Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Druga czesc wątku nosić będzie nazwę:
Były bąki, kupy i marudzenia, od dziś myślimy co dzieciom dać do jedzenia. 1 2,78%
Marchew, jabłko i ziemniaczek, niech nam rośnie zdrowo każdy dzieciaczek. 0 0%
Nasze pociechy poznają nowe smaczki i w miseczkach znajdują marchew, dynię i ziemniaczki. 1 2,78%
Daj mi tę noc, tę jedną noc! Przespaną noc- tę jedną noc! 3 8,33%
Mama biega już od rana, chociaz mocno niewyspana! 0 0%
Skazy, krostki i wysypki- od tygodni męczą wszystkich! 0 0%
Ach to wszystko trudne strasznie- niech to dziecko wreszcie zaśnie! 1 2,78%
Gdzieś promocja na pampersy? Wątek nasz wie o tym pierwszy! 3 8,33%
Uff jak gorąco! Puff jak gorąco! Słuchają maluchy nieustająco 0 0%
Lokomotywa i kaczka dziwaczka to repertuar dla każdego dzieciaczka 0 0%
Na pierwszy ząbek czekamy i dietę malucha rozkminiamy. 1 2,78%
W głos się śmieją dzieci nasze, zaraz będą wciinać kaszę! 9 25,00%
Mama pokaż cały świat, bo ja nie chce lezeć tak! 11 30,56%
Zieleń, złoto, jajecznica- w kupie cała okolica! 1 2,78%
Już marchewka się szykuje, mama dziecku ją gotuje! 2 5,56%
ostre tutaj są rozmowy, wątek mamy odlotowy! 1 2,78%
Rozszerzania diety czas - oby kolki poszły w las! 1 2,78%
Marchew, jabłko dobra rzecz - oby kolki poszły precz 1 2,78%
mamusie listopad-grudzień. 0 0%
Głosujący: 36. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-16, 13:18   #2401
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
Mała zważona i pomierzona dziś kończymy 7 tygodni z wagą 5105g (trochę zwolniła z przybieraniem) 58 cm długości i główką 40,5 cm.

Cytat:
Napisane przez lusesita23 Pokaż wiadomość
hm, ja bym chyba zadzwonila do lekarza..
u mojej tez cos w nosku siedzi - cieszyla się jak jej zakrapilam i odciagalam-ale prawie nic nie wyciagnelam, teraz patrze,ze nosek czysty
ela też się cieszy jak jej nos czyszcze
Cytat:
Napisane przez aaby Pokaż wiadomość
Sukienka na chrzciny.
Doradzcie: rajstopy czarne kryjace czy cieliste. Buty beda czarne.
ładna mi się widzą kryjące czarne
Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Wrócilismy z przychodni i ze spacerku

Niestety nie mam dobrych wieści Tymek ma podejrzenie AZS aczkolwiek jest nadzieja że to jednak nie to.Oby
Na razie mam odstawić Dzidziusia do prania i zastosować Lovelę.Żadnych płynów do płukania.I odstawić mleko.Smarować maścią cholesterolową.
Powinno pomóc.
Zapisałam nas do dermatologa na 26 lutego dopiero,ale będę obserwować te zmiany-jak nie przejdzie albo nasili się to pójdę wcześniej.Boję się diagnozy
a może to tylko fałszywa diagnoza pediatry?
trzymam kciuki żeby nie było to!


wróciłam ze spaceru zmarzłam jak nie wiem, musze poszukać mufek do wózka, kupić ciepłe leginsy i zakładać ciepły sweter
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 13:29   #2402
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez aaby Pokaż wiadomość




Jestem zielona!

lineczka, śliczne rolety!



Heloł!
Byliśmy wczoraj na zakupach - w końcu! Samochód naprawiony, więc pojechaliśmy...
Niestety mała ma ostatnio bardzo marudne popołudnia i tak też było wczoraj - 2x karmienie (w tym raz na parkingu w samochodzie ), a i tak w drodze do domu był kolejny alarm... No ale zakupy z głowy.
Odebrałam fotoksiążki (nie jestem zadowolona, niektóre zdjęcia są jakby wyostrzone Nie reklamowałam, bo nie ma na to czasu, ale skrobnę im maila co o tym myślę) i książeczki dla małej (jak zamawiałam, to on line były już tylko 6m+, więc wzięłam na miejscu jeszcze jedną 3m+ - i choć cena była 9,99, to przy kasie okazało się, że 4,99 ). I kupiłam kieckę na chrzciny - fuksjową Niestety nie ma foto w necie
Kupiliśmy też mężowi koszulę i krawat... i wróciliśmy spłukani


Mała teraz chyba zasnęła na moment więc muszę się ekspresowo ogarnąć i może wyjdziemy na krótki spacer. Z resztą i tak nie mam z czego obiadu ugotować więc muszę wyjść.

Miła niespodzianka
Mnie tez przy kasie spotkała więc wróciłam i wzięłam 6 sztuk
Cytat:
Napisane przez Sylwiaaa88 Pokaż wiadomość
Nie wiem nie potrafię go zrozumieć, zastanawia mnie to dlaczego on z cyca tyle czasu potrafi jeść i robi tylko 10 min przerwy i ryk że do cyca, a przy tym odbija mu się z 5 razy i to przy cycu? Do tej pory robiliśmy tak że cyc jak już pojadł i wypluł to do odbicia i jak nadal był płacz to butla z mm, czasem zjadł 60 ml czasem 30 i był spokój a jak sam cyc to może jesc cały dzień
W trakcie karmienia odbija się młodemu nawet 2 razy a potem jak biorę na ramię to pójdą nieraz kolejne 2 beki.
Czasem tylko raz mu się odbije
Może mały ma potrzebę ssania niezaspokojoną?Nie oszukasz go smoczkiem?
Widocznie lubi mamusi cycuś
Cytat:
Napisane przez lusesita23 Pokaż wiadomość
u nas tez mala moglaby jesc z cyca caly dzien...
ale staram sie robic jej przerwy.najlepsza przerwa to spacer

i juz mm w ogole nie chce...

a po cycu odbija jak po mm,czasem kilka razy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Czyli juz tylko i wyłącznie kp?

