Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: kolejna czesc watku bedzie nazywać sie?
Mamo kup mi butlę soczku, przecież kończę już pół roczku! 2 8,00%
Pełzam, szuram, chcę raczkować- wszystkie rzeczy czas pochować! 3 12,00%
Lato idzie do nas już- pierwsze kroki są tuż-tuż! 2 8,00%
Gie-gie, da-da, ej i jo- woła dziecię, że hoho! 0 0%
Dzieci z każdym dniem są większe- mamy za to sporo lżejsze! 0 0%
Dziecię pnie się wciąż do góry- mama wraca do figury! 4 16,00%
Marchew jabłko i kurczaczek,zdrowo je mój niemowlaczek. 2 8,00%
Już wychodzą ząbki nam,mama popatrz siedzę sam! 7 28,00%
Miesiąc za miesiącem leci mamy coraz większe dzieci 3 12,00%
listopadowo-grudniowe mamusie2013 2 8,00%
Głosujący: 25. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-19, 18:50   #2641
magda_zp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 131
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Miss Triss Pokaż wiadomość

za wagę Małego, ładnie rośnie. Faktycznie malutko je, ale najważniejsze, że przybiera i że lekarz nie kazał Wam się o to martwić. Od początku karmiłaś Ignasia mm? Próbowałaś kp czy od razu mm?
Próbowałam, chociaż nie wiem czy można to tak nazwac - Mały był ze mną dopiero po 24 h od cc, do tego czasu był tylko na mm i potem walczyłam przez cały mój pobyt w szpitalu z położną laktacyjną, żeby załapał moją pierś - nawet przez kapturek mu nie szło i przeraźliwie krzyczał z głodu, musiałam mu wtedy podac mm, a ja walczyłam laktatorem (metoda 7-5-3), jedno takie ściąganie z obu piersi dawało max 15 ml, w ciągu dnia uzbierałoby się tego raptem na jedno karmienie (wtedy zjadał już 70-90 ml), więc sobie darowaliśmy... miało byc całkiem inaczej - zależało mi żeby urodzic naturalnie i karmic piersią, a wyszło jak wyszło...
magda_zp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 19:04   #2642
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

ooo u nas podobnie, dostalam małego na 5 minut nastęnego dnia po cc. a potem dopiero dzien później do cyca..
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 19:33   #2643
dizi
Zadomowienie
 
Avatar dizi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 019
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Magda hej!

Nemosku, natchnęłaś mnie i poukładałam w szafach synków

Zmykam na TopChefa. Pa
dizi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 19:53   #2644
iga9
Raczkowanie
 
Avatar iga9
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 152
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
wczoraj zaczęłam biegać Dzisiaj mnie wszystkie mięśnie bolą.
dzisiaj kolej męża na bieganie :P
O o trzymam kciuki za bieganie

Cytat:
Napisane przez Madzik 89 Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanko, bo podaje młodemu kaszkę mannę w której jest mleko modyfikowane a szukam bezmlecznej, bez cukru i nie mogę znaleźć
Chcę małemu robić taką kaszkę na wodzie i dodawać swoje owoce, bo mam zeszłoroczne pomrożone od zaprzyjaźnionego rolnika i jagody chce już dać spróbować z kaszką, bo można po 4 mc a też mam zamrożone własnoręcznie zbierane Jaką polecacie??
Jak nie chcesz gotować tylko mieszać z ciepłą wodą i mm to Holle. Albo zwykła manne jak dla nas - tylko wtedy ugotowac musisz.

Cytat:
Napisane przez anulka2205 Pokaż wiadomość
Też jestem
Tylko u nas chorobowo-marudkowo Ania wygrzebała się właśnie z zapalenia oskrzeli, a Hania w czwartek dostała drugą dawkę pneumo i od wieczora trzy doby gorączki, niby odczyn poszczepienny, ale od soboty rano mega katar, miałam jakąś maść z antybiotykiem do nosa, to dałam trochę minęło, ale za to doszedł kaszel taki paskudny mokry to jeżdżę z nią codziennie na osłuchanie, bo nie umiem uwierzyć ze to od spływania, niby czysta, niby wirus, ale dziś w nocy 39,8 pomijając to, że cała noc nie przespana to jeszcze taka ona dziś biedna leży bez apetytu wcale ehh, głos praktycznie straciła i tylko tak piszczy dziwnie
Bidulka A zbijanie temperatury nie działa? Zdrówka życzę!

