Mieszkanki Azji - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-31, 19:41   #181
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Mieszkanki Azji

ja chyba będę mieć cięższą kuchnię niż Ty, bardziej tłustą. tak słyszałam. Polacy narzekają na kuchnię tutaj - że za ciężka i dziwne mixy
Hm, może ta kasza (jaglana) to było jakieś przystosowanie do naszej kuchni polskiej. Wiem że ta osoba ściąga nawet jakieś tabeltki z Chin, poprzez tego lekarza. Ale są różne trendy. Jest medycyna oficjalna i z pogranicza oficjalnej (mówię o Polsce), gdzie lekarze którzy mają tytuł mówią że to co nam szkodzi to substancje które oficjalnie są neutralne, np taki aspartam, glutamian sodu itd. Z drugiej strony ci pierwsi mówią tak, bo nie ma badań na tych substancji szkodliwość. A nie ma bo? bo nikt nie pomyślał czy komuś nie zależało? albo bardzo nie zależało bo za duży biznes? Ja wiem jedno, w latach 50-tych nie było cukrzycy typ 2, teraz to jest plaga w społeczeństwie zachodnim i nikt nie wie dlaczego. Odpowiedź jest prosta: substancje które spożywamy każdego dnia, przetworzone, zmodyfikowane itd., itp.

Nic dziwnego że nie jedzą jogurtów ja po zjedzeniu danego mam ciarki na plecach. To ziębi że hu, hu. Jogurty itp były wymyślone przez narody, gdzie jest ciepły klimat, miały chłodzić jak jest gorąco. Zatem czekajmy do lata.

Piszcie co u Was, jak spędzacie życie, może jakieś nowe wpisy na blogach? Może ja też coś założę Wizę już mam, wylatuję za tydzień.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 05:34   #182
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez dida Pokaż wiadomość
ja chyba będę mieć cięższą kuchnię niż Ty, bardziej tłustą.
Piszcie co u Was, jak spędzacie życie, może jakieś nowe wpisy na blogach? Może ja też coś założę Wizę już mam, wylatuję za tydzień.
Jeśli faktycznie cięższa to sobie nie potrafię wyobrazić…oni nawet warzywa potrafią w głębokim tłuszczu przyrządzać
Ja miałam bloga - cały jeden dzień
Był zbyt kontrowersyjny i znajomy powiedział 'nie sr* się do własnego gniazda' a jako, że tutaj wiadome jak jest z wolnością słowa to usunęłam
Pamiętam tą niepewność jak ja wylatywałam, setki pytań
Dasz sobie radę, powodzenia
__________________
31/40
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 18:50   #183
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Mieszkanki Azji

myślisz że władze chińskie by się Tobą zainteresowały? Może jakiś życzliwy donosiciel by się znalazł? Słyszałam że chińczycy są bardzo ciekawi białych, oglądają, podchodzą blisko. Moja znajoma była u lekarza, drzwi otwarte, wchodzą sobie chińczycy z poczekalni i oglądają ją, słuchają co mówi do lekarza, a lekarz nic, zero reakcji.. Pewnie ich rozumiał

Rozumiem że ten VPN to program do zainstalowania?

Jaka pogoda jest teraz? Zima do kiedy w Chinach?

Już świętujecie rok konia Ha, rok konia a ja koniem właśnie jestem .. ciekawy zbieg okoliczności.[COLOR="Silver"]

Edytowane przez dida
Czas edycji: 2014-02-01 o 18:51
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 03:22   #184
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez dida Pokaż wiadomość
myślisz że władze chińskie by się Tobą zainteresowały? Może jakiś życzliwy donosiciel by się znalazł? Słyszałam że chińczycy są bardzo ciekawi białych, oglądają, podchodzą blisko. Moja znajoma była u lekarza, drzwi otwarte, wchodzą sobie chińczycy z poczekalni i oglądają ją, słuchają co mówi do lekarza, a lekarz nic, zero reakcji.. Pewnie ich rozumiał

Rozumiem że ten VPN to program do zainstalowania?

Jaka pogoda jest teraz? Zima do kiedy w Chinach?

