Książeczka sanepidowska - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-25, 19:28   #481
agropol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 13
Dot.: Książeczka sanitarno - epidem...

Pracodawcy się wycwanili i żądają gotowej książeczki, więc musisz sobie sama wyrobić. 20 albo 30 zł wpis od lekarza kosztuje.
agropol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 19:13   #482
bulka114
Wtajemniczenie
 
Avatar bulka114
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: młp
Wiadomości: 2 122
Dot.: Książeczka sanitarno - epidem...

To chyba zależy od lekarza. Ja też robiłam, z wynikami poszłam do lekarki med. pracy (tj moja lekarka rodzinna) więc podbiła i problemów nie było, ale kazała znów przyjść, jak będę znać miejsce pracy , to wtedy dopisze i podbije.
__________________
"Granica tego, co możliwe, jest w Twojej głowie. Mogą Cię zatrzymać tylko te ściany, które stawiasz sam."


"Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale."
bulka114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 20:49   #483
agropol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 13
Dot.: Książeczka sanitarno - epidem...

Co zależy od lekarza? Lekarz podbije, jak mu pokażesz wyniki z Sanepidu i zapłacisz. Zapyta, dla jakiej firmy to ma być, ale jak powiesz, że na razie dla żadnej, bo dopiero szukasz pracy i we wszystkich ogłoszeniach już wymagają gotowej książeczki, to na pewno cię nie wygoni z gabinetu :P
agropol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 11:25   #484
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Książeczka sanitarno - epidem...

Dane firmy na pewno potrzebne są , jak lekarz musi wystawić rachunek !
Jeżeli nie masz konkretnej pracy to wpisze Ci bez danych pracodawcy.
Mnie to kosztowało 30zł. Pierwsze podbicie w nowej książeczce przeważnie trzeba sobie samemu załatwiać, potem ew. możesz w nast. pracy jeżeli już sobie załatwisz, żądać zwrotu kasy za badania.


Aby książeczka była ważna, zawsze musisz mieć w niej wyniki badania kału i aktualne badania lekarza medycyny pracy.
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 05:28   #485
agropol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 13
Dot.: Książeczka sanitarno - epidem...

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
Dane firmy na pewno potrzebne są , jak lekarz musi wystawić rachunek !
Widocznie nie są, skoro podbił bez nich.
Jeżeli jesteś dajmy na to studentką rozglądającą się za pierwszą dorywczą pracą, a w każdym ogłoszeniu żądają już aktualnej książeczki i cię bez niej nie przyjmą, to skąd masz wziąć jakieś dane firmy? Po prostu dopiero szukasz pracy i tyle. Książeczka będzie ważna i aktualna także bez danych firmy.


Jakbym poszła teraz do agencji, która mnie zatrudnia, żeby mi oddali za badania, to by mnie wyśmiali. Nie te czasy, dzisiaj wszyscy sie wycwanili i nie chcą płacić komuś za badania, skoro mogą przyjąć pracownika, który już książeczkę posiada od dawna.

Dlatego trzeba sobie wyrobić książeczkę samemu i dopiero może nas przyjmą do jakiegoś baru jako kelnerka albo supermarketu na kasę.

Dziewczyny, nie zawracajcie sobie głowy jakimiś danymi firmy, tylko idźcie zrobić te badania i z wynikami pójdźcie do lekarza medycyny pracy. Z ważną książeczką na pewno jakaś praca dorywcza się znajdzie, bez tego dzisiaj ani rusz. Nawet na inwentaryzacje wprowadzili nakaz posiadania książeczki, co wcześniej nie było obowiązkowe.

Edytowane przez agropol
Czas edycji: 2013-07-29 o 05:37
agropol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 07:17   #486
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Książeczka sanitarno - epidem...

Cytat:
Napisane przez agropol Pokaż wiadomość
Widocznie nie są, skoro podbił bez nich.
Jeżeli jesteś dajmy na to studentką rozglądającą się za pierwszą dorywczą pracą, a w każdym ogłoszeniu żądają już aktualnej książeczki i cię bez niej nie przyjmą, to skąd masz wziąć jakieś dane firmy? Po prostu dopiero szukasz pracy i tyle. Książeczka będzie ważna i aktualna także bez danych firmy.
Weź naucz się czytać.
Napisałam że dane firmy potrzebne są wtedy kiedy lekarz ma wystawić rachunek,
dlaczego miałby nie wystawić bez danych firmy????? Czytaj uważniej

Może u Ciebie taki rejon, mi zwracano kasę za badania u lekarza medycyny pracy.
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 11:27   #487
agropol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 13
Dot.: Książeczka sanitarno - epidem...