Cytat:
Napisane przez Miss Triss Pokaż wiadomość
Dzień dobry!
Dlaczego chcesz zakończyć karmienie z końcem kwietnia? Czy to przez jakieś problemy zdrowotne Twoje? Niestety nie wiem jak przekonać dziecko do mm, bo moja nawet butelki nie toleruje, nie potrafi załapać smoka więc u nas tyko karmienie piersią.
Jeśli lekarz mówi, że Mała przybiera w normie i jest pogodna i radosna to chyba nie ma się co martwić. Widocznie taka jej uroda, że malutko przybiera i będzie z tych drobniejszych.
Bo z końcem kwietnia kończy 6 miesiecy a tyle chcialam karmic. Moze kilka tyg dluzej pociagne, ale ze wzgl na jej odczyny alergiczne mam mala motywacje, bo co zjem to ona ciagle sluz. A poprzednio tak odstawialam 1 karmienie na tydzien i zakonczylam laktacje naturalnie bez problemow i tabletek.
iga9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 20:39   #2645
Miss Triss
Zadomowienie
 
Avatar Miss Triss
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 050
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

My już po kąpieli i teraz tatuś usypia Małą. Planuję się dzisiaj wcześniej położyć, bo ostatnio z dnia na dzień kładę się coraz później, a potem cały dzień jestem rozbita i boli mnie głowa.

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
U nas ciężko. mał od rana marudzi, jest gorzej niz wczoraj,... ale to ten lęk separacyjny..
Nawet nie chcę sobie wyobrażać przez co przechodzisz. Ten lęk separacyjny musi być straszny. Mam nadzieję, że szybko u Was zakończy się ten skok i Kacperek będzie grzeczny. Tulę Was mocno!
Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość
Ale leń dzisiaj jestem, nie pisałyście za wiele ale nawet tego mi się czytać nie chce .
Oj leniuszku. Nie ładnie się tak opindzialać cały dzień.
Cytat:
Napisane przez Ania_Frania1 Pokaż wiadomość
Hej,
U nas czas pędzi jak szalony. Ciągle coś jest do zrobienia. Dziś byłyśmy u pediatry z wynikami. Przy okazji pokazaliśmy buzię, bo są nadal suche placki. Natluszczanie niewiele poprawiło sytuację. Niestety muszę przejść na dietę bezmleczna na 4 tyg i obserwować. Przy okazji zwazylismy Klopsika - 6820g. Spanie w dzien trochę sie poprawiło, za to wieczorem jest histeria :banghead:

Miss - Zosia niebutelkowa ale z tego co pamiętam to smoka ssie chętnie? Może sie jeszcze przekona. Moja ostatni raz cmokala butle miesiąc temu jak byłam w szpitalu. Ciekawe czy jeszcze pamięta.


Miss - po czym poznalas że tp kryzys? Mała wisi przy piersi? Jest niespokojna? 3mam kciuki za rozkręcenie laktacji.
za piękną wagę Malutkiej. Współczuję diety bezmlecznej, ja bym nie przeżyła bez mleka, śmietanki, masła itd. Ale mam nadzieję, że to pomoże Małej na te suche placki na buzi.
Tak smoka ssie, chociaż on jest u nas tylko do usypiania i na spacerze, bo inaczej to go wypluwa. Muszę spróbować podać jej butlę, może teraz załapie, bo już dawno nie próbowałam.
A co do kryzysu to zawsze Małej wystarczyła jedna pierś na jedno karmienie. Od niedawna jedna pierś było mało i jeszcze poprawiała drugą. Teraz wycycka jedną i drugą i nadal mało. A poza tym nie cycka 10-15 minut jak wcześniej tylko 2-3minuty i już się pręży, odwraca główkę, wyciąga sutka jak gumę i tak non stop, a przy tym marudzi i płacze a po chwili jest histeria z wielkim rykiem. Więc doszłam do wniosku, że to kryzys. Mała pewnie potrzebuje więcej zjeść i nie wystarcza jej to co miała do tej pory.
Cytat:
Napisane przez magda_zp Pokaż wiadomość
Próbowałam, chociaż nie wiem czy można to tak nazwac - Mały był ze mną dopiero po 24 h od cc, do tego czasu był tylko na mm i potem walczyłam przez cały mój pobyt w szpitalu z położną laktacyjną, żeby załapał moją pierś - nawet przez kapturek mu nie szło i przeraźliwie krzyczał z głodu, musiałam mu wtedy podac mm, a ja walczyłam laktatorem (metoda 7-5-3), jedno takie ściąganie z obu piersi dawało max 15 ml, w ciągu dnia uzbierałoby się tego raptem na jedno karmienie (wtedy zjadał już 70-90 ml), więc sobie darowaliśmy... miało byc całkiem inaczej - zależało mi żeby urodzic naturalnie i karmic piersią, a wyszło jak wyszło...
To zawsze życie weryfikuje nasze plany i tak byo u Ciebie. Ważne, że walczyłaś, ale niestety się nie udało. Najważniejsze, że Ignaś nie był głodny, teraz ładnie je i przybiera oraz rośnie zdrowo. Dzieci na mm wcale nie są gorsze od tych karmionych piersia.
Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
Bo z końcem kwietnia kończy 6 miesiecy a tyle chcialam karmic. Moze kilka tyg dluzej pociagne, ale ze wzgl na jej odczyny alergiczne mam mala motywacje, bo co zjem to ona ciagle sluz. A poprzednio tak odstawialam 1 karmienie na tydzien i zakonczylam laktacje naturalnie bez problemow i tabletek.
Teraz jak wspomniałaś o tej alergii to dopiero sobie przypomniałam, że już kiedyś o tym pisałaś. Fajny sposób na "łagodne" zakończenie karmienia piersią. Mam nadzieję, że pójdzie Ci po Twojej myśli.

