nadczynność tarczycy. - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-15, 17:32   #721
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

czyli teraz bardzo ważne następne wyniki

Robiłaś TraB ? jak nie to spytaj o to badanie endo
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 17:34   #722
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez Bettina_ Pokaż wiadomość
czyli teraz bardzo ważne następne wyniki

Robiłaś TraB ? jak nie to spytaj o to badanie endo
nie, nie robiłam, teraz mam zrobić fT4
TraB to jest badanie na chorobę gravesa-basedowa ?
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 19:59   #723
rozarka
Raczkowanie
 
Avatar rozarka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 38
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Dzięki za odzew trab robilam ok 3 lata temu i miałam powyżej 5 i to juz ponad norme wiec graves. Ale za 3 tyg mam znowu zrobić trab. Nic mi lekarz nie mówił ze mogą resztki tarczycy aktywne być.to teraz nie wiem co robić. Szczególnie ze za chwile 30stka a ja nie rodziłam. Lepiej w nad czynności czy po operacji czy jod się czy na thyrozolu. ..
rozarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 09:33   #724
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
nie, nie robiłam, teraz mam zrobić fT4
TraB to jest badanie na chorobę gravesa-basedowa ?
tak
będziesz wiedziała na czym stoisz

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Cytat:
Napisane przez rozarka Pokaż wiadomość
. Szczególnie ze za chwile 30stka a ja nie rodziłam. Lepiej w nad czynności czy po operacji czy jod się czy na thyrozolu. ..
- rodzić najszybciej to po operacji
- po jodzie trzeba odczekać chyba rok ( nie pamiętam dokładnie )
- na thyrozolu można ileś tam miesięcy pociągnąć też dokładnie nie pamiętam ale chyba max pół roku

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Rozarka poczytaj http://forum.gazeta.pl/forum/w,24712...iaza_.html?v=2
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 08:30   #725
rozarka
Raczkowanie
 
Avatar rozarka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 38
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cześć dziewczyny, dziękuję Bettina, poczytałam ale w sumie dalej jestem w kropce bo jedni piszą, że lepszy jod a drudzy że operacja.
Mam dziś taki inny, bieżący, problem. Otóż w nocy obudził mnie klujacy, przeszywajacy, ból w okolicach lewej strony klatki piersiowej. Ja mam mocny sen więc dziwne ze mnie obudził. Zmierzyłam ciśnienie i 110/60i puls 95. Temp. 36.5 st. C. Więc nie wiem co to było. Miała któraś z Was tak? A druga sprawa, dostałam propranolol wzf ale wyczytałam, że obniża ciśnienie a ja średnio mam około 110/60 tylko puls ponad setkę. Myślicie że jednak brac?

Edytowane przez rozarka
Czas edycji: 2014-05-17 o 08:36
rozarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 09:20   #726
saaraa_lub
Rozeznanie
 
Avatar saaraa_lub
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 784
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Rozarka ja mam dokładnie tak jak Ty.Niskie ciśnienie i puls 100 i muszę brać propranolol mimo,że obniża ciśnienie bo przy takim pulsie odczuwam silny niepokój i nie mogę normalnie funkcjonować,robi mi się słabo.
Mi teraz tej wyszło 0,061 ft3 i ft4 w normie dostałam metizol 7 dni 2tabletki,14dni 1 tabletka i 4 tyg. pół i potem kontrola.
__________________
28.11.2011
saaraa_lub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 09:44   #727
rozarka
Raczkowanie
 
Avatar rozarka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 38
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Hej hej Sara dziękuję właśnie wzięłam tabletkę jedną 10 mg bo już nie wwytrzymałam. Mam nadzieję że będzie oki. Ja juz 4 dzień leżę w łóżku bo osłabiona jestem ten puls mnie dobija. No i ledwo chodzę bo tak słabe mięśnie mam. Obym to tylko przeżyła bo się czuję jakbym miała jużoodchodzić na tamten świat. Może to lęki z nadczynności. W każdym razie trzymam kciuki za Twoje zdrówko. Chciałabym mieć takie wyniki jak Ty. Nie martw się
rozarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-17, 13:45   #728
meg_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 28
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

