Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-04, 10:03   #4801
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Mam ten nowy hydrolat oczarowy i jedno muszę o nim powiedzieć, smierdzi strasznie. Uwielbiałam zapach oczaru z BU, który kupowałam już chyba kilka lat temu, ten poprzedni ZySKowy był gorszy, aczkolwiek do przyjęcia, ale ten nowy śmierdzi okropnie. O działaniu sie nie wypowiem, bo nie stosuję solo, mam go w kremie. Na pewno nie podrażnia. Zrobiłam na nim dziś tonik z kwasem mlekowym, ciekawe jak się sprawdzi.
Pamiętam, jak hydrolat z BU kilka lat temu pachniał tak kwiatowo-leśnie, cudownie Poprzedni zyskowy miałam, no taki sobie zapach, a mówisz, że obecny jeszcze gorzej, yhh
W sumie oczar lubię tylko za pozytywne działanie na moje naczynka, bo ściągnąć mnie lubi, a że mam cerę suchą, to wolę lipę jednak i jaśmin, ale jaśminu nie miałam jeszcze z zsk, tylko z e-naturalne


Przyszedł mój kwas migdałowy i soda, umerdałam właśnie 5% tonik, zwiększyłam pH do 4 i wieczorem mój debiut z AHA
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 13:32   #4802
971368423
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 63
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ech, dlaczego oni tak rzadko mają promocje? Albo darmowe dostawy?
971368423 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 23:17   #4803
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Pamiętam, jak hydrolat z BU kilka lat temu pachniał tak kwiatowo-leśnie, cudownie Poprzedni zyskowy miałam, no taki sobie zapach, a mówisz, że obecny jeszcze gorzej, yhh
W sumie oczar lubię tylko za pozytywne działanie na moje naczynka, bo ściągnąć mnie lubi, a że mam cerę suchą, to wolę lipę jednak i jaśmin, ale jaśminu nie miałam jeszcze z zsk, tylko z e-naturalne


Przyszedł mój kwas migdałowy i soda, umerdałam właśnie 5% tonik, zwiększyłam pH do 4 i wieczorem mój debiut z AHA
Dla mnie ładnie pachnący hydrolat wywołuje wrażenie lepszego działania, a stosowanie tego solo to żadna przyjemność. Poprzedni jeszcze jako tako koło naturalnego zapachu oscylował, a ten nowy - ble i jakaś sztuczność. Zrobiłam na nim wczoraj tonik z kwasem mlekowym, pachnie okropnie, chyba jeszcze gorzej przez ten kwas.

BTW, podniosłam pH toniku i mojego serum z witaminą C do 4, i teraz się zastanawiam, czy fakt, że nic a nic mnie nie piecze nawet w miejscach uszkodzenia skóry, nie oznacza przypadkiem, że pH nie wyszło jednak zbyt wysokie??
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2014-07-04 o 23:19
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 16:48   #4804
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Chce sobie zamówić korund na ZSK, tylko nie wiem co do tego kwas czy olejek, może pomożecie. Mam cerę mieszaną ze skłonnością do wyprysków i blizny, niektóre starsze, niektóre nowe, chciałabym sie tego wreszcie pozbyć.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 21:18   #4805
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Chce sobie zamówić korund na ZSK, tylko nie wiem co do tego kwas czy olejek, może pomożecie. Mam cerę mieszaną ze skłonnością do wyprysków i blizny, niektóre starsze, niektóre nowe, chciałabym sie tego wreszcie pozbyć.
ja bym wzięła kwas mlekowy jako peeling w niskim stężeniu najpierw
pięknie rozjaśnia
to ostatnio mój faworyt
serum z wit c z BU
tonik z kwasem PHA BHA z biochemii urody
no filtr 50 przy kwasach, zero opalania
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 17:55   #4806
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Afrykańskie nowości w ZSK:
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Nat...aslo-Kombo/592
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Cza...frykanskie/591

Chyba spróbuję tego masła Kombo. Wygląda strasznie, ale gdyby pomagało na moje obolałe kolana, może jakoś zniosłabym kolor.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 09:00   #4807
anulla74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 54
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Daj znać czy pomaga, bo też się nad nim zastanawiam.

