Co dać rodzicom na podziękowania za wesele? - wątek zbiorczy - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-18, 19:09   #781
Misiaczka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 12
Dot.: Co dać rodzicom na podziękowania za wesele? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sol11 Pokaż wiadomość
Świetny pomysł na prezent!
W sumie czemu więcej osób na wpada na taki??
Na pewno im się spodoba!!!!
Niestety znam odpowiedź: biorąc ślub można mieć rodziców w wieku 65+, gdzie ojcowie nie noszą koszul na spinki lub też krawatów ze spinką albo też gdzie biżuteria mam ogranicza się do kolczyków, obrączki i łańcuszka.
Wtedy siłą rzeczy trzeba szukać czegoś innego...

Być może:
- zestaw do krojenia sera z deską i akcesoriami
- słoik miodu w ciekawym opakowaniu z akcesoriami
- zestaw do otwierania win (korkociąg+ kilka różnych zatyczek itp.)
Misiaczka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 19:19   #782
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: Co dać rodzicom na podziękowania za wesele? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Misiaczka11 Pokaż wiadomość
Niestety znam odpowiedź: biorąc ślub można mieć rodziców w wieku 65+, gdzie ojcowie nie noszą koszul na spinki lub też krawatów ze spinką albo też gdzie biżuteria mam ogranicza się do kolczyków, obrączki i łańcuszka.
Wtedy siłą rzeczy trzeba szukać czegoś innego...

Być może:
- zestaw do krojenia sera z deską i akcesoriami
- słoik miodu w ciekawym opakowaniu z akcesoriami
- zestaw do otwierania win (korkociąg+ kilka różnych zatyczek itp.)
sory, ale dla mnie to mega dziwne na urodziny mogę takie coś dać mamie, ale w ramach podziękowania ? noł łej, nigdy :P
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 09:44   #783
foxyvixen
Raczkowanie
 
Avatar foxyvixen
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Rzym
Wiadomości: 66
Dot.: Co dać rodzicom na podziękowania za wesele? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Misiaczka11 Pokaż wiadomość
Być może:
- zestaw do krojenia sera z deską i akcesoriami
- zestaw do otwierania win (korkociąg+ kilka różnych zatyczek itp.)
To są fajne pomysły, jeśli Twoi rodzice są koneserami sera (rzadkość w Polsce, raczej nie ma takiej tradycji, nawet gdyby przyszli do nich znajomi to raczej rzadkością jest podawanie deski serów) lub wina (zazwyczaj do otwierania starcza ludziom jeden korkociąg).
Akcesoria do kuchni sa spoko, ale
1) nie w takiej chwili, zgadzam się w Majsterka
2) jeśli czegoś komuś brakuje, w sensie, że ma już jakis zwyczaj, np. gotuje na parze, ale nie ma do tego urządzenia, częstuje serami, a nie ma deski, patroszy ryby, nie ma odpowiednich noży itp. Inaczej wylądują w piwnicy albo u znajomych.

Sama po dwóch latach nieużywania oddałam współlokatorce urządzenie do gotowania na parze, które dostałam od siostry, u niej stało 3 lata nigdy nie uzywane.
foxyvixen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 15:58   #784
Misiaczka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 12
Dot.: Co dać rodzicom na podziękowania za wesele? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez foxyvixen Pokaż wiadomość
To są fajne pomysły, jeśli Twoi rodzice są koneserami sera (rzadkość w Polsce, raczej nie ma takiej tradycji, nawet gdyby przyszli do nich znajomi to raczej rzadkością jest podawanie deski serów) lub wina (zazwyczaj do otwierania starcza ludziom jeden korkociąg).
Akcesoria do kuchni sa spoko, ale
1) nie w takiej chwili, zgadzam się w Majsterka
2) jeśli czegoś komuś brakuje, w sensie, że ma już jakis zwyczaj, np. gotuje na parze, ale nie ma do tego urządzenia, częstuje serami, a nie ma deski, patroszy ryby, nie ma odpowiednich noży itp. Inaczej wylądują w piwnicy albo u znajomych.

Sama po dwóch latach nieużywania oddałam współlokatorce urządzenie do gotowania na parze, które dostałam od siostry, u niej stało 3 lata nigdy nie uzywane.
Dlatego napisałam też "być może"
Takie propozycje posiadają w swojej ofercie firmy organizujące wesela (to nie były moje autorskie).

