Grudniowe mamusie 2014 :) - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-16, 21:36   #4471
lindsley
Zakorzenienie
 
Avatar lindsley
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 262
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Cytat:
Napisane przez minka26 Pokaż wiadomość
lind ale ten lekarz akurat to z trafianiem w płeć ma szanse 50/50, znam sprawę, bo ona z mojego miasta jestem nawet w stanie stwierdzić, że prawdopodobieństwo trafienia w płeć każdy ma większe niż ten lekarz, bo rozmawiałam z kilkoma laskami, które były pod opieką tego lekarza i za każdym razem się mylił ale to w ogóle bardzo długa historia
Wiem wiem że znasz sprawę. No lekarz nieprzeciętny. To mój może i coś widział na usg ale nie pisnął nic, mówił że w 20tc - pewnie chce mieć 100% pewności.

Jutro wybywam na długi weekend do rodziców a tam net tylko w tel i z zasięgiem kiepsko także pewnie znów zniknę. Trzymajcie kciuki za mnie jeszcze jutro rano bo do dentysty jadę (a zdecydowanie wolę porodówkę )

Miłego tygodnia
__________________
Pojawiłeś się niespodziewanie w kwietniowy poranek i wywróciłeś nasz świat do góry nogami

Michaś
lindsley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 22:16   #4472
minka26
Wtajemniczenie
 
Avatar minka26
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 516
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Cytat:
Napisane przez lindsley Pokaż wiadomość
Wiem wiem że znasz sprawę. No lekarz nieprzeciętny. To mój może i coś widział na usg ale nie pisnął nic, mówił że w 20tc - pewnie chce mieć 100% pewności.

Jutro wybywam na długi weekend do rodziców a tam net tylko w tel i z zasięgiem kiepsko także pewnie znów zniknę. Trzymajcie kciuki za mnie jeszcze jutro rano bo do dentysty jadę (a zdecydowanie wolę porodówkę )

Miłego tygodnia
mój tez nie chciał mówić, powiedział, że jest coś między nogami, ale równie dobrze może to być powiększona łechtaczka. Powiedział, że w 18tc będzie już widać, ale na przegląd USG idę w 21tc, bo wtedy podobono wszystko co potrzeba pomierzyć będzie dobrze widać.
w każdym razie nie kazał tz'towi robić nadziei, że może być syn choć ja coraz częściej myslę o dziecku w moim brzuchu jak o chłopcu i nawet jak mówię to mówie "on". Ale ucieszyłabym się jak by się okazało, że to dziewczynka
miłego odpoczynku
__________________
Amelka
minka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 23:40   #4473
sasia25
Rozeznanie
 
Avatar sasia25
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 903
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Minka A wiesz, ostatecznie nie odwołałam wizyty u doktorka o którym pisałyśmy (mój TŻ się wkurzył, że jestem taka niezdecydowana i niczego już nie będziemy zmieniać). Na szczęście nie było tak źle, wizyta trwała 45 min, wszystko nam powiedział co chcieliśmy. Oczywiście mam zastrzeżenia co do samego gabinetu, ale ogólnie było spoko rozmawiałam z dziewczynami w poczekalni (jedna 3 dziecko w drodze, druga-2) i obie stwierdziły, że jest najlepszy więc już nie wiem skąd te różne opinie


Dziewczyny, właśnie sprawdziłam wagę płodu w 15 tc i to jest ok 50 gramów, to jakim cudem mój szkrab ma 110?? chyba te pomiary nie są dokładne :/ przeciez nie mam takiego wielkoluda :P

Edytowane przez sasia25
Czas edycji: 2014-06-16 o 23:44
sasia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 06:05   #4474
Misia89p
Wtajemniczenie
 
Avatar Misia89p
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 785
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Gratuluje udanych wizyt i potwierdzonych plci
__________________
Szczęśliwa Żonka

26 marca
II kreseczki
Synuś Dawiduś
21.11.2014
Misia89p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 06:37   #4475
PaprikaDzika
Rozeznanie
 
Avatar PaprikaDzika
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 914
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Cytat:
Napisane przez Basjenia Pokaż wiadomość

