Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: kolejna czesc watku bedzie nazywać sie?
Mamo kup mi butlę soczku, przecież kończę już pół roczku! 2 8,00%
Pełzam, szuram, chcę raczkować- wszystkie rzeczy czas pochować! 3 12,00%
Lato idzie do nas już- pierwsze kroki są tuż-tuż! 2 8,00%
Gie-gie, da-da, ej i jo- woła dziecię, że hoho! 0 0%
Dzieci z każdym dniem są większe- mamy za to sporo lżejsze! 0 0%
Dziecię pnie się wciąż do góry- mama wraca do figury! 4 16,00%
Marchew jabłko i kurczaczek,zdrowo je mój niemowlaczek. 2 8,00%
Już wychodzą ząbki nam,mama popatrz siedzę sam! 7 28,00%
Miesiąc za miesiącem leci mamy coraz większe dzieci 3 12,00%
listopadowo-grudniowe mamusie2013 2 8,00%
Głosujący: 25. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-12, 09:34   #2191
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Natalia zasnęła a ja miałam się zrelaksować popijając kawusie...kawe wypiłam jednym łyczkiem Jak się obudzi troszkę ją wymęczę wezme na dwór zaśnie a ja się wezmę za mycie okien,czas najwyższy
Mam pytanko: Natalia ma skończone cztery miesiące czyli idzie jej piąty. Czy mogę jej dać na języczek spróbować jabłuszko?Dosłownie pół łyżeczki?No tak bym chciała zobaczyć jej reakcje
jasne że możesz, to od kiedy rozszerzeasz diete zależy tylko od Ciebie. A skoro chcesz dac tylko troche, na spróbwanie to czemu nie
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 09:35   #2192
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
jasne że możesz, to od kiedy rozszerzeasz diete zależy tylko od Ciebie. A skoro chcesz dac tylko troche, na spróbwanie to czemu nie
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 09:35   #2193
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
Pozdro ze spaceru!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ło matulu jaki wczesny spacer

nemosku, za kupsztala w końcu się doczekałaś

Iga sobie spanie poprzestawiała i budzi mi się w nocy dopiero koło 4-5. Bez względu na to, czy jej dam jeść na śpiocha o tej 24 czy nie (bo teraz na zmianę w jeden dzień ją karmię a w następny ściągam laktatorem żeby zapasów trochę porobić). Dzisiaj się obudziłam o 4:20 - ta jeszcze śpi. To wpadłam na pomysł, że nakarmię ją na śpiocha to mi prześpi ciągiem do rana. Ale zjadła na śpiocha, ja gaszę światło a ta mlaska Chyba nie zanotowała, że zjadła i się obudziła i domagała drugiego cycka. Troszku zjadła i na szczęście zasnęła od razu

Przed chwilą mąż dzwonił - czeka nas w weekend prawdopodobnie pogrzeb. Jego dziadek dziś nad ranem umarł. W sumie wszyscy byli na to przygotowani bo dziadek miałby w tym roku już 93 lata, no ale wiadomo jak to... Teścia mi szkoda (bo to tata teścia). Szkoda, bo wiedzieliśmy, że jest z nim gorzej i chcieliśmy jeszcze w weekend do niego podjechać z Igulą. A tak to muszę wykombinować jak ja tam z wózkiem będę manewrować na cmentarzu...
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 09:45   #2194
lubieolowki
Raczkowanie
 
Avatar lubieolowki
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 328
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
ta ze słoiczka tez. jak dawałam na poczatku to bylo ok, ale jak dałam cały słoiczek jako obiad to wtedy podawaboze u nas to problemy z kupkami, musc duzo wody i rumianku . dlatego staram se sama robic dania, zwlaszcza ze w sloiczkach w wiekszosci dan kilkuskładnikowych jest ryz.
i tak np robie "zupke" marchewka mala ziemniak i pietruszka.. i wtedy tej marchewkijest mało i nie ma takich problemów.

a mam pytanie... sa z gerbera same miesko i to zanim zrobie np marchew+ziemniak/-indyk to musze 3dni podawac samego indyka? chyba nie? pytam na zapas oczywiscie..
Z tego co wiem to nie Koleżanka podawała synkowi ziemniaka i marchew (razem i potem dodatkowo wprowadziła od razu indyka). Mówiła, że jakby coś było nie w porządku to i tak wiedziała by, że od indyka skoro marchew z ziemniakiem już ładnie jadł

A tak w ogóle to jak zacząć takiemu maluchowi podawać jedzonko? 2-3 łyżeczki? I to z mlekiem, przed czy po? I z kaszką manną - czytałam, że po 2g się podaje po 5 miesiącu mniej więcej. Ale to codziennie 2g czy jak? Tak głupio pytam, ale nie mam pojęcia jak to zrobić Dla mnie to zupełna nowość
__________________
29.06 ślubowaliśmy

Kubusiek rośnie!



25/08 - go! 2/7
01/09
08/09
15/09
22/09
29/09

lubieolowki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 09:56   #2195
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
LUSESITA U Was te nocki to juz standard sie robi Marysia doszla do wniosku ze tez nie chce zostac z tylu z waga:p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

no:p




Cytat:
Napisane przez Olenka_24 Pokaż wiadomość
Rybka z nosa mi cieknie na potege i łeb pęka

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

zdrowka!




Cytat:
Napisane przez lubieolowki Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Tak sobie podczytuję Was po ciuchu, bo jakoś brak mi czasu się odzywać...
Wczoraj mieliśmy drugie szczepienie i przy okazji Kuba został zważony. Mamy wynik w 14 tyg - 6760g I doktorka mnie uświadomiła, że to już za 2,5 tyg można podawać Kubulkowi jakieś nowe jedzonko!
Od czego najlepiej zaczynać? Słoiczki czy własne gotowane? Ziemniak czy marchewka?

brawo za,wage!




Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Majka obudziła się o 7, zjadła tylko połowę porcji mleka, pobawiła się i poszła spać a ja jeszcze się wyleguję i oglądam ddtvn



Ja Ci współczuję, jak Ty funkcjonujesz - nawet nie masz kiedy odespać i się zregenerować, bo co noc tak samo zahartuje Cię córa...

Ja wczoraj skórkę zdjęłam i w samej bluzce po mieście chodziłam, a miałam cienkiego nietoperza Dziś zakładam bluzę albo marynarkę



kuruj się



ładnie rośnie Kubalek
Jak Ci wygodniej, ja marchewkę dałam ze słoiczka a ziemniaka sama gotowałam, dziś trzeci dzień dostanie ziemniaczka a jutro marchew+ziemniak ze słoiczka.



Świetnie to wygląda



Bidoki małe
U nas mała czasaki rano świruje i nie chde jeść, tak jak dziś np. zjadła tylko 70ml a wczoraj normalnie 150. Na szczęście w dzień je normalnie.



Już
Ja jeszcze w wyrku a Ty już na spacerku
hartuje raz na tydzien jest lepsza nocka to odpoczywam

mala mi zaczela strasznie plakac,po 9. nie wiem od czego.
uspokajala sie jak bralam ja,na rece,w,pionie
jak kladlam to ryk od razu.

lezymy teraz i sie cycolimy oczywiscie,a zaraz,na spacer
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 10:04   #2196
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Natalia zasnęła a ja miałam się zrelaksować popijając kawusie...kawe wypiłam jednym łyczkiem Jak się obudzi troszkę ją wymęczę wezme na dwór zaśnie a ja się wezmę za mycie okien,czas najwyższy
Mam pytanko: Natalia ma skończone cztery miesiące czyli idzie jej piąty. Czy mogę jej dać na języczek spróbować jabłuszko?Dosłownie pół łyżeczki?No tak bym chciała zobaczyć jej reakcje
Ja bym podała
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 10:10   #2197
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez lubieolowki Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to nie Koleżanka podawała synkowi ziemniaka i marchew (razem i potem dodatkowo wprowadziła od razu indyka). Mówiła, że jakby coś było nie w porządku to i tak wiedziała by, że od indyka skoro marchew z ziemniakiem już ładnie jadł

A tak w ogóle to jak zacząć takiemu maluchowi podawać jedzonko? 2-3 łyżeczki? I to z mlekiem, przed czy po? I z kaszką manną - czytałam, że po 2g się podaje po 5 miesiącu mniej więcej. Ale to codziennie 2g czy jak? Tak głupio pytam, ale nie mam pojęcia jak to zrobić Dla mnie to zupełna nowość
JA podawalam :
1 dzien- 3 łyżeczki
2 dzien 4 łyzeczki
3- 5 luzeczek
optem nowy produkt
potem przeszlam na warzywne obiady i zamiast orcji mleka dawalam ok 130g warzyw

te lyzeczki dawalam miedzy karmieniamy. potem dawalam mleka. np. o 10mleko o 12 3 lyzeczki marchewki o 14 mleko

kaszka- ekspozycja na gluten. w przypadku kp w 5 miesiacu , czyli po skonczonym 4, przy mm w 6 mioesiacu czyli po skonczonym 5. 2-3g na 100ml . Jako ze my musielismy zrezygnowac na jakis czas warzyw to od wczoraj te 2-3g daje do mleka. ale to jest schemat. w przypadku np. Liwii jako wczesniak pediatra stierdzila poźniejsze wprowadzanie glutenu.
daje sie przez 2 miesiace manne lub kaszke jakas coma gluten

Idziemy na spacer i wstapie po warzywa na patelnie to bedzie na obiad. to najlepsze i najtansze danie na obiad
__________________
..

Edytowane przez ryba91
Czas edycji: 2014-03-12 o 10:13
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 10:16   #2198
lubieolowki
Raczkowanie
 
Avatar lubieolowki
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 328
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
JA podawalam :
1 dzien- 3 łyżeczki
2 dzien 4 łyzeczki
3- 5 luzeczek
optem nowy produkt
potem przeszlam na warzywne obiady i zamiast orcji mleka dawalam ok 130g warzyw

te lyzeczki dawalam miedzy karmieniamy. potem dawalam mleka. np. o 10mleko o 12 3 lyzeczki marchewki o 14 mleko

kaszka- ekspozycja na gluten. w przypadku kp w 5 miesiacu , czyli po skonczonym 4, przy mm w 6 mioesiacu czyli po skonczonym 5. 2-3g na 100ml . Jako ze my musielismy zrezygnowac na jakis czas warzyw to od wczoraj te 2-3g daje do mleka. ale to jest schemat. w przypadku np. Liwii jako wczesniak pediatra stierdzila poźniejsze wprowadzanie glutenu.
daje sie przez 2 miesiace manne lub kaszke jakas coma gluten

Idziemy na spacer i wstapie po warzywa na patelnie to bedzie na obiad. to najlepsze i najtansze danie na obiad
Dzięki wielkie! My też za chwilkę lecimy na spacer
__________________
29.06 ślubowaliśmy

Kubusiek rośnie!



25/08 - go! 2/7
01/09
08/09
15/09
22/09
29/09

lubieolowki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 10:36   #2199
Miss Triss
Zadomowienie
 
Avatar Miss Triss
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 050
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Dzień dobry!

Obudziłam się z bólem głowy, już wiem, że ten dzień będzie ciężki i dłuuugi. Ehhh ....

