Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach. - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-27, 15:24   #571
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

ale ja podostawalam te sephorowskie robione probki i dostalam probke zapachu. nawet babka popatrzyla - widzi ze dala jeden samoopalacz i dorzucila drugi na druga noge jak to sie wyrazila;]
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 15:42   #572
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

O ja z Paniami z tej Sephory w SCC mam same dobre doświadczenia Kiedyś wpadłam tam, dość niewyjściowo (bezmetkowo ) ubrana po jakiś drobiazg wart ok. 30 zł Pani z chęcią dała mi dwie próbki zapachów, a po moim zapytaniu czy są fiolki do robionych próbek zapytała co mnie interesuje. Z wydrukowanej przeze mnie listy zapachów do testowania zrobiła 6 próbek bez mrugnięcia okiem z miłym uśmiechem i fachową (sic !) doradą, widać było, że zna się na rzeczy. Więc jak widać można być miłym i pomocnym dla klienta... nawet jeśli klient jest biednie wyglądającą małolatą Panie z Douglasa w tymże centrum powinny się od niej uczyć Koniec historii jest niestety smutny, bo więcej jej tam nie widziałam...
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 15:50   #573
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
A ja zazwyczaj w takiej chwili wyciągam swoja fiolkę i stwierdzam "ale ja mam".

Chciałabym zobaczyć minę ekspedientki w tej chwili.
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 16:02   #574
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Myszołapka - ja tam byłam ze 2 tyg temu i były same miłe panie
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 16:06   #575
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

To coś szczęścia nie mam Ale we wszystkich znanych mi Sephor ogólnokrajowych ta w SCC i w Krakowie na Floriańskiej są najlepsze pod względem pań sprzedających.
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 16:10   #576
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Najbardziej deprymująca mnie rzeczą są sprzedawczynie bądź ochrona ktora łazi za mną po całych sklepach i patrzy czy czegoś kraść nie będę <haha> uwielbiam ich miny kiedy kupuje np. perfumy za 250 zł. Nie miło w takim sklepie się robi zakupy kiedy postrzegana jesteś jako potencjalny złodziej /
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 16:56   #577
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Najbardziej deprymująca mnie rzeczą są sprzedawczynie bądź ochrona ktora łazi za mną po całych sklepach i patrzy czy czegoś kraść nie będę <haha> uwielbiam ich miny kiedy kupuje np. perfumy za 250 zł. Nie miło w takim sklepie się robi zakupy kiedy postrzegana jesteś jako potencjalny złodziej /
A mnie absolutnie nie sprawie przyjemności wydawanie sporej kasy w Sephorach dla zobaczenia ich min Co to za przyjemność robić zakupy w niemiłej atmosferze, gdy trzeba upominać się o swoje tzn. próbki i fachową obsługę
Dlatego właśnie Sephory i in. perfumerie traktuję przeważnie do testów zapachów albo kupna kolorówki.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-27, 17:22   #578
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość

Chciałabym zobaczyć minę ekspedientki w tej chwili.
2 razy tak miałam i 2 razy szczeka ekspedientki była na wysokosci jej biustu. I stała tak z otwarta "paszcza" jak wyciagałam fiolke z kieszeni.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 18:19   #579
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
A ja zazwyczaj w takiej chwili wyciągam swoja fiolkę i stwierdzam "ale ja mam".
Muszę się nauczyć jak postępować z takimi zołzami.
__________________

Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 18:24   #580
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
2 razy tak miałam i 2 razy szczeka ekspedientki była na wysokosci jej biustu. I stała tak z otwarta "paszcza" jak wyciagałam fiolke z kieszeni.
boskie
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 21:01   #581
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
2 razy tak miałam i 2 razy szczeka ekspedientki była na wysokosci jej biustu. I stała tak z otwarta "paszcza" jak wyciagałam fiolke z kieszeni.

