Zaparcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-11, 09:33   #1
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 356

Zaparcia


Co polecacie na zaparcia? Wiadomo że trzeba jeść dużo owoców i warzyw, a ja baardzo rzadko jem owoce i warzywa. Teraz staram się to już zmieniać. Co parę dni jem też jogurt naturalny Activia i dodaję do tego musli. Kupiłam również otręby pszenne i będę dodawać sobie też do tego musli. Słyszałam , że suszone śliwki są dobre na zaparcia, ale jakoś nie bardzo mi smakują. Może kalifornijskie będą lepsze, muszę wypróbować. Wiecie może czy banany powodują zaparcia czy przeciwnie? bo czytałam że właśnie źle wpływają a szkoda bo banany mogłabym jeść często. I czy powinno się pić dużo soków owocowych takich gęstych typu Kubuś, Leon czy lepiej nie? Wiadomo że to nie to samo co samemu zrobiony sok, ale chciałabym wiedzieć czy takie kupne soki gęste dobrze działają
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 09:48   #2
agacik91
Raczkowanie
 
Avatar agacik91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 364
Dot.: Zaparcia

Najbezpieczniej jest zacząć od picia siemienia lnianego Tylko trzeba pamiętać, żeby popić je dużą ilością wody aby nie doprowadzić do jeszcze większych zaparć. Polecany jest też senes i babka jajowata lub babka płesznik, spytaj w aptece, powinno pomóc Jest też wiele innych preparatów aptecznych ale na początek spróbowałabym te łagodniejsze żeby nie doprowadzić do "rozleniwienia" jelit.

Dobrze, że jesz otręby ale pamiętaj, że też należy popijać je duzą ilością wody.

Edytowane przez agacik91
Czas edycji: 2014-04-11 o 09:50
agacik91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 10:33   #3
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Zaparcia

Nie polecam ci preparatów przeczyszczających, bo, jak wspomniała moja przedmówczyni, rozleniwiają układ trawienny i... ciebie. Są tak wygodne i rozwiązują problem (chwilowo!), że jest ryzyko, że zaczniesz je brać na potęgę i tym samym w przyszłości spowodujesz jeszcze większe zaparcia. Nie polecam ci soków, o których wspominałaś, bo zawierają dużo cukru i innych świństw - najlepsza jest woda, w dużej ilości i herbatki ziołowe (jeśli nie lubisz -uwierz, można przywyknąć i z czasem polubić). Oprócz tego nie przesadzaj z Activią, bo czytałam niedawno artykuł pewnego lekarza, który twierdził, że te wszystkie jogurty to bujda - one nie regulują procesu trawienia, ale za każdym razem powodują lekkie przeczyszczenie, które mylnie odbieramy jako dobre trawienie. Jogurt naturalny, ok, ale też bez przesady. Siemię lniane koniecznie, ono ma zbawienny wpływ również na żołądek itd., otręby oczywiście, banany z tego, co mi się wydaje raczej działają jak czekolada, czyli mogą powodować zaparcia. Podobno ocet jabłkowy, pity codziennie (2 łyżki na szklankę wody + łyżka wody) są remedium na wszystko, ale tego nie wiem, nie próbowalam (niewskazane dla wrzodowców!). Polecam ci też każdego dnia, na śniadanie, owsiankę - z czasem potrafi zdziałać cuda - zawiera dużo błonnika, więc reguluje trawienie. Ale, pamiętaj, że jeśli przyjmujesz duże ilości błonnika, to powinnaś pić dużo wody, w przeciwnym wypadku - znowu zaparcia. No i polecałabym ci w lecie jeść jednak więcej owoców i warzyw. Wiem, wiem, niektórzy nie mają czasu na to, inni nie lubią, ale od kiedy przeszłam na dietę wegetariańską, jem dużo warzyw (owoców nie lubię) i zauważyłam, że mój układ trawienny działa o wiele sprawniej. Mam nadzieję, że pomogłam i jak coś mi się jeszcze przypomni, to napiszę.
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 10:33   #4
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 356
Dot.: Zaparcia

A jak jest z białym serem? unikać czy można jeść (od czasu do czasu oczywiście) I mam jeszcze pytanie o rzodkiewkę bo na jednej stronie czytałam że dobrze jest ją jeść a znowu na innej że jest niewskazana :P zgłupieć można
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 10:35   #5
summer_overture
Zadomowienie
 
