przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-03, 23:25   #4921
amalke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 76
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

czyli wychodzi na to, że powinnam zmienić szampon.... tylko na jaki, mam włosy cienkie, delikatne, które lubią się puszyć i elektryzować
amalke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-11, 15:14   #4922
martuuuska88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 14
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cześć dziewczyny
podglądam ten wątek chyba od wieków, więc najwyższa pora się uaktywnić metodą prób i błędów znalazłam kilka szamponów które u mnie przedłużają świeżość włosów. Zaznaczam że wcześniej musiałam myć codziennie...
Mi na przetłuszczanie pomaga:
-Barwa - Czarna rzepa do włosów normalnych ze skłonnością do przetłuszczania oraz łupieżu ( z codziennego mycia przeszłam z nim na mycie co 3 dni- włosy świeże i uniesione).
-Timotei pure naturalne oczyszczenie bez silikonów i parabenów- nawilża i tym samym łagodzi swędzenie głowy czy lekki łupież (mimo że przeciwłupieżowy nie jest, włosy "świeże" ok 2 dni)
-Herbal Care- Skrzyp polny- ostatnio cały czas używam, włosy puszyste świeże nawet do 3 dni, przy myciu skrzypiące więc mam pewność że dobrze umyte świetnie zmywa oleje
Mam jeszcze HC pokrzywowy ale nie używałam, czeka na swoją kolej

ps. amalke włosy mam dokładnie takie jak Ty- cienkie, delikatne, elektryzuj się i plączą niemiłosiernie, bo mimo że przetłuszczające się do od połowy bardzo suche. więc myślę że mogłabyś spróbować któregoś z tych szamponów, może na początek malwa albo timotei- dostępne w każdym rosmanie.
__________________
... i niebo jest wreszcie bajecznie niebieskie!

Edytowane przez martuuuska88
Czas edycji: 2014-03-11 o 15:19
martuuuska88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 20:23   #4923
amalke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 76
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

martuuuska88 kupiłam dzisiaj szampon l'oreal pure resorce, wyczytałam o nim bardzo dobre opinie na kwc, polecała mi go również pani ze sklepu fryzjerskiego, w którym się zaopatruję, zawsze dobrze mi doradzi. Jutro pierwsza próba Jeżeli nie będzie efektów, to na pewno wypróbuję szamponów przez Ciebie polecanych Myślałam o szamponie bez sls i tych wszystkich innych "cudów", ale jak czytałam lubią plątać włosy, a moje włosy podczas rozczesywania łamią się ostatnio i dlatego boję się tego plątania i strat we włosach.
amalke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-13, 17:18   #4924
martuuuska88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 14
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez amalke Pokaż wiadomość
martuuuska88 kupiłam dzisiaj szampon l'oreal pure resorce, wyczytałam o nim bardzo dobre opinie na kwc, polecała mi go również pani ze sklepu fryzjerskiego, w którym się zaopatruję, zawsze dobrze mi doradzi. Jutro pierwsza próba Jeżeli nie będzie efektów, to na pewno wypróbuję szamponów przez Ciebie polecanych Myślałam o szamponie bez sls i tych wszystkich innych "cudów", ale jak czytałam lubią plątać włosy, a moje włosy podczas rozczesywania łamią się ostatnio i dlatego boję się tego plątania i strat we włosach.
szampony które wymieniłam mają w składzie SLeS więc podobno ten łagodniejszy. ale do całkiem łagodnych szapomnów się nie zaliczają takich jak np babydream, którego już w życiu nie kupię bo właśnie robił z włosów jednego wielkiego kołtuna nie od rozszesania bez większej utraty włosów. problemem jest że szampony ziołowe mogą lekko przesuszać i zasugerowano mi żeby je rozcieńczyć z wodą przed użyciem bo ja przedobrzyłam i co prawda włosy są świeże dłużej ale swędzi mnie podrażniona skóra głowy i mam lekki łupież (pierwszy raz w życiu). aleeeee 3 dni bez mycia i jest ok więc niby mogą podrażniać ale nie myję codziennie, wychodzi optymalnie
obecnie szukam dobrej odżywki nawilżającej po myciu ktoś coś poleca ?
__________________
... i niebo jest wreszcie bajecznie niebieskie!
martuuuska88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-15, 11:19   #4925
201605061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 331
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martuuuska88 Pokaż wiadomość
szampony które wymieniłam mają w składzie SLeS więc podobno ten łagodniejszy. ale do całkiem łagodnych szapomnów się nie zaliczają takich jak np babydream, którego już w życiu nie kupię bo właśnie robił z włosów jednego wielkiego kołtuna nie od rozszesania bez większej utraty włosów. problemem jest że szampony ziołowe mogą lekko przesuszać i zasugerowano mi żeby je rozcieńczyć z wodą przed użyciem bo ja przedobrzyłam i co prawda włosy są świeże dłużej ale swędzi mnie podrażniona skóra głowy i mam lekki łupież (pierwszy raz w życiu). aleeeee 3 dni bez mycia i jest ok więc niby mogą podrażniać ale nie myję codziennie, wychodzi optymalnie
obecnie szukam dobrej odżywki nawilżającej po myciu ktoś coś poleca ?
Polecam odżywkę Alterra z granatem, świetnie nawilża. A z tymi ziołowymi szamponami, to prawda że wysuszają, ale większość z nich ma duże nakrętki i w nich rozrabiam szampon z wodą i tak myję swoje kłaczory

