Koty - część VIII - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-21, 16:41   #2761
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Przeciez nic takiego nie napisalam

Sytuacja: Leos lezy sobie, odpoczywa. Podchodze, powoli i delikatnie zaczynam go glaskac - on lapie zebami za moja reke. W takiej sytuacji zazwyczaj zabieram reke i mowie NIE. Nie kontynuuje glaskania, bo nie ma sensu. Nie pacam za kazdym razem, nie czuje zadnej przyjemnosci z tej czynnosci - po prostu czytalam, ze w ten sposob matki karca kocieta.

Nie prowokujemy naszych kotow do agresywnych zachowan. Nie jestem w stanie przewidziec kiedy Leos bedzie chcial byc glaskany a kiedy nie, podchodze do niego kiedy jest zrelaksowany. Jesli nie chce byc glaskany, zabki ida w ruch juz po pierwszym dotyku.

I jeszcze raz powotorze: tlumacze moim dzieciom, nie pozwalam na samowolke.

Po prostu chcialabym moc go poglaskac bez obawy, ze mnie zlapie zebami - tak jak pisze Rybiorek, sa inne sposoby, ktorymi moze nam pokazac, ze nie ma teraz ochoty na pieszczoty. I tego chcialabym go nauczyc. Jesli sie da.
nie bierz sobie tego do serca, Malla zawsze musi isc pod prad

Masz kocurka dominanta ktory mysli ze zawsze bedzie jak on chce i jak na razie mu sie do udaje

Ja nie uwazam ze to jest dobre ze boisz sie wlasnego kota czy ugryzie czy podrapie, co jak bedziesz musiala mu umyc uszy, podac tabletke, wyczesac?

A czy Ty go gryziesz/drapiesz jak przychodzi do Ciebie a Ty nie masz dla niego w tym momencie czasu? Nie, i o to mi chodzi, jestescie stadem i nie robi sie krzywdy czlonkom wlasnego stada

To co ze to kot, koty sa madre i doskonale wiedza co robia.

Ja robilabym dokladnie to co Ty. Mysle ze Leos szybciej zalapalby ze mu sie krzywda nie dzieje od glaskania gdyby corka troche mniej go meczyla pogadaj z nia powaznie, wytlumacz ze Leos to kocur, facet, on musi sam chciec byc glaskany
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 16:44   #2762
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość


no brak gniazdek w lazienkach, domy bez piwnic to mozna przezyc, gorzej jak mieszkasz w domu budowanym z 15 lat temu - w lazience przy zlewie i wannie znajdziesz dwa kurki, jeden do zimnej wody a jeden do goracej - kurde, mieszkalam w Anglii chwile w takim domu, zayebista wanna ale zero raczki prysznicowej i te cholerne dwa kurki.
W sumie mam gniazdka w łazience ale nie mam piwnicy (bo po co ???) i w łazience dwa kurki do wody a dom wybudowany 4 lata temu.
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 16:48   #2763
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Koty - część VIII

Dziś w pracy odwiedziły nas koty!
(w celach edukacji dzieci :P)

Był europejski krótkowłosy, syjam, ragdoll, egzotyczny i abisyńczyk z którego noskiem zdradziłam Miętuska (bo my sobie zawsze dajemy "buzi noskiem", baranków on nie praktykuje).
Wszystkie śliczne, no ten egzotyczny najmniej, bo chudy, nogi długie jak u konia wyścigowego i pyszczek o mało słodkim wyrazie. Dzieci były zachwycone, ale nauczycielki jeszcze bardziej!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_2110.jpg (99,8 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_2186.jpg (125,3 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_2120.jpg (116,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_2146.jpg (112,8 KB, 15 załadowań)
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 16:51   #2764
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
nie bierz sobie tego do serca, Malla zawsze musi isc pod prad

Masz kocurka dominanta ktory mysli ze zawsze bedzie jak on chce i jak na razie mu sie do udaje

Ja nie uwazam ze to jest dobre ze boisz sie wlasnego kota czy ugryzie czy podrapie, co jak bedziesz musiala mu umyc uszy, podac tabletke, wyczesac?

