Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzeszy V-VI - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki ma być tytuł kolejnej części naszego wątku?
Mama czeka na mój kroczek, a ja właśnie kończę roczek 10 23,81%
Pierwsze kroki, pyszny soczek, a ja właśnie kończę roczek 1 2,38%
Wczoraj raczki, dzisiaj kroczki, obchodzimy nasze Roczki 10 23,81%
Dziś ogłoszę co już wiecie, mamy najlepszych Roczniaków na świecie 3 7,14%
Po przygodach z kuratorem, mamy Roczki pod dozorem 13 30,95%
.Mamy szalone, dzieci ubrudzone, Roczek już nam mija, a kurator nas dobija 2 4,76%
W domu brudno, zrobić kroczka jest mi trudno, mama tym się nie przejmuje i już "Roczek" mi szykuje 3 7,14%
nie zmieścił się tutaj, więc albo odpada albo modyfikacja 0 0%
Głosujący: 42. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-20, 12:54   #2791
esskapada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 1 100
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
A i mam 2 prośby....

1.Pomysły na śniadanie dla małego bez nabiału i jajek
2. Wszelkie wartościowe artykuły, książki na temat kp... chciałabym żeby teraz się udało, a z taka wiedzą będzie mi łatwiej

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
1. *chlebek w kosteczke posmarowany jakims dzemem albo owocem ze sloika albo jak sama robisz sloiczki no to twoje owoce.
*PAROWKI zartuuuje
*moze jakies chude miesko do tego jak kupisz dobre albo samemu upiec
*moze z chlebek z pastami jak dziewczyny robio avokado czy moze swoj pasztet?

chetnie cos tez odgapie

2.
__________________
Natalie 19.06.2013

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68473.png
esskapada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 13:01   #2792
megusia87
Zadomowienie
 
Avatar megusia87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Jno
Wiadomości: 1 327
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
A i mam 2 prośby....

1.Pomysły na śniadanie dla małego bez nabiału i jajek
2. Wszelkie wartościowe artykuły, książki na temat kp... chciałabym żeby teraz się udało, a z taka wiedzą będzie mi łatwiej

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Polub sobie na fb Kwartalnik Laktacyjny - fajne posty dodają i opublikowali pierwszy numer, polecam


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
__________________
...i 10 czerwca nasze życie nabrało sensu...
Bartuś
megusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 13:08   #2793
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
A i mam 2 prośby....

1.Pomysły na śniadanie dla małego bez nabiału i jajek
2. Wszelkie wartościowe artykuły, książki na temat kp... chciałabym żeby teraz się udało, a z taka wiedzą będzie mi łatwiej

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dodałam Cię do grupy kp na fb, kwartalnik laktacyjny też polecam (dwie moje znajome są redaktorkami ) co do książek to nie mam pomysłu, ja nie korzystałam
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 13:48   #2794
megusia87
Zadomowienie
 
Avatar megusia87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Jno
Wiadomości: 1 327
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
dodałam Cię do grupy kp na fb, kwartalnik laktacyjny też polecam (dwie moje znajome są redaktorkami ) co do książek to nie mam pomysłu, ja nie korzystałam

Justi a mogę tez prosić o dodanie?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
__________________
...i 10 czerwca nasze życie nabrało sensu...
Bartuś
megusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 14:03   #2795
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez megusia87 Pokaż wiadomość
Justi a mogę tez prosić o dodanie?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
gotowe
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 14:29   #2796
megusia87
Zadomowienie
 
Avatar megusia87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Jno
Wiadomości: 1 327
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
gotowe

dziękuję


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
__________________
...i 10 czerwca nasze życie nabrało sensu...
Bartuś
megusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 16:10   #2797
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
dodałam Cię do grupy kp na fb, kwartalnik laktacyjny też polecam (dwie moje znajome są redaktorkami ) co do książek to nie mam pomysłu, ja nie korzystałam
Justi dodalas? Chyba nie bo nic mi nie przyszło na fb

Dzięki za odpowiedzi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 16:10   #2798
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
A i mam 2 prośby....

1.Pomysły na śniadanie dla małego bez nabiału i jajek
2. Wszelkie wartościowe artykuły, książki na temat kp... chciałabym żeby teraz się udało, a z taka wiedzą będzie mi łatwiej

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
1. U nas na sniadanie czesto sa kasze: jaglana, gryczana, pl.owsiane - gotowane razem z owocami i po ugotowaniu formuje kulki i Sofia wcina az jej sie uszy trzesa. Ja jem chetnie tez, zamiast musli.

2. Podaj mi majla na pw to przesle Ci fajna ksiazke w pdf. Mam ja chyba od Justi i rowniez polecam kwartalnik laktacyjny, chyba nawet bardziej od grupy kp. Choc grupa jest o tyle fajna,ze jak masz naglacy problem to w kazdej chwili mozesz napisac i ktos doradzi
Polecalabym tez miec w pogotowiu telefon do Magdy Karpieni, liderki la leche Ligue jakby inne drogi wsparcia zawiodly.
Trzymam kciuki by tym razem bylo latwiej


My juz w PL od trzech dni. Goscimy sie po rodzinie. Sofi zadowolona, ze wszystkimi chetnie brata. Tylko dzis miala kryzys jak poszlysmy do fryzjera z kuzynka. Nie chciala byc u niej na rekach wiec mialam scinane wlosy z Sofia na kolanach

Kinga chyba juz jutro leci??

Sent from my XT1032 using Tapatalk
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 17:13   #2799
megusia87
Zadomowienie
 
Avatar megusia87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Jno
Wiadomości: 1 327
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
1. U nas na sniadanie czesto sa kasze: jaglana, gryczana, pl.owsiane - gotowane razem z owocami i po ugotowaniu formuje kulki i Sofia wcina az jej sie uszy trzesa. Ja jem chetnie tez, zamiast musli.

