Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-20, 15:25   #871
agatkaa1
Zakorzenienie
 
Avatar agatkaa1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 744
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Monika super blog i super się czyta! Rewelacja
__________________
Dla świata Byliście tylko cząstką, dla Nas całym światem....

26,01,2011[*]
23,04,2013[*]

Nasze Szczęście- IGOREK
agatkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 15:34   #872
ciociami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 315
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Hej

Inutil sto lat dla Julka. Przystojniak.

Ja tez sie buntowalam ze moich malych nie ratowali ze najchetniej poszlabym z tym do sadu. Nic to nie da w Anglii jest bardzo duzo lekarzy z wyrokami a nadal lecza bo jesli ich zwolnia to bedzie to nie zgodne z prawem.

Moja polożna mi powiedziała ze ten lekarz ktory sie mną opiekowal ona by mu zycie w jego rece oddala. Jak nastepnym razem bede w ciazy to jej sie zapytam czy nadal tak twierdzi.
Dla mnie nic nie zrobil poza tym ze caly czas nam mowil ze napewno urodzi sie jedno dziecko a moze urodza sie dwa.
Nie urodzilo sie żadne.
To w dniu porodu powiedział ze gdyby to byla ciaza pojedyncza wszystko skonczylo by sie dobrze.
Chcialam mu sie zapytac czy jest lekarzem czy wróżbita ale tż zlapał mnie za rękę.

Nigdy takich rzeczy nie zrozumiem.

Moja glowa nadal boli. Moja siostra tak miala. Samo przeszło.

Elizka m

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Zeżarlo mi kawałek.

Elizka masz fajne podejscie.

Monika super ten blog ale spostrzegawczoscia nie grzesze dopiero dzis go zauwazylam.
__________________
Aniołki
7 lipiec 2012(8tc)
2 maj 2013(30tc)
ciociami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 15:45   #873
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
dziewczyny wy w ciaży chodziłyscie na obcasach?
tak patrzę na pogodę za oknem i chyba muszę wybrać się po jakieś botki/kozaki na płaskim bądź niedużym obcasie, bo na moim 12 cm zaczynam się bać...
Chodze na płaskich

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Oj tam. moj tz tez mnie podziwia. Ale jak ja sie na cos upre to doprowadzam sprawe do konca. Jak Laski beda zdrowe to jedziemy na tydzien co najmniej nad morze. Jodu nigdy za wiele. Jak sie urodza w marcu to beda juz mialy 4 miesiace i uwazam ze spokojnie mozna jechac. Wiadomo ze z maluchami najlepiej jezdzi sie noca bo zazwyczaj spia..

Poza tym jestem mega aktywna osoba i moje dzieci tez takie beda. Nie wyobrazam sobie siedzenia w chacie tylko dlatego ze mam dzieci.
Moi rodzice tez mnie wszedzie ze soba taszczyli od najmlodszego-a to nad morze a to na narty a to za granicę i tak mi zostalo..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Heh ja bym chciała we wrześniu nad morze wyskoczyć a rodzę w czerwcu.I w lipcu mam wesele brata (jak położna usłyszała że nie mam zamiaru iść to mnie opier...).
Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość


ja od razu założyłam płaskie, gdy tylko 2 kreski zobaczyłam nawet przestałam szybko chodzić i gwałtowne ruchy wykonywać. Pamiętam jak raz mi się zapomniało i pobiegłam szybko śmieci wyrzucić, rozbujałam ten wór i fruuuu do kontenera a potem sobie przypomniałam, ze mam tak nie robić, więc ze strachu wyjęłam te śmieci i jeszcze raz spokojnie je do kontenera włożyłam
eheheh dobre

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Ja tez nie ubieram nic specjalnie na noc. Przeważnie zmieniam wieczorem i w tym jest przez dzień. A kapiemy raz w tygodniu.
Też nie mam zamiaru codziennie kąpać.