Edytowane przez 201605061003
Czas edycji: 2014-03-24 o 14:12 Powód: literówka
201605061003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-15, 11:22   #4926
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Ja rozrabialam zawsze z woda, jednak zawsze wysuszaly i plataly.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-15, 15:34   #4927
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Ja rozrabialam zawsze z woda, jednak zawsze wysuszaly i plataly.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No niestety ziółka nie są dla każdego. Poza tym że większość wysusza, to jeszcze mogą usztywniać, co nie dla każdych włosów jest korzystne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 21:28   #4928
martuuuska88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 14
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Magdooosia_85 Pokaż wiadomość
Polecam odżywkę Alterra z granatem, świetnie nawilża. A z tymi ziołowymi szamponami, to prawda że wysuszają, ale większość z nich ma duże nakrętki w w nich rozrabiam szampon z wodą i tak myję swoje kłaczory
hmmm... kurczę miałam już kiedyś ta odżywkę, kupiłam właśnie po dobrych recenzjach na KWC, ale wydawało mi się że nic nie robi... chociaż przyznam się że nie używałam jej regularnie i jakoś specjalnie nie dbałam o włosy... może dam jej drugą szansę

dolałam wody do szamponu ;] leje się wszędzie - dobrze że i tak była końcówka
__________________
... i niebo jest wreszcie bajecznie niebieskie!
martuuuska88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 20:43   #4929
amalke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 76
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Moje włosy po 3 myciach szamponem l'oreal są świeższe, jednak to nie jest jeszcze efekt na jaki czekam, pomyję jeszcze trochę i zobaczę co z tego wyniknie.

Dzisiaj kupiłam maskę placenta z kallos'a, podobno jest świetna, opinie na KWC też na to wskazują.
amalke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 11:08   #4930
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

donoszę, że jestem po testach szamponu Farmona Szałwia do włosów tłustych. Rewelacja. Spodziewałam się plączącego włosy potwora a dostałam delikatny, mocno oczyszczający i dobrze pieniący się szampon. Minus - intensywny zapach nie szałwii...ale jakby trawy cytrynowej. Poza tym po pierwszych testach jestem b. zadowolona.
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 14:16   #4931
amalke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 76
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

a włosy mniej się przetłuszczają? Ja planuję zakup czarnego mydła syberyjskiego.
amalke jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-07, 22:15   #4932
anielicaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Pomocy!!!!!

