Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy! - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-13, 07:13   #4291
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Wtedy jeszcze nie współżyłam.
Tylko co ze zmianami zapalnymi?
Nie wiem jak jest teraz czy się jakoś zaleczyły czy pogorszyły.

A antykoncepcję przyjmowałaś? Petting uprawiałaś?

Te zmiany zapalne to właśnie znamiona tego II stopnia, który jest całkowicie normalny.
Serio, bardziej wierzysz mamie, która jak rozumiem wykształcenia medycznego nie ma, niż położnej?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 10:46   #4292
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

A antykoncepcję przyjmowałaś? Petting uprawiałaś?

Te zmiany zapalne to właśnie znamiona tego II stopnia, który jest całkowicie normalny.
Serio, bardziej wierzysz mamie, która jak rozumiem wykształcenia medycznego nie ma, niż położnej?
Tak przyjmowałam i uprawiałam,gdy Mamie wychodziła druga grupa to zawsze lekarz leczył i kontrolował to.Ta położna siedząca w rejerstracji ogółem jest bardzo orpyskliwa w stosunku do pacjentek i tak samo zareagowała na pytanie dlatego zadaję je tutaj.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 16:22   #4293
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Badanie ogólne ginekolog robi mi zawsze na wizycie, cytologii ostatnio nie robiłam bo mam infekcję. Ale USG i badania piersi mi nie zaproponowała. Mam się sama upomnieć, czy jak u Was to wygląda?

Raz miałam robione USG narządów rodnych przed tym jak miałam brać tabletki antykoncepcyjne.
Mnie piersi zawsze bada,ale ja mam podwyższoną prolaktynę,więc ona ma zawsze na ich baczenie
Ale myślę,że powinnaś się upomnieć o badanie piersi.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 17:08   #4294
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Mnie piersi zawsze bada,ale ja mam podwyższoną prolaktynę,więc ona ma zawsze na ich baczenie
Ale myślę,że powinnaś się upomnieć o badanie piersi.
Na następnej wizycie tak zrobię
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 07:22   #4295
adzet
Raczkowanie
 
Avatar adzet
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Dziewczyny chciałam wykonać cytologię przy najbliższym spotkaniu z ginekologiem, stąd pytanie, bo różni ginekolodzy inaczej mi mówili a w internecie maaasa artykułów o cytologii, ale nie wiele konkretów w tej sprawie. Do rzeczy. Którego dnia cyklu najlepiej wykonać cytologię? Pamiętam (chyba!), że kiedyś lekarz mówił mi 9-14dzień cyklu, inny z kolei 7-10, a w internecie jest 10-14, więc w ogóle nie mam już pojęcia.
__________________
Uciszyłam w sobie tą małą dziewczynkę, gdzieś pomiędzy szóstym kieliszkiem, a czwartym papierosem.
adzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 15:05   #4296
Linn4
Raczkowanie
 
Avatar Linn4
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 244
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Skierowanie masz z prywatnego gabinetu czy funduszowego? Bo jak wystawił lekarz z kontraktem to będą bezpłatne. I musisz iść do laboratorium, najlepiej rano. Sprawdź sobie w jakiś godzinach pobierają krew.
Dostałam skierowanie od prywatnego..
__________________


Linn4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 16:10   #4297
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez adzet Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałam wykonać cytologię przy najbliższym spotkaniu z ginekologiem, stąd pytanie, bo różni ginekolodzy inaczej mi mówili a w internecie maaasa artykułów o cytologii, ale nie wiele konkretów w tej sprawie. Do rzeczy. Którego dnia cyklu najlepiej wykonać cytologię? Pamiętam (chyba!), że kiedyś lekarz mówił mi 9-14dzień cyklu, inny z kolei 7-10, a w internecie jest 10-14, więc w ogóle nie mam już pojęcia.
To którego dnia cyklu robić cytologię zależy od długości cyklu, w tym długości jego faz oraz przebiegu - dlatego nie można jednoznacznie podać dni.
Najważniejsze, żeby było z 2-3 dni po miesiączce. Jesli przed @ oraz w okresie owulacji dochodzi do plamienia, to też nie może być wtedy.
Przykładowo jeśli ja mam cykl 22 dniowy, w tym miesiączka trwa 5 dni, faza lutealna ok 13 dni (owulacja między 8-9 dniem) i 2-5 dni przed @ miewam plamienia, to czas w którym mogę zrobic cytologie zawiera sie pomiędzy 8-17 dniem cyklu (o ile nie wystąpi plamienie okołoowulacyjne, co tez sie zdarza).
Reasumując - musisz znając przebieg swojego cyklu wybrać najdogodniejszy dzień, a im dłuższy cykl i krótsza miesiączka tym łatwiej to zrobić.
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!

