cesarskie cięcie - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-19, 15:30   #361
Hajja Hawwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Hajja Hawwa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 474
Dot.: cesarskie cięcie

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi Czekam na więcej
__________________
"Płoń blisko mnie,
zmysły przypalaj,
poparz mnie sobą,
nasącz lawą żaru
,
przeniknij płomieniem wyzwalającym
energię z rozgrzanego ciała,
przygrzej mocniej jeszcze,
pustkę wypalaj,
wypełniaj wszystko istotą siebie..."
Hajja Hawwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 16:43   #362
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: cesarskie cięcie

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie karmiłam, piersi zaczęły się ruszać w 6 dobie, najwięcej ściągnęłam 25 ml z obu piersi po nocy i same położne powiedziały, że nie ma o co kopii kruszyć (młody już wtedy jadł 60ml na jedno karmienie) - kapusta, ściągać tylko do ulgi. W trzy dni było po laktacji.
Jak miała ci się zrobić laktacja, jak nie karmiłaś z powietrza mleko się nie robi, położne też świetnie doradziły.
Ja po cc normalnie karmiłam, w pierwszym miesiącu córka przybrała prawie 1kg.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 00:21   #363
hje
Zakorzenienie
 
Avatar hje
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 452
Dot.: cesarskie cięcie

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie karmiłam, piersi zaczęły się ruszać w 6 dobie, najwięcej ściągnęłam 25 ml z obu piersi po nocy i same położne powiedziały, że nie ma o co kopii kruszyć (młody już wtedy jadł 60ml na jedno karmienie) - kapusta, ściągać tylko do ulgi. W trzy dni było po laktacji.
No to przecież chyba logiczne. Żaden laktator nie zastąpi dziecka. Jak mogłaś w ogóle myśleć o utrzymaniu karmienia piersią.... skoro tego nie robiłaś? Położne naprawdę fajne
hje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 17:47   #364
sofia_the_first
Raczkowanie
 
Avatar sofia_the_first
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 204
Dot.: cesarskie cięcie

miałam cc 4 lata temu w Damianie. Przyjechaliśmy na wcześniej umówiony termin, pamiętam że to był skończony 39 tydzień... bałam się strasznie, najpierw kroplówki, papierki itp, wiadomo- planowana to wszystko na spokojnie i bez pośpiechu. Później na sali operacyjnej byłam z mężem, właśnie tego brakuje mi w państwowych szpitalach... żeby był ze mną mój mąż... sama cesarka to 10 minut, robiona metodą misgav ladah, czyli bez cięcia tam w srodku, wszystko jest rozsuwane... wkucie przez anestezjologa porównałabym z ugryzieniem komara, serio
Później przewieźli mnie do mojego pokoju, pani położna połozyła mi wór 3 kg na brzuch i tak sobie leżałam... pamiętam tylko że była obok mnie maszyna która jakby cały czas podawała znieczulenie... tak się coś kręciło jakby transuzja krwi ale to nie to teraz wiem, że było to ciągle podawane zzo sytemem pompowym czy jakos tak...
Następnego dnia wstałam i już żadnego bólu nie czułam... nie brałam żadnych tabletek a i maszynę mi zabrali.. Wybrałam cc z egoistycznych powodów, była to tzw. cc na życzenie, ale w trakcie okazało się że córka miała konflikt pępowinowy wokół szyi 3x, poza tym wyszły inne wskazania do cc... Jednak nie żałuję tych wydanych pieniędzy, bo była to super przygoda, tak- przygoda Po wyjściu ze szpitala, mąż z córką czekali w samochodzie a ja poleciałam na zakupy po pieluchy! tak się dobrze czułam, mimo że teraz wiem że nie było to zbyt rozsądne....Teraz w grudniu też będę miała cesarkę, nie wiem czy w medicover czy w państwowym szpitalu, z tym samym lekarzem. Dziewczyny, nie bójcie się, ja nigdy nie zmieniłabym decyzji swojej, nigdy nie chciałabym urodzić naturalnie.

Edytowane przez sofia_the_first
Czas edycji: 2014-05-20 o 18:18
sofia_the_first jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 20:41   #365
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: cesarskie cięcie

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 00:40
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 21:01   #366
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: cesarskie cięcie

Pierwsza cc po próbie sn.
Druga ze skierowaniem na konkretną datę (tydzień przed tp) z tym że miałam się pojawić dzień wcześniej i rano cięcie ale akurat tego dnia rano zaczęły się skurcze

Krwawienie dość krótkie i nie bardzo intensywne.

