Niemcy IV :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-15, 12:46   #91
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Ja sie wczoraj zapisałam na kurs. A1... i zaczynam od 21 lutego
Babka próbowała mnie zmusic do napisania testu ale sie nie dałam jak mam zaczynać kurs to wole od podstaw, chociażbym miała sie na nim nudzić

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
ja od 3 lutego zaczynam i to mi baba bez testu powiedziala, a kurs juz trwa od poczatku listopada. na dniach mam tam podejsc napisac test ale tak jak tonia napisala tylko by byl. ja mam w calosci finansowany ale dlaczego to nie pytajcie bo nie wiem mozliwe ze przez to ze urzad sam mnie tam wysyla
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 12:48   #92
nobodysperfect
Wtajemniczenie
 
Avatar nobodysperfect
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Panowie Niemcowie
Wiadomości: 2 833
Dot.: Niemcy IV :)

Ja zaluje ze zapisalam sie na b2 dwa razy w tyg po 1,5 godziny. Chodzę tam pół roku i do dziś nauczyłam się tylko passiv i nowe słówka. Muszę grupę zmienic.
nobodysperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 12:54   #93
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez nobodysperfect Pokaż wiadomość
Ja zaluje ze zapisalam sie na b2 dwa razy w tyg po 1,5 godziny. Chodzę tam pół roku i do dziś nauczyłam się tylko passiv i nowe słówka. Muszę grupę zmienic.
to ja miałam tak w VHS, integracyjny intensywny ponoć, 2x po 3 godziny w tygodniu, nie wiem z jakiej paki to był intensywny, cena taka większa niż za normalny, taki sam materiał, ciągnął się jak flaki z olejem
(zabawy integracyjne jak dla dzieci, piosenki, łopatologicznie tłumaczone - na swój sposób fajne, ale intensywność polegała tylko na tym, że po prostu materiał był rozciągnięty na większą ilość godzin)
teraz chcę iść do inlinguy, nie ma u mnie we wsi więc będę dojeżdżać do Frankfurtu
__________________
Insta: holistraw

Edytowane przez slomka
Czas edycji: 2014-01-15 o 12:56
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 13:01   #94
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy IV :)

ja teraz mam niby ten intensywny ale raz w tygodniu po 2 godziny. niby sie czegos nauczylam ale wole miec codziennie zajecia by codziennie powoli powtarzac material a nie na leb na szyje przelatywac ksiazke bo przeciez trzeba sie zmiescic w czasie
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 13:09   #95
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy IV :)

Ja uczęszczałam do VHS, ale zrezygnowałam bo godziny mi nie odpowiadały, tam cały czas robiliśmy ćwiczenia z książki, nic poza tym. Teraz będę się przeprowadzać to mam nadzieję, że uda mi się zapisać do Lingua i zacząć intensywny kurs 4x w tygodniu, mam nadzieję że tam więcej będą wymagać
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 13:57   #96
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez nobodysperfect Pokaż wiadomość
Ja zaluje ze zapisalam sie na b2 dwa razy w tyg po 1,5 godziny. Chodzę tam pół roku i do dziś nauczyłam się tylko passiv i nowe słówka. Muszę grupę zmienic.
A ja mam dzisiaj z passivu test
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 14:15   #97
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Intensywny tez miałam do wyboru i pewnie bym sie skusila ale godziny mi nie pasują i zresztą kurs zaczął sie właśnie wczoraj...
A ile cie uczyni taki kursik? jeśli można wiedzieć? U mnie 88h za 197 euro w VHS.

Spoko zapraszam częściej

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
20 dni po 5 godzin dziennie jeżeli dobrze pamiętam.

100 € mam dofinansowania i wyjdzie mnie okolo 120 €. Też w VHS

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
Może zapytajcie w Urzędzie skarbowym Nam tam wsyztsko powiedzieli- powiedzieli ze nawet mozemy sobie wliczyc w koszty wyjazdy do pl w celach odwiedzin rodziny (koszt max 1000e). U nas było podobnie, tz mąz tez prace zaczął w polowie roku i pozniej zwrot dostalismy spory (nawet nie wiedzielismy)


Która twoja ulubiona?