Edytowane przez fankapsychiatrii
Czas edycji: 2014-02-14 o 16:11
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-16, 12:59   #4298
MsZet25
Raczkowanie
 
Avatar MsZet25
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 327
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Jestem już prawie tydzień od wizyty. Poszłam do pani doktor, ze względu na stres i większy komfort. Myślałam, że przed kobietą będzie mi łatwiej rozłożyć nogi. Teraz już wiem, że więcej nie wybiorę tej pani doktor. Poszłam pierwszy raz do gina i szczerze mówiąc oczekiwałam jakiegoś wyjaśnienia co i jak będzie badała. Wizyta była opóźniona, czekałam jakieś pół godziny. Po krótkim wywiadzie lekarka powiedziała żebym się rozebrała i zaprasza na fotel, oczywiście stres i wstyd był, ale nie uciekłam. Zrobiła badanie, potem jeszcze usg i powiedziała że wszystko ok i mogę już iść. Zatkało mnie Cała wizyta trwała 8 minut, a babka zachowywała się jakby robiła mi wielką łaskę że w ogóle mnie przyjęła! Jej ton sugerował "Po co do mnie przychodzisz, nie jesteś w ciąży, nie trzeba cię badać". Więcej do niej nie idę, wybieram faceta, bardzo się do niej zraziłam.

Wiem, że moja wypowiedź nic nie wnosi do wątku, ale musiałam się wygadać, bo byłam tym bardzo zdenerwowana, nadal w sumie jestem.
__________________
05.08.12- Kocham najbardziej na świecie!

02.04.14- Kierowca!

BLOGUJĘ o włosach

Instagram

Szybkie poniedziałki, namiętne wtorki, gorące środy, mocne czwartki, szalone piątki...
MsZet25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 10:55   #4299
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MsZet25 Pokaż wiadomość
Jestem już prawie tydzień od wizyty. Poszłam do pani doktor, ze względu na stres i większy komfort. Myślałam, że przed kobietą będzie mi łatwiej rozłożyć nogi. Teraz już wiem, że więcej nie wybiorę tej pani doktor. Poszłam pierwszy raz do gina i szczerze mówiąc oczekiwałam jakiegoś wyjaśnienia co i jak będzie badała. Wizyta była opóźniona, czekałam jakieś pół godziny. Po krótkim wywiadzie lekarka powiedziała żebym się rozebrała i zaprasza na fotel, oczywiście stres i wstyd był, ale nie uciekłam. Zrobiła badanie, potem jeszcze usg i powiedziała że wszystko ok i mogę już iść. Zatkało mnie Cała wizyta trwała 8 minut, a babka zachowywała się jakby robiła mi wielką łaskę że w ogóle mnie przyjęła! Jej ton sugerował "Po co do mnie przychodzisz, nie jesteś w ciąży, nie trzeba cię badać". Więcej do niej nie idę, wybieram faceta, bardzo się do niej zraziłam.

Wiem, że moja wypowiedź nic nie wnosi do wątku, ale musiałam się wygadać, bo byłam tym bardzo zdenerwowana, nadal w sumie jestem.
byłas na nfz czy prywatnie?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 13:46   #4300
e.v.a
Raczkowanie
 
Avatar e.v.a
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: pabianice/łódzkie
Wiadomości: 143
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez adzet Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałam wykonać cytologię przy najbliższym spotkaniu z ginekologiem, stąd pytanie, bo różni ginekolodzy inaczej mi mówili a w internecie maaasa artykułów o cytologii, ale nie wiele konkretów w tej sprawie. Do rzeczy. Którego dnia cyklu najlepiej wykonać cytologię? Pamiętam (chyba!), że kiedyś lekarz mówił mi 9-14dzień cyklu, inny z kolei 7-10, a w internecie jest 10-14, więc w ogóle nie mam już pojęcia.
pamiętaj też żeby nie współżyć przed cytologią

Cytat:
Napisane przez Linn4 Pokaż wiadomość
Dostałam skierowanie od prywatnego..
więc musisz zrobić badania prywatnie, czyli idziesz do lab. i płacisz.
__________________
Pełna Szafa
e.v.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 20:53   #4301
iron_angel_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Wiadomości: 449
GG do iron_angel_ona
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

oj pamiętam ten strach przed pierwszą wizytą - okazało się że to nic takiego i normalne całkowicie jedyne co mogłabym podpowiedzieć to warto zrobić delikatną depilację intymną by czuć się czyściej i pewniej ja tego nie zrobiłam i się krępowałam troche a czytałam na xxxxx że właśnie lepiej się kobieta czuje
__________________
70,6-->69-->68-->67,5-->67-->66-->65-->64-->63-->62-->61-->60...-->59


Byłam Będę .