rozarka,
Jeśli masz takie zalecenia od lekarza i nadczynność - to propranonolu nie unikniesz,
ja też musiałam go brać, i też miałam obawy o to obniżone ciśnienie. Ale nic strasznego się nie działo, mimo że leki brałam przez jakieś 2-3 tyg. Pozwoliły obniżyć puls z tej koszmarnej setki i wyeliminować wszystkie objawy. Normalne funkcjonowanie z silnymi objawami nadczynności nie jest możliwe.
Tak więc nie jest to jakiś straszliwy lek I chyba musiałabyś bardzo długo go zażywać, żeby pojawiły się jakieś niechciane objawy typu bardzo niskie ciśnienie. Pamiętaj tylko, że propranonolol tak naprawdę zaczyna skutecznie działać po jakichś pięciu dniach zażywania. Tak więc spokojnie , trzeba być cierpliwym
meg_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 14:25   #729
rozarka
Raczkowanie
 
Avatar rozarka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 38
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Dziękuję Meg. Byłam wystraszona, bo u lekarza miałam wyższe ciśnienie a zapomniałam mu powiedzieć ze zawsze mam niskie. U niego to w ogólejuz po badaniu na luzaka miałam tętno 122 zalecił mi ze względu na niską wage 1-2 tabletki dziennie po 10 mg dopóki tętno będzie wyższe niż 90. A dopiero dziś wzięłam jedną z wielkim strachem ale czuję się lepiej! Pozdrowienia p.s. dalej myślę na co się zdecydować -jod radio czy operacja.
rozarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 21:12   #730
meg_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 28
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Bo tak to bywa u lekarza, że pod wpływem całej sytuacji ciśnienie trochę idzie w górę. Pamiętam, że przy pierwszej wizycie u endo, kiedy mi je sprawdzał - też miałam trochę wyższe niż normalnie Tak to już bywa Oczywiście, lekarz powinien dostosować tą dawkę, żeby właśnie była proporcjonalna do naszej osoby Ja też nie jestem wielka, a wiadomo, że przy nadczynności waga ciała spada dość drastycznie, i też miałam małą dawkę przepisaną 2 x dziennie.
A jeśli chodzi o te dwie opcje - jod czy operacja, jestem tego samego zdania co Bettina, osobiście mnie to nie dotyczy, ale sporo się naczytałam, w tym również w tym właśnie wątku- opinie forumowiczek, i uważam, że jednak jod jest mimo wszystko korzystniejszy, i naprawdę z tych opinii , które dziewczyny pisały, jest do przeżycia
Pomyśl o tym Pozdrawiami i cieszę się, że jest troszkę lepiej!
meg_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 20:11   #731
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Bettina ehh tak myślałam
no nic, mam nadzieję, że w ciągu pół roku uda mi się wrócić do niedoczynności ( wg mojej endo jest lepsza niż nadczynność )
Też biorę Thyrosan i w pół roku nie masz szans z takiego wyniku przejść w niedoczynność
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 20:22   #732
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Też biorę Thyrosan i w pół roku nie masz szans z takiego wyniku przejść w niedoczynność
ja o pół roku to nawet nie myślałam zobaczymy co to za wyniki wyjdą, a Ty ile bierze thyrosan i jak tam wyniki?
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 21:00   #733
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
ja o pół roku to nawet nie myślałam zobaczymy co to za wyniki wyjdą, a Ty ile bierze thyrosan i jak tam wyniki?
Coś pisałaś o pół roku dlatego wspomniałam. Ja z wyniku TSH <0,0001 weszłam do normy przez 1,5 roku. Narazie jestem od miesiąca bez leków, jeszcze nie wiem jak teraz z wynikami jest.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 13:25   #734
efula
Raczkowanie
 
Avatar efula
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 49
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

W ostatnich badaniach laboratoryjnych zaleconych mi przez ginekologa wyszło, że mam TSH 0,005 Pani ginekolog kazała mi pędem biec do endokrynologa. To był szok bo w życiu bym się nie domyśliła, że jest coś nie tak, zero objawów.. Czy to bardzo zły wynik?