Ja od 10 marca zaczynam tez kurs

Ale jak masz ten integracyjny dofinansowany to musisz zrobic test (przynajmniej nam w szkole tak mowili, bo to wymóg od urzędu)
Frankencenter
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 14:52   #98
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

O popatrz a u mnie intensiv 415 euro za 200h... od poniedziałku do czwartku od 13 do 17.. no ale ja sie nie kwalifikuje bo czesto gęsto do 15 w pracy jestem

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

A ja doczytałam właśnie że mój kurs to schnellkurs

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 14:53   #99
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Mój nie pracował pół roku tylko cały rok, ale od połowy roku dopiero mu dali III steuerklasse (od wtedy co myśmy dojechali). Na dojazdy do PL chcemy odliczyć, ale my się zastanawiamy czy nie da się normalnie na dwójkę dzieci całości odliczyć, czy to wystarczy czy nie I druga rzecz czy to, że się Kindergeld na dzieci dostaje to coś ujmuje w tym wzrocie z podatku czy jak?
Z tym już nie pomogę, bo mnie nie dotyczy, wiec sie nie pytalam

Cytat:
Napisane przez nobodysperfect Pokaż wiadomość
Ja zaluje ze zapisalam sie na b2 dwa razy w tyg po 1,5 godziny. Chodzę tam pół roku i do dziś nauczyłam się tylko passiv i nowe słówka. Muszę grupę zmienic.
Ja B2 bede miala 4 razy w tygodniu po 5h/dzień

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
to ja miałam tak w VHS, integracyjny intensywny ponoć, 2x po 3 godziny w tygodniu, nie wiem z jakiej paki to był intensywny, cena taka większa niż za normalny, taki sam materiał, ciągnął się jak flaki z olejem
(zabawy integracyjne jak dla dzieci, piosenki, łopatologicznie tłumaczone - na swój sposób fajne, ale intensywność polegała tylko na tym, że po prostu materiał był rozciągnięty na większą ilość godzin)
teraz chcę iść do inlinguy, nie ma u mnie we wsi więc będę dojeżdżać do Frankfurtu
Dziwny ten intensywny, mnie sie wydawalao ze intensywny to taki ze codzinnie Ja właśnie B1 robiłam w inligua i na B2 tez idę tam ( w VHS bylam tydzień i zrezygnowałam)

Cytat:
Napisane przez windowS17 Pokaż wiadomość
ja teraz mam niby ten intensywny ale raz w tygodniu po 2 godziny. niby sie czegos nauczylam ale wole miec codziennie zajecia by codziennie powoli powtarzac material a nie na leb na szyje przelatywac ksiazke bo przeciez trzeba sie zmiescic w czasie
Codzinne zajecia zdecydowanie lepsze

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
Frankencenter
Natępnym razem odwiedzę A mają tam sklep Kiko?
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 15:27   #100
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
O popatrz a u mnie intensiv 415 euro za 200h... od poniedziałku do czwartku od 13 do 17.. no ale ja sie nie kwalifikuje bo czesto gęsto do 15 w pracy jestem

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

A ja doczytałam właśnie że mój kurs to schnellkurs

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Ja nie pracuję

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
Z tym już nie pomogę, bo mnie nie dotyczy, wiec sie nie pytalam


Ja B2 bede miala 4 razy w tygodniu po 5h/dzień


Dziwny ten intensywny, mnie sie wydawalao ze intensywny to taki ze codzinnie Ja właśnie B1 robiłam w inligua i na B2 tez idę tam ( w VHS bylam tydzień i zrezygnowałam)


Codzinne zajecia zdecydowanie lepsze


Natępnym razem odwiedzę A mają tam sklep Kiko?
nie wiem, ja stale to samo odwiedzam A jaki ma asortyment?

Jestes z Norymbergi?

U mnie to wyglada tak - DM, Rossman, Karlstadt, Rewe, Media, Kaufland, Woolworth

Sorki jak zrobilam literowke w nazwach
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 15:49   #101
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
Ja nie pracuję



nie wiem, ja stale to samo odwiedzam A jaki ma asortyment?

Jestes z Norymbergi?

U mnie to wyglada tak - DM, Rossman, Karlstadt, Rewe, Media, Kaufland, Woolworth

Sorki jak zrobilam literowke w nazwach
Ja też nie

Kosmetyki kolorowe
Nie
Tego ostatniego nie znam

Edytowane przez tonia85
Czas edycji: 2014-03-04 o 20:09
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 16:11   #102
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
Ja też nie

Kosmetyki kolorowe
Nie, mieszkam w Ingolstadt (ok90km na południe,ale tylko 45 min pociągiem ), ale czesto tam bywam (na zmiane raz Munchen , raz Nurnberg )
Tego ostatniego nie znam
Możliwe że jest, to jest duża galeria. U bahna to przystanek Langwasser mitte.