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
Witamy się po szczepieniu. W efekcie dostała tylko na pneumokoki, a skojarzoną za tydzień będziemy mieć. Mam nadzieję, że obejdzie się bez skutków ubocznych.

Mała zważona i pomierzona dziś kończymy 7 tygodni z wagą 5105g (trochę zwolniła z przybieraniem) 58 cm długości i główką 40,5 cm.
Tymek ma taki sam obwód główki

Cytat:
Napisane przez anulka2205 Pokaż wiadomość
czemu tylko pneumo?? my dziś też byłyśmy- skojarzona+ rota+ pneumo= jestem goła i wesoła
I jak wszystko ok?
Cytat:
Napisane przez aaby Pokaż wiadomość
Sukienka na chrzciny.
Doradzcie: rajstopy czarne kryjace czy cieliste. Buty beda czarne.
Fajna
Przymierzyłabym obydwa warianty ale chyba lepiej pasują cieliste

Maomami Nie smutaj się

Wstawiłam pierwszy raz czyste wyprasowane ciuszki do prania
Tak duzo ostatnio prasowalłam i wszystko na marne od nowa trzeba prać i prasować eh...


Napiszę Wam jaka miałam przygodę ze smoczkiem.Ubrałam małego w przychodni i dałam mu smoka do buzi ,po czym kladę do gondoli i smoczka nie ma.Przetrzepałam wózek,rozebrałam go od nowa,pomacałam kombinezon,bluzę i nic-smoczek zaginął.Poszłam do gabinetu i tam też go nie ma.Myślę sobie dziwne to, może ze mną cos nie tak?Po drodze jednak mały zasnał a ja zauwazyłam jakieś dziwne na zgrubienie na cycu.I co jest smoczek-wpadł do kieszonki(miałam bluzkę z kieszonkami).
Mały tak wycelowal że wpadl do środka. Ot taka złośliwość rzeczy martwych

O syrena sie włączyła.....
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 13:33   #2403
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez lusesita23 Pokaż wiadomość
a my tylko na podstawowe się zdecydowaliśmynawet nie skojarzone...
pediatra namawialnas tylko na rotawirusy,ale sam stwierdził,ze to wszystkie dzieci przechodzą prawie, bo to biegunka itd.
tylko trzeba w pore zauwazyc,a nie czekac,az się dziecko odwodni...
my się zastanawialiśmy na co się zdecydować, w końcu zdecydowaliśmy się na komplet szczepień, żeby sobie później nie wyrzucać, że można było zaszczepić a się tego nie zrobiło. A skojarzone, bo wolałam, żeby była ukłuta raz.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 13:34   #2404
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez aaby Pokaż wiadomość
Sukienka na chrzciny.
Doradzcie: rajstopy czarne kryjace czy cieliste. Buty beda czarne.
czarne kryjące

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Wrócilismy z przychodni i ze spacerku

Niestety nie mam dobrych wieści Tymek ma podejrzenie AZS aczkolwiek jest nadzieja że to jednak nie to.Oby
Na razie mam odstawić Dzidziusia do prania i zastosować Lovelę.Żadnych płynów do płukania.I odstawić mleko.Smarować maścią cholesterolową.
Powinno pomóc.
Zapisałam nas do dermatologa na 26 lutego dopiero,ale będę obserwować te zmiany-jak nie przejdzie albo nasili się to pójdę wcześniej.Boję się diagnozy
Oby się nie potwierdziło.
A wkleisz zdjęcie jak to wygląda u Was?
Powiem Ci na pocieszenie, że z tego co wiem, to często pediatrzy na jakąkolwiek wysypkę to od razu stwierdzają skazę białkową albo AZS. Tak w razie czego. A tak naprawdę czasami sami nie wiedzą.

lineczka, mam te same pojemniki z Ikei. Zawsze marudziłam, że mi te najmniejsze do niczego się nie przydają. A tu teraz się przydadzą. Tzn u mnie to jeszcze spoooooro czasu,ale kiedyś w końcu nastąpi ten moment.

De, zdrówka dla Daniela! I dzięki za instrukcję co do mrożenia pokarmów

Dziewczyny karmiące piersią: podajecie dzieciom wodę do picia? Moja siostra mówi, żebym podawała małej to się przyzwyczai do jej smaku (a raczej braku smaku ). Ale wszędzie piszą, żeby nie dopajać wodą przy kp.
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 13:34   #2405
sorento
Rozeznanie
 
Avatar sorento
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 665
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cześć
Wpadłam na chwilkę, żeby potem nie mieć za dużo do nadrabiania I tak jestem w plecy z końcówką poczekalni i początkiem odchowalni, ale ja to doczytam w końcu
A tak w ogóle to chcecie opis porodu? Bo mi się przypomniało, że nie napisałam jeszcze

xxxMikixxxza operację Oby udało się też zachować mleczko

Cytat:
Napisane przez agnieszka255 Pokaż wiadomość
hurrrrra! Aniulkę przenoszą na oddział pediatryczny ale przewożą ją karetka do innego szpitala. bedę mogła się nią wreszcie zająć))
super wieści
Myślałam o Was cały czas, nawet jak nie miałam czasu tu zajrzeć i trzymałam kciuki za Anulkę i za Was, żebyście znaleźli siły na całą sytuację Oby szybko Anię podtuczyli i do domku

ryba i co? idziecie we wtorek do księżulka?
Oj, wybieranie rzeczy do domku super, jeszcze sponsor by się przydał i by było mega
Dużo zdrówka , oby Kacperek się nie zaraził. Akurat teraz Cię dopadło jak musisz być na najwyższych obrotach przed chrzcinami
A na usg też idź, wiadomo, że zawsze jakieś obawy są, ale lepiej się kontrolować

89Beatka za egzamin, mam nadzieję, że z Liwką lepiej

paulinaizabelaza wagę Majeczki

Kociak za fotelik Bezpieczeństwo maluszka najważniejsze

De28aż sobie Twojego posta zapisałam jak przyjdzie czas zupek to będę korzystać z rad doświadczonej mamy, dziękuję
Dobrze, że Danielkowi wraca apetyt, znak że choróbsko odpuszcza, oby

lineczka ale super ta roleta

sylwiaaa mój łobuziak też by siedział na cycu przez pół dnia gdyby mu pozwolić Zresztą dziś rano miał taką fazę....

