wieczny bałagan w domu - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-01, 20:20   #301
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: wieczny bałagan w domu

Nie myję płynami od czasu jak przeczytałam, że najlepiej chłodną wodą samą.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 20:28   #302
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nie myję płynami od czasu jak przeczytałam, że najlepiej chłodną wodą samą.
a mop miałaś czysty ?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 20:44   #303
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wieczny bałagan w domu

Może to kwestia samej podłogi...? Ja prawdę mówiąc się specjalnie nie staram, jadę tym mopem jak wypadnie i tyle
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 20:56   #304
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
mam mop okrągły i trzy różne szmaty do mopa płaskiego. Nie umiem umyć podłóg tak żeby była czysta, gładka powierzchnia.
Może to nie kwestia mopa, ale podłogi. Może masz panele lub płytki, które po prostu zawsze będą wyglądać na niedomyte. Z moich obserwacji wynika, że panele gładkie, bez struktury usłojenia i te bardzo ciemne często mają smugi po umyciu. Moje panele mają strukturę wyczuwalną dotykiem i na nich wszelkie zabrudzenia znikają, a niedociągnięcia są mnie widoczne. Na gładkich panelach widać nawet ślady zostawiane podczas zwykłego chodzenia.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 21:04   #305
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: wieczny bałagan w domu

Co jak co, ale funkcjonalność domu nie pomoże jeśli ktoś naprawde nie lubi sprzątać. Ja nienawidzę. Właśnie ogarnęłam z grubsza swój pokój i najgorsze jest to, że jak się ma duży bałagan to nie widać końca tego sprzątania. Krząta się z kąta w kąt po tym pokoju, podnosi najdrobniejszą pierdółkę, przestawia, wyrzuca każdy papierek - brrr! A jak mam duże sprzątanie całego domu to po prostu padam. Chciałabym mieć magiczną różdżkę, powiedziec abrakadabra i posprzątane :P Sprzątanie to chyba najnudniejsza czynność.

Nie wiem co bardziej się opłaca czasowo (przy czym tracimy mniej czasu) - odkładnie wszystkiego na miejsce na bieżąco, czy masowe sprzątanie zagraconego domu?

Edytowane przez skrywana_fantazja
Czas edycji: 2014-03-01 o 21:06
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 21:29   #306
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Co jak co, ale funkcjonalność domu nie pomoże jeśli ktoś naprawde nie lubi sprzątać.
W moim przypadku pomaga. Odkąd każda, najmniejsza rzecz ma swoje miejsce, każdy papier, dokument, kabelek, ołówek itd. to jakoś mi łatwiej poradzić sobie z walającymi się wszędzie przedmiotami.
Nawet, gdy głupia ładowarka ma konkretne miejsce w pudełku na biurku, to przy sprzątaniu nie zastanawiam się, gdzie ją odłożyć, tylko automatycznie ląduje na miejscu i nie ma tego właśnie przekładania czy zastanawiania się, co mam z nią zrobić.
Cytat:
najgorsze jest to, że jak się ma duży bałagan to nie widać końca tego sprzątania.
Mam identyczne spostrzeżenia, dlatego staram się nie doprowadzić do dużego bałaganu.
Zmuszam się codziennie rano, przed wyjściem z domu, by jak najwięcej uporządkować, pościelić łóżko, poodkładać wszystko na miejsce. Nic mnie tak nie dobijało, jak wracanie do zagraconego i pełnego bałaganu pokoju. A teraz - wracam i na nowo mogę bałaganić, z czystym sumieniem.

Cytat:
Nie wiem co bardziej się opłaca czasowo (przy czym tracimy mniej czasu) - odkładnie wszystkiego na miejsce na bieżąco, czy masowe sprzątanie zagraconego domu?
Czasowo - nie wiem. Ale dla mojej psychiki lepiej działa porządkowanie na bieżąco; a sprzątanie (w sensie: ścieranie kurzy, odkurzanie, mycie...) hurtowo.
Gdybym miała powiedzmy w każdą sobotę walczyć z bałaganem z całego tygodnia i dodatkowo walczyć z brudem z całego tygodnia... No nie. Nie.

