Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-16, 08:38   #1441
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Joline Pokaż wiadomość
30 słówek dziennie przez 3 miesiące to 900 słów - i to przy sprzyjającym wietrze.
Więc 3000 słów by zabrało by 9 miesięcy jeśli byś się uczyła 33 słówka dziennie, każdego jednego dnia.
że jak?? :brzyda l:

Rzadko tu zaglądam, nie wiem czy ktoś jeszcze mnie pamięta o ile niemiecki cały czas szlifuję tak angielski i hiszpański odeszły całkowicie na bok
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 08:53   #1442
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
że jak?? :brzyda l:

Rzadko tu zaglądam, nie wiem czy ktoś jeszcze mnie pamięta o ile niemiecki cały czas szlifuję tak angielski i hiszpański odeszły całkowicie na bok
A tak masz racje, pomylilam sie w obliczeniach 2700 słówek.
Ale to i tak bardzo dużo - uczyć się codziennie 30 słówek, wykonalne ale trzeba jeszcze bracpod uwage ze jednego dnia trzeba nauczyc sie nowych 30, przejrzec 30 z dnia poprzedniego + np. 30 z dwoch poprzednich dni.
To wbrew pozorom ogromne tępo.
Joline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 09:11   #1443
hitomi69
Raczkowanie
 
Avatar hitomi69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 35
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Wiem i pewnie mi się nie uda, ale coś musiałam sobie założyć na początek . Będzie dobrze, jak mi to zajmie pół roku,żebym już od nowego roku akademickiego mogla przejść dalej.
hitomi69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 09:36   #1444
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez hitomi69 Pokaż wiadomość
Wiem i pewnie mi się nie uda, ale coś musiałam sobie założyć na początek . Będzie dobrze, jak mi to zajmie pół roku,żebym już od nowego roku akademickiego mogla przejść dalej.
Powodzenia. Myślę że dobrze jest sobie założyć jakiś minimalną liczbę słów na każdy dzień, tak żeby to zbytnio nie kolidowało z innymi obowiązkami, ale też żeby nas ta liczba nie zniechęcała.

Przeczytałam dziś że żeby swobodnie się porozumieć i jako tako znać dany język potrzeba 2000 - 4000 słów.
Joline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 10:17   #1445
ytaaa
Zadomowienie
 
Avatar ytaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 337
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez hitomi69 Pokaż wiadomość
Wiem i pewnie mi się nie uda, ale coś musiałam sobie założyć na początek . Będzie dobrze, jak mi to zajmie pół roku,żebym już od nowego roku akademickiego mogla przejść dalej.
To chyba nie jest dobre podejście
Zresztą lepiej wolniej, a zapamiętać na dłużej
ytaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 11:43   #1446
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ytaaa Pokaż wiadomość
To chyba nie jest dobre podejście
Zresztą lepiej wolniej, a zapamiętać na dłużej

hitomi69, jak zaczną Ci się robić zaległości, to będzie Cię to bardziej zniechęcać do nauki, niż zachęcać...
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 11:49   #1447
hitomi69
Raczkowanie
 
Avatar hitomi69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 35
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Po prostu będę to uzależniać od stopnia trudności. Dzisiaj np.miałam sporo słówek, które już znałam, więc poszło bez problemu.
hitomi69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 19:49   #1448
Aulnay
Raczkowanie
 
Avatar Aulnay
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 216
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Myślę że pierwsze 3000 słówek to kwestia 7-9 miesięcy. Na początku słówka są proste i wchodzi ich do głowy więcej na raz, potem tempo trochę spada.

Uczę się francuskiego niecałe dwa lata (bez 3 miesięcy) i znam około 4500 słów - przynajmniej tak twierdzi Profesor Pierre Biernie pewnie trochę więcej, jeśli mogę się domyślać z kontekstu, czynnie z pewnością trochę mniej, o ile nie muszę ich po prostu przetłumaczyć, tylko spontanicznie użyć w rozmowie.
Na pewno jest to ilość pozwalająca na całkiem płynne i swobodne czytanie książek, w rozmowie też wystarcza, choć tutaj to wiadomo, że dochodzą jeszcze dodatkowe kwestie - bez praktyki słówka same nie ułożą się w zdania
Aulnay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 20:21   #1449
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Czy któraś z Was zajmuje się tłumaczeniem tekstów? Potrzebuje rady.