A czy Ty go gryziesz/drapiesz jak przychodzi do Ciebie a Ty nie masz dla niego w tym momencie czasu? Nie, i o to mi chodzi, jestescie stadem i nie robi sie krzywdy czlonkom wlasnego stada

To co ze to kot, koty sa madre i doskonale wiedza co robia.

Ja robilabym dokladnie to co Ty. Mysle ze Leos szybciej zalapalby ze mu sie krzywda nie dzieje od glaskania gdyby corka troche mniej go meczyla pogadaj z nia powaznie, wytlumacz ze Leos to kocur, facet, on musi sam chciec byc glaskany
Co do stada zgadzam się. Ja na problemy z kotem (mąż chciał się z nim bawić jak z psem na początku) kopiłam psa. Mąż i pies się wyszaleją a potem mizianki delikatne z kotem. bo szybko załapał, że kot potrzebuje innych pieszczot.

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Wredonisia Pokaż wiadomość
Dziś w pracy odwiedziły nas koty!
(w celach edukacji dzieci :P)

Był europejski krótkowłosy, syjam, ragdoll, egzotyczny i abisyńczyk z którego noskiem zdradziłam Miętuska (bo my sobie zawsze dajemy "buzi noskiem", baranków on nie praktykuje).
Wszystkie śliczne, no ten egzotyczny najmniej, bo chudy, nogi długie jak u konia wyścigowego i pyszczek o mało słodkim wyrazie. Dzieci były zachwycone, ale nauczycielki jeszcze bardziej!
Ale super słodziaki, ale Matko co wy robicie temu czarnemu
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien

Edytowane przez Gosia X
Czas edycji: 2014-02-21 o 16:50
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 16:52   #2765
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty - część VIII

Rybiorku bardzo cenie rady Malli (i w sumie to wszystkich tutaj na watku), jestem poczatkujaca kociara, ale naprawde sie staram, obserwuje, czytam, szukam.

Zgadzam sie z Toba co do corki, ilez razy juz z nia rozmawialam na ten temat, to glowa mala. Niestety wchodzi teraz w taki wiek, ze wydaje jej sie, ze wszystko wie najlepiej, ale ostatnio nie miala zadnych nowych zadrapan, wiec chyba zalapala.

Przyszlam tutaj z pytaniem, co jeszcze moge zrobic, czy to, co robie jest wlasciwym postepowaniem.

Bo z drugiej strony JAK mam przewidziec, czy Leos bedzie chcial byc glaskany czy nie, kiedy lezy sobie spokojnie, jest zrelaksowany. Nie mowie tu o sytuacji gdy macha ogonem czy kladzie albo strzyze uszami, czy szaleje z Kitka. Mowie o totalnym relaksie.

No chyba, ze nie glaskac wcale, chyba ze podejdzie. Ale wtedy tez potrafi capnac zabkami. Calkowicie nie glaskac? Tylko czy to bedzie dla niego dobre?
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.

Edytowane przez witchwq
Czas edycji: 2014-02-21 o 17:02
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 16:53   #2766
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Gosia X Pokaż wiadomość
W sumie mam gniazdka w łazience ale nie mam piwnicy (bo po co ???) i w łazience dwa kurki do wody a dom wybudowany 4 lata temu.
normalne gniazdka? czy te ktore jedynie nadaja sie do golarki i podlaczenia szczoteczki do zebow? (te sprzety maja wtyczki podobne do polskich wtyczek, normalna wtyczka irlandzka ma 3 bolce i w zadnej irlandzkiej lazience ani u siebie a mieszkalam tez w nowiutkim apartamancie ani u osob ktore odwiedzalam nie bylo normalnego gniazdka w lazience)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 16:54   #2767
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Koty - część VIII

