Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8 - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-28, 16:02   #2011
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Ja dzisiaj byłam na rozmowie kwalifikacyjnej jako asystentka biura. Pani rekrutująca była na tak, natomiast miała przekazać moje CV szefowi, aby mógł je rozpatrzyć. Czekam na telefon. Oby się udało
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 16:16   #2012
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Myszka_83 Pokaż wiadomość
Hej. Ja wczoraj, za Waszymi radami złożyłam papiery do tego sądu na protokolanta. Mam nadzieję, że jak mnie wezwą na rozmowę/test, to się nie zbłaźnię z tym "szybki" pisaniem na kompie
Poćwicz sobie jeszcze pisanie ze słuchu.
I nie przejmuj się, bo naprawdę wystarczy żebyś pisała umiarkowanie szybko. Lepiej pisać trochę wolniej niż ekspresowo, ale z błędami, bo poprawianie spowalnia o wiele bardziej.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 17:46   #2013
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Ehh dziękuję
Jestem podłamana.. no ale muszę walczyć. Pierwsze co zrobię to spróbuję przejść do konkurencji.
musisz wierzyć w siebie najlepiej już wysyłaj bo w cv ładnie wygląda"do chwili obecnej".
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 18:11   #2014
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

ja właśnie wysłałam dokumenty do ZUSu.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 20:51   #2015
pulinaj
Rozeznanie
 
Avatar pulinaj
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 602
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Malinowa_dziewczynka Pokaż wiadomość
Dziewczyny Witajcie ponownie
Może któraś z Was coś podpowie?
Dokładnie 12 lutego zgłosiłam się do programu stażowego finansowanego z UE,do dziś program nie ruszył,ogłoszenie jest często aktualizowane,dzwoniłam do firmy rekrutującej i proszą mnie o cierpliwość, nie potrafiąc wytłumaczy czym spowodowany jest tak długi wg mnie okres rekrutacji,bardzo mi zależy na tym stażu gdyż jest zgodny z moim wykształceniem jak również spełniam wszystkie wymagania.
obawiam się,że jak już znajdę pracę staż ruszy.
Czy któraś z Was korzystała z programu stażowego finansowanego z UE ?
Jeśli tak czy również rekrutacja i start trwał tak długo??
Jak wygląda cała procedura?

Milego wieczoru
Ja biorę udział w czymś takim. Pamiętam, że też rekrutacja się przeciągała. Może nie ma chętnych, a może ludzie nie spełniają wymagań.Wbrew pozorom nie ma wielu chętnych, np. jednej grupy wogóle nie utworzyli. A, i co ważne-jest to jakaś alternatywa, ale nie jest tak różowo, jak to się początkowo wydaje.Przynajmniej w moim przypadku.
__________________
pulinaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 21:00   #2016
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Poćwicz sobie jeszcze pisanie ze słuchu.
I nie przejmuj się, bo naprawdę wystarczy żebyś pisała umiarkowanie szybko. Lepiej pisać trochę wolniej niż ekspresowo, ale z błędami, bo poprawianie spowalnia o wiele bardziej.
Tak zrobię, poćwiczę Może coś z tego będzie, bo są aż 4 wolne stanowiska
Dzisiaj byłam na rozmowie, która trwała aż 2 minuty (a pacykowałam się do niej godzinę) i odbywała się na stojąco, na środku centrum handlowego oczywiście mieli dziś zadzwonić i cisza...
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 21:03   #2017
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Myszka_83 Pokaż wiadomość
Tak zrobię, poćwiczę Może coś z tego będzie, bo są aż 4 wolne stanowiska
Dzisiaj byłam na rozmowie, która trwała aż 2 minuty (a pacykowałam się do niej godzinę) i odbywała się na stojąco, na środku centrum handlowego oczywiście mieli dziś zadzwonić i cisza...
masakra
co to za stanowisko?
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-28, 21:05   #2018
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Sprzedawca
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 21:08   #2019
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Myszka_83 Pokaż wiadomość
Sprzedawca
to niefajna to przyszła szefowa
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 21:10   #2020
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
to niefajna to przyszła szefowa
Oj nie
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-28, 21:32   #2021
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez lazada Pokaż wiadomość
musisz wierzyć w siebie najlepiej już wysyłaj bo w cv ładnie wygląda"do chwili obecnej".
Właśnie dowiedziałam się "nieoficjalnie" od kolegi że we wtorek był szef w Białymstoku i w hotelu robił rekrutację, oczywiście nie zajechał nawet do mnie do biura.
I znalazł kogoś na moje miejsce i powiadomi mnie w poniedziałek. A we wtorek już ktoś przychodzi na moje miejsce!
Po prostu skandal. Pracowałam 8 miesięcy i nawet nie zasłużyłam na to żeby mi powiedzieć chociaż parę dni wcześniej że mam odejść.
Nie wspomnę już o tej żałosnej rekrutacji po cichu.
Co za firma! brak słów...
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-29, 06:30   #2022
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Właśnie dowiedziałam się "nieoficjalnie" od kolegi że we wtorek był szef w Białymstoku i w hotelu robił rekrutację, oczywiście nie zajechał nawet do mnie do biura.
I znalazł kogoś na moje miejsce i powiadomi mnie w poniedziałek. A we wtorek już ktoś przychodzi na moje miejsce!
Po prostu skandal. Pracowałam 8 miesięcy i nawet nie zasłużyłam na to żeby mi powiedzieć chociaż parę dni wcześniej że mam odejść.
Nie wspomnę już o tej żałosnej rekrutacji po cichu.
Co za firma! brak słów...