maoamiczemu humor do bani???
A dla kuriera

Anoula za szczepienie i wagę

aaby fajna kieca!!! A co do rajstop to czarne mi się by ładnie komponowały z ciemnymi dodatkami, taki fajny kontrast do tego koloru. A jak bez takich wyrazistych dodatków to cieliste bym chyba ubrała.

nemosek oby to nie AZS A tą wysypkę tylko na buźce ma?
__________________
My

nasz synek
sorento jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 13:35   #2406
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Nemosek a skąd u Was podejrzenie AZS?
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 13:40   #2407
sorento
Rozeznanie
 
Avatar sorento
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 665
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Napiszę Wam jaka miałam przygodę ze smoczkiem.Ubrałam małego w przychodni i dałam mu smoka do buzi ,po czym kladę do gondoli i smoczka nie ma.Przetrzepałam wózek,rozebrałam go od nowa,pomacałam kombinezon,bluzę i nic-smoczek zaginął.Poszłam do gabinetu i tam też go nie ma.Myślę sobie dziwne to, może ze mną cos nie tak?Po drodze jednak mały zasnał a ja zauwazyłam jakieś dziwne na zgrubienie na cycu.I co jest smoczek-wpadł do kieszonki(miałam bluzkę z kieszonkami).
Mały tak wycelowal że wpadl do środka. Ot taka złośliwość rzeczy martwych

Co do prania, wiem co czujesz Tomciowi w szpitalu wyskoczyło uczulenie na płyn do prania Cała komoda ciuszków pięknie popranych, poprasowanych poszła do pralki Do dziś jest w niej chaos

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny karmiące piersią: podajecie dzieciom wodę do picia? Moja siostra mówi, żebym podawała małej to się przyzwyczai do jej smaku (a raczej braku smaku ). Ale wszędzie piszą, żeby nie dopajać wodą przy kp.
Nad tym samym się wczoraj z mężem zastanawialiśmy, ale do póki co nie dajemy.
__________________
My

nasz synek
sorento jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 13:53   #2408
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
czarne kryjące


Oby się nie potwierdziło.
A wkleisz zdjęcie jak to wygląda u Was?
Powiem Ci na pocieszenie, że z tego co wiem, to często pediatrzy na jakąkolwiek wysypkę to od razu stwierdzają skazę białkową albo AZS. Tak w razie czego. A tak naprawdę czasami sami nie wiedzą.

lineczka, mam te same pojemniki z Ikei. Zawsze marudziłam, że mi te najmniejsze do niczego się nie przydają. A tu teraz się przydadzą. Tzn u mnie to jeszcze spoooooro czasu,ale kiedyś w końcu nastąpi ten moment.

De, zdrówka dla Daniela! I dzięki za instrukcję co do mrożenia pokarmów

Dziewczyny karmiące piersią: podajecie dzieciom wodę do picia? Moja siostra mówi, żebym podawała małej to się przyzwyczai do jej smaku (a raczej braku smaku ). Ale wszędzie piszą, żeby nie dopajać wodą przy kp.
teoretycznie nie trzeba podawać,ale mi srodowiskowa i lekarz powiedzieli,zeby dawac, bo jest sezon grzewczy i malej się chce pic.
daliśmy-przyssala się jak nie wiem
niby nasze mleko to jest i jedzenie i picie i maluszkowi nie trzeba nic więcej,ale jak widać-mala potrzebowala.a zaszkodzić to nie zaszkodzi
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 13:58   #2409
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość


ela też się cieszy jak jej nos czyszcze

ładna mi się widzą kryjące czarne


a może to tylko fałszywa diagnoza pediatry?
trzymam kciuki żeby nie było to!


wróciłam ze spaceru zmarzłam jak nie wiem, musze poszukać mufek do wózka, kupić ciepłe leginsy i zakładać ciepły sweter
mam nadzieje ze pomylila sie
mam wrazenie za oni jakakolwiek wysypke ,zaczerwienienie biora od razu za azs,łojotokowe zapalenie skory itp
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 13:59   #2410
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Miła niespodzianka
Mnie tez przy kasie spotkała więc wróciłam i wzięłam 6 sztuk

W trakcie karmienia odbija się młodemu nawet 2 razy a potem jak biorę na ramię to pójdą nieraz kolejne 2 beki.
Czasem tylko raz mu się odbije
Może mały ma potrzebę ssania niezaspokojoną?Nie oszukasz go smoczkiem?
Widocznie lubi mamusi cycuś

Czyli juz tylko i wyłącznie kp?


Tymek ma taki sam obwód główki


I jak wszystko ok?

Fajna
Przymierzyłabym obydwa warianty ale chyba lepiej pasują cieliste

Maomami Nie smutaj się

Wstawiłam pierwszy raz czyste wyprasowane ciuszki do prania
Tak duzo ostatnio prasowalłam i wszystko na marne od nowa trzeba prać i prasować eh...


Napiszę Wam jaka miałam przygodę ze smoczkiem.Ubrałam małego w przychodni i dałam mu smoka do buzi ,po czym kladę do gondoli i smoczka nie ma.Przetrzepałam wózek,rozebrałam go od nowa,pomacałam kombinezon,bluzę i nic-smoczek zaginął.Poszłam do gabinetu i tam też go nie ma.Myślę sobie dziwne to, może ze mną cos nie tak?Po drodze jednak mały zasnał a ja zauwazyłam jakieś dziwne na zgrubienie na cycu.I co jest smoczek-wpadł do kieszonki(miałam bluzkę z kieszonkami).
Mały tak wycelowal że wpadl do środka. Ot taka złośliwość rzeczy martwych

O syrena sie włączyła.....
tak

to ma cela
Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
my się zastanawialiśmy na co się zdecydować, w końcu zdecydowaliśmy się na komplet szczepień, żeby sobie później nie wyrzucać, że można było zaszczepić a się tego nie zrobiło. A skojarzone, bo wolałam, żeby była ukłuta raz.
racja, ale jednak M. mnie przekonal,zeby zaszczepić "po staremu".
nam pediatra mowil,ze meningo i pneumo to jak się podrozuje dużo (zagranica itd.).