witchwq - fajnie, że Kicia przechodzi na miziankową stronę mocy

Cytat:
Napisane przez Wredonisia Pokaż wiadomość
Dziś w pracy odwiedziły nas koty!
(w celach edukacji dzieci :P)
łaa, ale fajnie

ale czemu na tym jednym zdjęciu czarnulek jest tak dziwacznie chwycony?
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 16:56   #2768
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Rybiorku bardzo cenie rady Malli (i w sumie to wszystkich tutaj na watku), jestem poczatkujaca kociara, ale naprawde sie staram, obserwuje, czytam, szukam.

Zgadzam sie z Toba co do corki, ilez razy juz z nia rozmawialam na ten temat, to glowa mala. Niestety wchodzi teraz w taki wiek, ze wydaje jej sie, ze wszystko wie najlepiej, ale ostatnio nie miala zadnych nowych zadrapan, wiec chyba zalapala.

Przyszlam tutaj z pytaniem, co jeszcze moge zrobic, czy to, co robie jest wlasciwym postepowaniem.

Bo z drugiej strony JAK mam przewidziec, czy Leos bedzie chcial byc glaskany czy nie, kiedy lezy sobie spokojnie, jest zrelaksowany. Nie mowie tu o sytuacji gdy macha ogonem czy kladzie albo strzyze uszami, czy szaleje z Kitka. Mowie o totalnym relaksie.

No chyba, ze nie glaskac wcale, chyba ze podejdzie. Ale wtedy tez potrafi capnac zabkami. Calkowicie nie glaskac? Tylko czy to bedzie dla niego dobre?
stosujac sie do rad Malli nie glaskac w ogole....

to nie dla mnie, jak mam zwierzaka w domu to nie chce sie stresowac ze moge byc ugryziona, wiesz co byloby jakby Skuter mnie gryzl jak go biore na rece? ja mu musze serwowac leki dwa razy dziennie

ja nie mowie ze nalezy bic i stresowac kota specjalnie, ale nalezy mu pokazac ze to nie on rzadzi, jak corka zlapie za mocno ma prawo sie bronic, ale glaskanie nie sprawia bolu - moze wstac i odejsc

ja widac z innej ery jestem
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 16:57   #2769
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Rybiorku bardzo cenie rady Malli (i w sumie to wszystkich tutaj na watku), jestem poczatkujaca kociara, ale naprawde sie staram, obserwuje, czytam, szukam.

Zgadzam sie z Toba co do corki, ilez razy juz z nia rozmawialam na ten temat, to glowa mala. Niestety wchodzi teraz w taki wiek, ze wydaje jej sie, ze wszystko wie najlepiej, ale ostatnio nie miala zadnych nowych zadrapan, wiec chyba zalapala.

Przyszlam tutaj z pytaniem, co jeszcze moge zrobic, czy to, co robie jest wlasciwym postepowaniem.

Bo z drugiej strony JAK mam przewidziec, czy Leos bedzie chcial byc glaskany czy nie, kiedy lezy sobie spokojnie, jest zrelaksowany. Nie mowie tu o sytuacji gdy macha ogonem czy kladzie albo strzyze uszami, czy szaleje z Kitka. Mowie o totalnym relaksie.