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-05-30 o 08:48 Powód: reklama
iron_angel_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-19, 08:32   #4302
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez iron_angel_ona Pokaż wiadomość
jedyne co mogłabym podpowiedzieć to warto zrobić delikatną depilację intymną by czuć się czyściej i pewniej ja tego nie zrobiłam i się krępowałam troche a czytałam na Time for WAX że właśnie lepiej się kobieta czuje
Ja myślę, że depilacja to sprawa indywidualna. Nie wiem, czy kobiety, które tego nie praktykują czułyby się komfortowo, bądź czy nie zrobiłyby sobie zbyt wielkiej krzywdy, np. golarką. :P
Osobiście, depiluję się zawsze, więc nie robi mi to różnicy, czy idę do ginekologa, czy nie i nigdy nie usłyszałam komentarza na ten temat od lekarzy, mimo że nie popierają całkowitej depilacji.
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 00:44   #4303
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez niegramatyczna Pokaż wiadomość
Ja myślę, że depilacja to sprawa indywidualna. Nie wiem, czy kobiety, które tego nie praktykują czułyby się komfortowo, bądź czy nie zrobiłyby sobie zbyt wielkiej krzywdy, np. golarką. :P
Osobiście, depiluję się zawsze, więc nie robi mi to różnicy, czy idę do ginekologa, czy nie i nigdy nie usłyszałam komentarza na ten temat od lekarzy, mimo że nie popierają całkowitej depilacji.
Ja mam zawsze na łyso i też nic nie mówił
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 08:29   #4304
e.v.a
Raczkowanie
 
Avatar e.v.a
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: pabianice/łódzkie
Wiadomości: 143
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Ja mam zawsze na łyso i też nic nie mówił
bo profesjonalny lekarz nie będzie komentować wyglądu, tyczy się to w każdej dziedzinie ( chyba że w grę wchodzi zdrowie pacjentki)
__________________
Pełna Szafa
e.v.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 09:09   #4305
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez e.v.a Pokaż wiadomość
bo profesjonalny lekarz nie będzie komentować wyglądu, tyczy się to w każdej dziedzinie ( chyba że w grę wchodzi zdrowie pacjentki)
Ale w tym przypadku chodzi o zdrowie Mowi sie, ze wlosy lonowe chronia przed infekcjami i jesli ktos ma nawracajace grzybice, to nie powinien depilowac sie na zero.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 11:13   #4306
e.v.a
Raczkowanie
 
Avatar e.v.a
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: pabianice/łódzkie
Wiadomości: 143
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Ale w tym przypadku chodzi o zdrowie Mowi sie, ze wlosy lonowe chronia przed infekcjami i jesli ktos ma nawracajace grzybice, to nie powinien depilowac sie na zero.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
owszem zgadzam się.
raczej chodziło mi o krępujące komentarze lekarzy typu : ale pani zarośnięta, gładka jak dziewczynka, gruba, stara itp.

profesjonalista zasugeruje w wywiadzie czy tam rozmowie że warto nie golić się całkowicie ze względu na powracającą grzybice, warto zmienić sposób odżywiania itp.
__________________
Pełna Szafa
e.v.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 17:15   #4307
MsZet25
Raczkowanie
 
Avatar MsZet25
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 327
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
byłas na nfz czy prywatnie?
Na NFZ, ale nie spodziewałam się aż takiej niechęci do pacjentów ze strony lekarza
__________________
05.08.12- Kocham najbardziej na świecie!

02.04.14- Kierowca!

BLOGUJĘ o włosach

Instagram

Szybkie poniedziałki, namiętne wtorki, gorące środy, mocne czwartki, szalone piątki...
MsZet25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 22:59   #4308
olaunia
Raczkowanie
 
