwało ?? wiem że to nie do tego tematu ale bardzo mi zalezy na odp. ) Słyszałam że rumianek również rozjaśnia
__________________
"Spójrzmy prawdzie w oczy, ludzie zawsze znajdą jakiś powód żeby nas nienawidzic zwłaszcza jeśli jesteśmy piękne " <3


www.pajacyk.pl




Kinga04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 16:25   #5
blubleki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bogdaszowice (koło Wrocławia)
Wiadomości: 9
GG do blubleki
Dot.: Samoistna zmiana koloru włosów.

A więc tak:

Po pierwsze: dziękuję wszystkim za pomoc .

Po drugie: Kinga04 -> moja miksturę do włosków robię od tygodnia, codziennie i włosy są już ciemnomiodowe (wcześniej były bardzo ciemne, czekoladowe). Z mojego doświadczenia zauważyłam, że miód lepiej rozjaśnia niż cytryna. A oto przepis: na każdy litr wody letniej wody dać 1 łyżkę miodu, wymieszać, aż ten się rozpuści i na umyte, najlepiej rozczesane, ale mokre włosy wylać roztwór. Nie spłukiwać, tylko dac swobodnie wyschnąć włosom. Ja sobie teraz wprowadzę małe zmiany i będę je moczyła w w misce pełnej tego ,,wywaru'' (który musi sobie parę minutek odstać) przez około 10 minut, by włoski dobrze nasiąkneły. Jeżeli zechcesz, to dam Ci znać, po jakim czasie będą widoczne rezultaty . A co do cytryny -> po prostu wylewałam sok z jednej połówki na umyte mokre włoski i już .

Mam nadzieję, że pomogłam .


Aha i jeżeli dodasz za dużo miodu, to potem włosy ci trudniej wyschna i bd lepiące . Więc ostrożnie .

Edytowane przez blubleki
Czas edycji: 2008-09-22 o 17:10 Powód: dopiski :)
blubleki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 16:52   #6
Kinga04
Raczkowanie
 
Avatar Kinga04
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 216
Dot.: Samoistna zmiana koloru włosów.

Dziekuję bardzo mi pomogłaś ;** Bedę bardzo wdzieczna jak napiszesz po jakim czasie coś zauważysz bo chyba też wypróbuję tę metodę Poza tym tez mam czekoladowe włosy naturalnie
__________________
"Spójrzmy prawdzie w oczy, ludzie zawsze znajdą jakiś powód żeby nas nienawidzic zwłaszcza jeśli jesteśmy piękne " <3


www.pajacyk.pl




Kinga04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 23:02   #7
xpatusx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 161
Dot.: Samoistna zmiana koloru włosów.

Wiem, że temat stary ale wyszukiwałam w google cokolwiek o samoistnej zmianie koloru włosów i nie znalazłam nic konkretnego.
Mój naturalny kolor to ciemny blond. We wrześniu zafarbowałam włosy na cieeeeemny brąz, ale taki typowo ciemny ;D Mijały dnie, miesiące a ja nie miałam ŻADNYCH odrostów. Bałam się nie rosły mi włosy, aż któregoś dnia patrząc w lustro przy oknie zauważyłam około 3cm odrosty. Można je było zobaczyć tylko przy dobrym świetle. A różniły się od naturalnych jedynie blaskiem. W pokoju kompletnie niczego nie widać. Ja się w sumie z tego cieszę bo zawsze chciałam mieć ciemne włosy, ale zastanawiam się dlaczego tak się stało, że zmienił mi się kolor naturalnych włosów.
xpatusx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-18, 09:24   #8
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Samoistna zmiana koloru włosów.

