Mamy z kielc 2013 - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-17, 08:11   #2611
żyrafka_19
Raczkowanie
 
Avatar żyrafka_19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 92
Dot.: Mamy z kielc 2013

Mojej malej nadal uczulenie z buzi nie schodzi.do tego jeszcze dzis zauwazylam ze po nocy jest jeszcze bardziej zsypans.nie wiem czy az tak od slodkiego by ja uczulilo.jadlam wczoraj ciastka maslane no i kurczaka z piekarnika moze troche za bardzo pikantnego bo mialam rodzicow u siebie i mama doprawiala ale tez byl oblozony maslem, wiec moze to to maslo.....??? czyms smarowalyscie buzie dzieciom jak mialy takie uczulenie? dzis musze dzwonic i tak do lekarza bo mala cala noc spala ale machajac rekami i nogami mruczac odkrywajac sie(czyli ja nie spalam bo czuwalam i myslalm ze czegos jej brakuje a moze jej goraco a moze jej zimno i ja co troche przyjrywalam). ale sie domyslilam ze to jednak wzdecia ja morduja i byl masaz i wkladanie katetera poszly pierdki kupka i siku i dzoecko cale zalabe....
__________________
13.12.2013 Dariunia
żyrafka_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 08:51   #2612
mu_szka
Raczkowanie
 
Avatar mu_szka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy z kielc 2013

Co do wozka to my mamy mutsy evo, gondola super, spacerowka ma juz kilka wad, ale jestesmy zadowoleni bo przede wszystkim wozek leciutki.

Szukam teraz jakiejs spacerowki parasolki, to ma byc nasz dodatkowy wozek i najwazniejsze zeby byl lekki i tani... Mozecie cos polecic?

Poza tym czeka nas wymiana fotelika na taki od 9kg i stad moje pytanie: macie moze jakies doswiadczenia i opinie, mozecie cos polecic albo odradzic?
mu_szka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 10:13   #2613
trooskava
Zadomowienie
 
Avatar trooskava
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Scyzorykownia :)
Wiadomości: 1 758
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez mu_szka Pokaż wiadomość
Co do wozka to my mamy mutsy evo, gondola super, spacerowka ma juz kilka wad, ale jestesmy zadowoleni bo przede wszystkim wozek leciutki.

Szukam teraz jakiejs spacerowki parasolki, to ma byc nasz dodatkowy wozek i najwazniejsze zeby byl lekki i tani... Mozecie cos polecic?

Poza tym czeka nas wymiana fotelika na taki od 9kg i stad moje pytanie: macie moze jakies doswiadczenia i opinie, mozecie cos polecic albo odradzic?
Ja byłam rozdarta pmiedzy Romer King plus a Recaro Young sport. Wzielismy recaro. To fotelim juz do konca. Ma mniejszy kat odchylenia ale naszej to nie przeszkadza.

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
Hej
Troszkę mnie nie było, ale chłopcy chorowali ponad miesiąc , w międzyczasie chrzciny itp itd.

Mój Kacperek dalej rośnie w zastraszającym tempie. Odkąd skończył 6mscy (teraz ma 7,5msca) nosi ubranka r.80, waży 9,7kg Na przełomie roku zaczął pełzać na całego, siedzieć, a jakiś czas potem też siadać sam. Od tygodnia, czy dwóch wstaje przy czym się da, dziś zaczął próby chodzenia bokiem, trzymając się szczebelków w łóżeczku Zębów mamy do tej pory tylko 2, ale górne jedynki od jakiegoś tygodnia też się ruszyły.
Moja ma 11 msc i wazy 8,3 Szczypior jeden

Cytat:
Napisane przez czarne Pokaż wiadomość
trooskava hej,hej dziewczynki. Co u Was ?
Hejo. U nas pomału do przodu. Jakos leci za miesiac Matysia konczy roczek Matko kiedy to zleciało :P:P:P Coraz bardziej spreza sie by sie puscic moich rak i pomaszerwoac sama a co u was?
trooskava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 09:42   #2614
kasimarika
Przyczajenie
 