A poza tym muszę się pożalić - coś się stało z moim emulgatorem GSC - nie wyszedł mi krem ani na zimno ani na ciepło, odżywka do włosów też nie
anulla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 10:05   #4808
karcia334
Raczkowanie
 
Avatar karcia334
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Kochane czytam Wasz watek ,ostatnia strona..co tu tak cicho?Rowniez uwielbiam zsk następnie ecospa .Aktualnie szukam ulubionego olejku do twarzy .Ostatnio testowałam jojobe i olej z pestek arbuza.Po jojobie względnie niestety wydaje mi się ze powodem wysypu i bulących grudek był olej z pestek arbuza choc podobno to lekki olej który miał się sprawdzić przy mojej mieszanej skłonnej do wyprysków skórze.Dużo mówicie o kwasach,ja niestety jestem w tym temacie zielona ,nie wiem czy kiedyś spróbuje .Miałyście do czynienia z ekstraktem z ananasa?Z czym zazwyczaj go mieszacie?
karcia334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 14:21   #4809
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez karcia334 Pokaż wiadomość
Kochane czytam Wasz watek ,ostatnia strona..co tu tak cicho?Rowniez uwielbiam zsk następnie ecospa .Aktualnie szukam ulubionego olejku do twarzy .Ostatnio testowałam jojobe i olej z pestek arbuza.Po jojobie względnie niestety wydaje mi się ze powodem wysypu i bulących grudek był olej z pestek arbuza choc podobno to lekki olej który miał się sprawdzić przy mojej mieszanej skłonnej do wyprysków skórze.Dużo mówicie o kwasach,ja niestety jestem w tym temacie zielona ,nie wiem czy kiedyś spróbuje .Miałyście do czynienia z ekstraktem z ananasa?Z czym zazwyczaj go mieszacie?
Z ananasa zrobisz dobry peeling enzymatyczny (mielone płatki owsiane, mleko w proszku, ekstrakt z ananasa - proporcje na mazidłach) lub maseczkę oczyszczającą - biała glinka + ekstrakt
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 21:40   #4810
karcia334
Raczkowanie
 
Avatar karcia334
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Z ananasa zrobisz dobry peeling enzymatyczny (mielone płatki owsiane, mleko w proszku, ekstrakt z ananasa - proporcje na mazidłach) lub maseczkę oczyszczającą - biała glinka + ekstrakt
słyszałam o mieszance z mlekiem w proszku jednak muszę przyznać ze wolałabym je czym zastąpić.Opcja z glinką jest równie ciekawa.Mieszałam go także z samym jogurtem.

Podobno niacynamid przyspiesza porost włosów.Posiadam niewielka probke .Na razie dodałam niewielka ilosc do hydrolatu różanego , słyszałam ze znacznie wydłuża rzęsy.Może w przyszłości skusze się na jakieś serum do rzęs właśnie z tą witamina albo na wcierkę do włosów.A Wy jak radzicie go używać?

karcia334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 23:06   #4811
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez karcia334 Pokaż wiadomość
słyszałam o mieszance z mlekiem w proszku jednak muszę przyznać ze wolałabym je czym zastąpić.Opcja z glinką jest równie ciekawa.Mieszałam go także z samym jogurtem.

