Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-10, 17:38   #61
Kubek29
Zadomowienie
 
Avatar Kubek29
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Pewnie chodziło o to, ze było zdrowe pod względem genów, ze tak to ujmę.
Domyslilam sie, ze chodziło o to, ze bez wad

Czepilam sie, bo "zdrowy a umarł" to moj ulubiony tekst
Zdrowy nie umiera.
Kubek29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 17:39   #62
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez ekala Pokaż wiadomość
Oprócz tego w moim rodzinnym mieście już jakiś radny z PiSu zrobił ankietę w kilku największych szpitalach na Lubelszczyźnie i okazało się że żaden nie wykonał ani jednej legalnej aborcji nawet gdy kobieta miała do tego prawo czyt. Choroba dziecka
Tzn. chodzi o sytuacje, w których kobieta chciała aborcji, tak?
Odmawiali na piśmie wykonania jej?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że w jakimś stopniu się z Tobą zgadzam.
Jestem za tym, żeby korzystać z postępu medycyny (sama przecież miałam założony szew na niewydolną szyjkę, tyle że u mnie z dzieckiem było wszystko w porządku), jestem za in-vitro, kiedy np. są niedrożne jajowody po pewnych zabiegach, ale pewnych rzeczy się jednak nie przeskoczy. Pani miała jakiś problem immunologiczny, który blokował rozwój zarodków, dostała leki, było ok, aż szyjka się skróciła i mimo szwu doszło do porodu przedwczesnego (i tutaj ciekawe czy faktycznie szyjka była niewydolna czy jednak przyczyna była inna, skoro szew nie pomógł). Dziecko, zdrowe, zmarło. No i ta kolejna ciąża.

Tylko weź komuś powiedz to w twarz, że widocznie nie powinien mieć dzieci
W dużej mierze się z Tobą zgadzam.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 19:30   #63
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
Dla mnie sprawa sztucznie rozdmuchana.
Temat na topie przez te cała klauzula sumienia.
Polityczne i dziennikarskie gierki.

Przynajmniej dwa warszawskie szpitale, niedaleko ww. , wykonują terminacji praktycznie od ręki.
Dokładnie
Nie mogę też pojąć, dlaczego pacjentka udaje się do znanego Profesora, który od 20 lat nie wykonuje aborcji, po to, by o tę aborcję tam prosić. Prof. Chazan jest raczej szeroko znany ze swoich poglądów i było wiadomym, ze odmówi. A tymczasem w pobliżu są 2 szpitale, które terminacji dokonują.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Lekarz kształci się za pieniądze podatników, podatnicy mu płacą i ma działać w ich interesie, a nie zasłaniając się swoim sumieniem. Wiadomo, że jest to zawód trudny i nie dla każdego, stąd tym bardziej dziwi mnie to, że ktoś z takimi poglądami decyduje się na ginekologię i położnictwo.
A dokładnie w czyim interesie? Wśród podatników są nie tylko ateiści, ludzie wyzwoleni, zwolennicy aborcji, ale również ludzie mający zgoła odmienne poglądy i odmienny system wartości. Niedawno moja 40-letnia koleżanka zaszła w ciążę - wpadka, zdarza się! Ale ucieszyła się z tego. I też chodziła od szpitala do szpitala, szukając lekarza, który tę ciążę poprowadzi. A tymczasem 2 razy na dzień dobry miała propozycję usunięcia "ze względu na wiek". Nie tego oczekiwała od lekarza w publicznym szpitalu, w publicznej służbie zdrowia, na którą również płaci podatki. To działa w obie strony!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Rzecz w tym, że oficjalnie Polska krajem katolickim nie jest.
I mnie akurat razi nadawanie publicznym szpitalom takich nazw. Uważam, że nazwy powinny być bardziej neutralne. Na pewno nie powinny się odwoływać do religii, bo Polska krajem religijnym nie jest. A w tej sytuacji i tak dla mnie nie nazwa jest najważniejsza, ale to, kto finansuje szpital. Nie jest to ani KK, ani sami wyznawcy KK, a sam szpital jest publiczny. Dlatego według mnie powinno się w nim normalnie wykonywać wszystkie zabiegi medyczne, których wykonanie jest zgodne z polskim prawem.
Szpital jest publiczny czyli utrzymywany z podatków i składek wszystkich podatników, w tym również katolików.
Poza tym lekarz dostaje publiczne pieniądze za to, co zrobił a nie za to, czego nie zrobił. Zgodnie z obecnym polskim prawem może również odmówić aborcji.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
To chyba polega na tym, że większość ludzi tak naprawdę po pierwsze niespecjalnie wierzy w Boga, kościół stanowi tylko element tradycji, ksiądz swoje, a życie swoje. Trochę z ludźmi rozmawiałam i generalnie moim zdaniem jest tak, że wielu to niewierzący praktykujący, albo wierzący wybiórczo, że może i Bóg jest, ale w takie bzdury jak w życie bo śmierci to oni już nie wierzą, bo przecież wszystko rozkłada się na atomy i istnieje obieg materii czy tam energii.
Ja też trochę z ludźmi rozmawiałam i trochę na tym świecie już żyję, ale nikt jeszcze w tej rozmowie nie nazwał życia pozagrobowego bzdurą choćby ze względu na szacunek dla tych, którzy jednak wierzą i których - wbrew pozorom - jest całkiem sporo
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 19:34   #64
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Szpital jest publiczny czyli utrzymywany z podatków i składek wszystkich podatników, w tym również katolików.
Ale właśnie, nie tylko katolików. Dlatego uważam, że szpital powinien wykonywać te zabiegi, na które zezwala polskie prawo, a nie te, które dopuszcza KK.
Gdyby KK miał własny, prywatny szpital opłacany z datków bądź jawnej, opodatkowanej działalności zarobkowej KK, to uznałabym, że lekarze mają prawo nie przeprowadzać w tym szpitalu aborcji.