Już świętujecie rok konia Ha, rok konia a ja koniem właśnie jestem .. ciekawy zbieg okoliczności.[COLOR="Silver"]
Wolałam dmuchać na zimne
To prawda, zwłaszcza blondynki są tu ciekawym zjawiskiem dla nich
Jak pierwszy raz poszłam tutaj do zoo to się czułam jak małpka bo z ukrycia mi zdjęcia robili Ale wszystko zależy od regionu, bo w niektórych częściach miasta znajdziesz wielu obcokrajowców i już w zasadzie jest to normalne.
Dziwnie na mnie jeszcze patrzą tylko w autobusach (rzadko można spotkać obcokrajowca bo wszystko jest po chińsku i niema rozkładów).
VPN to wirtualna sieć prywatna. Poszukaj w google jak to działa i gdzie można wykupić bo u mnie mąż się tym zajmował i średnio jestem w temacie
Wczoraj w SH było 23 stopnie, ludzie w koszulkach i spodenkach - ale to jakaś anomalia była bo ogólnie ok 7C.
Do marca włącznie jest chłodniej, zwykle najgorszy styczeń i luty.
Od kwietnia coraz przyjemniej. Niestety lato jest tragiczne bo wilgoć straszna i temperatura odczuwalna często sięga 50C ale do przeżycia
W tym roku spędzamy nowy rok w domu bo mąż chory. Mamy tydzień wolnego więc odpoczywamy
__________________
31/40
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 16:51   #185
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Mieszkanki Azji

hoho, no to piękna pogoda! u nas też przychodzi wiosna. powolutku
czyli przyszli do zoo obejrzeć Ciebie? hm, jeśli idzie o mnie to będą zadzierać głowę do góry, bo ja mam ponad 180 w obcasach.
Ja teraz czytam B. Pawlikowską Blondynka w Chinach. Sympatyczna, lubię jej otwarte spojrzenie. Ona jest zachwycona Chinami.
Byłyście na wycieczkach w Azji, podobno bilety znacznie tańsze.. JA bym miała w sumie blisko do Korei, Japonii, Mongolii, mogłabym nawet wykupić przejazd kolejną transsyberyjską niektórzy sobie chwalą, mówią że to niezwykła przygoda..
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 20:19   #186
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Mieszkanki Azji

Hej Dziewczyny. Szukam osób, które mieszkają w Tokio, Canberze, Wellington, Hong Kongu, Taipei, Singapurze i Seulu i mogłyby odpowiedzieć mi na pytanie dot. kwestii finansowych: czy za 2300 euro (w tym 1 tys na mieszkanie) miesięcznie da się utrzymać w tych miastach? Nigdy nie byłam w Azji, nie znam warunków życia (a właściwie co ile kosztuje) i stąd moja prośba o pomoc. Najbardziej zależałoby mi na opiniach osób z Tokio, Seulu i Singapuru. Każda pomoc mile widziana, Wasze opinie bardzo pomogłyby mi podjąć pewną, hmm, życiową decyzję
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 10:05   #187
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez dida Pokaż wiadomość
hoho, no to piękna pogoda! u nas też przychodzi wiosna. powolutku
czyli przyszli do zoo obejrzeć Ciebie? hm, jeśli idzie o mnie to będą zadzierać głowę do góry, bo ja mam ponad 180 w obcasach.
Ja teraz czytam B. Pawlikowską Blondynka w Chinach. Sympatyczna, lubię jej otwarte spojrzenie. Ona jest zachwycona Chinami.
Byłyście na wycieczkach w Azji, podobno bilety znacznie tańsze.. JA bym miała w sumie blisko do Korei, Japonii, Mongolii, mogłabym nawet wykupić przejazd kolejną transsyberyjską niektórzy sobie chwalą, mówią że to niezwykła przygoda..
Powiem Ci, że ceny biletów lotniczych nie są niskie
My np za 4 godzinny lot do Tajlandii płaciliśmy 2tys zł/os czyli jak dobrze poszukasz tyle samo zapłacisz z PL.
Do Pekinu zaledwie dwugodzinny lot ok 500zł/dwie strony więc to taka normalna cena. Ogólnie musiałabyś wyczekiwać na promocje. Bez promocji ceny nie zachwycają