2. Podaj mi majla na pw to przesle Ci fajna ksiazke w pdf. Mam ja chyba od Justi i rowniez polecam kwartalnik laktacyjny, chyba nawet bardziej od grupy kp. Choc grupa jest o tyle fajna,ze jak masz naglacy problem to w kazdej chwili mozesz napisac i ktos doradzi
Polecalabym tez miec w pogotowiu telefon do Magdy Karpieni, liderki la leche Ligue jakby inne drogi wsparcia zawiodly.
Trzymam kciuki by tym razem bylo latwiej


My juz w PL od trzech dni. Goscimy sie po rodzinie. Sofi zadowolona, ze wszystkimi chetnie brata. Tylko dzis miala kryzys jak poszlysmy do fryzjera z kuzynka. Nie chciala byc u niej na rekach wiec mialam scinane wlosy z Sofia na kolanach

Kinga chyba juz jutro leci??

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Fajnie ze dobrze sie mała czuje w PL

Ash a z jakimi owocami gotujesz te kasze? Razem wszystko zeby była taka papka?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
__________________
...i 10 czerwca nasze życie nabrało sensu...
Bartuś
megusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 18:54   #2800
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Justi dodalas? Chyba nie bo nic mi nie przyszło na fb

Dzięki za odpowiedzi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
może musimy poczekać na akceptację admina

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
2. Podaj mi majla na pw to przesle Ci fajna ksiazke w pdf. Mam ja chyba od Justi i rowniez polecam kwartalnik laktacyjny, chyba nawet bardziej od grupy kp. Choc grupa jest o tyle fajna,ze jak masz naglacy problem to w kazdej chwili mozesz napisac i ktos doradzi
Polecalabym tez miec w pogotowiu telefon do Magdy Karpieni, liderki la leche Ligue jakby inne drogi wsparcia zawiodly.
Trzymam kciuki by tym razem bylo latwiej


My juz w PL od trzech dni. Goscimy sie po rodzinie. Sofi zadowolona, ze wszystkimi chetnie brata. Tylko dzis miala kryzys jak poszlysmy do fryzjera z kuzynka. Nie chciala byc u niej na rekach wiec mialam scinane wlosy z Sofia na kolanach
ode mnie? nic nie wiem, mam trochę pdf-ów ale nic nie czytałam bo oczy bolą

ale masz rację, w grupie czasem niefajnie się dzieje

cieszę się że tak super Sofcia się zaaklimatyzowała nie mogę się doczekać aż ją poznam w Krakowie
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 19:23   #2801
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Nie wiem co jest mojemu dziecku ... po kąpieli nie chciała cyca i płakała, przysysała się, jakby złapać nie mogła, może zęby wychodzą i boli? Poszłam robić jej mm, mąż przyszedł za mną i dał jej kawałek buły. W efekcie dziecko zjadło trochę bułki, popiło wodą a na cyca się wypięło Ważne, żeby coś jadła.
Lekarka mi dała tyle leków, że jak dostanie połowę na dobę to będzie dobrze, bo wszystko rozpuszczalne w wodzie. Jedno 50ml, drugie 200ml, trzecie 200ml osr200. No i osr nie tknie
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 19:30   #2802
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez megusia87 Pokaż wiadomość
Fajnie ze dobrze sie mała czuje w PL

Ash a z jakimi owocami gotujesz te kasze? Razem wszystko zeby była taka papka?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Jablka, gruszki, daktyle. Po ugotowaniu mieszam na papke i z tej papki formuje kulki takie, zeby do raczki latwo byloby chwycic.




Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
może musimy poczekać na akceptację admina


ode mnie? nic nie wiem, mam trochę pdf-ów ale nic nie czytałam bo oczy bolą

ale masz rację, w grupie czasem niefajnie się dzieje

cieszę się że tak super Sofcia się zaaklimatyzowała nie mogę się doczekać aż ją poznam w Krakowie
my tez nie mozemy sie doczekac!
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 19:53   #2803
megusia87
Zadomowienie
 
Avatar megusia87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Jno
Wiadomości: 1 327
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Nie wiem co jest mojemu dziecku ... po kąpieli nie chciała cyca i płakała, przysysała się, jakby złapać nie mogła, może zęby wychodzą i boli? Poszłam robić jej mm, mąż przyszedł za mną i dał jej kawałek buły. W efekcie dziecko zjadło trochę bułki, popiło wodą a na cyca się wypięło Ważne, żeby coś jadła.
Lekarka mi dała tyle leków, że jak dostanie połowę na dobę to będzie dobrze, bo wszystko rozpuszczalne w wodzie. Jedno 50ml, drugie 200ml, trzecie 200ml osr200. No i osr nie tknie

A lekarz co stwierdził? Alergie? Czy jakies choróbsko?


Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Jablka, gruszki, daktyle. Po ugotowaniu mieszam na papke i z tej papki formuje kulki takie, zeby do raczki latwo byloby chwycic.






my tez nie mozemy sie doczekac!

Dzięki inspiracja jest


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Bartowi nadal okropnie ropieje oko
Dzis popołudniu sie zaczęło. Najpierw wyszło trochę krwi a pózniej jak zaczęła ropa lecieć to do teraz cały czas sie zbiera

Obawiam sie że jeden raz nie wystarczy


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
__________________
...i 10 czerwca nasze życie nabrało sensu...
Bartuś
megusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 20:42   #2804
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

heloł





Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
My juz w PL od trzech dni. Goscimy sie po rodzinie. Sofi zadowolona, ze wszystkimi chetnie brata. Tylko dzis miala kryzys jak poszlysmy do fryzjera z kuzynka. Nie chciala byc u niej na rekach wiec mialam scinane wlosy z Sofia na kolanach

Kinga chyba juz jutro leci??