My z narzeczonym znaleźliśmy już NASZ "złoty środek", który w większej części wykonamy sami a w trudniejszych kwestiach pomogą profesjonaliści.
Misiaczka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 13:16   #785
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Co dać rodzicom na podziękowania za wesele? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Misiaczka11 Pokaż wiadomość
Niestety znam odpowiedź: biorąc ślub można mieć rodziców w wieku 65+, gdzie ojcowie nie noszą koszul na spinki lub też krawatów ze spinką albo też gdzie biżuteria mam ogranicza się do kolczyków, obrączki i łańcuszka.
Wtedy siłą rzeczy trzeba szukać czegoś innego...

Być może:
- zestaw do krojenia sera z deską i akcesoriami
- słoik miodu w ciekawym opakowaniu z akcesoriami
- zestaw do otwierania win (korkociąg+ kilka różnych zatyczek itp.)
Znam nie jedna osobe po 65 ktora jest młodsza duchem niż nie jeden nastolatek ale w naszym kraju jest ich niewiele niestety..
Zbyt mało..

A deska do krojenia sera na serio?
Jakoś mi to nie pasuje..
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 14:21   #786
Misiaczka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 12
Dot.: Co dać rodzicom na podziękowania za wesele? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sol11 Pokaż wiadomość
Znam nie jedna osobe po 65 ktora jest młodsza duchem niż nie jeden nastolatek ale w naszym kraju jest ich niewiele niestety..
Zbyt mało..

A deska do krojenia sera na serio?
Jakoś mi to nie pasuje..
Właśnie mam to (nie)szczęście, że moi teściowie niczym się nie interesują, nigdzie nie bywają, nie noszą biżuterii i tak naprawdę wpaść na pomysł, co im podarować nie jest łatwe. O ile moja mama skorzystałaby z wielu fajnych i ciekawych podarków(jak np. bransoletka itp.) to oni- niestety nie bardzo.
Misiaczka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 14:49   #787
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Co dać rodzicom na podziękowania za wesele? - wątek zbiorczy

A co myślicie o fajce, ekspresie do kawy, aparacie fotograficznym jeśli 1. mama jest kawoszem 2. tata lubi zapalić co jakiś czas 3. lubi robić zdjęcia ? Do tego kosz słodyczy i ramka na wnuka

Edit. I oczywiście kwiaty

Edytowane przez lala2506
Czas edycji: 2014-03-21 o 16:10
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 15:19   #788
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: podziekowania dla rodzicow

dla mnie kosz slodyczy to tandeta :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 15:23   #789
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: podziekowania dla rodzicow

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
dla mnie kosz slodyczy to tandeta :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dla mnie nie. Chyba, że ktoś kupi byle co nie zwracając uwagi na osobiste preferencje rodziców byleby było. Wtedy to faktycznie mija się z celem
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 15:34   #790
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Co dać rodzicom na podziękowania za wesele? - wątek zbiorczy

Jakbym dostała od kogoś kosz słodyczy, to bym uznała, że ta osoba mnie nie lubi. Albo nie zna.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 16:04   #791
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Co dać rodzicom na podziękowania za wesele? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Jakbym dostała od kogoś kosz słodyczy, to bym uznała, że ta osoba mnie nie lubi. Albo nie zna.
Nie wiem czy zauważyłaś, że ten kosz słodyczy ma być dodatkiem, a nie upominkiem samym w sobie
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 17:43   #792
farbstiftka
Zadomowienie
 
Avatar farbstiftka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 278
Dot.: Co dać rodzicom na podziękowania za wesele? - wątek zbiorczy

te wszelkie kosze i bukiety są na ogół takie...bezosobowe. Taki prezent dałabym komuś kogo nie znam albo gdybym musiała dać "bo wypada". Ja bardziej gustuję w prezentach oryginalnych np. rękodzieło, lot balonem, pokaz sztucznych ogni (prezenty nie pochłaniające dużo gotówki a pozostawiające miłe wspomnienia).
farbstiftka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 17:53   #793
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Co dać rodzicom na podziękowania za wesele? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez farbstiftka Pokaż wiadomość
te wszelkie kosze i bukiety są na ogół takie...bezosobowe. Taki prezent dałabym komuś kogo nie znam albo gdybym musiała dać "bo wypada". Ja bardziej gustuję w prezentach oryginalnych np. rękodzieło, lot balonem, pokaz sztucznych ogni (prezenty nie pochłaniające dużo gotówki a pozostawiające miłe wspomnienia).
I dlatego nie damy samych koszy i kwiatów
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 18:47   #794
Misiaczka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 12
Dot.: Co dać rodzicom na podziękowania za wesele? - wątek zbiorczy

Wiecie co Drogie Forumowiczki...nie wiem czemu, ale odnoszę wrażenie, że co by się tutaj nie napisało jako przykład prezentu w ramach podziękowania to zawsze jest nie tak...za tani, za drogi, za tandetny, za bezosobowy...Nie wiem, dlaczego podobają się własne pomysły a nie podobają czyjeś.