Avatar summer_overture
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 392
Dot.: Zaparcia

Hmm, z tego, co wiem, to żółty ser może powodować zaparcia, ale biały chyba nie. Natomiast, jeśli chodzi o rzodkiewkę, to nie mam pojęcia...
summer_overture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 10:45   #6
moolly
Raczkowanie
 
Avatar moolly
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 467
Dot.: Zaparcia

Ja polecam rano na czczo szklankę przegotowanej wody, mi pomaga, ogólnie picie większej ilości wody pomaga.
__________________
Kocham
staram się
http://s5.suwaczek.com/201202053438.png

Stressed depressed
But well dressed
moolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 11:38   #7
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 356
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez moolly Pokaż wiadomość
Ja polecam rano na czczo szklankę przegotowanej wody, mi pomaga, ogólnie picie większej ilości wody pomaga.
Od wczoraj właśnie piszę rano na czczo szklankę ciepłej wody, ale z cytryną. Wyczytałam, że to dobrze działa na wiele rzeczy.
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-11, 14:19   #8
201712192116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
Od wczoraj właśnie piszę rano na czczo szklankę ciepłej wody, ale z cytryną. Wyczytałam, że to dobrze działa na wiele rzeczy.

Też tak słyszałam i sama piję, póki co same pozytywy
201712192116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 07:44   #9
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Zaparcia

Ja z całego serca polecam Ci rano szklankę letniej wody z dwoma łyżeczkami miodu. U mnie działa, a również od wielu lat zmagam się z zaparciami, nie pomagały mi ani śliwki, ani woda na czczo, ani kawa, ba nie pomaga mi nawet xenna extra. A dzięki temu naprawdę jest dużo lepiej. Spróbuj!
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 22:29   #10
radosna_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 30
Dot.: Zaparcia

Ja nie będę ukrywać, próbowałam wielu rzeczy. Dopiero błonnik 5 zbóż mi pomógł. Brakowało go w mojej diecie. Teraz już jest wszystko ok. Życzę Tobie tego samego
radosna_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 23:04   #11
answer_is_here
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 514
Dot.: Zaparcia

Colon C - najlepszy na zaparcia i w ogóle - na wyregulowanie pracy jelit. Dodajesz łyżkę stołową do jogurtu i wcinasz. Tylko koniecznie trzeba to popić szklanką wody. Jak tego nie zrobisz, to bardziej sobie zaszkodzisz niż pomożesz. Naprawdę jest skuteczny. Nie czyści gwałtownie, tylko rozluźnia masy kałowe, lepiej je później wydalić
answer_is_here jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-14, 06:06   #12
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
Od wczoraj właśnie piszę rano na czczo szklankę ciepłej wody, ale z cytryną. Wyczytałam, że to dobrze działa na wiele rzeczy.
Na mnie cytryna nie działała. Za to działa glut z siemienia.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 06:39   #13
answer_is_here
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 514
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Na mnie cytryna nie działała. Za to działa glut z siemienia.
Glut z siemienia bardzo skuteczny Ale wypić to...
answer_is_here jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 05:42   #14
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Zaparcia

Ja jedną łyżeczkę siemienia zalewam prawie całą szkl. wody, więc nie ma problemu z wypiciem, ale muszę wypić 2 takie szkl. w ciągu dnia, by poskutkowało.


Sent from my RM-941_eu_poland_376 using Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 15:16   #15
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: Zaparcia

Mi swego czasu pomógł Colon C, ewentualnie siemię lniane lub śliweczki
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 03:41   #16
faeton
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 29
Dot.: Zaparcia

Żadne Colony Ci nie pomogą, śliwki tym bardziej. Kup sobie Olimp Potas, tabletki, 60 szt., zacznij od 12 tabletek na dobę potem sobie zejdź jak zaparcia będą ustępowały. Popatrz na produkty bogate w potas morele suszone mają dużo potasu ale też dużo kalorii, więc decyzja należy do Ciebie tabletki albo kalorie. Nie dziel dawki na mniejsze porcje bierz wszystkie tabletki albo morele na raz 100g.