Wspaniałe. Po prostu wspaniałe.
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-29, 16:26   #582
aldix
Raczkowanie
 
Avatar aldix
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: górzysta, wietrzna Szkocja
Wiadomości: 84
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Ja dzisiaj byłam świadkiem czegos takiego.. Nie wiem co to było... Przychodzi facet pod stoisko z męskimi perfumami w Sephorze, z aktówką pod pachą. Bierze pierwsze z brzegu perfumy i psika 15 razy na tą aktówkę. Już lekko lśniła. Bierze drugie i znowu 15 psiuków na aktówkę. Nieco ociekała. Zrobił tak jeszcze 2 razy z jeszcze innymi perfumami... Co to było?????? Tak patrzyłąm na tą aktówkę, przed wjściem można ja było wyżymać.... Normalnie zgłupiałam...
__________________
Zdrówko mężów - którzy nas wygrali, frajerów- którzy nas stracili i najszczęśliwszych drani - którzy nas jeszcze spotkają!!

Basia
aldix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 20:39   #583
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Skorzystałam dziś z tej promocji -20% na DKNY Be delicious. Kupowałam w CH Geant w Krakowie. Szkoda, że trafiłam na niezbyt miłą ekspedientkę, bo do tej pory dobrze mi się tam robiło zakupy. (tzn. w przyjaznej atmosferze) Ale.. nieważne, nie ma chyba takiego sklepu który byłby wolny od zołz wywracających oczyma.

Wyszło mi 116zł czyli tyle co bym zapłaciła na allegro z przesyłką, a w perfumeriach interetowych byłoby nawet drożej. A piszę tu o tym bo pierwszy raz dostałam to co chciałam jeśli chodzi o próbki (bo poprosiłam, ale chytrze bo przed zakupem zapytałam czy dostane próbki robione) poprosiłam o Angela, Słonia i Eden.

Dzięki Sabbath za naprowadzenie mnie na właściwą drogę.

A Be delicious zabieram na wakacje.
__________________

Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 09:16   #584
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez aldix Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj byłam świadkiem czegos takiego.. Nie wiem co to było... Przychodzi facet pod stoisko z męskimi perfumami w Sephorze, z aktówką pod pachą. Bierze pierwsze z brzegu perfumy i psika 15 razy na tą aktówkę. Już lekko lśniła. Bierze drugie i znowu 15 psiuków na aktówkę. Nieco ociekała. Zrobił tak jeszcze 2 razy z jeszcze innymi perfumami... Co to było?????? Tak patrzyłąm na tą aktówkę, przed wjściem można ja było wyżymać.... Normalnie zgłupiałam...
No jak to co? Elegancki "męczyzna" wybiera się na podryw. Będzie rwał laseczki na błyszczącą i woniejącą aktówkę. Ach, coż za szarm, cóż za szyk! Gdzie ci mężczyźni? Już sobie wyobrażam jak taki pan spotyka naszą Jeanette i wsadza jej pod nos wypachnioną Hypnose aktóweczkę. Albo Kropkę i w tym przypadku roztacza wokół aktówki upajającą woń stożka Issey Miyake...
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 13:14   #585
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
No jak to co? Elegancki "męczyzna" wybiera się na podryw. Będzie rwał laseczki na błyszczącą i woniejącą aktówkę. Ach, coż za szarm, cóż za szyk! Gdzie ci mężczyźni? Już sobie wyobrażam jak taki pan spotyka naszą Jeanette i wsadza jej pod nos wypachnioną Hypnose aktóweczkę. Albo Kropkę i w tym przypadku roztacza wokół aktówki upajającą woń stożka Issey Miyake...
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 15:55   #586
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Ja bym chciała wam opisać zachowanie które mnie zbulwersowało, ale nie dotyczy ono perfumerii, a allegro. A może bardziej zasmuciło