Edytowane przez coffee
Czas edycji: 2014-03-01 o 21:31
coffee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 22:56   #307
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: wieczny bałagan w domu

Dla mojej psychiki też lepiej działa porządek, co nie zmainia faktu, ze sprzątać nie lubię. :P
Chcąc wszystko poodkładać na miejsce przed wyjściem trzeba być ogarniętym czasowo np. wcześniej wstać, co również jest mi ciężko.

W sumie jak się ma osobne miejsce na każdą rzecz to może rzeczywiście pomóc. Ja mam kilka dużych półek, które można nieźle zagracić , stół, a w szafie klika wieszaków, które są położone nie w ten sposób IIIIIIIIIIII a w ten
I
I
I (nie wiem jak to inaczej zobrazować :P). Dodatkowo denerwuje mnie 5 półek ktore są na ubrania. W pospiechu wyciągając rzecz z dołu rozwalam wszystkie pozostałe ubrania.
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-01, 23:28   #308
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nie myję płynami od czasu jak przeczytałam, że najlepiej chłodną wodą samą.
A może jednak to nie jest taki dobry sposób skoro zostawia smugi?

Dodaj do wody, jeśli już musi być czysta i chłodna ( nie wyobrażam sobie umyć czegokolwiek chłodną czystą wodą, tak jak sama czulabym się niedomyta, tak to samo czułabym względem moich podłóg) trochę octu, dzięki niemu nie powinno być smug
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 23:50   #309
Rick Blaine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 81
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Dla mojej psychiki też lepiej działa porządek, co nie zmainia faktu, ze sprzątać nie lubię. :P
Chcąc wszystko poodkładać na miejsce przed wyjściem trzeba być ogarniętym czasowo np. wcześniej wstać, co również jest mi ciężko.

W sumie jak się ma osobne miejsce na każdą rzecz to może rzeczywiście pomóc. Ja mam kilka dużych półek, które można nieźle zagracić , stół, a w szafie klika wieszaków, które są położone nie w ten sposób IIIIIIIIIIII a w ten
I
I
I (nie wiem jak to inaczej zobrazować :P). Dodatkowo denerwuje mnie 5 półek ktore są na ubrania. W pospiechu wyciągając rzecz z dołu rozwalam wszystkie pozostałe ubrania.
Może posegreguj ubrania i te które nosisz częściej daj w jedną mańkę, te które rzadziej w drugą, a te na konkretne okazję albo odzież robocza/sportową enyłej w trzecią?
Rick Blaine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 00:05   #310
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: wieczny bałagan w domu

W sumie też mnie dziwi, że niby chłodna woda ma być najlepsza do mycia. Zawsze myję gorącą.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 07:33   #311
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: wieczny bałagan w domu

Ja też zawsze myję gorącą wodą,no nie jest to wrzątek ,ale w każdym razie bardzo ciepła woda .
Często dodaję ciut płynu do mycia naczyń i myję płaskim mopem-wychodzi w miarę ładnie, w każdym razie nie widzę smug
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-02, 08:03   #312
Keithlyn
Zadomowienie
 
Avatar Keithlyn
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 760
Dot.: wieczny bałagan w domu

Ja myję ciepłą z dodatkiem płynu do płytek lubie ten biedronkowy zielony lub czerwony , ładnie pachną . Jak ktoś ma płytki "z wysokim połyskiem" to na prawdę ten płyn się dobrze sprawdza.
__________________
07.09.2013
26.11.2014
<3 Lili <3


Keithlyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 08:29   #313
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: wieczny bałagan w domu

no myłam już z płynami i bez, ciepłą, gorącą i zimną, oraz octem. Mopa płuczę bardzo często. Myślę, że to kwestia paneli. Od razu po umyciu są ślady.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 08:31   #314
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
no myłam już z płynami i bez, ciepłą, gorącą i zimną, oraz octem. Mopa płuczę bardzo często. Myślę, że to kwestia paneli. Od razu po umyciu są ślady.
A myjesz wzdłuż paneli, w poprzek czy nie zwracasz uwagi na kierunek mycia?
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 08:40   #315
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: wieczny bałagan w domu