Edytowane przez efula
Czas edycji: 2014-05-20 o 14:22
efula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 14:22   #735
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez efula Pokaż wiadomość
W ostatnich badaniach laboratoryjnych zaleconych mi przez ginekologa wyszło, że mam TSH 0,005 Pani ginekolog kazała mi pędem biec do endokrynola. To był szok bo w życiu bym się nie domyśliła, że jest coś nie tak, zero objawów.. Czy to bardzo zły wynik?
mama tak samo tzn. <0,005
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 15:56   #736
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez efula Pokaż wiadomość
W ostatnich badaniach laboratoryjnych zaleconych mi przez ginekologa wyszło, że mam TSH 0,005 Pani ginekolog kazała mi pędem biec do endokrynologa. To był szok bo w życiu bym się nie domyśliła, że jest coś nie tak, zero objawów.. Czy to bardzo zły wynik?
Wynik malutki, czyli duża nadczynność. Naprawdę nie masz objawów? Przyspieszony puls, schudłaś, cokolwiek? Koniecznie idź do endokrynologa
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 15:59   #737
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Wynik malutki, czyli duża nadczynność. Naprawdę nie masz objawów? Przyspieszony puls, schudłaś, cokolwiek? Koniecznie idź do endokrynologa
ja puls mam przyspieszony i kołatanie serca, ale nie schudłam ahh to moje zezowate szczęście- byłoby chociaż jakieś szczęście w tym cały nadczynnościowym nieszczęściu
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 19:41   #738
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
ja puls mam przyspieszony i kołatanie serca, ale nie schudłam ahh to moje zezowate szczęście- byłoby chociaż jakieś szczęście w tym cały nadczynnościowym nieszczęściu
U mnie było tak samo. Kołatanie serca, przyspieszone tętno (przez co drgał mi każdy mięsień - namalowanie kreski na oku to był hardkor ) i też nie schudłam, bo mi strasznie organizm wodę zatrzymywał. Kostek nie widziałam, takie spuchnięte były, itp. To wszystko niestety są objawy..
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 12:44   #739
rozarka
Raczkowanie
 
Avatar rozarka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 38
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Hej dziewczyny. Ja ponownie tutaj. Od czwartku juz nie biorę propranololu bo tętno miałam poniżej 90. A tu dziś znów 110...i nie wiem co robić i czy to normalne. ..
rozarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-26, 14:37   #740
saaraa_lub
Rozeznanie
 
Avatar saaraa_lub
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 784
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Rozarko, nie wiem czy to jest normalne ale ja od miesiąca muszę brać propranolol codziennie (biorę 2 razy po pół tabletki) bo jak odstawię to znowu mam kołatania i tętno powyżej 100.
Dr mówił mi,ze po tygodniu brania metizolu będę czuła poprawę a tu mija 3 tydzień a ja lepiej się nie czuję;(
Dziewczyny czy przy nadczynność też źle znosicie upały?
Ja się czuję jak staruszka, przy 30 stopniach jest mi bardzo słabo,nie mam siły nawet stać a tu i dzieckiem trzeba się zająć i do pracy iść.
__________________
28.11.2011
saaraa_lub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 15:03   #741
rozarka
Raczkowanie
 
Avatar rozarka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 38
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Sara, to dzielna jesteś że z dzieckiem jeszcze dajesz radę. Ja ostatnio tak rozmawiałam z mamą że jakbym miała teraz swoją rodzinę to nie wiem co by było bo na nic siły nie mam. Ja kontrolę mam za tydzień. I mam porobić morfologia, ekg no i oczywiście hormony tarczycy z przeciwcialami - chyba
chce doktor sprawdzic czy trab taki sam jak w pierwszym rzucie choroby
Aha Sara, ja sie tak zastanawialam czy propranolol nie uzależnia bo zanim zaczęłam go brać miałam wysokie tetno ale chyba nie miałam takich jazd jak teraz...dlatego cieszyłam się ze 4 dni wytrzymałam bez. No a teraz musiałam wziąć. ..