w sumie wkurza mnie takie najezdzanie na wrazliwosc rodzicow:CHYBA NIE CHCESZ ZEBY TWOJE DZIECKO TAK CIERPIALO????
a o skuteczności już się nie mowi

ale to BARDZO indywidulana sprawa...i kontrowersyjna

ide z mala na spacer, piersi musza mi odpocząć
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 14:03   #2411
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
mam nadzieje ze pomylila sie
mam wrazenie za oni jakakolwiek wysypke ,zaczerwienienie biora od razu za azs,łojotokowe zapalenie skory itp
żeby później nie było że niezdiagnozowane

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez lusesita23 Pokaż wiadomość
tak

to ma cela

racja, ale jednak M. mnie przekonal,zeby zaszczepić "po staremu".
nam pediatra mowil,ze meningo i pneumo to jak się podrozuje dużo (zagranica itd.).

w sumie wkurza mnie takie najezdzanie na wrazliwosc rodzicow:CHYBA NIE CHCESZ ZEBY TWOJE DZIECKO TAK CIERPIALO????
a o skuteczności już się nie mowi

ale to BARDZO indywidulana sprawa...i kontrowersyjna

ide z mala na spacer, piersi musza mi odpocząć
no my byłyśmy szczepione zwykłymi i żyjemy. Teraz już czasem nie wiadomo w co wierzyć, ale jakąś decyzję trzeba podjąć.
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 14:07   #2412
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
czarne kryjące


Oby się nie potwierdziło.
A wkleisz zdjęcie jak to wygląda u Was?
Powiem Ci na pocieszenie, że z tego co wiem, to często pediatrzy na jakąkolwiek wysypkę to od razu stwierdzają skazę białkową albo AZS. Tak w razie czego. A tak naprawdę czasami sami nie wiedzą.

lineczka, mam te same pojemniki z Ikei. Zawsze marudziłam, że mi te najmniejsze do niczego się nie przydają. A tu teraz się przydadzą. Tzn u mnie to jeszcze spoooooro czasu,ale kiedyś w końcu nastąpi ten moment.

De, zdrówka dla Daniela! I dzięki za instrukcję co do mrożenia pokarmów

Dziewczyny karmiące piersią: podajecie dzieciom wodę do picia? Moja siostra mówi, żebym podawała małej to się przyzwyczai do jej smaku (a raczej braku smaku ). Ale wszędzie piszą, żeby nie dopajać wodą przy kp.
otóz to zgadzam sie.ale z drugiej strony moze lepiej ze uprzedzaja, a czlowiek od razu sobie dobierze do glowy ale w sumie jak tutaj sie nie przemowac

zaraz postaram sie zrobic bo karmie, gotuje zupe i pisze na wizzu
jestem dobrej mysli, na razie nie nakrecam sie,bede obserwowac i zobaczymy.

woda nie dopajam

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

SORENTO pewno ze chcemy opis skorke szorstka mamy na czolku i na nozkach takie placki luszczace sie i szorstkie lekko zaczerwienione.

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
Nemosek a skąd u Was podejrzenie AZS?
mamy wysypke na cole i nozkach.
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 14:15   #2413
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

.
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani


Edytowane przez anka_85
Czas edycji: 2014-01-25 o 13:42
anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 14:30   #2414
Olenka_24
Zadomowienie
 
Avatar Olenka_24
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 831
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Hej dziewczyny !

Wybaczcie że nie cytuję i będę się wybiórczo odnosić ale ostatnio to mam budyń zamiast mózgu chyba

Lineczka - rolety zaczepiste, bardzo mi się podobają

De - zdrówka dla Danielka, podziwiam Cię że tak wszystko ogarniasz, ja to bym pewnie nie wiedziała w co ręce włożyć

Agnieszka - bardzo się cieszę z dobrych wiadomości ! Ania jest śliczna

Rybka - pytałaś o huggisy czy jak to się pisze ja mam tylko jedno z nimi doświadczenie i to złe. Otóż w szpitalu jeszcze jak młody miał fototerapię jakaś położna przez pomyłkę założyła mu właśnie hugisa zamiast mojego papmka. Efekt był taki że młody w nocy cały był przesikany łącznie z kocykiem w którym spał. Masakra po prostu, a miał może z 3 dni wtedy. Także ja nie polecam

Dziewczyny mam pytanie za 100 punktów, mianowice co robicie teraz na obiady ? zakładając oczywiście mało czasu
__________________

Olenka_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 14:36   #2415
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Witam się z małą na klacie cały dzisiejszy dzień malutka domaga się mamusi.Nie mige wyjść z pokoju, ba! Nie mogę nic innego robić tylko zajmować się nią bo inaczej płacz

Lineczko dzięmuję bardzo za zdjęcie jak uda mi sie wejsc na kompa to zobacze po komentarzach dziewczyn nie moge sie doczekać
De dobrze że Danielek odzyskał apetyt.Oby to natręctwo już nie wróciło.
Aaby super ze zakupy udane

Cytat:
Napisane przez maomami Pokaż wiadomość
coraz lepsze wiadomości!!!!!!!!!!!

A jak u Ciebie z pokarmem?? Karmisz jeszcze piersią???

My przemywaliśmy przegotowaną wodą i tyle

Trzymamy mocno kciuki

My dostaliśmy huggiesy 1 i ja np byłam z nich zadowolona

Powariował ten ksiądz?!?!?!
Super się robi takie zakupy, tylko przy kasie jest troche mniej sympatycznie.

Oj macie teraz roboty przed chrzcinami

Jak Liwka dzisiaj?????

za piękna wagę Majeczki

Kurcze szkoda dzieciaczka zawsze! Obymu szybko przeszło to pieroństwo

Superancka!!!!