Wiesz, teraz tak jest bardzo często, nikt się nie przejmuje odczuciami pracowników, a o zwykłym szacunku można pomarzyć.

Plus taki, że wiesz na czym stoisz i możesz zaczynać szukać nowej pracy. Trzymam kciuki żeby się udało i kolejne miejsce pracy było bardziej normalne.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 07:17   #2023
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

spiesze z nowina, ze po pol roku pracy na smieciowej umowie, podpisuje umowe o prace ide w pon na badania. wytrwalosci dziewuszki

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

Cytat:
Napisane przez DsC Pokaż wiadomość
Super Tusia, że masz takie możliwości. Jestem trochę w tyle, ale czemu tylko w tej dziedzinie? Pierwsza małżeńska kłótnia?
nie, poważna choroba w rodzinie się nagle pojawiła

Cytat:
Napisane przez DsC Pokaż wiadomość
U mnie dobrze. Za tydzień minie 3 miesiąc mojego stażu. Jestem zadowolona z pracy, z atmosfery, z zadań które wykonuję. Szkoda, że UP tak mało płaci
dobrze, że płacą

---------- Dopisano o 08:12 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Hej

Pisałam tutaj jakiś czas temu z obawami że stracę obecną pracę.
cóż chyba tak się stanie.
nie wyrobię raczej planu sprzedażowego, chociaż mam teoretycznie jeszcze dwa dni na to, wątpię żeby się udało.
Ale co najlepsze.. koleżanka wczoraj przypadkiem znalazła ogłoszenie na portalu tablica.pl gdzie moja cudowna firma dała ogłoszenie że szukają pracownika na moje stanowisko!
Oczywiście nikt mi nic nie powiedział. Nie wiem co robić, ja pracuję sama w biurze, centrala firmy jest na Śląsku. Boję się tam dzwonić..
hmm, a moze szukaja drugiej dziewczyny, do innego biura?

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Pw Ci wyslę, ale późniejszym wieczorem bo teraz w pracy jestem :/

jak Ci sie pracuje?