Podobno niacynamid przyspiesza porost włosów.Posiadam niewielka probke .Na razie dodałam niewielka ilosc do hydrolatu różanego , słyszałam ze znacznie wydłuża rzęsy.Może w przyszłości skusze się na jakieś serum do rzęs właśnie z tą witamina albo na wcierkę do włosów.A Wy jak radzicie go używać?
Ja lubię wersję mazidłową z mlekiem, ale chociażby taki peeling z BU, ma w składzie mączkę owsianą i ryżową, może warto próbować w domu taką wersję

Przymierzam się do zrobienia odżywki do rzęs z niacynamidem (ale łącznie z innymi półproduktami), dam znać jeśli coś mi z tego wyjdzie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-08-20 o 23:07
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-21, 09:26   #4812
karcia334
Raczkowanie
 
Avatar karcia334
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ja lubię wersję mazidłową z mlekiem, ale chociażby taki peeling z BU, ma w składzie mączkę owsianą i ryżową, może warto próbować w domu taką wersję

Przymierzam się do zrobienia odżywki do rzęs z niacynamidem (ale łącznie z innymi półproduktami), dam znać jeśli coś mi z tego wyjdzie
Podobno świetnie działa w połaczeniu z kofeina farmaceutyczną oraz zen szaniem .Zastanawia mnie jeden fakt cenowy własnie niacynamidu .Bardziej opłacałoby mi sie kupic go na eco spa w porownaiu do zrób sobie krem tam niacynamid kosztuje 21.90 /100g a w zsk 29.90/100g niestety eco nie oferuje kofeiny na ktorej mi zalezy jednak cos w stylu ekstraktu z kawy(Glycerin; Aqua; Propanediol; Coffea Arabica Seed Extract)min 100ppm kofeiny.Czekam na Twoje efekty
karcia334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 11:02   #4813
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez karcia334 Pokaż wiadomość
Podobno świetnie działa w połaczeniu z kofeina farmaceutyczną oraz zen szaniem .Zastanawia mnie jeden fakt cenowy własnie niacynamidu .Bardziej opłacałoby mi sie kupic go na eco spa w porownaiu do zrób sobie krem tam niacynamid kosztuje 21.90 /100g a w zsk 29.90/100g niestety eco nie oferuje kofeiny na ktorej mi zalezy jednak cos w stylu ekstraktu z kawy(Glycerin; Aqua; Propanediol; Coffea Arabica Seed Extract)min 100ppm kofeiny.Czekam na Twoje efekty
Kofeina na rzęsy? Masz jakiś artykuł na ten temat czy to z jakiegoś przepisu na włosy? Zaciekawiłaś mnie tym, bo przeglądnęłam składy wielu odżywek do rzęs i w żadnej kofeiny nie było. Do swojej odżywki wybrałam keratynę, d-pantenol, niacynamid, aloes, 2 oleje i wit. E. Kofeinę natomiast mam zamiar dodać do wcierki Jantar, która niacynamid ma już w składzie.

Edit: Niacynamid + kofeinę znajdziesz jeszcze w beautyever, niacynamid + ekstrakt z kawy w e-naturalne.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-08-21 o 11:16
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 16:27   #4814
karcia334
Raczkowanie
 
Avatar karcia334
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Kofeina na rzęsy? Masz jakiś artykuł na ten temat czy to z jakiegoś przepisu na włosy? Zaciekawiłaś mnie tym, bo przeglądnęłam składy wielu odżywek do rzęs i w żadnej kofeiny nie było. Do swojej odżywki wybrałam keratynę, d-pantenol, niacynamid, aloes, 2 oleje i wit. E. Kofeinę natomiast mam zamiar dodać do wcierki Jantar, która niacynamid ma już w składzie.

Edit: Niacynamid + kofeinę znajdziesz jeszcze w beautyever, niacynamid + ekstrakt z kawy w e-naturalne.

pomyślałam ,ze skoro działa na włosy to i na rzęsach może się sprawdzi jednak nie wiem czy jest odpowiednia(może zbyt silna)skład Twojej odżywki do rzęs bardzo ciekawy.Ja na pewno tworząc odżywkę do rzęs wykorzystałabym niacynamid ,może kofeinę ,olej arganowy,olej rycynowy oraz witaminę E