Nadrabiam dalej, póki Mała ma drzemkę:
Beatka - za oficjalne zdanie sesji!Gratulacje! Teraz trzeba to oblać!
Dizi - świetna rozmowa Twojego synka z babcią o zupce. To się babcia dowiedziała, że jej zupki są ble, ble ble. Dobrze jej tak, teraz przynajmniej głupich pytań nie zadaje.
Paulinaizabela - ale miałaś przeboje z tym lekarzem hindusem. Co za zakręcony człowiek, żeby pomylić się z wagą. Biedna Majcia tylko się upłakała przez niego. za ładną wagę! Alibaba wymiata!
Lineczka - to się Nelci oberwało od Ryśka. Nie podobało mu się ciągnięcie to się odwdzięczył drapnięciem. Dobrze, że Mała nie płakała przez to.
za wagę i długość Niuni oraz za dzielne przejście szczepienia!
Kciuków za TŻ już nie będę trzymać, bo już po fakcie, ale mam nadzieję, że bez problemów przeszedł ten drugi etap rozmowy i dostanie tą pracę.
Basiaaaa - nawet sobie nie wyobrażam co musiałaś przeżyć jak zobaczyłaś te sine nóżki Malutkiej i ten płacz. Teraz musicie troszkę słabiej wiązać te buciki, ale jak tu wyczuć ten odpowiedni moment zeby nie było ani za słabo ani za mocno. Fajnie, że Mała sobie troszkę pofikała nóżkami bez tej szyny, przynajmniej sobie rozruszała te nóżki.
Nemosek - właśnie przeczytałam, że u Was 2 tyg bez kupy. Ja bym się już tym zaczęła martwić. Może podaj jeszcze czopka albo zapytaj pediatry co z tym zrobić, bo to już chyba troszkę za długo. U nas znowu przestój od piątku czyli 5 dni, ale może dzisiaj już coś będzie, bo wczoraj cisnęła mocno, ale nic nie wycisnęła.
Teraz wózior pójdzie w odstawkę skoro tak Wam się fajnie nosi w nosidle. Fajnie tak się poprzytulać na spacerku, a jeszcze nie trzeba tego ciężkiego wózka taszczyć wszędzie. Wygoda jak nie wiem co!
Kyte - spóźnione za 4 miesiące Natalki! Współczuję tych wychodzących ząbków i tego płaczu. Może jakiś żel na dziąsełka pomoże.
Domi- ta choroba nie chce się od Was odkleić, jak nie Damian, to Ty a teraz jeszcze teściowa. Mam nadzieję, że już wkrótce wszyscy wydobrzejecie. Zdrówka Wam życzę!
De28 - współczuje kłótni z mężem. Musieliście się nieźle pożreć, że aż wyniosłaś się z sypialni. Mam nadzieję, że jednak już jesteście pogodzeni.
Babku - nie czaj się więcej z tą chusta tylko omotaj się i na spacerek, przynajmniej będzie wygodniej psińca trzymać, bo idąc z wózkiem i z psem to można się nawkurzać (wiem coś o tym ). A spojrzeniami ludzi się nie przejmuj, zawsze komuś coś nie spasuje i będzie się gapił.
Filipek cudowny! Piękniutki maluszek! Pani fotograf się popisała, super te zdjęcia zrobiła.
za piękną wagę! Rośnie klocuszek!
Maomami - zazdroszczę obiadu na tarasie. U nas jeszcze nie jest aż tak ciepło żeby jeść na dworze, a tak się strasznie nie mogę tego doczekać.
W końcu dotarło do Was to krzesło, super wygląda i mam nadzieję, że Małej przypasuje.
Rybka - cieszę się, że relacje z Twoim mężem się poprawiły i zawitała u Was wiosna. Mam nadzieję, że wczorajsza wizyta u chirurga z Kacperkiem minęła dobrze.

Znowu pisałam tego posta kilka godzin, bo Mała szybko z drzemki się obudziła, teraz się pokarmimy i i idziemy na spacer, bo u mnie meeega ciepło. W słońcu na balkonie mam 24 stopnie! Piękną mamy wiosnę w marcu!! Aż mi sie humor poprawił i mordka mi sie cieszy od ucha do ucha!
__________________
Dziecko to uwidoczniona miłość.
- Novalis -

Miss Triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 10:39   #2200
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
ło matulu jaki wczesny spacer

nemosku, za kupsztala w końcu się doczekałaś

Iga sobie spanie poprzestawiała i budzi mi się w nocy dopiero koło 4-5. Bez względu na to, czy jej dam jeść na śpiocha o tej 24 czy nie (bo teraz na zmianę w jeden dzień ją karmię a w następny ściągam laktatorem żeby zapasów trochę porobić). Dzisiaj się obudziłam o 4:20 - ta jeszcze śpi. To wpadłam na pomysł, że nakarmię ją na śpiocha to mi prześpi ciągiem do rana. Ale zjadła na śpiocha, ja gaszę światło a ta mlaska Chyba nie zanotowała, że zjadła i się obudziła i domagała drugiego cycka. Troszku zjadła i na szczęście zasnęła od razu