Same na pewno wiecie, jak to jest, gdy szukacie jakiegoś zapachu, szczególnie, jeśli jest on niedostępny w Polsce, na allegro bywa co pół roku, karty wypukłej sie nie ma, więc nie można kupić na ebayu ani truskawce.
Tak zwany rarytas.
Więc owym rarytasem, który urzekł mnie nie tylko cudną buteleczką, ale i zapachem, stał się Vera Wang Princess. Od tej pory, włączyłam subskrypcję z szukaniem tego zapachu na allegro, abym nie przegapiła okazji, kiedy będzie na allegro.
Jednak ostatnio, szukałam w aukcjach zakończonych tego zapachu, i co widzę? Że właśnie niedawno był dostępny ten zapach, cena cudowna- 109zł za 50ml! Oczywiście od razu zwinęła mi go sprzed noska pewna wizażanka . Poczułam wtedy że świat jest niesprawiedliwy , ale postanowiłam napisać wiadomość do sprzedawcy.
Sprzedawczyni odpowiedziała że być może będzie miała ten zapach, oczywiście teraz droższy o 40zł. Taka cena mi odpowiadała, pani miała wystawić mi aukcję prywatną i powiadomić mnie o tym mailem. Bardzo o to tę panią prosiłam, powiedziałam, że mi na tym zależy, a pani się na to chętnie zgodziła, bez problemu.
Oczywiście subskrypcję miałam nadal włączoną, tak w razie co. Dziś oglądają maila z subskrypcją i ze zdziwieniem widzę aukcje tych perfum, od tej allegrowiczki!! Wchodzę, patrzę- normalna licytacja, nie żadna prywatna, i nie cena kup teraz . W takim razie, pomyślałam, ze zalicytuję, bo pewnie sprzedawczyni będzie chciała zakończyć moją aukcję przed czasem, czyli z ceną jaką sie umawiałyśmy wcześniej.
Niestety, po zapytaniu mailowo czy może zakończyć aukcję przed czasem, odpowiedziała, iż niestety nie, bo miała dużo chętnych (podobno dostała kilkanaście maili po zakończonej owej aukcji za 109zł), ale może mi ewentualnie sprzedać poza aukcją te perfumy za 168zł!!! No fakt, niewiele więcej niż się umawiałyśmy- ale poza aukcją, czyli zero pewności, że dostane te perfumy. W aukcji pewnie cena byłaby ponad 170zł.

Jest mi bardzo przykro, bo jestem pewna, że zostanę przelicytowana, a suma końcowa będzie absurdalna.
Pani obiecała mi coś, a teraz słowa nie dotrzymała, na dodatek proponuje wyjście nielegalne i zupełnie niepewne dla mnie

Przepraszam, że was tutaj męczę, ale musiałam się wygadać.
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 17:01   #587
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez aldix Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj byłam świadkiem czegos takiego.. Nie wiem co to było... Przychodzi facet pod stoisko z męskimi perfumami w Sephorze, z aktówką pod pachą. Bierze pierwsze z brzegu perfumy i psika 15 razy na tą aktówkę. Już lekko lśniła. Bierze drugie i znowu 15 psiuków na aktówkę. Nieco ociekała. Zrobił tak jeszcze 2 razy z jeszcze innymi perfumami... Co to było?????? Tak patrzyłąm na tą aktówkę, przed wjściem można ja było wyżymać.... Normalnie zgłupiałam...
może mu kot nasikał do teczki?

mojej córce spadła kiedyś sztruksowa torebka za lóżo i nasza świnka, załatwiała sobie na niej potrzeby fizjologiczne, a że córcia rzadko sprząta w swoim pokoju, to torebka była do wyrzucenia
a mogła przecież iść do perfumerii i ją odświeżyć
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 18:31   #588
Jeanette
Raczkowanie
 
Avatar Jeanette
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 344
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Aggie nie strasz bo spać nie będę mogła Chyba bym padła na widok takiego pana.

A w ogóle jestem zła na siebie bo w walce o próbki ostatnio "znów byłam *pip* nieasertywna"
__________________
Four winds at the four winds bar
Two doors locked and windows barred
One door left to take you in
The other one just mirrors it
Jeanette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 18:45   #589
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Jeanette Pokaż wiadomość
Aggie nie strasz bo spać nie będę mogła Chyba bym padła na widok takiego pana.

