Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-15, 20:57   #4471
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Tz miał dzisiaj ochotę aby pójść na basen, spakowalismy sie i pojechaliśmy do najbliższego a na miejscu okazało sie, ze juz zamknięte była godzina 17.30
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 06:41   #4472
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej mam katar tylko patrzeć kiedy mała podlapie. Chociaż łudze się, że ja to ominie

Kasik przyjmij wyrazy współczucia

Torciku witaj


Cytat:
Napisane przez ewka5891 Pokaż wiadomość
Tz miał dzisiaj ochotę aby pójść na basen, spakowalismy sie i pojechaliśmy do najbliższego a na miejscu okazało sie, ze juz zamknięte była godzina 17.30
He? Bardzo krótko czynny basen. U nas czynne do 22, a jeden możesz sobie wynająć na noc jeśli masz ochote hihi


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 06:55   #4473
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Mandi zdrowka!

U nas leje, cisnienie jakies niskie, blee


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 08:24   #4474
pijana_powietrzem
Rozeznanie
 
Avatar pijana_powietrzem
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: lublin/warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej dziewczyny Nie odzywałam się bo wyeksmitowałam do miasta rodzinnego aby... powiększyć sobie tatuaż wiem wiem są zwolennicy jak i przeciwnicy..
Wogóle dziewczyny pomocy Kacper załapał suchy okropny kaszel, żaden syrop przeciwkaszlowy nie działa, jest po takim jeszcze gorzej, boje się że zaraz złapie obrutacje, ale samo wspomnienie z listopada i szpitala z podobnego powodu napawa mnie lękiem, aż boje się iść do lekarza że znowu przepisze leki antybiotyki które nie działają,
macie jakieś sprawdzone sposoby? Na taki kaszel?
Obawiam się, że Kacper ma uczulenie na naszego psa, który narazie jest u przyszłych teściów i siedzieliśmy tam ponad 2 tygodnie..i ten kaszel..

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

ahh i kaszel występuje tylko i wyłącznie nocą
__________________
Synek
duży zakupoholik (70kg)69 cel -> mały zakupoholik 60 kg -> meta 55. kg

wymiana:

BUTY
DLA NIEMOWLAKA


CIUCHY
pijana_powietrzem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 09:10   #4475
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Kurcze pijana moze cos z krtania? Bo kaszel krtaniowy uaktywnia sie poznymi porami i jest suchy az sczekajacy?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 09:12   #4476
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Czesc dziewczyny! Franek od rana ma rozwolenienie . Wydaje mi się, że to od ząbków. Czy można coś mu podac??
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 09:55   #4477
pijana_powietrzem
Rozeznanie
 
Avatar pijana_powietrzem
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: lublin/warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Kurcze pijana moze cos z krtania? Bo kaszel krtaniowy uaktywnia sie poznymi porami i jest suchy az sczekajacy?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
też właśnie tak myślałam, wtedy było to samo i to było zapalenie krtani, a leczyli go w szpitalu na zapalenie oskrzeli ;/ dziwne suchy kaszel a oni zapalenie oskrzali ;/ i wtedy go wypisałam na żądanie po 11 dniach dawania sterydów dożylnie + antybiotyków i poleciałam do...(za namową przyszłej teściowej) homeopatki ona normalnie jest laryngologiem zbadała i właśnie powiedziała że te duszności odchodzą z krtanii dała jakieś czary mary granulki i jak ręką odjął
ale ona była sprawdzona, a tutaj nie znam kogoś podobnego, narazie daje mu takie granulki spongia tosta przy ostrym kaszlu nocnym i to pomaga, kaszel ustaje.. ale co dalej.. eh martwie sie
__________________
Synek
duży zakupoholik (70kg)69 cel -> mały zakupoholik 60 kg -> meta 55. kg

wymiana:

BUTY
DLA NIEMOWLAKA


CIUCHY
pijana_powietrzem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 07:42   #4478
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej jaka cisza u spokój tutaj

U nas dzisiaj 10 stopni więc niby nie jest źle, ale wieje wiatr i zanosi się na opady deszczu. A to oznacza że dzisiaj gniejemy w domu. Głównie przez to, że jestem przeziębiona wieć nie ma co wychodzić.
Nie wiem jak to wytrzymam bo przyzwyczaiłam się do długich spacerów.

