dlaczego jestem taka niekobieca??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-05, 11:45   #31
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

A ja mam wrażenie, że to partner autorki ma na nią taki wpływ (rozmowy o dzieciach), dlatego ona się boi, że w jego oczach nie jest kobieca (znajdzie sobie "kobietę z krwi i kości").
Nie pomyślałyście o tym?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 13:01   #32
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
A ja mam wrażenie, że to partner autorki ma na nią taki wpływ (rozmowy o dzieciach), dlatego ona się boi, że w jego oczach nie jest kobieca (znajdzie sobie "kobietę z krwi i kości").
Nie pomyślałyście o tym?
Jak sama chęć jej chłopaka do posiadania dzieci (naturalna i normalna) powoduje w niej niechęć do własnej tożsamości płciowej i swojego ciała, to ja się radzę do specjalisty udać. Albo faceta zmienić, co i tak pewnie się stanie, bo przy takich różnicach znaczących związek długo nie pociągnie.

Rozumiem niechęć do małżeństwa. Rozumiem niechęć do posiadania dzieci. Ale takiej agresji, jaką tu autorka prezentuje, tego w jaki narcystyczny sposób na siebie patrzy "A no bo ja o trzynastej wstaję i książki czytam, taka jestem wyjątkowa i cudowna, a nie jak te żałosne ludziki, które ze swoimi bachorami lecą w niedzielę do zoo i rzygają ze szczęścia", już nie rozumiem i nie podoba mi się to Musisz być bardzo smutnym i samotnym człowiekiem, koleżanki-matki-mężatki na pewno byłyby zachwycone podobnymi stwierdzeniami na swój temat Do tego masz patologiczny pogląd na małżeństwo i macierzyństwo, szczerze mówiąc to nie wiem, jak Ty funkcjonujesz ze swoim facetem, który ma kompletnie odmienne poglądy na życie - nie wiem, on zaczyna temat małżeństwa, a Ty się pewnie głupkowato uśmiechasz, albo go zbywasz, podczas gdy w myślach go kneblujesz pewnie, co?
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 13:53   #33
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;46308958]Musisz być bardzo smutnym i samotnym człowiekiem, koleżanki-matki-mężatki na pewno byłyby zachwycone podobnymi stwierdzeniami na swój temat [/QUOTE]

Nie zdziwiłabym się, gdyby nasza buńczuczna autorka wcale nie miała koleżanek. Ludzi z takim poziomem złości na wszystko dookoła zwyczajnie się nie lubi i omija.
Czas dojrzeć, droga koleżanko. Kiedy będziesz dobrze się czuła ze swoim egoizmem i wstawaniem o 13,przestaną denerwować Cię ludzie rzygający tęczą bo zwyczajnie będziesz szczęśliwa a szczęśliwych ludzi cieszy szczęście innych zamiast zniesmaczać do tego stopnia by dawać tej frustracji upust na forum.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 14:56   #34
nadijka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 759
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
A ja mam wrażenie, że to partner autorki ma na nią taki wpływ (rozmowy o dzieciach), dlatego ona się boi, że w jego oczach nie jest kobieca (znajdzie sobie "kobietę z krwi i kości").
Nie pomyślałyście o tym?
Małżeństwo/dzieci to jeden problem, ale autorka pisze, że nienawidzi swojego ciała itp. - to już zdecydowanie poważniejsza sprawa, nieakceptowanie swojej tożsamości płciowej wymagające (wg mnie) konsultacji ze specjalistą. To całkiem normalne, że ludzie po iluś latach związku rozmawiają o sprawach typu założenie rodziny, natomiast normalne nie jest, że zamiast się komunikować, partnerka ma ochotę go trzasnąć. Nie każdy musi od razu kochać dzieci (ja np. też na obecnym etapie nie chcę ich mieć, nie rozczulają mnie), ale nie wyzywam i nie wykazuje agresji np. w stosunku do koleżanek, które już są dzieciate. Dla autorki wszyscy poza nią są głupi/beznadziejni itp.
nadijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 15:19   #35
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

Ja bym nie nazwała tego niekobiecoscia. Nie każdy musi marzyć o dziecku i mężu,a to moim zdaniem nie ujmuje Ci kobiecości
Wysyłane z mojego X10i za pomocą Tapatalk 2
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 15:41   #36
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
A ja mam wrażenie, że to partner autorki ma na nią taki wpływ (rozmowy o dzieciach), dlatego ona się boi, że w jego oczach nie jest kobieca (znajdzie sobie "kobietę z krwi i kości").
Nie pomyślałyście o tym?
- być może, ale dla mnie dziwne jest takie widzenie: kobieca= dzieci, mąż i słodkopierdząca rodzinka. 'Przecież kobieta wcale nie musi ani za mąż wyjść, ani mieć dzieci (serio dzisiaj to coś takiego niezwykłego i wyjątkowego? ), ALE musi sobie znaleźć też faceta, który żenić się nie chce i ojcostwo go zupełnie nie kręci. I to wszystko.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 15:50   #37
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

No właśnie, ja mam wrażenie, że autorka nie akceptuje siebie, swoich pragnień i nie akceptuje tego, że cóż, jej partner może mieć inną wizję swojego życia. I ona wie, że to się już rozbija i rozbije jeszcze bardziej. Bo jej partner uważa, że "jej się zmieni".