Uciekam jeszcze chwilę pooglądać TV i spać.
Dobrej nocy mamusie!
__________________
Dziecko to uwidoczniona miłość.
- Novalis -

Miss Triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 00:05   #2646
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Udało mi się po 2h uspać małą na podusi, na kolanach i pospała całe 15 min mój błąd, bo chciałam ją odłożyć do łóżeczka i wtedy się obudziła. Na szczęście dobry humorek miała i ładnie się bawiła a po kąpieli i jedzeniu padła jak mucha

Cytat:
Napisane przez Ania_Frania1 Pokaż wiadomość
Hej,
U nas czas pędzi jak szalony. Ciągle coś jest do zrobienia. Dziś byłyśmy u pediatry z wynikami. Przy okazji pokazaliśmy buzię, bo są nadal suche placki. Natluszczanie niewiele poprawiło sytuację. Niestety muszę przejść na dietę bezmleczna na 4 tyg i obserwować. Przy okazji zwazylismy Klopsika - 6820g. Spanie w dzien trochę sie poprawiło, za to wieczorem jest histeria :banghead:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ładnie rośnie niuńka
Współczuję diety, dasz radę

Dobrej nocki
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 06:23   #2647
magda_zp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 131
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Witam porannie, jak zwykle pobudka o 6, a teraz Ignaś układa się do drzemki (między karmieniami śpi po ok. 30 minut, dłużej tylko na spacerze), w nocy budzi się na jedzenie tylko raz, najczęściej ok 3-4, ostatnio zaczął się budzic o 2 na zabawę mama wkłada smoczek, a ja wypluwam i się denerwuję. Nie mam co narzekac, przez pierwsze 2 miesiące budził się w nocy co 2h na jedzenie, przy czym jadł ok. 1h, więc dla mnie 1 h na sen...

P.S. nie wiem czy o tym było, photobox - jeżeli ktoś nie wykorzystał zniżki - 30% na pierwsze zamówienie, dostaje później - 70%.
magda_zp jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 07:17   #2648
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

halo

co się dzieje?? czemu DOmi, Ryba, Dizi, Anoula są zablokowane??
widzę, że nie tylko one są zablokowane...
---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Hanula poszła spać.dzisiaj pięknie słońce świeci, ale wieje wiatr..
dzisiaj moja pora na bieganie :P
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia

Edytowane przez niunia32
Czas edycji: 2014-03-20 o 07:18
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 07:40   #2649
magda_zp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 131
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
halo

co się dzieje?? czemu DOmi, Ryba, Dizi, Anoula są zablokowane??
widzę, że nie tylko one są zablokowane...
---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Hanula poszła spać.dzisiaj pięknie słońce świeci, ale wieje wiatr..
dzisiaj moja pora na bieganie :P
No właśnie, co się dzieje? Tak samo nie rozumiem tej akcji z facebookiem, ale domyślam się, że między tym musi byc jakiś związek.