Edytowane przez rozarka
Czas edycji: 2014-05-26 o 15:07
rozarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 15:28   #742
saaraa_lub
Rozeznanie
 
Avatar saaraa_lub
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 784
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Rozarko, mi rodzinna mówiła,że nie uzależnia ale ja też uważam,że jak zacznie sie coś brać na uregulowanie pracy np serca to nie zostaje to bez wpływu na późniejszy rytm.Ja propranolol brałam od połowy grudnia do początku marca,potem przerwa do Wielkanocy i od Świąt do teraz.Póki co muszę go brać.j\Ja mam dodatkowo wypadanie płatka zastawki mitralnej ale kardiolog uważa,że kołatania są winą niskiego tsh.
Trzymam kciuki za Twoje wyniki,oby były lepsze!
__________________
28.11.2011
saaraa_lub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 09:28   #743
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez rozarka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Ja ponownie tutaj. Od czwartku juz nie biorę propranololu bo tętno miałam poniżej 90. A tu dziś znów 110...i nie wiem co robić i czy to normalne. ..
Cytat:
Napisane przez saaraa_lub Pokaż wiadomość
Rozarko, nie wiem czy to jest normalne ale ja od miesiąca muszę brać propranolol codziennie (biorę 2 razy po pół tabletki) bo jak odstawię to znowu mam kołatania i tętno powyżej 100.
Dr mówił mi,ze po tygodniu brania metizolu będę czuła poprawę a tu mija 3 tydzień a ja lepiej się nie czuję;(
Dziewczyny czy przy nadczynność też źle znosicie upały?
Ja się czuję jak staruszka, przy 30 stopniach jest mi bardzo słabo,nie mam siły nawet stać a tu i dzieckiem trzeba się zająć i do pracy iść.
Też miałam problem z upałami, to przez wysokie tętno.


Cytat:
Napisane przez rozarka Pokaż wiadomość
Sara, to dzielna jesteś że z dzieckiem jeszcze dajesz radę. Ja ostatnio tak rozmawiałam z mamą że jakbym miała teraz swoją rodzinę to nie wiem co by było bo na nic siły nie mam. Ja kontrolę mam za tydzień. I mam porobić morfologia, ekg no i oczywiście hormony tarczycy z przeciwcialami - chyba
chce doktor sprawdzic czy trab taki sam jak w pierwszym rzucie choroby
Aha Sara, ja sie tak zastanawialam czy propranolol nie uzależnia bo zanim zaczęłam go brać miałam wysokie tetno ale chyba nie miałam takich jazd jak teraz...dlatego cieszyłam się ze 4 dni wytrzymałam bez. No a teraz musiałam wziąć. ..
Cytat:
Napisane przez saaraa_lub Pokaż wiadomość
Rozarko, mi rodzinna mówiła,że nie uzależnia ale ja też uważam,że jak zacznie sie coś brać na uregulowanie pracy np serca to nie zostaje to bez wpływu na późniejszy rytm.Ja propranolol brałam od połowy grudnia do początku marca,potem przerwa do Wielkanocy i od Świąt do teraz.Póki co muszę go brać.j\Ja mam dodatkowo wypadanie płatka zastawki mitralnej ale kardiolog uważa,że kołatania są winą niskiego tsh.
Trzymam kciuki za Twoje wyniki,oby były lepsze!
Dziewczyny, jeśli chodzi o propranolol - nie można go odstawiać z dnia na dzień, bo serce się przyzwyczaja i jak go nie dostaje to znów zaczyna kołatać. Trzeba go odstawiać bardzo powoli. Dosłownie co kilka dni ociupinke mniej z tabletki łykać. Ja w ten sposób odstawiłam i wszystko jest w porządku Szkoda tylko, że nie każdy lekarz o tym powie..

edit: Ja miałam o tyle problem z propranololem, że jeśli go nie wzięłam od razu po wstaniu z łóżka to ledwo oddychałam potem. A jeśli chodzi o czas, to brałam go około roku, aż zmieniłam lekarza i powiedział że już powinnam odstawiać go, bo bardzo długo biorę.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.

Edytowane przez Neciak89
Czas edycji: 2014-05-27 o 09:30
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 11:20   #744
Millagrosss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 18
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Witajcie,
już od jakiegoś czasu Was podczytuję, bo też zmagam się z Basedowem i nadczynnością.
Zdiagnozował mnie we wrześniu 2013 lekarz rodzinny zupełnie przy okazji, podczas szczepienia mojej córci i to tylko dlatego, że siostra mi zwróciła uwagę, że mam prawe oko jakby większe.
Do tej pory myślałam, że mam silną nerwicę.
Rodzinny wysłał mnie natychmiast do endokrynologa i tak dostałam thyrozol i propranolol. Thyrozol w dużych dawkach na początku, stopniowo zmniejszany, a propranolol 3xdziennie po 40mg.