Paprika pożyczyłam też tą książkę co polecałaś-w oczekiwaniu na dziecko. nie sądziłam że to taka krowa gruba!
ja to mam, ale swoje, i czytam partiami, albo szukam czego akurat potrzebuje nie wiem czy dałabym rade przebrnąć przez całość na raz
Książka podobno jedna z mądrzejszych i rozsądniejszym tego typu - opinia mojej mamy, paru jej koleżanek i moich dwóch ) prócz niej mam jeszcze dwie, ale są 3 razy cieńsze, a dotyczą 9 miesięcy ciąży i co najmniej pierwszego roku życia także dość pobieżnie. w "w oczekiwaniu…" podobają mi się fragmenty napisane jak pytania kobiet w ciąży - są różne, niektóre się powtarzają, ale gryzą problem z innej strony - i to jest ciekawe. Podobnie są napisane kolejne ("pierwszy rok życia dziecka" i "drugi i trzeci rok życia dziecka"), jest fajnie opisanie co dziecko powinno, może i nawet może robić.

znajdź sobie też tą drugą, o której pisałam - w paryżu dzieci nie grymaszą. może jeszcze nas bezpośrednio nie dotyczy, ale się ją naprawdę przyjemnie czyta, szybko)) i rzuca trochę światła na wychowanie (czy też raczej ogarnięcia wspólnego życia) malutkich dzieci.

ja dzisiaj też idę do dentysty….
PaprikaDzika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 08:18   #4476
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Hej Dziewczynki ;*;* Ja od wczoraj niestety w szpitalu miałam silny atak bólu podbrzusza,wystraszylam się bo był taki jakby skurczowy ;( wizyta juz była i do jutra zostaje na pewno AZ mi się płakać chce ;(

Wysłane z mojego Trooper_X40 przy użyciu Tapatalka
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 08:25   #4477
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki ;*;* Ja od wczoraj niestety w szpitalu miałam silny atak bólu podbrzusza,wystraszylam się bo był taki jakby skurczowy ;( wizyta juz była i do jutra zostaje na pewno AZ mi się płakać chce ;(

Wysłane z mojego Trooper_X40 przy użyciu Tapatalka
kochana dobrze ze trafilas pod opieke bedzie dobrze zobaczysz musi byc.
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 08:31   #4478
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Najwazniejsze ze z małżeństwem jest wszystko dobrze

Wysłane z mojego Trooper_X40 przy użyciu Tapatalka
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 08:35   #4479
sofia_the_first
Raczkowanie
 
Avatar sofia_the_first
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 204
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Inka, daj znac kochana jak tam bo sie denerwuje
__________________

Sara
Laura
sofia_the_first jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 08:37   #4480
PaprikaDzika
Rozeznanie
 
Avatar PaprikaDzika
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 914
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki ;*;* Ja od wczoraj niestety w szpitalu miałam silny atak bólu podbrzusza,wystraszylam się bo był taki jakby skurczowy ;( wizyta juz była i do jutra zostaje na pewno AZ mi się płakać chce ;(
wiadomo co się dzieje?
trzymam kciuki, ważne, że jesteś pod dobrą opieką! głowa do góry
PaprikaDzika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 09:06   #4481
TheN4ti
Rozeznanie
 
Avatar TheN4ti
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 596
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Inka wszystko będzie dobrze, sama widzisz, że maleństwo zdrowe i bezpieczne My trzymamy mocno za Was kciuki! A Ty nam zdawaj relacje.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Skonczony 38tc, nabijam 39tc
TheN4ti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 09:16   #4482
madziqqq
Rozeznanie
 
Avatar madziqqq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 948
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Inka wszystko będzie dobrze najważniejsze, że z maluszkiem wszystko dobrze a wiadomo, że lepiej dmuchać na zimne także niech wszystko sprawdzą. Trzymam kciuki
madziqqq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 09:23   #4483
niteczka83
Zadomowienie
 
