Pomyłka w aptece - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-10, 17:09   #1
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Angry

Pomyłka w aptece


Wczoraj musiałam wziąć pierwszą tabletkę z opakowania. Biorę Jeanine, ale wcześniej zażywałam Yasmin. Tabletki kupiła mi moja mama i troche się zdziwiłam, że przyniosła mi Yasmin. myślałam ze albo lekarz się pomylił( ostatnia wizyta przebiegła w lekkim pośpiechu) albo zmienił mi tabletki nie mówiąc mi nic. No ale nie miałam wyjścia, zeby się z nim skonsultować bo musiałam już wziać tabletkę, wiec wziełam.
Dziś wyjaśniła się ta pomyłka, ponieważ przyszła do mnie Pani z apteki wyjaśniając ze to ona się pomyliła Powiedziała, ze kierowniczka powiedziała ze to nic nie szkodzi, że wzięłam tę tabletkę, bo to prawie ten sam skład tlyko yasmin są mocniejsze. No i wymieniła mi te tabletki.
No trudno, zdarzają się pomyłki, ale obawiam się teraz jakiegoś zamieszania w organizmie? Czy jestem dobrze chroniona? Może powinnam się dodatkowo zabezpieczać? Jak myślicie?
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 17:27   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Pomyłka w aptece

Powiem Ci tak. Z tego co wyczytałam to Yasmin a Jeanine nie są nawet zamiennikami. Masz możliwość wziąć do końca przez miesiąc Yasmin? Jeśli nie to ja bym się zabezpieczała. Cieżko powiedzieć ile, na pewno 7 dni, a ja bym się chyba dodatkowo zabezpieczała cały miesiąc.

Dziwna ta Pani z apteki- tabletki to nie cukierki, że można sobie tak mieszać
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 17:41   #3
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: Pomyłka w aptece

Wiem że nie są zamiennikami Niestety nie mam możliwości wziac tego yasminu bo ta babka mi zamieniła te tabletki.
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 18:07   #4
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Pomyłka w aptece

ale glupie baby , wystarczy ze bedziesz sie zabezpieczala 7 dni zeby owulacje zablokowac
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 18:41   #5
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: Pomyłka w aptece

No myślę ze się dodatkowo zabezpieczę, ale z drugiej strony yasmin ma większą dawkę hormonów, więc chyba nie powinna wystąpić owulacja?
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 19:13   #6
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Pomyłka w aptece

niby tak, ale na drugi dzien wzielas juz slabsza dawke to trudno przewidziec co sie stanie.
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 19:32   #7
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: Pomyłka w aptece

Cytat:
Napisane przez aguusia88 Pokaż wiadomość
niby tak, ale na drugi dzien wzielas juz slabsza dawke to trudno przewidziec co sie stanie.
racja
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-11, 07:14   #8
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Pomyłka w aptece

Jeżeli nie chcesz ciąży to zabezpieczaj się po prostu cały miesiąc. Jakoś dacie radę Nie ma się czym martwić aż tak
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 08:45   #9
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Pomyłka w aptece

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Jeżeli nie chcesz ciąży to zabezpieczaj się po prostu cały miesiąc. Jakoś dacie radę Nie ma się czym martwić aż tak
moze jeszcze druga gumka, spirala i globulka plemnikobojcza? rozumiem ze ty moze jestes przewrazliwiona ale to nie znaczy ze wszyscy panikuja, wystarczy tydzien czasu
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 13:00   #10
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: Pomyłka w aptece

Też myślę, ze tydzień wystarczy Tym bardziej ze pomimo wszystko nie było to pominięcie tabletki. Trudno jakoś wytrzymam Tym bardziej ze poniekąd ,,chroni" mnie podwyższony poziom prolaktyny, więc mam nadzieje że będzie dobrze, a jak zaciąże to podam apteke o odszkodowanie
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 17:53   #11
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Pomyłka w aptece

Cytat:
Napisane przez Karolinka:):) Pokaż wiadomość
Też myślę, ze tydzień wystarczy Tym bardziej ze pomimo wszystko nie było to pominięcie tabletki. Trudno jakoś wytrzymam Tym bardziej ze poniekąd ,,chroni" mnie podwyższony poziom prolaktyny, więc mam nadzieje że będzie dobrze, a jak zaciąże to podam apteke o odszkodowanie
To już Twoja sprawa
Powodzenia
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-13, 08:27   #12
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Pomyłka w aptece

Z następnej polskiej rodziny toby się politycy ucieszyli , ale zdenerwowała mnie pomyłka w aptece, masz recepty a dają ci coś innego, ja bym tak łatwo tej farmaceutki nie puściła a napewno bym tych złych tabletek nie oddała jej, tylko zatrzymała do wyjaśnienia, nie można tak ludziom zamieniać leków jak tego nie chcą, mam chorującą bliską osobę w rodzinie i nie wyobrażam sobie by mieli jej tak mieszać leki. Co by było jakby stan zdrowia nagle się pogorszył po nie przyjęciu tego co miała wziąć.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 09:01   #13
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Pomyłka w aptece

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Z następnej polskiej rodziny toby się politycy ucieszyli , ale zdenerwowała mnie pomyłka w aptece, masz recepty a dają ci coś innego, ja bym tak łatwo tej farmaceutki nie puściła a napewno bym tych złych tabletek nie oddała jej, tylko zatrzymała do wyjaśnienia, nie można tak ludziom zamieniać leków jak tego nie chcą, mam chorującą bliską osobę w rodzinie i nie wyobrażam sobie by mieli jej tak mieszać leki. Co by było jakby stan zdrowia nagle się pogorszył po nie przyjęciu tego co miała wziąć.
Dokładnie.
Tym bardziej, że farmaceutka nie mogła źle odczytać- Yasmin a Jeanine to to nawet podobne nie jest.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-13 10:01:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.