Coś Ty nie znasz, uwielbiam ten sklep http://www.woolworth.de/

PS Ty masz bloga, który zaliczam do mych ulubionych?
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 17:19   #103
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

dla mnie blender to wlasnie Stabmixer i ja mam taki najprostszy z brauna:

http://www.seasonedwithlove.com/braun.jpg

mam go od 6lat i jestem bardzo zadowolona i wszystko nim robie

Butterfly_27 oni widza ze macie dzieci bo powinniescie miec w Verdienstabbrechnung Kinderfreibeträge..ja mam 2dzieci i tam jest 1,00..Finanzamt sam sprawdzi co Wam sie bardziej oplaca i jak ten Freibetrag bedzie tanmiej wychodzil niz Kindergeld to oni wtedy zwroca Wam ta roznice...No i jeszcze zalezy czy placicie Kirchensteuer i Solidaritätszuschlag...
__________________
16/2015

Edytowane przez ogorekpazurek
Czas edycji: 2014-01-15 o 17:36
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 18:48   #104
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Takie coś mam w domu i to totalnie nie to o co mi chodzi
Nie da się tym koktajlu zrobić
Ja chcę dzbanek, klik i mam koktajl

Chyba sobie kupię w prezencie jutro
a czemu nie da? Przeciez to tez robisz klik i sie robi tylko ze naczynie ma inna forme a nie dzbanek.

ja w tym dzwabku to u kolezanki robilam moja mieszanke przyprawowa, troche mu nie szlo , pewnie przez to ze pod nozykami jest jeszcze sporo placu. Dlugo trwalo zanim wszystko zmialilam jak chcialam i powiedzialam chlopu ze chce uniwersalny zerkleiner. Kupil mi ten i jestem zadowolona, ale ja koktajlu jeszcze w nim nie robilam, tylko przyprawe i mielilam chleb na bulke tarta. Koktajli nie pojam, ale czasami mi cos przejdzie przez glowe ze taki smooti moglabym sobie zrobic. To moze kiedys sprobuje, zobaczymy jak wyjdzie.
A wroc, robilam truskawki i wyszlo jak trzeba, wiec mysle ze inne owoce tez bedzie ok
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 18:53   #105
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a czemu nie da? Przeciez to tez robisz klik i sie robi tylko ze naczynie ma inna forme a nie dzbanek.

ja w tym dzwabku to u kolezanki robilam moja mieszanke przyprawowa, troche mu nie szlo , pewnie przez to ze pod nozykami jest jeszcze sporo placu. Dlugo trwalo zanim wszystko zmialilam jak chcialam i powiedzialam chlopu ze chce uniwersalny zerkleiner. Kupil mi ten i jestem zadowolona, ale ja koktajlu jeszcze w nim nie robilam, tylko przyprawe i mielilam chleb na bulke tarta. Koktajli nie pojam, ale czasami mi cos przejdzie przez glowe ze taki smooti moglabym sobie zrobic. To moze kiedys sprobuje, zobaczymy jak wyjdzie.
A wroc, robilam truskawki i wyszlo jak trzeba, wiec mysle ze inne owoce tez bedzie ok
Sorry Monika, muszę się odezwać, ale jak Mitsu chce inne to nie ma co jej przekonywać, że Ty masz inne i Tobie służy i cud miód

Każdemu pasi co innego
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 18:58   #106
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

a gdzie ja ja przekonuje? ja sie pytam czemu sie nie da ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 19:03   #107
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Niemcy IV :)

Hej, dziewczyny dawno mnie tu nie było, ale nauka mnie pochłoneła I z tym też do was przychodzę i proszę o pomoc bo nie radzę sobie z tą gramatyką mam napisać kilka zdań nie połączonych ze sobą z użyciem Partizip als Adjektiv i siedzę i nie daje rady. Pomożecie
Już wiem, jakoś dałam radę, nie wiem czy dobrze ale zobaczymy

Edytowane przez kinga1701
Czas edycji: 2014-01-15 o 21:58
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 20:46   #108
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a czemu nie da? Przeciez to tez robisz klik i sie robi tylko ze naczynie ma inna forme a nie dzbanek.