Avatar niteczka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 053
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Cytat:
Napisane przez Hasiap Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja po wizycie! Wszystko z dzieckiem jest w jak najlepszym porządku Synek okazał się córką i to już taką na 100% bez możliwości przemiany (Ptaszek już na pewno nie przyleci) W zasadzie nie nastawialiśmy się jakoś bardzo na synka choć go bardzo chcieliśmy to teraz trochę jesteśmy w szoku i musimy się przyzwyczaić z tą myślą Teściowa szaleje za to z radości
Hasiap - gratuluję wizyty i jaka niespodzianka - zwykle to w drugą stronę się zmienia a tu proszę, wszystko jest nieprzewidywalne ... właśnie u nas było tylko 75% i gin kazał się nie przywiązywać i nie myśleć bo to jeszcze wcześnie

Cytat:
Napisane przez PaprikaDzika Pokaż wiadomość
ja niedawno padłam na kolana przepraszając moją przyjaciółkę za to pytanie, zadawane jej niemal codziennie przeze mnie prze niemal całą jej ciążę - najpierw, bo rzygała, a potem, bo czuła się wielka i nieporęczna ale jej o dziwo aż tak to nie wadziło - może byłam jedyna. Mnie niestety co rusz ktoś pyta o to jak się czuje….
Paprika - mi to nie przeszkadza - za to doskonale pamiętam jak dostawałam ataków wściekłowści jak w ostatnim tygodniu ciąży miałam po 3-4 tel dziennie czy już urodziłam - przecież jakbym urodziła to bym powiadomiła.

Inka
- przytulam Cię mocno Będzie wszystko dobrze, najważniejsze że z maleństwem jest ok.
niteczka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 09:23   #4484
blow_ya_mind
Raczkowanie
 
Avatar blow_ya_mind
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 314
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Cześć dziewczyny, trochę się ostatnio nie odzywałam, ale miałam dużo zajęć. Niedzielę całą spędziłam w łóżku bo miałam jakieś strasznie niestrawności. W ogóle żołądek od paru dni mi dokucza Od tego cały brzuch mnie pobolewa, w prawdzie tak od góry a nie od strony macicy ale raz zrobił się taki sztywny że musiałam wziąć nospę!

Umówiłam się na połówkowe na 4 lipca Mam nadzieję, że u mnie płeć się nie odmieni Już się przyzwyczaiłam do chłopca!
Swoją drogą strasznie denerwuje mnie jak mówię ludziom, że będę miała chłopca i słyszę "o to musisz się cieszyć! będziesz miała parkę!" Tak jakbym na drugą córkę już miała się nie cieszyć... A co jak się jednak odmieni i będzie dziewczynka? Ludzie będą mi współczuć?

No i coraz częściej czuje ruchy, tak parę razy w ciągu dnia! nadal są bardzo delikatne.

Gratuluję wszystkich wizyt i wiadomości o płci! )


Cytat:
Napisane przez lindsley Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mam starszaków - nosicie swoje dzieci? Mój czterolatek przekroczył 15kg (na szczęscie chucherko) i czasem zaśnie mi na kanapie, czasem ma jakiś bunt i niestety trzeba wziąc na ręce. Niestety będę teraz często sama w domu czasem przez calutki dzień i nie da się uniknąc takich syt. Nie noszę oczywiscie jakies duże odległosci- z pokoju do pokoju co najwyzej, w aucie jak zasnie to jak nie mam kogo poprosic to budzę. Troche sie cykam czy nie zaszkodze maluchowi
A co myślicie o samodzielnym malowaniu ścian, myciu okien (w pierwszej ciąży umyłam duże balkonowe w 6m-cu ale potem cierpiałam cały wieczór), wieszaniu firanek?
Ja noszę swoje dziecko - ma około 12 kg. Staram się jak najmniej, ale czasami nie mam juz siły walczyć z nią i po prostu biorę ją na ręce. Wątpię aby to jakoś szkodziło dziecku w brzuchu. No chyba, że masz jakieś konkretne problemy (np. skracającą się szyjkę).
Na samodzielne remonty bym się nie porywała, bo mnie to męczy już normalny spacer!