Edytowane przez karcia334
Czas edycji: 2014-08-21 o 16:30
karcia334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 17:04   #4815
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez karcia334 Pokaż wiadomość
pomyślałam ,ze skoro działa na włosy to i na rzęsach może się sprawdzi jednak nie wiem czy jest odpowiednia(może zbyt silna)skład Twojej odżywki do rzęs bardzo ciekawy.Ja na pewno tworząc odżywkę do rzęs wykorzystałabym niacynamid ,może kofeinę ,olej arganowy,olej rycynowy oraz witaminę E
Poszukałam trochę w internecie i udało mi się znaleźć jedną czy dwie odżywki do rzęs z kofeiną, ale bez podanego składu więc nie wiem faktycznie była zawarta w produkcie Może kiedyś się skuszę, w końcu kofeinę stosuje się w produktach pod oczy (opuchnięcia), więc nie widzę przeciwwskazań coby zaaplikować ją rozsądnie 'nad' oczy Co do olejów będę próbować kokos i migdał, na rycynowy mam uczulenie i to mnie właśnie zmusiło do domowych eksperymentów
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 17:48   #4816
karcia334
Raczkowanie
 
Avatar karcia334
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Poszukałam trochę w internecie i udało mi się znaleźć jedną czy dwie odżywki do rzęs z kofeiną, ale bez podanego składu więc nie wiem faktycznie była zawarta w produkcie Może kiedyś się skuszę, w końcu kofeinę stosuje się w produktach pod oczy (opuchnięcia), więc nie widzę przeciwwskazań coby zaaplikować ją rozsądnie 'nad' oczy Co do olejów będę próbować kokos i migdał, na rycynowy mam uczulenie i to mnie właśnie zmusiło do domowych eksperymentów

Wiesz możejak najlepiej wykorzystać niacynamid na twarz?
karcia334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 09:44   #4817
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez karcia334 Pokaż wiadomość
Wiesz możejak najlepiej wykorzystać niacynamid na twarz?
ja mieszam z żelem hialuronowym i stosuję jako serum pod krem, fajnie działa w stężeniu 4-5%
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 15:36   #4818
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, liczę na pomoc
Czy uda mi się z tego ukręcić krem?
Mleczko pszczele, kwas hialuronowy ultramałocząsteczkowy, olej jojoba, baza samoemulgująca z pestek moreli oraz konserwant FEOG
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 13:14   #4819
_ruDzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ;)
Wiadomości: 344
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hej

Chciałabym dopiero zacząć zabawę półproduktami i już planuję przepuścić majątek w zsk - jestem na etapie kompletowania wishlisty

Mam do Was pytanie - czy do kremu z filtrem uv i witaminami można dodać kwas? Czy lepiej zamienić tlenek cynku (filtr uv) na kwas?

I jeszcze jedno - czy składniki do fazy olejowej można podzielić na 3 części i robić ją od nowa za każdym razem kiedy chce się zrobić krem?
__________________
Dbam o włosy.
Dbam o cerę.

Pani filolog
_ruDzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-25, 17:58   #4820
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez _ruDzik Pokaż wiadomość
Hej

Chciałabym dopiero zacząć zabawę półproduktami i już planuję przepuścić majątek w zsk - jestem na etapie kompletowania wishlisty

Mam do Was pytanie - czy do kremu z filtrem uv i witaminami można dodać kwas? Czy lepiej zamienić tlenek cynku (filtr uv) na kwas?

I jeszcze jedno - czy składniki do fazy olejowej można podzielić na 3 części i robić ją od nowa za każdym razem kiedy chce się zrobić krem?
To zależy co masz na celu. Ochronę czy zluszczanie kwasem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 23:05   #4821
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez _ruDzik Pokaż wiadomość
Hej

Chciałabym dopiero zacząć zabawę półproduktami i już planuję przepuścić majątek w zsk - jestem na etapie kompletowania wishlisty

Mam do Was pytanie - czy do kremu z filtrem uv i witaminami można dodać kwas? Czy lepiej zamienić tlenek cynku (filtr uv) na kwas?