Autorko, kobieta, która nie chce małżeństwa i rodziny może wieść satysfakcjonujące i szczęśliwe życie. Nie każdy będzie uważał takie życie za dobre, ale tak jest z każdym wyborem. Ważne, jak Ty się z tym czujesz i ważne, byś Ty była silna i świadoma w swoich potrzebach. Mam wrażenie, że najbardziej martwi Cię Twój własny związek.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-05, 18:17   #38
monika030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 65
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

Dzięki za odpowiedzi aż sama z siebie zaczęłam się ostro śmiać, że trochę jestem glupiutka
Mam taki trochę inny charakter i ciężko jest się ze mną dogadać. Jestem mega złośnicą.
Jeżeli chodzi o to, że nie mam przyjaciół to trochę przesada. Nigdy nie narzekalam na brak ludzi. Mam dwie przyjaciółki, przyjaciela, super siostrę i jak mam problem to mogę iść nawet do moich sąsiadów i wiem, że by mi pomogli.
mam taki stereotypowy pogląd na świat, bo mój tata był wojskowym i jeżeli ma ktoś w rodzinie żołnierza to wie o czym mówię i mój tata nie był zbyt rozrywkowym mężczyzna, moja mama wręcz przeciwnie i zawsze miałam wrażenie że wszystko jest takie udawanie. Prawda jest taka, że jestem ciężką osoba.
I jeszcze do akceptacji własnej osoby też ciężko, bo od zawsze chciałam być chłopakiem i tak też się zachowywałam.
Macie prawo mieć różne zdania na mój temat, bo jak to się mówi. Ile ludzi tyle opinii
monika030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 18:59   #39
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

Cytat:
Napisane przez monika030 Pokaż wiadomość
I jeszcze do akceptacji własnej osoby też ciężko, bo od zawsze chciałam być chłopakiem i tak też się zachowywałam.
z tym to do psychologa, poważnie. Nie akceptujesz siebie, rodzi się frustracja, złość, którą przenosisz na bogu ducha winne osoby, które irytują Cię rzyganiem tęczą - bo wyglądają na szczęśliwe. Niezadowolona z tego kim jesteś, nie stworzysz też szczęśliwego związku.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 13:56   #40
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

Autorko każdy ma prawo do wyrażenia wlasnego zdania wiec i ja się wypowiem. Masz trochę zaburzone postrzeganie rodziny, kobiety jako zony i matki. Ja jestem matka dwójki dzieci, co wedlug Ciebie jest patologiczne, masz prawo do takiego stwierdzenia. Równie dobrze ja mogę powiedziec, ze patologiczne jest kiedy osoba ponad 20 letnia myśli w kategoriach ja i tylko ja, która na sile tkwi w zwiazku , który raczej nie ma szans na dalszy rozwój. I, wiesz, ja wstaje o 6 rano i nie mam czasu na czytanie ksiazek w ciągu dnia. I to ze jestem matka wcale nie ujmuje mi kobiecości. Mam pasje, prace i kochane dzieci. Wychodze do fryzjera, na zakupy, spotykamy się ze znajomymi ( i to niekoniecznie są to wyjścia do zoo). A do wspomnianego zoo tez chodze i sprawia mi to przyjemność, bo widzę moje zadowolone dzieci. Nie jestem typowa matka polka i odbiega od stereotypu.
Nie powinna patrzeć na życie przez pryzmat malzenstwa swoich ridzicow , bo nie będziesz w stanie stworzyć stale go związku opartego na zaufaniu, milosci i szacunku oraz na kompromisach.
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 13:57   #41
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

A ja jestem zaręczona, mieszkamy razem, weźmiemy ślub, razem wstajemy o 13 w sobotę... serio nie widzę problemu by żona była jakoś ciemiężona. Jak się nie ma dzieci to ja nie widzę problemu. A dzieci kiedyś podrastają i mają 15, 20 lat...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 14:39   #42
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

W ramach tego wielkiego "przecież każdy ma prawo mieć swoje zdanie" proponuję czasem ruszyć głową i zajrzeć do słownika. Patologia to nie "to co ja sobie uważam bo mogę" tylko NAUKA o chorobach i stanach chorobowych. Czy jesteś jakimkolwiek lekarzem, autorytetem naukowym bądź masz w zanadrzu badania dowodzące, że bycie szczęśliwym i chodzenie do zoo to choroba? Jeśli nie - sugerowałabym ograniczyć się do swoich prywatnych opinii (nie lubienia, nie podobania się), zamiast bawić się w wyroki "bo mogę". Zaskakująco często ludzie wolność słowa uważają wyłącznie za przywilej i nie widzą, że ma on pewne reguły...
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:09   #43
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
W ramach tego wielkiego "przecież każdy ma prawo mieć swoje zdanie" proponuję czasem ruszyć głową i zajrzeć do słownika. Patologia to nie "to co ja sobie uważam bo mogę" tylko NAUKA o chorobach i stanach chorobowych.
Ehe.
http://sjp.pwn.pl/slownik/2498850/patologia
4.