Sent from my XT1032 using Tapatalk
Frzyjer byl ocenimy efekty mam nadzieję
A co do kasz ja podaje jeszcze kuskus jakis taki co nie trzeba gotowac tylko się zalewa i czeka.

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość

za mna okropna noc. wczoraj wieczorem baaardzo rozbolała mnie glowa do tego mdlosci - myslalam, ze to mój koniec i klnąc pod nosem zegnalam się ze swiatem na pocieszenie wsunelam krokieta i to był blad. caaaala noc obsciskiwalam muszle. co godzine wstawałam, a bol glowy był jeszcze gorszy. w myślach dzwoniłam na pogotowie i prosiłam o tomografie, bo na pewno peka mi teniak matko jaki straszny bol, taki pulsujący, upierdliwy. glowa wyciagala mnie z lozka i zapraszala do toalety...a przerwach robiłam sobie gorzka herbate, pilam i znow miałam co zwracać dobrze, ze Nela wyrozumiala i na mleczko obudzila się dopiero nad ranem, kiedy trochę udało mi się opanować te beznadziejna sytuacje. jak na zlosc w domu zabrakło apapu, paracetamolu...ibuprom kusil, ale zrezygnowałam. w sumie już myslalam o wypiciu neli syropu paracetamolowego, ale nie bylam pewna ile ml powinien wypic dorosły kon a rano kolejna masakra - jutro wizyta u endo, wiec trzeba zrobić badania NA CZCZO...(idealnie!). zwloklam się z lozka, ubrałam siebie i Nelke, dalam jej na szybko kaszke i co? ulewa...no to idziemy spac (a juz w kombinezonie siedziala w wozku). po godzinie drzemki udało nam się wybrać, ok. 5km w jedna strone. i znow wsciekalam się na siebie DLACZEGO JA NIE JEZDZE SAMOCHODEM, SKORO MAM PRAWKO? auto pod domem...wrrr. wyprawa zajela nam 3 godziny wrocilam do domu i marze żeby ten dzień już się skonczyl
amen.
O ludzie, wsadzam te Twoje opowieści w moje realia, głowa w kiblu, wrzeszcząca-nerwowa Nina ciągnie mnie za włosy które gdzieś tam się wiją wokoło klozetu i myślę sobie- opcja nie do przejścia

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
fajnie, ale z ta druga ciaza to dobrze się zastanow potwornie ciężko jest bez pomocy. ja na razie jeszcze nie chce wykorzystywać mojej mamy, bo wiem, ze będzie nam później bardzo potrzebna, ale codziennie po glowie krazy myśl, ze fajnie byłoby gdyby wpadla i zajela się chwile mala, a ja mogłabym pojsc spac a teraz kiedy pojawily się mdlosci i wejście do kuchni stało się problematyczne tez milo byłoby, gdyby babcia zajela się gotowaniem...bo mnie odrzuca każdy zapach. szkoda mi naszego tatusia, który wraca z pracy i nie czeka na niego obiad...przejal większość obowiazkow i mam wyrzuty Nela "stara się" jak może i nie utrudnia mi zycia, a i tak nie jest latwo

--
a teściowa zawsze chętnie Was odwiedza, może wpadnie, posprzata, ogarnie ? da przyszłej i obecnej mamie odpoczac

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość

Agnes- dziekuje ale z tym chudnieciem to zaszalalas :P na razie to ja mam wilczy apetyt i jem znowu jakbym w ciazy była a co do welonu to juz mi chyba nie pasuje
W sumie dobrze bo i tak bardziej podobają mi sie woalki i toczki

.
ja miałam welon a wychodziłam za maż 2.5 roku po cywilnym
Mialam opory ale welon to nie wianek, a ja prawie dziewica jestem patrzac na to co mlodzież wyprawia

oo już wiecej nie poczytam bo Führer sie cyca domaga
__________________
16.05.2013
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 20:47   #2805
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez megusia87 Pokaż wiadomość
A lekarz co stwierdził? Alergie? Czy jakies choróbsko?


Bartowi nadal okropnie ropieje oko
Dzis popołudniu sie zaczęło. Najpierw wyszło trochę krwi a pózniej jak zaczęła ropa lecieć to do teraz cały czas sie zbiera

Obawiam sie że jeden raz nie wystarczy
Lekarka nic nie powiedziała, tylko dała rozpiskę ile to leków, no i niestety wody muszę w nią wcisnąć. Oczywiście zdziwiła się, jak to można nie potrafić dziecku wcisnąć łyżeczką jedzenia czy wody lub soczku. Niestety nie powiedziała co jest małej, gdyby się nie poprawiało to przyjść. Możliwe, że dlatego, że od "proszę rozebrać dziecko" czyli na wejściu P ryczała.

Biedaczek. Może to chwilowe,coś poschodzi i będzie drożne?
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 21:17   #2806
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
1. U nas na sniadanie czesto sa kasze: jaglana, gryczana, pl.owsiane - gotowane razem z owocami i po ugotowaniu formuje kulki i Sofia wcina az jej sie uszy trzesa. Ja jem chetnie tez, zamiast musli.

2. Podaj mi majla na pw to przesle Ci fajna ksiazke w pdf. Mam ja chyba od Justi i rowniez polecam kwartalnik laktacyjny, chyba nawet bardziej od grupy kp. Choc grupa jest o tyle fajna,ze jak masz naglacy problem to w kazdej chwili mozesz napisac i ktos doradzi
Polecalabym tez miec w pogotowiu telefon do Magdy Karpieni, liderki la leche Ligue jakby inne drogi wsparcia zawiodly.
Trzymam kciuki by tym razem bylo latwiej


My juz w PL od trzech dni. Goscimy sie po rodzinie. Sofi zadowolona, ze wszystkimi chetnie brata. Tylko dzis miala kryzys jak poszlysmy do fryzjera z kuzynka. Nie chciala byc u niej na rekach wiec mialam scinane wlosy z Sofia na kolanach

Kinga chyba juz jutro leci??