Edytowane przez faeton
Czas edycji: 2014-07-02 o 03:54
faeton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 12:48   #17
reggina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6
Dot.: Zaparcia

Mi na zaparcia pomagają ryby ale musze pilnować żeby je jeść chociaż raz w tygodniu nie wiem czemu czy ryba ma lżejsze mięso czy akurat dla mnie jest dobra do tego kiedyś xxx kelnerka poleciła mi czerwoną herbatke zeby pić też pomaga chcociaż ma dziwny smak. Najważniejsze u mnie to nie dopuscić do sytuacji gdzie już jest problem po prostu pilnuje co jem.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-10 o 13:31 Powód: reklama
reggina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 18:22   #18
daisies
Raczkowanie
 
Avatar daisies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 60
Dot.: Zaparcia

rano szklanka wody z cytryną, albo ogólnie bardziej naturalne sposoby. U mnie ostatecznością był colon c ale starałam się go nie stosować zbyt długo. Tylko koniecznie trzeba go popić szklanką wody i tak po 30 minutach dopiero jeść śniadanie.
daisies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 06:54   #19
Sunshyne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: Zaparcia

Dodam od siebie jeszcze sport. U mnie ZAWSZE sprawdza się bieganie- gdy biegam regularnie nie mam problemów z toaletą, a gdy tylko przestanę zaparcia wracają jak bumerang. A w połączeniu z tym, co napisały Ci dziewczyny, wyjdzie Ci to na zdrowie nie tylko w kwestii wypróżnienia
Sunshyne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-15, 00:44   #20
Akasta
Zadomowienie
 
Avatar Akasta
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 1 813
Dot.: Zaparcia

Siemię lniane, oliwa z oliwek na czczo, mocna kawa, herbata czerwona, ciepła woda z cytryną, kawa zbożowa. Mnie te rzeczy bardzo pobudzają przemianę materii.
I czasami jabłko lekko przeczyszcza.

Edytowane przez Akasta
Czas edycji: 2014-07-15 o 01:40
Akasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 18:36   #21
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: Zaparcia

A mi nic nie pomaga..
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 00:01   #22
faeton
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 29
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez marma53 Pokaż wiadomość
A mi nic nie pomaga..
To Bisacodyl w czopkach polecam, jest na receptę, aczkolwiek mi ostatnio pomagają dwa duże pomidory na dzień, bogate w potas. Jest jeszcze Bisacodyl w tabletkach i jego zamiennik Dulcobis, efekt gwarantowany zwłaszcza jak się weźmie kilka tabletek na raz. Inne preparaty o słabszym działaniu na receptę Fortrans, bez recepty Forlax. Preparaty ziołowe Cholegran. Jest też siarczan magnezu, są też czopki glicerynowe bez recepty. Jednak te preparaty w porównaniu z Bisacodylem są słabsze i trudno się je przełyka są paskudne. Bisacodyl to najsilniejszy środek, jak to nie pomoże to nie ma lekarstwa, zawsze można wziąć pół pudełka na raz, ale wtedy nie radzę wychodzić z domu ani nie spać. Polecam jednak formę w czopkach bo jest mniej inwazyjna i działa miejscowo i po ok. 30min - 1h.

Edytowane przez faeton
Czas edycji: 2014-07-21 o 00:21
faeton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 08:31   #23
unheeded
Raczkowanie
 
Avatar unheeded
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 185
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez marma53 Pokaż wiadomość
A mi nic nie pomaga..
- w skrajnych przypadkach 1 litr kefiru wypijany codziennie, minimum kilka dni; później wystarcza szklaneczka między posiłkami
- jabłko/pomarańcza popita kubkiem kawy z mlekiem
- 2 łyżki otrębów owsianych zalane połową szklanki kefiru/maślanki
- 2 łyżki siemienia lnianego zalane wieczorem połową szklanki ciepłej wody, wypite rano (nie ma efektu gluta)

Na różnych ludzi działają różne rzeczy: śliwki świeże, bakalie, ziarna, mleko, kawa, mocna herbata, winogrona, tłuste ryby (tłuste same z siebie, nie ociekające olejem). Każdy musi znaleźć swój sposób, a najlepiej kilka, żeby urozmaicić "wspomaganie". I oczywiście należy zwiększyć ilość wypijanych płynów.
unheeded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 08:59   #24
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Zaparcia