Maguda myślę, że to przyzwoita kwota
__________________
31/40
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 11:45   #188
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Mieszkanki Azji

hm, myślę że do Pekinu możesz spokojnie jechać pociągiem. Znajomy jeździł. Podejrzewam że jest taniej. Koleje w Chinach są b. nowoczesne i szybkie. Po co taki samolot?
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 17:13   #189
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Sikorka0204 Pokaż wiadomość
Maguda myślę, że to przyzwoita kwota
Dziękuję Dobrze by było, bo nie chciałabym ciągnąć jeszcze dodatkowo pieniędzy z domu. Kto coś jeszcze może mi powiedzieć?
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 08:25   #190
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Dziękuję Dobrze by było, bo nie chciałabym ciągnąć jeszcze dodatkowo pieniędzy z domu. Kto coś jeszcze może mi powiedzieć?
W Seulu może być trudno, bo tu są porypane warunki wynajmu... Trzeba mieć kupę kasy "na wejście". Rynkiem rządzą dwa systemy wynajmu: 1) "jeonse" , kiedy wpłacasz właścicielowi zwrotny depozyt w wysokosci OD 50% wartości mieszkania, z reguły na okres min.dwóch lat 2) "weolse", gdzie wpłacasz właścicielowi "tylko" kilkadziesiat tysięcy dolarów (depozyt ) + płacisz miesięczny czynsz (im wiekszy depozyt tym większy czynsz). W obu przypadkach płacisz oczywiście wszystkie media.
Jeśli jesteś "foreigners", mogą też żądać gwarancji od pracodawcy.

W Japonii łatwiej o tyle, że depozyty/kaucje są mniejsze. Ale są, trzeba sie z tym liczyć, plus dochodzą "key money", "fundusze remontowe" i inne cuda... Niektóre opłaty są ewidentym nadużyciem i można ich uniknąć, tylko trzeba się "wykłócić". Co może być istotne w Japonii także - bez gwaranta (uczelnia, pracodawca) trudno wynająć cokolwiek innego niż hotel czy service apartment...(chyba, że zapłacisz taaakie pieniądze, że właścicielowi staną się obojętni los mieszkania i osoba wynajmująca )

W obu krajach można dostać przynajmniej formalne wsparcie od pracodawcy, jeśli chodzi o kwestie wynajmu mieszkania. Jeśli poważnie rozważasz przyjazd do Korei lub Japonii, zacznij od szukania pracy tutaj, a potem lokum. Odwrotnie może byc trudno.
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 04:16   #191
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez dida Pokaż wiadomość
hm, myślę że do Pekinu możesz spokojnie jechać pociągiem. Znajomy jeździł. Podejrzewam że jest taniej. Koleje w Chinach są b. nowoczesne i szybkie. Po co taki samolot?
Właśnie co najśmieszniejsze pociągiem wychodzi podobna kwota
Czasem nawet samolot wychodzi taniej
__________________
31/40
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-16, 14:42   #192
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Mieszkanki Azji

Rozumiem. ja juz w chinach.jest zimno. dziwie sie co chwila. Podziwiam ludzi na skuterach w takim zimnie, opatuleni, ale jada. Czasem pod prad, czasem( a moze lepiej powiedziec zawsze) na czerwonym..
W przyszlym tyg. Shanghai!
kot zostal w domu, a na lotnisku w warszawie spotkalam aktorke 'dziewczyne' dextera , jesli ogladalyacie serial, bedziecie wiedziec.
pozdrawiam z chin
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 18:16   #193
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
W Seulu może być trudno, bo tu są porypane warunki wynajmu... (...)
W obu krajach można dostać przynajmniej formalne wsparcie od pracodawcy, jeśli chodzi o kwestie wynajmu mieszkania. Jeśli poważnie rozważasz przyjazd do Korei lub Japonii, zacznij od szukania pracy tutaj, a potem lokum. Odwrotnie może byc trudno.
Isobe, bardzo dziękuję Ci za odpowiedź, trochę mi rozjaśnia, ale jeszcze bardziej przeraża Jeśli wyjadę, to oczywiście pracodawcę będę już miała, umowy podpisane, szkolenia wcześniej odbyte itd, więc po cichu mam nadzieję, że mają jakieś konkretne ustalenia z osobami, od których można podnajmować mieszkania, bo wszystkie zaoszczędzone pieniądze wydać na depozyty, niekoniecznie zachęca Najbardziej interesowałaby mnie właśnie Azja Wschodnia, dlatego o nią pytam, ale czy i gdzie w ogóle trafię, to wielka loteria. No cóż, zobaczymy co to będzie
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 02:40   #194
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez dida Pokaż wiadomość
Rozumiem. ja juz w chinach.jest zimno. dziwie sie co chwila. Podziwiam ludzi na skuterach w takim zimnie, opatuleni, ale jada. Czasem pod prad, czasem( a moze lepiej powiedziec zawsze) na czerwonym..
W przyszlym tyg. Shanghai!
kot zostal w domu, a na lotnisku w warszawie spotkalam aktorke 'dziewczyne' dextera , jesli ogladalyacie serial, bedziecie wiedziec.
pozdrawiam z chin
Jeśli miałabyś czas będąc w SH to z przyjemnością się spotkam z Tobą i pokażę co nieco
Będąc w Chinach nie ważne czy rok czy 5 dalej będziesz napotykać sytuacje, które w PL są nie do wyobrażenia
__________________
31/40
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 14:12   #195
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Mieszkanki Azji