Cytat:
Zgodnie z obecnym polskim prawem może również odmówić aborcji.
Pod warunkiem, że wskaże innego lekarza, który ten zabieg wykona, prawda?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 19:49   #65
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez ekala Pokaż wiadomość
Sprawa wygląda na to , że robi się coraz glosniejsza ok godzinę temu widziałam o tym info w wiadomościach i wypowiedzi tego prof. Oprócz tego w moim rodzinnym mieście już jakiś radny z PiSu zrobił ankietę w kilku największych szpitalach na Lubelszczyźnie i okazało się że żaden nie wykonał ani jednej legalnej aborcji nawet gdy kobieta miała do tego prawo czyt. Choroba dziecka

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
link do artykułu:
http://wyborcza.pl/1,75248,16122600,...azeta_Wyborcza
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 19:50   #66
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Przyznajmy jednak sobie szczerze, jak dorośli ludzie, którzy muszą stanąć oko w oko ze smutna prawda, ze wizja zycia po śmierci jest piękna, aczkolwiek dość mało prawdopodobna zatem przez niektórych może być określana dosadnie mianem bzdury.

A katolików nikt do robienia aborcji nie zmusza. Więc i oni nie maja prawa nikogo zmuszać do rodzenia chorego dziecka.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 21:11   #67
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A katolików nikt do robienia aborcji nie zmusza. Więc i oni nie maja prawa nikogo zmuszać do rodzenia chorego dziecka.
ale do jej opłacania już tak, bo aborcja jest przeprowadzana również z ich podatków i składek, które płacą. Czyli katolika można do czegoś w tej kwestii zmuszać i jest spoko, ale katolik nikogo do niczego zmuszać nie może, prawda? Zresztą ta kobieta miała niedaleko szpital,w którym mogła mieć terminację przeprowadzoną i jakoś nadal trudno mi zrozumieć, dlaczego poszła do lekarza znanego ze swoich poglądów.
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-10, 21:23   #68
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
ale do jej opłacania już tak, bo aborcja jest przeprowadzana również z ich podatków i składek, które płacą. Czyli katolika można do czegoś w tej kwestii zmuszać i jest spoko, ale katolik nikogo do niczego zmuszać nie może, prawda? Zresztą ta kobieta miała niedaleko szpital,w którym mogła mieć terminację przeprowadzoną i jakoś nadal trudno mi zrozumieć, dlaczego poszła do lekarza znanego ze swoich poglądów.
A mnie zmuszają do opłacania często słabo wyedukowanych katechetów, którzy uczą religii w szkołach. Stracone dwie godziny tygodniowo, bo sensownej wiedzy z tego żadnej, do tego szkodliwe nakręcanie komunijnego konsumpcjonizmu i spłycanie wielu tematów. Na pewno o wiele droższe dla podatnika niż zabiegi terminacji ciąży, które chociaż sprawiają, że niechciane i cierpiące dzieci nie przychodzą na świat.