A co do biegania - też chciałam zacząc ale niestety nie jestem w stanie zorganizowac sobie opieki nad Małym, a mąż wraca bardzo późno, więc zaczęłam Skalpel i Turbo spalanie, zobaczymy jaki będzie efekt - przespałam niestety 1,5 miesiąca, ale lepiej zacząc późno niż wcale
magda_zp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 07:45   #2650
Miss Triss
Zadomowienie
 
Avatar Miss Triss
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 050
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Dzień dobry!

Dzień tak pięknie się zaczął, bo słoneczko świeci i dziecko moje uśmiechnięte od rana a tu tyle dziewczyn zablokowanych. Co się dzieje?
Jak tak dalej pójdzie to ten wątek umrze ...
Przykre to jest ...
__________________
Dziecko to uwidoczniona miłość.
- Novalis -

Miss Triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 08:00   #2651
Ania_Frania1
Rozeznanie
 
Avatar Ania_Frania1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 788
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Część my na nogach od 8.00. U nas niefajna pogoda - ponuro i wieje wiatr. A miałam dziś nadzieję na długi spacer

Co sie dzieje? Szkoda żeby wątek umarł
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ania_Frania1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 08:14   #2652
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

hej
Moje dziecko od rana sobie krzyczy, a co tam

niunia jestem pełna podziwu, ja to biegać nie lubię

magda_zp będą efekty. Ćwiczę skalpel od jakiegoś miesiąca..może troszkę dłużej, i uwierz mi że brzuszek robi się coraz ładniejszy

ania_frania
mam nadzieję że pogoda zmieni się na lepsze U nas dziś zapowiada się całkiem ładnie

A co do zablokowanych dziewczyn, spokojnie są zablokowane tylko tymczasowo Minie blokada wrócą na pewno Wątek na pewno nie umrze Pozdrawiam szyderców
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 08:15   #2653
Ania_Frania1
Rozeznanie
 
Avatar Ania_Frania1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 788
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Miss- będzie ciężko bez serka i jogurtu. Maslo moge ale tylko to z 82% tłuszczu. Jakoś trzeba to przeżyc.

Moje dziecko gada z zabawkami od rana, czasem pokrzykujac na nie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ania_Frania1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 09:02   #2654
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
halo

co się dzieje?? czemu DOmi, Ryba, Dizi, Anoula są zablokowane??
widzę, że nie tylko one są zablokowane...
---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

:P
Helou,
no ale ""niespodzianka"" z rana
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 09:23   #2655
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
anulka, zdrowia dla Hanulki

magda, witaj Ignasia na wątku jeszcze nie mamy. Fajne imię jak to nie masz nic do pisania? My tu o wszystkim i o niczym

kyte, miss
, współczuję z powodu niebutelkowych dziewczyn. U mnie na początku też tak było. W końcu po kilkach próbach się nauczyła i teraz już nie ma problemu. Często nie daję z butli, ale czasami się przydaje.


Teraz uwaga pytanie z tematu glutenowego Wyczytałam w moich mądrych materiałach że przy kp ekspozycja na gluten to pół łyżeczki kaszki manny dziennie. Kupiłam kaszkę manną bez cukru z bobovity. To ile tego zrobić na ile ml wody żeby wyszło pół łyżeczki?
kyte, Ty już zaczęłaś ekspozycję na gluten czy w końcu jeszcze czekasz?
na 30 ml wody jedna łyżka stołowa tej kaszki z bobovity, i dziecko powinno jej zjeść 6 łyżeczek
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 12:34   #2656
anulka2205
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka2205
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 308
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Miss przeganiam ten kryzys

Magda Zp

Dzięki dziewczyny u nas juz trochę lepiej, ANi przestało furczeć, a Mała chyba tez się powoli wygrzebuje, już nie ma gorączki, zaczyna głosik odzyskiwać i mniej furczy po lekach jakie dostała, mam w garści tez receptę na antybiotyk, ale wygląda że się wymigamy
A któraś z Was pytała- po lekach gorączka bardzo ładnie na szczęście spadała

Mao z tej łyzki na 30 ml to dużo zostaje jak podasz 6 łyżeczek, czy to te 6 łyżeczek tak ok wychodzi własnie?
__________________
Skarbek


Wielkie kciuki dla Ani
anulka2205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 12:54   #2657
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez anulka2205 Pokaż wiadomość
Miss przeganiam ten kryzys