hej, raczej nie dam rady, bo przylatuje z kolega ok poludnia, idziemy do firmy, posiedzimy, porozmawiamy i wylatujemy wieczorem mysle ze innym razem jak bede miec wiecej czasu, moze zostane na noc?
namawiaja mnie na jezdzenie skuterem, zeby sobie taki zorganizowac. ze to lepsze niz taksi lub "tuk tuk" .. niby tak, ale ja sie troche boje. tej machiny i sposobu jazdy w Chinach. Trzeba miec oczy dookola glowy. Na poczatku myslalam po co im 3-4 pasma drogi w jedna strone w niewielkich miejscowosciach... teraz juz wiem. Oni dzieki tym pasmom sie omijaja, wymijaja, zawracaja, scinaja sobie droge i bog wie co jeszcze. A najlepsze sa takie dzieci co biegna srodkiem skrzyzowania 3-pasmowek.. auta dookola a dzieciak leci na skroty..
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 19:34   #196
MHKH
Raczkowanie
 
Avatar MHKH
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Tam i tu
Wiadomości: 140
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny. Szukam osób, które mieszkają w Tokio, Canberze, Wellington, Hong Kongu, Taipei, Singapurze i Seulu i mogłyby odpowiedzieć mi na pytanie dot. kwestii finansowych: czy za 2300 euro (w tym 1 tys na mieszkanie) miesięcznie da się utrzymać w tych miastach? Nigdy nie byłam w Azji, nie znam warunków życia (a właściwie co ile kosztuje) i stąd moja prośba o pomoc. Najbardziej zależałoby mi na opiniach osób z Tokio, Seulu i Singapuru. Każda pomoc mile widziana, Wasze opinie bardzo pomogłyby mi podjąć pewną, hmm, życiową decyzję
Hong Kong jest w miare tani jesli chodzi o koszty zycia - jesli nie bedziesz szla do drogich miejsc, ale wiekszosc zje Ci mieszkanie - standardowe, male mieszkanko w miare blisko do glownych dzielnic to rzad ok. 15000 HKD, czyli jakies 1400 euro. Moja tesciowa w Tuen Mun wynajmuje 52m (technicznie, bo przestrzan przed drzwiami tez jest w to wliczona), tuz kolo stacji autobusowej i TMT Plaza, za 9000 HKD, ale powiem Ci szczerze, ze cena jest niestandardowa - moze sie zmienic, prawo nie chroni lokatorow. ostatnim razem w HK bylam w 2012 i przed naszym przyjazdem wynajmowala mieszkanie za 7500, po wyjezdzie wynajela je za 9000, teraz moze byc i wyzej. moga Ci podniesc czynsz a jak sie nie podoba to wypowiedziec umowe, bo zawsze sie ktos chetny znajdzie na wynajem - kazdego dnia ponad 150 Chinczykow z Chin kontynentalnych dostaje 單程證 czyli one way permit, przestrzen ma swoj limit ale osob dzien w dzien przybiera, wiec naprawde ciezko jest cos znalezc, szczegolnie jak sie ani slowa po kantonsku/mandarynsku nie mowi i trzeba polegac na firmach a oni biora swoj %. do tego masz 3 miesiace z gory placone - pierwszy ostatni i jeden jako kaucja. bilet autobusowy z Tuen Mun mielismy po ok. 15 HKD w jedna strone, za to tramwaj i lodka po zatoce jest bardzo tania. jesli wiesz gdzie isc i co kupowac spokojnie dasz rade
o reszcie sie nie wypowiem, bo nie mialam okazji byc dluzej niz 'wycieczkowo'
__________________
Blog osobisty
www.myhongkonghusband.com
一種語言永遠不夠
MHKH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 21:55   #197
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Mieszkanki Azji