Niestety to nie kwestia rejonu a czasów. Jeżeli dostałaś pracę w jakiejś porządnej firmie i dostałaś umowę o pracę, itd. to owszem, możliwe że Ci zwrócili za badania. Ale nie oceniaj wszystkiego podług siebie. Autorka wątku napisała, że szuka pracy dorywczej w wakacje, co oznacza, że jest uczniem/studentem, a więc najłatwiej jej będzie znaleźć pracę, niestety, na zlecenie. A jak wiemy, praca dorywcza na zlecenie to beznadziejna stawka i beznadziejne warunki, a pracodawca zrobi wszystko, żeby jeszcze zminimalizować koszty. Wystarczy przejrzeć sobie ogłoszenia - wszędzie żądają już gotowej książeczki i jak jej nie posiadasz, to nie masz co się do nich zgłaszać, bo jest setka ludzi chętnych na to miejsce, które badania mają zrobione. Więc opcja zwrotu kasy za badania jest czystą fantastyką :P

<mnie upomina o nauczenie się czytania, a sama napisała to samo, co przed nią dwie osoby... >

Oczywiście nie spisuję autorki wątku na straty, po prostu mówię, jak na 90% będzie. Ale kto wie, może uda jej się znaleźć dobrą ofertę z umową o pracę i uczciwym pracodawcą, który zadba o obowiązek sfinansowania badań.

Aha, i możesz próbować mówić, że badania masz zrobione, tylko jeszcze nie wzięłaś wpisu od lekarza, ale mnie zawsze na to odpowiadali, żebym się z nimi ponownie skontaktowała, jak już załatwię wpis.
agropol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-29, 11:33   #488
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Książeczka sanitarno - epidem...

haha a Ty za to napisałaś jakąś nowość

Ja pracowałam 5 lat w zawodzie, na umowę zlecenie, jak widać sfinansowanie nie było czystą fantastyką.

Poza tym nie napisałam że na pewno pracodawca jej sfinansuje, może trafić na takiego ale nie musi.
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 11:40   #489
agropol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 13
Dot.: Książeczka sanitarno - epidem...

Czyli 5 lat temu sfinansowanie badań nie było fantastyką. Dziękujemy Ci za informację, na pewno wiedza o tym, jak było 5 lat temu na rynku pracy, do czegoś się przyda, skoro dzisiaj obserwuje się coś całkowicie innego.
agropol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 11:42   #490
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Książeczka sanitarno - epidem...

Cytat:
Napisane przez agropol Pokaż wiadomość
Czyli 5 lat temu sfinansowanie badań nie było fantastyką. Dziękujemy Ci za informację, na pewno wiedza o tym, jak było 5 lat temu na rynku pracy, do czegoś się przyda, skoro dzisiaj obserwuje się coś całkowicie innego.
I znowu nieuważne czytanie.
Nie "pracowałam 5 lat temu" a "pracowałam 5 lat".
Ostatnio książeczkę podbijałam w tamtym roku.
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 16:26   #491
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Książeczka sanitarno - epidem...

ja pracowalam i na zlecenie i na umowe o prace i nie byly to jakies super korporacje tylko firmy prywatne i ani razu ja nie placilam za badania, tylko zawsze mi pracodawca placil.


Ale oczywiscie, jesli sie chce to mozna sobie samemu wyrobic i jak dziewczyny pisza, nie jest to duzy kosz, wiec nie ma nawet sensu prosic sie przyszlego pracodawce o zwrot jesli sam nie jest chetny.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 23:57   #492
zielonooka78
Przyczajenie
 
Avatar zielonooka78
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cześć dziewczyny,
właśnie dostałam dorywczą pracę, ale najpierw muszę wyrobić książeczkę sanepidowską. Byłam wczoraj (piątek) w miejscowym sanepidzie i pani poinformowała mnie, że mam zebrać próbki z 3 kolejnych dni, czyli piątku, soboty i niedzieli i potem przynieść je do nich, do tego laboratorium. Nie powiedziała mi, co z nimi zrobić, ale na jakimś forum przeczytałam, że trzeba je trzymać w chłodnym miejscu np. w lodówce. Problem w tym, że nie wyobrażam sobie, żeby w lodówce, z jedzeniem trzymać takie pojemniki, nawet w reklamówkach czy innych opakowaniach... Można je trzymać np. w piwnicy albo na strychu, gdzie jest chłodno? Stanie się coś, jeśli nie będą trzymane w odpowiednio chłodnej temperaturze?
zielonooka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 00:43   #493
nickysoph
Przyczajenie
 