A w ogóle jestem zła na siebie bo w walce o próbki ostatnio "znów byłam *pip* nieasertywna"
zawsze wysyłm po próbki męża, ale teraz go nie ma, a ja zachęcona 20% zniżką, postanowiłam coś kupić, ale najpierw przetestować

weszłam do Sephory w Arkadii i mówię, że potrzebuję próbki dwóch zapachów, i wymieniam nazwy, na co dziewczyna przy kasie odpowiada, że ona nie może odejść od kasy, cierpliwie idę do drugiej, która mówi, że jedną próbkę mi zrobi, ale dwie to oni mają zabronione

poprosiłam o kontakt z tym kto zabronił i zostałam zaprowadzona do do tej co nie mogła odejść od kasy, zaczęłam coś do niej mówić, ale nie dała mi skończyć, przeprosiła i zrobiła próbki, chciała mi dać jeszcze jakieś próbki kremów, ale nie wzięłam i miałam ochotę jej zaproponować, żeby je sobie wsadziła w ...
następnego dnia zrobiłam zakupy, ale nie w tej Sephorze
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-01, 20:36   #590
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Te baby,które pracuja w perfumeriach zamist dawac próbki tym którzy je chcą-klientom to zostawia wszystkie albo dla siebie lub znajomych
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 17:14   #591
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość

Dzięki Sabbath za naprowadzenie mnie na właściwą drogę.
Nanomi, bardzo się cieszę.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 14:04   #592
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Ostatnio bardzo miło sie rozczarowałam w nowo otwartym centrum handlowym Pasaż Grunwaldzki we Wrcłwiu, a chodzi konkretnie otamtejszy Douglas.Poszłam tam w Dzień Ojca, coby cosik kupić rodzicielowi za lata użerania się ze mnąDodam, że rodzic mój nie tolerujue innego zapachu niż tylko Fahrenheit Diora (ten stary a nie nowy), ma już dwie flachy+mydło, więc chciałam mu coś jeszcze dokupić, ale whałam się między żelem do kąpilei a dezodorantem.Podeszła miła pani sprzedającai zapytała w czym pomóc, naświetliłam jej sytuację i ona powiedziała, że jej ojciec to raczej nie lubi się kąpać w jakichś wymyślnych żelach i wybrałby raczej dezodorant.Po zastanowieniu i wyobrazeniu sobie mojego ojca w wannie wypełnionej woda, o odurzającym zapachu Fahrenheita (skąd inąd wytwornego ale zabijającego), wybrałam dezodorant.Przy ,asie zostałam obdarowana próbkami zapachów (firmowymi!!!), bo zaznaczyłam, że wolę je od kremów.
Ta Pani sprawiła, że humor tego dnia mnie nie opuszczał
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 21:30   #593
DAISSY
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 218
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Nancy_Franciss Pokaż wiadomość
Te baby,które pracuja w perfumeriach zamist dawac próbki tym którzy je chcą-klientom to zostawia wszystkie albo dla siebie lub znajomych
Mylisz się Takie rzeczy nie mają miejsca.. a szkoda, szkoda byłoby miło
DAISSY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 22:01   #594
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Nie mówiąc już o tym, że przy zakupie perfum dostaje się zwykle kilka próbek, nie jedną.


Babki - próbki należą się Wam jak psu zupa.
No masz...
A ja ostatnio kupowałam w Douglasie perfumy. Przy kasie dla odmiany stał pan. Myślę sobie: pewnie nie będzie taką zołzą, jak niektóre kobity.

Pan mnie skasował i zaczyna grzebać pod ladą w próbkach.

Ja wyobrażam sobie, jakich to pięknych zapachów stanę się za chwilę posiadaczką...
.
.
.
.
.
.
.
.
Pan się prostuje i triumfalnie wręcza mi próbkę kremu intensywnie liftingującego zmarszczki na szyi, przeznaczonego zapewne dla pań 50+
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 22:29   #595
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Ja wyobrażam sobie, jakich to pięknych zapachów stanę się za chwilę posiadaczką...
.
.
.
.
.
.
.
.
Pan się prostuje i triumfalnie wręcza mi próbkę kremu intensywnie liftingującego zmarszczki na szyi, przeznaczonego zapewne dla pań 50+


Po co brałaś? Trza było domagać się wymiany, bo "to mi się z pewnością nie przyda, za to chętnie zapoznam się z jakimś nowym, letnim (szyprowym, słodkim - wedle gustu) zapachem z państwa oferty".