PoZa tym dobrze

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:01   #4479
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

U nas dziś taki ranek był
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1fd625c4ada611e39e6a1220c61cfddc_8.jpg (57,2 KB, 17 załadowań)
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:10   #4480
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Mandi u nas tez zgnilizns na dworze wiec siedzimy w domu, ja jestem tak spiaca ze walnelabym sie do lozka z checia

Pijana i jak dzis kaszel?




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:28   #4481
allebazi
Rozeznanie
 
Avatar allebazi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 708
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Pamiętacie jak kiedyś wrzuciłam tu link do przepisu na tartę za jabłkami? Chciałam ją upiec, a okazuje się, że ktoś zlikwidował tę stronę A ja sobie oczywiście nie spisałam tego przepisu Może któraś z Was, która też ją robiła, mnie poratuje?
Tak! Dokładnie to samo miałam 2 tygodnie temu też chciałam ją upiec i dupa. Robiłam na podstawie 2 innych ale to już nie to samo, nie wyszło mi. Też myślałam, że może któraś z Was ma przepis.

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
U nas dziś taki ranek był
masakra

U nas wszystko w porządku. Wojtuś coraz więcej mówi. Zaczyna składać zdania. W piątek wróciłam do domu i od progu mi mówił; "Ja się boję mu". To jak do tej pory najdłuższe zdanie, zazwyczaj uzywa 2-3 wyrazów. Pięknie odmienia, nowe słowa przychodza tak szybko, że niejednokrotnie muszę pytać mojej mamy o co mu chodzi bo w ciągu jednego dnia kiedy jestem w pracy coś nowego zaczyna mówić.
__________________
17.08.2012 godz. 20.20 WOJTUŚ
http://tutusiek.blogspot.com/
allebazi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 08:46   #4482
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
U nas dziś taki ranek był
U nas był taki wczoraj

Hej

Weekend upłynął nam trochę na spotkaniach rodzinnych, byliśmy u teściów a wczoraj u moich dziadków Pawełek wzbogacił się o jedną książeczkę i dwie gry - właściwie puzzle Na marginesie jak teściowa zobaczyła na jednym zdjęciu ile on ma książek to złapała się za głowę, a nie widziała wszystkich, bo one na jednej półce się nie mieszczą - i tak uważam że nie ma wcale dużo, jakbym kupowała wszystko co mi wpadło w oko chyba bylibyśmy bankrutem (teraz też ograniczyłam się do jednej a wpadły mi w oko 4) Mały pocieszny, gada coraz więcej, śpiewa piosenki, wczoraj też zaskakiwał babcie i nas przy okazji, jest cudaśny, dziadkowie oczywiście dumni i przeszczęśliwi

Ostatnio nie mogę się wyspać, za późno chodzę spać, ale wcześniej się nie da

U nas pochmurnie, deszczowo i do tego ten wiatr - nie wiem jak mały to zniesie, że nie pójdziemy dziś na dwór

Z jedzeniem dzisiaj o tyle dobrze, że w końcu po 2 godzinach od wstania raczył coś zjeść i tym sposobem jesteśmy po śniadaniu jupi Ostatnio trwa to dłużej albo wcale nie je śniadania, dopiero obiad i to tylko zupę... Któreś z dzieci ma podobnie?

Zdrówka wszystkim!

Anna pić musi, na medykamentach się nie znam, jak dotąd nie było potrzeby, swojemu dawałam zupę z marchewką i ryżem, banany
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:48   #4483
nitka_88
Zadomowienie
 
Avatar nitka_88
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 333
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej
U nas pogoda nie najgorsza, 8'C i słoneczko od czasu do czasu zza chmur przyświeca. Ale w porównaniu z dniem wczorajszym, to brzydko i zimno jest :P

Miłego! Zdrowego! Mi ból gardła już minął, ale za to mam kaszel i katar
__________________
Przyszłość zaczyna się teraz...


www.NiciutKa.pl
nitka_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:52   #4484
pijana_powietrzem
Rozeznanie
 