ja w tym dzwabku to u kolezanki robilam moja mieszanke przyprawowa, troche mu nie szlo , pewnie przez to ze pod nozykami jest jeszcze sporo placu. Dlugo trwalo zanim wszystko zmialilam jak chcialam i powiedzialam chlopu ze chce uniwersalny zerkleiner. Kupil mi ten i jestem zadowolona, ale ja koktajlu jeszcze w nim nie robilam, tylko przyprawe i mielilam chleb na bulke tarta. Koktajli nie pojam, ale czasami mi cos przejdzie przez glowe ze taki smooti moglabym sobie zrobic. To moze kiedys sprobuje, zobaczymy jak wyjdzie.
A wroc, robilam truskawki i wyszlo jak trzeba, wiec mysle ze inne owoce tez bedzie ok
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a gdzie ja ja przekonuje? ja sie pytam czemu sie nie da ;o)
Nie da się, bo jak napisałam, mam taki w domu
On ma za duże nożyki, bardziej do siekania.
Poza tym takie coś jest dla mnie nieporęczne i słabe do czyszczenia, a dzbanek jest idealny, mogę sobie z niego spokojnie nalewać, wypłukać wodą i wszystko cacy (dlatego nie chcę sokowirówki m. in. - za duzo czyszczenia ).
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 21:20   #109
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Niemcy IV :)

czyli teraz watek mikserowo-sokowirowkowy na topie

bylismy z tesciami w restauracji indyjskiej, alez sie objadlam, pysznosci takie

tonia podaj namiary na ten Twoj blog, ja slepa jestem i nie widze

Czarnulka czy juz wiadomo cos w wiadomej sprawie?

My tez sie bedziemy z rozliczeniem podatku bujac, bo nas za bardzo pokryli kosztami, dziady
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 21:37   #110
silencio
Wtajemniczenie
 
Avatar silencio
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 456
GG do silencio
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Ja sie wczoraj zapisałam na kurs. A1... i zaczynam od 21 lutego
Babka próbowała mnie zmusic do napisania testu ale sie nie dałam jak mam zaczynać kurs to wole od podstaw, chociażbym miała sie na nim nudzić

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Czarnulko

a w Kolonii się zapisałaś może? Bo ja też planuję, tylko się zebrać nie mogę ;-) No i się boję, że nie znajdę regularnego kursu po 18ej. Może ktoś coś słyszał o takim? Jakieś rekomendacje odnośnie szkoły? Widzę, że VHS uczęszczane ale nie do końca polecane...
__________________
ODLEWKI PERFUM NA WYMIANĘ (wymaga aktualizacji)

TARGOWISKO

STRAGANIK

Edytowane przez silencio
Czas edycji: 2014-01-15 o 21:42
silencio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 22:28   #111
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez silencio Pokaż wiadomość
Czarnulko

a w Kolonii się zapisałaś może? Bo ja też planuję, tylko się zebrać nie mogę ;-) No i się boję, że nie znajdę regularnego kursu po 18ej. Może ktoś coś słyszał o takim? Jakieś rekomendacje odnośnie szkoły? Widzę, że VHS uczęszczane ale nie do końca polecane...
A no zapisalam się do vhs w Köln na Lotharstraße wygoogluj sobie
Ten kurs jest właśnie od 18 do 21 jest też inny od 18.30

Cho ze mną razem będzie raźniej

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

Jak mnie ładnie poprosisz to jutro sprawdze ci grafik kursów po 18 bo mam takowy... tylko, że to jutro bo dziś mi sie już nie chce z wyrka ruszyć po tą broszurę