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Właśnie dowiedziałam się "nieoficjalnie" od kolegi że we wtorek był szef w Białymstoku i w hotelu robił rekrutację, oczywiście nie zajechał nawet do mnie do biura.
I znalazł kogoś na moje miejsce i powiadomi mnie w poniedziałek. A we wtorek już ktoś przychodzi na moje miejsce!
Po prostu skandal. Pracowałam 8 miesięcy i nawet nie zasłużyłam na to żeby mi powiedzieć chociaż parę dni wcześniej że mam odejść.
Nie wspomnę już o tej żałosnej rekrutacji po cichu.
Co za firma! brak słów...
Przykre jest to co piszesz, ale w sumie...Ja teraz pisałam wypowiedzenie dla dziewczyny, która dostanie je w pon i to jest jej ostatni dzień pracy. Nie wywiązywała się z obowiązków i się nie sprawdziła. Więc po części rozumiem też pracodawcę
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 08:20   #2024
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
Przykre jest to co piszesz, ale w sumie...Ja teraz pisałam wypowiedzenie dla dziewczyny, która dostanie je w pon i to jest jej ostatni dzień pracy. Nie wywiązywała się z obowiązków i się nie sprawdziła. Więc po części rozumiem też pracodawcę
a nie powiedziałaś jej, że to dla niej koniec pracy? ja rozumiem, ze komuś pracownik może nie pasować, ale uważam, że ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości wypadałoby powiedzieć wcześniej, że zamierza się kogoś zwolnić.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 08:31   #2025
kasia1608
Zakorzenienie
 
Avatar kasia1608
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 17 893
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Dziewczyny potrzebuję rady, idę na rozmowe o staż, jedno z zadań to kontakt z klientem przez tel., w cv nie mam że miesiąc miałam szkolenie w cc gdzie nie podpisałam umowy, myslicie że warto wspomnieć o tym ? Na pewno się zapyta czego nie pracuje tam, troche glupio odpowiedzieć że były ciężkie warunki i nie podobało mi się to, najlepiej chyba w ogóle o tym cc nie wspominać?
kasia1608 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 08:49   #2026
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;4580181 1]a nie powiedziałaś jej, że to dla niej koniec pracy? ja rozumiem, ze komuś pracownik może nie pasować, ale uważam, że ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości wypadałoby powiedzieć wcześniej, że zamierza się kogoś zwolnić.[/QUOTE]

Żeby ktoś uciekł na chorobowe na 6 miesięcy? Przy umowie o prace wiadomość o zwolnieniu jest zawsze skrywana. Moze się to nam nie podobać ale tak to już jest
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 09:40   #2027
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Żeby ktoś uciekł na chorobowe na 6 miesięcy? Przy umowie o prace wiadomość o zwolnieniu jest zawsze skrywana. Moze się to nam nie podobać ale tak to już jest
No ale w przypadku umowy o pracę jest coś takiego jak wypowiedzenie# pracownik musi dowiedzieć się min. 2tyg wcześniej (a w przypadku niektórych umów nawet 3 mies)
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 09:48   #2028
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
No ale w przypadku umowy o pracę jest coś takiego jak wypowiedzenie# pracownik musi dowiedzieć się min. 2tyg wcześniej (a w przypadku niektórych umów nawet 3 mies)
no i wtedy nie ucieknie na chorobowe, albo pochoruje sobie te 2 tygodnie. Jesli dowiedziałby sie o zwolnieniu przed wręczeniem wypowiedzenia to ma 6 miesiecy wiecej na szukanie nowej pracy. Proste.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 09:51   #2029
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
no i wtedy nie ucieknie na chorobowe, albo pochoruje sobie te 2 tygodnie. Jesli dowiedziałby sie o zwolnieniu przed wręczeniem wypowiedzenia to ma 6 miesiecy wiecej na szukanie nowej pracy. Proste.
A to sorry, nie zrozumiałam
No ale to oczywiste, że mówi się o odejściu wraz z wręczeniem wypowiedzenia. Ale to zazwyczaj jest ok. 1 miesiąca. Ja nawet na umowie zlecenie miałam miesiąc wypowiedzenia, i po wręczeniu mi wypowiedznia (firma zlikwidowała mój zespół) zapłacili mi jeszcze, pomimo tego, że nie przychodziłam nawet do firmy
__________________
nazywaj mnie Vill