Avatar pijana_powietrzem
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: lublin/warszawa
Wiadomości: 746
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

phdwao

a wiesz, że lepiej, kaszlnie raz czy dwa razy w nocy, ale to już nie są ataki kaszlu, tylko tak jakby śliną się zakrztusił, wczoraj aż sie pokusiłam o spacer, Kacpiś coraz lepiej chodzi, kurcze taki mały wędrowniś

obudził mnie dzisiaj rano okropny ból kręgosłupa, boże nie wiedziałam że może tak boleć mam 22 lata i nie moge się schylać
__________________
Synek
duży zakupoholik (70kg)69 cel -> mały zakupoholik 60 kg -> meta 55. kg

wymiana:

BUTY
DLA NIEMOWLAKA


CIUCHY
pijana_powietrzem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 09:13   #4485
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

pijana to super, ze jest poprawa
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 11:38   #4486
depoison
Zadomowienie
 
Avatar depoison
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 956
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej

Siedzimy dziś w domu, bo choć jest 11 stopni, to wieje, leje i w ogóle strach nos wychylać.

Poza tym kot mi się rozłożył, więc nastrój mam fatalny (każdą dolegliwość kota przeżywam aż przesadnie, pewnie wszystko dlatego, że przez pierwszy rok jej życia wiecznie miała problemy zdrowotne, niewiele brakowało, byśmy ją stracili i teraz jestem potwornie przewrażliwiona na jej punkcie)


Ech, obiad mam, chałupa cudem jakimś nie została od wczoraj rozniesiona, więc czasu mam aż w nadmiarze. Chyba jakiś film sobie włączę, żeby się za bardzo na kocim nieszczęściu nie skupiać
__________________
To read or not to be

Le roi est mort, vive le... reine!

depoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 21:14   #4487
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Czesc
Dep, B ma tak samo z tym rozbieraniem!!!
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:22   #4488
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Wczoraj cały dzień była u nas moja babcia - dziecko anioł, nie skrzeczał, nie płakał, nie prowadził mnie za rękę a nawet sam się zabawiał.
Dziś jesteśmy sami i jest odwrotnie...
O co kaman? Moje dziecko mnie nie lubi
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 13:32   #4489
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cześć. Franek ma jelitowka. Od wczoraj co kilka godzin wymiotuje. Co wypije to wymiotuje. Nie bardzo juz wiem co mam zrobic. Czekać ? Dwóch lekarzy go oglądali. Na razie nie jest odwodniony ale cały czas wymiotuje....
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 10:09   #4490
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej

Na początek zdrówka dla wszystkich.
Anna jak tam dzisiaj?

Mój dalej nie je (tylko o pierś się dopomina), choć czasami ma przebłyski i wtedy jest trochę lepiej Ale ciężko za nim trafić, raz mu coś smakuje, zrobię znowu to nie ruszy, albo na odwrót...

U nas pogoda w kratkę, wczoraj było całkiem fajnie, wiatr już nie był taki silny, więc połaziliśmy trochę, dziś znowu trochę popadało Podobno już nie długo ma wrócić wiosna i na to czekam z niecierpliwością

Nela nasz mały też ma kilka odsłon

Edytowane przez katja_22
Czas edycji: 2014-03-19 o 10:20
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 11:41   #4491
Malwina_a
Rozeznanie
 
Avatar Malwina_a
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 986
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hej, widzę, że na wątku tłumy że hej!

Jak idzie u was nauka nocnikowania?
My zabraliśmy się za to w niedzielę. Najpierw był protest małej, że zamiast pampersa ubrałam jej majtki, ale może po 10 min zaakceptowała to, że nie ma pampersa. Na chwilę obecną 4 dzień woła, że chce siku, czasem nie zdążymy ją posadzić i coś tam popuści, ale generalnie 90% siku ląduje w nocniku. Na spacery jej ubieram pampersa ale od wczoraj woła że chce siku na spacerze więc naprawdę jestem zadowolona, że wkońcu zdobyłam się na odpampersowanie młodej
Z kupą nie ma problemu bo mała już od dawna woła.