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 04:39   #112
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Butterfly_27 oni widza ze macie dzieci bo powinniescie miec w Verdienstabbrechnung Kinderfreibeträge..ja mam 2dzieci i tam jest 1,00..Finanzamt sam sprawdzi co Wam sie bardziej oplaca i jak ten Freibetrag bedzie tanmiej wychodzil niz Kindergeld to oni wtedy zwroca Wam ta roznice...No i jeszcze zalezy czy placicie Kirchensteuer i Solidaritätszuschlag...
tak płacimy obie rzeczy. Czyli jak np. podatku mamy wpłaconego 2500euro, a kinderergeldu dostaliśmy przez rok czasu 184euro x2osoby x12miesięcy= 4416eeuro rocznie (kidenrgeldu) a podatku jest te 2500, tzn żę nic nie dostaniemy?
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 07:27   #113
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Nie da się, bo jak napisałam, mam taki w domu
On ma za duże nożyki, bardziej do siekania.
Poza tym takie coś jest dla mnie nieporęczne i słabe do czyszczenia, a dzbanek jest idealny, mogę sobie z niego spokojnie nalewać, wypłukać wodą i wszystko cacy (dlatego nie chcę sokowirówki m. in. - za duzo czyszczenia ).
Moze i racja, moze inne owoce juz tak nie zrobi na mus jak truskawki( sprobuje posiekac jablka bede miala do nalesnikow, ale co do mycia to musisz miec cos innego. U mojego sie nozyki wyciagaja i nie ma problemu z myciem( za to ten dzbanek u kolezanki - nozyki byly na stale musialam uwazac zeby wygarnac moje posiekane ziola), jedynie nalewanie to wiadomo, dziubka nie ma, wiec strumien moze byc szerszy i do mniejszego otworu sie tak latwo nie trafi hihihi ale ja mam lejki w domu ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 09:27   #114
carolcia88
Rozeznanie
 
Avatar carolcia88
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 592
Dot.: Niemcy IV :)

Witam Was po przerwie
Dotarliśmy na miejsce - powoli się osiedlamy i mam pytanie:
w jakim banku konto polecacie??
zależy mi na tym aby to było internetowe konto (tzn żebym nie musiała po kasę biegać do banku), aby były bezpłatne wypłaty z bankomatów i płatności kartą i żeby były bezpłatne przelewy do Polski...
mam nadzieję że za dużo nie oczekuję
i że mi podpowiecie co wybrać, ewentualnie napiszcie w jakich bankach Wy macie to sobie przejrzę ich oferty
Z góry serdecznie dziękuję i życze Wam wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
__________________
carolcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 09:58   #115
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez carolcia88 Pokaż wiadomość
Witam Was po przerwie
Dotarliśmy na miejsce - powoli się osiedlamy i mam pytanie:
w jakim banku konto polecacie??
zależy mi na tym aby to było internetowe konto (tzn żebym nie musiała po kasę biegać do banku), aby były bezpłatne wypłaty z bankomatów i płatności kartą i żeby były bezpłatne przelewy do Polski...
mam nadzieję że za dużo nie oczekuję
i że mi podpowiecie co wybrać, ewentualnie napiszcie w jakich bankach Wy macie to sobie przejrzę ich oferty
Z góry serdecznie dziękuję i życze Wam wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Witam, mój ma sparkasse i robi bez problemu przelewy w euro na ING (bank śląski) za darmo. Pieniądze ze sparkassy wyciągasz w bankomatach, u mnie nie ma problemu jest ich pełno a płacić kartą tak samo można

Edytowane przez Butterfly_27
Czas edycji: 2014-01-16 o 10:00
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 10:36   #116
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
Możliwe że jest, to jest duża galeria. U bahna to przystanek Langwasser mitte.

Coś Ty nie znasz, uwielbiam ten sklep http://www.woolworth.de/

PS Ty masz bloga, który zaliczam do mych ulubionych?
Dzięki za info Zapisałam sobie A jaka linia jedzie?
Nie znam Pewnie w moim miescie nie ma, to jak sie wybiore w Twoje strony to pozwiedzam

A nie wiem, moj blog raczje nie jest jakis za ciekawy, bo pisze tylko recenzje i czasami sie pochwale co kupilam lub zuzyłam

Cytat:
Napisane przez julkakulka Pokaż wiadomość
czyli teraz watek mikserowo-sokowirowkowy na topie

bylismy z tesciami w restauracji indyjskiej, alez sie objadlam, pysznosci takie

tonia podaj namiary na ten Twoj blog, ja slepa jestem i nie widze

Czarnulka czy juz wiadomo cos w wiadomej sprawie?

My tez sie bedziemy z rozliczeniem podatku bujac, bo nas za bardzo pokryli kosztami, dziady
tutaj
Jak pokryli kosztami?