Cytat:
Napisane przez TheN4ti Pokaż wiadomość
Widzialam swoje malenstwo Boze jakie to bylo niesamowite uczucie Pani doktor powiedziala, ze jest cale i zdrowe, serduszku pyka i reszta tez na swoim miejscu. Nie obylo sie bez przygod, bo na liscie ze szpitala kazali przyjsc z pelnym pecherzem, ale byl az tak pelny, ze scisnal dzidziusia i musialam isc do toalety bo nic nie bylo widac. Potem lezal na brzuszku wiec doktor go tam pomerdala to obrocil sie do nas plecami. I znow musialam wyjsc na spacer zeby sie obrocilo. Po pol godziny wrocilismy i juz dobrze lezal, ma 8cm dlugosci i wiek ciazy to 13t i 6d, czyli jedynie dwa dni starsza niz OM. Obraz byl tak dobry, ze moglam policzyc palce u rak. Oczywiscie poplakalam sie ze szczecia i wciaz mam lzy w oczach Jestesmy z mezem tak bardzo szczesliwi! Bedziemy rodzicami, nareszcie ktos kompetentny to potwierdzil
Dzieki dziewczyny za kciuki
Gratulacje kochana!!

Cytat:
Napisane przez Basjenia Pokaż wiadomość
ja się zawsze jarałam okresem ciąży kiedy brzuszek widać ale nie jest bardzo duży. i uważam że to rewelacyjny okres mimo że jakby nie patrzeć trochę znam ciemnych stron.
ale i tak wydaje mi się że bardzo łagodnie mi "wchodzi" ta ciąża za to strasznie mnie irytuje reakcja ludzi. starzy znajomi okazuje się że wolą plotkować niż zadzwonić i pogadać z samą zainteresowaną...

dopiero się obudziłam po prawie 4h wy też tyle śpicie?
Ja śpię strasznie dłuuuugo... 8-9 godzin w nocy.... wcześniej spałam 6-7. ALe już nie zasypiam po pracy więc jest jakaś poprawa!

Cytat:
Napisane przez sasia25 Pokaż wiadomość
Super, że wizyta udana Ja też miałam dziś rano i w poczekalni zastanawiałam się czy już widziałaś swojego dzidziusia

Mi lekarz powiedział, że mam dziewczynke czyli jak na razie potwierdza się płeć wskazana przy genetycznym Z małą wszystko ok, ma ok 10 cm i waży 110 gramów
Super gratulacjE!

Cytat:
Napisane przez Hasiap Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja po wizycie! Wszystko z dzieckiem jest w jak najlepszym porządku Synek okazał się córką i to już taką na 100% bez możliwości przemiany (Ptaszek już na pewno nie przyleci) W zasadzie nie nastawialiśmy się jakoś bardzo na synka choć go bardzo chcieliśmy to teraz trochę jesteśmy w szoku i musimy się przyzwyczaić z tą myślą Teściowa szaleje za to z radości
Super! Gratulacje! Dziewczynki są super

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki ;*;* Ja od wczoraj niestety w szpitalu miałam silny atak bólu podbrzusza,wystraszylam się bo był taki jakby skurczowy ;( wizyta juz była i do jutra zostaje na pewno AZ mi się płakać chce ;(

Wysłane z mojego Trooper_X40 przy użyciu Tapatalka
Czyli co jest ok wszystko z dzieckiem? Wiadomo, że muszą CIę przetrzymać na obserwacji. Ale nic się nie martw, tak jak dziewczyny mówią - jesteś pod dobrą opieką - najważniejsze to się nie denerwować! To zawsze pogarsza sytuacje!
__________________
Jerzy 3 grudnia 2014
Emilia 3 maja 2012

Edytowane przez blow_ya_mind
Czas edycji: 2014-06-17 o 09:24
blow_ya_mind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 09:34   #4485
PaprikaDzika
Rozeznanie
 
Avatar PaprikaDzika
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 914
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Cytat:
Napisane przez niteczka83 Pokaż wiadomość

Paprika - mi to nie przeszkadza - za to doskonale pamiętam jak dostawałam ataków wściekłowści jak w ostatnim tygodniu ciąży miałam po 3-4 tel dziennie czy już urodziłam - przecież jakbym urodziła to bym powiadomiła.
ojj kiedyś gadałam z kumplem, którego dziewczyna była już grubo po terminie... o nic nie pytałam, bo wiedziałam, że pewnie wszyscy ich dręczą.. i powiedział, że kur....y dostaje bo mają po milion telefonów dziennie, sm'ów i wiadomości na facebooku - czy już? powiedział nawet, że zdarzyło mu się na jakiegoś tam kumpla wydrzeć ostro, że jak urodzi to dadzą znać

znacie taką stronę 1000dni.pl? właśnie obczajam (ekhm.. znaczy się... ciężko pracuję ). jest o żywieniu w ciąży i później, małego dziecka.
mają nawet poradnik żywienia dla kobiet w ciąży http://www.1000dni.pl/recipes/poradn...et-w-ciazy.pdf

zrobiłam sobie maleńki teścik na to, czy zjadam odpowiednią ilość wapnia.. i chyba muszę zweryfikować swoje odżywianie. ehh
PaprikaDzika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 09:38   #4486
Misia89p
Wtajemniczenie
 
