Gdzie w drugiej połowie września? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-21, 13:57   #1
milenzag
Raczkowanie
 
Avatar milenzag
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 38

Gdzie w drugiej połowie września?


Dziewczyny pomóżcie jestem miłośniczka wakacji i gorących klimatów ale niestety w tym roku w pracy dostałam urlop dopiero w 2 połowie września (od połowy września do końca). Gdzie na wakacje??? Co do moich wymagań -> preferuję wakacje typu tydzień zwiedzania samochodem lub innym środkiem komunikacji + tydzień chilloutu na jakiejś fajnej plaży. Odpada Turcja, Egipt itp. W tamtym roku byłam w Portugalii - przejechałam całą w pierwszy tydzien i później na południu tygodniowy surfing & plażing. Chciałabym zamknąć podróż w ok 3000zł. Mój problem jest taki, że w Europie koniec września już nei jest taki gorący a tropiki sa jeszcze deszczowe. Może któraś z was przeżyła super wakacje we wrześniu ? Nie ukrywam, że uważam, że to chyba najgorszy termin wakacyjny jaki mogę sobie wyobrazić i zaczynam się dołować. HELP
milenzag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 14:49   #2
Karuzel007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Gdzie w drugiej połowie września?

Cześć. Ja z mężem byłam w drugiej połowie września w południowej Hiszpanii - a dokładnie w Fuengirola na wybrzeżu Słońca (Costa del Sol). Piękna pogoda gwarantowana (ponad 300 dni w roku to pełne słoneczne dni), kilka miejsc wartych odwiedzenia no i przede wszystkim konieczna wyprawa na Gibraltar, skąd widać Afrykę i ewentualnie do Maroka. Mi się podobało bo zazwyczaj podróżujemy podobnie jak Ty - nie leżymy tylko na plaży, też podróżujemy.

Inne miejsca, w których na pewno będzie ładna pogoda to Wyspy Kanaryjskie (to jest pewnik), Madera i Bałkany (np. Albania)
Karuzel007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 15:09   #3
milenzag
Raczkowanie
 
Avatar milenzag
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 38
Dot.: Gdzie w drugiej połowie września?

Cytat:
Napisane przez Karuzel007 Pokaż wiadomość
Cześć. Ja z mężem byłam w drugiej połowie września w południowej Hiszpanii - a dokładnie w Fuengirola na wybrzeżu Słońca (Costa del Sol). Piękna pogoda gwarantowana (ponad 300 dni w roku to pełne słoneczne dni), kilka miejsc wartych odwiedzenia no i przede wszystkim konieczna wyprawa na Gibraltar, skąd widać Afrykę i ewentualnie do Maroka. Mi się podobało bo zazwyczaj podróżujemy podobnie jak Ty - nie leżymy tylko na plaży, też podróżujemy.

Inne miejsca, w których na pewno będzie ładna pogoda to Wyspy Kanaryjskie (to jest pewnik), Madera i Bałkany (np. Albania)
Ciężko mi będzie dogodzić bo Andaluzję zaliczyłam wzdłuż i wszerz - mieszkałam tam pół roku i równiez uważam ją za najlepsze i jedyne spełniające moje wymagania miejsce w Europie dla wszystkich miłośniów gorących klimatów. Wyspy Kanaryjskie i Maderę chciałabym zaliczyć ale chyba w tym roku wolałabym mniej wyspiarsko - mam wrażenie, że tam oprócz plaż nic nie ma? Chociaż przyznaję, że to samo myślałam o Majroce - a podróż samochodem wokół niej mnie urzekła! Bałkany też sa na mojej liście tylko właśnie zastanawiam się czy tam dwa drugie tygodnie września nie są już 'pozamiatane' - w sensie koniec sezonu, w kurortach zabite dechami sklepy, pogoda? Tym bardziej, że zawsze skutecznie realizuję opcję najpierw tydzien zwiedznai a później tydzien odpoczynku - czy ostatni tydzien wrzesnia nie bedzie juz pogodowo taki sobie?