No chyba, ze nie glaskac wcale, chyba ze podejdzie. Ale wtedy tez potrafi capnac zabkami. Calkowicie nie glaskac? Tylko czy to bedzie dla niego dobre?
Kota trzeba wychować, a nie kot ma wychować Ciebie taka packa mu nie zaszkodzi bo tak samo kotki karcą małe. Raz nawet widziałam jak już nie mając cierpliwości podgryzła kociaka ale Tobie nie każę go gryźć .
Ja też stosowałam pacnięcie i stanowcze 'ej' i mam kota dżentelmena, który nie drapie niczego oprócz drapaka, nigdy nie ugryzł i jest przesłodki a na dowód zdjęcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0093.jpg (61,0 KB, 20 załadowań)
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 16:59   #2770
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
normalne gniazdka? czy te ktore jedynie nadaja sie do golarki i podlaczenia szczoteczki do zebow? (te sprzety maja wtyczki podobne do polskich wtyczek, normalna wtyczka irlandzka ma 3 bolce i w zadnej irlandzkiej lazience ani u siebie a mieszkalam tez w nowiutkim apartamancie ani u osob ktore odwiedzalam nie bylo normalnego gniazdka w lazience)
Zapomniałam dodać, że ja w Polsce mieszkam
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 16:59   #2771
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość

ale czemu na tym jednym zdjęciu czarnulek jest tak dziwacznie chwycony?
To pani właścicielka pokazuje jakie ma zęby. To egzotyczny, i cały czas się chował w budce.
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 17:01   #2772
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Wredonisia Pokaż wiadomość
To pani właścicielka pokazuje jakie ma zęby. To egzotyczny, i cały czas się chował w budce.
aaa

no wampirki ma imponujące, śnieżna biel
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 17:06   #2773
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
stosujac sie do rad Malli nie glaskac w ogole....

to nie dla mnie, jak mam zwierzaka w domu to nie chce sie stresowac ze moge byc ugryziona, wiesz co byloby jakby Skuter mnie gryzl jak go biore na rece? ja mu musze serwowac leki dwa razy dziennie

ja nie mowie ze nalezy bic i stresowac kota specjalnie, ale nalezy mu pokazac ze to nie on rzadzi, jak corka zlapie za mocno ma prawo sie bronic, ale glaskanie nie sprawia bolu - moze wstac i odejsc

ja widac z innej ery jestem
No wlasnie, martwie sie, co bedzie, jak pojdzie na kastracje, czy jak trzeba bedzie podac tabletki czy cos. Wtedy moze juz nie byc taki delikatny jak teraz. Ale nawet mimo, ze teraz jest delikatny, to i tak jest stres - "ugryzie czy nie".

Cytat:
Napisane przez Gosia X Pokaż wiadomość
Kota trzeba wychować, a nie kot ma wychować Ciebie taka packa mu nie zaszkodzi bo tak samo kotki karcą małe. Raz nawet widziałam jak już nie mając cierpliwości podgryzła kociaka ale Tobie nie każę go gryźć .
Ja też stosowałam pacnięcie i stanowcze 'ej' i mam kota dżentelmena, który nie drapie niczego oprócz drapaka, nigdy nie ugryzł i jest przesłodki a na dowód zdjęcie.
Hm. Dzieki Slicznosci

Tutaj dodam to, co tam wczesniej naedytowalam, ale juz tyle postow zdarzylyscie w tym czasie napisac, ze chyba lepiej bedzie w nowym poscie:

Jeszcze staram sie go glaskac gdy je przysmaki. Nie pamietam juz gdzie to czytalam, czy moze Galaxy o tym mowil, ze glaskanie podczas jedzenia sprawia, ze kot zapamietuje glaski jako cos przyjemnego, czy jakos tak. I wtedy Leos nie gryzie.

PS. tez nie mam piwnicy - mialam w poprzednim domu. W lazience dwa kurki przy umywalce, niestety nie znalazlam baterii z mikserem ktora by pasowala pod ten rozstaw dziur a umywalki zmieniac nie zamierzam. Z wanna jest prosciej, najczesciej da sie pojedyncze kurki zamienic na baterie z mikserem i prysznicem. Troche wkurzajacy jest ten brak gniazdka w lazience, ale mozna sie przyzwyczaic. Pralka i tak by mi do lazienki nie weszla, wiec stoi w kuchni, suszarki do wlosow nie uzywamy. Chyba bardziej mnie wkurza sznureczek od swiatla w lazience. To juz drugi dom, gdzie nie ma normalnego pstrykacza przy lazience, tylko sznureczek...
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 17:11   #2774
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Koty - część VIII