Magda Zp

Dzięki dziewczyny u nas juz trochę lepiej, ANi przestało furczeć, a Mała chyba tez się powoli wygrzebuje, już nie ma gorączki, zaczyna głosik odzyskiwać i mniej furczy po lekach jakie dostała, mam w garści tez receptę na antybiotyk, ale wygląda że się wymigamy
A któraś z Was pytała- po lekach gorączka bardzo ładnie na szczęście spadała

Mao z tej łyzki na 30 ml to dużo zostaje jak podasz 6 łyżeczek, czy to te 6 łyżeczek tak ok wychodzi własnie?
wiesz co u nas zostaje może jeszcze z jakieś dwie łyżeczki
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 12:58   #2658
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez maomami Pokaż wiadomość
wiesz co u nas zostaje może jeszcze z jakieś dwie łyżeczki
Czyli kaszka z samą wodą, tak?już nie dodawać mleka?Dobrze zrozumiałam?
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 13:15   #2659
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Czyli kaszka z samą wodą, tak?już nie dodawać mleka?Dobrze zrozumiałam?
Tak, kupujesz kaszke manną z bobovity - teoretycznie na opakowaniu napisane że od 6 msc, wsypujesz łyżkę stołową tej kaszki do 30 ml wody i gotowe Tylko tak jak mówię tego dziecko powinno zjeść 6 łyżeczek
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 13:35   #2660
sorento
Rozeznanie
 
Avatar sorento
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 665
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Hej, wczoraj już nie zdążyłam nadrobić, ale miałam dzień dziecka normalnie maluch obudził się przed 7 (od 21.30), zjadł i pospał jeszcze do 9-jak się obudził gotowy do zabawy to przejęła go moja mama i ja odpłynęłam i się przed 11 ocknęłam Później miły spacer, a wieczorem wpadł kolega
Mało nadrabiania coś Mam nadzieję, że zablokowane mamy wrócą

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Maly rozgadal sie na dobre.Leze do niego odwrocona a ten mnie lapka uderza i nawoluje

Ale się wkopałaś z tą szafą, masz roboty na 2 tygodnie, jak nie więcej Ja Cię już obciążać nie będę i swoją sama posprzątam

karinaa23 za wagę

niunia32 za bieganie. Ale rób choć krótką rozgrzewkę, żebyś sobie jakiegoś mięśnia nie naciągnęła

kyte żeby skok szybko minął

anulka2205 zdrówka dla Hanulki

magda_zp
Oj, ale się wymęczyłaś

maomami dobrze, że Zuzi lepiej i że ma dobry humor i apetyt, oby szybko się poprawiło

Cytat:
Napisane przez gabrysiaczek19 Pokaż wiadomość
Właśnie daje i z tym nie ma problemu ale czasem po butelce ma fochy przy cycusiu.
Dokładnie, u nas to samo, jak mu słabo leci to jest foch Ale butelka się przydaje bardzo!

Ale dziś ładna pogoda, maluch dosypia na balkonie, pójdziemy na spacer, jak tż wróci

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Zapomniałam,
Miss Triss oby mleczko szybko wróciło!!!
__________________
My

nasz synek
sorento jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 13:54   #2661
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez maomami Pokaż wiadomość
Tak, kupujesz kaszke manną z bobovity - teoretycznie na opakowaniu napisane że od 6 msc, wsypujesz łyżkę stołową tej kaszki do 30 ml wody i gotowe Tylko tak jak mówię tego dziecko powinno zjeść 6 łyżeczek
dziękuję
Cytat:
Napisane przez sorento Pokaż wiadomość
Hej, wczoraj już nie zdążyłam nadrobić, ale miałam dzień dziecka normalnie maluch obudził się przed 7 (od 21.30), zjadł i pospał jeszcze do 9-jak się obudził gotowy do zabawy to przejęła go moja mama i ja odpłynęłam i się przed 11 ocknęłam Później miły spacer, a wieczorem wpadł kolega
Mało nadrabiania coś Mam nadzieję, że zablokowane mamy wrócą



Ale się wkopałaś z tą szafą, masz roboty na 2 tygodnie, jak nie więcej Ja Cię już obciążać nie będę i swoją sama posprzątam

karinaa23 za wagę

niunia32 za bieganie. Ale rób choć krótką rozgrzewkę, żebyś sobie jakiegoś mięśnia nie naciągnęła

kyte żeby skok szybko minął

anulka2205 zdrówka dla Hanulki

magda_zp
Oj, ale się wymęczyłaś

maomami dobrze, że Zuzi lepiej i że ma dobry humor i apetyt, oby szybko się poprawiło


Dokładnie, u nas to samo, jak mu słabo leci to jest foch Ale butelka się przydaje bardzo!