Jestem z inżynierem, pracuję w zawodzie i chciałabym dorywczo zająć się tłumaczeniem tekstów technicznych (budownictwo, energetyka, instalacje itd.). W pracy mam kontakt z j.angielskim więc słownictwo z branży nie jest mi obce. Mam też zdany egzamin CAE i w razie potrzeby mogę douczyć się i zdać CPE.

Czy bez studiów filologicznych lub chociaż podoplomówki z tłumaczeń mam szansę się przebić?

Czy warto zrobić studia podyplomowe z zakresu tłumaczeń ? Co one konkretnie dają? Czy wniosłyście z nich jakąś konkretną wiedzę, czy to bardziej zajęcie dla "papierka"?

Czy ktoś w ogóle mnie zatrudni skoro chcę tłumaczyć TYLKO teksty techniczne? Nie mam obecnie czasu na zgłębianie słownictwa z ekonomii, medycyny czy innych takich...
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 07:11   #1450
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

@verda

Żadnego papierka podyplomowego z tłumaczeń nie mam, a zdarza mi się pracować jako tłumacz (to nie jest moje główne zajęcie). Mam wrażenie że z wiedzą techniczną i świetną znajomością języka szybciej znajdziesz pracę i zlecania niż 'zwykły' tłumacz, bo Ty branżę już masz, a oni musieliby się jeszcze doszkalać
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 11:13   #1451
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Aulnay Pokaż wiadomość
Myślę że pierwsze 3000 słówek to kwestia 7-9 miesięcy. Na początku słówka są proste i wchodzi ich do głowy więcej na raz, potem tempo trochę spada.

Uczę się francuskiego niecałe dwa lata (bez 3 miesięcy) i znam około 4500 słów - przynajmniej tak twierdzi Profesor Pierre Biernie pewnie trochę więcej, jeśli mogę się domyślać z kontekstu, czynnie z pewnością trochę mniej, o ile nie muszę ich po prostu przetłumaczyć, tylko spontanicznie użyć w rozmowie.
Na pewno jest to ilość pozwalająca na całkiem płynne i swobodne czytanie książek, w rozmowie też wystarcza, choć tutaj to wiadomo, że dochodzą jeszcze dodatkowe kwestie - bez praktyki słówka same nie ułożą się w zdania
A to ja mam zupełnie odwrotnie. Na początku słówka mi wchodzą bardzo powoli, bo mój mózg musi się oswoić z językiem, jego brzmieniem i tak dalej, a potem to już mimo woli nawet te trudne słówka bardzo szybko wchodzą, bo sobie je z czymś skojarzę. W sumie to mi się to podoba, bo na początku mam (jak każdy chyba) największą motywację, więc trudności mnie nie demotywują, a potem jest tylko łatwiej.
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 12:28   #1452
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
A to ja mam zupełnie odwrotnie. Na początku słówka mi wchodzą bardzo powoli, bo mój mózg musi się oswoić z językiem, jego brzmieniem i tak dalej, a potem to już mimo woli nawet te trudne słówka bardzo szybko wchodzą, bo sobie je z czymś skojarzę. W sumie to mi się to podoba, bo na początku mam (jak każdy chyba) największą motywację, więc trudności mnie nie demotywują, a potem jest tylko łatwiej.
Mam identycznie.
Swoją drogą zaciekawiło mnie to że zdajesz Rosyjski na maturze, może posprawdzam arkusze jaki jest poziom i też będę się z nich uczyć.
Joline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 12:39   #1453
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

No to ja mam częściowo tak, częściowo tak. Na początku słówka faktycznie łatwiejsze, ale nie wszystkie. Jeśli są podobne do innych języków, to wiadomo, że łatwiej wchodzą. Ale później, jak umysł się przyzwyczai do języka, to też pod pewnym względem łatwiej nowe zapamiętać, choć są trudniejsze
Mi bardzo trudno przychodziło zapamiętywanie nowych słówek z hiszpańskiego, będąc na kilku kursach na poziomie zaawansowanym miałam z tym problemy. Teraz jestem w Hiszpanii i jest łatwiej, bo słucham codziennie tego języka
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 12:48   #1454
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Joline Pokaż wiadomość
Mam identycznie.
Swoją drogą zaciekawiło mnie to że zdajesz Rosyjski na maturze, może posprawdzam arkusze jaki jest poziom i też będę się z nich uczyć.
Arkusze z języków na poziomie podstawowym są na naprawdę niskim poziomie, polecałabym raczej naukę na testach przygotowanych pod certyfikaty
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 13:22   #1455
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Arkusze z języków na poziomie podstawowym są na naprawdę niskim poziomie, polecałabym raczej naukę na testach przygotowanych pod certyfikaty
Ale to nic nie szkodzi. Ja się uczę w ten sposób że wypisuję słówka itd..
Nie chodzi mi o naukę stricte pod testy, tylko o wyłapanie jakiś ciekawych sformułowań.
Joline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 20:32   #1456
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