Avatar kasimarika
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 29
Dot.: Mamy z kielc 2013

Hej widze ze wszystkie mamusie zajete i nie maja nawet czasu wpasc na forum :P my wczoraj bylysmy na szczepionkach i dzisiaj Marika ma goraczke i marudzi strasznie biedulka...
żyrafka_19 A jak tam Daria? przeszly wam te uczulenia?
poza tym widze ze pogoda sprzyja wiec moze jakis wspolny spacerek albo spotkanko na kawce w tesco ?
kasimarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 11:10   #2615
żyrafka_19
Raczkowanie
 
Avatar żyrafka_19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 92
Dot.: Mamy z kielc 2013

Kasimarika Daria uczulenie nadal ma i dzis jeszcze wieksze i juz sama nue wiem od czego moze od jajek, ale az tak. kochana moj m jest w poznaniu i wybylysmy do moich rodzicow na wies bo samemu to dmozna zeswirowac bedziemy dopiero w poniedzialek mozei pogoda bedzie lasekawsza.co
__________________
13.12.2013 Dariunia

Edytowane przez żyrafka_19
Czas edycji: 2014-02-20 o 11:25
żyrafka_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 11:29   #2616
trooskava
Zadomowienie
 
Avatar trooskava
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Scyzorykownia :)
Wiadomości: 1 758
Dot.: Mamy z kielc 2013

Laski podpowiedzcie jaki dac napis na tort inny niż Roczek Matyldy?
trooskava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 13:34   #2617
czarne
Zakupowy odwyk :)
 
Avatar czarne
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 147
Dot.: Mamy z kielc 2013

trooskava ja zrobiłam tym zamiast napisu wielką świeczkę jedyneczkę Robiłam tort tęczowy,wychodzi bajecznie piękny dla dzieci. Obsypywałam go takimi kolorowymi cukierkami. Ślicznie wychodził na zdjęciach i był bardzo smaczny.
czarne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 15:56   #2618
trooskava
Zadomowienie
 
Avatar trooskava
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Scyzorykownia :)
Wiadomości: 1 758
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez czarne Pokaż wiadomość
trooskava ja zrobiłam tym zamiast napisu wielką świeczkę jedyneczkę Robiłam tort tęczowy,wychodzi bajecznie piękny dla dzieci. Obsypywałam go takimi kolorowymi cukierkami. Ślicznie wychodził na zdjęciach i był bardzo smaczny.
czarne podeslij przepis na tort tęczowy

moja bedzie miała taki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7309146934_2fe89a9c45_c.jpg (38,4 KB, 20 załadowań)
trooskava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 19:36   #2619
czarne
Zakupowy odwyk :)
 
Avatar czarne
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 147
Dot.: Mamy z kielc 2013

http://kotlet.tv/tort-teczowy
ja robiłam z tego przepisu
czarne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 20:15   #2620
mu_szka
Raczkowanie
 
Avatar mu_szka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez trooskava Pokaż wiadomość
czarne podeslij przepis na tort tęczowy

moja bedzie miała taki
Boski ten tort! Piekna dekoracja.

Ja robilam kiedys teczowy z tego przepisu http://www.mojewypieki.com/przepis/t...t-rainbow-cake
-tort wyglada ladnie ale jesli chodzi o smak to szalu nie ma...

Edytowane przez mu_szka
Czas edycji: 2014-02-20 o 20:30
mu_szka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 08:15   #2621
becik_4
Zadomowienie
 
Avatar becik_4
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez trooskava Pokaż wiadomość
czarne podeslij przepis na tort tęczowy

moja bedzie miała taki
wow ale smakowity a sama pieczesz czy zamawiasz ? jak tak to gdzie?
becik_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 11:09   #2622
trooskava
Zadomowienie
 