Sent from my XT1032 using Tapatalk
Dzięki Asia, ale za pdf podziekuje, bo nie cierpię czytać na kompie. Książki tylko papierowe

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 22:31   #2807
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez megusia87 Pokaż wiadomość
A lekarz co stwierdził? Alergie? Czy jakies choróbsko?





Dzięki inspiracja jest


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Bartowi nadal okropnie ropieje oko
Dzis popołudniu sie zaczęło. Najpierw wyszło trochę krwi a pózniej jak zaczęła ropa lecieć to do teraz cały czas sie zbiera

Obawiam sie że jeden raz nie wystarczy


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Wystarczy, wystarczy. Oko się oczyszcza. Myślę, że nie będzie potrzeby kolejnego zabiegu.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 23:04   #2808
karota11
Zadomowienie
 
Avatar karota11
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 796
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez esskapada Pokaż wiadomość
Mialam wczoraj pisac ale padlam i czasu za bardzo nie mialam wiec tak:
Mamy skonczone 9 msc! (wczoraj ) takie mamy umiejetnosci:

*grudki nie sprawiaja nam problemu wcina wszystko
*mamy 4 zeby dwie jedynki dolne i dwie gorne dwojki i na razie cisza
*siedzi, siada, kuca, kleczy wstaje przy wszystkim, czasem sie pusci i leci na pupsko
*pcha pchacza nawet jak jest zablokowany i chce chodzic, chodzi boczkiem na okolo stolu nawet i po 5 razy jak sa piloty na srodku i siegnac nie moze
*gada mama, baba, tadzia (jak tz chce zeby powiedziala tata)
*raczkuje z predkoscia swiatla
*od 4 nocy preferuje spanie na brzuchu przez co wygladam jak zombie bo wali glowa o wszystko, bo przeciez trzeba przez sen raczkowac
*smarka ale tylko jak ma katar, jak kataru nie ma to nie chce pokazac jak sie robi fuu
*jak cos zle robi i widzi ze na nia patrze to udeza reka o cos bo ja tak robie :P
*jak obrzera karton i mowie ze zaraz ja zlapie to tak przebiera nogami jak by uciekac chciala a jak wyciaga w kuchni reklamowki z szuflady to jak widzi ze ide po nia to coraz szybciej je wyciaga i smiech
jak widzi cos do jedzenia to mlaska a w zasadzie to puszcza takie buzi
*papa nie robi, brawa czy kosi tez nie ale wszystko przed nami to chyba na tyle z nabytych umiejetnosci przez ostatni miesiac


Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
A i mam 2 prośby....

1.Pomysły na śniadanie dla małego bez nabiału i jajek
2. Wszelkie wartościowe artykuły, książki na temat kp... chciałabym żeby teraz się udało, a z taka wiedzą będzie mi łatwiej

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kanapki różnego rodzaju, kanapka z pastą z soczewicy, owsianka, różne placki, naleśniki bez mleka, bułeczki maślane, kawałki chałki na ciepło, na patelni na klarowanym maśle usmażone lub testuje nowe cuda z kaszy jaglanej
__________________
26.09.09 Są dwa serca-ich nieustanne bicie,zdaje się w dwóch jestestwach jedno tworzyć życie,łańcuch który nas wiąże,los nie skruszy zmianą,będą bić zawsze razem, albo bić przestaną
27.05.2013Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem-bez Ciebie synku świat dla mnie nie istnieje
karota11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 00:40   #2809
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Dzięki Asia, ale za pdf podziekuje, bo nie cierpię czytać na kompie. Książki tylko papierowe

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Rozumiem
Ta ksiazka to Warto karmic piersia
MAGDALENY NEHRING-GUGULSKA. Taka wiedza o kp w pigulce. Mi bardzo pomogla, duzo watpliwosci rozwiala.

Do tego mega naladowany faktami naukowymi o kp anglojezyczny blog kellymom.com - odkrylam go dzieki Kwartalnikowi Laktacyjnemu i jestem pod wrazeniem




Cytat:
Napisane przez karota11 Pokaż wiadomość



kanapki różnego rodzaju, kanapka z pastą z soczewicy, owsianka, różne placki, naleśniki bez mleka, bułeczki maślane, kawałki chałki na ciepło, na patelni na klarowanym maśle usmażone lub testuje nowe cuda z kaszy jaglanej
A propos Kaszy to z takiej papki kasz+owocow robie tez w piekarniku placuszki i mamy przekaske


Sent from my XT1032 using Tapatalk
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 01:14   #2810
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cześć
Wpadłam na chwilę pożegnać się, nie będzie nas przez jakiś czas.
Jesteśmy już w W-wie, za 3h pobudka (a ja spania nie mam ) i ruszamy.
Mam nadzieję, że wszystko będzie ok , bo jak zwykle mam 1000 różnych myśli :/
Żałuję tylko, że nie będzie nas na zlocie krakowskim , ale może uda się następnym razem.

Do usłyszenia

PS. Podróż do W-wy ok, W. jak zwykle większość przespał; a lada dzień pojawią się 2 nowe ząbki
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017

Edytowane przez JennyAniolek
Czas edycji: 2014-03-21 o 01:15
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 01:45   #2811
megusia87
Zadomowienie
 
Avatar megusia87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Jno
Wiadomości: 1 327
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Wystarczy, wystarczy. Oko się oczyszcza. Myślę, że nie będzie potrzeby kolejnego zabiegu.