Hej mam lekki problem, i potrzebuję rady. a mianowicie, mam długie włosy i przetłuszczają mi się a na dodatek mam rozdwojone końcówki. Szukałam porady u fryzjerek to jedna mi powiedziała żebym zaczęła używać jedwabiu więc przez jakis czas używałam ale strasznie mi się włosy przetłuszczały przez to dlatego już nie używam. używałam pantene ale przez ten szampon również mi się włosy przetłuszczały i też go odstawiłam. Różnie ludzie mi gadają na temat tych włosów i nie wiem kogo słuchać... Hm. przybliżę wam moją historię. miałam włosy do połowy pośladków( każdy mi zazdrościł bo miałam bardzo zdrowe i grube, a używałam najtańszych szamponów i nie musiałam za często myć wystarczyło dwa razy w tygodniu a czasami nawet raz), niestety przez moją głupotę zaczęłam prostować i suszyć ale gdy zobaczyłam jak cholernie niszczy mi to włosy to przestałam poszłam do fryzjera ścięłam sporo ale tym razem na prosto bo wcześniej miałam pocieniowane i używam teraz jakiś lepszych szamponów, ale mam wrażenie a wręcz jestem tego pewna że mi nie pomagają. I wydaję mi sie że tymi eksperymentami na włosach gorzej się niszczą. Już nie wiem co robić dlatego prosze o pomoc, może coś doradzicie
anielicaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-08, 05:56   #4933
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Pomocy!!!!!

Barwa ziołowa, dobierz sobie szampon do Twoich włosów, od siebie polecam glisskur i serical crema al late, gratisowo witamina a + e to na poprawę, a jeśli chodzi o przetłuszczanie się włosów musisz znaleźć dobry szampon oczyszczający, ale możliwe, że bedzie 'przesuszał'
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-08, 08:59   #4934
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Pomocy!!!!!

a ja umyłam głowę 2 razy nizoralem i problem zniknął
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-08, 09:28   #4935
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Pomocy!!!!!

Cytat:
Napisane przez anielicaaa Pokaż wiadomość
Hej mam lekki problem, i potrzebuję rady. a mianowicie, mam długie włosy i przetłuszczają mi się a na dodatek mam rozdwojone końcówki. Szukałam porady u fryzjerek to jedna mi powiedziała żebym zaczęła używać jedwabiu więc przez jakis czas używałam ale strasznie mi się włosy przetłuszczały przez to dlatego już nie używam. używałam pantene ale przez ten szampon również mi się włosy przetłuszczały i też go odstawiłam. Różnie ludzie mi gadają na temat tych włosów i nie wiem kogo słuchać... Hm. przybliżę wam moją historię. miałam włosy do połowy pośladków( każdy mi zazdrościł bo miałam bardzo zdrowe i grube, a używałam najtańszych szamponów i nie musiałam za często myć wystarczyło dwa razy w tygodniu a czasami nawet raz), niestety przez moją głupotę zaczęłam prostować i suszyć ale gdy zobaczyłam jak cholernie niszczy mi to włosy to przestałam poszłam do fryzjera ścięłam sporo ale tym razem na prosto bo wcześniej miałam pocieniowane i używam teraz jakiś lepszych szamponów, ale mam wrażenie a wręcz jestem tego pewna że mi nie pomagają. I wydaję mi sie że tymi eksperymentami na włosach gorzej się niszczą. Już nie wiem co robić dlatego prosze o pomoc, może coś doradzicie



Po 1 musisz znaleźć odpowiedni szampon do włosów przetłuszczających się

Po 2 ponieważ włosy CI się niszczą nie myj całych włosów mocnym szamponem, skalp myj szamponem oczyszczającym resztę włosów spróbuj myć odżywką, oczyszczać mocnym szamponem raz na kilka dni albo myj jakimś delikatnym szamponem bez SLS.

Po 3 olejowanie włosów. Pomoże na rozdwojenia i może pomóc na problem przetłuszczających się włosów, zwalcz tłuszcz tłuszczem.