Avatar nickysoph
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10
Dot.: Książeczka sanepidowska

Ja też nie chciałam zostawiać w lodówce, więc wystawiałam w plastikowym pudełku na parapet za okno (temperatura była pewno w granicach 5-7 stopni albo i mniej, bo jednego ranka jak wyciągnęłam pojemnik to był troszke oszroniony) i wszystko było z próbkami okej.
nickysoph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 13:02   #494
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez Alissey Pokaż wiadomość
Dziewczyny z Warszawy, bardzo proszę o pomoc!
Chcę sobie wyrobić książeczkę, trochę (a właściwie sporo) grzebałam na ten temat i wciąż nie wiem, do której warszawskiej placówki mam się zgłosić.

1. do wojewódzkiej placówki na Żelaznej?
2. do powiatowej placówki na Kochanowskiego?
3. do placówki na Białobrzeskiej? Jestem z okolic Ochoty i myślałam na początku, że mam tam iść, ale okazało się, że ta placówka jest placówką "graniczną"

I jeszcze jedno pytanie: gdzie znajdę w Warszawie taniego lekarza medycyny pracy? Sprawdziłam parę miejsc i wszędzie życzą sobie ok. 100-120 zł za wizytę
ja wszystko załatwiałam na Żelaznej
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 17:09   #495
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Książeczka sanepidowska

Ile jest ważne badania kału?
Czy jeśli robiłam je w 2007 r to nadal jest ok czy muszę robić od nowa?
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:55   #496
jaksobieporadzic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 18
Książeczka sanepidowska

Krótkie pytanie- ile ważne są wyniki robione w sanepidzie na nosicielstwo?? Robiłam je koniec lipca, ale nie byłam wtedy w medycynie pracy, bo potrzebowałam tylko tych wyników. Teraz chcę szukać pracy więc czas najwyższy taką książeczkę wyrobić tylko nie wiem czy musze robić jeszcze raz wyniki czy te z lipca są jeszcze ważne? Dziękuję za odp
jaksobieporadzic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 13:14   #497
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez jaksobieporadzic Pokaż wiadomość
Krótkie pytanie- ile ważne są wyniki robione w sanepidzie na nosicielstwo?? Robiłam je koniec lipca, ale nie byłam wtedy w medycynie pracy, bo potrzebowałam tylko tych wyników. Teraz chcę szukać pracy więc czas najwyższy taką książeczkę wyrobić tylko nie wiem czy musze robić jeszcze raz wyniki czy te z lipca są jeszcze ważne? Dziękuję za odp
Są ważne, idź do lekarza medycyny pracy, on Ci wypełni. Czasem woła 20zł. Trzeba podbijać co rok
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 15:33   #498
mala zmiana
Rozeznanie
 
Avatar mala zmiana
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 829
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez xKlaudja Pokaż wiadomość
Są ważne, idź do lekarza medycyny pracy, on Ci wypełni. Czasem woła 20zł. Trzeba podbijać co rok
Nie prawda. Ksiazeczka sanepidowska jest wazna jakby to okreslic na zawsze. Nie trzeba podbijac co rok. Ja jak robiłam to lekarz medycyny pracy wymagal rtg pluc
__________________
Zakochana w yarisce
mala zmiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 07:14   #499
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez mala zmiana Pokaż wiadomość
Nie prawda. Ksiazeczka sanepidowska jest wazna jakby to okreslic na zawsze. Nie trzeba podbijac co rok. Ja jak robiłam to lekarz medycyny pracy wymagal rtg pluc
No to dziwne, pierwszy raz się spotykam żeby książeczka była bezterminowa. Co masz wpisane w rubryce "data następnego badania", jeśli mogę wiedzieć?

W moim przypadku też jeden nadgorliwy lekarz wymagał rtg płuc. Do tego 70 zł za to wszystko zaśpiewał. Poszłam do innego i mi wyjaśnił, że to absolutnie nie jest konieczne, chyba że to pracodawca kieruje na badania i lekarz uzna, że rtg jest potrzebne na dane konkretne stanowisko. Powiedział, że jeśli robi się książeczkę tak sobie o dla siebie to jest to całkowicie zbędne.
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.

Edytowane przez _Aneta
Czas edycji: 2014-03-22 o 07:15
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-22, 12:51   #500
Izu91
Raczkowanie
 
Avatar Izu91
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Szydło.
Wiadomości: 174
GG do Izu91
Dot.: Książeczka sanepidowska

Książeczkę podbija się co rok, ja to robiłam u lekarza rodzinnego.