Ze swojego doświadczenia mogę napisać, że po propranololu spadało mi ciśnienie, miałam zawroty głowy i ogólne wrażenie jakbym pływała, lekarz kazał zmniejszyć do 3x dziennie po pół tabl.
O powolnym odstawianiu też nikt mi nie powiedział, sama odstawiłam, z tym, że co jakiś czas przy wzmożonej nerwowości brałam sobie po pół.
Właściwie to teraz sobie zdałam sprawę, że już chyba 1,5 miesiąca nie biorę.

Thyrozol natomiast biorę w dawce 10mg dziennie, od lutego 2014 wyniki mam w normie.

W związku z tym, że bardzo chcemy starać się o drugie dziecko, mój endo nalega na operację, na którą już mam ustalony termin na 04-08-2014r.
Powiem Wam dziewczyny, że nie wiem co robić. Nigdy nie byłam w takiej sytuacji, nie wyobrażam sobie też, że mieliby mi coś wyciąć.
Mało tego , ciągle dostaję sprzeczne informację. Chirurg powiedział, że jestem za młoda na wycięcie całej tarczycy, to swego rodzaju okaleczenie.
Endokrynolog uważa, że musi być wycięta cała tarczyca ze wzgl na Basedowa, który może rzucić się na to co zostanie z tarczycy. Inny endo na konsultacji zaleca leczenie lekami.
Z drugiej strony ciąża, nadczynność zła, niedoczynność niedobra.

Jestem zła, że muszę w tej kwestii polegać na opinii lekarze, którzy przecież nie będą za mnie funkcjonować.
Zaczynam poważnie myśleć nad tym, żeby oddać sprawy w ręce losu i po prostu spróbować postarać się jednak teraz o dziecko, gdy mam unormowane wyniki i dobrze się czuję.
Millagrosss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 12:13   #745
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Millagross skąd jesteś ?
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 14:16   #746
Millagrosss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 18
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Też z południa Dokładnie Bielsko.
Millagrosss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 16:15   #747
meg_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 28
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Też miałam problem z upałami, to przez wysokie tętno.






Dziewczyny, jeśli chodzi o propranolol - nie można go odstawiać z dnia na dzień, bo serce się przyzwyczaja i jak go nie dostaje to znów zaczyna kołatać. Trzeba go odstawiać bardzo powoli. Dosłownie co kilka dni ociupinke mniej z tabletki łykać. Ja w ten sposób odstawiłam i wszystko jest w porządku Szkoda tylko, że nie każdy lekarz o tym powie..

edit: Ja miałam o tyle problem z propranololem, że jeśli go nie wzięłam od razu po wstaniu z łóżka to ledwo oddychałam potem. A jeśli chodzi o czas, to brałam go około roku, aż zmieniłam lekarza i powiedział że już powinnam odstawiać go, bo bardzo długo biorę.

Dziewczyny, rozarka i saaraa_lub,

Rzeczywiście, popieram tezę związaną z zażywaniem propranonolu. Nie wolno go odstawiać tak po prostu całkowicie, z dnia na dzień, bo wszystkie objawy wtedy wracają, na czele z wysokim tętnem. Ja jak go brałam lekarz po jakimś czasie mi zmniejszał stopniowo dawkę. Bez niego nie dało się po prostu funkcjonować. Natomiast nie mam pojęcia czy organizm może się "przyzwyczaić" do tego leku. Nic takiego mi lekarz nie mówił.