Po 4 odżywka do włosów to podstawa (w Twoim przypadku najlepiej od ucha w dół)

Po 5 jedwab jest dobry ale nakładaj na same końcówki po myciu to zapobiegnie łamaniu się i rozdwajaniu (i sprawdzaj czy w składzie jest Alkohol denat, jeśli tak wybierz inny jedwab bez Alkoholu denat, (nie mylić z Ceteryl Alkohol który jest nawilżaczem )

Po 6 podetnij zniszczenia

Po 7 spróbuj odżywek bez silikonów albo z lekkimi silikonami

Po 8 to chyba nie jest do końca wątek włosowy więc rozejrzyj się za wątkiem w którym będzie więcej o Twoich włosach. W razie pytań pisz na PRIV

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
Napisane przez CiastoPanda Pokaż wiadomość
a ja umyłam głowę 2 razy nizoralem i problem zniknął

Nie znaczy to jednak że jest taki dobry i każdemu pomoże, u mnie np wywołuje straszny łupież i swędzenie.
__________________
.
.
.
Zapraszam na zakręconego bloga



"Twoje włosy kojarzą mi się z wiszącymi ogrodami zaznaczam, że to jeden z cudów świata "
Imperfecta
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-08, 11:40   #4936
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Pomocy!!!!!

ale czy to jest właściwe miejsce na ten wątek?
__________________

chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-09, 15:00   #4937
16paulina16
Przyczajenie
 
Avatar 16paulina16
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Bielsko-biała
Wiadomości: 2
GG do 16paulina16
Dot.: Pomocy!!!!!

Ja mogę polecić Ci ten szampon http://www.barwa.com.pl/pl/produkty/...leksem-witamin chociaż przy jego używaniu nie obejdzie się bez odżywki, ponieważ mocno plącze wlosy. Jako odżywkę z całego serca mogę polecić Ci balsam do włosów z apteczki babuni nawilżająco regenerujący. Oprócz powyższego szamponu jest jeszcze jeden, nieco gorszy od wspomnianego ale również dobry. Jest to radical szampon do wlosow tlustych i przetłuszczających się. ( ja używam go obecnie wraz z olejkiem orientalnym marion -kokos, tamanu, który również Ci polecam ). Jeśli chcesz zrobić dla swoich włosów coś jeszcze to polecam tabletki. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-04-10 o 10:51 Powód: link
16paulina16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 14:54   #4938
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pomocy!!!!!

Cytat:
Napisane przez 16paulina16 Pokaż wiadomość
Ja mogę polecić Ci ten szampon http://www.barwa.com.pl/pl/produkty/...leksem-witamin chociaż przy jego używaniu nie obejdzie się bez odżywki, ponieważ mocno plącze wlosy.
U mnie ten szampon robił przyklap przy dłuższym używaniu i wcale dobrze nie oczyszczał.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 16:14   #4939
16paulina16
Przyczajenie
 
Avatar 16paulina16
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Bielsko-biała
Wiadomości: 2
GG do 16paulina16
Dot.: Pomocy!!!!!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie ten szampon robił przyklap przy dłuższym używaniu i wcale dobrze nie oczyszczał.
Nie każdy szampon musi działać tak samo u każdej osoby. U mnie akurat ten szampon się sprawdził. Dobrze a nawet bardzo dobrze oczyszczał włosy, ale to nie znaczy ze u Ciebie i u każdej innej osoby też musiał działać tak samo.

Edytowane przez 16paulina16
Czas edycji: 2014-04-13 o 16:16
16paulina16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-13, 18:59   #4940
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pomocy!!!!!

Szampony z Barwy są całkiem niezłe, ale nie na co dzień. 2 mycia w tygodniu gwoli oczyszczenia to fajny pomysł. Co do oczyszczania- polecam szampon i odżywkę z serii Chantal Sessio- mam i jestem bardzo zadowolona.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-13, 23:57   #4941
amelka37
Raczkowanie
 
Avatar amelka37
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 71
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martuuuska88 Pokaż wiadomość
szampony które wymieniłam mają w składzie SLeS więc podobno ten łagodniejszy. ale do całkiem łagodnych szapomnów się nie zaliczają takich jak np babydream, którego już w życiu nie kupię bo właśnie robił z włosów jednego wielkiego kołtuna nie od rozszesania bez większej utraty włosów. problemem jest że szampony ziołowe mogą lekko przesuszać i zasugerowano mi żeby je rozcieńczyć z wodą przed użyciem bo ja przedobrzyłam i co prawda włosy są świeże dłużej ale swędzi mnie podrażniona skóra głowy i mam lekki łupież (pierwszy raz w życiu). aleeeee 3 dni bez mycia i jest ok więc niby mogą podrażniać ale nie myję codziennie, wychodzi optymalnie
obecnie szukam dobrej odżywki nawilżającej po myciu ktoś coś poleca ?