Dzięki Magi


------
My znowu w drodze do Łodzi.
A tak sie nie chciało wstać...
Miłego dzionku


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

---------- Dopisano o 02:45 ---------- Poprzedni post napisano o 02:44 ----------

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
Cześć
Wpadłam na chwilę pożegnać się, nie będzie nas przez jakiś czas.
Jesteśmy już w W-wie, za 3h pobudka (a ja spania nie mam ) i ruszamy.
Mam nadzieję, że wszystko będzie ok , bo jak zwykle mam 1000 różnych myśli :/
Żałuję tylko, że nie będzie nas na zlocie krakowskim , ale może uda się następnym razem.

Do usłyszenia

PS. Podróż do W-wy ok, W. jak zwykle większość przespał; a lada dzień pojawią się 2 nowe ząbki

Szczęśliwej podróży


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
__________________
...i 10 czerwca nasze życie nabrało sensu...
Bartuś
megusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 10:49   #2812
lonely_lady
Zakorzenienie
 
Avatar lonely_lady
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 242
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Ash- super, ze tak fajnie spedzacie czas Pl, ale nie mogło być inaczej, Sofcia na drugim końcu swiata sie odnalazła to w Ojczyźnie tym bardziej.

Xal- Zdrowka dla Paulinki. Mi to sie wydaje, ze owoce tak nie namieszaly, od początku obstawiam wirusa. Zwłaszcza ze wiecej dzieci podobnie choruje

Diabli- współczuje tych wszyskich atrakcji towarzyszących ciazy. I nie mogę sie doczekać 26 jak będziesz juz po wizyci

Megusia- biedny Barti, biedna Ty trzymam kciuki, mam nadzieje ze nic nie bedzie trzeba powtarzać i mały nie bedzie juz cierpiał


Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość
ja miałam welon a wychodziłam za maż 2.5 roku po cywilnym
Mialam opory ale welon to nie wianek, a ja prawie dziewica jestem patrzac na to co mlodzież wyprawia

oo już wiecej nie poczytam bo Führer sie cyca domaga
Haha no w sumie idąc tym tokiem myślenia o mogę sobie nawet 2metrowy welon strzelić

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
Cześć
Wpadłam na chwilę pożegnać się, nie będzie nas przez jakiś czas.
Jesteśmy już w W-wie, za 3h pobudka (a ja spania nie mam ) i ruszamy.
Mam nadzieję, że wszystko będzie ok , bo jak zwykle mam 1000 różnych myśli :/
Żałuję tylko, że nie będzie nas na zlocie krakowskim , ale może uda się następnym razem.

Do usłyszenia

PS. Podróż do W-wy ok, W. jak zwykle większość przespał; a lada dzień pojawią się 2 nowe ząbki
Szczęśliwej podróży
Ale gdzie Wy znowu wybywacie?




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nasze Szczęście





lonely_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 11:47   #2813
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
Xal- Zdrowka dla Paulinki. Mi to sie wydaje, ze owoce tak nie namieszaly, od początku obstawiam wirusa. Zwłaszcza ze wiecej dzieci podobnie choruje
A ja właśnie im bardziej analizuję tym bardziej ten słoiczek mi wychodzi. Bo ona go dostała na 2 raty i po pierwszej części już coś było nie tak, ale była mniejsza i tylko miała luźniejszą kupkę i więcej, no a 2 dni później większa część i poszło ... bo nawet lactulozy jej już nie dawałam, właśnie od 1 części słoiczka bo sama kupkę robiła i to za luźną.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 12:45   #2814
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
A i mam 2 prośby....

1.Pomysły na śniadanie dla małego bez nabiału i jajek
2. Wszelkie wartościowe artykuły, książki na temat kp... chciałabym żeby teraz się udało, a z taka wiedzą będzie mi łatwiej

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
1. pieczywo i owoce. w ogole poranek to chyba jeden z lepszych momentow na podanie owocow, a i weglowodanow nie powinno zabraknac. cos na wzor musu owocowego z np. platkami owsianymi? albo chleb z musem owocowym... nie wiem, ja tam jestem za sniadaniami bardziej na slodko, a za to na kolacje konkrety typu jakas pasta warzywna do posmarowania chleba.
2. troche sie naczytalam o kp, ale nic nie zastapi wizyty doradczyni laktacyjnej lll w razie problemow. a zeby do problemow nie dopuscic, to zadbaj o to, by od razu po porodzie dostac dziecko na przynajmniej 2h. potem tez lepiej zeby dziecko bylo przy tobie i zebys miala kontrole nad tym, co sie z nim dzieje. i przystawiaj minimum co 3h. nastaw budzik i heja

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość
ja miałam welon a wychodziłam za maż 2.5 roku po cywilnym
Mialam opory ale welon to nie wianek, a ja prawie dziewica jestem patrzac na to co mlodzież wyprawia

oo już wiecej nie poczytam bo Führer sie cyca domaga
ja tez grzeszylam przed slubem koscielnym... ale welon musial byc! chcialam miec czym rzucac o polnocy

Führer wez jej wasik doczep i zrob foto...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 13:10   #2815
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość
O ludzie, wsadzam te Twoje opowieści w moje realia, głowa w kiblu, wrzeszcząca-nerwowa Nina ciągnie mnie za włosy które gdzieś tam się wiją wokoło klozetu i myślę sobie- opcja nie do przejścia
az chce się poczytać, co byłoby później!


Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość
a teściowa zawsze chętnie Was odwiedza, może wpadnie, posprzata, ogarnie ? da przyszłej i obecnej mamie odpoczac
taaa, wpadla tu ostatnio - wypila kawe, poopowiadala co będzie gotowac i poszla ona nie ma tego "czegos" co moja mama, która choćby miała jezor do ziemi to i tak wezmie mala na spacer, a mnie kaze się obijac.

Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość
ja miałam welon a wychodziłam za maż 2.5 roku po cywilnym
Mialam opory ale welon to nie wianek, a ja prawie dziewica jestem patrzac na to co mlodzież wyprawia


Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość
oo już wiecej nie poczytam bo Führer sie cyca domaga
Ninka jest jak Putin - zagarnela Twoje cyce na wieki

chcecie znow poczytać cos ZABAWNEGO? no to proooosze. od 2 tyg. informowałam tz, ze w piątek o 11 kontrola bioderkowa i tym razem już się nie wymiga, bo ja 2 raz w tym tyg. nie będę urzadzala wozkowego maratonu. obiecal...i o 10 dostałam sms, ze maja ważne spotkanie, otwierają nowy lokal bla bla "kochanie nie dam rady" oczywiście nie omieszkałam wyslac okropnego smska, jak to tatuś ma czas dla wszystkich oprócz własnej corki ale ok, słoneczko swieci, co to dla nas - będzie dluzszy spacer. szkoda tylko, ze w gorach halny i lby urywa. wiatr prawie przewracal wozek, ale dotarlysmy do celu, bioderka ok. kolejna kontrola 4 mies. po tym jak dziecko zacznie chodzic. droga powrotna calkiem przyjemna, uliczni grajkowie, babcinki sprzedające tulipany i zonkile, młodzież na wiosennych wagarach :P po drodze parki, kaczki, huśtawki - Nela zachwycona. ba, nawet zapiekanke z pieczarkami i wloskiego swiderka wcisnelam po drodze. widocznie tak wlasnie miało być jako, ze mieszkamy na duuuzej gorce postanowiłam sobie ulatwic zycie i pojechać okrezna dluzsza, ale bardziej plaska droga. gdzies po glowie krazyla myśl autobusowa, ale bylysmy już blisko, Nela zasnela, wiec mogę pchac. i co?! zjazd z krawężnika i prawie odpada nam kolko zgubiłam jakas tulejke czy jak to się zwie? nakretka? nakladka? czort wie kolko wlasciwie wisi, kreci się resztkami sil i zaraz je zgubimy. telefon do tatusia - (szept) "jestem na spotkaniu, nie mogę teraz oddzwonię ok? KOLO MI ODPADLO. cooo? nie mogę. zadzwon po taksowke". taaa jasne, przecież do domu już calkiem niedaleko. taksówkarz bez fotelika, wozek, spiaca Nela. spoko pojedziemy na tylnich kolach po chwili doszłam do wniosku, ze to glupi pomysl, bo do domu jednak spory kawalek. telefon do sasiadkowej mamuśki. ratuj, nie mamy kola jej maz nie zawiodl, 3 min i po nas przyjechal. ba, nawet o foteliku pomyśleli koniec przygody...ten tydzień to jakas kara, tylko nie wiem za co! popołudniu podrzuce wybawcy jakies piwko i może sernik, bo slyszalam, ze lubi. tz będzie się musial zadowolić zapachem

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Lekarka nic nie powiedziała, tylko dała rozpiskę ile to leków, no i niestety wody muszę w nią wcisnąć. Oczywiście zdziwiła się, jak to można nie potrafić dziecku wcisnąć łyżeczką jedzenia czy wody lub soczku. Niestety nie powiedziała co jest małej, gdyby się nie poprawiało to przyjść. Możliwe, że dlatego, że od "proszę rozebrać dziecko" czyli na wejściu P ryczała.

Biedaczek. Może to chwilowe,coś poschodzi i będzie drożne?
biedna Paulinka. chyba masz srednie zaufanie do tej lekarki? może lepiej to skonsultować z kims innym? kiedy Nela miała biegunke to akurat ors baaardzo jej smakowal, nie mogla się od niego odessać i to 200ml to na dobe, wiec jak będzie co chwile pila po lyku to tez będzie ok. może maczaj jej w tym biszkopty? z holle jest ta kaszka ryzowa, ja można zrobić naprawdę gesta, wiec Paulinka moglaby jesc raczkami. albo zwykly ryz ugotuj na sypko i niech się bawi, cos do buzi pewnie trafi. pamiętam, ze jak Nela miała biegunke to lekarz kazal mi przestać się martwic, ze nie je - podobno bez jedzenia można długo wytrzymać ważne je picie, wiec raczje kombinuj z tym jak ja przekonać do plynow. może lubi jakiś owoc i wypiłaby sok, np. bananowy.

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
Cześć
Wpadłam na chwilę pożegnać się, nie będzie nas przez jakiś czas.
Jesteśmy już w W-wie, za 3h pobudka (a ja spania nie mam ) i ruszamy.
Mam nadzieję, że wszystko będzie ok , bo jak zwykle mam 1000 różnych myśli :/
Żałuję tylko, że nie będzie nas na zlocie krakowskim , ale może uda się następnym razem.

Do usłyszenia

PS. Podróż do W-wy ok, W. jak zwykle większość przespał; a lada dzień pojawią się 2 nowe ząbki
nie za dobrze? :P znow się wloczycie po swiecie? super, korzystajcie i czekamy na relacje i kolejne cudne fotki

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
Diabli- współczuje tych wszyskich atrakcji towarzyszących ciazy. I nie mogę sie doczekać 26 jak będziesz juz po wizyci
.
na szczęście to była jednorazowa przygoda, teraz mdlosci sa, ale już dużo mniejsze, wiec jak o nich nie mysle to jest calkiem ok