Avatar trooskava
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Scyzorykownia :)
Wiadomości: 1 758
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez becik_4 Pokaż wiadomość
wow ale smakowity a sama pieczesz czy zamawiasz ? jak tak to gdzie?
Na roczek zamawiam. Normalnie sama pieke ciasta i torty , ale ten roczke chce jej taki no TAKI kupic Becik masz fb? To ci podeslę namiary na dziewczyne co robi takie toarty artystyczne. Ja jej wysłałam kilka zdjec roznych tortów i zrobi kazdy. Na fb ma galerie to obejrzysz sobie jej dziela.
trooskava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 11:54   #2623
becik_4
Zadomowienie
 
Avatar becik_4
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez trooskava Pokaż wiadomość
Na roczek zamawiam. Normalnie sama pieke ciasta i torty , ale ten roczke chce jej taki no TAKI kupic Becik masz fb? To ci podeslę namiary na dziewczyne co robi takie toarty artystyczne. Ja jej wysłałam kilka zdjec roznych tortów i zrobi kazdy. Na fb ma galerie to obejrzysz sobie jej dziela.
ona z kielc jest? to podeslij mi linka do niej. My do roczku mamy jeszcze troche czasu ale namiary warto miec

Edytowane przez becik_4
Czas edycji: 2014-02-21 o 11:55
becik_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 13:32   #2624
mu_szka
Raczkowanie
 
Avatar mu_szka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez trooskava Pokaż wiadomość
Na roczek zamawiam. Normalnie sama pieke ciasta i torty , ale ten roczke chce jej taki no TAKI kupic Becik masz fb? To ci podeslę namiary na dziewczyne co robi takie toarty artystyczne. Ja jej wysłałam kilka zdjec roznych tortów i zrobi kazdy. Na fb ma galerie to obejrzysz sobie jej dziela.
trooskava jesli mozesz to ja tez poprosze o namiary na priv. Wprawdzie my juz roczek mamy za soba ale moze sie przydac
mu_szka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 16:09   #2625
kasimarika
Przyczajenie
 
Avatar kasimarika
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 29
Dot.: Mamy z kielc 2013

trooskava robie chrzciny 27 kwietnia takze tez bardzo prosze o namiary na ten torcik ja tez ogladalam jakies torty na facebooku takze moze nawet bedzie to ta sama babeczka chcialam jeszcze zapytac o basen, gdzie chodzicie i kiedy zaczeliscie, mam zamiar zapisac Marike pozdrawiam
kasimarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 17:46   #2626
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Mamy z kielc 2013

Czesc dziewczyny. Mam do Was pytanie. Orientuje sie moze ktoras z Was czy
w Kielcach jest cos takiego jak zajecia taneczne z dziecmi w chustach? A jak sa, to gdzie? I moglabym od razu prosic namiary? Szukalam w internecie ,ale nic nie moge znalezc. Z gory dziekuje za pomoc
Le La jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 20:54   #2627
trooskava
Zadomowienie
 
Avatar trooskava
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Scyzorykownia :)
Wiadomości: 1 758
Dot.: Mamy z kielc 2013

Laski to wpiszcie sobie w wyszukiwarce na FB Tortyciastka Agaobłąk powinno wam wyskoczyc. Tak, dziewczyna jest z Kielc.
trooskava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 21:09   #2628
squaw79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Mamy z kielc 2013

Witajcie,
jestem nową na forum, ale za to doświadczoną mamą-mam dwie córeczki: 2-letnią i 3-miesięczną. Nie ukrywam, że weszłam na wizaż by znaleźć osoby chętne na spacerki w okolicach parku miejskiego . Bardzo doskwiera mi samotność. Czy Wy też się zmagacie z takimi odczuciami po przejściu na urlop macierzyński? Przy pierwszej córeczce nie było to aż tak dotkliwe, jak teraz. Jeśli ktoś ma ochotę na niezobowiązujące tet-a-tet, to liczę na wieści.
A co do pytania przedmówczyni: tańce w chustach organizuje Klub Mam ze Ślichowic, najlepiej będzie jeśli znajdziesz ich na fb: Klub Mam Kielce.
Pozdrawiam Was Mamuśki!
squaw79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 10:50   #2629
mu_szka
Raczkowanie
 