babydream jest świetny na przetłuszczające się☠włosy - owszem, plącze i może przesuszać, ale NIGDY jeśli po umyciu używasz odżywki lub nawet maski (na 10 minut).

ostatnio dostałam próbkę☠nowej maski seboradin z naftą kosmetyczną, bardzo się bałam że nafta obciąży mi włosy (cienkie i puszące się) a stało się wręcz przeciwnie, są idealnie mięsiste i gładkie. Tylko trzeba potrzymać dłużej, ja nakładam na mokre włosy i pod czepek na całą noc.
amelka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 16:43   #4942
likeityu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Unhappy przetłuszczające się włosy

Witam. Mam problem z przetłuszczającymi się włosami. Myję je codziennie bo inaczej nie dałabym rady pokazac się gdziekolwiek. Stosowałam szampony przeznaczone do częstego stosowania, do włosów przetłuszczających się , i nic.. Używałam tez preparatów od dermatologa. Próbowałam domowych metod - -płukanki z pokrzyw, mięty, octu.. Ale żadnych efektów. Jak radzić sobie z przetłuszczającymi się włosami? Jak o nie dbać żeby na drugi dzień po umyciu nie było na nich "tlustego" polysku?
likeityu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 17:07   #4943
weak
Zadomowienie
 
Avatar weak
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 801
Dot.: przetłuszczające się włosy

Mam ten sam problem. Wiem, że to bardzo, bardzo uciążliwe... Ja też próbowałam wielu sposobów wyczytanych w internecie, kupowałam mnóstwo szamponów. Jedyne co mogę Ci poradzić to wymienienie szamponów do włosów przetłuszczających się na szampony dla dzieci. Dlaczego? Obydwa typy zwykle nie zawierają substancji obciążających (silikonów itp.), ale dla dzieci zwyczajnie są tańsze.
Próbowałam też sposobu przetrzymywania włosów przez dłuższy czas, tak żeby się przyzwyczaiły do żadszego mycia. Oczywiście to nie jest tak, że przetrzymasz włosy raz przez 5 dni i od razu przestaną się przetłuszczać. Takie przyzyczajanie trwa co najmniej z miesiąc. Okropnie się czułam z takim czymś na głowie, ale byłam zdeterminowana. Mimo wszystko zrezygnowałam. Dlaczego? Bo później przy myciu strasznie mi wypadały, garściami wręcz. Nie wiem czy tak ich się nazbierało przez 5 dni, że później wyszły wszystkie na raz czy po prostu nadmiar sebum je tak uszkodził. Są dwie opcje i nie potrafię się dowiedzieć, która jest prawdziwa. Zaprzestałam, bo bałam się, że wyłysieję. Nie mam zbyt gęstych włosów. Możesz spróbować, może Tobie nie będą tak wypadać. Ten sposób poleciła mi fryzjerka.
Jeśli nie to trzeba to po prostu przeboleć, taki ich urok. Trzeba się zmotywować, wstać codziennie rano godzinkę wcześniej, umyć włosy i przez cały dzień masz spokój. Jak już się przyzwyczai skórę głowy to ciężko, oj ciężko cokolwiek na to poradzić...
__________________

You can't change what's already happened.
I wish you could. But... You just can't.



09.11.2012



weak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 17:13   #4944
likeityu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: przetłuszczające się włosy

z tymi szamponami dla dzieci też próbowałam, a z tym drugim sposobem wole nie ryzykować - bez tego i tak włosy ''lecą'' garściami.
Ale dzięki
likeityu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-06, 17:20   #4945
weak
Zadomowienie
 
Avatar weak
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 801
Dot.: przetłuszczające się włosy

A co przepisał Ci dermatolog?
__________________

You can't change what's already happened.
I wish you could. But... You just can't.