Przed chwilą mąż dzwonił - czeka nas w weekend prawdopodobnie pogrzeb. Jego dziadek dziś nad ranem umarł. W sumie wszyscy byli na to przygotowani bo dziadek miałby w tym roku już 93 lata, no ale wiadomo jak to... Teścia mi szkoda (bo to tata teścia). Szkoda, bo wiedzieliśmy, że jest z nim gorzej i chcieliśmy jeszcze w weekend do niego podjechać z Igulą. A tak to muszę wykombinować jak ja tam z wózkiem będę manewrować na cmentarzu...
Bardzo współczuję
Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
JA podawalam :
1 dzien- 3 łyżeczki
2 dzien 4 łyzeczki
3- 5 luzeczek
optem nowy produkt
potem przeszlam na warzywne obiady i zamiast orcji mleka dawalam ok 130g warzyw

te lyzeczki dawalam miedzy karmieniamy. potem dawalam mleka. np. o 10mleko o 12 3 lyzeczki marchewki o 14 mleko

kaszka- ekspozycja na gluten. w przypadku kp w 5 miesiacu , czyli po skonczonym 4, przy mm w 6 mioesiacu czyli po skonczonym 5. 2-3g na 100ml . Jako ze my musielismy zrezygnowac na jakis czas warzyw to od wczoraj te 2-3g daje do mleka. ale to jest schemat. w przypadku np. Liwii jako wczesniak pediatra stierdzila poźniejsze wprowadzanie glutenu.
daje sie przez 2 miesiace manne lub kaszke jakas coma gluten

Idziemy na spacer i wstapie po warzywa na patelnie to bedzie na obiad. to najlepsze i najtansze danie na obiad
ooo nie wiedziałam że mogę wpowadzać już gluten..ale chyba jeszcze poczekam
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 10:53   #2201
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Buuuuu nie mam internetu.Skonczyla mi sie umowa z Play i wylaczyli.A niby mial byc jeszcze przez 2 tygodnie.
A stale lacze tz mysi dopiero podlaczyc.

Ale mi sie maly zakrztusil na macie.Strasznie zaczal plakac.Serce mi stanelo.Teraz spi na balkonie a ja ide robic obiad.Mezul wraca wczesniej z pracy a ja jade na ciuchy.Dzisiaj dostawa towaru

A mialam wkleic fotke tronu Tymka i mnie rozlaczylo.A niech to ....

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Kyte a kiedy zamierzasz rozszerzac?Ide jutro do pediatry i zamierzam wypytac co i jak.Bo ja juz tez chce cos podac w niedlugim czasie.
MISS pewnie juz doczytalas ze kupa poszla

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 11:21   #2202
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Buuuuu nie mam internetu.Skonczyla mi sie umowa z Play i wylaczyli.A niby mial byc jeszcze przez 2 tygodnie.
A stale lacze tz mysi dopiero podlaczyc.

Ale mi sie maly zakrztusil na macie.Strasznie zaczal plakac.Serce mi stanelo.Teraz spi na balkonie a ja ide robic obiad.Mezul wraca wczesniej z pracy a ja jade na ciuchy.Dzisiaj dostawa towaru

A mialam wkleic fotke tronu Tymka i mnie rozlaczylo.A niech to ....

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Kyte a kiedy zamierzasz rozszerzac?Ide jutro do pediatry i zamierzam wypytac co i jak.Bo ja juz tez chce cos podac w niedlugim czasie.
MISS pewnie juz doczytalas ze kupa poszla

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Właśnie kompletnie nie mam pojęcia..podobno do 6 miesięcy zaleca się samą pierś.Będę dawała narazie do posmakowania na łyżeczce
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 11:26   #2203
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Dziewczyny ja z pytaniem bo Zuzia je mleko 4 razy: rano je kaszkę 120 ml, później 150 ml mleka, potem jest słoiczek 130 g warzywek, później 120-150 ml mleka i na noc 180 ml mleka i w nocy 150 ml mleka.
I teraz mam pytanie jak jej wprowadze jeszcze owocki jakieś to co mam jej dawać między posiłkami czy jednego dnia warzywa a drugiego owoce czy jak??bo raczej nie jeszcze wtedy owoce zamiast mleka.
Bo póki co podaje jej same warzywa i je je ze smakiem więc jutro w planach mam zamiar ugotować troszkę jabłka i dać jej spróbować.
__________________
Nasze małe cudo




Edytowane przez maomami
Czas edycji: 2014-03-12 o 11:28
maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 11:28   #2204
ktosiula
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosiula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 104
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Heja Mamusie!

Odpisywałam podczas karmienia na telefonie i oczywiście jak skończyłam to mi się coś kliknęło i wszytsko szlag trafił.

Mam 8 stron do nadrobienia jeszcze ale jakoś czasu na to nie mam

To teraz tak na szybko bujam małego nogą i odpisuje

Jest tak cudownie na dworze, że z rana zaliczyliśmy już werandowanie na tarasie. Miki drzemał, a ja rozwaliłam się na leżaku z kawką w dłoni i napawałam błogą ciszą i słoneczkiem. Zaraz jedziemy na rehabilitację.

Mikołajowi coś odbiło brzydko mówiąc i od 2 dni budzi mi się o 22.40 (a spać idzie o 20.30). Wcześniej dopiero 1-2 wstawał... Poza tym pobudki dziś były o 2 i 5 na szamanko, później o 6.30 znowu się obudził ale do szczęścia wystarczyła mu karuzelka i dał jeszcze pospać

Oleńka zdrówka życzę!

Kociak ale Ci fajnie Iga śpi, nie ukrywam, że zazdroszczę strasznie! :P

Lusesita pamiętam te nasze tragiczne początki z kp, jak to dobrze, że mamy to za sobą. Nikomu nie życzę, bo miałam wtedy mega załamkę i płakałam mężowi, że Mikołaj taki chudy i głodny ;( cieszę, się, że się zaparłyśmy i się udało

Taszanta suuuuper ściana! To kupne?