Co do wypowiedzi wcześniejszych...ekspres do kawy albo aparat- jeżeli rodziców to kręci to prezenty BOMBA!!!
Misiaczka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 18:48   #795
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: podziekowania dla rodzicow

Dlatego - jak pisalam juz wczesniej - nie rozumiem istoty tychze podziekowan ...

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 11:12   #796
Misiaczka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 12
Dot.: podziekowania dla rodzicow

[QUOTE=paolkalo1;45706178]Dlatego - jak pisalam juz wczesniej - nie rozumiem istoty tychze podziekowan ...

Szczerze...też przestaje rozumieć i zastanawiam się, czy w ogóle nie zrezygnować z tej "szopki" na weselu.
Misiaczka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 14:58   #797
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: podziekowania dla rodzicow

Ja zrezygnowalam - na zyczenie mojej mamy - i swiat sie nie skonczyl.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 16:50   #798
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: podziekowania dla rodzicow

Cytat:
Napisane przez Misiaczka11 Pokaż wiadomość
Szczerze...też przestaje rozumieć i zastanawiam się, czy w ogóle nie zrezygnować z tej "szopki" na weselu.
My nie robimy "szopki" na weselu tylko albo przed błogosławieństwem w kameralnym gronie najbliższych albo zaprosimy rodziców przed ślubem kilka dni na kolację i wtedy To ma być nasza chwila, a nie "szopka" dla gości
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:19   #799
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: podziekowania dla rodzicow

Nie odbierzcie tego jako krytyke waszych przekonan, ale dla mnie cale wesele to niepotrzebna szopka. Ja chcialam slubu i wzielismy poprostu slub

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 20:41   #800
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Co dać rodzicom na podziękowania za wesele? - wątek zbiorczy

A co to ma wspólnego z tematem podziękowań?
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:42   #801
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: podziekowania dla rodzicow

Cytat:
Napisane przez paolkalo1 Pokaż wiadomość
Nie odbierzcie tego jako krytyke waszych przekonan, ale dla mnie cale wesele to niepotrzebna szopka. Ja chcialam slubu i wzielismy poprostu slub

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
Nie no, wiadomo, że każdy robi jak mu się podoba. My robimy małe wesele dla 30-40 osób (jeśli w ogóle można mówić o weselu biorąc pod uwagę liczbę gości), które w zasadzie będzie bardziej przyjęciem niż weselem. Ot, będzie najbliższa rodzina, która zawsze się z nami spotyka z okazji świąt, urodzin itp a nasz ślub jest dla nas takim świętem. Jesteśmy blisko z rodziną i robimy te przyjęcie po części ze względu na nich bo my raczej nieimprezowi jesteśmy. Ot, jedzenie i muzyka, pogaduchy przy stole.
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 10:46   #802
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Co dać rodzicom na podziękowania za wesele? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Misiaczka11 Pokaż wiadomość
Właśnie mam to (nie)szczęście, że moi teściowie niczym się nie interesują, nigdzie nie bywają, nie noszą biżuterii i tak naprawdę wpaść na pomysł, co im podarować nie jest łatwe. O ile moja mama skorzystałaby z wielu fajnych i ciekawych podarków(jak np. bransoletka itp.) to oni- niestety nie bardzo.

Nie przejmuj się,moi teściowie są tacy sami i naszego prezentu nie przyjęli mimo ,że był świetny.

Ciężki temat.

A deske do serów to odpuść
Jak są zacofani to same kwiaty i już.

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Nie no, wiadomo, że każdy robi jak mu się podoba. My robimy małe wesele dla 30-40 osób (jeśli w ogóle można mówić o weselu biorąc pod uwagę liczbę gości), które w zasadzie będzie bardziej przyjęciem niż weselem. Ot, będzie najbliższa rodzina, która zawsze się z nami spotyka z okazji świąt, urodzin itp a nasz ślub jest dla nas takim świętem. Jesteśmy blisko z rodziną i robimy te przyjęcie po części ze względu na nich bo my raczej nieimprezowi jesteśmy. Ot, jedzenie i muzyka, pogaduchy przy stole.
Takie mi się marzyło,no może na 100 osóbale w gronie najbliższych.