Mam wrażenie, że ludzie (nie mam tu wcale na myśli Ciebie Gosiku w jakiś szczególny sposób) podświadomie ulegają tej szczególnej presji, która każe nam robić dobre wrażenie nawet na ludziach, na których nam kompletnie nie zależy.
Fajnie, ale w gruncie rzeczy po co? O ile bawi mnie (a co!) kiedy chłopak wywala się na rowerze oglądając się za moimi nogami, to już fakt, że panie z Douglasa będą uważały mnie za żyłę mi... nawet mi nie dynda (bo dyndanie uciążliwe bywa).

Teraz opowieść ilustrująca:
Ponieważ nieczęsto chadzam na zakupy (mocno rozwinięta zakupofobia plus permanentny brak czasu), kiedy już wybiorę się coś wąchać niełatwo mnie zniechęcić.

Wchodzę do Douglasa w SCC, niucham tu i ówdzie, oswajam to i owo, w końcu mój nos zbzikował zupełnie, szukam więc miseczki z kawą. Nie ma.
Wołam panią z obsługi i grzecznie pytam, gdzież owa kawa, bo chyba przeoczyłam. Pani w panice rozgląda się wokół i oświadcza, że gdzieś była, ale jej aktualna lokalizacja jest nieznana (no dobra, tak tego nie ujęła, ale sens był taki własnie). To ja na to, że poczekam, aż znajdzie.
No to sobie poczekałam.
Po jakichś 10 minutach zdyszana pani dostarczyła mi... słoik kawy!
Podziękowałam, zabrałam słój i poszłam sobie wąchać dalej.
Jakby tego było mało, ostatecznie nic nie kupiłam.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 22:38   #596
paolla
Zadomowienie
 
Avatar paolla
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 378
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Wchodzę do Douglasa w SCC, niucham tu i ówdzie, oswajam to i owo, w końcu mój nos zbzikował zupełnie, szukam więc miseczki z kawą. Nie ma.
Wołam panią z obsługi i grzecznie pytam, gdzież owa kawa, bo chyba przeoczyłam. Pani w panice rozgląda się wokół i oświadcza, że gdzieś była, ale jej aktualna lokalizacja jest nieznana (no dobra, tak tego nie ujęła, ale sens był taki własnie). To ja na to, że poczekam, aż znajdzie.
No to sobie poczekałam.
Po jakichś 10 minutach zdyszana pani dostarczyła mi... słoik kawy!
Podziękowałam, zabrałam słój i poszłam sobie wąchać dalej.
Jakby tego było mało, ostatecznie nic nie kupiłam.
jeden jedyny raz widziałam w tym Douglasie słoik kawy (pamiętam nawet, że to była Jacobs rozpuszczalna) stojący na tej najniższej półeczce, na której znajdują się naczynia do odkładania psikniętych blotterów. Może został tam po Twojej wizycie?
paolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 23:02   #597
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość


Po co brałaś? Trza było domagać się wymiany, bo "to mi się z pewnością nie przyda, za to chętnie zapoznam się z jakimś nowym, letnim (szyprowym, słodkim - wedle gustu) zapachem z państwa oferty".


Mam wrażenie, że ludzie (nie mam tu wcale na myśli Ciebie Gosiku w jakiś szczególny sposób) podświadomie ulegają tej szczególnej presji, która każe nam robić dobre wrażenie nawet na ludziach, na których nam kompletnie nie zależy.
Fajnie, ale w gruncie rzeczy po co? O ile bawi mnie (a co!) kiedy chłopak wywala się na rowerze oglądając się za moimi nogami, to już fakt, że panie z Douglasa będą uważały mnie za żyłę mi... nawet mi nie dynda (bo dyndanie uciążliwe bywa).

Teraz opowieść ilustrująca:
Ponieważ nieczęsto chadzam na zakupy (mocno rozwinięta zakupofobia plus permanentny brak czasu), kiedy już wybiorę się coś wąchać niełatwo mnie zniechęcić.