Kyte jak już skończysz z oknami u siebie to zapraszam do mnie "na kawkę"
A tak serio to mam w planach ściągnąć mamę, żeby się zajęła wnusiem a ja okna pomyję, bo już ledwo świat przez nie widać
__________________


ktosiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 12:03   #2205
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Bardzo współczuję

ooo nie wiedziałam że mogę wpowadzać już gluten..ale chyba jeszcze poczekam
le przy kp gluten chyba powinno sie wczesniej dawać. Niby pod osloną mleka matki... No tak czytalam i z tego co wyczytalam to własnie wszystkie warzywa owocki i kaszki daje sie na mm wczesniej a z glutenem to własnie na kp trzeba wczesniej niz przy mm. :P


Cytat:
Napisane przez maomami Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja z pytaniem bo Zuzia je mleko 4 razy: rano je kaszkę 120 ml, później 150 ml mleka, potem jest słoiczek 130 g warzywek, później 120-150 ml mleka i na noc 180 ml mleka i w nocy 150 ml mleka.
I teraz mam pytanie jak jej wprowadze jeszcze owocki jakieś to co mam jej dawać między posiłkami czy jednego dnia warzywa a drugiego owoce czy jak??bo raczej nie jeszcze wtedy owoce zamiast mleka.
Bo póki co podaje jej same warzywa i je je ze smakiem więc jutro w planach mam zamiar ugotować troszkę jabłka i dać jej spróbować.
OoO TEZ włąsnie miałam o to juz kiedys pytać.
My dopiero za jakieś 2-3tyg wprowadzimy kaszkę jako śniadanie i warzywa znów.. ale z tego co czytałam to niby na dzień daje sie 50-150 g owoców przecieranych... wiec ja chyba nie dam jako posiłek bo wtedy wyszłoby :
4-6v-mleko z nutritonem i glutenem
9-10- kaszka jaglana
13-14- warzywka
17-18- Owoce
-21 mleko z kleikiem
czyli wydaje mi sie ze mleka za mało na dzień..?

Aaaa dziewczyny wybaczcie, jak mąż zajmie sie Kacprem to dokończę 1 strone rozszerzaniem diety. Cos tam już wpisałam, ale nie wszystko


Byłam w biedrze i kupiłam małemu koc "samoloty Disneya" za 15zł duży, akurat na ziemie. dostał rodzinne to kupiłam, kupiłam nutriton i mleko i zostało na niekapek i koniec rodiznnego

W biedrze sa ekstra body za 19,99 dwie pary z disneya ale są ekstra. U mnie już same rózowe i jedne z potworów i spółka ale niestety rodzinne ino 77zł..

Ej wiecie ja chyba za cienko ubieram Kacpra albo nie wiem. Na termomentrze mam 13 stopni, owszem jest wiaterek... ubrałam mu: jeansy,skarpety,body z długim rekawem i grubszą polarową bluze. czapkę. okryłam kocykiem i tą osłoną od wózka......... a na dworze ludzie te dzieciaczki mieli poubierane jakby pi..... normalnie puchowe kombinezony, polarowe koce, grube czapki i osłony? a co dziwne, dziecko ok 3 lat tez w spacerówce i ubrane jakby conajmniej -20 było.. i wszyscy komentowali ze takie wiatrzysko [wcale az tak nie wieje, ja byłam w krótkim rękawku i jeansowym zakiecie] a ja tak lekko ubrałąm dziecko.. ale mały niespocony, ciepły, tylko nosek ma chłodny..
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 12:17   #2206
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ola_k11 Pokaż wiadomość
Przez ta wczorajsza wizyte tesciowej jestem do tylu z wstkuem !!!

Ps.nie wiem gdxie w tym taptalku sa emotikony.
Ps2. Starszak xnowu ma kaszel

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Helou, wklejam moja naklejkę - nie pokazywałam wcześniej bo jeszcze trzeba było dokleic jakieś drobnostki, wiem, nic wielkiego ale cieszę się ooooogromnie )))))
Potem napisze więcej z kompa.Załącznik 5612581


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
łaaaał fajne
Cytat:
Napisane przez lubieolowki Pokaż wiadomość
A marchewa ze słoiczka też zatwardza..? Czyli lepiej rzucić na pierwszy ogień ziemniaka?
u nas marchewka nie zatwardzała ani gotowana ani słoiczkowa
Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Wcześnie się wybrałaś
a co będę siedziała w domu :P to już jak Wam pisąłam to już jakiś czas spacerowałam bo wyszłam z domu była 8 50
Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
Już
Ja jeszcze w wyrku a Ty już na spacerku

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Natalia zasnęła a ja miałam się zrelaksować popijając kawusie...kawe wypiłam jednym łyczkiem Jak się obudzi troszkę ją wymęczę wezme na dwór zaśnie a ja się wezmę za mycie okien,czas najwyższy
Mam pytanko: Natalia ma skończone cztery miesiące czyli idzie jej piąty. Czy mogę jej dać na języczek spróbować jabłuszko?Dosłownie pół łyżeczki?No tak bym chciała zobaczyć jej reakcje
a czemu chcesz zacząć od owocków?
Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Idziemy na spacer i wstapie po warzywa na patelnie to bedzie na obiad. to najlepsze i najtansze danie na obiad
u mnie taki obiad by nie przeszedł warzywa to tylko dodatek do obaidu u nas w domu


Nelka usnęła jak wstanie to wszamie dynie z ziemniakiem i idziemy na dwór w nosidle
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 12:54   #2207
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
le przy kp gluten chyba powinno sie wczesniej dawać. Niby pod osloną mleka matki... No tak czytalam i z tego co wyczytalam to własnie wszystkie warzywa owocki i kaszki daje sie na mm wczesniej a z glutenem to własnie na kp trzeba wczesniej niz przy mm. :P




OoO TEZ włąsnie miałam o to juz kiedys pytać.
My dopiero za jakieś 2-3tyg wprowadzimy kaszkę jako śniadanie i warzywa znów.. ale z tego co czytałam to niby na dzień daje sie 50-150 g owoców przecieranych... wiec ja chyba nie dam jako posiłek bo wtedy wyszłoby :
4-6v-mleko z nutritonem i glutenem
9-10- kaszka jaglana
13-14- warzywka
17-18- Owoce
-21 mleko z kleikiem
czyli wydaje mi sie ze mleka za mało na dzień..?