A ja mam pytanie do dziewczyn które dany język znają już na konkretniejszym poziomie.
W sumie zainpirował mnie wpis wyżej od Verda
Z jakiego zakresu uczycie się języka, jeżeli taki "ogólny" znacie b. dobrze?
Mnie przychodzi do głowy: język handlowy, biznesowy, medyczny. Czego warto się uczyć?
Handlowy bardzo opłacalny, w każdej firmie się przyda
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 21:32   #1457
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Moim zdaniem wszystko zależy od kierunku, w którym chcesz się rozwijać. Ja jestem lektorem j. niemieckiego i język znam na poziomie C1/C2. Jeśli chodzi o np medyczny niemiecki, to znam z grubsza takie samo słownictwo, jak po polsku - czyli ogólne (strzykawka, wątroba, trzustka itp), a nie specjalistyczne, bo nie studiowałam medycyny, ani pochodnych kierunków .

A język biznesowy/handlowy się przydaje, jeśli pracujesz/planujesz pracę w branży. No chyba, że ktoś po prostu lubi wyzwania, albo jeszcze nie wie, co chce w życiu robić i naukę specjalistycznego słownictwa traktuje jako inwestycję w siebie .
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje

Edytowane przez Diana Korzeb
Czas edycji: 2014-01-17 o 22:11
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 21:39   #1458
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dzięki za odpowiedź
Generalnie jakie dałabyś rady do nauki w osiągnięciu języka na poziomie C2?
Ja sie właśnie zastanawiam jakie zakresy wchodzą w C1 czy C2, jakie zakresy specjalistyczne.
Rozumiem, że np język medyczny tak jak polski ogólnie. Ale gdyby ktoś np opisał Tobie jakąs swoją skomplikowaną chorobę to będzie to dla takiej osoby C1 zrozumiałe? Bo np po polsku też nie znamy różnych terminów, ale jak ktoś by fachowo opisał jakaś chorobe to coś tam byśmy wiedziały chyba
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 21:44   #1459
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź
Generalnie jakie dałabyś rady do nauki w osiągnięciu języka na poziomie C2?
Ja sie właśnie zastanawiam jakie zakresy wchodzą w C1 czy C2, jakie zakresy specjalistyczne.
Rozumiem, że np język medyczny tak jak polski ogólnie. Ale gdyby ktoś np opisał Tobie jakąs swoją skomplikowaną chorobę to będzie to dla takiej osoby C1 zrozumiałe? Bo np po polsku też nie znamy różnych terminów, ale jak ktoś by fachowo opisał jakaś chorobe to coś tam byśmy wiedziały chyba
Wg. mnie żeby doszlusować na poziom C1, C2 to najlepiej wyrzucić jakiekolwiek podręczniki w cholerę i opierać się tylko i wyłącznie na żywym języku, czyli: prasa, radio, rozmowy z nativem na bieżące, aktualne tematy.

Jestem nawet zdania, że czym prędzej to nastąpi to tym lepiej - zaraz po opanowaniu podstaw najlepiej, a potem ewnentualnie odwoływać się do jakiś książeczek gramtycznych. Nie odwrotnie.
Joline jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 21:50   #1460
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Wiesz.....z biegiem czasu widzę, że tak właśnie jest. Zgadzam się tutaj. W podręcznikach brakuje "żywego" języka!! A język to przede wszytskim rozmowa i rozumienie rozmówcy. Komunikacja.
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 22:06   #1461
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Wiesz.....z biegiem czasu widzę, że tak właśnie jest. Zgadzam się tutaj. W podręcznikach brakuje "żywego" języka!! A język to przede wszytskim rozmowa i rozumienie rozmówcy. Komunikacja.
Właśnie. Być może m.in dlatego nauka języka w szkołach kuleje a młodzież tak niechętnie się jej uczy.
Przez same obcowanie z prasą danego kraju, uczymy się bardzo dużo o kulturze, nastrojach, polityce, o tym co wypada w danym kraju a co nie.
Tego podręcznik, czy nauczycielka nas nie nauczy.