Edytowane przez ViLLeMkA
Czas edycji: 2014-03-29 o 09:54
ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-29, 09:54   #2030
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
no i wtedy nie ucieknie na chorobowe, albo pochoruje sobie te 2 tygodnie. Jesli dowiedziałby sie o zwolnieniu przed wręczeniem wypowiedzenia to ma 6 miesiecy wiecej na szukanie nowej pracy. Proste.
no tak, ale mówimy tu o śmieciówce gdzie pracownik może być zwolniony z dnia na dzień, a nie o umowie o pracę. wiadomo, ze z umową o pracę jest o tyle dobrze, ze pracownik zostaje powiadomiony przed zwolnieniem za pomocą wypowiedzenia i ma czas na znalezienie czegoś innego.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 09:57   #2031
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;4580271 8]no tak, ale mówimy tu o śmieciówce gdzie pracownik może być zwolniony z dnia na dzień, a nie o umowie o pracę. wiadomo, ze z umową o pracę jest o tyle dobrze, ze pracownik zostaje powiadomiony przed zwolnieniem za pomocą wypowiedzenia i ma czas na znalezienie czegoś innego.[/QUOTE]

No ale na śmieciówce też może być okres wypowiedzenia.
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 09:59   #2032
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Czy ktos z was pracowal kiedys w kfc?
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 10:18   #2033
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;4580271 8]no tak, ale mówimy tu o śmieciówce gdzie pracownik może być zwolniony z dnia na dzień, a nie o umowie o pracę. wiadomo, ze z umową o pracę jest o tyle dobrze, ze pracownik zostaje powiadomiony przed zwolnieniem za pomocą wypowiedzenia i ma czas na znalezienie czegoś innego.[/QUOTE]
hmm założyłam że skoro rzecz ma się w biurze dużej fimy (wypowiedź tusi) to dziewczyna pewnie ma umowe o prace, ale fakt moglam sie mylić.

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
No ale na śmieciówce też może być okres wypowiedzenia.
to prawda i tak sobie pomyslam.... skoro marlenqa ma śmieciówke do końca roku to może mogłaby "uciec" na l4 przynajmniej na chwile... zależy czy ma opłacaną składkę chorobową.
Pracodawca penie nie powiedział jej wcześniej bo zakładam że bał się ze ona odejdzie zanim on kogoś znajdzie.

Ja bym powiedziala że wczesniejsze poinformowanie pracownika z wyprzedzeniem jest zasadne i korzystne dla obu stron w niektórych przypadkach. W wiekszosci sytuacji jednak pracodawca liczy na zaskoczenie pracownika.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 10:25   #2034
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

jezeli jest rozwiazanie umowy o prace za wypowiedzeniem, ktore daje pracodawca, to co widnieje w swiadectwie pracy? chodzi o umowe na czas okreslony. czy pracodawca moze, chcąc zrobic 'na zlosc' wpisac ze to wypowiedzenie z winy pracownika? jak to wyglada?
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 10:42   #2035
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
hmm założyłam że skoro rzecz ma się w biurze dużej fimy (wypowiedź tusi) to dziewczyna pewnie ma umowe o prace, ale fakt moglam sie mylić.


to prawda i tak sobie pomyslam.... skoro marlenqa ma śmieciówke do końca roku to może mogłaby "uciec" na l4 przynajmniej na chwile... zależy czy ma opłacaną składkę chorobową.
Pracodawca penie nie powiedział jej wcześniej bo zakładam że bał się ze ona odejdzie zanim on kogoś znajdzie.

Ja bym powiedziala że wczesniejsze poinformowanie pracownika z wyprzedzeniem jest zasadne i korzystne dla obu stron w niektórych przypadkach. W wiekszosci sytuacji jednak pracodawca liczy na zaskoczenie pracownika.
Nie mogę uciec na l4 ponieważ nie miałam odprowadzanych składek chorobowych;/ mogą mnie zwolnić z dnia na dzień.
I to uczynią w poniedziałek, dobrze że wiem chociaż wcześniej, inaczej bym tam chyba na zawał padła.
I nic złego wcale nie zrobiłam żeby mnie zwalniali. pracowałam sumiennie i nie mam sobie absolutnie nic do zarzucenia. A że nie wyrabiałam mega planów sprzedażowych to nie jest moja wina, dzwoniłam po klientach, namawiałam ich na te pożyczki, wysyłałam spersonalizowane oferty. Nawet ulotki w weekendy nosiłam czasami. I planu nie wyrobiłam. Ale z tego co wiem nikt przede mną go nie zrobił. Nie wiem co oni sobie wyobrażają
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 11:53   #2036
Malinowa_dziewczynka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinowa_dziewczynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Moja Wieś
Wiadomości: 4 317
GG do Malinowa_dziewczynka
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