Jej, dziękuję, jesteście niezastąpione
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 10:24   #198
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez dida Pokaż wiadomość
mysle ze innym razem jak bede miec wiecej czasu, moze zostane na noc?
namawiaja mnie na jezdzenie skuterem, zeby sobie taki zorganizowac. ze to lepsze niz taksi lub "tuk tuk" .. niby tak, ale ja sie troche boje. tej machiny i sposobu jazdy w Chinach. Trzeba miec oczy dookola glowy.
Jasne, coś by się zorganizowało
Niestety to prawda. Do skutera to trzeba mieć nerwy i faktycznie uważać.
Jeśli zrobisz komuś krzywdę do końca życia płacisz mu 'rentę', często widziałam jak potrafią udawać, komedia (nic się nie stało a gość potrafi siedzieć na środku skrzyżowania byleby poczekać na policję choć nawet zadraśnięcia nie miał).
Znajomy jeździ na skuterze ale raz mu wyskoczył gościu i by mu krzywdy nie zrobić odbił, wylądował dość niefortunnie przez co miał problemy zdrowotne…
Jedno jest pewne - tu nic nie działa zgodnie z przepisami
__________________
31/40
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 16:48   #199
MHKH
Raczkowanie
 
Avatar MHKH
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Tam i tu
Wiadomości: 140
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Sikorka0204 Pokaż wiadomość
Jasne, coś by się zorganizowało
Niestety to prawda. Do skutera to trzeba mieć nerwy i faktycznie uważać.
Jeśli zrobisz komuś krzywdę do końca życia płacisz mu 'rentę', często widziałam jak potrafią udawać, komedia (nic się nie stało a gość potrafi siedzieć na środku skrzyżowania byleby poczekać na policję choć nawet zadraśnięcia nie miał).
Znajomy jeździ na skuterze ale raz mu wyskoczył gościu i by mu krzywdy nie zrobić odbił, wylądował dość niefortunnie przez co miał problemy zdrowotne…
Jedno jest pewne - tu nic nie działa zgodnie z przepisami
az mi to przypomnialo 'fale' w zeszlym roku - procz tego wideo strasznie duzo wyludzaczy z CHK przyjechalo do HK i sie na taksowki rzucalo ale taki wal - mieli kamery moje ulubione wideo to to:


wstyd
__________________
Blog osobisty
www.myhongkonghusband.com
一種語言永遠不夠
MHKH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-02, 10:51   #200
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Mieszkanki Azji

Hej Czy któraś / ktoś z Wasz mieszka w Korei? Może Seul albo Suwon?
Czy ktoś podjął naukę na AJOU UNIVERSITY http://www.ajou.ac.kr/en/international/inter17.jsp?


Mamy możliwość wyjechania tam na rok najpierw z TŻ (oferta pracy TŻ). Zastanawiamy się.. chcę, marzę wyjechać z Polski ale tam wiem że ciężko będize dla mnie z pracą jeśli nie znam koreańskiego, bo angielskiego rzadko używają. Jak się tam żyje? Czy macie pracę z angielskim?

Z tego co TŻ tam był już kilka razy to pracę z angielskim dostają native z Ameryki, Australii, Nowej Zelandii... Myślę żeby pójść tam na kurs / studia albo do AJOU albo SUNG KYUN UNIVERSITY, ale może poradzicie jakieś studia / kursy po angielsku jeśli tam jesteście?

Słyszałam że w pubach niektórych można spotkać amerykanów i swobodnie tam poznać znajomych i z nimi rozmawiać po ang. Troche się boję ale chcę wyjechać z Polski

pozdrawiam!
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 11:08   #201
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez MHKH Pokaż wiadomość
az mi to przypomnialo 'fale' w zeszlym roku - procz tego wideo strasznie duzo wyludzaczy z CHK przyjechalo do HK i sie na taksowki rzucalo ale taki wal - mieli kamery
Piękne, piękne Podoba mi się jak mówią "oj" czy "aua", zupełnie inaczej brzmi, jak takie sierotki
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 16:17   #202
MHKH
Raczkowanie
 
Avatar MHKH
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Tam i tu
Wiadomości: 140
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Piękne, piękne Podoba mi się jak mówią "oj" czy "aua", zupełnie inaczej brzmi, jak takie sierotki
magiczne 'aya'! ale oni wszyscy tacy zdolni aktorzy wlacz sobie na 1:15 - siostrzenic a czy tam bratanica polityka uchlala sie jak swinia, spowodowala wypadek, okropnym angielskim darla sie, ze chce isc po czym spoliczkowala jednego z policjantow. i nie byloby to jakos dziwne, gdyby nie jego reakcja no komedia po prostu


---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Hej Czy któraś / ktoś z Wasz mieszka w Korei? Może Seul albo Suwon?
Czy ktoś podjął naukę na AJOU UNIVERSITY http://www.ajou.ac.kr/en/international/inter17.jsp?


