Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-06, 09:53   #481
Brown_eyed_girl
Przyczajenie
 
Avatar Brown_eyed_girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 6
Dot.: Refundacja Mercilonu i powrót do tabletek-do dr Wojciecha Kazimieraka

Ok, dzięki wielkie, będę uważać Ale z ciekawości wybiorę się do tego lekarza i spytam o co mu chodziło, bo jednak niewiele mi wyjaśnił na tamtej wizycie...
Pozdrawiam
Brown_eyed_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 09:57   #482
szpilaaa
Przyczajenie
 
Avatar szpilaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 26
Dot.: Refundacja Mercilonu i powrót do tabletek-do dr Wojciecha Kazimieraka

No tak podczas mojej wizyty też niewiele uslyszalam:P 5minut i heja, dobrze, ze sa inne informatory hehehe
pozdro
szpilaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 10:22   #483
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Refundacja Mercilonu i powrót do tabletek-do dr Wojciecha Kazimieraka

Cytat:
Napisane przez szpilaaa Pokaż wiadomość
Brown_eyed_girl pierwszy raz słyszę coś takiego...<yyy> Może lekarz był nieteges:P Ty tam uważaj... a i kolejne opakowanie zacznij raczej normalnie brać, od pierwszego dnia krwawienia. buzka
Co ty tu piszesz. Nie wprowadzaj dziewczyny w bład jeszcze bardziej niż ten lekarz Kolejne opakowanie bierzemy po 7 dniach przerwy, a nie w pierwszy dzień krawienia!
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 12:48   #484
szpilaaa
Przyczajenie
 
Avatar szpilaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 26
Dot.: Refundacja Mercilonu i powrót do tabletek-do dr Wojciecha Kazimieraka

Masz racje Margit, co ja wypisuje, pomieszalo mi sie z tego wszystkiego, ze to bedzie tez pierwszy dzien okresu.:/
Sorry ..... :P
milego dnia
szpilaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 13:19   #485
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Refundacja Mercilonu i powrót do tabletek-do dr Wojciecha Kazimieraka

ja mimo wszystko poszłabym do gina przebadac się przed ponownym braniem piguł....chocby dlatego żeby upewnić się czy nie masz np nadżerki albo nie jesteś w ciązy.....wiem ,pewnie zaraz napiszesz że jak możesz być w ciązy skoro masz okres.....ja tego nie byłabym pewna bo ja będąc w ciązy miałam do 3 m-ca okresy i to regularnie....
pozdrawiam ...
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-10, 11:06   #486
ziuta278
Raczkowanie
 
Avatar ziuta278
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 124
GG do ziuta278
Dot.: Tabletki NOVYNETTE

chciałabym spytać osoby które biorą te tabletki z powodu bolesnych i długich miesiączek. po ilu opakowaniach nie bolał Was tak badzo brzuch? Ja właśnie skończyłam drugie opakowanie i dzisiaj dostałam okres (ból był tak okropny, że rzucałam się po ścianach, wymiotowałam i musiałam jechać do szpitala). Biorę te tabletki tylko po to żeby sobie ulżyć w cierpieniu, ale widzę że trzeba długo czekać na jakieś efekty...
ziuta278 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 12:29   #487
SABRINKA
Raczkowanie
 
Avatar SABRINKA
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Durów
Wiadomości: 292
Chcę zmienic MARVELON na MERCILON?? Pomoze to cos??

Witam

Na początku przedstawie skład tabletek:

MARVELON (biorę obecnie juz od dwóch lat) : 0,03 mg etynyloestradiolu, 0,15 mg dezogestrelu

MERCILON (na te chcę zmienic): 0,02 mg etynyloestradiolu, 0,15 mg dezogestrelu

Chce zmienic tabletki poniewaz:

- czuję od jakiegos juz czasu, mysle ze odkąd zaczelam brac marvelon bóle łydek. Czasem wychodzą mi żyły na łydkach. Boje sie ze dostanę zylaków.Mam problemy z krązeniem

-mam okropny cellulit odkąd je biore

Poza tym po tych tabletkach czuje sie super oprócz tamtych objawów o ktorych wspomnialam. Migrena znikneła (tylko mam napady przed okresem). Poza tym schudłam po nich dosc duzo. I nie tyję bardzo chociaz jem duzo. Sa to pierwsze tabletki ktore tak dobrze na mnie zadzialaly. Mialam juz wiele innych. Jednak nie pokoją mnie te dwa objawy które mam.