Jej lekarzem nie był dr Chazan, ale lekarz z patologii ciąży, który zgodził się na terminację.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 21:29   #69
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

No z tą naturą to mnie zszokowałyście

Ja też mam prawdopodobnie problem autoimmunologiczny, a jednak się "wpakowałam" w drugą ciążę.
Nadzieja zawsze jest.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 21:33   #70
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;46831468]No z tą naturą to mnie zszokowałyście

Ja też mam prawdopodobnie problem autoimmunologiczny, a jednak się "wpakowałam" w drugą ciążę.
Nadzieja zawsze jest.[/QUOTE]

Po prostu to też jest strach, żeby przez własne obciążenia nie sprowadzić na świat chorego dziecka, bo jednak ryzyko znacznie większe niż u zdrowych ludzi.

Znajoma ma problem z ciążą, kilka poronień z niewyjaśnionych do końca przyczyn, mówi, że za wszelką cenę walczyć nie będzie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 09:17   #71
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A mnie zmuszają do opłacania często słabo wyedukowanych katechetów, którzy uczą religii w szkołach. Stracone dwie godziny tygodniowo, bo sensownej wiedzy z tego żadnej, do tego szkodliwe nakręcanie komunijnego konsumpcjonizmu i spłycanie wielu tematów. Na pewno o wiele droższe dla podatnika niż zabiegi terminacji ciąży, które chociaż sprawiają, że niechciane i cierpiące dzieci nie przychodzą na świat.
trudno się licytować, kto więcej w tym państwie pieniędzy wydaje - czy Ty na niechciane lekcje religii, czy katolik na niechciane aborcje, in vitro, czy często żenujące lekcje wychowania seksualnego. Czy może moja babcia na Stadion Narodowy. Chciałam tylko zauważyć, że i ateiści i katolicy i starzy i młodzi tak samo uczestniczą w życiu tego państwa, niezależnie od poglądów, i tak samo płacą podatki na wszelkie instytucje publiczne, czy im się to podoba, czy nie.

Jeśli lekarz o światopoglądzie chrześcijańskim uważa, że terminacja to zabijanie, to trudno go do tego zmuszać. Jeśli kobieta chce takiej terminacji dokonać, niech idzie do lekarza, który nie ma oporów, by to zrobić. Ty twierdzisz, ze trudno zmuszac kobietę do urodzenia chorego dziecka, ja twierdzę, ze jeszcze trudniej zmuszać lekarza do jego zabicia. I prawo powinno takie kwestie dokładnie regulować - z szacunkiem dla poglądów jednej i drugiej strony. Ale jeśli czytam:
Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moim zdaniem Polska powinna podzielić się na pół, jedna połowa będzie świecka i normalna, druga - oszołomy,
to jakoś trudno tutaj mówić o szacunku dla odmiennych poglądów


Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
Czemu domagamy sie poszanowania wartości i poglądów własnych
A nie chcemy szanować innych, odmiennych od naszych?
lepiej bym tego nie ujęła


[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;46831468]No z tą naturą to mnie zszokowałyście

Ja też mam prawdopodobnie problem autoimmunologiczny, a jednak się "wpakowałam" w drugą ciążę.
Nadzieja zawsze jest.[/QUOTE]
Mnie też, zwłaszcza ze na tym forum jest tyle dziewczyn/kobiet które jednak "pakują się" w tę drugą, trzecią i kolejną ciążę wbrew naturze i walczą o swoje szczęście. I to ze skutkiem doskonałym
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-11, 09:31   #72
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Dokładnie
Nie mogę też pojąć, dlaczego pacjentka udaje się do znanego Profesora, który od 20 lat nie wykonuje aborcji, po to, by o tę aborcję tam prosić. Prof. Chazan jest raczej szeroko znany ze swoich poglądów i było wiadomym, ze odmówi. A tymczasem w pobliżu są 2 szpitale, które terminacji dokonują.
I ok, tylko, że powinnien wskazać ten szpital i specjaliste i byłoby po sprawie.