Odpukać, od prawie miesiąca nie mam problemu z zaparciami, dieta najwidoczniej pomaga
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 20:08   #25
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez unheeded Pokaż wiadomość
- w skrajnych przypadkach 1 litr kefiru wypijany codziennie, minimum kilka dni; później wystarcza szklaneczka między posiłkami
- jabłko/pomarańcza popita kubkiem kawy z mlekiem
- 2 łyżki otrębów owsianych zalane połową szklanki kefiru/maślanki
- 2 łyżki siemienia lnianego zalane wieczorem połową szklanki ciepłej wody, wypite rano (nie ma efektu gluta)

Na różnych ludzi działają różne rzeczy: śliwki świeże, bakalie, ziarna, mleko, kawa, mocna herbata, winogrona, tłuste ryby (tłuste same z siebie, nie ociekające olejem). Każdy musi znaleźć swój sposób, a najlepiej kilka, żeby urozmaicić "wspomaganie". I oczywiście należy zwiększyć ilość wypijanych płynów.
Mój jadłospis teraz wygląda mniej więcej tak:
przed śniadaniem łyżeczka babki płesznik + 2 kubki wody
Ś: 2 kawałki chleba razowego z olejem kokosowym, pomiorem + 2 śliwki/brzoskwinie + jabłko + kubek czerwonej herbaty
IIŚ: 4 łyżki otrębów + 1 łyżka siemienia lnianego zalane wodą, plus pół dużego kubka jogurtu/maślanki/zsiadłego mleka + jabłko + sezam/mak + cynamon
O: zależy.. ale najczęściej duży talerz surowych warzyw + jajko + jogurt naturalny mały, kawa z mlekiem albo kapusta kiszona z kaszą
przed kolacją łyżeczka babki płesznik + 2 kubki wody
K: maca razowa z warzywami, serem.

I dużo piję ~3 litrów.

ja już nawet musztardę popijam mlekiem (bo lubię), śliwki kefirem, każde owoce kawą z mlekiem, kapustę kiszoną i ogórki kiszone sokiem pomarańczowym albo maślanką. Z dziwniejszych połączeń to jeszcze ryby zdarza mi się popić mlekiem. Mogę zjeść dwa opakowania śliwek suszonych i nic.
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 20:38   #26
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez marma53 Pokaż wiadomość
Mogę zjeść dwa opakowania śliwek suszonych i nic.
No to nieźle masz jelita zaburzone. Pogarszasz ich stan babką płesznik i otrębami.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 20:44   #27
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Dot.: Zaparcia

A jaką dietę stosujesz?
__________________

Suivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 20:48   #28
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: Zaparcia

Dlaczego babką płesznik pogarszam ich stan?
Pomyliłam babki, babka jajowata, ale domyślam się, że nieważne która. Stosuję Colon C.

Znam wiele osób, które mogą zjeść tyle śliwek suszonych i ich też nie rusza..
ale nie o tym chciałam.
Jest coś, co może mi pomóc zmobilizować jelita do normalnej pracy?

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Suivi Pokaż wiadomość
A jaką dietę stosujesz?
Diety jako diety nie stosuję, jem normalnie, nie chcę chudnąć.
A jeśli chodzi o sposób odżywiania to w poprzednim poście napisałam swój przykładowy jadłospis.
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 20:50   #29
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Zaparcia

Suivi, nie wiem czy do mnie to pytanie było, ale stosuję dietę SCD. Jest bardzo restrykcyjna, polega na bardzo powolnym włączaniu pokarmów (wyłącznie naturalnych, bez glutenu, bez laktozy itp.).
Marma, po pierwsze odstaw gluten i laktozę (z odstępem kilkutygodniowym) i wszelkie wspomagacze (one podrażniają jelita i je rozleniwiają, ponadto bakterie jelitowe żywią się ich resztkami, a to niedobrze) oraz cukier. I wszystko musisz przyrządzać sama, od zera. Wytrwaj tak 3 miesiące i zobaczymy co dalej.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."

Edytowane przez akot80
Czas edycji: 2014-07-24 o 20:57
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 20:56   #30
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Dot.: Zaparcia

Dziękuję za odpowiedź Ja również polecam odstawienie glutenu, bardzo mi to pomogło w walce z bólami brzucha i zaparciami, schudłam też 10 kg. Niestety czasami zdarzają się grzeszki i potem cierpię... Muszę też odstawić nabiał, ale nie umiem zrezygnować z sera A jesz owoce?
__________________

Suivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-17 08:53:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:08.