Avatar olaunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 389
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Bylam dzisiaj u lekarza po recepty na tabletki. Pytam sie lekarki czy potrzebuje zrobic te badania czy moge brac w ogole tabletki a ona ze sa zbedne to pytam sie jej czy chociaz skierowanie na proby watrobowe da mi a ona powiedziala ze takie badania sie robi dopiero po 1-2 latach brania tabletek. Wiec jak to w koncu jest?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
olaunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 23:02   #4309
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez olaunia Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj u lekarza po recepty na tabletki. Pytam sie lekarki czy potrzebuje zrobic te badania czy moge brac w ogole tabletki a ona ze sa zbedne to pytam sie jej czy chociaz skierowanie na proby watrobowe da mi a ona powiedziala ze takie badania sie robi dopiero po 1-2 latach brania tabletek. Wiec jak to w koncu jest?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Krzepliwosc moglabys zbadać.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 23:04   #4310
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez olaunia Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj u lekarza po recepty na tabletki. Pytam sie lekarki czy potrzebuje zrobic te badania czy moge brac w ogole tabletki a ona ze sa zbedne to pytam sie jej czy chociaz skierowanie na proby watrobowe da mi a ona powiedziala ze takie badania sie robi dopiero po 1-2 latach brania tabletek. Wiec jak to w koncu jest?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Zmień lekarza
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 05:41   #4311
adzet
Raczkowanie
 
Avatar adzet
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Zmień lekarza
Popieram. Konował nie lekarz.
__________________
Uciszyłam w sobie tą małą dziewczynkę, gdzieś pomiędzy szóstym kieliszkiem, a czwartym papierosem.
adzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 15:56   #4312
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez olaunia Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj u lekarza po recepty na tabletki. Pytam sie lekarki czy potrzebuje zrobic te badania czy moge brac w ogole tabletki a ona ze sa zbedne to pytam sie jej czy chociaz skierowanie na proby watrobowe da mi a ona powiedziala ze takie badania sie robi dopiero po 1-2 latach brania tabletek. Wiec jak to w koncu jest?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ale wiadomo chociaż czy Ty możesz brać te tabletki?
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 19:06   #4313
niebieska93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 100
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Mam pytanie. Zamierzam wybrać się do ginekologa (pierwsza wizyta), ale najwcześniej mogę pójść 7 dni przed okresem. Powinnam pójść wtedy czy już po? Czytałam że cytologię najlepiej zrobić po, ale mam bardzo bolesne miesiączki. Czy przed @ będę mogła zbadać piersi?
niebieska93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 07:34   #4314
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

A ja się w tamtym tygodniu wkurzyłam. Ginekolog u którego byłam ostatnio przyjmuje daleko, bo na drugim końcu miasta, więc postanowiłam poszukać coś koło miejsca zamieszkania. Zadzwoniłam, zarejestrowałam się, termin szybki no to się ucieszyłam. Z nazwiska nie byłam w stanie wywnioskować czy to mężczyzna czy kobieta, a ja nigdy do kobiet nie chodzę bo to najgorsze co spotkać mnie może. Dlatego zaliczyłam niemałe zdziwienie gdy do gabinetu zaprosiła mnie kobieta i teraz:
a) Nie zrobiła mi cytologii bo tak.
b) Nie zbadała mi piersi chociaż poprosiłam. Powiedziała abym się udała do punktu szybkiej konsultacji gdzieś tam, skłamała, że coś mnie boli to mnie tam zbadają.
c) Badając mnie sprawiła mi tyle bólu, że aż krzyknęłam, a ta stwierdziła, że emocjonalnie podchodzę. Co najlepsze dopiero po badaniu spytała czy już współżyłam, no paranoja.
d) Powiedziała, że coś jej się tam nie spodoba, więc mam się zapisać na USG ginekologiczne. Pytam co jest nie tak, ale jak to baba oczywiście buduje napięcie, ale nic nie mówi. Później zeszłam się zapisać na to USG i termin mam na maj. A byłam 27.02.
e) Niby mam stan zapalny, ale to sprawdzę u mojego ginekologa.

Musiałam to z siebie wyrzucić, bo już dawno nic mnie tak nie wkurzyło.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 09:04   #4315
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Masakra jakas. Najgorsze jest to, ze na takiego lekarza moze trafic nastolatka i na lata sie uprzedzic do lekarzy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 09:35   #4316
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Masakra jakas. Najgorsze jest to, ze na takiego lekarza moze trafic nastolatka i na lata sie uprzedzic do lekarzy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dokładnie,moja koleżanka trafiła na taką babkę,najpierw poinformowała o jakiś guzkach czy torbielu,jak zapytała co z tym zrobić/co się stanie itd to ta zaczęła się drzeć,że skąd ma to wiedzieć.Mało się tam nie popłakała.
Nic Jej nie było co wyszło po jakimś badaniu.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 10:32   #4317
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Ja swoją pierwszą wizytę u ginekologa miałam właśnie drastyczną i zraziłam się na wiele lat nim poszłam ponownie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 19:09   #4318
XYZ95
Przyczajenie
 