Dzień dobry, Zuzula właśnie zasnęła,pojedzona pewnie z 40 minut pośpi. Ja mam kiepski humor no ale mniejsza o to.
Był wczoraj ten kurier i debil przyznał się że jednak go nie było dzień wcześniej, dzwonił do mnie jak ma trafić, to mu powiedziałam że tak jak poprzedniego dnia trafił bez problemów, patafian

hehe to mu dogadałaś




Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
Witamy się po szczepieniu. W efekcie dostała tylko na pneumokoki, a skojarzoną za tydzień będziemy mieć. Mam nadzieję, że obejdzie się bez skutków ubocznych.

Mała zważona i pomierzona dziś kończymy 7 tygodni z wagą 5105g (trochę zwolniła z przybieraniem) 58 cm długości i główką 40,5 cm.
Woow piękna waga

Beatko jak Liwia dziś się czuje

Na telefonie ta ilość stron mnie przeraza do nadrobienia„a w efekcie na kompie pewnie to ze dwie,trzy strony


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Co do rozszerzenia diety, to mam nadzieje karmić samą piersią do 6 miesięcy, idopiero rozszerzać dietę.
Też nie zamierzam nic dosładzać.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 14:41   #2416
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

http://www.sfora.pl/Obrzydliwe-uzale...pieluch-a63738
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 14:48   #2417
Olenka_24
Zadomowienie
 
Avatar Olenka_24
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 831
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Dziewczyny napiszcie jeszcze proszę jakie macie maty edukacyjne bo nie mam bladego pojęcia co kupić
__________________

Olenka_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 14:59   #2418
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez lusesita23 Pokaż wiadomość
hm, ja bym chyba zadzwonila do lekarza..
u mojej tez cos w nosku siedzi - cieszyla się jak jej zakrapilam i odciagalam-ale prawie nic nie wyciagnelam, teraz patrze,ze nosek czysty




a my tylko na podstawowe się zdecydowaliśmynawet nie skojarzone...
pediatra namawialnas tylko na rotawirusy,ale sam stwierdził,ze to wszystkie dzieci przechodzą prawie, bo to biegunka itd.
tylko trzeba w pore zauwazyc,a nie czekac,az się dziecko odwodni...

ech, kontrowersyjny temat z tymi szczepieniami

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------



moja wczoraj tez tak, ale ze po szczepieniu to jej nie broniłam.od 17 do 22 z przerwa na mycie i podsypianie
My także zdecydowaliśmy się na podstawowe. Sprawa bardzo indywidualna.





Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Wrócilismy z przychodni i ze spacerku

Niestety nie mam dobrych wieści Tymek ma podejrzenie AZS aczkolwiek jest nadzieja że to jednak nie to.Oby
Na razie mam odstawić Dzidziusia do prania i zastosować Lovelę.Żadnych płynów do płukania.I odstawić mleko.Smarować maścią cholesterolową.
Powinno pomóc.
Zapisałam nas do dermatologa na 26 lutego dopiero,ale będę obserwować te zmiany-jak nie przejdzie albo nasili się to pójdę wcześniej.Boję się diagnozy

Oby jednak się okazało że to nie to




Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Miła niespodzianka
Mnie tez przy kasie spotkała więc wróciłam i wzięłam 6 sztuk

W trakcie karmienia odbija się młodemu nawet 2 razy a potem jak biorę na ramię to pójdą nieraz kolejne 2 beki.
Czasem tylko raz mu się odbije
Może mały ma potrzebę ssania niezaspokojoną?Nie oszukasz go smoczkiem?
Widocznie lubi mamusi cycuś

Czyli juz tylko i wyłącznie kp?


Tymek ma taki sam obwód główki


I jak wszystko ok?

Fajna
Przymierzyłabym obydwa warianty ale chyba lepiej pasują cieliste

Maomami Nie smutaj się

Wstawiłam pierwszy raz czyste wyprasowane ciuszki do prania
Tak duzo ostatnio prasowalłam i wszystko na marne od nowa trzeba prać i prasować eh...


Napiszę Wam jaka miałam przygodę ze smoczkiem.Ubrałam małego w przychodni i dałam mu smoka do buzi ,po czym kladę do gondoli i smoczka nie ma.Przetrzepałam wózek,rozebrałam go od nowa,pomacałam kombinezon,bluzę i nic-smoczek zaginął.Poszłam do gabinetu i tam też go nie ma.Myślę sobie dziwne to, może ze mną cos nie tak?Po drodze jednak mały zasnał a ja zauwazyłam jakieś dziwne na zgrubienie na cycu.I co jest smoczek-wpadł do kieszonki(miałam bluzkę z kieszonkami).
Mały tak wycelowal że wpadl do środka. Ot taka złośliwość rzeczy martwych

O syrena sie włączyła.....



6 szt.tyc książeczek kontrastowych?
A Ci Tymuś psikusa zrobił


Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
czarne kryjące


Oby się nie potwierdziło.
A wkleisz zdjęcie jak to wygląda u Was?
Powiem Ci na pocieszenie, że z tego co wiem, to często pediatrzy na jakąkolwiek wysypkę to od razu stwierdzają skazę białkową albo AZS. Tak w razie czego. A tak naprawdę czasami sami nie wiedzą.

lineczka, mam te same pojemniki z Ikei. Zawsze marudziłam, że mi te najmniejsze do niczego się nie przydają. A tu teraz się przydadzą. Tzn u mnie to jeszcze spoooooro czasu,ale kiedyś w końcu nastąpi ten moment.

De, zdrówka dla Daniela! I dzięki za instrukcję co do mrożenia pokarmów

Dziewczyny karmiące piersią: podajecie dzieciom wodę do picia? Moja siostra mówi, żebym podawała małej to się przyzwyczai do jej smaku (a raczej braku smaku ). Ale wszędzie piszą, żeby nie dopajać wodą przy kp.



nie nie dopajam.


Cytat:
Napisane przez Olenka_24 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !

Wybaczcie że nie cytuję i będę się wybiórczo odnosić ale ostatnio to mam budyń zamiast mózgu chyba

Lineczka - rolety zaczepiste, bardzo mi się podobają

De - zdrówka dla Danielka, podziwiam Cię że tak wszystko ogarniasz, ja to bym pewnie nie wiedziała w co ręce włożyć

Agnieszka - bardzo się cieszę z dobrych wiadomości ! Ania jest śliczna

Rybka - pytałaś o huggisy czy jak to się pisze ja mam tylko jedno z nimi doświadczenie i to złe. Otóż w szpitalu jeszcze jak młody miał fototerapię jakaś położna przez pomyłkę założyła mu właśnie hugisa zamiast mojego papmka. Efekt był taki że młody w nocy cały był przesikany łącznie z kocykiem w którym spał. Masakra po prostu, a miał może z 3 dni wtedy. Także ja nie polecam

Dziewczyny mam pytanie za 100 punktów, mianowice co robicie teraz na obiady ? zakładając oczywiście mało czasu
Często robir podudzia pałki ćwiartki kurczaka z piekarnika.Piersi zawijam w folie zalewm rosołkiem i tez w piekarniku.Pulpety w sosie, zapiekanke makaronową, kurczak w sosie z makaronem.Ostatnio zrobiłam normalnie schabowego i persi i nic sie nie stało

Też mam do was pytanie.Czy wychodzić z dzieckiem na spacer gdy pada śnieg ???

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 15:01   #2419
89Beatka
Wtajemniczenie
 
Avatar 89Beatka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 505
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez katarzyna2500 Pokaż wiadomość

89Beatka za egzamin! mam nadzieję ze Liwka dziś lepiej się czuje.


zważyłam się przed chwilą...z 12 kilogramów na minusie (od wagi sprzed ciąży) zostało mi tylko 10
zrzucisz szybko te pozostałe 10
Cytat:
Napisane przez maomami Pokaż wiadomość
coraz lepsze wiadomości!!!!!!!!!!!


Jak Liwka dzisiaj?????
Cytat:
Napisane przez Anoula Pokaż wiadomość
Witamy się po szczepieniu. W efekcie dostała tylko na pneumokoki, a skojarzoną za tydzień będziemy mieć. Mam nadzieję, że obejdzie się bez skutków ubocznych.

Mała zważona i pomierzona dziś kończymy 7 tygodni z wagą 5105g (trochę zwolniła z przybieraniem) 58 cm długości i główką 40,5 cm.
za wagę
Cytat:
Napisane przez anulka2205 Pokaż wiadomość
czemu tylko pneumo?? my dziś też byłyśmy- skojarzona+ rota+ pneumo= jestem goła i wesoła
ach ta kasa, obt szybko sie kociła
Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Wrócilismy z przychodni i ze spacerku

Niestety nie mam dobrych wieści Tymek ma podejrzenie AZS aczkolwiek jest nadzieja że to jednak nie to.Oby
Na razie mam odstawić Dzidziusia do prania i zastosować Lovelę.Żadnych płynów do płukania.I odstawić mleko.Smarować maścią cholesterolową.
Powinno pomóc.
Zapisałam nas do dermatologa na 26 lutego dopiero,ale będę obserwować te zmiany-jak nie przejdzie albo nasili się to pójdę wcześniej.Boję się diagnozy
oby to nie byl AZS, a ta akcja z cumlem
Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Witam się z małą na klacie cały dzisiejszy dzień malutka domaga się mamusi.Nie mige wyjść z pokoju, ba! Nie mogę nic innego robić tylko zajmować się nią bo inaczej płacz

Beatko jak Liwia dziś się czuje


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
oby małej humorek się poprawił


Pytanie o Liwkę: wczoraj jak mi usneła, ładnie spała, gorączka po paracetamolu jej spadła, dużo piła ale pampersy słąbo przesikane, wypociła pewnie, ładnie spała, karmienie o zwykłych porach i bez marudzenia usypiała. DZiś ponoc grzeczna tak TŻ mówił bo on z nia od rana siedział.

A ja egzaminu raczej nie zdałąm , na 3 pytania odpowiedziałam na 1, a dostałąm pytania z wykładu którego koleżanka mi nie przesłała
w sobote kolejne zaliczenie z liczenia coś alea matematyka ale notatek dalej mi nie przesłąła i jestem zła.
__________________
Liwia 3.10.2013
89Beatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 15:03   #2420
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez Olenka_24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny napiszcie jeszcze proszę jakie macie maty edukacyjne bo nie mam bladego pojęcia co kupić
Dostaliśmy pod choinkę z fisher price z tym niby fortepianikiem grającym.Nam odpowiada fajna jest.Jest tam niby lustereczko mala siè patrzy i gada do siebie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 15:29   #2421
sorento
Rozeznanie
 
Avatar sorento
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 665
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Witam się z małą na klacie cały dzisiejszy dzień malutka domaga się mamusi.Nie mige wyjść z pokoju, ba! Nie mogę nic innego robić tylko zajmować się nią bo inaczej płacz
chyba taki dzień, mój ma to samo



Beatka
__________________
My

nasz synek
sorento jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 15:40   #2422
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Moj ma taki dzien codziennie dlatego siedzi mi na plecach w nosidelku i oglada sobie swiat.Dzis nawet w nim spal, bo w czasie odkurzania nie zauwazylam, ze zasnal.A ze odkurzalam 3 pietra wiec ponad godzina mi zeszla. Mamy w Afryce maja dzieci przy sobie caly czas, bo tez by nic nie zrobily. Niemowleta ludzkie to przeciez jak malpy, ciagle na mamie.To tylko nasze nowoczesne czasy wymyslily spanie osobno,lozeczka i odkladanie. Nie dziwcie sie, to przeciez calkowicie naturalne.Jak mamy nie ma niemowle czuje sie zagrozone i krzyczy, bo to krzyk o przetrwanie zakodowane w genach.Mama ma ja znalezc i ochronic.