Popieram takie rozwiązanieBędzie uroczo i kameralnie
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 13:19   #803
Misiaczka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 12
Dot.: Co dać rodzicom na podziękowania za wesele? - wątek zbiorczy

No właśnie nie wiem naprawdę, jak ich choć odrobinę zadowolić. Mam wrażenie, że co nie wymyślimy i ile by nie kosztowało, to i tak będzie źle.

Jak dla teścia to najlepiej alkohol a dla teściowej produkty spożywcze. Nie przeskoczę tego, że nie wszyscy mają pasje albo choćby zainteresowania


[QUOTE=sol11;45741841]Nie przejmuj się,moi teściowie są tacy sami i naszego prezentu nie przyjęli mimo ,że był świetny.

Ciężki temat.

A deske do serów to odpuść
Jak są zacofani to same kwiaty i już.





---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Mi też nie marzyło się wesele a kameralny obiad i ślub. Niestety mój narzeczony się uparł, bo "wesele ma się raz w życiu i dlaczego my mamy nie mieć".
Teraz on pracuje po 16 h/dobę a ja wyjeżdżam na zagraniczne kontrakty, bo jakoś zarobić na ten "looksus" trzeba a rodzice niestety nie dołożą nam nawet złotówki.



Cytat:
Napisane przez paolkalo1 Pokaż wiadomość
Nie odbierzcie tego jako krytyke waszych przekonan, ale dla mnie cale wesele to niepotrzebna szopka. Ja chcialam slubu i wzielismy poprostu slub

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
Misiaczka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 13:14   #804
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: podziekowania dla rodzicow

Ja mam brzydka ceche charakteru - upor i ogromna rodzine w ktorej ciezko by rozsadzic kogo zapraszac a kogo nie. Tak - na moje podejscie do wesel i podziekowan wplynelo wiele zdarzen - dlatego na prawde jedyne co moge wam radzic to: robcie tak zebyscie Wy byli zadowoleni - nie robi sie pewnych rzeczy "ze wzgledu na innych" bo po wszystkim inni i tak beda miec was w nosie.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 16:53   #805
Misiaczka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 12
Dot.: podziekowania dla rodzicow

Tutaj muszę się z Tobą zgodzić...nie ma nawet cienia szansy, że zadowoli się wszystkich. Ja wiem to już w tej chwili, że jakiego wesela byśmy nie zrobili, jakiego jedzenia nie podali albo jakich atrakcji nie zamówili to i tak po weselu każdy będzie gadał, że to było nie takie, jedzenie nie smakowało, zabawa kiepska...każdy będzie na coś narzekał.


No ale jakby nie patrzeć wesele robi się dla rodziny...bo jak dla Narzeczonych to wystarczyłaby kolacja przy świecach albo jakiś fajny urlop.

Nie ukrywajmy też, że wesele kosztuje sporo pieniędzy i sporo zdrowia, szczególnie nas- Narzeczonych i byłoby miło, gdyby zarówno rodzice jak i goście docenili ten wysiłek. W naszej sytuacji- sami organizujemy sobie wesele, pokrywamy wszystkie koszty a rodzice potrafią nam nieraz powiedzieć, że coś, co wybraliśmy, im się nie podoba, że obrączki nie takie, garnitur nie taki itp...aż się krew w żyłach gotuje.


Cytat:
Napisane przez paolkalo1 Pokaż wiadomość
Ja mam brzydka ceche charakteru - upor i ogromna rodzine w ktorej ciezko by rozsadzic kogo zapraszac a kogo nie. Tak - na moje podejscie do wesel i podziekowan wplynelo wiele zdarzen - dlatego na prawde jedyne co moge wam radzic to: robcie tak zebyscie Wy byli zadowoleni - nie robi sie pewnych rzeczy "ze wzgledu na innych" bo po wszystkim inni i tak beda miec was w nosie.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
Misiaczka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 19:17   #806
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: podziekowania dla rodzicow

Ale wytlumacz mi... dlaczego dla rodziny? Co do tego zobowiazuje?