Myslicie ze nizsza dawka estrogenów złagodzi te dolegliwosci Marvelon ma 0,03 a Mercilon 0,02. Czy cellulit choc troszke sie zmniejszy? I te bóle łydek? Czy to ten etynyloestradiol jest za to odpowiedzialny czy mzoe ten drugi składnik?

Bardzo prosze o pomoc.
SABRINKA jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-13, 12:43   #488
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Chcę zmienic MARVELON na MERCILON?? Pomoze to cos??

Wcale nie jest powiedziane, że to coś zmeini. Często jest tak, że efekty uboczne mijają właśnie po mocniejszych tabletkach, gdyż są one skutkiem nie całkowitego dostosowania się organizmu do nich. Poza tym niestety często tak jest, że np cellulit powodują każde tabletki.

Takie decyzje powinnaś jednak konsultować z lekarzem, a nie z forum. To on ci je w końcu wypisuje i on nad tobą czuwa.


Ale powiem szczerze, zę ja bym na twoim miejscu spróbowała. Sama biorę Mercilon i jest w prządku. Przytyłam troszkę, ale cellulitu nie mam.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 13:20   #489
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Chcę zmienic MARVELON na MERCILON?? Pomoze to cos??

porozmawiasz z lekarzem, zmienisz to zobaczysz... my Ci nie powiemy czy to cos da czy nie...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 15:07   #490
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Chcę zmienic MARVELON na MERCILON?? Pomoze to cos??

Jeśli masz problemy z krążeniem nie powinnaś brać tabletek.
Takie samo ryzyko zakrzepicy. A ty już masz bole lydek, problemy z krazeniem etc.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 21:46   #491
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Tabletki NOVYNETTE

Cytat:
Napisane przez ziuta278 Pokaż wiadomość
chciałabym spytać osoby które biorą te tabletki z powodu bolesnych i długich miesiączek. po ilu opakowaniach nie bolał Was tak badzo brzuch? Ja właśnie skończyłam drugie opakowanie i dzisiaj dostałam okres (ból był tak okropny, że rzucałam się po ścianach, wymiotowałam i musiałam jechać do szpitala). Biorę te tabletki tylko po to żeby sobie ulżyć w cierpieniu, ale widzę że trzeba długo czekać na jakieś efekty...
Ja wprawdzie nie biorę tych tabletek z powodu bolesnych miesiączek, choć takowe miałam, ale z samego powodu antykoncepcji. Miałam bardzo bolesne miesiączki, wprawdzie nie jeździłam do szpitala, ale potrafiłam leżeć i ryczeć cały dzień i nie móc np wysiąść z auta. Piszę miałam, bo jestem w trakcie trzeciego opakowania i miesiączka, którą miałam między 2 i 3-cim opakowaniem, przeszła niezauważona! Praktycznie nie czułam nic, czułam się jakbym miała normalne bóle jak wcześniej po zażyciu pięciu tabletek no-spa , czyli minimalne. Więc upiekłam dwie pieczenie na jedym ogniu z czego się niesamowicie cieszę. A i krwawienie jest dużo skąpsze.
Życzę by Ci pomogły i zmiejszyły bóle Pozdrawiam
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-15, 17:32   #492
ziuta278
Raczkowanie
 
Avatar ziuta278
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 124
GG do ziuta278
Dot.: Tabletki NOVYNETTE

dzięki za wiadomośc. Ja właśnie teraz mam okres między 2 a 3 opakowaniem i trwa juz 7 dzień dzisiaj też mnie boli... ale cóż trzeba czekać..
ziuta278 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-15, 18:33   #493
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Tabletki NOVYNETTE

Cytat:
Napisane przez ziuta278 Pokaż wiadomość
dzięki za wiadomośc. Ja właśnie teraz mam okres między 2 a 3 opakowaniem i trwa juz 7 dzień dzisiaj też mnie boli... ale cóż trzeba czekać..
Może są dla Ciebie po prostu za słabe? Nie wiem, poczekaj jeszcze jeden cykl, zobaczysz jak nastepna miesiączka i idź do lekarza po inne tabletki. Pozdrawiam
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-16, 12:14   #494
ziuta278
Raczkowanie
 