Ale pędzicie.
Jakaś zamuła mnie wzieła. Pogoda do d, nie mam telewizora (dopiero za 2,3 tygodnie kupimy nowy), mąż pracuje od 7 do 21. A ja siedze i kapcieje
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 15:53   #874
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Moja kolezanka pierwszy raz swoja corke zostawila u dziadkow na 4 dni, jak mloda miala miesiac
I nic sie nie stalo
ja sobie jakoś tego nie wyobrażam. mogłabym go zostawić idąc na wesele na powiedzmy popołudnie i pół nocy, ale nie na dłużej..
jak byliśmy na weselu J. miał pół roku, po powrocie miałam ochotę wyjąć go z łóżeczka żeby przytulić, ale tż mnie powstrzymał.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
A właśnie. Jak zrobic manne na slodko na gęsto? Nigdy nie robiłam i nie mam pojęcia jakie dać proporcje mleka i kaszy, żeby nie wyszła zupa mleczna
ja na oko zawsze sypię, mieszam, czekam chwilę, dosypuję...

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Aczkolwiek jak czytam rozne fora (nawet tu u nas), to dziewczyny pisza ze raczej codziennie kąpia dzieciaczki, tworząc z tego tak jakby rytual ... Ze niby kąpiel, a potem spanie I ze dzieciaki sie do tego przyzwyczajają
ja też kąpię codziennie, bo to rytuał. nad morzem ze 2 razy wróciliśmy na tyle późno do pokoju, że J. był padnięty i nie wykapalismy. o dziwo spał normalnie, bez pobudek. a miałam wizję pobudki jak po drzemce

Cytat:
Napisane przez anitaxas Pokaż wiadomość
Monika gratuluję bloga Co się nic nie pochwaliłaś ?
a, jakoś tak.. nie wiem jeszcze na ile mi starczy zapału i tematów choć znając mojego chłopa to dostarczy mi wielu tematów

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
Monika super blog i super się czyta! Rewelacja
dziękuję

Cytat:
Napisane przez ciociami Pokaż wiadomość
Monika super ten blog ale spostrzegawczoscia nie grzesze dopiero dzis go zauwazylam.
dziękuję ja chyba wczoraj wrzuciłam dopiero w podpis..

________

czegoś mi nie zacytowało, ale nie pamiętam już..

Eliza, jeszcze o dostosowywaniu dziecka napiszę. nie zawsze jest kolorowo. jakoś nie wyobrażałam sobie wychodzić z dzieckiem mającym kolki albo zapraszać do nas znajomych jak dziecko kilka godzin zanosi się płaczem, są rzeczy, których nie da się przeskoczyć mimo szczerych chęci. teraz chętnie bym wyszła albo zaprosiła kogoś, ale jak widze jak J. ulewa ileś razy pod rząd na widok moich znajomych i płacze w ich towarzystwie to odpuszczam, to samo jest na wyjściach jak ktoś do niego zagada, spojrzy, choć teraz już i tak mu przeszło, jakiś czas temu było dużo gorzej.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 15:54   #875
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Monia ja też dziś spostrzegłam bloga


Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
Ja tez tak robie, po kapieli nowy bodziak i pajac [czasem body i polspiochy], rano juz nie zmieniam. Chyba ze obsra obiska, obslini, uleje... Czasem jest dzien, ze do wieczora w tym samym "chodzi", czasem dzien ze 5 razy sie przebieramy.

Rozpaczam, ze niedlugo bedzie wygadal w pajachach w dzien gloopio. i trezba bedzie za innymi ubrankami sie rozgladac.
Teraz nois 62, na 68 nakupilam mu pajacow jeszcze, ale pozniej to juz chyba pajace w dzien nie bardzo?
U nas też tak, czasami cały dzień w jednym, a czasami przebieram. A chrupki daję po deserku, bo mokry chrupek to masakrator

Ja ubieram w pajace cały czas.
Nie przejmuję się wyglądem, zresztą ja po domu chodzę jak kocmołuch, to dziecko może piżamkowo wyglądać :P

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
O ile wiem, nie bylo lekarza ktory umial usg dopplerowskie wykonac, a takie wlasnie bylo potrzebne..
Niestety smutnym faktem jest to, ze o ile prawie kazdy lekarz gin umie wykonac usg pomiarow dziecka itp, to nie kazdy ma wiedze zeby dopplera zrobic (to dosc trudne i skomplikowane usg)...
Wiesz co, ja nie wiem, mi w szpitalu USG z przepływami (bo to to samo chyba) robili nawet młodzi lekarze, nie jacyś super nie wiadomo jak utytułowani... Według mnie to ściema :/


Ciociami a nie masz tych bóli na tle hormonalnym? Ja miewam...


