co mi jest ?? juz nie wiem jakich kosmetyków używać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-25, 16:54   #1
monika6661992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Red face

co mi jest ?? juz nie wiem jakich kosmetyków używać


Witam mam pytanie bo juz nie wiem jako mam cere otóż może opowiem od początku kiedys mialam cere normalno bez trądziku bardzo ładno zero problemów ale wieku 14 po raz pierwszy zachciało mi się malować do tego zaczełam iżywać fluidu ze sklepu 4,50 za 5zl duży słoiczek mega lista skladników wiem że to był zły wybur ale jako gówniara nie myślalam wtedy o tym i nakladałam go dosc sporo na twarz od tamtej pory zaczeły sie problemy ze skórą teraz mam 21 lat i cere mam dosc problematyczno otóż po umyciy twarzy wodo z kranu twarz mam zaczerwiono i sciągnieto rowniez pod wpływem ciepla mam rumience na polikach po alkocholu czasem tez chociaz nie zawsze na dodatek mam trądzik i zaskurniki zwlaszcza po kosmetykach kremach jeszcze nie znalazlam kremu co by mnie nie zapychal szkodzi mi parafina gliceryna alkohol SLS i inne substancje drażniące nawet zwykły krem nivea mnie zapycha te kremy dla dzieci bezpieczne też używałam i też wysyp po nich :/ juz tyle kremów próbowalasm nie sposób zliczyć i drogeryjnych i aptecznych eh sama niewiem jako juz mam cerę i mam troche dziurek jakby rozszerzone pory na policzkach ale twarz mi sie nie świeci podkłady tez mnie uczulajo chociaz uzywam juz od dawna aptecznych pharmaceris fluidów nie wiem do jakiej cery mam uxywac kosmetyków czy do wrażliwej czy trodzkowej ale znowu te do trodzikowej tez zapychajo;/myje twarz teraz wodą przygotowaną i używam już tylko aptecznych ale dalej zapychają juz tyle kosmetyków mialam z ziaji iwoston i inne i kazde złe albo wyszuszają albo zapychają nie wiem już w czym problem a co do podkładu może minerały sama nie wiem prosze o jakos porade czy to jakas cera alergiczna ?
monika6661992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 10:08   #2
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: co mi jest ?? juz nie wiem jakich kosmetyków używać

Cytat:
Napisane przez monika6661992 Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie bo juz nie wiem jako mam cere otóż może opowiem od początku kiedys mialam cere normalno bez trądziku bardzo ładno zero problemów ale wieku 14 po raz pierwszy zachciało mi się malować do tego zaczełam iżywać fluidu ze sklepu 4,50 za 5zl duży słoiczek mega lista skladników wiem że to był zły wybur ale jako gówniara nie myślalam wtedy o tym i nakladałam go dosc sporo na twarz od tamtej pory zaczeły sie problemy ze skórą teraz mam 21 lat i cere mam dosc problematyczno otóż po umyciy twarzy wodo z kranu twarz mam zaczerwiono i sciągnieto rowniez pod wpływem ciepla mam rumience na polikach po alkocholu czasem tez chociaz nie zawsze na dodatek mam trądzik i zaskurniki zwlaszcza po kosmetykach kremach jeszcze nie znalazlam kremu co by mnie nie zapychal szkodzi mi parafina gliceryna alkohol SLS i inne substancje drażniące nawet zwykły krem nivea mnie zapycha te kremy dla dzieci bezpieczne też używałam i też wysyp po nich :/ juz tyle kremów próbowalasm nie sposób zliczyć i drogeryjnych i aptecznych eh sama niewiem jako juz mam cerę i mam troche dziurek jakby rozszerzone pory na policzkach ale twarz mi sie nie świeci podkłady tez mnie uczulajo chociaz uzywam juz od dawna aptecznych pharmaceris fluidów nie wiem do jakiej cery mam uxywac kosmetyków czy do wrażliwej czy trodzkowej ale znowu te do trodzikowej tez zapychajo;/myje twarz teraz wodą przygotowaną i używam już tylko aptecznych ale dalej zapychają juz tyle kosmetyków mialam z ziaji iwoston i inne i kazde złe albo wyszuszają albo zapychają nie wiem już w czym problem a co do podkładu może minerały sama nie wiem prosze o jakos porade czy to jakas cera alergiczna ?
Po pierwsze radziłabym udać się albo do dermatologa albo do jakiejś kompetentnej kosmetyczki, która dokładnie obejrzy Twoją cerę. Po samym opisie nie za wiele da się wywnioskować.
Dobrze by było jakbyś zrobiła zdjęcie twarzy (możesz zakryć oczy, żeby nie upubliczniać swojego wizerunku) i wrzuciła je tu w wątku - łatwiej byłoby coś doradzić/ocenić.
Trądzik masz stwierdzony przez kogoś kto się na tym zna czy sama go stwierdzasz? Mycie twarzy wodą z kranu/wodą+mydłem już dawno nie jest stosowane. W obecnych czasach w powietrzu jest wiele czynników agresywnych, przez które nasze skóry stają się wrażliwe. Proponowałabym Ci do mycia twarzy jakieś delikatne mleczko lub śmietanke do cery suchej/wrażliwej. Jeśli pojawiają się zaczerwienienia na twarzy to masz na pewno płytko unaczynioną skórę i wrażliwą. Jeśli pojawiają się także drobne popękane naczynka na nosie/policzkach to możesz mieć za jakiś czas problemy z cerą naczyniową.
Kosmetyki do cery tłustej na bazie alkoholu - stanowcze NIE!!! Podrażniają skórę, zwiększają jej rogowacenie (co jest i tak już zaburzone przy skórach tłustych) i powodują nadmierne przesuszenie skóry i jednocześnie zwiększają produkcję sebum.
Wrzuć zdjęcia wtedy będę mogła coś konkretniejszego poradzić.
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-26 11:08:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.