Avatar Misia89p
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 785
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Inka najwazniejsze, ze z Malenstwem wszystko dobrze.
__________________
Szczęśliwa Żonka

26 marca
II kreseczki
Synuś Dawiduś
21.11.2014
Misia89p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 09:41   #4487
Justyssia87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 622
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Hasiap super gratuluje moze i u nas bedzie przemiana taka jak u Ciebie hehe.
Justyssia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 09:44   #4488
emagi
Rozeznanie
 
Avatar emagi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 686
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

19Inka90 trzymaj się tam i zdrówka życze, będzie dobrze
emagi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 09:58   #4489
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Pamiętajcie jak mowilam ze miałam bakterie w moczu ? Uprzedzal Gina ze w młodości miałam problemy z białko moczem ale on to zlal. Tutaj wyszło juz ze oprócz bakterii mam białko,i jest jakaś większa infekcja. Ale kazali się nie martwić bo dziecku to akurat ona nie zagraża... Ufff... Tylko tutaj lekarz powiedział ze jakialam wczesniej problemy to lekarz powinien mi sprawdzić przez posiew co to są dokładnie za bakterie a nie to zlac ... Mój TŻ tak się wkurzyl ze chyba czeka mnie zmiana lekarza

Wysłane z mojego Trooper_X40 przy użyciu Tapatalka
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 10:02   #4490
minka26
Wtajemniczenie
 
Avatar minka26
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 516
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Cytat:
Napisane przez sasia25 Pokaż wiadomość
Minka A wiesz, ostatecznie nie odwołałam wizyty u doktorka o którym pisałyśmy (mój TŻ się wkurzył, że jestem taka niezdecydowana i niczego już nie będziemy zmieniać). Na szczęście nie było tak źle, wizyta trwała 45 min, wszystko nam powiedział co chcieliśmy. Oczywiście mam zastrzeżenia co do samego gabinetu, ale ogólnie było spoko rozmawiałam z dziewczynami w poczekalni (jedna 3 dziecko w drodze, druga-2) i obie stwierdziły, że jest najlepszy więc już nie wiem skąd te różne opinie


Dziewczyny, właśnie sprawdziłam wagę płodu w 15 tc i to jest ok 50 gramów, to jakim cudem mój szkrab ma 110?? chyba te pomiary nie są dokładne :/ przeciez nie mam takiego wielkoluda :P
dobrze, że jesteś zadowolona chociaż. Ja byłam u niego ponad 4 lata temu, może pod wpływem negatywnych komentarzy w sieci wziął się za siebie

moje dziecko jak byłam na prenatalnym w 13+6 to podobno ważyło ok 100g, więc nie wim o co chodzi

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki ;*;* Ja od wczoraj niestety w szpitalu miałam silny atak bólu podbrzusza,wystraszylam się bo był taki jakby skurczowy ;( wizyta juz była i do jutra zostaje na pewno AZ mi się płakać chce ;(

Wysłane z mojego Trooper_X40 przy użyciu Tapatalka

trzymaj się Inka, wszystko będzie dobrze. u nas taka procedura, że jak kobieta na IP przyjeżdża,to jest badana w gabinecie obok położnictwa i patologii. Żeby NFZ za tą konsultacje im zapłącił to kobieta musi zostac na 2-3 dni w szpitalu, nawet jak nic nie jest więc u nas zostawiają mam nadzieję, że u was podobnie i niebawem wyjdziecie
__________________
Amelka
minka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 10:04   #4491
PaprikaDzika
Rozeznanie
 