Avatar ziuta278
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 124
GG do ziuta278
Dot.: Tabletki NOVYNETTE

No chyba trzeba będzie tak zrobić... okres dalej mi się ciągnie i brzuch teraz też mnie boli. Umówiłam sie na 29.05 to pogadam z lekarzem.
ziuta278 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-20, 19:24   #495
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

hej, jestem przy 13 tabletce novynette pierwsze opakowanie i zauwazylam plamienia! nigdy ich nie mialam. bralam juz wczesniej te piguly przez pare miesiecy i nie mialam zadnych plamien. przerwalam branie na jakies pol roku, i teraz znowu do nich wrocilam, no i pojawily sie plamienia! co moze byc ich przyczyna ?
truskava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-22, 19:25   #496
izia17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 756
GG do izia17
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez truskava Pokaż wiadomość
hej, jestem przy 13 tabletce novynette pierwsze opakowanie i zauwazylam plamienia! nigdy ich nie mialam. bralam juz wczesniej te piguly przez pare miesiecy i nie mialam zadnych plamien. przerwalam branie na jakies pol roku, i teraz znowu do nich wrocilam, no i pojawily sie plamienia! co moze byc ich przyczyna ?
jak zaczynałam brać te tabletki to tez miałam plamienia ale pani ginekolog uprzedziła mnie że to często sie zdarza i minie w nastepnym cyklu i choć wredne plamienia trwały miesiąc to potem sutapiły i jest ok

ziuta ja dostałam te tabletki na bolesne miesiączki i ból minął od pierwszego opakowania, skoro na Ciebie nie działa to chyba nie sa dobrze dobrane... popieram wizyte u lekarza
izia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-25, 17:23   #497
SABRINKA
Raczkowanie
 
Avatar SABRINKA
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Durów
Wiadomości: 292
Dot.: Chcę zmienic MARVELON na MERCILON?? Pomoze to cos??

witam ponowmnie

Zdecydowalam sie jednak na zmiane tabletek. Biore teraz MARVELON. Chcę brac MERCILON i nie wiem czy mam zrobic normalna przerwe zeby wystapił okres czy nie? Ponoc jak sie zmienia z mocniejszych na słabsze tak jak w moim przypadku to nie powinnam tej przerwy robic

Jesli chodzi o lekarza to nie byłam i nie ide. sama postanowilam zmienic tabletki. Mysle ze niczym mi to nie grozi. Mój lekarz i tak bedzie dopiero w sierpniu.

Z góry dziekuje za pomoc
SABRINKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-25, 22:05   #498
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Chcę zmienic MARVELON na MERCILON?? Pomoze to cos??

Cytat:
Napisane przez SABRINKA Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o lekarza to nie byłam i nie ide. sama postanowilam zmienic tabletki. Mysle ze niczym mi to nie grozi. Mój lekarz i tak bedzie dopiero w sierpniu.
A skąd weźmiesz receptę?
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 14:09   #499
SABRINKA
Raczkowanie
 
Avatar SABRINKA
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Durów
Wiadomości: 292
Dot.: Chcę zmienic MARVELON na MERCILON?? Pomoze to cos??

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
A skąd weźmiesz receptę?

tylko w Polsce trzeba isc do lekarza by dostac recepte. Gdzie indziej jest na szczescie zupełnie inaczej
SABRINKA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-30, 13:50   #500
Angel_oh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 40
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

dzis dostalam okres ale nie wezme dzis novynette poniewaz jestem na antybiotyku i dzialac on bedzie jeszcze z 5 dni a nie chce aby poczatek anty nie byl malo dzialajacy wiec wezme za miesiac i do tego czasu sobie zalicze solarium boje sie aby plamy nie wyszly wiec teraz i do tego pocwicze, boje sie aby nie przytyc jak zaczne brac.
a jesli przytylyscie to czy waga powrócila jak tak to po jakim czasie?
Angel_oh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-30, 19:46   #501
haaveilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

od 8 miesięcy biorę. jest ok poza tym, że włosy mi się zaczęły przesuszać. ale doszyłyśmy z panią dr do wniosku, że zmienimy jednak. tak czy siak: jeśli o wagę chodzi to żadnych zmian.
haaveilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-30, 23:05   #502
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