I jeszcze jedno - czy składniki do fazy olejowej można podzielić na 3 części i robić ją od nowa za każdym razem kiedy chce się zrobić krem?
IMO nie możesz ani dodać kwasu do tego kremu, ani zastąpić tlenku na kwas. Użyty w formulacji GMS nie współpracuje przy niskim pH, tak samo jak kompleks witaminowy All-In-One. Jak chcesz krem z kwasem, ściągnij lepiej z tej receptury: http://zrobsobiekrem.pl/pl/i/Krem-migdalowy/70
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 10:37   #4822
karcia334
Raczkowanie
 
Avatar karcia334
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny do czego najlepiej sprawdza się wam olej z pestek arbuza i konopny?stosowałam je na twarz jednak obydwa spowodowały wysyp na mojej twarzy w szczególności ten z pestek arbuza,po olejku konopnym pojawiło się pełno czarnych kropek na twarzy.Konopny fajnie sprawdzał sie jako serum na koncówki niestety nie znosze tego zapachu wszedzie go czuc nawet w autobusie
karcia334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 11:41   #4823
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez karcia334 Pokaż wiadomość
Dziewczyny do czego najlepiej sprawdza się wam olej z pestek arbuza i konopny?stosowałam je na twarz jednak obydwa spowodowały wysyp na mojej twarzy w szczególności ten z pestek arbuza,po olejku konopnym pojawiło się pełno czarnych kropek na twarzy.Konopny fajnie sprawdzał sie jako serum na koncówki niestety nie znosze tego zapachu wszedzie go czuc nawet w autobusie
No a do olejowania włosów?
Ja na konopnym robię olejek myjący do twarzy, no ale też może Cię wysypać po nim.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 11:43   #4824
karcia334
Raczkowanie
 
Avatar karcia334
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

mam wrażenie ze z pestek arbuza nie służy moim włosom konopny zostawia zapach mimo mycia szczególnie gdy przypadkowo spada mnie deszcz włosy smardza strasznie jak ziemia,mokry pies

Kiedyś ktoś tu na forum wspominał o tabelce ph która znajduje sie na zsk ,jest jeszcze cos takiego?

chciałabym pobawić sie troszke liposomami ktore z nich to Wasze ulubione ?
potrzebuje czegoś na złagodzenie objawów trądziku przydałby sie również coś co spowoduje wzrost rzęs ,
Myślałam zatem o ekstrakcie przeciwtrądzikowym lub nawilżającym na twarz
oraz o Ekstrakcie z karnityną, argininą i kofeiną lub ekstrakcie wyszczuplającym na rzęsy
co Waszym zdaniem sprawdzi się lepiej ,widziałam również ze chwalicie ekstrakt antycellulitowy


Edytowane przez karcia334
Czas edycji: 2014-10-12 o 18:30
karcia334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 14:23   #4825
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez karcia334 Pokaż wiadomość
Kiedyś ktoś tu na forum wspominał o tabelce ph która znajduje sie na zsk ,jest jeszcze cos takiego?
Masz na myśli tabelkę z informacjami o składnikach (m.in. dot. pH)?

Można pobrać plik archiwalny: http://archiwum.zrobsobiekrem.pl/files/INFO_002.xls
Niestety wielu składników tu nie znajdziesz.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 20:00   #4826
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam lanolinę i olejek jojoba, dałaby się z tego jakiś krem zrobić?
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 12:08   #4827
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 260
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Interesuje mnie, jeśli złoże zamówienie z wysyłką Poczta Polska, to gdzie to przyjdzie?

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

A czy ktoś może zamawiał kwas salicylowy??
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 17:36   #4828
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 260
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Wie ktoś?
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 22:09   #4829
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Interesuje mnie, jeśli złoże zamówienie z wysyłką Poczta Polska, to gdzie to przyjdzie?

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

A czy ktoś może zamawiał kwas salicylowy??
ad.1. zapewne tam, gdzie zamówisz
ad. 2. zamawiał
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 22:03   #4830
karcia334
Raczkowanie
 
Avatar karcia334
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 167
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ekstrakt przeciwtrądzikowy kompletnie mi nie służył,poszedł w odstawkę,cera z dnia na dzień gorsza a poprawy zero
karcia334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:21.