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
A dokładnie w czyim interesie? Wśród podatników są nie tylko ateiści, ludzie wyzwoleni, zwolennicy aborcji, ale również ludzie mający zgoła odmienne poglądy i odmienny system wartości. Niedawno moja 40-letnia koleżanka zaszła w ciążę - wpadka, zdarza się! Ale ucieszyła się z tego. I też chodziła od szpitala do szpitala, szukając lekarza, który tę ciążę poprowadzi. A tymczasem 2 razy na dzień dobry miała propozycję usunięcia "ze względu na wiek". Nie tego oczekiwała od lekarza w publicznym szpitalu, w publicznej służbie zdrowia, na którą również płaci podatki. To działa w obie strony!
Ze względu na wiek się ciąży nie usuwa z tego co wiem.
Wiec taka sprawa nadaje się do prokuratury.

A jeśli byla by taka możliwość to świadczy tylko o tym, że lekarz przedstawia propzycje lub wyjścia, a nie odmawia czegoś jak w przypadku Chazana.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 09:33   #73
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Ty twierdzisz, ze trudno zmuszac kobietę do urodzenia chorego dziecka, ja twierdzę, ze jeszcze trudniej zmuszać lekarza do jego zabicia. I
"Zabicie" płodu i tak skazanego na śmierć w takich przypadkach może okazać się zwyczajnie skróceniem czy w ogóle zlikwidowaniem jego męczarni, gdyby się jednak narodziło i musiało gdzieś dogorywać krócej czy dłużej. Faktycznie trzeba mieć szlachetne sumienie, żeby się na to nie zgodzić.

Są lekarze, których interesuje widocznie tylko płód i ich własne czyste sumienie. Reszta już ich ewidentnie nie obchodzi. A już zwłaszcza cudze cierpienie.

Jakoś oporów przed uśpieniem ciężko chorego cierpiącego psa nikt trzeźwo myślący nie ma, bo po co zwierzak ma się niepotrzebnie męczyć, człowiek już na taką dobroduszność nie zasługuje
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 10:43   #74
Kfiatuszek1987
Rozeznanie
 
Avatar Kfiatuszek1987
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 818
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Lekarze nie powinni postępować wg swojego sumienia tylko powinni leczyć ludzi zgodnie z obowiązującą wiedzą medyczną. Jeśli ich sumienie nie pozwala np na aborcje to nie powinni być ginekologami. Odmówić leczenia zgodnie z sumieniem to może lekarz który przyjmuje mnie prywatnie a państwowo (czyli gdy lekarz dostaje pensje z naszych podatków) powinien leczyć zgodnie z wiedzą medyczną.
Teraz może głupie porównanie ale ja trochę tak to widzę:
Człowiek zatrudnia się w warsztacie samochodowym na stanowisku mechanika. Nie naprawia jednak samochodów gdyż zgodnie z jego sumieniem lepiej kupić nowy a nie naprawiać stary, więc przez 8godzin siedzi i nic nie robi - czy ktoś chciałby mieć takiego pracownika? Czy ten człowiek nie minął się z powołaniem? Jeśli np boję się widoku krwi, mdleje na jej widok to nie idę na chirurga.
Jeśli sumienie mi nie pozwala polować polować na zwierzęta to nie zostaje myśliwym.
__________________
"Możesz mnie okraść, zagłodzić, zbić a nawet zabić, ale mnie nie zanudzaj"
Kfiatuszek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 10:57   #75
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Ciekawe jak to jest, że w zdecydowanej większości przypadków ludzkie sumienie przegrywa z pieniędzmi Jakieś słabe musi być. A podobno każdy ma swoją cenę.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 11:15   #76
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Jakoś oporów przed uśpieniem ciężko chorego cierpiącego psa nikt trzeźwo myślący nie ma, bo po co zwierzak ma się niepotrzebnie męczyć, człowiek już na taką dobroduszność nie zasługuje
niezwykle trafne porównanie - chorego człowieka i chorego psa