Ale dziś ładna pogoda, maluch dosypia na balkonie, pójdziemy na spacer, jak tż wróci

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Zapomniałam,
Miss Triss oby mleczko szybko wróciło!!!
Ale miałaś fajny dzień My też się szykujemy na drugi spacerek, akurat po obiedzie więc dobrze mi to zrobi.Fajnie teraz dwa razy będzie można wychodzić

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Paradoks_69
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 14:20   #2662
iga9
Raczkowanie
 
Avatar iga9
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 152
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Miss Triss Pokaż wiadomość

A co do kryzysu to zawsze Małej wystarczyła jedna pierś na jedno karmienie. Od niedawna jedna pierś było mało i jeszcze poprawiała drugą. Teraz wycycka jedną i drugą i nadal mało. A poza tym nie cycka 10-15 minut jak wcześniej tylko 2-3minuty i już się pręży, odwraca główkę, wyciąga sutka jak gumę i tak non stop, a przy tym marudzi i płacze a po chwili jest histeria z wielkim rykiem. Więc doszłam do wniosku, że to kryzys. Mała pewnie potrzebuje więcej zjeść i nie wystarcza jej to co miała do tej pory.
U nas podobni było jak dawałam 1 pierś. Teraz po 1 płacze jak ją robię do odbicia, ale po drugiej już zadowolona i 3-4h wytrzymuje, więc chyba się najada. Ale faktycznie wcześniej dawałam co 2-2,5h.

Teraz jestem bardzo zadowolona z tej 1 butli mm w ciągu dnia. Jak już mi dzieciaki wyzdrowieją to będę mogła gdzieś pojechać chociaż, bo trochę urzędowych spaw mi się nazbierało.

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
halo

co się dzieje?? czemu DOmi, Ryba, Dizi, Anoula są zablokowane??
widzę, że nie tylko one są zablokowane...
---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Hanula poszła spać.dzisiaj pięknie słońce świeci, ale wieje wiatr..
dzisiaj moja pora na bieganie :P
Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
hej

A co do zablokowanych dziewczyn, spokojnie są zablokowane tylko tymczasowo Minie blokada wrócą na pewno Wątek na pewno nie umrze Pozdrawiam szyderców
Ale o co chodzi - czemu poblokowane?! Matko powiem wam, że burzliwy ten watek.
Czekam na jakąś relację po powrocie.

Cytat:
Napisane przez sorento Pokaż wiadomość
Hej, wczoraj już nie zdążyłam nadrobić, ale miałam dzień dziecka normalnie maluch obudził się przed 7 (od 21.30), zjadł i pospał jeszcze do 9-jak się obudził gotowy do zabawy to przejęła go moja mama i ja odpłynęłam i się przed 11 ocknęłam Później miły spacer, a wieczorem wpadł kolega
Mało nadrabiania coś Mam nadzieję, że zablokowane mamy wrócą
Pozytywnie zazdroszę - dużo bym dała za taki poranek.

Ja nocny marek zaczęłam się teraz kłać przed 23, zdarza mi się ok 22 paść. Młody zasypia u nas przed 20 a Pola między 20-20.30 (ma 1 pobudkę w nocy na jedzenie). Ale niestety ok. 6-6.30 to już muszę wstać, bo albo jedno dziecię, albo oba już na nogach. Kiedyś Kuba mi spał do 8-9, ale od ponad roku mogę sobie pomarzyć o takim spaniu. Wysypiam się jedynie jak raz na jakiś czas Kuba idzie na noc do dziadków.
Ale w sumie nie narzeka, bo jak do pracy wrócę to i tak będę musiała o 6 wstać jak nic, więc przynajmniej nie odwyknę

My po lekarzu - dzieciaki osłuchowo czyste i gardła też. Trzeba czekać aż katar i gorączka u starszaka miną. Kazał się nie martwić do soboty.
iga9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 14:25   #2663
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Dzis pierwszy raz zjadlysmy