09.11.2012



weak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 14:42   #4946
EdizA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Paraíso
Wiadomości: 3 863
Dot.: przetłuszczające się włosy

A może zwyczajnie jest to tempo przetłuszczania się Twoich włosów? Nie każdy z nas ma predyspozycje do tego, żeby myć włosy co -powiedzmy- 3 dni. Włosy myje się wtedy, kiedy tego potrzebują, a nie wtedy, kiedy nam wygodnie.

Koleżanko wyżej- "przetrzymywanie" to chyba najgorsza, a za razem najczęściej powtarzana głupota na jaką można trafić w tym temacie. Nie skutkuje niczym poza możliwymi chorobami skóry głowy, wypadaniem włosów i zapychaniem skóry (jeśli nie trafiły Ci się bolące pryszcze na głowie, to miałaś szczęście). Na pewno nie przyniesie rezultatów typu: zmniejszenie wydzielania sebum.

Ja od siebie polecam olejowanie skalpu np. olejem ze słodkich migdałów z dodatkiem olejku cedrowego (który nie dość, że działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, to jeszcze może pomóc przy przetłuszczających się włosach). Ważne jednak jest to, żeby to nie był olejek eteryczny do palenia w kominku, a taki, który może mieć kontakt ze skórą.

Z tymi szamponami, to nie do końca jest tak, że liczy się, by były dla dzieci. Zdziwiłybyście się, jakie składniki tam mogą lądować (np. właśnie sylikony, chociaż jesteście przekonane, że w dzieciowym szamponie ich nie uświadczycie) + często substancją myjącą są SLSy, lub SLESy, które mogą, ale nie muszą przyczyniać się do wysuszenia skalpu, a co za tym idzie- przyspieszenia jego przetłuszczania.
Autorko, spróbuj może płynu do hig. intymnej z Rossmanna- Facelle (tak, do mycia głowy ) Zawiera on łagodniejsze detergenty i nie powinien podrażniać skalpu.
Stosujesz teraz jakieś wcierki? Ja od siebie polecam kozieradkę-potrafi unieść włosy u nasady i znacznie przedłużyć ich świeżość.
EdizA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 22:42   #4947
Sandwichh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 210
Szybie przetłuszczanie się skalpu

Witam, piszę z problemem szybkiego przetłuszczania się włosów (a głównie skóry głowy!). Otóż jestem zmuszona myć je codziennie, co jest bardzo niewygodne... Używam szamponu BD, a co 2,3 tygodnie rypacza. Gdy myję włosy wieczorem to następnego dnia sama skóra głowy po prostu śmierdzi nieświeżością, takim tłuszczem... Pamiętam jak skalp potrafił mnie swędzieć, a po przejechaniu po nim paznokciem miałam na nim jakby biały osad? Nie wiem jak to nazwać. Łupieżu nie mam, nie widać.
Jak sobie z tym radzić?
Sandwichh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 23:34   #4948
Vler
Raczkowanie
 
Avatar Vler
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kalimdor
Wiadomości: 168
Dot.: Szybie przetłuszczanie się skalpu

Mi ogólnie na tego typu problemy pomagał zawsze nizoral, potem kontynuowałam h&s ale u mnie był łupież i łojotok + nieprzyjemny zapach; głównie w zimie kiedy nosiłam ciepłą czapkę.
Sprawdź jeszcze, czy szampony, których używasz zawierają SLSy, te środki ogólnie potrafią powodować dziwne reakcje skóry, alergie itp. Może spróbuj czegoś bez? Tu masz wątek z kosmetykami bez SLS: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497
Ewentualnie popytaj w zielarskim co polecają na takie problemy, może płukanka z ziół by tu pomogła.
__________________
"Problem to nie problem. Problem to Twoje podejście do problemu"
- Jack Sparrow
Vler jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 07:34   #4949
Sandwichh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 210
Dot.: Szybie przetłuszczanie się skalpu

Hmm właśnie, dobry pomysł, może sięgnąć po jakichś szampon leczniczy. Gdzie można dostać ten Nizoral?

Szamopon, którego używam, nie ma na szczęście SLS.
Sandwichh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 07:55   #4950
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Szybie przetłuszczanie się skalpu

Powinien być w każdej aptece.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 21:41:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.