My też nie kąpiemy codziennie, a co drugi dzień. Nie widzę potrzeby. Artur się nie poci zbytnio, buzię i tak mu myję dwa razy dziennie, szyjkę przy okazji też przemywam, pupę na bieżąco.

Nasz rytuał jest ewentualnie taki: zakładam mu śpiworek, wyłączam górne światło, karmię i nyny. Bardzo rzadko jest tak, że nie zasypia po mleku wtedy.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 15:55   #876
Kubek29
Zadomowienie
 
Avatar Kubek29
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

W życiu bym nie zostawiła na 4dni miesięcznego dziecka... Szczerze, to średnio mi sie to w głowie mieści. Takie dziecko i mama to jeszcze "jedność", ono potrzebuje najwiecej bliskości wlasnie teraz... i wierze, ze jak ja otrzyma to to w przyszłości zaprocentuje.
Co kto lubi. Byłam aktywna, podróżująca i te kilka pierwszych miesięcy mnie nie zbawi. Czas na dostosowanie dziecka do siebie jeszcze przyjdzie. Teraz stety/niestety dostosowuje(my) sie do dziecka, do jego potrzeb (ktore mimo ze Tymek jest malutki bardzo jasno komunikuje.)
Kubek29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 15:56   #877
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Kacper jest dzisiaj niezłym cwniaczkiem - przebudza się, niby szuka piersi bo głodny, a ledwo wezmę go na ręce i przytulę do piersi (w staniku, bez podawania do jedzenia) to zaraz zasypia


A w ogóle to Kacper nie lubi tego polecanego kładzenia na klatce piersiowej rodzica - kręci się wtedy i płacze, natomiast główke na piersi (na leżąco lub siedząco) bardzo. Słodko się wtedy trzyma łączenia między miseczkami stanika
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2014-01-20 o 16:00
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 15:58   #878
wadera4
Wtajemniczenie
 
Avatar wadera4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 141
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Pamiętam jak raz mi się zapomniało i pobiegłam szybko śmieci wyrzucić, rozbujałam ten wór i fruuuu do kontenera a potem sobie przypomniałam, ze mam tak nie robić, więc ze strachu wyjęłam te śmieci i jeszcze raz spokojnie je do kontenera włożyłam
żartujesz chyba?

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Moi rodzice tez mnie wszedzie ze soba taszczyli od najmlodszego-a to nad morze a to na narty a to za granicę i tak mi zostalo..
Super
Moi znajomi też zabierali trójkę swoich dzieci (od pierwszych miesięcy życia) na wyprawy, nad morze, pod namiot każde w ciągu pierwszego roku życia chyba pół Polski zwiedziło.

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
myślę, że myśl tworzy rzeczywistość
Wprawdzie wyjęłam z kontekstu, ale coś w tym jest, również jeśli chodzi o negatywne myśli... pamiętam moje przeczucia o #....

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;44702602]
Dlaczego nie zrobiono cc?
[/QUOTE]

Nie wiem jak było we Włocławku, ale w moim mieście była kiedyś podobna historia. CC nie zrobiono bo po co, jeśli ktoś za chwilę za nie zapłaci... Czekali na kasę w łapę...




Kochane czy możecie mi wytłumaczyć różnicę między luteiną a duphastonem? Jedno doustnie, drugie pod język. I dawki są inne. Czy to znaczy, że np. dup może działać lepiej niż luteina?
__________________

Są groby uwiecznione tylko wspomnieniem, na których wciąż tli się płomień rozpaczy.

Edytowane przez wadera4
Czas edycji: 2014-01-20 o 16:01
wadera4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:02   #879
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Luteina jest naturalnym hormonem (progesteron), a duphaston sztucznym, niby lepszym.

Luteina jest jescze dopochwowa.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:06   #880
ciociami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 315
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Perse a jak na tle hormonalnym to co masz na mysli?
I jeszcze jedno pytanie
Ile czasu moze trwac migrena?
__________________
Aniołki
7 lipiec 2012(8tc)
2 maj 2013(30tc)
ciociami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:12   #881
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
na którą masz?? w takim razie czekam...ja też mam wizytę w czwartek....