Już przeczytałam chyba wszystkie rady internetowe na temat mycia paneli myję wzdłuż, staram się nie maziać w jednym miejscu zbyt wiele razy. A i tak jak wyschną to pod światło widać ciapki.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 08:50   #316
201712111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 415
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Już przeczytałam chyba wszystkie rady internetowe na temat mycia paneli myję wzdłuż, staram się nie maziać w jednym miejscu zbyt wiele razy. A i tak jak wyschną to pod światło widać ciapki.
mam ten sam problem podłoga czysta ale pociapana.
201712111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 11:33   #317
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: wieczny bałagan w domu

eh to pewnie wina paneli. Moi rodzice zas mają takie kafelki w łazience, ze tylko czystą i dobrze wysicniętą szmatą idzie je domyć, bez płynów. Wystarczy ze woda kapnie i juz zostaje plama
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-05, 08:46   #318
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: wieczny bałagan w domu

a z jakiej to firmy te niedomywalne panele?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 17:27   #319
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: wieczny bałagan w domu

Halo...co tu taka cisza..?
Ja sie dzis wzielam z tz-etem za sprzatanie(jedyny moj dzien wolny)
I niestety bylo duzo roboty bo zapuscilismy troche mieszkanie..
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-09, 17:52   #320
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Halo...co tu taka cisza..?
Ja sie dzis wzielam z tz-etem za sprzatanie(jedyny moj dzien wolny)
I niestety bylo duzo roboty bo zapuscilismy troche mieszkanie..
Wszystkie bałaganiary śmigają na mopie, albo odpoczywają po wczorajszych porządkach
U mnie nie widać nawet śladu po wczorajszym sprzątaniu. Nawet stos wyprasowanych ubrań zastąpił kolejny stosik uskładany z wysuszonego już wczorajszego prania.
Zauważyłam, że kiedy okresowo mieszkałam sama, albo np. miałam własną łazienkę, to miałam dużo czyściej niż teraz, kiedy kuchnię i łazienkę dzielę z mamą (więc jedna czeka na drugą, żeby zmyła naczynia itd.), a po domu codziennie przebiega małe trzyletnie tornado robiące bałagan w minutę.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 17:56   #321
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: wieczny bałagan w domu

Ja olałam sprzątanie więc nie mam o czym pisać.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 18:01   #322
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: wieczny bałagan w domu

Ja sprzątanie odwaliłam w piątek, więc w weekend relaks
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 18:04   #323
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Halo...co tu taka cisza..?
Bałaganiary nie mogą odkopać komputera spod śmieci;p

A ja się za ogród wzięłam... to dopiero robota bez końca;p
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 18:08   #324
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Bałaganiary nie mogą odkopać komputera spod śmieci;p

A ja się za ogród wzięłam... to dopiero robota bez końca;p
Ogrod fajna sprawa..gorzej jak trzeba w nim robic

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Wszystkie bałaganiary śmigają na mopie, albo odpoczywają po wczorajszych porządkach
U mnie nie widać nawet śladu po wczorajszym sprzątaniu. Nawet stos wyprasowanych ubrań zastąpił kolejny stosik uskładany z wysuszonego już wczorajszego prania.
Zauważyłam, że kiedy okresowo mieszkałam sama, albo np. miałam własną łazienkę, to miałam dużo czyściej niż teraz, kiedy kuchnię i łazienkę dzielę z mamą (więc jedna czeka na drugą, żeby zmyła naczynia itd.), a po domu codziennie przebiega małe trzyletnie tornado robiące bałagan w minutę.


YY to zablysne bo ja nie mam zelazka ( i nie potrzebuje) nie nosze za bardzo eleganckich koszul itd i nie ma co prasowac..
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 18:20   #325
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: wieczny bałagan w domu

Macie jakiś patent na mycie okien? Ja chyba nie umiem ich myć. ZAWSZE zostają jakieś smugi, mimo że mycie zajmuje mi strasznie dużo czasu. Jak skutecznie umyć okno? Wiem że to może dziwne pytanie, tak poza tym to nie mam problemów ze sprzątaniem
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 18:56   #326
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
YY to zablysne bo ja nie mam zelazka ( i nie potrzebuje) nie nosze za bardzo eleganckich koszul itd i nie ma co prasowac..
Ja nie prasuję wszystkiego, ale jednak część ubrań wymaga chociaż pobieżnego kontaktu z żelazkiem. Nawet bawełniane swetry lepiej wyglądają, jeśli je przeprasuję. Ale i tak staram się tak wieszać pranie, żeby mieć jak najmniej prasowania.