Wchodzę do Douglasa w SCC, niucham tu i ówdzie, oswajam to i owo, w końcu mój nos zbzikował zupełnie, szukam więc miseczki z kawą. Nie ma.
Wołam panią z obsługi i grzecznie pytam, gdzież owa kawa, bo chyba przeoczyłam. Pani w panice rozgląda się wokół i oświadcza, że gdzieś była, ale jej aktualna lokalizacja jest nieznana (no dobra, tak tego nie ujęła, ale sens był taki własnie). To ja na to, że poczekam, aż znajdzie.
No to sobie poczekałam.
Po jakichś 10 minutach zdyszana pani dostarczyła mi... słoik kawy!
Podziękowałam, zabrałam słój i poszłam sobie wąchać dalej.
Jakby tego było mało, ostatecznie nic nie kupiłam.
A po co ta kawa? hmm.. jak się za dużo nawącha perfum i powącha się kawę to nos się uspokaja? Ja nigdy w perfumerii nie widziałam misek z kawą dlatego pytam
__________________

Edytowane przez olik04
Czas edycji: 2007-07-05 o 23:26 Powód: bo wcześniej się nie dalo...
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 01:48   #598
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
A po co ta kawa? hmm.. jak się za dużo nawącha perfum i powącha się kawę to nos się uspokaja? Ja nigdy w perfumerii nie widziałam misek z kawą dlatego pytam
Kawa neutralizuje zapachy
Czyli nos się uspokaja
I możesz wąchać dalej, po czym znowu wąchać kawę, co by Twój nos nie oszalał
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 02:31   #599
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
A po co ta kawa? hmm.. jak się za dużo nawącha perfum i powącha się kawę to nos się uspokaja? Ja nigdy w perfumerii nie widziałam misek z kawą dlatego pytam
Okazuje się, że powiedzonko: "Kto ciekawy - nos do kawy" nie jest takie znowu głupie.

Nos wsadzony w kawę odzyskuje równowagę, przestaje być "ogłuszony" różnorodnością zapachów i może dalej zaspokajać swą ciekawość. Naprawdę polecam.
Sama zastanawiam się, czy nie warto nosić ze sobą mini pudełeczka z kawą w tym właśnie celu...

Cytat:
Napisane przez paolla
jeden jedyny raz widziałam w tym Douglasie słoik kawy (pamiętam nawet, że to była Jacobs rozpuszczalna) stojący na tej najniższej półeczce, na której znajdują się naczynia do odkładania psikniętych blotterów. Może został tam po Twojej wizycie?
Przyznaję Paollo, że chętnie przyznałabym, że to po mojej wizycie owa pozostałość. Byłby to bardzo efektowny przypadek. Czyż nie?

Niestety - skłamałabym wówczas.
Panie musiały mieć jakieś wcześniejsze doświadczenia z wymagającą (czytaj: wydziwiającą) klientelą i słoik, który dostałam był słoikiem kawy ziarnistej, czyli tak, jak być powinno.

Szkoda pięknej pointy...


Ale swoją drogą - osoba uraczona słojem kawy rozpuszczalnej Jacobs musiała mieć niezły ubaw...
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 09:39   #600
StarShine
Przyczajenie
 
Avatar StarShine
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 16
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Oh te perfumy... znam takie dziewczyny ktore wchodza do perfumerii tylko po to by spsikac sie jakims nowym "zapachem" czasem nawet odpakowuja je same, i tu stwierdzenie " testery juz wywietrzaly" Moja bliska kumpela widzac u mnie nowa pume zakupila sobhie taka sama. oj !zapomnialam dodac ze w wiekszosci ona mi ja wypsikala:-/ jakby nie bylo byl to dla mnie drogi zakup... ale co dalej.. psikala sie (swoim p.) doslownie co 10 min bo po 2 juz go nie czula(jak swteridzila) szkoda ze nie zwrocila uwagi na mnieb (i innych)... najczesciej robila to w tak irytujacy sposob ze stawala przedemna i psikala .. uff wszystko lecialo mi do oczu i buzi ... az wkoncu zwrocilam jej uwage ... :-/ Hehe z kolei inna kolezanka ma manie na punkcie meskich perfum... kiedy przechodzi obok mnie to nie wiem czy sie rzucic na nia wycalowac a moze poprosic o chodzenie pozdrowki
StarShine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-18 23:15:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.