Kołobrzeg zrobił na mnie pozytywne wrażenie (byłam pierwszy raz nad morzem...) ale podobno piękna jest Łeba i wydmy
Tak. Kołobrzeg jest cudny. Wiele razy tam bylam i nadal nie mam dosc^^

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Cytat:
Napisane przez iza243 Pokaż wiadomość
No dziwne było że tyle zwlekali ale cóż...Sama bym sobie porodu nie wywołała.Domis urodził się w 41 tc.Byłam wściekłam jak tż mi powiedział co mówił mój gin.Ale to już nie ważne,najważniejsze że jesteśmy razem i wszystko skończyło się dobrze

My kąpiemy co 2 dzień.

Eliza naprawde podoba mi się twoje podejścieZnajomi ostatni byli w szoku że zostawiliśmy małego mojej mamie i poszliśmy do kina.Chyba wyszliśmy na wyrodnych.
I to jest najważniejsze. Ze Domis cały i zdrowy jest z Wami

A co do podejscia. Coz takie mam i raczej go nie zmienie ;-) Uwazam ze mlodym rodzicom tez sie cos od zycia należy a dziadkowie sie tylko uciesza ze moga sie wnuczkiem zaopiekować

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Eliza
Uważam, że Kacper jest na tyle mały no i spi w zasadzie cały dzień, że taki rytuał nie jest mu narazie potrzebny. Spi czy z kąpielą czy bez. Co innego już później, jak będzie bardziej aktywny w dzień i dojdą "zabawy " z nim. No i jak piszesz- taki maluszek ma warstwę ochronną, która szkoda niszczyć.

Muszę obalić mit, że dziecko karmione z butelki nie chwyci się cycka. Do niedawna więcej karmilam go moim mlekiem z butelki, bo nie mial sił i cierpliwości do piersi, zawsze jednak coś pocyckal. Od kilku dni widzę więcej siły, a od wczoraj nie po każdym karmieniu muszę dokarmiac go butla, bo potrafi pojesc z piersi i usnac. A dziś w nocy nie chciał dojesc do końca z butelki, tylko dojadl z cycka.
Masz racje. Tez uwazam ze takiego malego maluszka do 2-3miesiecy nie trzeba kapac codziennie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 16:12   #882
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Migrena może trwać nawet kilka dni.
Ciociami ja mam migreny i czasami na tle hormonalnym.
Z tym, że moje migreny to jest szał ciał, wszelkie możliwe objawy, nie widzę połowy obrazu, drętwieje mi połowa ciała włącznie z językiem, wymiotuję, przez chwilę tak jakby tracę świadomość - kiedyś na początku ataku chciałam kupić schabowego i nie wiedziałam, zapomniałam, że to się nazywa "kotlet"... Tak, że jak ktoś mówi, że ma migrenę, to w myślach zawsze proszę, żeby się zastanowił, zanim użyje tego stwierdzenia.
No i ból głowy.
Migreny zaczęły się u mnie pojawiać w okresie dojrzewania, potem jak brałam tabletki anty, a potem pod koniec II ciąży - po dwie dziennie. Dlatego łączę je z hormonami.


Ja nie umiem Artusia zostawić dłużej niż na parę godzin, zawsze się z nim potem ściskam i całuję, a zresztą jemu też mnie brakuje, potem się do mnie uśmiecha i spokojnie zasypia
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:21   #883
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
my w maju planujemy jechać nad morze.



my byliśmy we wrześniu z J., miał 5 m-cy.



my 10 godzin jechaliśmy na półwysep helski.

19 marca.. to był mój termin porodu z OM



ja też się bałam, ale nie żałuję. J. miał 5 m-cy, był na mm i słoiczkach, więc nie było problemów z przygotowaniem posiłków. jedyny to taki, że musiałam mu robić mm na wodzie mineralnej, ale daliśmy radę.
w tym roku już będzie trudniej



moje w namiocie spało raz żeby spał na plaży musiał być non stop wożony wózkiem po brzegu ale generalnie sporo spał w wózku na spacerach, tylko im dłużej byliśmy tym spał mniej bo już przyzwyczajał się do klimatu. jak padało, ale nie było ulewy brałam go w nosidło, zakładałam kalosze, kurtke, parasol w rękę i też szliśmy na plażę
Tez tak planuje. Po lekturze Twojego postu postanowiłam zakupic nosidelka na taki wyjazd. A lozeczko? Mieliscie turystyczne??