A jeśli chodzi o upały - niestety przy nadczynności trzeba całkowicie zrezygnować z opalana się, słońce wzmacnia wszystkie objawy. Jasne, że nie da się tak całkowicie uniknąć kontaktu z promieniami słonecznymi, ale trzeba uważać i jeśli już się gdzieś wyjeżdża, np w czasie urlopu, to trzeba jednak spędzać czas głównie w miejscach zacienionych. I generalnie, pamiętam (bo w tej chwili już od dłuższego czasu wszystko jest ok, wyniki mam w normie), że jednak lepiej się czułam i funkcjonowałam gdy było chłodniej, a gorzej w czasie upałów.
meg_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 16:34   #748
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez Millagrosss Pokaż wiadomość
Endokrynolog uważa, że musi być wycięta cała tarczyca ze wzgl na Basedowa, który może rzucić się na to co zostanie z tarczycy. Inny endo na konsultacji zaleca leczenie lekami.
Z drugiej strony ciąża, nadczynność zła, niedoczynność niedobra.

Jestem zła, że muszę w tej kwestii polegać na opinii lekarze, którzy przecież nie będą za mnie funkcjonować.
Zaczynam poważnie myśleć nad tym, żeby oddać sprawy w ręce losu i po prostu spróbować postarać się jednak teraz o dziecko, gdy mam unormowane wyniki i dobrze się czuję.

leczenie podejmuje się tylko by unormować hormony do podjęcia dalszych działań = operacja lub jod.
Tabletkami nie da się wyleczyć nadczynności, można uciszyć ale prędzej czy później i tak wróci. Czyli jeśli wróci po unormowaniu i odstawieniu leków nie warto przeciągać leczenia
bo thyrozol czy thyrosan niszczy wątrobę i nerki.

Jeśli chcesz to podam Ci namiary na endo do którego zjeżdża kawałek Polski. On nie przyjmuje ot tak sobie ale jak mu się popłacze do słuchawki to serducho mu miękknie Facet uczy innych endo i większość wychodzi spod jego skrzydeł na śląsku. Moją mamę brał na sympozjum była nadczynną i guzkową modelką

Edytowane przez Bettina_
Czas edycji: 2014-05-27 o 16:36
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 21:53   #749
Millagrosss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 18
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Wiem, że lekami można się wyregulować, wg literatury i mojego endo leczenie lekami powinno trwać 18 miesięcy, a następnie powoli zmniejszać dawki leku, aż do zera i obserwować czy nadczynność nie wraca. Jeśli się uda, to uznaje się, że choroba przeszła w fazę reemisji. Alternatywą jest właśnie operacja lub jod. Jod ze wzgl na oczy i roczny okres, który trzeba odczekać, aby móc się starać o dziecko odpada w moim przypadku. Operacja mnie przeraża i to co będzie po niej. Mój lekarz twierdzi, że do 6 tygodni powinnam być unormowana i wtedy mam zielone światło jeśli chodzi o dziecko. Mówi to z ogromną pewnością, ja jednak mam wątpliwości.
Inna endokrynolog powiedziała mi, że operacja to ostateczność i żeby czekać i leczyć lekami. Nie wiem tylko na co mam czekać, bo mogę stracić rok czasu jeśli wybiorę leki, a po odstawieniu może wszystko wrócić.
Jeśli zajdę teraz w ciążę, to po ciąży też może wrócić, a może nie.
Intuicja mi podpowiada, żeby nie poddawać się operacji. Ale to tylko intuicja, albo aż intuicja.

Bettina, doczytałam, że Ty jesteś po jodzie. Jak się teraz czujesz? Masz niedoczynność czy może normę i jak długo dochodziłaś do tej normy?
Będę wdzięczna za namiary na Twojego endokrynologa)
Millagrosss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 13:30   #750
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

miałam tak silną nadczynność że po 2 miesiacach byłam już ustalać termin w Mysłowicach na jod

na pewno operacja to najlepsza decyzja jeśli chcesz szybko zajść w ciążę
po jodzie trzeba rok odczekać

ja czuję się bardzo dobrze, minęły już 2 lata i na nic nie narzekam. Byłam u kardiologa i okulisty sprawdzić czy jakieś pamiątki nie zostały, ale wszystko w super porządku.
Mam teraz niedoczynność i biorę codziennie 137 euthyrox
długo trwało zanim doszłam do normy ale to przez to że do pół roku po jodzie leczyłam się w Mysłowicach zamiast od razu iść do mojego endo. W Mysłowicach dawała mi za małe dawki euthyroxu jak na moje wyniki bo porządnie mnie złapało
tsh miałam w szczycie 90

potem ci ten nr to Ci na pw prześlę.
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-06 21:28:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.