Megusia - jeśli kanalik został przepchany to akurat ta ropa to dla Was swietny sygnal. spływa zamiast zatrzymywać się w oczku. kanalik się oczyści i będziecie mieć spokoj.
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 13:16   #2816
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
1. pieczywo i owoce. w ogole poranek to chyba jeden z lepszych momentow na podanie owocow, a i weglowodanow nie powinno zabraknac. cos na wzor musu owocowego z np. platkami owsianymi? albo chleb z musem owocowym... nie wiem, ja tam jestem za sniadaniami bardziej na slodko, a za to na kolacje konkrety typu jakas pasta warzywna do posmarowania chleba.
2. troche sie naczytalam o kp, ale nic nie zastapi wizyty doradczyni laktacyjnej lll w razie problemow. a zeby do problemow nie dopuscic, to zadbaj o to, by od razu po porodzie dostac dziecko na przynajmniej 2h. potem tez lepiej zeby dziecko bylo przy tobie i zebys miala kontrole nad tym, co sie z nim dzieje. i przystawiaj minimum co 3h. nastaw budzik i heja

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------


ja tez grzeszylam przed slubem koscielnym... ale welon musial byc! chcialam miec czym rzucac o polnocy

Führer wez jej wasik doczep i zrob foto...
Jak będzie taki jak Antek to będzie ssal 24 h na dobe. ..
aż matka nie padnie




Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
az chce się poczytać, co byłoby później!




taaa, wpadla tu ostatnio - wypila kawe, poopowiadala co będzie gotowac i poszla ona nie ma tego "czegos" co moja mama, która choćby miała jezor do ziemi to i tak wezmie mala na spacer, a mnie kaze się obijac.







Ninka jest jak Putin - zagarnela Twoje cyce na wieki

chcecie znow poczytać cos ZABAWNEGO? no to proooosze. od 2 tyg. informowałam tz, ze w piątek o 11 kontrola bioderkowa i tym razem już się nie wymiga, bo ja 2 raz w tym tyg. nie będę urzadzala wozkowego maratonu. obiecal...i o 10 dostałam sms, ze maja ważne spotkanie, otwierają nowy lokal bla bla "kochanie nie dam rady" oczywiście nie omieszkałam wyslac okropnego smska, jak to tatuś ma czas dla wszystkich oprócz własnej corki ale ok, słoneczko swieci, co to dla nas - będzie dluzszy spacer. szkoda tylko, ze w gorach halny i lby urywa. wiatr prawie przewracal wozek, ale dotarlysmy do celu, bioderka ok. kolejna kontrola 4 mies. po tym jak dziecko zacznie chodzic. droga powrotna calkiem przyjemna, uliczni grajkowie, babcinki sprzedające tulipany i zonkile, młodzież na wiosennych wagarach :P po drodze parki, kaczki, huśtawki - Nela zachwycona. ba, nawet zapiekanke z pieczarkami i wloskiego swiderka wcisnelam po drodze. widocznie tak wlasnie miało być jako, ze mieszkamy na duuuzej gorce postanowiłam sobie ulatwic zycie i pojechać okrezna dluzsza, ale bardziej plaska droga. gdzies po glowie krazyla myśl autobusowa, ale bylysmy już blisko, Nela zasnela, wiec mogę pchac. i co?! zjazd z krawężnika i prawie odpada nam kolko zgubiłam jakas tulejke czy jak to się zwie? nakretka? nakladka? czort wie kolko wlasciwie wisi, kreci się resztkami sil i zaraz je zgubimy. telefon do tatusia - (szept) "jestem na spotkaniu, nie mogę teraz oddzwonię ok? KOLO MI ODPADLO. cooo? nie mogę. zadzwon po taksowke". taaa jasne, przecież do domu już calkiem niedaleko. taksówkarz bez fotelika, wozek, spiaca Nela. spoko pojedziemy na tylnich kolach po chwili doszłam do wniosku, ze to glupi pomysl, bo do domu jednak spory kawalek. telefon do sasiadkowej mamuśki. ratuj, nie mamy kola jej maz nie zawiodl, 3 min i po nas przyjechal. ba, nawet o foteliku pomyśleli koniec przygody...ten tydzień to jakas kara, tylko nie wiem za co! popołudniu podrzuce wybawcy jakies piwko i może sernik, bo slyszalam, ze lubi. tz będzie się musial zadowolić zapachem

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------



biedna Paulinka. chyba masz srednie zaufanie do tej lekarki? może lepiej to skonsultować z kims innym? kiedy Nela miała biegunke to akurat ors baaardzo jej smakowal, nie mogla się od niego odessać i to 200ml to na dobe, wiec jak będzie co chwile pila po lyku to tez będzie ok. może maczaj jej w tym biszkopty? z holle jest ta kaszka ryzowa, ja można zrobić naprawdę gesta, wiec Paulinka moglaby jesc raczkami. albo zwykly ryz ugotuj na sypko i niech się bawi, cos do buzi pewnie trafi. pamiętam, ze jak Nela miała biegunke to lekarz kazal mi przestać się martwic, ze nie je - podobno bez jedzenia można długo wytrzymać ważne je picie, wiec raczje kombinuj z tym jak ja przekonać do plynow. może lubi jakiś owoc i wypiłaby sok, np. bananowy.

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------



nie za dobrze? :P znow się wloczycie po swiecie? super, korzystajcie i czekamy na relacje i kolejne cudne fotki

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------



na szczęście to była jednorazowa przygoda, teraz mdlosci sa, ale już dużo mniejsze, wiec jak o nich nie mysle to jest calkiem ok

Megusia - jeśli kanalik został przepchany to akurat ta ropa to dla Was swietny sygnal. spływa zamiast zatrzymywać się w oczku. kanalik się oczyści i będziecie mieć spokoj.
Diabli ale Ty masz przygody oczywiście najbardziej z całej historii zapamietalam zapiekanke i loda


Aa i dzisiaj na śniadanie była buleczka z babcinym dzemem wisniowym: ) bardzo smakowalo: )

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
bla bla bla

Edytowane przez karolina2121
Czas edycji: 2014-03-21 o 13:18
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 13:23   #2817
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Halo

