Herbatki ziołowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-11, 14:21   #1
Tajpan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 174

Herbatki ziołowe


Witajcie. Mam do was takie pytanie, a mianowicie już od ponad pół roku piję Pokrzywę i Rumianek oraz łykam bratka i cynk.

Rumianek i Pokrzywe zazwyczaj po 2 torebki dziennie, a bratka i cynku po 2 tabletki dziennie.



Czy to dobrze? Czy muszę zrobić jakąś przerwę? A może polecacie coś zamienić? Albo dołożyć?

Ostatnio zobaczyłem, że stan mojej skóry się pogorszył ale to pewnie przez to, że zrobiło się tak ciepło. Skóra mi się bardziej przetłuszcza przez co zapycha i wiadomo co dalej :/

Staram się unikać słońca ale czasami się nie da.
Aż boję się tych upałów po 30 stopni.. Masakra.



Co do mojej diety to jem praktycznie tylko warzywa i ryby, owoców nie mogę bo wiem z doświadczenia, że mam po nich wysyp :/



Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam, Damian.

Edytowane przez Tajpan
Czas edycji: 2014-05-11 o 14:24
Tajpan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 01:32   #2
anitaxx
Raczkowanie
 
Avatar anitaxx
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 189
Dot.: Herbatki ziołowe

Pijesz od pół roku bez przerwy? Jeśli tak, to zdecydowanie za długo. Ja piję skrzyp i pokrzywę miesiąc i robię tydzień przerwy. Lub dwa miesiące i dwa tygodnie przerwy.
__________________
www.siepomaga.pl/domwogniu
anitaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 12:52   #3
Tajpan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 174
Dot.: Herbatki ziołowe

Hmm no to właśnie od przedwczoraj nie piję. Tylko nie wiem jaką długą tą przerwę zrobić. Myślę, że 2-3 tygodnie i będzie ok.


A jakieś zioła na przetłuszczającą się skórę?
Tajpan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 21:23   #4
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Herbatki ziołowe

To jednak trochę za długo. Ja bym zrobiła jakąś przerwę.

I upewnij się jakoś, że nie masz żadnych niedoborów. I skoro taka dieta na Ciebie w ogóle nie działa to moim zdaniem nie masz problemu ani z odżywianiem, ani z hormonami. A tym bardziej, jeśli nie masz żadnych innych dolegliwości, które by na to wskazywały.
Bo są osoby, które nie mogą prawie nic jeść, bo mają nietolerancję na mięso, gluten, trawy, zboża, niektóre owoce i warzywa. Czytałam ostatnio o takich i sobie pomyślałam, że to straszne.

A na przetłuszczającą się skórę możesz zastosować odrobinę jakiegoś kwasu, najlepiej takiego, który nie uwrażliwi skóry na słońce. Albo sprawdzić, czy witamina PP Ci nie pomoże (ale ona jest głównie raczej tylko na receptę, albo ewentualnie w mniejszych ilościach do kupienia).
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 17:37   #5
Tajpan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 174
Dot.: Herbatki ziołowe

Co do diety to jestem w 1000% przekonany, że ma wpływ na wygląd mojej cery. Po zjedzeniu nawet jednej bułki, kolejnego dnia widzę, że buzia przetłuszcza mi się bardziej, a po kilku dniach 2-3 niespodzianki...

Gdzie mogę wykonać jakieś badania co do tych niedoborów? Ogólnie chciałbym się zbadać w tym kierunku.
Tajpan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 21:32   #6
Tajpan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 174
Dot.: Herbatki ziołowe

up
Tajpan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 22:58   #7
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Herbatki ziołowe

Z tego, co mi wiadomo to badania krwi po prostu. Ale z drugiej strony to słyszałam, że akurat, jeśli chodzi o witaminy i minerały to takie badania trochę kosztują. Jednak zapytać zawsze można.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 07:44   #8
Tajpan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 174
Dot.: Herbatki ziołowe

Na badanie krwi idę dzisiaj tylko na wyniki trochę będę musiał poczekać. Najbardziej denerwuje mnie słońce które i tak jest mało... a co dopiero będzie potem. Ciężko, cięzko.
Tajpan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 15:22   #9
Tajpan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 174
Dot.: Herbatki ziołowe

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
To jednak trochę za długo. Ja bym zrobiła jakąś przerwę.

I upewnij się jakoś, że nie masz żadnych niedoborów. I skoro taka dieta na Ciebie w ogóle nie działa to moim zdaniem nie masz problemu ani z odżywianiem, ani z hormonami. A tym bardziej, jeśli nie masz żadnych innych dolegliwości, które by na to wskazywały.
Bo są osoby, które nie mogą prawie nic jeść, bo mają nietolerancję na mięso, gluten, trawy, zboża, niektóre owoce i warzywa. Czytałam ostatnio o takich i sobie pomyślałam, że to straszne.

A na przetłuszczającą się skórę możesz zastosować odrobinę jakiegoś kwasu, najlepiej takiego, który nie uwrażliwi skóry na słońce. Albo sprawdzić, czy witamina PP Ci nie pomoże (ale ona jest głównie raczej tylko na receptę, albo ewentualnie w mniejszych ilościach do kupienia).
Kupuje PP 200 bez recepty i pomaga. Przestałem troche nawilżać skórę bo w inny wątku ktoś napiał mi, że przesadzałem z tym i skóra bardzo mi się świeciła od tego.
Tajpan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-07 16:22:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.