Ja też bardzo ubolewam nad tym że w szkołach nie uczy się fonetyki i prawidłowej wymowy. Tak samo jak nie poznaje się jak brzmi akcent danego kraju, wg. mnie to jest jakiś absurd.
Mnie np. przez lata uczono wymawiać 'apple' jako 'eplyl' czy 'comfortable' jako 'comfortejbyl'.
Mojej mamy natomiast uczono nie wymawiać 'dear' tylko 'dije' - ale z tego co sie orientuje to tak sie to wymawia w Australii.
Joline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 22:07   #1462
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Wiesz.....z biegiem czasu widzę, że tak właśnie jest. Zgadzam się tutaj. W podręcznikach brakuje "żywego" języka!! A język to przede wszytskim rozmowa i rozumienie rozmówcy. Komunikacja.
Mam takie samo odczucie.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 22:27   #1463
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

@Asik_ - zależy jakiego słownictwa by użył. Jeśli byłoby to ogólne to myślę, że bym zrozumiała, ale jeśli specjalistyczne, to nie obyłoby się bez słownika, a potem jakiejś porządnej encyklopedii medycznej. W moim odczuciu, to jest identycznie jak po polsku - znasz słownictwo + znaczenie danych terminów, to rozumiesz tekst, a jak nie znasz, to bez wsparcia się nie obędzie. Przy czym nigdy nie podjęłabym się (bez odpowiedniego kursu/studiów medycznych itp) tłumaczenia np medycznego opisu choroby NA niemiecki (chyba, że tak pi razy drzwi i odbiorcami byliby znajomi) - to zbyt duża odpowiedzialność i nie rozumiem ludzi, którzy tak czasem robią.

@Joline masz rację, praca z żywym językiem to najlepszy pomysł na podniesienie swojego poziomu do okolic C1. Problem polega jedynie na tym, że prawie w ogóle nie widać postępu, jak się jest na B2. Mi przyznam szczerze dużo dały zajęcia z praktycznej na filologii, które były niesamowicie intensywne: od mniej więcej października do (chyba) maja/czerwca mieliśmy mnóstwo roboty, listy słówek do nauczenia, czasowniki z różnymi przedrostkami, bardzo dużo tłumaczeń i czepiania się o każde zdanie i wyrażenie. Lekko nie było, ale faktycznie po tym roku czułam, że jest wyraźna różnica w moim niemieckim.

Co mogą zrobić osoby, które nie mają możliwości chodzenia na intensywne zajęcia? Ano spiąć cztery litery i pracować, pracować, pracować. Dużo czytać, oglądać i rozwiązywać zadań w książkach na słownictwo i gramatykę, rozmawiać i podłapywać wyrażenia od Muttersprachlerów. Po sobie wiem, że intensywna praca przynosi efekty. Może nie po miesiącu, czy dwóch, ale po pół roku powinno się już pomału odczuwać różnicę.
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje

Edytowane przez Diana Korzeb
Czas edycji: 2014-01-18 o 18:11
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 22:45   #1464
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Diana Korzeb Pokaż wiadomość
Co mogą zrobić osoby, które nie mają możliwości chodzenia na intensywne zajęcia? Ano spiąć cztery litery i pracować, pracować, pracować. Dużo czytać, oglądać i rozwiązywać zadań w książkach na słownictwo i gramatykę, rozmawiać i podłapywać wyrażenia od Muttersprachlerów. Po sobie wiem, że intensywna praca przynosi efekty. Może nie po miesiącu, czy dwóch, ale po pół roku powinno się już pomału odczuwać różnicę.
Jestem fanką Twojego bloga, uważam że odwalasz tam kawał dobrej roboty

Ostatnio mam straszną radochę kiedy zobaczę gdzieś w necie znajomo wyglądające słówko niemieckie. Dobrze jest rozumieć już cokolwiek, w końcu czuję że nie uczę się na marne!
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa

Edytowane przez verda
Czas edycji: 2014-01-17 o 22:49
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 11:14   #1465
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Przynoszę linka do FRANCUSKIEGO

1. Strona Bescherelle - http://www.bescherelle.com/ Można sobie poodmieniać u góry wszystko Plus z boku "règles" (nie wiem czemu u mnie się wyświetla jako "Rčgles" no ale wiadomo o co chodzi) i można sobie powtórzyć czasy Wszystko po francusku, także raczej nie dla początkujących.