Edytowane przez coffee
Czas edycji: 2014-05-06 o 16:11
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:21   #44
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
ta, a te zjawiska nie mają związku z psychologią i naukami społecznymi więc każdy może sobie hasłami szastać na prawo i lewo bez podstaw poza "ja wolę spać do południa"?
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:37   #45
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A ja jestem zaręczona, mieszkamy razem, weźmiemy ślub, razem wstajemy o 13 w sobotę... serio nie widzę problemu by żona była jakoś ciemiężona. Jak się nie ma dzieci to ja nie widzę problemu. A dzieci kiedyś podrastają i mają 15, 20 lat...
Nawet jak ma się dzieci to można robić wiele rzeczy bo jest przecież jeszcze ojciec ja na przy klad jestem: zona, matka, pracownica, wolontariuszka w Hospicjum jest przecież kompromis, który w normalnym, zdrowym związku jest naturalny. Owszem są kobiety, które "umartwiaja" się i narzekają jak im ciezko, a tak naprawdę same utrudniają sobie życie. A kobietę to nie tylko laktator, kucharka, praczka i☠sprzątaczka
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:43   #46
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
ta, a te zjawiska nie mają związku z psychologią i naukami społecznymi więc każdy może sobie hasłami szastać na prawo i lewo bez podstaw poza "ja wolę spać do południa"?
No, ja się zgadzam, że patologią to raczej nie jest.
Chodzi mi o to, że patologia, to nie tylko nauka o chorobach. I ruszyłam głową, użyłam słownika!
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 17:04   #47
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
No, ja się zgadzam, że patologią to raczej nie jest.
Chodzi mi o to, że patologia, to nie tylko nauka o chorobach. I ruszyłam głową, użyłam słownika!
No dobrze już dobrze chociaż... to dalej można uznać za chorobę, tylko troszeczkę większego, niejednoosobowego układu ;p
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 17:12   #48
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa ze swoim facetem. serio masz spaczoną wizję małżeństwa.

w normalnym małżeństwie jest partnerstwo i kobieta z mężczyzną razem zajmują się domem i razem na niego zarabiają, a nie wszystkie obowiązki domowe leżą na Twojej głowie. wiadomo, że jak nie będziesz zarabiała to będziesz zajmowała się domem w większej części niż facet, bo to uczciwy układ.

tak samo dziecko. przecież dziecko ma ojca i tak samo ojciec jak i matka dzieckiem powinni się zajmować. chcesz spać do 13? to umów się z facetem, ze np. w niedziele będzie wstawał rano, zabierał malucha na wycieczkę, a Ty będziesz miała pół dnia dla siebie. tu wszystko jest do dogadania się.

ale jak facet ma wizję taka samą jak Ty to po prostu się rozstańcie.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 18:31   #49
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

swoją drogą w niedziele nigdy nie pamiętam by mama zwalała się z łóżka o 5 rano by piec chleb.
wstawaliśmy po 11, jakieś śniadanie albo i nie... i potem do kościoła.
olaboga
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 18:40   #50
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
swoją drogą w niedziele nigdy nie pamiętam by mama zwalała się z łóżka o 5 rano by piec chleb.
wstawaliśmy po 11, jakieś śniadanie albo i nie... i potem do kościoła.
olaboga
to w takim razie rzygaliście tęczą i też nie masz się czym chwalić
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 18:42   #51
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
to w takim razie rzygaliście tęczą i też nie masz się czym chwalić
nie, potem matka lała ojca gdzie popadnie a nas wyganiała na żebry z cyganami
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 20:12   #52
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

Autorko - nie każda kobieta i nie każdy mężczyzna chce mieć dzieci. Znajdź takiego który nie chce - i będzie ok.
Co do spania do 13 - z czasem szkoda dnia jak piękna pogoda fajnie umówić się ze znajomymi na wczesny spacer o 7 rano

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
nie, potem matka lała ojca gdzie popadnie a nas wyganiała na żebry z cyganami
wow, jest co w cv wpisać, praca na świeżym powietrzu, powiedzmy wolontariat, znajomość kolejnego języka - mało kto zna romani.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 20:47   #53
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: dlaczego jestem taka niekobieca???

Hmm...w dalszym ciągu nie padła odpowiedź ILE TY MASZ WŁAŚCIWIE LAT?
Bo być może na razie czujesz po prostu presje społeczną aby mieć dziecko i nacisk ze strony rodziny.
Osobiście uważam,że nie każda kobieta powinna być matką i się do tego nadaje i w zasadzie wszystko idealnie napisała że posiadanie dzieci nie czyni nikogo lepszym.
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-06 21:47:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:59.