Potem spacerek- normalnie pelna wiosna- aaaale wszystko już kwitnie

A teraz mala jeszcze podsypia w wozku- zyc nie umierać

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

A w ogole to jak pisze posta teraz to się zastanawiam czy już jestem zablokowana czy jeszcze nie
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 14:44   #2664
sorento
Rozeznanie
 
Avatar sorento
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 665
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
Ja nocny marek zaczęłam się teraz kłać przed 23, zdarza mi się ok 22 paść. Młody zasypia u nas przed 20 a Pola między 20-20.30 (ma 1 pobudkę w nocy na jedzenie). Ale niestety ok. 6-6.30 to już muszę wstać, bo albo jedno dziecię, albo oba już na nogach. Kiedyś Kuba mi spał do 8-9, ale od ponad roku mogę sobie pomarzyć o takim spaniu. Wysypiam się jedynie jak raz na jakiś czas Kuba idzie na noc do dziadków.
Ale w sumie nie narzeka, bo jak do pracy wrócę to i tak będę musiała o 6 wstać jak nic, więc przynajmniej nie odwyknę

My po lekarzu - dzieciaki osłuchowo czyste i gardła też. Trzeba czekać aż katar i gorączka u starszaka miną. Kazał się nie martwić do soboty.
za całkowity powrót do zdrowia obu bąblów
My też z tż nocne marki, a tu synek wszystko poprzestawiał i 23 najlepsza pora do spania, jak przeciągniemy to potem zombie dwa chodzą
Jedyny plus pobudki o 6 to tż przed 7 do pracy wychodzi i już w tym momencie wraca

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Dzis pierwszy raz zjadlysmy


[/COLOR]A w ogole to jak pisze posta teraz to się zastanawiam czy już jestem zablokowana czy jeszcze nie
A zbroiłaś coś?
za brokuła
__________________
My

nasz synek
sorento jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 14:49   #2665
89Beatka
Wtajemniczenie
 
Avatar 89Beatka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 505
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

aaaaaaaale się zdziwiłam tym zawiedzeniem dziewczyn cpo za zła wiadomość
Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Dzis pierwszy raz zjadlysmy


Potem spacerek- normalnie pelna wiosna- aaaale wszystko już kwitnie

A teraz mala jeszcze podsypia w wozku- zyc nie umierać

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

A w ogole to jak pisze posta teraz to się zastanawiam czy już jestem zablokowana czy jeszcze nie
za brokuła, smakował? i pytałaś lekazra o ta sałate i rzeżuchę?
__________________
Liwia 3.10.2013
89Beatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 15:02   #2666
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez sorento Pokaż wiadomość



A zbroiłaś coś?
za brokuła
To nie ja to oceniam


Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość
aaaaaaaale się zdziwiłam tym zawiedzeniem dziewczyn cpo za zła wiadomość

za brokuła, smakował? i pytałaś lekazra o ta sałate i rzeżuchę?

No mi smakowal , zawsze więcej robie danego warzywka i podjadam
Helence chyba tez

A lekarza/polozna mam 1 kwietnia, to wtedy zapytam, mam nadzieje ze odpowiedz będzie powazna a nie PrimaApirillisowa
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 15:04   #2667
kOmorowska
Rozeznanie
 
Avatar kOmorowska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 529
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Dzień dobry
Oooo co się dzieje, że dziewczyny zablokowane?

Wróciłyśmy niedawno od okulisty i wszystko jest w porządku następna wizyta kontrolna dopiero jak Natala skończy rok.
A we wtorek szczepienie ciekawa jestem ile moja dziewczyna waży
Witam magda_zp
__________________

24.12.2013 - Natalia

kOmorowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 18:54   #2668
Miss Triss
Zadomowienie
 
Avatar Miss Triss
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 050
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Hejo!
U nas wreszcie fajny, ciepły, słoneczny dzień więc wyszliśmy na spacerek (pierwszy raz od soboty, bo tak to cały czas padało). A później robiłam porządek w zosinkowych ciuszkach, te mniejsze odłożyłam do kartonu i wyciągnęłam większe na 62 i 68 cm.