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Cytat:
Napisane przez kooocur Pokaż wiadomość
My też Kołobrzeg....mamy tam super miejscówkę
Zdradzisz szczegóły? ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Cytat:
Napisane przez anitaxas Pokaż wiadomość
Inutil sto lat dla Julka!!! I duuużo zdrowia !!!!



Gapię się w tv i nie mogę sobie tego nawet wyobrazić..


Kubek jak czytam o Waszych wizytach i Twojej wiedzy to niestety uświadamiam sobie, że będę bardzo głupią matką Ja nie mam takiej wiedzy.. ba ja się nawet teraz boję skąd będziemy wiedzieć z Małą jest coś nie tak? jak rozpoznam, że źle się czuję a co dopiero taka fachowa wiedza jak Twoja..



Ja mam cały czas w głowie, że po urodzeniu się Małej wszystko się zmieni. Co wcale nie oznacza, że na gorsze! Będzie inaczej, ale to chyba logiczne.
Ja mam nadzieję, że jakoś się wspólnie do siebie dostosujemy
I nie wyobrażam sobie aktualnie dla własnej przyjemności zostawić miesięcznego dziecka na tydzień ale to ja.


No to super!

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------



Monika
gratuluję bloga Co się nic nie pochwaliłaś ?
Na pewno po urodzeniu dzieci wiele sie zmienia. I to nie pozostawia wątpliwości. Aczkolwiek zawsze mozna szukac zlotego srodka aby wszyscy byli zadowoleni

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
ja sobie jakoś tego nie wyobrażam. mogłabym go zostawić idąc na wesele na powiedzmy popołudnie i pół nocy, ale nie na dłużej..
jak byliśmy na weselu J. miał pół roku, po powrocie miałam ochotę wyjąć go z łóżeczka żeby przytulić, ale tż mnie powstrzymał.



ja na oko zawsze sypię, mieszam, czekam chwilę, dosypuję...



ja też kąpię codziennie, bo to rytuał. nad morzem ze 2 razy wróciliśmy na tyle późno do pokoju, że J. był padnięty i nie wykapalismy. o dziwo spał normalnie, bez pobudek. a miałam wizję pobudki jak po drzemce



a, jakoś tak.. nie wiem jeszcze na ile mi starczy zapału i tematów choć znając mojego chłopa to dostarczy mi wielu tematów

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------



dziękuję



dziękuję ja chyba wczoraj wrzuciłam dopiero w podpis..

________

czegoś mi nie zacytowało, ale nie pamiętam już..

Eliza, jeszcze o dostosowywaniu dziecka napiszę. nie zawsze jest kolorowo. jakoś nie wyobrażałam sobie wychodzić z dzieckiem mającym kolki albo zapraszać do nas znajomych jak dziecko kilka godzin zanosi się płaczem, są rzeczy, których nie da się przeskoczyć mimo szczerych chęci. teraz chętnie bym wyszła albo zaprosiła kogoś, ale jak widze jak J. ulewa ileś razy pod rząd na widok moich znajomych i płacze w ich towarzystwie to odpuszczam, to samo jest na wyjściach jak ktoś do niego zagada, spojrzy, choć teraz już i tak mu przeszło, jakiś czas temu było dużo gorzej.
Zdaje sobie sprawe ze nie jest latwo przy ciagle placzacym dziecku. Szczgolnie jak sie zachowuje tak a nie inaczej w obecnosci innych ludzi.. a myslalas czemu taki jest w ogole? Bo czesto piszesz ze histeryk ze humorzasty... myślisz ze taki charakterek ?