Cytat:
Napisane przez Kfiatuszek1987 Pokaż wiadomość
czyli gdy lekarz dostaje pensje z naszych podatków) powinien leczyć zgodnie z wiedzą medyczną.
czyli grochem o ścianę
czyli EOT
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 11:20   #77
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
niezwykle trafne porównanie - chorego człowieka i chorego psa
Argumentów brak, więc jest ?

Cierpią tak samo, a może nawet (dorosły) człowiek bardziej, bo ma pełną świadomość beznadziei swojej sytuacji.

Psa ciężko chorego byś z pewnością uśpiła, bo po cholerę w imię widzimisie właściciela ma się męczyć, a dziecko musiałoby się urodzić i żyć, dopóki samo nie umrze, nawet w cierpieniach, bo co za za życie, podłączone do maszyny, reanimowane, kłute, naszprycowane lekami. No ale sumienie czyste i ksiądz proboszcz, cała oaza i babcie z kółka rożańcowego zadowoleni, nawet się pomodlą w intencji, to najważniejsze, prawda?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 12:18   #78
Kubek29
Zadomowienie
 
Avatar Kubek29
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez Wika28;

czyli grochem o ścianę
czyli EOT

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Psa ciężko chorego byś z pewnością uśpiła, bo po cholerę w imię widzimisie właściciela ma się męczyć, a dziecko musiałoby się urodzić i żyć, dopóki samo nie umrze, nawet w cierpieniach, bo co za za życie, podłączone do maszyny, reanimowane, kłute, naszprycowane lekami. No ale sumienie czyste i ksiądz proboszcz, cała oaza i babcie z kółka rożańcowego zadowoleni, nawet się pomodlą w intencji, to najważniejsze, prawda?
Nikt dziecka z wadami -'niedoszłego kandydata' do zabiegu terminacji, nie szprycuje lekami, nie reanimuje, nie podłącza do żadnej maszyny, nie intubuje nawet. takim dzieciom daje sie opiekę paliatywna i w jak najbardziej komfortowych (M.in. ciepło, sucho, czasem nawet w objęciach rodziców) warunkach pozwala odejść....

Nie stosuje sie uporczywej terapii.
I tu raczej wszyscy sa zgodni, kk tez.



Ja Vixen rozumiem Twoje podejście, po części podzielam.
Ale to nie jest takie czarno- białe.



Nie rozumiem natomiast monopolu na święta rację, a niektórzy tu taki chcą posiadać.

Edytowane przez Kubek29
Czas edycji: 2014-06-11 o 12:26
Kubek29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 12:31   #79
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość


Nikt dziecka z wadami, 'niedoszłego kandydata' do zabiegu terminacji nie szprycuje lekami, nie reanimuje,,,, takim dzieciom daje sie opiekę paliatywna i w jak najbardziej komfortowych (M.in. ciepło, sucho, czasem nawet w objęciach rodziców) warunkach pozwala odejść....

Nie stosuje sie uporczywej terapii.
I tu raczej wszyscy sa zgodni, kk tez.



Ja Vixen rozumiem Twoje podejście, po części podzielam.
Ale to nie jest takie czarno- białe.



Nie rozumiem natomiast monopolu na święta rację, a niektórzy tu taki chcą posiadać.
A ratowanie wcześniaków, które rodzą się ważąc po 400 g i czego skutkiem są powikłania takiego stopnia, że dziecko funkcjonuje jako tzw. roślina? Jakie są to koszty dla służby zdrowia, rodziców, którzy nie mają szans na normalne życie? Poczytaj sobie na blogach i forach, co piszą rodzice takich dzieci, jak ich życie wygląda. Sama czytałam o przypadku w książce Hołowni, kiedy matka takiego uratowanego dziecka (ciężko upośledzonego) żałowała decyzji o ratowaniu za wszelką cenę. Tyle że to trochę inny problem.