INNE:
Na stronie Ponsa znalazłam trener słówek: http://trainer.pons.eu/
Jest też aplikacja na telefon

Znalazłam też coś takiego: http://www.lingorilla.com/ Ale jeszcze nie sprawdzałam i nie wiem czy to płatne czy nie.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.

Edytowane przez Mitsukki
Czas edycji: 2014-01-18 o 11:21
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 14:36   #1466
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dlaczego pomysł, żeby w pierwszym poście umieścić wszystkie linki z podziałem na języki umarł? Taka kopalnia wiedzy byłaby bardzo przydatna i uniknęłybyśmy zbędnych powtórzeń
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 16:08   #1467
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Diana Korzeb Pokaż wiadomość
@Joline masz rację, praca z żywym językiem to najlepszy pomysł na podniesienie swojego poziomu do okolic C1. Problem polega jedynie na tym, że prawie w ogóle nie widać postępu, jak się jest na B2. Mi przyznam szczerze dużo dały zajęcia z praktycznej na filologii, który były niesamowicie intensywne: od mniej więcej października do (chyba) maja/czerwca mieliśmy mnóstwo roboty, listy słówek do nauczenia, czasowniki z różnymi przedrostkami, bardzo dużo tłumaczeń i czepiania się o każde zdanie i wyrażenie. Lekko nie było, ale faktycznie po tym roku czułam, że jest wyraźna różnica w moim niemieckim.
Możesz napisać bliżej jak wyglądały Wasze zajęcia? Listy słówek, tłumaczenia, co jeszcze? Pytam, bo szukam dla siebie metody na nauke kolejnego języka

Czy dziś również siadasz "do książek" i uczysz się nowych słów itp? Tzn czy nadal uczysz się regularnie?

I ostatnie pytanie Jaki masz swój sposób na naukę słówek czy wyrażeń?

Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 21:22   #1468
NickBack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Witam wszystkich
Chcę zacząć na poważnie uczyć się języków. Moim priorytetem jest angielski i francuski, a dodatkowo dla przyjemności zakochałam się w hiszpańskim

Powoli ustalam sobie plan językowy i materiały i tu moje pytanie. Ze słuchaniem u mnie jest kiepsko i pomyślałam sobie, że może na początek wystarczą bajki. Co Wy na to? Pomyślałam o zgrywaniu sobie na tel lub mp3 bajek Andersena i słuchania ich
NickBack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 22:10   #1469
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez NickBack Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Chcę zacząć na poważnie uczyć się języków. Moim priorytetem jest angielski i francuski, a dodatkowo dla przyjemności zakochałam się w hiszpańskim

Powoli ustalam sobie plan językowy i materiały i tu moje pytanie. Ze słuchaniem u mnie jest kiepsko i pomyślałam sobie, że może na początek wystarczą bajki. Co Wy na to? Pomyślałam o zgrywaniu sobie na tel lub mp3 bajek Andersena i słuchania ich
Czy francuski zaczynasz od podstaw? Ja chciałabym spróbować, ale nie wiem od jakich materiałów najlepiej zacząć.

Bajki, dla mnie, byłyby średnim pomysłem. Czasami w bajkach występują rożne przedmioty, postaci z nazwami totalnie zmyślonymi przez autora. Poza tym mnie by nudziły, ale to całkowicie moja opinia. Jeżeli nie będą cie nudzić, to możesz spróbować, w końcu bajki Andersena się zna i można sobie przypomnieć, jak wątek ucieknie
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 22:42   #1470
Joline
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 1 388
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Czy francuski zaczynasz od podstaw? Ja chciałabym spróbować, ale nie wiem od jakich materiałów najlepiej zacząć.

Bajki, dla mnie, byłyby średnim pomysłem. Czasami w bajkach występują rożne przedmioty, postaci z nazwami totalnie zmyślonymi przez autora. Poza tym mnie by nudziły, ale to całkowicie moja opinia. Jeżeli nie będą cie nudzić, to możesz spróbować, w końcu bajki Andersena się zna i można sobie przypomnieć, jak wątek ucieknie
Bajki ekstra pomysł jeśli chodzi o naukę języków.
Trzeba tylko znaleźć bajki z dużą ilością słów, najlepiej jakieś vintage.
Joline jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.