Avatar mu_szka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy z kielc 2013

Znowu taka cisza tutaj..... Chyba przez piekna pogode

squaw79 duzo dziewczyn chodzi na spacerki "zorganizowane" wiec mysle ze sie ktos zglosi... Ja nie jestem niestety z twojej okolicy. Faktycznie, czasem ta samotnosc troche doskwiera, jak maz caly dzien w pracy, a my same z maluszkiem... Bedzie dobrze! Czasem mozna do innej mamy zagadac na spacerze a pogoda sprzyja.

Dziewczyny, mam pytanie: czy ktoras z was uzywa jakiegos preparatu do usuwania woskowiny z uszu malucha? Moja bardzo nie lubi grzebania patykami, a zawsze cos tam sie nazbiera...
mu_szka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 20:15   #2630
żyrafka_19
Raczkowanie
 
Avatar żyrafka_19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 92
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez mu_szka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie: czy ktoras z was uzywa jakiegos preparatu do usuwania woskowiny z uszu malucha? Moja bardzo nie lubi grzebania patykami, a zawsze cos tam sie nazbiera...
ponoć patyczkami się nie usuwa woskowiny,zalecają właśnie stosowanie preparatów ale nie mam doświadczenia a trochę tego na rynku jest....

Moje dziecko chyba ma alergie na powietrze, bo jak tylko wyjdziemy i poczuje świeże powietrze to od razu płacze
__________________
13.12.2013 Dariunia
żyrafka_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 14:45   #2631
kinia8906
Raczkowanie
 
Avatar kinia8906
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 206
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cześć mamuśki Dopiero co trafiłam na ten wątek bo ogólnie udzielam się w innym, ale troszke was poczytałam od początku i chciałabym od was zasięgnąć rady bo jesteście wszystkie z mojego regionu Dokładniej obecnie jestem w 26t, poród planowany na 10.06. i obecnie mam dylemat co do wyboru szpitala i szkoły rodzenia. Troszke wyczytałam co pisałyście i wiem, że pojawiał się ten temat na początku, ale nie jestem w stanie wszystkiego nadrobić a poza tym większość już jest "po" więc teraz może mi coś więcej powiedzieć. Interesuje mnie wybór pomiędzy szpitalem na czarnowie a na prostej i jak to w każdym z nich jest ze szkołą rodzenia i porodami rodzinnymi bo taki chciałabym mieć. Będe wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
__________________
Ceń się wysoko,a uwierzy,że jesteś jego wygraną na loterii

22.09.2012r. - nasz wielki dzień
http://www.suwaczek.pl/cache/4c5a0d8ede.png
kinia8906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 18:03   #2632
elami24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 35
Dot.: Mamy z kielc 2013

Jeśli chodzi o czyszczenie uszu, to u malucha nie powinno się czyścić ucha w głębi przewodu słuchowego. Tak naprawdę wystarczy przetrzeć gazikiem lekko nasączonym np wodą fizjologiczną małżowinę i wlot do przewodu. Jeśli woskowina zatyka ucho dla niemowląt preparaty są na bazie soli fizjologicznej, wody morskiej, albo na bazie oczyszczonej oliwy z oliwek. Można też wyczyścić ucho oczyszczoną parafiną ciekłą. Tylko przy wyraźnych wskazaniach lekarskich czyści się w ten sposób częściej niż raz na tydzień! I te środki zakrapla się do ucha, ale przeciera się tylko małżowinę, nie przewód słuchowy. Z mojego doświadczenia najbardziej polecany i zachwalany ostatnio jest vaxol (oliwa z oliwek). Inny dla nimowląt to np audibaby ale najlepiej zapytać się w aptece co mają akurat dla niemowląt.