Wybaczcie mi glupie pytania akurat w tym watku, ale jestem 3 lata po slubie i dalej tego nie rozumiem

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 12:29   #807
Misiaczka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 12
Dot.: podziekowania dla rodzicow

Szczerze..nie wiem. Nie znam odpowiedzi i chyba nie ma dobrej odpowiedzi.
Chętnie zmieniłabym plany i zrobiła małe jednodniowe przyjęcie i tyle. Niestety za późno...być może wcześniej, gdy było rok albo pół roku do ślubu wyobrażaliśmy sobie to inaczej a teraz im bliżej, tym gorzej.
Podobnie jest z budżetem...zakłada się pewną kwotę a i tak wydaje się więcej.
Za kasę, którą wydaliśmy i wydamy jeszcze na wesele byłby wkład własny na mieszkanie. No ale coś za coś.

Dla planujących wesela w przyszłości...przeliczcie sobie dobrze, ile kosztuje wesele i zastanówcie czy opłaca się utopić tyle kasy.



Cytat:
Napisane przez paolkalo1 Pokaż wiadomość
Ale wytlumacz mi... dlaczego dla rodziny? Co do tego zobowiazuje?

Wybaczcie mi glupie pytania akurat w tym watku, ale jestem 3 lata po slubie i dalej tego nie rozumiem

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
Misiaczka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 09:20   #808
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: podziekowania dla rodzicow

Cytat:
Napisane przez paolkalo1 Pokaż wiadomość
Ja mam brzydka ceche charakteru - upor i ogromna rodzine w ktorej ciezko by rozsadzic kogo zapraszac a kogo nie. Tak - na moje podejscie do wesel i podziekowan wplynelo wiele zdarzen - dlatego na prawde jedyne co moge wam radzic to: robcie tak zebyscie Wy byli zadowoleni - nie robi sie pewnych rzeczy "ze wzgledu na innych" bo po wszystkim inni i tak beda miec was w nosie.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
Ja też jestem już po ślubie i wiem,że wiele rzeczy robiliśmy pod gości i to była głupota,zawazyło na tym bo rodzice płacili i po częsci decydowali,gdybym jeszcze raz organizowała ślub to bym już się nie dała namówić.

Dziewczyny lepiej zrobić za swoje na 50 osób niż za rodziców na 200 i żebymy decydowali o wielu sprawach.

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Dziewczyny zauważyłam że czas na wizaż jest nie przestawiony

Wy też to widzicie?
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 09:56   #809
farbstiftka
Zadomowienie
 
Avatar farbstiftka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 278
Dot.: podziekowania dla rodzicow

Cytat:
Napisane przez sol11 Pokaż wiadomość
Ja też jestem już po ślubie i wiem,że wiele rzeczy robiliśmy pod gości i to była głupota,zawazyło na tym bo rodzice płacili i po częsci decydowali,gdybym jeszcze raz organizowała ślub to bym już się nie dała namówić.

Dziewczyny lepiej zrobić za swoje na 50 osób niż za rodziców na 200 i żebymy decydowali o wielu sprawach.

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Dziewczyny zauważyłam że czas na wizaż jest nie przestawiony

Wy też to widzicie?
a z czego byś zrezygnowała? Ja mam małe wesele, na ok 50 osób. Ale nie byłam na weselu od 10 lat, TŻ nigdy Także nie wiemy, co jest zbędne a co konieczne.
farbstiftka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 08:05   #810
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: podziekowania dla rodzicow

Cytat:
Napisane przez sol11 Pokaż wiadomość
Ja też jestem już po ślubie i wiem,że wiele rzeczy robiliśmy pod gości i to była głupota,zawazyło na tym bo rodzice płacili i po częsci decydowali,gdybym jeszcze raz organizowała ślub to bym już się nie dała namówić.

Dziewczyny lepiej zrobić za swoje na 50 osób niż za rodziców na 200 i żebymy decydowali o wielu sprawach.

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Dziewczyny zauważyłam że czas na wizaż jest nie przestawiony

Wy też to widzicie?
my mamy na 60 a moi rodzice i tak placa za sale bo sami w rok nie nazbieralibysmy tyle.

ale nie ma tu mowy o zadnym <zle slowo> sie moja mama szanuje moje zdanie, a ja jej i wszystko co wazne konsultuje rowniez z nią, ale nie dlatego, że płaci za wesele, tylko dlatego, że jest moją mamą

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-04-06 o 17:15 Powód: <zle slowo>
MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 10:54:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.