I taki problem mamy, moje dziecko domaga się nieustannie jajek, jak nie dostanie na śniadanie/obiad to już od 17 (jakby miała jakiś zegar) woła, że chce jaja. Stoi w kuchni, wyciąga patelnię, otwiera lodówkę...tym sposobem moje dziecko je 14 jajek tygodniowo bo jajecznica z jedego jajka jej nie wystarcza. Do 14 miesiąca życia nie zjadła ani jednego jajka, a teraz odmiana o 360 stopni. Najlepiej by jadła tylko jajka na śniadanie, obiad i kolację.
Niewiem czy jakimś sposobem jej to ograniczyć, czy ma takie zapotrzebowanie?


Czy któraś prostowała włosy keratyną?

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

I zapomniałam napisać, musieliśmy schować telewizorMoje dziecko chciało siedzieć większość dnia przed tv oglądając bajki i teledyski, dochodziło do awantur, bo już sama nie wiedziała co chce oglądać, niczym się nie interesowała tylko bajki i bajki. Telewizor schowałam (już chyba z miesiąc temu), dziecko spokojne, ładnie się bawi, uwielbia puzzle, aktualnie hitem są z trefla baby puzzle, mamy dwa opakowania i non stop układa je. Lubi też puzzle pociąg z biedronki. Telewizor leży pod łóżkiem i pewnie nie prędko będziemy go wyciągać
Malwina_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 12:12   #4492
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

U nas wcale nie idzie Pisałam, że młody zaczął tatę uczyć korzystania z nocnika? ale to już trochę temu...

U nas też coś jajecznica ma wzięcie, kilka razy było tak, że nie chciał kanapki, zrobiłam jajecznicę i mały wsunął tą kanapkę z tą jajecznicę bez niczego Ale on pewnie połowy tyle nie zjada tygodniowo a i tak się martwię, że to za dużo zwłaszcza, że czasem je jajka pod inną postacią (choćby kluski lane czy w naleśnikach), więc kombinuję z czym innym, ale ostatnio bardzo kiepsko je, o czym już pisałam W sumie nie wiem jaka jest norma spożywania jajek przez dzieci takie jak nasze?

Mamy te puzzle, też je młody lubi, zresztą nadostawał tych biedronkowych puzzli i układanek, że już ma chyba 10 różnych lubi je bardzo

Na szczęście telewizora wynosić nie musieliśmy, bo my prawie wcale go nie oglądamy, ja wcale nie włączam, dopiero po południu babcia z dziadkiem oglądają Ale laptopa to by czasem trzeba było gdzieś schować, bo się sam rządzi - jedna korzyść to taka, że babcię wnuczek nauczył komputer obsługiwać
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 14:55   #4493
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez Malwina_a Pokaż wiadomość
Jak idzie u was nauka nocnikowania?
*
I zapomniałam napisać, musieliśmy schować telewizorMoje dziecko chciało siedzieć większość dnia przed tv oglądając bajki i teledyski,
Z nocnika korzystamy od ponad roku. Większość siuśków i wszystkie kupy trafiają do nocnika, ale młoda nie woła, tylko sygnalizuje tak, jak potrafi, więc nie zawsze wiem, o co chodzi. Czasem w ciągu dnia zrobi do pieluszki raz, a innym razem cztery. Przedtem po nocy pieluszki były suche, a teraz raczej są wilgotne, bo dziecię po przebudzeniu nie wstaje, tylko rozkosznie się przeciąga.

Niestety jednym z częstych sposobów sygnalizowania jest rozpinanie pieluszki przez body, albo rozbieranie się. Na podłogę nie siusia, a do łóżeczka się zdarzyło, ale fakt, że wcześniej krzyczała.

No i chętnie korzysta z nakładki na wc - widać, że jest z siebie dumna.