Muszę sie wytłumaczyć a propos Irlandii, mój post był dlatego, że mowiłyście, że Irlandczycy są dziwni bo nie maja piwnic i mają 2 kurki w łazience, to chciałam pokazać, że w Polsce też są tacy wariaci. Właśnie Moi
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 17:14   #2775
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Przeciez nic takiego nie napisalam

Sytuacja: Leos lezy sobie, odpoczywa. Podchodze, powoli i delikatnie zaczynam go glaskac - on lapie zebami za moja reke. W takiej sytuacji zazwyczaj zabieram reke i mowie NIE.
a nie mozesz glaskac go wtedy gdy to on przychodzi na glaskanie i sie przymila? Nie kazdy kot jest super przytulasny i dotykalski, ja to widze po moich - kocurka bym caly dzien mogla nosic na rekach, bo to taka przytulanka, straszna przylepa, ciagle spi oparty mi na ramieniu, albo na kolanach, ale kicia np. w ogole nie lubi gdy ja sie bierze na rece i jest zupelnie inna pod tym wzgledem.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 17:18   #2776
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
a nie mozesz glaskac go wtedy gdy to on przychodzi na glaskanie i sie przymila? Nie kazdy kot jest super przytulasny i dotykalski, ja to widze po moich - kocurka bym caly dzien mogla nosic na rekach, bo to taka przytulanka, straszna przylepa, ciagle spi oparty mi na ramieniu, albo na kolanach, ale kicia np. w ogole nie lubi gdy ja sie bierze na rece i jest zupelnie inna pod tym wzgledem.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ale on jak przyjdzie sam na mizianie tez potrafi capnac.....
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 17:19   #2777
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
a nie mozesz glaskac go wtedy gdy to on przychodzi na glaskanie i sie przymila? Nie kazdy kot jest super przytulasny i dotykalski, ja to widze po moich - kocurka bym caly dzien mogla nosic na rekach, bo to taka przytulanka, straszna przylepa, ciagle spi oparty mi na ramieniu, albo na kolanach, ale kicia np. w ogole nie lubi gdy ja sie bierze na rece i jest zupelnie inna pod tym wzgledem.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To też fakt, że może tego nie lubić i być mniej przytulaśny ale to nie znaczy, że ma gryźć.
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 17:19   #2778
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
a nie mozesz glaskac go wtedy gdy to on przychodzi na glaskanie i sie przymila? Nie kazdy kot jest super przytulasny i dotykalski, ja to widze po moich - kocurka bym caly dzien mogla nosic na rekach, bo to taka przytulanka, straszna przylepa, ciagle spi oparty mi na ramieniu, albo na kolanach, ale kicia np. w ogole nie lubi gdy ja sie bierze na rece i jest zupelnie inna pod tym wzgledem.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tyle, ze on przychodzi, strzeli baranka, ale jak chcesz go poglaskac to tez potrafi capnac zabkami. Takze to tez nie to. Jak uklada sie do spania miedzy nami i mruczy tak glosno, ze spac sie nie da - tez potrafi capnac. Raz capnie, raz nie capnie. Nie umiem tego przewidziec.

Robi to tak delikatnie, ze nie chodze pogryziona.
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 17:23   #2779
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Tyle, ze on przychodzi, strzeli baranka, ale jak chcesz go poglaskac to tez potrafi capnac zabkami. Takze to tez nie to. Jak uklada sie do spania miedzy nami i mruczy tak glosno, ze spac sie nie da - tez potrafi capnac. Raz capnie, raz nie capnie. Nie umiem tego przewidziec.