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
hej
Moje dziecko od rana sobie krzyczy, a co tam

A co do zablokowanych dziewczyn, spokojnie są zablokowane tylko tymczasowo Minie blokada wrócą na pewno Wątek na pewno nie umrze Pozdrawiam szyderców
Cóż za spokój w Twoim poście, gdy Mała tak krzyczy.
Mam nadzieję, że te blokady szybko miną i wszystkie dziewczyny wrócą i to ze zdwojoną siłą! Tylko ciekawi mnie dlaczego są zablokowane ...
Cytat:
Napisane przez Ania_Frania1 Pokaż wiadomość
Miss- będzie ciężko bez serka i jogurtu. Maslo moge ale tylko to z 82% tłuszczu. Jakoś trzeba to przeżyc. .
Wierzę, że będzie ciężko, ale czegoż to się nie robi dla dziecka. Wytrzymasz na pewno, będę trzymać kciuki!
Cytat:
Napisane przez anulka2205 Pokaż wiadomość
Miss przeganiam ten kryzys

Dzięki dziewczyny u nas juz trochę lepiej, ANi przestało furczeć, a Mała chyba tez się powoli wygrzebuje, już nie ma gorączki, zaczyna głosik odzyskiwać i mniej furczy po lekach jakie dostała, mam w garści tez receptę na antybiotyk, ale wygląda że się wymigamy
A któraś z Was pytała- po lekach gorączka bardzo ładnie na szczęście spadała
Dziękuję! Mam nadzieję, że się z nim uporam i moja laktacja się unormuje.
Cieszę się, ze juz dziewczynkom się poprawia. Dobrze, że obyło się bez antybiotyku. Jeszcze troszkę i już całkowicie wrócą do zdrowia. Przesyłam buziaki!
Cytat:
Napisane przez sorento Pokaż wiadomość
Hej, wczoraj już nie zdążyłam nadrobić, ale miałam dzień dziecka normalnie maluch obudził się przed 7 (od 21.30), zjadł i pospał jeszcze do 9-jak się obudził gotowy do zabawy to przejęła go moja mama i ja odpłynęłam i się przed 11 ocknęłam Później miły spacer, a wieczorem wpadł kolega

Miss Triss oby mleczko szybko wróciło!!!
Dziękuję za kciukasy!
Zazdroszczę takiedo "dnia dziecka"! Mi też by sie taki przydał, choćby tak raz na miesiąc.
Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
Teraz jestem bardzo zadowolona z tej 1 butli mm w ciągu dnia. Jak już mi dzieciaki wyzdrowieją to będę mogła gdzieś pojechać chociaż, bo trochę urzędowych spaw mi się nazbierało.

My po lekarzu - dzieciaki osłuchowo czyste i gardła też. Trzeba czekać aż katar i gorączka u starszaka miną. Kazał się nie martwić do soboty.
Już niedługo dzieciaczki wyzdrowieją, dobrze, że osłuchowo wszystko jest w porządku. Katar i gorączka szybko przejdą. Zdrówka życzę!
Faktycznie z tą 1 butelką mm na dobę to nieźle, bo przynajmniej możesz gdzieś wyjść, ja niestety mogę sobie pomarzyć tylko o wyjściu, jedynie na szybkie zakupy czasem wybędę.
Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Dzis pierwszy raz zjadlysmy


Potem spacerek- normalnie pelna wiosna- aaaale wszystko już kwitnie
za brokuła, mam nadzieję, że smakował!
U nas też wiosna wszędzie! Uwielbiam jak tak wszystko rozkwita po zimie!
Cytat:
Napisane przez kOmorowska Pokaż wiadomość
Wróciłyśmy niedawno od okulisty i wszystko jest w porządku następna wizyta kontrolna dopiero jak Natala skończy rok.
A we wtorek szczepienie ciekawa jestem ile moja dziewczyna waży
za super wizytę u okulisty.

Zaraz kąpanie Małej i spanie. A my z tatusiem będziemy oglądać film i pić Karmi.
__________________
Dziecko to uwidoczniona miłość.
- Novalis -

Miss Triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 20:13   #2669
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Ja sie tylko witam i nadrabiac będę później
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 22:54   #2670
89Beatka
Wtajemniczenie
 
Avatar 89Beatka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 505
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez kOmorowska Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Oooo co się dzieje, że dziewczyny zablokowane?

Wróciłyśmy niedawno od okulisty i wszystko jest w porządku następna wizyta kontrolna dopiero jak Natala skończy rok.
A we wtorek szczepienie ciekawa jestem ile moja dziewczyna waży
Witam magda_zp
za okulistę
__________________
Liwia 3.10.2013
89Beatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-29 14:36:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:17.