[QUOTE=pulinaj;45799337]Ja biorę udział w czymś takim. Pamiętam, że też rekrutacja się przeciągała. Może nie ma chętnych, a może ludzie nie spełniają wymagań.Wbrew pozorom nie ma wielu chętnych, np. jednej grupy wogóle nie utworzyli. A, i co ważne-jest to jakaś alternatywa, ale nie jest tak różowo, jak to się początkowo wydaje.Przynajmniej w moim przypadku.[/QUOTE

Pulinaj ile u Cb trwała rekrutacja?
Co jest nie tak?
Rozwiń jak możesz
__________________
Nie ma sprawiedliwości jestem tylko JA.

Wymiana (nowy depilator Philips ! )
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1173491
Malinowa_dziewczynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 12:19   #2037
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
No ale na śmieciówce też może być okres wypowiedzenia.
może, a jak nie ma? ja np. patrzę pod kątem mojej śmieciówki, gdzie na dobrą sprawę tak samo w poniedziałek mogę wypowiedzenie dostać i od wtorku nie pracować i uważam, że pracodawca powinien ze zwykłej przyzwoitości wcześniej mnie poinformować o swoich planach. na zwolnienie mu nie ucieknę
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 13:02   #2038
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;4580181 1]a nie powiedziałaś jej, że to dla niej koniec pracy? ja rozumiem, ze komuś pracownik może nie pasować, ale uważam, że ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości wypadałoby powiedzieć wcześniej, że zamierza się kogoś zwolnić.[/QUOTE]
to nie była moja decyzja, a zarządu. poza tym nie spotkałam się aby ktoś mi kiedyś powiedział "wiesz, sorry, ale za dwa dni stracisz pracę"...

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
jezeli jest rozwiazanie umowy o prace za wypowiedzeniem, ktore daje pracodawca, to co widnieje w swiadectwie pracy? chodzi o umowe na czas okreslony. czy pracodawca moze, chcąc zrobic 'na zlosc' wpisac ze to wypowiedzenie z winy pracownika? jak to wyglada?
jesli dostajesz od pracodawcy wypowiedzenie za porozumieniem stron to masz zapisane:ustanie stosunku pracy na mocy porozumienia stron.
jesli dostajesz wypowiedzenie na wniosek pracodawcy to zas masz zapisane: ustanie stosunku do pracy na wniosek pracodawcy i odwrotnie jak wnioskuje pracownik. to jest oczywiscie napisane innymi słowami z podaną obok podstawę prawną.
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 13:03   #2039
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;4580181 1]a nie powiedziałaś jej, że to dla niej koniec pracy? ja rozumiem, ze komuś pracownik może nie pasować, ale uważam, że ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości wypadałoby powiedzieć wcześniej, że zamierza się kogoś zwolnić.[/QUOTE]

Jest wiele rzeczy, które powinno się robić ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości, np. pomóc komuś znajomemu znaleźć pracę, kiedy ten jej nie ma. A ten wątek jednak się kręci...
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 13:05   #2040
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.8

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
No ale na śmieciówce też może być okres wypowiedzenia.
może być, ale pamiętajcie, że zlecenie można wypowiedzieć w każdym czasie trwania umowy jeśli ma się do tego podstawy...

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Jest wiele rzeczy, które powinno się robić ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości, np. pomóc komuś znajomemu znaleźć pracę, kiedy ten jej nie ma. A ten wątek jednak się kręci...
z tym pomaganiem to ja sie dwa razy przejechalam i nigdy nikomu niczego nie zalatwie, bo potem pretensje sa do osoby ktora 'polecala' wiec roznie to bywa, trzeba uwazac, komu chce sie pomoc i dobrze znac te osobe, choc nawet jak sie ja dobrze zna, to mozna sie niezle zdziwic.
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-10 15:03:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:40.