Niestety po niemiecku

http://www.google.de/imgres?imgurl=h...QEwBw&dur=3633

Ja swojego nosze juz tak
http://www.google.de/imgres?client=f...ed=0CHYQrQMwBw

Pierwszego syna tez nosilam sporo.Ktoregos razu poprostu przestal tego potrzebowac.Ale w pierwszych miesiacach duzo byl przy mnie.Np jak pracowalam w ogrodzie.
__________________


Daniel

Christian

Edytowane przez De28
Czas edycji: 2014-01-16 o 15:47
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 15:43   #2423
anulka2205
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka2205
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 308
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Lineczka świetna ta roleta a dasz lineczka? bo jak wstawiałas to chyba przegapiłam

Cytat:
Napisane przez aaby Pokaż wiadomość
Sukienka na chrzciny.
Doradzcie: rajstopy czarne kryjace czy cieliste. Buty beda czarne.
fajowa, chyba cieliste

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Mnie tez przy kasie spotkała więc wróciłam i wzięłam 6 sztuk


I jak wszystko ok?
to się naczytacie
ze smoka żartowniś
Ok, ok- naprostowałyśmy tą asymetrię ćwiczeniami klocek ma 6500
jak ja poleciałam kiedyś z wysypką to nasza powiedziała, że 80 % dzieciaków ma mylnie stwierdzone azs, mam nadzieję, że to nie to, tylko kurde te suche plamki na rączkach i nóżkach

Oleńka ja często dusze spory gar mięska (schabu w plastrach, piersi, szynki) i na kilka obiadów mam, a jak się nudzi to hop i mrożę na kiedyś


Kyte chodzimy

o fuj te pieluchy

Hania wyje po jedzeniu, Ania pyta roztropnie "Co, mleko było za słone?"
__________________
Skarbek


Wielkie kciuki dla Ani
anulka2205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 15:46   #2424
Olenka_24
Zadomowienie
 
Avatar Olenka_24
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 831
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
My także zdecydowaliśmy się na podstawowe. Sprawa bardzo indywidualna.








Oby jednak się okazało że to nie to









6 szt.tyc książeczek kontrastowych?
A Ci Tymuś psikusa zrobił







nie nie dopajam.




Często robir podudzia pałki ćwiartki kurczaka z piekarnika.Piersi zawijam w folie zalewm rosołkiem i tez w piekarniku.Pulpety w sosie, zapiekanke makaronową, kurczak w sosie z makaronem.Ostatnio zrobiłam normalnie schabowego i persi i nic sie nie stało

Też mam do was pytanie.Czy wychodzić z dzieckiem na spacer gdy pada śnieg ???

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja wychodzę, wczoraj u nas padał i godzinę na dworze byłam
__________________

Olenka_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 15:51   #2425
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Nie moge wkleić fotek bo sesja wygasła,loguję się i znowu to samo.Będę próbować dalej.

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Witam się z małą na klacie cały dzisiejszy dzień malutka domaga się mamusi.Nie mige wyjść z pokoju, ba! Nie mogę nic innego robić tylko zajmować się nią bo inaczej płacz

Lineczko dzięmuję bardzo za zdjęcie jak uda mi sie wejsc na kompa to zobacze po komentarzach dziewczyn nie moge sie doczekać
De dobrze że Danielek odzyskał apetyt.Oby to natręctwo już nie wróciło.
Aaby super ze zakupy udane




hehe to mu dogadałaś





Woow piękna waga

Beatko jak Liwia dziś się czuje

Na telefonie ta ilość stron mnie przeraza do nadrobienia„a w efekcie na kompie pewnie to ze dwie,trzy strony


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Co do rozszerzenia diety, to mam nadzieje karmić samą piersią do 6 miesięcy, idopiero rozszerzać dietę.
Też nie zamierzam nic dosładzać.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Myślę tak samo
Chiciaż na jabłuszko i marcheweczkę może wczesniej zdecyduję się.

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
My także zdecydowaliśmy się na podstawowe. Sprawa bardzo indywidualna.








Oby jednak się okazało że to nie to









6 szt.tyc książeczek kontrastowych?
A Ci Tymuś psikusa zrobił







nie nie dopajam.




Często robir podudzia pałki ćwiartki kurczaka z piekarnika.Piersi zawijam w folie zalewm rosołkiem i tez w piekarniku.Pulpety w sosie, zapiekanke makaronową, kurczak w sosie z makaronem.Ostatnio zrobiłam normalnie schabowego i persi i nic sie nie stało

Też mam do was pytanie.Czy wychodzić z dzieckiem na spacer gdy pada śnieg ???

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
3 po trzecim miesiącu i 3 po 6 miesiącu.

Na spacerek poszłabym zalozyłabym folię żeby małemu płatki do budki nie wpadały.

Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość
zrzucisz szybko te pozostałe 10



za wagę

ach ta kasa, obt szybko sie kociła

oby to nie byl AZS, a ta akcja z cumlem

oby małej humorek się poprawił


Pytanie o Liwkę: wczoraj jak mi usneła, ładnie spała, gorączka po paracetamolu jej spadła, dużo piła ale pampersy słąbo przesikane, wypociła pewnie, ładnie spała, karmienie o zwykłych porach i bez marudzenia usypiała. DZiś ponoc grzeczna tak TŻ mówił bo on z nia od rana siedział.

A ja egzaminu raczej nie zdałąm , na 3 pytania odpowiedziałam na 1, a dostałąm pytania z wykładu którego koleżanka mi nie przesłała
w sobote kolejne zaliczenie z liczenia coś alea matematyka ale notatek dalej mi nie przesłąła i jestem zła.
Wysoką miała temperaturę?

A może jednak uda się z examem,jakby co to poprawisz najwyżej.


My mamy matę Tiny Love ale starszy model pożyczony od szwagierki.
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 15:55   #2426
aaby
Zakorzenienie
 
Avatar aaby
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6 184
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

mao - dla kuriera


Cytat:
Napisane przez lusesita23 Pokaż wiadomość
ech, kontrowersyjny temat z tymi szczepieniami
Może nie tyle kontrowersyjny, co bardzo indywidualny i ciężki... Przynajmniej nam ciężko było podjąć decyzję, bo tak naprawdę każdy mówi co innego...

Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość
Co do tych pudełek... Ja znalazłam w jysku o takie http://jysk.pl/do-domu/art-gosp-domo...stik-8szt-opak fajne są bo malutkie
Bardzo fajne, tylko obawiam się, że nie nadają się do mrożenia. Przynajmniej jak próbuję dojrzeć te ikonki na dnie, to nie ma śnieżynki

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Niestety nie mam dobrych wieści Tymek ma podejrzenie AZS aczkolwiek jest nadzieja że to jednak nie to.Oby
Na razie mam odstawić Dzidziusia do prania i zastosować Lovelę.Żadnych płynów do płukania.I odstawić mleko.Smarować maścią cholesterolową.
Powinno pomóc.
Zapisałam nas do dermatologa na 26 lutego dopiero,ale będę obserwować te zmiany-jak nie przejdzie albo nasili się to pójdę wcześniej.Boję się diagnozy
Aj
Synek De ma AZS o ile mnie pamięć nie myli, na pewno coś Ci doradzi
Oby jednak diagnoza się nie potwierdziła


Cytat:
Napisane przez lusesita23 Pokaż wiadomość
cieliste
ladna
1:0 dla cielistych...


Cytat:
Napisane przez maomami Pokaż wiadomość
Ja bym chyba wybrałą cieliste
2:0 dla cielistych...
A myślałam o czarnych


Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
ładna mi się widzą kryjące czarne
O! I punkt dla czarnych
Czarny wyszczupla


Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Miła niespodzianka
Mnie tez przy kasie spotkała więc wróciłam i wzięłam 6 sztuk

Fajna
Przymierzyłabym obydwa warianty ale chyba lepiej pasują cieliste
Łooo... To będziecie mieli co oglądać
Ja mam dwie 6m+ i tę jedną 3m+. Fajne są

3:1 dla cielistych...


Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
czarne kryjące

Dziewczyny karmiące piersią: podajecie dzieciom wodę do picia? Moja siostra mówi, żebym podawała małej to się przyzwyczai do jej smaku (a raczej braku smaku ). Ale wszędzie piszą, żeby nie dopajać wodą przy kp.
3:2

Podawałabym gdyby tylko mój uparciuch chciał butlę


Cytat:
Napisane przez sorento Pokaż wiadomość
aaby fajna kieca!!! A co do rajstop to czarne mi się by ładnie komponowały z ciemnymi dodatkami, taki fajny kontrast do tego koloru. A jak bez takich wyrazistych dodatków to cieliste bym chyba ubrała.

No właśnie raczej nie będę miała żadnych dodatków - prócz obrączki
Jedynie żakiet, jeśli założę, to czarny... Muszę przymierzyć obie wersje.


Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Co do rozszerzenia diety, to mam nadzieje karmić samą piersią do 6 miesięcy, idopiero rozszerzać dietę.
Też nie zamierzam nic dosładzać.
Ja początkowo chciałam karmić tylko i wyłącznie piersią 5 m-cy i w szóstym miesiącu powoli rozszerzać dietę, ale teraz myślę, że jeśli się uda, to pokarmię te 6 m-cy... Choć pewnie będę miała dość i zacznę szybciej rozszerzać

Tak w ogóle znalazłam zalecenia dot. rozszerzania diety:
http://www.pedhemat.wroclaw.pl/ptp/f...a_13072010.pdf


Beatka - za kolejne zaliczenia!
katarzyna - czyli przytyłaś 2kg od momentu, kiedy zrzuciłaś 12? Eee, to nie tak źle I koniecznie napisz mi, co robiłaś że tyle Ci uciekło! Mnie by 5kg starczyło
__________________


Odtąd MY - już nigdy JA.
W duecie siła.

aaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 15:58   #2427
anulka2205
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka2205
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 308
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Ja to też mętlik mam ze szczepieniami, ale postanowiłam szczepić pakietem całym dostępnym i się tego trzymam. Co do pneumo przy podróżowaniu, hmm- wystarczy podróż do przedszkola Hania już w nosie ma
A i jak charczy w nosku a nie ma wydzieliny, to pediatra stwierdziła, że od cofek pokarmu.
__________________
Skarbek


Wielkie kciuki dla Ani
anulka2205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 16:02   #2428
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

nemosek-nawet jezeli to AZS to sie nie zalamuj.U nas dieta czyni cuda.Z dieta nie ma zadnych wysypek i luszczacej sie skory. Wyeliminowalas nabial ze swojej diety?Ryby, mieso?Ja tak robilam.Potem wprowadzalam rybe-niestety reagowal, nawet na indyka reagowal przez pierwsze pol roku.Po ok 8 miesiacach bylo juz duzo lepiej, choc nadal reagowal na nabial. Ale mogl juz np ryby.

A tak apropo noszenia

https://mamotoja.pl/rozpieszczaj-swo...l,5032,r1.html

Moj jak zaczal raczkowac to juz za chiny na rekach nie utrzymalam.Skonczylo sie noszenie. Ale do prac w ogrodzie nadal go ladowalam, coby miec go na oku.
__________________


Daniel

Christian

Edytowane przez De28
Czas edycji: 2014-01-16 o 16:05
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 16:02   #2429
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Udało się
Na czółku ledwo co widać bo wysypka jest w kolorze skóry tylko taka szorstka,a na nóżkach w rzeczywistości nie wygląda na taką czerwoną(swoją droga dopiero dzisiaj rano to zauważyłam-nie ma tego dużo )
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki

Edytowane przez nemosek
Czas edycji: 2014-02-04 o 23:11
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 16:05   #2430
aaby
Zakorzenienie
 
Avatar aaby
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6 184
Dot.: Kupy, bąki,ulewania - WSZYSTKO WARTE OBGADANIA! Mamy XI-XII'13 cz.I

Cytat:
Napisane przez anulka2205 Pokaż wiadomość
fajowa, chyba cieliste

Ok, ok- naprostowałyśmy tą asymetrię ćwiczeniami klocek ma 6500

Hania wyje po jedzeniu, Ania pyta roztropnie "Co, mleko było za słone?"
Czyli jednak cieliste wygrywają

Ooo, super! Nina przez moment już więcej się w lewo obracała i teraz znów tylko prawo i prawo Wizyta u rehabilitanta na koniec kwietnia
W styczniu raczej nie damy rady, ale w lutym koniecznie musimy iść prywatnie. Nawet jeśli to moje widzi mi się to wolę to sprawdzić





kyte - ja chodzę, tylko folię zakładam Ulewa też już zaliczona
__________________


Odtąd MY - już nigdy JA.
W duecie siła.

aaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-19 21:24:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:36.