Mamy możliwość wyjechania tam na rok najpierw z TŻ (oferta pracy TŻ). Zastanawiamy się.. chcę, marzę wyjechać z Polski ale tam wiem że ciężko będize dla mnie z pracą jeśli nie znam koreańskiego, bo angielskiego rzadko używają. Jak się tam żyje? Czy macie pracę z angielskim?

Z tego co TŻ tam był już kilka razy to pracę z angielskim dostają native z Ameryki, Australii, Nowej Zelandii... Myślę żeby pójść tam na kurs / studia albo do AJOU albo SUNG KYUN UNIVERSITY, ale może poradzicie jakieś studia / kursy po angielsku jeśli tam jesteście?

Słyszałam że w pubach niektórych można spotkać amerykanów i swobodnie tam poznać znajomych i z nimi rozmawiać po ang. Troche się boję ale chcę wyjechać z Polski

pozdrawiam!
moze sprobuj napisac do tej dziewczyny - https://www.facebook.com/wKorei?fref=ts ma meza Koreanczyka i zyje w Korei, powinna Ci pomoc
__________________
Blog osobisty
www.myhongkonghusband.com
一種語言永遠不夠
MHKH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 17:28   #203
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Mieszkanki Azji

MHKH dziekuje widze ze chyba wiele z Was w Korei nie mieszka.. dziekuje za namiary!
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 17:56   #204
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez MHKH Pokaż wiadomość
magiczne 'aya'! ale oni wszyscy tacy zdolni aktorzy wlacz sobie na 1:15 - siostrzenic a czy tam bratanica polityka uchlala sie jak swinia, spowodowala wypadek, okropnym angielskim darla sie, ze chce isc po czym spoliczkowala jednego z policjantow. i nie byloby to jakos dziwne, gdyby nie jego reakcja no komedia po prostu
Paczę i nie wierzę Pani sodóweczka i polityka trochę odbiły, a policjant ... no cóż, może wcześniej był u dentysty i znieczulenie mu odpuszczało, a jak dostał po pysiu, cały koszmar i ból powrócił Albo będą ją sądzić za napaść na funkcjonariusza na służbie, musiał poudawać w imię dobra społecznego ... ale że wezwali ambulans do niego, co za uczynny naród
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 15:22   #205
MHKH
Raczkowanie
 
Avatar MHKH
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Tam i tu
Wiadomości: 140
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Paczę i nie wierzę Pani sodóweczka i polityka trochę odbiły, a policjant ... no cóż, może wcześniej był u dentysty i znieczulenie mu odpuszczało, a jak dostał po pysiu, cały koszmar i ból powrócił Albo będą ją sądzić za napaść na funkcjonariusza na służbie, musiał poudawać w imię dobra społecznego ... ale że wezwali ambulans do niego, co za uczynny naród
bardziej od jego reakcji rozwalil mnie Twoj komentarz o dentyscie ale faktycznie, gosc to wczoraj na rozdaniu oskarow powinien siedziec i dostac przynajmniej statuetke za najlepsza role meska
__________________
Blog osobisty
www.myhongkonghusband.com
一種語言永遠不夠
MHKH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 06:01   #206
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Jak sobie dać radę?

Witajcie 👋🏻
Mam 24 lata i wyjechałam na drugi koniec świata bo do Hong Kongu - za narzeczonym który dostał tu prace. Ogólnie mamy za cel nazbierać cokolwiek na mieszkanie.
Jestem tu trzeci miesiąc a już powoli opadam z sił i przerasta mnie to. Mam pracę, w sumie zaczęłam ją już po 5 dniach od przyjazdu tutaj. Wychodzę o 8:30, wracam do mieszkania o 19:00. Pójdziemy czasem na siłownie, zjemy obiad, obejrzymy netflixa i spać.... i kolejny dzień tak samo, wolne mam tylko niedziele, ale wtedy z kolei mój chłopak pracuje. Sama praca nic szczególnego, pracuje jako manager siłowni, rozumiejąc przez to wszystko - od frontdesku po marketing i reklamę.