Avatar PaprikaDzika
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 914
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Pamiętajcie jak mowilam ze miałam bakterie w moczu ? Uprzedzal Gina ze w młodości miałam problemy z białko moczem ale on to zlal. Tutaj wyszło juz ze oprócz bakterii mam białko,i jest jakaś większa infekcja. Ale kazali się nie martwić bo dziecku to akurat ona nie zagraża... Ufff... Tylko tutaj lekarz powiedział ze jakialam wczesniej problemy to lekarz powinien mi sprawdzić przez posiew co to są dokładnie za bakterie a nie to zlac ... Mój TŻ tak się wkurzyl ze chyba czeka mnie zmiana lekarza
ehhh.... no niestety, na to już wpływu nie miałaś
ważne, że teraz jesteś pod dobrą opieką i trafiłaś na kogoś bardziej ogarniętego
skoro to "tylko" infekcja, chociaż poważniejsza, to spokojnie - da się to wyleczyć ważne też, że nie zagraża nic dziecku


ps
nikt mi o wadze dziecka nic nie mówił... ale ja temu tak nie ufam, to tylko szacunki są, znam sytuacje, kiedy konieczny był wcześniejszy poród i lekarze czekali, aż dziecko przekroczy 2kg, i jak ponoć ważyło 2100 to cięli. a po urodzeniu ważyło 2800

Edytowane przez PaprikaDzika
Czas edycji: 2014-06-17 o 10:06
PaprikaDzika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 10:19   #4492
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Heloł.

Spać mi się chce, tyle mam na głowie, że nie wiem za co się zabrać, o 14:45 wizyta. Boje się... normalnie się boję


Inka oj... uważaj na siebie! odpoczywaj i nie denerwuj się, a lekarza bym zmieniła, skoro nie dopełnił swojego obowiązku, by wszystkie badania były dobrze, to znaczy, że nie warto mu ufać. białko w moczu to już nie takie przelewki, i nie leczona infekcja może przynieść jakieś większe problemy. tak czy inaczej dobrze, że jesteś pod opieką lekarzy, ważne że dzidziuś ma się dobrze.
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 10:23   #4493
skrzatek24
Rozeznanie
 
Avatar skrzatek24
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 576
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki ;*;* Ja od wczoraj niestety w szpitalu miałam silny atak bólu podbrzusza,wystraszylam się bo był taki jakby skurczowy ;( wizyta juz była i do jutra zostaje na pewno AZ mi się płakać chce ;(

Wysłane z mojego Trooper_X40 przy użyciu Tapatalka
Trzymaj się kochana Jesteś pod opieką, może to i lepiej że w szpitalu. Na miejscu porobią Ci badania i mam nadzieję będziesz spokojniejsza. Czekamy na dobre wieści od Ciebie.

Widzę czytacie trochę o opiece nad noworodkiem i niemowlęciem. W pierwszej ciąży też przebrnęłam przez "W oczekiwaniu na dziecko" i "Pierwszy rok życia dziecka". Do wielu spraw i tak podchodzi się intuicyjne juz po narodzinach dziecka, ale człowiek czuje sie troche pewniej jak teoretycznie ogarnie temat. Liczę na to, że nie zapomnialam jak to jest zajmować się takim maluszkiem, chociaż 5 lat minęło.
skrzatek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 10:27   #4494
PaprikaDzika
Rozeznanie
 
Avatar PaprikaDzika
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 914
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Cytat:
Napisane przez Karo89 Pokaż wiadomość
Heloł.

Spać mi się chce, tyle mam na głowie, że nie wiem za co się zabrać, o 14:45 wizyta. Boje się... normalnie się boję
tyle tu osób będzie za Ciebie trzymać kciuki, że na pewno będzie dobrze głowa do góry!
tak sobie mówię, a w kolejny poniedziałek sama będę umierać z nerwów... ehhh... baby są głupie, a te w ciąży jeszcze bardziej
PaprikaDzika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 10:41   #4495
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Tego strachu nie da się opędzić. zwłaszcza że to genetyczne.
Paprika dokładnie.