Cytat:
Napisane przez xpatusx Pokaż wiadomość
Wiem, że temat stary ale wyszukiwałam w google cokolwiek o samoistnej zmianie koloru włosów i nie znalazłam nic konkretnego.
Mój naturalny kolor to ciemny blond. We wrześniu zafarbowałam włosy na cieeeeemny brąz, ale taki typowo ciemny ;D Mijały dnie, miesiące a ja nie miałam ŻADNYCH odrostów. Bałam się nie rosły mi włosy, aż któregoś dnia patrząc w lustro przy oknie zauważyłam około 3cm odrosty. Można je było zobaczyć tylko przy dobrym świetle. A różniły się od naturalnych jedynie blaskiem. W pokoju kompletnie niczego nie widać. Ja się w sumie z tego cieszę bo zawsze chciałam mieć ciemne włosy, ale zastanawiam się dlaczego tak się stało, że zmienił mi się kolor naturalnych włosów.
Twoje włosy nie stały się ciemniejsze w wyniku farbowania Włosy blond ciemnieją z wiekiem, poza tym, odrosty w kolorze popielatego ciemnego blondu zazwyczaj wydają się ciemne. Często jest tak, że włosy przy skórze głowy są ciemniejsze, niż reszta włosów, która rozjaśniła się podczas wiosny i lata w wyniku działania promieni słońca. Teraz Twoje blond odrosty nie miały nawet jak zjaśnieć. Jakbyś zapuściła całe swoje włosy, może by się okazało, że jest to już ciemniejszy kolor, ale przyczyną nie byłoby farbowanie. Zazwyczaj blond włosy stają się ciemniejsze bardzo powoli, tak, iż nie jest to zauważalne, ale jak nie ma już tych jaśniejszych końcówek nagle widać, że włosy nie są już tak jasne, jak były.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 19:21   #9
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Samoistna zmiana koloru włosów.

Wątek stary, ale myślę, że pasuje do mojego pytanie, więc odświeżam, żeby nie zakładać nowego =)

Otóż miałam kiedyś (jeszcze ze 2 lata temu) włosy w kolorze takim szaro-brązowym, raczej ciemne (w każdym razie blondem trudno było to nazwać). Potem używałam nafty kosmetycznej i włosy mi od niej nieco zjaśniały, więc przestałam ją używać bo mnie to troszkę przestraszyło XD Potem pofarbowałam włosy henną ELD, kolor chna. Nie bardzo chciała się zmyć, więc miałam widoczne odrosty, tylko, że te odrosty były dużo jaśniejsze od mojego "normalnego" koloru włosów. Obecnie nie mam już pozostałości henny (ścięłam, już dawno), a włosy dalej są jaśniejsze. Taki kolor popielaty, w słońcu można nawet powiedzieć, że jasny blond. Najbardziej widać tę zmianę na zdjęciach, często też zwracają na to uwagę znajomi albo dawno nie widziana rodzina. W lato troszkę zjaśniały mi włosy od słońca, ale to raczej pojedyncze pasemka, a to co urosło PO wakacjach też jest jasne.

Ten "nowy" kolor bardzo mi się podoba, ale zastanawia mnie dlaczego coś takiego się stało. Zawsze słyszałam, że samoistna zmiana koloru włosów jest niemożliwa, nie licząc ciemnienia włosów z wiekiem i siwienia.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 00:30   #10
minthairr
Rozeznanie
 
Avatar minthairr
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 639
Dot.: Samoistna zmiana koloru włosów.

Mi niestety nic rozjaśnić nie chce. Poza tym skoro i tak pojawiły by się nowe, ciemniejsze włosy to taka zabawa w zmianę koloru jest bez sensu.
__________________
minthairr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 11:32   #11
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Samoistna zmiana koloru włosów.

A dlaczego tak jest, że naturalne włosy blond ciemnieją? Jako dziecko miałam bardzo jasny blond, a teraz mam bardzo ciemny. Zdarzają się od tego wyjątki, czasem można spotkać kogoś dorosłego o bardzo jasnych włosach, lecz jest to bardzo rzadkie.
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-31, 13:08   #12
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Samoistna zmiana koloru włosów.

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
A dlaczego tak jest, że naturalne włosy blond ciemnieją? Jako dziecko miałam bardzo jasny blond, a teraz mam bardzo ciemny. Zdarzają się od tego wyjątki, czasem można spotkać kogoś dorosłego o bardzo jasnych włosach, lecz jest to bardzo rzadkie.
Bo komórki barwnikowe uaktywniają się z wiekiem. Włosy ciemnieją głównie w okresie dojrzewania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:10.