Aaaa dziewczyny wybaczcie, jak mąż zajmie sie Kacprem to dokończę 1 strone rozszerzaniem diety. Cos tam już wpisałam, ale nie wszystko


Byłam w biedrze i kupiłam małemu koc "samoloty Disneya" za 15zł duży, akurat na ziemie. dostał rodzinne to kupiłam, kupiłam nutriton i mleko i zostało na niekapek i koniec rodiznnego

W biedrze sa ekstra body za 19,99 dwie pary z disneya ale są ekstra. U mnie już same rózowe i jedne z potworów i spółka ale niestety rodzinne ino 77zł..

Ej wiecie ja chyba za cienko ubieram Kacpra albo nie wiem. Na termomentrze mam 13 stopni, owszem jest wiaterek... ubrałam mu: jeansy,skarpety,body z długim rekawem i grubszą polarową bluze. czapkę. okryłam kocykiem i tą osłoną od wózka......... a na dworze ludzie te dzieciaczki mieli poubierane jakby pi..... normalnie puchowe kombinezony, polarowe koce, grube czapki i osłony? a co dziwne, dziecko ok 3 lat tez w spacerówce i ubrane jakby conajmniej -20 było.. i wszyscy komentowali ze takie wiatrzysko [wcale az tak nie wieje, ja byłam w krótkim rękawku i jeansowym zakiecie] a ja tak lekko ubrałąm dziecko.. ale mały niespocony, ciepły, tylko nosek ma chłodny..
No właśnie chyba wtedy by było mało mleka. Ja patrzyłam to teraz Zuzia ma jeść 5x180 ml więc nawet tyle teraz nie zjada to jakbym jej jeszcze jedno mleko odrzuciła w zamian za owoce to już wgl.

Ja Zuzie ubrałam dzisiaj w body z dł rękawem, bluzeczke bawełnianą i bluze, cienka czapka, jeansy, skarpetki i buciki. Nie przykrywałam jej niczym. Ja bym sie sama kazała tym ludziom tak ubrać na taką pogodę w kombinezon!!

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

A jeszcze miałam pytać co myślicie o podaniu banana?? Kurcze bo banan jest zatwardzający i trochę sie boje. Nie wiem czy podać jej np jabłko a później jabłko z bananem, żeby tego banana było tylko troche na smak?

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Ciekawa jestem ile Zuzula pośpi jeszcze na polku- uroki mieszkania na wsi- właśnie pan zaczął jeździć traktorem obok naszego ogrodzenia
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 13:16   #2208
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Mao- Kacper mialby jak w raju
co do banana, podaj troszke i zobAczysz

z jakich firm macie rumianek?
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 13:28   #2209
babku
Zadomowienie
 
Avatar babku
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 159
Question Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Nemosku pediatra to był pan i gadał i gadał. Nie jestem w stanie powtórzyć pewnie nawet połowy, ale czułam się jak na jakiś warsztatach prywatnych. O karmieniu piersią, ale to pominę, żeby nie urazić dziewczyn karmiących mm, bo miał on dosyć drastyczne do tego podejście, czego nie pochwalam. O moim przewrażliwieniu na punkcie różnych odchyleń Filipciowych. Coś w ten deseń, że od tego jestem matką, żeby chuchać i dmuchać na małego i żebym w ogóle nie przejmowała się gadaniem innych. Pochwalił mnie za rehabilitacje (czyt. zabawy z małym), co w domu przeprowadzam. Znów dokładnie zbadał małego pod kątem napięcia i powiedział, że już są duże efekty. I że tak naprawdę mogłabym nic nie robić, bo to jest właściwie wszystko w normie i samo też by minęło, ale trochę później by zaczął siedzieć, obracać się, chodzić, i że to co teraz z nim robię ma wpływ na całe jego życie. Np. na to jak będzie pisał, czytał w przyszłości. Opowiadał nam o połączeniach nerwowych, które teraz powstają i każde takie nasze stymulowanie go do prawidłowych postaw, powoduję, że tych połączeń tworzy się więcej. Ogólnie kazał kochać, tulić, mówić do dziecka, trochę podczas zabawy stymulować, karmić piersią i to ma nas poprowadzić do sukcesu Cały czas zaznaczał, że to jest najważniejszy czas i że to co zrobimy dla niego teraz, wpłynie na jego przyszłość. Gadał jak natchniony, a my w trójkę (tak Filip też ) słuchaliśmy, wpatrzeni w niego jak w obrazek
Dopytałam też dokładnie o siusiaka, o basen, rozszerzanie diety. Też dostałam, aż nazbyt wyczerpujące odpowiedzi
Z dietą mnie zaskoczył, ale zastosuje się do tego co mówił. Ogólnie zamierzam się go już trzymać.
Także tak mnie pozytywnie zaskoczył doktorek. Wyszłam z tej wizyty jak na skrzydłach, podbudowana i gotowa do działania
Oby częściej taki humor miał na naszych wizytach. I jeszcze na koniec tylko dodam, była to wizyta państwowa.

lusesita strasznie Ci współczuję tych pobudek. No kiedyś musi jej to przejść i tego się trzeba trzymać

lubieolowki
brawa za wagę Kubusia.