Robi to tak delikatnie, ze nie chodze pogryziona.
Kocia perwerka jak nic, ludzie też lubią się niekiedy podgryzać
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 17:32   #2780
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez ziazik Pokaż wiadomość
Zdjęcie, jak śpią na dywaniku

Po moje koty nie ma kolejki, nie wiem, czy ma mi być przykro, czy mam się cieszyć, że są bezpieczne
Ja znam na żywo Mallę chyba tylko, ale facebookowo kilka innych osób jeszcze A ja z kotami wyglądam tak (te zdjęcia krążą w necie, więc chyba wrzucenie ich tu i tak niewiele zmieni)

Swoją drogą Iwona, za dwa tygodnie będę na weekend w Poznaniu...
Jak to nikt? Napisałam, że ja biorę wszystkie
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 17:32   #2781
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Przeciez nic takiego nie napisalam
Ależ napisałaś:
Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Leos jak nie chce byc glaskany, lapie reke zebami. Nie gryzie, tylko tak jakby przytrzymuje. Jak sie nie zrozumie o co mu chodzi i probuje dalej glaskac, to pazurki ida w ruch no i to juz niestety boli.
Skoro raz złapał i nie zrobił krzywdy, to znaczy, że nie chce być głaskany i należy to uszanować, a nie dotykać na siłę. Zastrzyki czy tabletki to inna sytuacja niż głaskanie na siłę. Daniels mnie nie drapie, ale z pobierania krwi wyszłam jak od rzeźnika.
Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Sytuacja: Leos lezy sobie, odpoczywa. Podchodze, powoli i delikatnie zaczynam go glaskac - on lapie zebami za moja reke. W takiej sytuacji zazwyczaj zabieram reke i mowie NIE. Nie kontynuuje glaskania, bo nie ma sensu.
I tak właśnie rób i dzieci też tego naucz. Nie kontynuuj głaskania, gdy kota to drażni, bo Was podrapie.
Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Nie prowokujemy naszych kotow do agresywnych zachowan. Nie jestem w stanie przewidziec kiedy Leos bedzie chcial byc glaskany a kiedy nie
Jesteś w stanie przewidzieć, delikatnie łapie Cię zębami i wtedy wiesz, że kontynuując kontakt podrapie. Jeśli nie nauczysz dzieci, że należy wtedy zostawić kota w spokoju, to ich dalsze głaskanie go będzie właśnie prowokacją.
Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
nie wiem kogo pytalas, ja takich sytuacji nie tworzylam, gryzienie u nas wynikalo z checi zabawy, kociaki mialy - Cyc 3-4 miesiace, Skuter 8-12 tygodni, nauczyly sie ze ludzi sie poprostu nie gryzie i teraz tez nie uzywaja tego sposobu gdy chca pokazac ze chca sobie w spokoju same posiedziec (co u moich kotow jest rzadkoscia, preferuja byc z nami)
Piszesz o sytuacji, gdy kot gryzie, bo się bawi. Witch pisze o sytuacji, gdy kot pokaże, że nie chce być dotykany, a ktoś dotyka go dalej i wtedy mu się dostaje. Po co, ja się pytam? Człowiek też powinien znać swoje granice.
Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
stosujac sie do rad Malli nie glaskac w ogole....
Czytaj proszę ze zrozumieniem.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 17:34   #2782
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość

Czytaj proszę ze zrozumieniem.
czytam

Leos gryzie jak nie chce byc glaskany i rowniez jak przychodzi na mizianie, gdyby gryzl tylko przy glaskaniu moglabym ewentualnie sie z Toba zgodzic

w sytuacji jaka jest lepiej wyeliminowac gryzienie w ogole
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 17:39   #2783
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez meire Pokaż wiadomość
Piękne macie te kociaste...

U nas z Olimpią już lepiej, dzięki Bogu nie ma już żadnej krwi... tylko trochę się buntuje na tą karmę, która dostała od weta... ale co zrobić.. zgłodniała, to zjadła...