Ona też robiła awantury o bajki, ale trochę jej przeszło, jak przestałam włączać laptopa po przebudzeniu. Poza tym utrudniłam jej dostęp do niego, bo szybko nauczyła się wyciągać płytę, a później ją wciskała niezależnie od tego, czy była poprawnie ułożona na podstawce. Teraz czasem domaga się włączenia bajki, a zajmuje czymś innym... no ale nie zawsze.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 15:12   #4494
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Malwin_a u nas nocnikowanie ok, ale polega na tym raczej, że to ja dopytuję czy chce siusiu czy kupkę i chętnie siada i zawsze coś wyciśnie, a 4 dzień kupki też popołudniami lądują w nocniku, ale właśnie nie sygnalizowane, a wyciskane po moim zapytaniu raczej...
ja prostowałam keratyną polecam!!
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 15:28   #4495
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Heja
Odroczyli nam szczepienie bo katar. I dobrze. Dzis B nie spala w ciagu dnia. Ja juz wariuje. Nie jestem przyzwyczajona do takiego trybu zycia i meczy mnie to bardziej niz 8h w pracy.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 16:19   #4496
Malwina_a
Rozeznanie
 
Avatar Malwina_a
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 986
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Z nocnika korzystamy od ponad roku. Większość siuśków i wszystkie kupy trafiają do nocnika, ale młoda nie woła, tylko sygnalizuje tak, jak potrafi, więc nie zawsze wiem, o co chodzi. Czasem w ciągu dnia zrobi do pieluszki raz, a innym razem cztery. Przedtem po nocy pieluszki były suche, a teraz raczej są wilgotne, bo dziecię po przebudzeniu nie wstaje, tylko rozkosznie się przeciąga.

Niestety jednym z częstych sposobów sygnalizowania jest rozpinanie pieluszki przez body, albo rozbieranie się. Na podłogę nie siusia, a do łóżeczka się zdarzyło, ale fakt, że wcześniej krzyczała.

No i chętnie korzysta z nakładki na wc - widać, że jest z siebie dumna.

Ona też robiła awantury o bajki, ale trochę jej przeszło, jak przestałam włączać laptopa po przebudzeniu. Poza tym utrudniłam jej dostęp do niego, bo szybko nauczyła się wyciągać płytę, a później ją wciskała niezależnie od tego, czy była poprawnie ułożona na podstawce. Teraz czasem domaga się włączenia bajki, a zajmuje czymś innym... no ale nie zawsze.
U nas dopiero zaczeła wołać po zdjęciu pieluchy jak parę razy miała spodnie i majtki mokreDzisiaj do 17 po całym dniu w domu mamy dwie pary spodni mokrych co pupuściła bo na nocnik nie zdąrzyła

Z tego co pamiętam pisałaś kiedyś że pielucho-majtki z dady są kiepskie, dlaczego?my nigdy tego nie używaliśmy ale teraz pomyślałam, że to byłoby dobre rozwiązanie na spacer, szybko zdjąć i siku pod krzaczek

A nakładka u nad narazie nie zdaje egzaminu, boi się na niej siadać, bierze nocnik i upiera się żeby na niego siąść

Ja na szczęscie nie puszczałam małej bajek z kompa więc z tym mam spokój. Małż pokazał jej zdjecia na komórce, tak teraz jak widzi jego komórkę to chce odrazu zdjęcia, oczywiście swoje bo innych nie ogląda

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez katja_22 Pokaż wiadomość
U nas też coś jajecznica ma wzięcie, kilka razy było tak, że nie chciał kanapki, zrobiłam jajecznicę i mały wsunął tą kanapkę z tą jajecznicę bez niczego Ale on pewnie połowy tyle nie zjada tygodniowo a i tak się martwię, że to za dużo zwłaszcza, że czasem je jajka pod inną postacią (choćby kluski lane czy w naleśnikach), więc kombinuję z czym innym, ale ostatnio bardzo kiepsko je, o czym już pisałam W sumie nie wiem jaka jest norma spożywania jajek przez dzieci takie jak nasze?
Próbowałam się doszukać takiej normy dla dzieci ponad rocznych ale nic sensownego nie znalazłam, ale wiem że te 14 jajek to za dużo. Jak nie dostanie to nic innego nie zje i awantura.
Pocieszam się tym, że może teraz nadrabia brak jajek co wcześniej nie jadła?Mój brat też jadł tylko jajka jak był mały, ma się dobrze
Innych potraw z jajek jej już nie daję i nic co ma jajka w sobie.