Ja tez bym raczej nie zostawila dziecka na 4 dni. Nie piętnujcie mnie tak LOL. Tylko napisalam co moja kolezanka zrobila i ze nic sie ani im ani dziecku nie stalo i ze po prostu tak mozna.. a Wy od razu wszystkie na mnie sie rzucilyscie... to ze ktos ma inne zdanie i robi inaczej niz inni, to nie znaczy z automatu ze zle ...
Nastepnym razem zastanowie sie 10000 razy zanim cos napisze

Ide

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA

Edytowane przez elizabarbara
Czas edycji: 2014-01-20 o 16:26
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:23   #884
ciociami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 315
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Perse wiem ze u mnie to nie migrena.
Ale tez wiem ze nie kazdy organizm az tak zle znosi migrene.
Moja siostra I mama to maja.
Ale one taki stan jak opisujesz to tylko jeden dzien maja.
Dlatego ja u siebie migrene od razu wykluczylam.
Bo czasami tylko mnie tak boli ze jest mi nie dobrze. Pawika bym wtedy walnela.
A jak na tle hormonalnym to jak to obserwowac?
Nigdy nie bralam tabletek anty ani zadnych innych hormonow.
2 lutego bedzie 8 miesiecy po porodzie.
No I pierwszy raz mi sie tak zrobilo.
Fakt po @. Czytalam ze to moze byc przez obfite @. A takie mam.
Zobacze musze to przeczekac.
__________________
Aniołki
7 lipiec 2012(8tc)
2 maj 2013(30tc)
ciociami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:27   #885
anitaxas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość

Ja tez bym raczej nie zostawila dziecka na 4 dni. Nie piętnujcie mnie tak LOL. Tylko napisalam co moja kolezanka zrobila i ze nic sie ani im ani dziecku nie stalo i ze po prostu tak mozna.. a Wy od razu wszystkie na mnie sie rzucilyscie... to ze ktos ma inne zdanie i robi inaczej niz inni, to nie znaczy z automatu ze zle ...
Nastepnym razem zastanowie sie 10000 razy zanim cos napisze

Ide
Elizka no proszę Cię - przecież nikt tu Cię nie atakuje tak ja Ty opisałaś co zrobiła twoja znajoma tak niektóre z nas wyraziły po prostu swoją opinię i tyle. Żadna nie odnosiła tego do Ciebie, więc luzuj mała Wdech-wydech -wdech..

Edytowane przez anitaxas
Czas edycji: 2014-01-20 o 16:32
anitaxas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:27   #886
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Słuchajcie, jak lubicie chusteczki Toujours, to w Lidlu można kupić 4-pak po 19,95 z bardzo praktycznych pudełkiem
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:28   #887
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez inutil Pokaż wiadomość
A to mój dwulatek dzisiaj z racji urodzin obiad robi Julek
100 lat Juliusz!

co do kuchenki ja kupowałam na chrzesniaka na allegro, kosztowała ok 130 zł i już w pierwszych minutach zabawy odłamał kawałek. ogólnie te co widziałam to są słabej jakości i teraz na to patrząc szkoda tych pieniędzy. ale chyba nawet wczoraj oglądałam DIY i znalazłam takie cóś co wzałączniku
Cytat:
Napisane przez ciociami Pokaż wiadomość
Chcialam mu sie zapytac czy jest lekarzem czy wróżbita ale tż zlapał mnie za rękę.
takim lekarz jak dla mnie to tylko do odstrzału

co do butów wybrałam się do sklepu i kupiłam zimowe traperki. nie pamiętam kiedy ja ostatnio na płaskim chodziłam ale jak zobaczyłam stan chodników po których mam się poruszać to zwątpiłam i postanowiłam nie ryzykować.
poza tym kupiłam na ciuchach spodnie z szeroką gumka w pasie, na jakis czas powinny się sprawdzić i tego typu ręczniczek z kapturkiem https://www.google.pl/search?q=r%C4%...ml%3B615%3B461 tylko z Bubusiem Puchatkiem za 3,70
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stylowi_pl_diy-zrob-to-sam_kuchenka-dla-dzieci_11350615.jpg (113,3 KB, 36 załadowań)
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam

Edytowane przez BERBIE
Czas edycji: 2014-01-20 o 16:30
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:30   #888
anitaxas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez ciociami Pokaż wiadomość
wiem ze u mnie to nie migrena.
Ciociami a może to ból głowy spowodowany chorymi zatokami? Ten Twój ból obejmuje całą głowę, czy może jakieś konkretne miejsce? i czy nasila się jak się np. położysz, pochylisz, w trakcie snu
anitaxas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:33   #889
Kubek29
Zadomowienie
 