Też Wam pokaże kilka zdjęć moich dziewczynek.. z góry przepraszam za jakość, ale aparat w telefonie mówi sam za siebie... cóż, lepszy aparat musi poczekać.. Pańcia najpierw na dobry drapak zbiera..
Na drugim zdjęciu leży jak jeden z moich psów

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Gosia X Pokaż wiadomość
ziazik Co do fryzury zgadzam się z Kretką super Ci pasuje i uwydatnia twoje piękne, duże oczy.
Też na to zwróciłam uwagę Jak kotów
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 17:41   #2784
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Leos gryzie jak nie chce byc glaskany i rowniez jak przychodzi na mizianie, gdyby gryzl tylko przy glaskaniu moglabym ewentualnie sie z Toba zgodzic

w sytuacji jaka jest lepiej wyeliminowac gryzienie w ogole
Odnoszę się do sytuacji, gdy głaskali go na siłę mimo jego ostrzeżeń, a potem go chcą za to karać, bo tylko o tym napisała Witch w poście, który komentowałam. Dopiero potem dodała taki drobny szczególik, że gryzie też w innych sytuacjach.

Oczywiście, że lepiej wyeliminować gryzienie, ale ustalanie granic działa w obie strony.

Proszę nie podnosić mi ciśnienia, bo jestem dziś po 3 kawach
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2014-02-21 o 17:49
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 17:53   #2785
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość

Marzenia ściętej głowy .
Zobaczysz

PS: nie odbieraj mi marzeń

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Cytat:
Napisane przez iwona1110 Pokaż wiadomość
Przyszła jakaś ankieterka w sprawie internetu. Mówię że ma wejść i zamknąć drzwi bo mam koty. Horus leżał na korytarzu i się na nią patrzy. Rozmowa:
Pani: Co to za rasa?
Ja: To jest kot bengalski.
P: Hmy... A to można takie w domu trzymać?
Ja: ????
P: No bo on ma takie centki, wygląda jak dziki kot.
;-)
Ja marzę o Savannah albo tygrysie . Tak serio, to chciałabym pogłaskać takiego małego tygrysa

Ja wrzuciłam kiedyś fotkę persa, to pisali: fajny pies

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
juz kiedys wstawialam ale co tam

Ja trzymam Skutera a Monika Rusie (zamazalam Monice buzie bo nie wiem czy sobie zyczy sie pokazywac, i tak mnie moze zjechac ze w ogole pokazuje ta fotke )
Maine coon to chyba się przy nim chowa
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 18:01   #2786
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty - część VIII

Malla, tak jak wczesniej pisalam - jestem poczatkujaca kociara, wiec wiedze zdobywam tak jakby empirycznie.

Tak, zrobilam tak raz. Jak zlapal mnie zebami, nie posluchalam go i chcialam glaskac dalej, zlapal wiec moja reke rowniez pazurkami. Stad wiem, ze tak wlasnie sie zachowuje. Poza tym tak, corka nie chce przyjac do wiadomosci, ze kot nie chce byc glaskany. Chociaz mozliwe, ze wreszcie zalapala, bo nie chodzi juz podrapana.

Kitka tez czasem lapala za reke zebami i pazurkami, ale w kompletnie innych sytuacjach. Ona robila tak wtedy, kiedy miala juz dosc glaskania i zbieralo jej sie na zabawe - uznawala, ze zabawa reka bedzie fajna. Podrosla i juz tak nie robi. Tez wszystko delikatnie, i postepowalismy z nia tak, jak z Leosiem teraz.

Tak, nie napisalam wszystkiego w pierwszym poscie pytajacym, bo po pierwsze - nie wszystko od razu mi do glowy przychodzi, po drugie nie sadzilam, ze to wazne.