Taszanta naklejka rewelacyjna. Też jakieś drzewko chce kiedyś stworzyć w pokoju małego. Takie właśnie ciekawe jak Twoje - na jednej gałązce ptaszek, na drugiej coś tam. No w każdym razie bardzo mi się podoba ten pomysł

Kociak

Domi zdrówka

Jeszcze parę rzeczy miałam odpisać i napisać o tym co mówił ten lekarz na temat rozszerzania diety, ale niestety szefo Filipcio mnie wzywa na dywanik
babku jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 13:34   #2210
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Babku a jak cwiczycie ?
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 13:49   #2211
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Aaa już wiem co miałam pisać wcześniej i zapomniałam. Mamusie którym dzieciaczki zaczęły marudzić i plakac przed zaśnięciem w wózku-pocieszam że to mija,u nas był taki etap że zasypianie w wózku i foteliku było poprzedzone płaczem i krzykiem a teraz w foteliku spokojnie zasypia po chwili albo grzecznie obserwuje,a w wózku chwila moment i śpi

Ryba już kiedyś miałam zapytać jak tam prawo jazdy męża? Przepraszam jeśli pisałaś ale pamięć mam kiepską niestety

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Aha i dołączam do tych mamuś którym dzieci wyrastają z gondoli, my musimy znieść już spacerowke bo Zuzia już jest na styk, ma jeszcze może z 5 cm. Tylko musze pomyśleć jak przerobić pasy bo są trochę źle pomyślane w tym TAKO

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 13:56   #2212
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Heja Mamusie!

Odpisywałam podczas karmienia na telefonie i oczywiście jak skończyłam to mi się coś kliknęło i wszytsko szlag trafił.

Mam 8 stron do nadrobienia jeszcze ale jakoś czasu na to nie mam

To teraz tak na szybko bujam małego nogą i odpisuje

Jest tak cudownie na dworze, że z rana zaliczyliśmy już werandowanie na tarasie. Miki drzemał, a ja rozwaliłam się na leżaku z kawką w dłoni i napawałam błogą ciszą i słoneczkiem. Zaraz jedziemy na rehabilitację.

Mikołajowi coś odbiło brzydko mówiąc i od 2 dni budzi mi się o 22.40 (a spać idzie o 20.30). Wcześniej dopiero 1-2 wstawał... Poza tym pobudki dziś były o 2 i 5 na szamanko, później o 6.30 znowu się obudził ale do szczęścia wystarczyła mu karuzelka i dał jeszcze pospać

Oleńka zdrówka życzę!

Kociak ale Ci fajnie Iga śpi, nie ukrywam, że zazdroszczę strasznie! :P

Lusesita pamiętam te nasze tragiczne początki z kp, jak to dobrze, że mamy to za sobą. Nikomu nie życzę, bo miałam wtedy mega załamkę i płakałam mężowi, że Mikołaj taki chudy i głodny ;( cieszę, się, że się zaparłyśmy i się udało

Taszanta suuuuper ściana! To kupne?

Kyte jak już skończysz z oknami u siebie to zapraszam do mnie "na kawkę"
A tak serio to mam w planach ściągnąć mamę, żeby się zajęła wnusiem a ja okna pomyję, bo już ledwo świat przez nie widać
heheh z chęcią wpadnę "na kawkę"
Niestety okien nie pomyłam mała mi nie dała, troszkę pospała i zdążyłam zrobić placki.
Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
le przy kp gluten chyba powinno sie wczesniej dawać. Niby pod osloną mleka matki... No tak czytalam i z tego co wyczytalam to własnie wszystkie warzywa owocki i kaszki daje sie na mm wczesniej a z glutenem to własnie na kp trzeba wczesniej niz przy mm. :P




OoO TEZ włąsnie miałam o to juz kiedys pytać.
My dopiero za jakieś 2-3tyg wprowadzimy kaszkę jako śniadanie i warzywa znów.. ale z tego co czytałam to niby na dzień daje sie 50-150 g owoców przecieranych... wiec ja chyba nie dam jako posiłek bo wtedy wyszłoby :
4-6v-mleko z nutritonem i glutenem
9-10- kaszka jaglana
13-14- warzywka
17-18- Owoce
-21 mleko z kleikiem
czyli wydaje mi sie ze mleka za mało na dzień..?

Aaaa dziewczyny wybaczcie, jak mąż zajmie sie Kacprem to dokończę 1 strone rozszerzaniem diety. Cos tam już wpisałam, ale nie wszystko


Byłam w biedrze i kupiłam małemu koc "samoloty Disneya" za 15zł duży, akurat na ziemie. dostał rodzinne to kupiłam, kupiłam nutriton i mleko i zostało na niekapek i koniec rodiznnego

W biedrze sa ekstra body za 19,99 dwie pary z disneya ale są ekstra. U mnie już same rózowe i jedne z potworów i spółka ale niestety rodzinne ino 77zł..

Ej wiecie ja chyba za cienko ubieram Kacpra albo nie wiem. Na termomentrze mam 13 stopni, owszem jest wiaterek... ubrałam mu: jeansy,skarpety,body z długim rekawem i grubszą polarową bluze. czapkę. okryłam kocykiem i tą osłoną od wózka......... a na dworze ludzie te dzieciaczki mieli poubierane jakby pi..... normalnie puchowe kombinezony, polarowe koce, grube czapki i osłony? a co dziwne, dziecko ok 3 lat tez w spacerówce i ubrane jakby conajmniej -20 było.. i wszyscy komentowali ze takie wiatrzysko [wcale az tak nie wieje, ja byłam w krótkim rękawku i jeansowym zakiecie] a ja tak lekko ubrałąm dziecko.. ale mały niespocony, ciepły, tylko nosek ma chłodny..
eehhh muszę jakoś poskładać do kupy te wszystkie informacje