LeLa, zajęcia z tańców są w Boboraju, ul Daleka 40 w sobotę o 10tej.
elami24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 07:10   #2633
adunia89
Zadomowienie
 
Avatar adunia89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez kinia8906 Pokaż wiadomość
Dokładniej obecnie jestem w 26t, poród planowany na 10.06. i obecnie mam dylemat co do wyboru szpitala i szkoły rodzenia. Troszke wyczytałam co pisałyście i wiem, że pojawiał się ten temat na początku, ale nie jestem w stanie wszystkiego nadrobić a poza tym większość już jest "po" więc teraz może mi coś więcej powiedzieć. Interesuje mnie wybór pomiędzy szpitalem na czarnowie a na prostej i jak to w każdym z nich jest ze szkołą rodzenia i porodami rodzinnymi bo taki chciałabym mieć. Będe wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
Kinia, ja mogę powiedzieć nieco o Czarnowie bo rodziłam tam w czerwcu. Ze szpitala jestem zadowolona, miałam stąd lekarza także załapałam się na poród rodzinny bez ukończenia szkoły, która kosztuje coś ok. 400 zł. Poradził żebym po prostu powiedziała że ją skończyłam i nie mam przy sobie certyfikatu ;-) Położna bardzo fajna, TZ był ze mną cały czas, nawet mojej mamie pozwoli wejść na trochę. Gaz rozweselający i cała masa leków przeciwbólowych podawana na bieżąco. Jeśli chodzi o sale to leżałam na 4-osobowej. Nie było jakoś super komfortowo ale nie liczyłam na to. Pielęgniarki od dzieciaczków młode i fajne chociaż wiadomo że zdarzały się też te "obrażone na cały świat". Na szkołę rodzenia chodziłam na prostą bo jest za darmo i byłam zadowolona Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz.


My jak zwykle wpadamy jak po ogień Melduję się tylko że łażenie po lekarzach w końcu coś dało. Okazało się że Kaja ma alergię pokarmową, stąd mały przyrost wagi. Po odstawieniu glutenu i produktów mlecznych mała już nadrabia, w tydzień przybrała nam 230 g, a w zeszłym miesiącu na liczniku miałyśmy tylko 100. A tak poza tym to pogoda dopisuje więc spacerujemy gdzie się da. Mam nadzieję że uda się zorganizować jakiś zlocik już niedługo bo widziałam że wiele z Was jest chętnych Całujemy wszystkie Mamuśki


Napisane.... paluchem po szybce
__________________
My...
Kajusia
05.09.2015

Najbardziej gorzka w naszym dzisiejszym smutku
jest pamięć o wczorajszej radości...

Amelia

Edytowane przez adunia89
Czas edycji: 2014-02-28 o 07:16
adunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 11:41   #2634
kinia8906
Raczkowanie
 
Avatar kinia8906
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 206
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez adunia89 Pokaż wiadomość
Kinia, ja mogę powiedzieć nieco o Czarnowie bo rodziłam tam w czerwcu. Ze szpitala jestem zadowolona, miałam stąd lekarza także załapałam się na poród rodzinny bez ukończenia szkoły, która kosztuje coś ok. 400 zł. Poradził żebym po prostu powiedziała że ją skończyłam i nie mam przy sobie certyfikatu ;-) Położna bardzo fajna, TZ był ze mną cały czas, nawet mojej mamie pozwoli wejść na trochę. Gaz rozweselający i cała masa leków przeciwbólowych podawana na bieżąco. Jeśli chodzi o sale to leżałam na 4-osobowej. Nie było jakoś super komfortowo ale nie liczyłam na to. Pielęgniarki od dzieciaczków młode i fajne chociaż wiadomo że zdarzały się też te "obrażone na cały świat". Na szkołę rodzenia chodziłam na prostą bo jest za darmo i byłam zadowolona Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz.
Dziękuje za odp. ale i tak jeszcze mam pytania Ja też mam lekarza z czarnowa (M.Malmur). Co do tej szkoły to potem papierek o ukończeniu szkoły z prostej pokazywałaś na czarnowie? Czy powiedziałaś na czarnowie, że kończyłaś u nich tą szkołe? I tam za poród nic nie płaciłaś?
__________________
Ceń się wysoko,a uwierzy,że jesteś jego wygraną na loterii