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Macie jakiś patent na mycie okien? Ja chyba nie umiem ich myć. ZAWSZE zostają jakieś smugi, mimo że mycie zajmuje mi strasznie dużo czasu. Jak skutecznie umyć okno? Wiem że to może dziwne pytanie, tak poza tym to nie mam problemów ze sprzątaniem
Jedyne co robię, to najpierw z grubsza myję zewnętrzne szyby i ramę, dopiero później zabieram się za właściwe mycie. W przeciwnym razie drobinki piasku czy pyłki przyklejone do okna niweczą efekt. Małymi smugami nie przejmuję się za bardzo, bo mam zbyt dużo okien, żeby skupiać się na szczegółach. Czasem myję je dokładnie, ale w między czasie funduję im tylko szybkie przetarcie szyb, dla odświeżenia.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 19:01   #327
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Ja nie prasuję wszystkiego, ale jednak część ubrań wymaga chociaż pobieżnego kontaktu z żelazkiem. Nawet bawełniane swetry lepiej wyglądają, jeśli je przeprasuję. Ale i tak staram się tak wieszać pranie, żeby mieć jak najmniej prasowania.

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------


Jedyne co robię, to najpierw z grubsza myję zewnętrzne szyby i ramę, dopiero później zabieram się za właściwe mycie. W przeciwnym razie drobinki piasku czy pyłki przyklejone do okna niweczą efekt. Małymi smugami nie przejmuję się za bardzo, bo mam zbyt dużo okien, żeby skupiać się na szczegółach. Czasem myję je dokładnie, ale w między czasie funduję im tylko szybkie przetarcie szyb, dla odświeżenia.
A masz jakiś specjalny sprzęt do mycia? Mnie fascynują okna w sklepach. Zazwyczaj są takie idealne... Jakim cudem?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 19:04   #328
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: wieczny bałagan w domu

A ja z uwielbieniem stosuję dawne babcine sposoby - wodę z octem i osuszanie starą gazetą. Działa lepiej niż wszystkie mikrofibry i płyny do okien jakie miałam w rękach.

A co do pracy w ogrodzie - ja tam lubię zwłaszcza jak można sadzić kwiatki zamiast sprzątać kuwety w domu;p
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 19:13   #329
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
A ja z uwielbieniem stosuję dawne babcine sposoby - wodę z octem i osuszanie starą gazetą. Działa lepiej niż wszystkie mikrofibry i płyny do okien jakie miałam w rękach.

A co do pracy w ogrodzie - ja tam lubię zwłaszcza jak można sadzić kwiatki zamiast sprzątać kuwety w domu;p
Czyli tak łopatologicznie rzecz biorąc bierzesz ciepłą wodę, dolewasz do tego octu (płynu też?) i szmatką myjesz okno, tak? Na czym polega to osuszanie gazetą? Zwyczajnie do mokrego okna przykładasz gazetę i ona się nie przykleja?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 19:33   #330
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Czyli tak łopatologicznie rzecz biorąc bierzesz ciepłą wodę, dolewasz do tego octu (płynu też?) i szmatką myjesz okno, tak? Na czym polega to osuszanie gazetą? Zwyczajnie do mokrego okna przykładasz gazetę i ona się nie przykleja?
Ciepła woda + sam ocet, zmoczyć szmatkę, przejechać (oczywiście najpierw przetrzeć framugi i to co dookoła bo inaczej to robota głupiego) po szybie i zostawić na moment. Potem zgniecioną gazetą wytrzeć do sucha (stosować ją jak szmatkę - tyle że jak będzie już mokra i przestanie chłonąć, leci do kubła).
Na moich wiekowych oknach giną wszelakie smugi.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-26 09:09:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.