Tęsknie za bliskimi, za znajomymi, żeby po prostu wsiąść na koniec dnia w autobus i wyskoczyć na piwo, mamy tu znajomego, czasem uda się wyjść na kawe czy imprezke, ale ciężko z czasem. Z drugiej strony ja też nie jestem osobą której łatwo przychodzi nawiązywanie takich kontaktów z nowymi ludźmi (a wiem że to ważne za granicą) O Polakach też nie ma tu mowy - szukałam. Martwię się jak to wpłynie na nasz związek bo nie jest to chyba zdrowe kiedy w sumie wszystko się kręci na około jednej osoby. Już się dużo kłócimy. Najczęściej o to ile czasu tu zostaniemy, bo dla niego sama wizja zarabiania pieniędzy jest powodem żeby tu siedzieć ile się da (kontrakt ma na dwa lata) Ja w sumie najpierw powiedziałam że przyjadę zobaczyć jak jest i była mowa o 3 miesiącach, powiedziałam że zostane na rok, ale nie widzę szans żebym mogła tu być dwa....

Co do samego kraju i ludzi - no szok kulturowy. Mieszkania tu są najdroższe na świecie, więc takie mieszkanie na które jesteśmy w stanie sobie pozwolić, żeby jeszcze odkładać pieniądze, jest straszne... Sypialnia wielkości podwójnego łóżka - nic więcej tu nie wejdzie, standard jak nasze lata 90. Odpoczynek po pracy w takim miejscu nie koniecznie jest czymś o czym marze.
Co zabawne - nasi przysłowiowi Janusz z Grażyną w porównaniu do nich to jest nic 😆 Niczym dziwnym jest bekanie miejscu publicznym, siedzisz sobie w autobusie a taki pan obok walnie konkretnego beka obok ciebie. Najpierw to było zabawne, teraz mam okres że wszystko mnie denerwuje więc nie mogę na tych ludzi patrzeć... Nie mają tu kultury, albo kulturę mają inną, wydawanie różnych innych dźwięków swoim ciałem, krzyczenie po chińsku, bo kantoński ma bardzo wysokie tony, a no i generalnie są brudasami.

Jestem tu 3 miesiące, przede mną jeszcze 9, a z dnia na dzień brakuje mi energii i optymizmu...
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 13:39   #207
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Jak sobie dać radę?

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;82441691]Witajcie

Mam 24 lata i wyjechałam na drugi koniec świata bo do Hong Kongu - za narzeczonym który dostał tu prace. Ogólnie mamy za cel nazbierać cokolwiek na mieszkanie.

Jestem tu trzeci miesiąc a już powoli opadam z sił i przerasta mnie to. Mam pracę, w sumie zaczęłam ją już po 5 dniach od przyjazdu tutaj. Wychodzę o 8:30, wracam do mieszkania o 19:00. Pójdziemy czasem na siłownie, zjemy obiad, obejrzymy netflixa i spać.... i kolejny dzień tak samo, wolne mam tylko niedziele, ale wtedy z kolei mój chłopak pracuje. Sama praca nic szczególnego, pracuje jako manager siłowni, rozumiejąc przez to wszystko - od frontdesku po marketing i reklamę.



Tęsknie za bliskimi, za znajomymi, żeby po prostu wsiąść na koniec dnia w autobus i wyskoczyć na piwo, mamy tu znajomego, czasem uda się wyjść na kawe czy imprezke, ale ciężko z czasem. Z drugiej strony ja też nie jestem osobą której łatwo przychodzi nawiązywanie takich kontaktów z nowymi ludźmi (a wiem że to ważne za granicą) O Polakach też nie ma tu mowy - szukałam. Martwię się jak to wpłynie na nasz związek bo nie jest to chyba zdrowe kiedy w sumie wszystko się kręci na około jednej osoby. Już się dużo kłócimy. Najczęściej o to ile czasu tu zostaniemy, bo dla niego sama wizja zarabiania pieniędzy jest powodem żeby tu siedzieć ile się da (kontrakt ma na dwa lata) Ja w sumie najpierw powiedziałam że przyjadę zobaczyć jak jest i była mowa o 3 miesiącach, powiedziałam że zostane na rok, ale nie widzę szans żebym mogła tu być dwa....