Avatar Kubek29
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez anitaxas Pokaż wiadomość
Elizka no proszę Cię - przecież nikt tu Cię nie atakuje tak ja Ty opisałaś co zrobiła twoja znajoma tak niektóre z nas wyraziły po prostu swoją opinię i tyle. Żadna nie odnosiła tego do Ciebie, więc luzuj mała


---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Berbie, Bubus Puchatek- jaka cudna literówka
Kubek29 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 16:33   #890
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Ja tez bym raczej nie zostawila dziecka na 4 dni. Nie piętnujcie mnie tak LOL. Tylko napisalam co moja kolezanka zrobila i ze nic sie ani im ani dziecku nie stalo i ze po prostu tak mozna.. a Wy od razu wszystkie na mnie sie rzucilyscie... to ze ktos ma inne zdanie i robi inaczej niz inni, to nie znaczy z automatu ze zle ...
Nastepnym razem zastanowie sie 10000 razy zanim cos napisze
eliza chyba przeczulna jesteś bo tak jak ty miałaś prawo napisać swoje zdanie ty dziewczyny napisały swoje. nikt cie nie piętnował, nikt się nie rzucił i nikt nie mówił, że masz złe podejście.
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:34   #891
kooocur
Zakorzenienie
 
Avatar kooocur
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7 685
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
jaka

https://www.facebook.com/Apartament.Feniks.Kolobrzeg


__________________
03.06.12 Aniołek Marysia

Jestem odbiciem Twojego serca, mamo!

Synuś

Edytowane przez kooocur
Czas edycji: 2014-01-20 o 16:35
kooocur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:34   #892
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
Berbie, Bubus Puchatek- jaka cudna literówka
rzeczywiście słodka literówka
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:35   #893
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Ciociami ale ja bym właśnie u Ciebie migreny nie wykluczała.
Tylko chodzi mi o to, jak kogoś lekko zaboli głowa i mówi, że ma migrenę

U Ciebie to już strasznie długo trwa, poza tym migrena może być rodzinna jak najbardziej.


Dziewczyny mogę ugotować Artkowi kompot z gruszki????
Jutro kończy 7 m-cy...
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:39   #894
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;44705795]Monia ja też dziś spostrzegłam bloga [/QUOTE]



Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Tez tak planuje. Po lekturze Twojego postu postanowiłam zakupic nosidelka na taki wyjazd. A lozeczko? Mieliscie turystyczne??

Zdaje sobie sprawe ze nie jest latwo przy ciagle placzacym dziecku. Szczgolnie jak sie zachowuje tak a nie inaczej w obecnosci innych ludzi.. a myslalas czemu taki jest w ogole? Bo czesto piszesz ze histeryk ze humorzasty... myślisz ze taki charakterek ?

Ja tez bym raczej nie zostawila dziecka na 4 dni. Nie piętnujcie mnie tak LOL. Tylko napisalam co moja kolezanka zrobila i ze nic sie ani im ani dziecku nie stalo i ze po prostu tak mozna.. a Wy od razu wszystkie na mnie sie rzucilyscie... to ze ktos ma inne zdanie i robi inaczej niz inni, to nie znaczy z automatu ze zle ...
Nastepnym razem zastanowie sie 10000 razy zanim cos napisze

Ide
tak, mieliśmy turystyczne.

po tylu miesiącach juz jestem pewna, że to charakterek, bo to się nie zmienia, a jakby nie patrzeć skoki rozwojowe mijają, zęby też nie idą non stop, sytuacja się zmienia, raz jest ze mną, z tż, z moja mamą, różne aktywności, sposoby spędzania czasu z dzieckiem.

Eliza, hormony Ci szaleją nikt nie piętnuje.