Monopol na świętą rację przyznają sobie zwykle tzw. obrońcy życia. Jak kobieta chce, ma prawo donosić taką ciążę i urodzić. Ale dlaczego niektórzy nie przyznają jej prawa do przerwania takiej ciązy? Może to będzie mniejszą traumą niż potem nawet kilka miesięcy opieki paliatywnej i widoku ciężko chorego noworodka, nierzadko pewnie zdeformowanego.

Ludzie powinni sobie życie kształtować według własnych zasad, a nie zasad wyznawanych przez księdza, lekarza czy sąsiadkę. Ja nie pójdę do kobiety w takiej sytuacji i nie powiem jej, żeby przerwała ciążę, bo ja uważam to za stosowne, a inna decyzja jest dla mnie niepotrzebnym męczeniem czującej ruchy kobiety i dziecka, a tymczasem znajduje się kolejka wielu chętnych, żeby w sytuacji odwrotnej zabraniać tej kobiecie podjęcia decyzji o terminacji. Jakim prawem? No właśnie tego monopolu na świętą rację.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-11, 16:47   #80
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Argumentów brak, więc jest ?
argumenty można wysuwać, jeśli druga strona ma choćby odrobinę dobrej woli do zapoznania się z nimi. Ale jeśli ma na celu tylko zrobienie rozpierduchy i podsycenie świętego oburzenia na cały "katotaliban" (bo i takie określenia tutaj padają), to jaki sens "klawiaturę strzępić"?


Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
Nikt dziecka z wadami -'niedoszłego kandydata' do zabiegu terminacji, nie szprycuje lekami, nie reanimuje, nie podłącza do żadnej maszyny, nie intubuje nawet. takim dzieciom daje sie opiekę paliatywna i w jak najbardziej komfortowych (M.in. ciepło, sucho, czasem nawet w objęciach rodziców) warunkach pozwala odejść....
Nie stosuje sie uporczywej terapii.
I tu raczej wszyscy sa zgodni, kk tez.
Vixen, i to jest właśnie argument i taka subtelna różnica między podejściem do chorego dziecka a chorego psa.


Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A katolików nikt do robienia aborcji nie zmusza.
jak widać - zmusza. Przykład prof. Chazana i całej afery wokół niego to potwierdza.


Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A ratowanie wcześniaków, które rodzą się ważąc po 400 g i czego skutkiem są powikłania takiego stopnia, że dziecko funkcjonuje jako tzw. roślina? Jakie są to koszty dla służby zdrowia, rodziców, którzy nie mają szans na normalne życie? Poczytaj sobie na blogach i forach, co piszą rodzice takich dzieci, jak ich życie wygląda. Sama czytałam o przypadku w książce Hołowni, kiedy matka takiego uratowanego dziecka (ciężko upośledzonego) żałowała decyzji o ratowaniu za wszelką cenę. Tyle że to trochę inny problem.
Oprócz książek i blogów, na których rodzice piszą o trudnościach i załamaniach, gdzie nawet żałują, że walczyli o dziecko jest również cała masa takich, gdzie rodzice dzielą się doświadczeniem ratowania dzieci i radością, że to się udało. Może oprócz czytania jedynie słusznych blogów i kurczowego forsowania jedynej racji, tudzież obrzucania inwektywami inaczej myślących "oszołomów", spójrz trochę szerzej na problem i poczytaj również o dzieciach, którym życie uratowano i które są szczęśliwe mimo choroby. Nasuwa się chociażby świadectwo dziewczyny skazanej na aborcję, którą przypadkowo przeżyła. Nic nie jest tylko czarne i nic nie jest tylko białe


Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ludzie powinni sobie życie kształtować według własnych zasad, a nie zasad wyznawanych przez księdza, lekarza czy sąsiadkę.
ani według własnych zasad, ani według zasad księdza, lekarza czy sąsiadki. W cywilizowanym świecie ludzie kierują się normami społecznymi: moralnymi, obyczajowymi, prawnymi i religijnymi.
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 00:51   #81
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moim zdaniem Polska powinna podzielić się na pół, jedna połowa będzie świecka i normalna, druga - oszołomy, którzy sobie zbudują własny kraj według swojej wizji powszechnej szczęśliwości: zakaz antykoncepcji, aborcji, apteki bez środków antykoncepcyjnych, lekarze polecający tylko NPR, religia co drugą lekcję, 11 latki będą rodzić dzieci, żadnych gejów, lesbijek i dżenderów, wszyscy będą radośnie stukać po co najmniej 5 dzieci na rodzinę. Jak kobieta w ciąży się przekręci, zostanie kanonizowana z automatu. Zakaz eutanazji, bo cierpienie uszlachetnia (powszechnie wiadomo, że człowiek jest najbardziej szlachetny, jak go boli ząb czy głowa ), a życie dał Bóg i nie wolno człowiekowi go odbierać (poza wojnami, w końcu w wojsku też kapelani sprzęt do zabijania święcą). Raj na ziemi.

I odgrodzić wysokim murem.
boże jak ja cię lubię :d
bardzo się zgadzam.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 09:06   #82
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
a
ani według własnych zasad, ani według zasad księdza, lekarza czy sąsiadki. W cywilizowanym świecie ludzie kierują się normami społecznymi: moralnymi, obyczajowymi, prawnymi i religijnymi.
Jesli czyjes zasady moralne czy religijne kloca sie z wykonywanym zawodem to moze niech pomysli o jego zmianie.Pacjent ma swoje prawa, a obowiazkiem lekarza jest ich respektowanie.jak sie nie podoba moze zostac ogrodnikiem albo kelnerem.

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość


Nikt dziecka z wadami -'niedoszłego kandydata' do zabiegu terminacji, nie szprycuje lekami, nie reanimuje, nie podłącza do żadnej maszyny, nie intubuje nawet. takim dzieciom daje sie opiekę paliatywna i w jak najbardziej komfortowych (M.in. ciepło, sucho, czasem nawet w objęciach rodziców) warunkach pozwala odejść....

.
To jednak rodzice powinni decydowac czy dziecko umrze w takich warunkach czy zostana skroceone jego cierpienia przed urodzeniem.

Osobiscie w takim przypadku chyba bym urodzila i liczyla na to, ze jednak zaszla pomylka, ale to by byla moja decyzja nie lekarza.

Edytowane przez maharet1092
Czas edycji: 2014-06-12 o 09:04
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 09:38   #83
Kubek29
Zadomowienie
 
Avatar Kubek29
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
To jednak rodzice powinni decydowac czy dziecko umrze w takich warunkach czy zostana skroceone jego cierpienia przed urodzeniem.

.
Dla mnie to oczywista oczywistość.
Kubek29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 09:53   #84
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
argumenty można wysuwać, jeśli druga strona ma choćby odrobinę dobrej woli do zapoznania się z nimi. Ale jeśli ma na celu tylko zrobienie rozpierduchy i podsycenie świętego oburzenia na cały "katotaliban" (bo i takie określenia tutaj padają), to jaki sens "klawiaturę strzępić"?



Vixen, i to jest właśnie argument i taka subtelna różnica między podejściem do chorego dziecka a chorego psa.



jak widać - zmusza. Przykład prof. Chazana i całej afery wokół niego to potwierdza.



Oprócz książek i blogów, na których rodzice piszą o trudnościach i załamaniach, gdzie nawet żałują, że walczyli o dziecko jest również cała masa takich, gdzie rodzice dzielą się doświadczeniem ratowania dzieci i radością, że to się udało. Może oprócz czytania jedynie słusznych blogów i kurczowego forsowania jedynej racji, tudzież obrzucania inwektywami inaczej myślących "oszołomów", spójrz trochę szerzej na problem i poczytaj również o dzieciach, którym życie uratowano i które są szczęśliwe mimo choroby. Nasuwa się chociażby świadectwo dziewczyny skazanej na aborcję, którą przypadkowo przeżyła. Nic nie jest tylko czarne i nic nie jest tylko białe