Co do samego kraju i ludzi - no szok kulturowy. Mieszkania tu są najdroższe na świecie, więc takie mieszkanie na które jesteśmy w stanie sobie pozwolić, żeby jeszcze odkładać pieniądze, jest straszne... Sypialnia wielkości podwójnego łóżka - nic więcej tu nie wejdzie, standard jak nasze lata 90. Odpoczynek po pracy w takim miejscu nie koniecznie jest czymś o czym marze.

Co zabawne - nasi przysłowiowi Janusz z Grażyną w porównaniu do nich to jest nic Niczym dziwnym jest bekanie miejscu publicznym, siedzisz sobie w autobusie a taki pan obok walnie konkretnego beka obok ciebie. Najpierw to było zabawne, teraz mam okres że wszystko mnie denerwuje więc nie mogę na tych ludzi patrzeć... Nie mają tu kultury, albo kulturę mają inną, wydawanie różnych innych dźwięków swoim ciałem, krzyczenie po chińsku, bo kantoński ma bardzo wysokie tony, a no i generalnie są brudasami.



Jestem tu 3 miesiące, przede mną jeszcze 9, a z dnia na dzień brakuje mi energii i optymizmu...[/QUOTE]



Kultura jest inna po prostu

Jak z Twoja znajomością języka? Nie ograniczaj się do Polaków, jest tam sporo Europejczyków i Amerykanów, możesz poznać masę ciekawych ludzi
Jak masz siły to w ten wolny dzień poznawaj miasto, wychodź na spacery.


Niestety kultura pracy w Chinach jest inna, pracuje się zdecydowanie dłużej niż w Europie.

Jeśli naprawdę czujesz się przytłoczona - emigracja nie jest dla wszystkich. Jak się nie odnajdujesz to rozważyłabym powrót.

Rozumiem, ze zbieracie na mieszkanie w Polsce?
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 15:48   #208
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Jak sobie dać radę?

Taak, w Polsce.

Wychodzimy, nawet czasami po tej 19 idziemy na spacer czy zjeść coś na mieście, kiedy jest dzień wolny od pracy (święto jakieś) jedziemy na wycieczki za miasto. Po prostu to jest życie z dnia na dzień, wykreślanie kolejnego dnia z kalendarza.
Miałam jednak nadzieje, że zawsze tak to wygląda, że ten okres przechodzi...

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

A język w porządku, może nie jest jakoś super zaawansowany, ale w pracy używam angielskiego, o pogodzie pogadam �� hehe

Edytowane przez a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Czas edycji: 2018-03-25 o 15:45
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 15:48   #209
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Jak sobie dać radę?

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;82449286]Taak, w Polsce.

Wychodzimy, nawet czasami po tej 19 idziemy na spacer czy zjeść coś na mieście, kiedy jest dzień wolny od pracy (święto jakieś) jedziemy na wycieczki za miasto. Po prostu to jest życie z dnia na dzień, wykreślanie kolejnego dnia z kalendarza.
Miałam jednak nadzieje, że zawsze tak to wygląda, że ten okres przechodzi...[/QUOTE]



Bo tak zazwyczaj jest, ale nie u wszystkich. I to niczyja wina.
Popróbuj znaleźć jeszcze kontakt z europejczykami i zobacz jak będzie.
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 20:39   #210
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Jak sobie dać radę?

Tak naprawdę to właśnie tak wygląda życie wielu ludzi, nie tylko za granicą, ale też w kraju (może z wyjątkiem 2 dni wolnych w tygodniu, a nie tylko 1...), np większość korpo tak wygląda. Nuda, rutyna, każdy dzień podobny do poprzedniego, wychodzisz rano, wracasz koło 18-19, jak jest koniec kwartału, to później. Takie życie po studiach

Z tego, co piszesz, nie wygląda to tragicznie, jeździcie na wycieczki, poznajecie okolice... według mnie to super sprawa, masz możliwość poznania totalnie innej kultury, zobaczenia ciekawych miejsc, poznania ludzi z innego kręgu kulturowego. Jeśli nie odpowiada Ci dalekowschodnia mentalność, to rozejrzyj się za innymi - na 100% na fb jest grupa dla expatów w tym mieście. Pogadaj szczerze z facetem, niech też się zaangażuje i Cię wspiera bo skoro macie tam razem jeszcze trochę posiedzieć, to Ty też musisz się tam czuć dobrze.
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-22 20:05:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.