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;44706604]Dziewczyny mogę ugotować Artkowi kompot z gruszki????
Jutro kończy 7 m-cy...[/QUOTE]

myślę, że tak. to gotowana będzie, to bezpieczna, ja surowe już dawno dawałam.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:41   #895
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Eliza, nie piętnuję. ale też się czuję dość wyrodnie i gUpio jak piszesz że coś się da, coś się nie da i to czytając bez eufemizmów: kwestia lenistwa mentalnego... dość autorytarnie na dodatek piszesz... "to ze ktos ma inne zdanie i robi inaczej niz inni, to nie znaczy z automatu ze zle" ...
- to działa w dwie strony :roll eyes:
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:46   #896
kooocur
Zakorzenienie
 
Avatar kooocur
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7 685
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Ja tam uważam, że wyobrażenia się zderzą z rzeczywistością...:rolley es:

Dziecko wiele zmienia...a dwoje dzieci- heh myślę, że to prawdziwy hardcore
__________________
03.06.12 Aniołek Marysia

Jestem odbiciem Twojego serca, mamo!

Synuś
kooocur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 16:51   #897
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Dokładnie, dziecko wszystko zmienia I nie ma w tym nic złego, KAŻDA z tego wątku się o tym prędzej czy później dowie
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 17:04   #898
wadera4
Wtajemniczenie
 
Avatar wadera4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 141
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Juleczku 100 lat!
nie wiem czemu we wcześniejszym poście mi umknąłeś


Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Luteina jest naturalnym hormonem (progesteron), a duphaston sztucznym, niby lepszym.
Aha...
A myślicie, że u mnie to niski progesteron mógł być przyczyną #?
Oglądałam swoje dawne wyniki i np. w 3 ciąży na samym początku miałam progesteron 9 (wtedy chyba wzięłam pierwszą luteinę), potem w trakcie było 20, a na końcu dwa dni po odstawieniu leków spadło do 6!!!

No i tsh w dwóch ostatnich ciążach wysokie (w pierwszej nie badałam). A poza ciążą w normie
__________________

Są groby uwiecznione tylko wspomnieniem, na których wciąż tli się płomień rozpaczy.

Edytowane przez wadera4
Czas edycji: 2014-01-20 o 17:06
wadera4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 17:14   #899
agatkaa1
Zakorzenienie
 
Avatar agatkaa1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 744
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;44706948]Dokładnie, dziecko wszystko zmienia I nie ma w tym nic złego, KAŻDA z tego wątku się o tym prędzej czy później dowie [/QUOTE]



Cytat:
Napisane przez wadera4 Pokaż wiadomość
Aha...
A myślicie, że u mnie to niski progesteron mógł być przyczyną #?
Oglądałam swoje dawne wyniki i np. w 3 ciąży na samym początku miałam progesteron 9 (wtedy chyba wzięłam pierwszą luteinę), potem w trakcie było 20, a na końcu dwa dni po odstawieniu leków spadło do 6!!!

No i tsh w dwóch ostatnich ciążach wysokie (w pierwszej nie badałam). A poza ciążą w normie
czy przyczyną to nie wiem ale napewno bardzo niski! ZA NISKI! powinnaś dostać końską dawkę progesteronu albo zastrzyki z progesteronu!
__________________
Dla świata Byliście tylko cząstką, dla Nas całym światem....

26,01,2011[*]
23,04,2013[*]

Nasze Szczęście- IGOREK
agatkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 17:51   #900
edytte
Zadomowienie
 
Avatar edytte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 282
GG do edytte
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XXI

Witam.
Inuti 100 lat dla Julka

Ja mam pytanko. Jak jest z tą luteiną? Czy może ona zaszkodzić? Dzisiaj byłam się zapisać do ginka na NFZ i okazało się że mogę się zapisać na początek lutego . Zeszłam, więc piętro niżej do rodzinnego po luteinę. Mówię że jest taka i taka sprawa i czy by mi jej nie zapisała. Dostałam i mam tylko nie wiem czy to dobra? I jak mam ją stosować. Mam Luteinę 50 mg podjęzykową. Rodzinna pomogła mi jeszcze załatwić wcześniejszą wizytę. Prawdopodobnie mam mieć wizytę w środę. Jutro mam jeszcze zadzwonić i konkretnie się dowiedzieć.
__________________
19.04.2013 r.
Staś i Michaś

Tracimy coś by zrobić miejsce dla czegoś lepszego....
edytte jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-07 21:29:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.