ani według własnych zasad, ani według zasad księdza, lekarza czy sąsiadki. W cywilizowanym świecie ludzie kierują się normami społecznymi: moralnymi, obyczajowymi, prawnymi i religijnymi.
Zgadzam sie ze wszystkim co napisałaś. No cóż jestem oszołomem
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 10:00   #85
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Vixen marzy ci się getto dla katolików ?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 10:16   #86
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Jesli czyjes zasady moralne czy religijne kloca sie z wykonywanym zawodem to moze niech pomysli o jego zmianie.Pacjent ma swoje prawa, a obowiazkiem lekarza jest ich respektowanie.jak sie nie podoba moze zostac ogrodnikiem albo kelnerem.
Jak najbardziej się z Tobą zgadzam Jeśli "czyjeś własne" to tak, ale ja piszę o normach społecznych, które nie są "czyjeś własne" tylko są wypracowane przez pokolenia, tworzą kulturę i sprawiają, że żyjemy w cywilizowanym świecie a nie w dżungli, gdzie każdy kieruje się swoimi prawami i według swojego widzimisię.

Również to forum nie kształtuje się według "własnych zasad" jego użytkowniczek, ale ma coś takiego jak regulamin i to regulamin podaje zasady, którymi należy się kierować, gdy się np tutaj przebywa. A 2 pierwsze zasady są takie:

1. Odnoś się do innych użytkowników Forum tak jak chcesz, aby odnoszono się do ciebie. Rasistowskie, obraźliwe lub dyskryminujące posty i treści będą (w tym grafika i avatary) usuwane, a ich Autorzy otrzymają oficjalne upomnienie. To samo dotyczy treści pornograficznych , wulgarnych, dotyczących inteligencji, wykształcenia, religii, rasy czy statusu majątkowego.

2. Tolerancja. Uznaj prawo innych do posiadania poglądów, których Ty nie podzielasz i życia "po swojemu" - jeśli tylko to jest w zgodzie z prawem.

Jeśli ktoś bez przerwy prowokuje (patrz wątek założony przez _vixen_, gdzie np. jedna sprowokowana użytkowniczka nazywa papieża zbrodniarzem), wzywa do wyśmiewania (patrz założony watek o rodzinie wielodzietnej - i dopisek "dalej dziewczyny" pośmiejcie się), wyzywa innych od oszołomów, których trzeba murem odgradzać, to właśnie zaczyna się dżungla i zwyciężają "czyjeś własne zasady"

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
To jednak rodzice powinni decydowac czy dziecko umrze w takich warunkach czy zostana skroceone jego cierpienia przed urodzeniem.

Osobiscie w takim przypadku chyba bym urodzila i liczyla na to, ze jednak zaszla pomylka, ale to by byla moja decyzja nie lekarza.
i szanuję Twoje zdanie w tym temacie

Edytowane przez Wika28
Czas edycji: 2014-06-12 o 10:34
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 10:38   #87
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Jak najbardziej się z Tobą zgadzam Jeśli "czyjeś własne" to tak, ale ja piszę o normach społecznych, które nie są "czyjeś" tylko są wypracowane przez pokolenia, tworzą kulturę i sprawiają, że żyjemy w cywilizowanym świecie a nie w dżungli, gdzie każdy kieruje się swoimi prawami i według swojego widzimisię.
e
Aborcja w takim przypadku jest gwarantowana przez prawo panstwowe..
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 10:42   #88
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Aborcja w takim przypadku jest gwarantowana przez prawo panstwowe..
i jej odmowa również
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 11:09   #89
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
Zgadzam sie ze wszystkim co napisałaś. No cóż jestem oszołomem
Ja też

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Vixen marzy ci się getto dla katolików ?
Najlepiej by,pewnie,było

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
i jej odmowa również
Nie wszyscy,niestety,są w stanie zrozumieć ten,jakże skomplikowany,fakt
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 11:12   #90
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
Zgadzam sie ze wszystkim co napisałaś. No cóż jestem oszołomem
A ja, choć generalnie nie uznaję tej klauzuli sumienia, to w tej dyskusji (upraszczając: między vixen a Wiką) akurat również bardziej przekonuje mnie Wika, bo tym razem to ona ma wyważone i podparte, a nie oszołomskie argumenty.. Co nie znaczy, że zmienię zdanie, ale tak obiektywnie patrząc.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-20 21:47:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.