22.09.2012r. - nasz wielki dzień
http://www.suwaczek.pl/cache/4c5a0d8ede.png

Edytowane przez kinia8906
Czas edycji: 2014-02-28 o 11:52
kinia8906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 16:04   #2635
adunia89
Zadomowienie
 
Avatar adunia89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez kinia8906 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odp. ale i tak jeszcze mam pytania Ja też mam lekarza z czarnowa (M.Malmur). Co do tej szkoły to potem papierek o ukończeniu szkoły z prostej pokazywałaś na czarnowie? Czy powiedziałaś na czarnowie, że kończyłaś u nich tą szkołe? I tam za poród nic nie płaciłaś?
Właśnie w tym sęk że po Prostej nie masz papierka, bo wtedy każdy by tak robił. Ja chodziłam tam z własnej ciekawości, lubiłam te zajęcia. Żeby mieć poród rodzinny na Czarnowie musisz u nich chodzić na szkołę, ale mnie nie uśmiechało się płacić 400 zł więc jak trafiłam na porodówkę to powiedziałam że skończyłam ją u nich ale nie mam certyfikatu ;-)

Napisane.... paluchem po szybce
__________________
My...
Kajusia
05.09.2015

Najbardziej gorzka w naszym dzisiejszym smutku
jest pamięć o wczorajszej radości...

Amelia
adunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 18:21   #2636
żyrafka_19
Raczkowanie
 
Avatar żyrafka_19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 92
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
Padło pytanie o wózki. Ja dla Kacperka miałam wspomniany Implast Bolder SD i gondola była super, spacerówki nie sprawdzałam, bo mam po Borysku - BabyDesign Walker (w 2011r kosztowal jakoś 450zł i teraz chyba podobnie). Ja jestem z niego mega zadowolona, Borysek chyba jeszcze bardziej, Kacperkowi też pasuje Potem, jak młody miał niecałe 2 lata kupiłam jeszcze drugą spacerówkę tej samej firmy - parasolkę za 200zł i też czeka na Kacperka, aż podrośnie Ale ona nie ma już rozkładanego oparcia, więc młody musi przestać spać za dnia
Ja własnie nadal zastanawiam sie nad kupnem jakiegos wozka. mam taki gondola i spacerowka po corce mojej siostry ale to taki typ troche starszy i dlatego chcialam cos nowego ale nie moge sie zdecydowac zalezy mi na tym zeby byl lekki taki wozek. mała ma teraz 2,5 miesiaca i nie wiem czy jest sens kupowac wozka gondola+ spacerowka czy zostac przy tym i pozniej zakupic jakas lekka spacerowke. Jest jescze opcja aby zakupic wozek spacerowka cybex na ktorej montuje sie fotelik cybex(takowy posiadam) ale jakos nie przekonuje mnie jazda z dzieciatkeim w foteliku.W gondolce jest jakos tak oslonięta przed wiatrem.
__________________
13.12.2013 Dariunia
żyrafka_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 08:14   #2637
becik_4
Zadomowienie
 
Avatar becik_4
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez kinia8906 Pokaż wiadomość
Cześć mamuśki Dopiero co trafiłam na ten wątek bo ogólnie udzielam się w innym, ale troszke was poczytałam od początku i chciałabym od was zasięgnąć rady bo jesteście wszystkie z mojego regionu Dokładniej obecnie jestem w 26t, poród planowany na 10.06. i obecnie mam dylemat co do wyboru szpitala i szkoły rodzenia. Troszke wyczytałam co pisałyście i wiem, że pojawiał się ten temat na początku, ale nie jestem w stanie wszystkiego nadrobić a poza tym większość już jest "po" więc teraz może mi coś więcej powiedzieć. Interesuje mnie wybór pomiędzy szpitalem na czarnowie a na prostej i jak to w każdym z nich jest ze szkołą rodzenia i porodami rodzinnymi bo taki chciałabym mieć. Będe wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
ja chodziłam na zajęcia szkoły rodzenia na Prostą i tak jak pisała adunia nie dają żadnego certyfikatu ale zajecia sa fajne i nie żałuję że tam chodziłam co do porodu naturalnego to nie pomoge bo u mnie byla cc tez na prostej ale z tego co mówiła położna na szkole rodzenia to za poród rodzinny nic nie placisz tylko za sale do tego porodu ok 120 zł ( sa dwie takie sale i to wygladaly na prawdę super) szkola tez jest za darmo