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
ja prostowałam keratyną polecam!!
Robiłaś to sama czy u fryzjera?moja fryzjerka chce 300zł za to, a z tego co czytałam samemu taniej można zrobić, bo płyn ok 70zł kosztuje.
I jak z efektem?Mam kręcone włosy, ale dość lekki skręt. Zastanawiam się ile włosy będą idealnie gładkie?i co później?czy włosy są osłabione?co z odrostami?
Malwina_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 19:15   #4497
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Malwina_a robiłam sama płynem Encanto(podobno najlepszy), koszt odlewki to jakieś 120zł(zależy od długości włosów, mi starczyło na styk), jednak zabieg jest BARDZO pracochłonny i wyczerpujący, podejrzewam, że przy kręconych jeszcze cięższy...
mi zajął bite 4H-musisz je spędzić na osobności, najlepiej w wietrzonej łazience
ja miałam włosy do połowy pleców, ale mój problem to tylko lekkie falowanie i puszenie się-efekt znakomity, przez pierwsze 2,5 miesiąca tylko suszyłam włosy i idealnie proste, teraz podczas suszenia kilka razy przeczesuję płaską szczotką i nadal efekt jest super, a minęły 4 miesiące
cena 300zł i tak jest atrakcyjna, choć ja bym dopytała czym dokładnie robi, bo jak wspomniałam podobno Encanto najlepsze, a i z głowy masz mękę nakładania/suszenia/prostowania/nakładania/suszenia/prostowania....
u mnie odrost jest w miarę gładki więc nie wiem jak na kręconych, ale myślę, że warto przetestować
__________________
Nasza CaLileczka

Edytowane przez karolka110
Czas edycji: 2014-03-19 o 19:17
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 19:53   #4498
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Heja
Odroczyli nam szczepienie bo katar. I dobrze. Dzis B nie spala w ciagu dnia. Ja juz wariuje. Nie jestem przyzwyczajona do takiego trybu zycia i meczy mnie to bardziej niz 8h w pracy.
Bo dziecko męczy bardziej, niż praca, mnie również Moja jest strasznie humorzasta od kilku miesięcy. Oczywiście tylko przy mnie Z innymi: z opiekunkami, tatą, babciami czy ciociami jest idealnym dzieckiem. Może ja coś robię źle...
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 20:03   #4499
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Bo dziecko męczy bardziej, niż praca, mnie również Moja jest strasznie humorzasta od kilku miesięcy. Oczywiście tylko przy mnie Z innymi: z opiekunkami, tatą, babciami czy ciociami jest idealnym dzieckiem. Może ja coś robię źle...
ooo tu się zgodzę, a u mnie jeszcze z pracy z dzieckiem w domu zrobił się hardcore ostatnio. Dlatego chyba wrócę na cały etat a Lu pójdzie do żłobka, okaże się w sobotę
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 21:11   #4500
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXV) - część X

Hehe Agunia coś o tym wiem... Przy moim zrobienie czegoś w domu po prostu graniczy z cudem najczęściej Jak muszę nad czymś posiedzieć to wtedy jak mały śpi, ale wtedy moje szare komórki już tak dobrze nie pracują, zasypiam na siedząco

Aaa i mój mąż twierdzi, że on jest taki tylko przy mnie, ale nie sprawdziliśmy jak by się zachowywał jakby tatuś był z nim sam na sam cały dzień a najlepiej kilka dni a nie do kilku godzin jeszcze od czasu do czasu

Fakt mój mąż mniej się przejmuje... Choćby jedzenie. Mały nie chce jeść to niech nie je i nie zrobi mu coś innego tylko zaczeka aż wrócę ja, wtedy dopiero dostanie coś innego i oczywiście to ja za młodym latam, nie on Z jego opowieści wygląda na to, że młody nie sprawia najmniejszych problemów, szkoda że jak jestem w domu to oni w duecie często są nie do wytrzymania i aż się wierzyć nie chce, że idzie im tak dobrze jak mnie nie ma

Znowu na co dzień jak jesteśmy sami mały pokazuje swoje prawdziwe ja... I mama jest mu bardzo potrzebna, nie może nic zrobić Może przy nas dzieci czują się swobodniej, czują że mogą więcej i dlatego wchodzą nam na głowę?

Edytowane przez katja_22
Czas edycji: 2014-03-19 o 21:19
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-20 06:40:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.