Pozdrawiam z pracy
Już drugi dzień jestem młody się nie skarży a ja nie żałuje decyzji więc jest super piję CIEPŁĄ kawę także ten postaram się wrócić do Was
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 13:36   #2818
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Karolina - a sama jesteś w stanie wychwycić swoje "bledy" przy rozkręcaniu laktacji? wiesz gdzie wtedy popelnilas/popełniono bledy? czy Antosia moglas przystawiać do piersi od razu? czy szpital go dokarmial? czy polozne udzielaly wskazówek jak dostawić? przeanalizuj sobie wczesniejsza sytuacje, poczytaj wskazowki (choćby na tej fejsbukowej grupie kp) i może to da Ci jakas podpowiedz?
ja np. wiem, ze zupelnie nie bylam przygotowana na zjawisko "nadmiaru pokarmu". nie wiedziałam, ze może mnie dopaść az taki nawal i nie umiałam sobie z nim poradzić, a panika była kiepskim doradca. wiem, ze mala ciagle spala, a ja zamiast ja budzic i liczyc na jej pomoc skupiłam się na sobie, zimnym prysznicu, laktatorze, masażach...mala ostatniej nocy plakala, polozna przyszla zapytala czy podac glukozę...a ja nie chciałam żeby mojemu dziecku działa się krzywda, wiec tak skorzystałam z jej "pomocy". a wystarczylo żeby pomogla mi ja dobrze przystawić...
kiedy zaczela spadac z wagi i grozilo nam opóźnienie wyjścia ze szpitala po prostu podalam odciagniete mleko z buteleczki. jedna piers była "gorsza", wiec karmiłam w nakladce.
wskazówek udzielila mi dopiero kobitka z poradni laktacyjnej kilka godzin przed wyjściem do domu (znalazłam na korytarzu nr tel.), nawal opanowałam dopiero w domu. laktacje udało się rozhulać i nie dalam sobie wmowic, ze mala glodna, ze zle przybiera, ze trzeba dokarmiać. nawet jak spala to odciagalam pokarm (robiłam wtedy zapasy) i starałam się, aby było to regularnie, co 3 godziny.
teraz widze te wszystkie bledy i wiem, ze przy drugim dziecku już ich nie popelnie a w razie czego mam wsparcie Justi
częściowo wiem tez dlaczego Nela odstawila się po tych 7 miesiącach i tu tez będziemy bardziej uwazac na szczęście rozstan już nie planuje, wiec będzie latwiej.

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Jak będzie taki jak Antek to będzie ssal 24 h na dobe. ..
aż matka nie padnie .
pierwszy krok do sukcesu

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Diabli ale Ty masz przygody oczywiście najbardziej z całej historii zapamietalam zapiekanke i loda .
ja tez chciałabym zapamietac tylko te pozytywne strony. a przygody - sama nie wiem dlaczego moje zycie nie może być nudne, szare i nijakie...

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Aa i dzisiaj na śniadanie była buleczka z babcinym dzemem wisniowym: ) bardzo smakowalo: )
.
mniam. Antos wie co dobre

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
Halo

Pozdrawiam z pracy
Już drugi dzień jestem młody się nie skarży a ja nie żałuje decyzji więc jest super piję CIEPŁĄ kawę także ten postaram się wrócić do Was
ooo, kolejna kusicielka CIEPLA KAWA hehe. to chyba jakas karta przetargowa :P Piotrus został z babcia, tak? w sumie trochę Ci zazdroszczę, ja sobie w domu jeszcze trooooche posiedze o matko, prawie 2 lata
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 14:41   #2819
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
biedna Paulinka. chyba masz srednie zaufanie do tej lekarki? może lepiej to skonsultować z kims innym? kiedy Nela miała biegunke to akurat ors baaardzo jej smakowal, nie mogla się od niego odessać i to 200ml to na dobe, wiec jak będzie co chwile pila po lyku to tez będzie ok. może maczaj jej w tym biszkopty? z holle jest ta kaszka ryzowa, ja można zrobić naprawdę gesta, wiec Paulinka moglaby jesc raczkami. albo zwykly ryz ugotuj na sypko i niech się bawi, cos do buzi pewnie trafi. pamiętam, ze jak Nela miała biegunke to lekarz kazal mi przestać się martwic, ze nie je - podobno bez jedzenia można długo wytrzymać ważne je picie, wiec raczje kombinuj z tym jak ja przekonać do plynow. może lubi jakiś owoc i wypiłaby sok, np. bananowy.

Przygodę miałaś super

Co do lekarki to fakt, jakoś tak jej ufam średnio ... no ale wysypkę Paulinka ma, to moją diagnozę alergii potwierdziła, że możliwe.
Dzisiaj jedzeniowa masakra, na obiad bułka nie, ryż nie, ryż rozciapciany z orsem nie ... no i dostała cyca. Teraz na podwieczorek dałam wafelek ryżowy. A woda? Masakra ... z kubka niekapka pije, ale ona normalnie pijała wody 30ml więc kicha. Tatuś trzyma a ja wstrzykuję leki, młoda się drze i przełyka.
Ile taka biegunka trwa? Kiedy powinnam się konsultować u innego lekarza? Boję się, że wyślą nas pod kroplówkę, a dziecko mi urwiskuje standardowo, tylko kupki to woda a nie kupa ...
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 14:49   #2820
esskapada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 1 100
Dot.: Dzieci już biegają, z łóżek nie spadają-kurator się cieszy! Nikt już nie grzesz

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
Halo

Pozdrawiam z pracy
Już drugi dzień jestem młody się nie skarży a ja nie żałuje decyzji więc jest super piję CIEPŁĄ kawę także ten postaram się wrócić do Was
to fantastycznie! informuj nas na bierzaco
__________________
Natalie 19.06.2013

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68473.png
esskapada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-05 10:09:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.