Avatar XYZ95
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 29
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Ja swoją pierwszą wizytę mam jeszcze przed sobą. Nie mam żadnego problemu itp, chcę tylko zacząć współżycie i zabezpieczyć się tabletkami antykoncepcyjnymi. W związku z tym mam parę pytań które mnie nurtują, otóż:
Czy ginekolog zawsze robi badanie? czy może wypisać jedynie receptę?
Bo jeśli nie robi badań to skąd mam wiedzieć czy mogę wogóle brać tabletki i czy będą na mnie działać?
Jeśli moim głównym celem jest zdobycie recepty na tabletki to mam to powiedzieć od razu? Nie ukrywam że chciałabym żeby ginekolog mnie także zbadał.
Czy możliwe jest, że jeśli nic mi nie jest to lekarz może powiedzieć, że w takim wypadku nie ma sensu robić żadnych badań?
Jakie badania przeprowadzane są podczas pierwszej wizyty? Jak to wygląda? Mojej koleżance na przykład <też dziewica> ginekolog włożyła palec dosłownie na chwilę i takie było badanie i powiedziała że jeśli nic jej nie dolega to nie musi się badać..
XYZ95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 19:37   #4319
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez XYZ95 Pokaż wiadomość
Ja swoją pierwszą wizytę mam jeszcze przed sobą. Nie mam żadnego problemu itp, chcę tylko zacząć współżycie i zabezpieczyć się tabletkami antykoncepcyjnymi. W związku z tym mam parę pytań które mnie nurtują, otóż:
Czy ginekolog zawsze robi badanie? czy może wypisać jedynie receptę?
Bo jeśli nie robi badań to skąd mam wiedzieć czy mogę wogóle brać tabletki i czy będą na mnie działać?
Jeśli moim głównym celem jest zdobycie recepty na tabletki to mam to powiedzieć od razu? Nie ukrywam że chciałabym żeby ginekolog mnie także zbadał.
Czy możliwe jest, że jeśli nic mi nie jest to lekarz może powiedzieć, że w takim wypadku nie ma sensu robić żadnych badań?
Jakie badania przeprowadzane są podczas pierwszej wizyty? Jak to wygląda? Mojej koleżance na przykład <też dziewica> ginekolog włożyła palec dosłownie na chwilę i takie było badanie i powiedziała że jeśli nic jej nie dolega to nie musi się badać..
powinien Cię zbadać(jak jesteś dziewicą to przez odbyt) i powinnaś mieć zrobione badania krwi zanim dostaniesz receptę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 08:30   #4320
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez XYZ95 Pokaż wiadomość
Ja swoją pierwszą wizytę mam jeszcze przed sobą. Nie mam żadnego problemu itp, chcę tylko zacząć współżycie i zabezpieczyć się tabletkami antykoncepcyjnymi. W związku z tym mam parę pytań które mnie nurtują, otóż:
Czy ginekolog zawsze robi badanie? czy może wypisać jedynie receptę?
Bo jeśli nie robi badań to skąd mam wiedzieć czy mogę wogóle brać tabletki i czy będą na mnie działać?
Jeśli moim głównym celem jest zdobycie recepty na tabletki to mam to powiedzieć od razu? Nie ukrywam że chciałabym żeby ginekolog mnie także zbadał.
Czy możliwe jest, że jeśli nic mi nie jest to lekarz może powiedzieć, że w takim wypadku nie ma sensu robić żadnych badań?
Jakie badania przeprowadzane są podczas pierwszej wizyty? Jak to wygląda? Mojej koleżance na przykład ginekolog włożyła palec dosłownie na chwilę i takie było badanie i powiedziała że jeśli nic jej nie dolega to nie musi się badać..
1. Zawsze powinien zrobic badanie, jesli przypisze Ci tabletki bez badan to trzeba poszukac innego lekarza.
2. Powiedz, ze przyszlas po tabletki i na kontrole, sprawdzic czy wszystko jest ok. W koncu i tak trzeba by bylo isc sie przebadac, nawet jakbys nie chciala tabletek.
3. Mozliwe, ze tak powie, ale to nieprawda
4. Ja mialam najpierw badanie wziernikiem (lekarz oglada czy wszystko wyglada ok), potem dwiema rekami (palec do pochwy, drugi na podbrzusze, i chwila "ugniatania" zeby wyczuc polozenie macicy itd.), a potem USG (ale to juz chyba nie standard). No i na koniec badanie piersi.

Nawet jesli jestes dziewica, to niekoniecznie bedziesz badana przez odbyt, to zdaje sie zalezy od Twojej budowy. Ale badanie musi byc, zawsze. Ja bylam drugi raz po 2-3 tygodniach od pierwszej wizyty a i tak mialam wszystko powtarzane.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2014-03-13 o 08:32
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-10 14:00:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:42.