babku opisz rozszerzanie diety, opisz

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Dziewczyny czy macie jakie,ś moskitiery do wózka?
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 14:51   #2213
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Mao- 2 tyg po zaplaceniu za egzamin moze zdawac, niestety nie bylo kasy poki co, ale do sierpnia musi zrobic jezeli mamy sie przeprowadzac jak nie to nie wiem co zrobimy

u nas wspacerowce tez beznadziejnie pas jest zrobiony.. zawsze sie wnerwiam jak go zapinam. ale musze jezdzic w spacerowce, niemam wyjscia

kyte- ja mam, a co?
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 15:06   #2214
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Mao- 2 tyg po zaplaceniu za egzamin moze zdawac, niestety nie bylo kasy poki co, ale do sierpnia musi zrobic jezeli mamy sie przeprowadzac jak nie to nie wiem co zrobimy

u nas wspacerowce tez beznadziejnie pas jest zrobiony.. zawsze sie wnerwiam jak go zapinam. ale musze jezdzic w spacerowce, niemam wyjscia

kyte- ja mam, a co?
No ja planuje przerobić, tak żeby można było zapiąć osobno na ramiona a osobno na dół na nóżki,o wiele lepsze rozwiązanie o ja wymyślę jak to zrobić musi się dać i tyle

Sent from my XT320 using Wizaz Forum mobile app
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 15:11   #2215
babku
Zadomowienie
 
Avatar babku
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 159
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Babku a jak cwiczycie ?
Np. Na piłce takiej dużej obracamy się w lewo, prawo, w przód i w tył. Na łóżku robimy takie obroty, że mały ma rączki na swoich kolanach, gilamy się po nóżkach -prawa rączka, lewą nóżkę. Po policzku to samo. Bawimy się piłeczkami różnego rodzaju, żeby piąstki się otwierały. I przede wszystkim bardzo dużo staramy się leżeć na brzuszku. Pewnie coś jeszcze, ale tak na szybko, to tyle pamiętam.





Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
heheh z chęcią wpadnę "na kawkę"
Niestety okien nie pomyłam mała mi nie dała, troszkę pospała i zdążyłam zrobić placki.

eehhh muszę jakoś poskładać do kupy te wszystkie informacje

babku opisz rozszerzanie diety, opisz

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Dziewczyny czy macie jakie,ś moskitiery do wózka?
Napiszę, napiszę ale z laptopa i z domu, bo teraz spacerujemy. A dokładniej mały śpi, a ja odpoczywam na ławce Robimy dziś powtórkę wczorajszego dnia i idziemy na piechotkę do babci na naleśniki Tym sposobem Filip znów zaliczy dzisiaj trzy spacery. Oby jak najdłużej taka pogoda



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Moskitiere mam, bo dostałam razem z wózkiem, ale nie używałam jeszcze.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
babku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 15:11   #2216
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Babku dziekuje.

my tez zaraz idziemy na spacer do parku bo znalazlam na tablicy babeczke ktora za grosze sprzeda nowy zapakowany kubek z aventu z miekka koncowka to skorzystam ;p
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 15:23   #2217
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Mao- 2 tyg po zaplaceniu za egzamin moze zdawac, niestety nie bylo kasy poki co, ale do sierpnia musi zrobic jezeli mamy sie przeprowadzac jak nie to nie wiem co zrobimy

u nas wspacerowce tez beznadziejnie pas jest zrobiony.. zawsze sie wnerwiam jak go zapinam. ale musze jezdzic w spacerowce, niemam wyjscia

kyte- ja mam, a co?
a bo muszę kupić i tak się pytam
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 15:45   #2218
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

rybko, nie ubierasz Kacpra za cienko. To ludzie niektórzy mają coś z głową dzisiaj Iga była ubrana podobnie i nie uważam żeby zmarzła.

babku, też chciałam pytać o te ćwiczenia co robicie. A właśnie po policzkach to jak dziecko powinno się gilać? Lewą rączką po prawym i na odwrót czy prawą rączką po prawym? i o czym to świadczy bądź nie świadczy? A! I miałam jeszcze pytać ile razy dziennie tak ćwiczycie?
Ja chyba za mało z Igą ćwiczę, bo efekty są takie malutkie na razie i to nie we wszystkim.
Zazdroszczę lekarza

Igula dzisiaj ma dzień spania Rano po masażu spała godzinę (musiałam ją na śpiocha karmić bo byłam umówiona z naszą forumową koleżanką ). Później 2 godziny na spacerku i teraz znowu zasnęła. Ona każdego dnia inaczej.

A jutro mąż bierze urlop bo musi z samochodem pozałatwiać trochę ale to go chyba wygonię na spacer z małą a sama pojadę tej kurtki poszukać.
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 15:50   #2219
dizi
Zadomowienie
 
Avatar dizi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 019
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Nemosku za mega kupola

Kociak wyrazy współczucia każdy rozumie, że odeszła już wiekowa osoba, ale jednak smutek jest

Lubieolowki piękna waga

Kyte trzymam kciuki za próbowanie nowego jedzonka

Mao traktor- to mój starszak miałby radochę, mamy w domu całkiem pokaźną kolekcję jego ukochanych "parparków" i oczywiście piszczy z radości na traktorze u dziadka (ma bzika chyba ) a banana proponowała mi teraz pediatra na rozszerzanie diety, ale nie wiem, nie jestem jakoś przekonana

Rybko ale fajna okazja z tym kubkiem

a i pochwalę się - załapałam się do testu Oillan widzę, ze parę mamusiek z wątku też
dizi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-12, 15:51   #2220
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

kociak a z im bylas ?przynaj sie;p
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-29 14:36:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.