Dziewczyny, czy któraś Was miała może wysypkę na brzuchu ?
od żelaza pojawiło mi się takie kropeczki, do tego plamki na udach. Odstawiłam to żelazo, żeby sprawdzić czy to to, okazało się, że chyba to bo plamki zeszły, ale brzuch nadal jakieś kropeczki ma. nie swędzi mnie to jakoś bardzo, ale czasem jak gdzieś tam bluzka podrażni delikatnie to drapnąć się muszę. już nie wiem od czego to. wszystko wycofałam co by mogło uczulić ;/ oprócz proszku i płynu do płukania, ale wątpię że to to, zwłaszcza że to tylko na brzuchu.
kupiłam wapno sobie, zaraz właśnie sobie zrobię. zapytam gina czy wie co to może być.
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 11:00   #4496
Basjenia
Zadomowienie
 
Avatar Basjenia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

dziewczyny a jak to jest z położną? bo wiem że oprócz prowadzenia ciąży u ginekologa można chodzić też na wizyty u położnej. można też zapłacić wybranej za poród. a potem bobas musi być pod opieką...kiedy taką położną najlepiej wybrać i czym się kierować?
Basjenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 11:07   #4497
PaprikaDzika
Rozeznanie
 
Avatar PaprikaDzika
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 914
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Cytat:
Napisane przez Basjenia Pokaż wiadomość
dziewczyny a jak to jest z położną? bo wiem że oprócz prowadzenia ciąży u ginekologa można chodzić też na wizyty u położnej. można też zapłacić wybranej za poród. a potem bobas musi być pod opieką...kiedy taką położną najlepiej wybrać i czym się kierować?
nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda i w ogóle wydaje mi się to dość takie naciągane (mówiąc wprost - dawanie łapówek kobiecie za coś, co jest jej obowiązkiem).

ja raczej nie będę się tym interesować... nie wiem zresztą. przynajmniej do tej pory mnie to nie interesowało
PaprikaDzika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 11:16   #4498
Justyssia87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 622
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Mój syn warzy 13-14kg i nie nosze go, unikam tego za wszelką cene, jak tylko musze podnieśc coś cięzkiego czuje jak mnie ciśnie w brzuchu i krzyżu. Osttanio co prawda musiałam go wiasc na ręce i biec z nim go grad padał :P ale to ten jeden raz, wszędzie mu podstawiam stołeczek żeby sam wchodził, nawet w aucie ma podnóżek żeby sie dostac do fotelika samochodowego

Ja o położnej nic nie wiem, ale jest połóżna co przychodzi po porodzie do ciebie na 3 wizyty do domu, informuje o szczepieniach, pomaga przy dziecku itp O to ci chodziło? to jest położna środowiskowa ktora przychodzi z twojej przychodni zdrowia, tzreba do niej dzwonic i sie ugadac po porodzie juz
Justyssia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 11:19   #4499
Linka1984
Zakorzenienie
 
Avatar Linka1984
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 202
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Cytat:
Napisane przez sasia25 Pokaż wiadomość


Dziewczyny, właśnie sprawdziłam wagę płodu w 15 tc i to jest ok 50 gramów, to jakim cudem mój szkrab ma 110?? chyba te pomiary nie są dokładne :/ przeciez nie mam takiego wielkoluda :P
w 16tc moje dziecko ważyło 180 gram....dr mowił ze ogólnie duża jest i obwody ma takie dośc duze..
__________________
Jagoda




3690 gram szcześcia <3
Linka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 11:30   #4500
PaprikaDzika
Rozeznanie
 
Avatar PaprikaDzika
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 914
Dot.: Grudniowe mamusie 2014 :)

Cytat:
Napisane przez Justyssia87 Pokaż wiadomość

Ja o położnej nic nie wiem, ale jest połóżna co przychodzi po porodzie do ciebie na 3 wizyty do domu, informuje o szczepieniach, pomaga przy dziecku itp O to ci chodziło? to jest położna środowiskowa ktora przychodzi z twojej przychodni zdrowia, tzreba do niej dzwonic i sie ugadac po porodzie juz
Zrozumiałam, że Basjeni chodziło o taką położną w szpitalu, do porodu i zaraz po.
Do środowiskowej z tego co wiem nawet dzwonić nie trzeba? Tylko z automatu przychodzą. I to niezapowiedzianie podobno, co by sprawdzić w jakich warunkach dziecko żyje
PaprikaDzika jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-25 10:42:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:32.