Niut80 ja rozumiem bo też 2 razy nic z karmienia nie wyszło. Syna dostałam dopiero po tyg i mogłam przystawiać więc w piersiach sahara. Przy córce od początku 3-4 tyg naprawdę walczyłam ale ona domagała się coraz więcej a ja laktatorem ściągałam tylko krew a ręcznie max 30 ml
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 23:55   #367
Arkonariuss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Dot.: cesarskie cięcie

Witam, borykam się z problemem niewygojonej do końca blizny wewnątrz macicy po cc. Od porodu minęło już dobre półtorej roku, a ja wciąż przy każdej wizycie u ginekologa słyszę to samo, że nie mam się czym przejmować , ale na pewno nie mam na razie co myśleć o kolejnej ciąży. Drugą sprawą jest to, że nierzadko miewam ostre bóle w okolicach podbrzusza doprawiające mnie o słabość i zawroty głowy, na kilka dni przed każdą miesiączką. Martwi mnie ta sytuacja i nie ukrywając bagatelizowanie sprawy przez lekarzy, bo już drugi raz zmieniam ginekologa i słyszę podobną "śpiewkę". Moje pytanie, czy może któraś z Was miała podobny problem z blizną i jak sobie poradziła?
Będę niezmiernie wdzięczna za jakiekolwiek sugestie i rady.
Pozdrawiam.
Arkonariuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-14, 09:19   #368
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: cesarskie cięcie

o kurcze nie słyszałam o czymś takim
u mnie mineły 21 miesięcy od cc, jestem w 7 miesiącu ciąży i teraz czuje bliznę ale nie po cc tylko po wyłuszczanym miesniaku który miałam usuwany podczas porodu
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 21:37   #369
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: cesarskie cięcie

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
Pierwsza cc po próbie sn.
Druga ze skierowaniem na konkretną datę (tydzień przed tp) z tym że miałam się pojawić dzień wcześniej i rano cięcie ale akurat tego dnia rano zaczęły się skurcze

Krwawienie dość krótkie i nie bardzo intensywne.

Niut80 ja rozumiem bo też 2 razy nic z karmienia nie wyszło. Syna dostałam dopiero po tyg i mogłam przystawiać więc w piersiach sahara. Przy córce od początku 3-4 tyg naprawdę walczyłam ale ona domagała się coraz więcej a ja laktatorem ściągałam tylko krew a ręcznie max 30 ml

Też jestem ciekawa jak to wygląda u innych kobiet po cc.
U mnie minęło 16 tygodni od porodu i dalej przy dotknięciu blizny czuję.. brak czucia, czasami przez chwilę ciągnie mnie blizna. Ciekawe ile to potrwa. Miejsce cięcia bolało mnie okropnie przez pierwszy tydzień.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 06:28   #370
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: cesarskie cięcie

Ja mialam zakazenie rany po cc i podejrzenie endometriozy, bo jednak nie smigalam, a chodzilam jak stara babcia zgieta w pol. Fatalne mialam wspomnienia. Musialam robic kilka usg po cc i ogolnie polecam zrobienie choc 1 usg, zeby sprawdzic, czy tam wszystko jest w porzadku. Blizne mozna poznac, ze sie goi po tym, jak swedzi, a ze brak czucia, to normalne przez jeszcze dlugi czas. Mnie przez 2 lata ciagnela blizna przy zmianie pogody, ale roznie to przebiega, moja siostra nie ma zadnej juz blizny. Ogolnie po 3 latach zapomina sie o bliznie.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 10:59   #371
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: cesarskie cięcie

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa jak to wygląda u innych kobiet po cc.
U mnie minęło 16 tygodni od porodu i dalej przy dotknięciu blizny czuję.. brak czucia, czasami przez chwilę ciągnie mnie blizna. Ciekawe ile to potrwa. Miejsce cięcia bolało mnie okropnie przez pierwszy tydzień.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja miałam dość długo takie samo uczucie jak ty przy dotknięciu blizny i okolic. Minęło nawet nie wiem kiedy. Jak masz wątpliwości to niech gin wsadzi cię na fotel i zrobi usg, będzie wszystko wtedy jasne
Mnie też miejsce cięcia bardzo bolało przez 1 dzień ale szybko minęło

Nie martw się bo z pewnością jest ok
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-16, 13:18   #372
karula685
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Thumbs down Dot.: cesarskie cięcie

Moja cesarka była okropna. Anestezjolog wstrzyknął mi znieczulenie w kręgosłup poczułam coś jak by poraził mnie prąd podobno to normalne przy takim znieczuleniu i powiedział ze po chwili stracę czucie od ramion w dół aż do końca stóp. Zaczął sprawdzać czy znieczulenie prawidłowo działa kując mnie po całym ciele igła. Wszystko było dobrze do puki nie zaczął sprawdzać czucia na brzuchu. Czułam na nim każde ukucie powiedziałam o tym położnej która stała obok zaczeła się śmiać ze nie mam siły mówić a ja z trudem wypowiadałam każde słowo ponieważ czułam jak cała twarz, głowa mi zdrętwiała ( a zekomo miałam nic nie czuc dopiero od ramion a nie od czupka głowy). Anestezjolog i inni lekarze stwierdzili że to nie możliwe żebym czuła te ukucia na brzuchu zasłonili mnie parawanem i czułam jak przecieli mi brzuch zapytali co czuje wiec odpowiedziałam dopiero wtedy mi uwierzyli podali mi coś po czym odrazu usnełam słyszałam tylko jeszcze że to był ich taki pierwszy przypadek. Pod koniec cc obudzilam się słyszałam płacz mojego dziecka i czułam jak mnie zszywają a po chwili znowu zasnełam. Na sali juz gdy się obudziłam bolał mnie cały brzuch i przez pewien czas nie wiedzialam co sie dzieje. Dostawałam kroplowki przeciwbólowe na poczatku kazdy ruch sprawiał mi ból a po 2 tyg zupełnie minął.
karula685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 13:38   #373
_Ade
Raczkowanie
 