Wyniki natomiast są bezterminowe. Wystarczy je dobrze schować, żeby się gdzieś nie zgubiły. Jeśli zgubisz książeczkę, wystarczy, że z wynikami pójdziesz wyrobić nową. (Tak przynajmniej zostałam poinformowana przez lekarza medycyny pracy)
__________________
meine kleine eine schweine.
Izu91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 14:19   #501
karolinazawadzka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Książeczka sanepidowska

Bezterminowo - według mojej wiedzy - są ważne wyniki badań z sanepidu (czyli badania kału). Sama książeczka nie jest ważna bezterminowo - trzeba ją podbijać.
karolinazawadzka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 13:26   #502
Individualist
Rozeznanie
 
Avatar Individualist
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 519
Dot.: Książeczka sanepidowska

Cytat:
Napisane przez karolinazawadzka84 Pokaż wiadomość
Bezterminowo - według mojej wiedzy - są ważne wyniki badań z sanepidu (czyli badania kału). Sama książeczka nie jest ważna bezterminowo - trzeba ją podbijać.
Pobiegam. Lekarz decyduje na ile jest ważna, nie zawsze jest to rok. Zależy od lekarza, pacjenta i branży.

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie czyń priorytetu z kogoś,
kto ma Cię tylko za opcję
Individualist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 02:53   #503
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
książeczka sanepidu

Witajcie, mam problem i nie wiem co robić. Tydzień temu byliśmy z chłopakiem w pracy dorywczej na etykietowaniu w magazynie. Dawaliśmy swoje książeczki. W środku mieliśmy badania i zdolność do pracy. Co się okazało? A to, że po powrocie do domu z książeczkami u chłopaka było wszystko, a u mnie faktura magazynu na papier toaletowy. Magazyn umywa ręce.
Pytanie, czy jeżeli mam książeczkę z wpisem to czy potrzebuje tego kwitka z badaniami? Nie chce przez tych dziadów płacić kolejnej stowy.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 06:57   #504
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: książeczka sanepidu

Chodzi o tą kartkę z wynikami z sanepidu? Mam kilka lat książeczkę i oprócz pierwszego wpisu te wyniki nigdy mi się jeszcze nie przydały, więc nie powinno być problemów.
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 14:22   #505
samantagrey
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 254
Książeczka SANEPIDU

Witam.

Mam problem.
Szukam pracy sezonowej (na wakacje). Wysłałam kilka CV i otrzymałam odpowiedź od jednej z restauracji, jednak kazali mi najpierw wyrobić książeczkę SANEPIDU, a dopiero potem skontaktować się z nimi.

Na książeczce mam "nazwa i adres zakładu pracy". Czy to ja będę musiała coś tam wpisać, czy jak?
Jeśli zmienię pracę ta książeczka będzie nieważna właśnie przez ten adres?
I jeszcze jedno pytanie. Czy firma, w której będę pracować, odda mi pieniądze za badania? Muszę pokazać jakąś fakturę? Kogo o to poprosić?

Edytowane przez samantagrey
Czas edycji: 2014-05-19 o 14:57
samantagrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 16:34   #506
justi93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3
Dot.: Książeczka SANEPIDU

Nazwy i adresu zakładu pracy raczej się nie podaje. Jeśli chodzi o zwrot kosztów to nie. To Ty ponosisz koszty badania.
justi93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 07:55   #507
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Książeczka SANEPIDU

czasem oddaja np w macu ale to rzadko
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 07:57   #508
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
co z tą książeczką

4 lata temu robiłam książeczkę - pełen pakiet, krew, badanie w sanepidzie ( :p ) i rentgen. miałam wbite w książeczke pozwolenie.
3 lata temu miałam odnawiane z zakładu pracy i od tego czasu nic.
co zrobić by książeczka na to lato była aktualna? muszę iść do lekarza pracy i on mi po prostu wbije w książeczkę na ten rok ważność tak? nie muszę powtarzać kompletu badań? jak to wygląda bo jestem skołowana :P
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 13:10   #509
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: co z tą książeczką

super, dziękuję za połączenie tylko to nie jest to samo pytanie.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 13:53   #510
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: co z tą książeczką

Idziesz do lekarza medycyny pracy, lekarz po przeprowadzeniu wywiadu wbija w książeczkę ważność, może być też tak, że zleci Ci rtg lub morfologię krwi jeśli są ku temu jakieś wskazania. Badanie kału robi się raz w życiu, no chyba, że zarazisz się np. salmonellą. Ja np. musiałam robić badania chcąc przedłużyć ważność książeczki san-epid, tak zalecił lekarz.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 15:08:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:41.