Edytowane przez becik_4
Czas edycji: 2014-03-02 o 08:15
becik_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 08:27   #2638
mu_szka
Raczkowanie
 
Avatar mu_szka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 79
Dot.: Mamy z kielc 2013

Cytat:
Napisane przez żyrafka_19 Pokaż wiadomość
Ja własnie nadal zastanawiam sie nad kupnem jakiegos wozka. mam taki gondola i spacerowka po corce mojej siostry ale to taki typ troche starszy i dlatego chcialam cos nowego ale nie moge sie zdecydowac zalezy mi na tym zeby byl lekki taki wozek. mała ma teraz 2,5 miesiaca i nie wiem czy jest sens kupowac wozka gondola+ spacerowka czy zostac przy tym i pozniej zakupic jakas lekka spacerowke. Jest jescze opcja aby zakupic wozek spacerowka cybex na ktorej montuje sie fotelik cybex(takowy posiadam) ale jakos nie przekonuje mnie jazda z dzieciatkeim w foteliku.W gondolce jest jakos tak oslonięta przed wiatrem.
Ja mysle ze nie warto kupowac juz glebokiego wozka. Pojezdzisz jeszcze tym ktory masz ze 2-3 miesiace, bedzie cieplutko to i w spacerowce dziecko bedzie moglo jezdzic, a duzo lzejsze sa spacerowki typu parasolka lub podobne niz spacerowka od wozka wielofunkcyjnego. No i faktycznie wozenie dziecka w foteliku to nie bardzo chyba, dla dziecka nie jest on tak wygodny jak gondola.
mu_szka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 08:10   #2639
adunia89
Zadomowienie
 
Avatar adunia89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Mamy z kielc 2013

Becik, a jak Kubuś się miewa? Raczkuje już? Moja Kaja chyba nie ma najmniejszego zamiaru, możliwe że ominie ten etap bo w łóżeczku podciąga się i staje (na chwilę) a raczkowanie ma w nosie :-P

A tak w ogóle to wyrósł nam drugi ząb, mamy już prawą dolną jedynkę a teraz ku mojemu zaskoczeniu wyrosła lewa dolna dwójka u nas jaj zwykle wszystko na odwrót ;-)

I ostatnie sprawa! Czy któraś mama wybiera się na warsztaty 17 marca?

Napisane.... paluchem po szybce
__________________
My...
Kajusia
05.09.2015

Najbardziej gorzka w naszym dzisiejszym smutku
jest pamięć o wczorajszej radości...

Amelia
adunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 08:19   #2640
becik_4
Zadomowienie
 
Avatar becik_4
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy z kielc 2013

adniua u nas ok Kuba dziwnie raczkuje bo daje pare kroków do przodu a potem cofa się na rekach do tyłu i siada i tak przemierza pokój siadanie opanował do perfekcji nawet na śliskim parkiecie u rodziców też z brzucha siadał w mgnieniu oka no i wspinanie sie na rozne przedmioty to jego obecna zabawa najlepiej jak leze na podłodze to wtedy moze sie po mnie wdrapywac i tez myslalam ze takie typowe raczkowanie ominie ale teraz wydaje mi sie ze moze pojdzie wiec nie trac wiary w Kaje może ruszy do przodu a jak u was z tą alergią pokarmową czego nie moze jesc? bo chyba twoje mleczko może?

a co to za warsztaty? podeślij linka
becik_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-08 15:16:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:21.