Myw ogole sie balismy ze bedziemy musieli sporo doplacic, bo mąz podał ze jestesmy katolikami,a nam nie pobierali podatku koscielnego Teraz dopiero przyszedl list ze mamy zaplacic 45 euro podatku, ale to za malo -no i zatsnawiam sie czy nie pobiora teraz za caly ten okres co nie brali (czyli 1,5 roku)
Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
Witam, mój ma sparkasse i robi bez problemu przelewy w euro na ING (bank śląski) za darmo. Pieniądze ze sparkassy wyciągasz w bankomatach, u mnie nie ma problemu jest ich pełno a płacić kartą tak samo można
My tez mamy w Sparkasse
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 11:26   #117
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
Witam, mój ma sparkasse i robi bez problemu przelewy w euro na ING (bank śląski) za darmo. Pieniądze ze sparkassy wyciągasz w bankomatach, u mnie nie ma problemu jest ich pełno a płacić kartą tak samo można
My też
Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
Dzięki za info Zapisałam sobie A jaka linia jedzie?
Nie znam Pewnie w moim miescie nie ma, to jak sie wybiore w Twoje strony to pozwiedzam

A nie wiem, moj blog raczje nie jest jakis za ciekawy, bo pisze tylko recenzje i czasami sie pochwale co kupilam lub zuzyłam


tutaj
Jak pokryli kosztami?

Myw ogole sie balismy ze bedziemy musieli sporo doplacic, bo mąz podał ze jestesmy katolikami,a nam nie pobierali podatku koscielnego Teraz dopiero przyszedl list ze mamy zaplacic 45 euro podatku, ale to za malo -no i zatsnawiam sie czy nie pobiora teraz za caly ten okres co nie brali (czyli 1,5 roku)

My tez mamy w Sparkasse

U1 jak dobrze pamiętam Uwielbiam Woolworth, maja duzo wyprzedaży i piękne obrazy
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 11:32   #118
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

tonia, widze maseczke Cattier. Ja planuje sobie zakup tej gotowej czytslam duzo dobrego, ale chyba biala albo rozowa glinke bym wolala i jeszcze peeling ciekawy, ale z drugiej strony , peeling to strata pieniadzy.

No i piaskowy lakier RdL. Ale cudenko, sliczny. jak bym miala takie lapska jak ty i takie piekne skorki( tzn ich nie miala) to tez bym co chwilke pazury malowala ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 11:53   #119
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
U1 jak dobrze pamiętam Uwielbiam Woolworth, maja duzo wyprzedaży i piękne obrazy
DziękiTo koniecznie tak zajrzę

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
tonia, widze maseczke Cattier. Ja planuje sobie zakup tej gotowej czytslam duzo dobrego, ale chyba biala albo rozowa glinke bym wolala i jeszcze peeling ciekawy, ale z drugiej strony , peeling to strata pieniadzy.

No i piaskowy lakier RdL. Ale cudenko, sliczny. jak bym miala takie lapska jak ty i takie piekne skorki( tzn ich nie miala) to tez bym co chwilke pazury malowala ;o)
Mam z różową glinką Jest bardzo fajna Lepsza od tej z zieloną Peeling pewnie byłby za słaby dla mnie, wiec mnie nie kusi Ale najbardzije chce ich serum/krem do biustu- podobno świetny jest, tylko na razie szkoda mi dać az 23e
Dzięki Ale tak naprawdę nie mam takich cały czas- muszę sporo sie napracować zeby tak wygłądaly (już nie wyobrażam sobie jak te dziewczyny dbają, które maja takie idealne), a najcześciej mam lenia: nie znoszę sie robić paznokci (tak jak i brwi)
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 11:57   #120
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
Mam z różową glinką Jest bardzo fajna Lepsza od tej z zieloną Peeling pewnie byłby za słaby dla mnie, wiec mnie nie kusi Ale najbardzije chce ich serum/krem do biustu- podobno świetny jest, tylko na razie szkoda mi dać az 23e
Dzięki Ale tak naprawdę nie mam takich cały czas- muszę sporo sie napracować zeby tak wygłądaly (już nie wyobrażam sobie jak te dziewczyny dbają, które maja takie idealne), a najcześciej mam lenia: nie znoszę sie robić paznokci (tak jak i brwi)
ołłłł jes, ja też nie lubię a w ogóle ostatnio pojawiły mi się takie grudki na policzkach małe, zatykają się pory, nie wiem czemu, traktuję twarz glinką ghashol (czy jakoś tak, z Organiqe), myję ładnie, korundem traktuję i pojawiają się takie niespodzianki, po prostu sobie są Tonia, doradź coś
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.