Avatar _Ade
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: cesarskie cięcie

Hej

Miesiąc temu miałam cesarkę i niestety nie mogę dojść do siebie Mam wrażenie, że tylko ja tak mam!
Każdy mówi\pisze, że po 2 tygodniach już nic nie czuł a ja mam bardzo bolesne ciągnięcia blizny- szczególnie z lewej strony. Praktycznie przy każdej czynności a tutaj maluszek jeszcze wymagający egzemplarz. Zajmuję się nim przez łzy...
Jutro mam wizytę u gina ale może mnie ktoś pocieszy, że też bolało i przeszlo.... Nie wiem czy to szwy na macicy tak ciągną czy jakieś zrosty mam??
__________________
17.10.2015

"....Drink up one more time and I'll make you mine
Keep you apart deep in my heart separate from the rest
Where I like you the best and keep the things you forgot..."

_Ade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 22:05   #374
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: cesarskie cięcie

Cytat:
Napisane przez _Ade Pokaż wiadomość
Hej

Miesiąc temu miałam cesarkę i niestety nie mogę dojść do siebie Mam wrażenie, że tylko ja tak mam!
Każdy mówi\pisze, że po 2 tygodniach już nic nie czuł a ja mam bardzo bolesne ciągnięcia blizny- szczególnie z lewej strony. Praktycznie przy każdej czynności a tutaj maluszek jeszcze wymagający egzemplarz. Zajmuję się nim przez łzy...
Jutro mam wizytę u gina ale może mnie ktoś pocieszy, że też bolało i przeszlo.... Nie wiem czy to szwy na macicy tak ciągną czy jakieś zrosty mam??
Pocieszam i łączę się w bólu. Ja bóle miałam 6 mcy, oczywiście stopniowo się zmniejszały, ale lekko nie było. Spij z dzieckiem to ograniczysz niepotrzebne wstawanie w nocy do płaczącego maluszka.
Na zrosty to za wcześnie, w środku wszystko jeszcze się goi. Rozpuszczalne szwy wewnątrz są do 3 mcy. Z czasem poczujesz się lepiej. Po wygojeniu możesz pomyśleć o wizycie u doświadczonego fizjoterapeuty (rehabilitant, osteopata), którzy zajmują się rehabilitacją blizny.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 10:16   #375
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: cesarskie cięcie

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Pocieszam i łączę się w bólu. Ja bóle miałam 6 mcy, oczywiście stopniowo się zmniejszały, ale lekko nie było. Spij z dzieckiem to ograniczysz niepotrzebne wstawanie w nocy do płaczącego maluszka.
Na zrosty to za wcześnie, w środku wszystko jeszcze się goi. Rozpuszczalne szwy wewnątrz są do 3 mcy. Z czasem poczujesz się lepiej. Po wygojeniu możesz pomyśleć o wizycie u doświadczonego fizjoterapeuty (rehabilitant, osteopata), którzy zajmują się rehabilitacją blizny.
Też nie miałam lekko.
Za pierwszym razem kwestia niezbyt dobrego zszycia, teraz za drugim było dużo lepiej, bo zszycie było profesjonalne.

Minęło 6,5 miesiąca od drugiego porodu i dalej mam brak czucia w okolicach blizny.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 09:53   #376
agatabudnicka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 47
Dot.: cesarskie cięcie

Ja rodziłam CC, ale prywatnie (w Iatrosie w Waw) więc nie wiem czy ma to jakiś wpływ, ale ja opiekę miałam b. dobrą... Już niie mówiąc o samych przygotowaniach do porodu (dokładnie mi wyjaśnili co będą robili i jak) ale o samym przebiegu CC. Znieczulenie mi dali podpajęczynówkowe cały poród trwał może z 6 minut (jak na filmach ) zszyli mnie i mówili żeby nie podnosić głowy ale to już sama wiedziałam. Nie podnosiłam głowy zgodnie z zaleceniami, chyba z 8 godzin leżałam plackiem. W drugiej dobie od porodu mogłam już chodzić, oczywiście chodziłam powoli i ostrożnie, ale aż sama byłam w szoku że to wszystko tak łagodnie się odbywa, a może miałam szczęście? Miałam opłacone 3 doby pobytu, więc na tyle zostałam, a jak już opuszczałam klinikę to czułam się w pełni gotowa do opieki nad maleństwem
agatabudnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-28 10:53:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.