U mnie waga nie drgnęła.
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-03, 00:12   #503
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

A ja już 2 razy(co drugi cykl) dostałam plamienie przy 11 tabletce- co to znaczy> Lekarz mówił, ze się zdarza, ale zawsze przy tej samej tabletce?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 15:34   #504
Justtka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

czesc Wam jestem tu nowa chociaż często czytam te forum.a wiec do rzeczy.Rownież biore tabletki Merclion i trosszke jestem zaniepokojona(fakt jest to piersze opakowanie) i caly czas mam okres (lub cos podobnego) trwa on juz 11 dzien i z tego powodu martwie sie.zastanawiam sie czy isc do swojego lekarza zaby mi przepisal inne tabletki.Co wy na to prosze o podpowiedz pilnee
Justtka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 16:41   #505
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

W trakcie pierwszego opakowanie(nawet dwuch pierwszych) może dojść do plamienia które może trwać nawet przez całe opakowanie i nie ma w tym nic nie zwykłego. Trwa to dopuki organizm się nie przyzwyczaji do tabletek, jeżeli po dwuch opakowaniach to trwałoby nadal to wtedy można się zacząć przejmować, no i oczywiście gdy krwawienie było bardzo obfite cały czas to też można iść do lekarza.
korin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 17:19   #506
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Exclamation Zapomnialam tabetke w pierwszym tygodniu stosowania a wspołzyłam dzien wczesniej.

Zapomnialam 6 tabletki (Mercilon), wiec byl to pierwszy tydzien. Wziełam ja na drugi dzien poznym popołudniem, pozniej kolejna z małym spoznieniem 2,5 H. Dzień wczesniej współżylismy z moim chłopakiem 2 razy "do końca"
Mam sie czym martwic??
Pisało ze najgozej zapomniec tabletki z 1 i 3 tygodnia i jak jest stosunek do tygodnia wstecz to zwieksza sie ryzyko zajcia w ciaze ...
Hmmm ...
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 17:44   #507
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Zapomnialam tabetke w pierwszym tygodniu stosowania a wspołzyłam dzien wczesnie

Cytat:
Napisane przez 1985SiWA Pokaż wiadomość
Zapomnialam 6 tabletki (Mercilon), wiec byl to pierwszy tydzien. Wziełam ja na drugi dzien poznym popołudniem, pozniej kolejna z małym spoznieniem 2,5 H. Dzień wczesniej współżylismy z moim chłopakiem 2 razy "do końca"
Mam sie czym martwic??
Pisało ze najgozej zapomniec tabletki z 1 i 3 tygodnia i jak jest stosunek do tygodnia wstecz to zwieksza sie ryzyko zajcia w ciaze ...
Hmmm ...
Nic wiecej niz to, co masz w ulotce nie mozna powiedziec... Jesli opoznienie bylo ponad 12godzinne to ryzyko istnieje.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 19:06   #508
Justtka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

dzieki wielkie korin juz sie troszke uspokoiłam
Justtka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 12:24   #509
r-o
Raczkowanie
 
Avatar r-o
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 106
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

w marcu zaczełam brać tabletki i tez miałam krwawienie przez cały miesiac, a w nastepnym juz było w porzadku. teraz brałam antybiotyki i zaraz po antybiotykach nowu zaczełam krwawić i to juz trwa z 8 dni. w czwartek ide do lekarza ale czy moze mi ktoś pomóc? i czy tabletki w tym wypadku są skutezne?
__________________
na co komu dzis wczorajsza miłość
na co komu dzis wczorajszy sen
po co dalej pić to samo piwo
kiedy czujesz ze uleciał gaz...
ile w tych słowach jest prawdy
r-o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 13:08   #510
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

Bardzo wiele antybiotyków osłabia działanie tabletek i wtedy trzeba(z tego co wiem) dodatkowo sie zabezpieczac przez dwa tygodnie. Owo krwawienie bywa właśnie oznakom tego ze tabletki źle działają.
korin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.