Malla, naprawde bardzo, bardzo cenie wszystkie rady tutaj, jednak Twoje wypowiedzi teraz odczuwam jako atak, bardzo Cie prosze, nie atakuj mnie. Szanuje moje zwierzaki i ten szacunek staram sie przekazac moim dzieciom. Nie moge ich jednak upilnowac na tyle, by "chodzily jak w zegarku" i robily to, co ja chce i tak jak ja chce, bo dzieci tez szanuje. Dobrze, ze nie maja np. 2 lat bo wtedy to bym mogla gadac do smierci a i tak nie pojelyby, zeby nie glaskac Leosia.

Kazdy kot jest inny, tak jak i czlowiek, nie zawsze ta sama metoda zadziala. Przychodze wiec tutaj po rade do Was, bardziej doswiadczonych ode mnie. Czy to zle? Naprawde nie krzywdze moich kotow. Kurde.
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 18:04   #2787
ziazik
Rozeznanie
 
Avatar ziazik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 697
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A tak można? Zadziała? Nie chodzi o to, by tabletka rozpuściła się w jelitach?


Jak Ziaź przyjeżdżał do Krakowa, to moją pierwszą myślą nie było "to gdzie by wtedy wyjechać..."
Z tabletką to też mi się wydaje, że nie wolno rozpuszczać.

A kto Cię tam wie?

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
bo za rzadko zdjęcia wrzucasz, ot co ja biorę oba!

<koci behawiorysta poziom ekspert>
Poprawię się

Hahaha

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Jak to nikt? Napisałam, że ja biorę wszystkie
a fakt, zwracam honor

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Też na to zwróciłam uwagę Jak kotów
Teraz mnie zawstydziłyście, zawsze byłam przekonana, że moje oczy nie są duże, tylko wyłupiaste

No to Was zaspamuję trochę kocimi zdjęciami - kto zgadnie, który z kotów jest mój?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC08811.jpg (47,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07367.jpg (94,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01415.jpg (75,7 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01516.jpg (49,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01528.jpg (73,7 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02477.jpg (91,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02532.jpg (51,9 KB, 8 załadowań)
ziazik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 18:07   #2788
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty - część VIII

Cham jest jakiś dziwny: przyniosłam z pracy reklamówkę z bananami i mandarynkami. Najpierw zrobił dziurę w dużej reklamówce i do połowy wyciągnął małą.

Zabrałam reklamówkę na biurko, a ten dalej się do niej dokopuje. Zmałpiał mi

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez ziazik Pokaż wiadomość

a fakt, zwracam honor



Teraz mnie zawstydziłyście, zawsze byłam przekonana, że moje oczy nie są duże, tylko wyłupiaste

No to Was zaspamuję trochę kocimi zdjęciami - kto zgadnie, który z kotów jest mój?
Wybaczam


Nie, masz bardzo ładne oczęta

He, he, a jak zgadnę mogę sobie wybrać kota
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 18:11   #2789
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty - część VIII

Witch - cieszę się, że doprecyzowałaś zachowanie kotka. Pierwszy post wyglądał słabo. Będzie dobrze, wyrośnie z tego. Dzieci też.
Cytat:
Napisane przez ziazik Pokaż wiadomość
No to Was zaspamuję trochę kocimi zdjęciami - kto zgadnie, który z kotów jest mój?
Złap je wszystkie!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 18:18   #2790
Gosia X
Rozeznanie
 
Avatar Gosia X
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 593
Dot.: Koty - część VIII

Cytat:
Napisane przez ziazik Pokaż wiadomość
Z tabletką to też mi się wydaje, że nie wolno rozpuszczać.

A kto Cię tam wie?



Poprawię się

Hahaha



a fakt, zwracam honor



Teraz mnie zawstydziłyście, zawsze byłam przekonana, że moje oczy nie są duże, tylko wyłupiaste

No to Was zaspamuję trochę kocimi zdjęciami - kto zgadnie, który z kotów jest mój?
Nie wiem który ale biorę WSZYSTKIE
__________________
“I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.” J.R.R. Tolkien

Edytowane przez Gosia X
Czas edycji: 2014-02-21 o 20:21
Gosia X jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-10 10:30:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.