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Btw. kusi mnie opcja Indii - akurat jeszcze aktualne są loty za 1300zł do Bombaju. Ale z tego co wyczytałam koniec wrzesnia to koniec pory monsunowej więc też pogoda w kratkę no i te plaże w Goa - foldery a rzeczywistosc nie mają ze sobią wiele wspólnego. Chyba, że leci się w styczniu. Ale wyciagam takie wnioski tylko z opowiesci innych.
milenzag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 19:50   #4
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Gdzie w drugiej połowie września?

Cytat:
Napisane przez milenzag Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie jestem miłośniczka wakacji i gorących klimatów ale niestety w tym roku w pracy dostałam urlop dopiero w 2 połowie września (od połowy września do końca). Gdzie na wakacje??? Co do moich wymagań -> preferuję wakacje typu tydzień zwiedzania samochodem lub innym środkiem komunikacji + tydzień chilloutu na jakiejś fajnej plaży. Odpada Turcja, Egipt itp. W tamtym roku byłam w Portugalii - przejechałam całą w pierwszy tydzien i później na południu tygodniowy surfing & plażing. Chciałabym zamknąć podróż w ok 3000zł. Mój problem jest taki, że w Europie koniec września już nei jest taki gorący a tropiki sa jeszcze deszczowe. Może któraś z was przeżyła super wakacje we wrześniu ? Nie ukrywam, że uważam, że to chyba najgorszy termin wakacyjny jaki mogę sobie wyobrazić i zaczynam się dołować. HELP
Na greckich wyspach powinno być jeszcze ciepło.
No i Sycylia.... polecam. Piękno, oddech historii, zwiedzania dużo, przyroda urzekająca.
__________________
Kot najgorszego sortu

Edytowane przez Kota
Czas edycji: 2014-07-29 o 06:48
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 09:04   #5
malczik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 74
Dot.: Gdzie w drugiej połowie września?

ja byłam kiedyś w Portugalii właśnie we wrześniu, to była objazdówka, Czar Portugalii, więc przy intensywnym zwiedzaniu ciut mniejsze temperatury były mocno skazane. Choć oczywiście ja i tak się prażyłam Polecam też Riwierę Turecką, we wrześniu jest znacznie mniej ludzi i ceny trochę spadają. A jak chciałabyś odrobiny samotności to polecam bałtyckie plaże w drugiej połowie września Idealny spokój
malczik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 21:44   #6
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: Gdzie w drugiej połowie września?

Wszędzie! Na południu jest cieplutko więc może Egipt albo Grecja? Ja bym bardzo chciała do Sharm polecieć, znalazłam kilka wycieczek i może na coś się skuszę, last minute można naprawdę nie drogo upolować. Moim zdaniem warto, świat jest piękny, trzeba go zwiedzać.
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 06:52   #7
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Gdzie w drugiej połowie września?

Cytat:
Napisane przez motylek66 Pokaż wiadomość
Wszędzie! Na południu jest cieplutko więc może Egipt albo Grecja? Ja bym bardzo chciała do Sharm polecieć, znalazłam kilka wycieczek i może na coś się skuszę, last minute można naprawdę nie drogo upolować. Moim zdaniem warto, świat jest piękny, trzeba go zwiedzać.
Autorka wątku nie chce do Egiptu, rozumiem ją-siedzieć w getcie hotelowym, ewentualnie pojechać na jakiś zorganizowany fakultet nie każdemu się uśmiecha.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-07, 09:34   #8
jokasiu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 55
Dot.: Gdzie w drugiej połowie września?

A Włochy? Tam jest i pięknie i jest co zwiedzać i z pogodą tez ok.
jokasiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 20:26   #9
aleksjaaa
Rozeznanie
 
Avatar aleksjaaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 841
Dot.: Gdzie w drugiej połowie września?

a moze Izrael lub Jordania? Tydzien zwiedzania (a jest co zobaczyc) i tydzien nad Morzem Martwym
aleksjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 15:18   #10
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Gdzie w drugiej połowie września?

Może wyspy kanaryjskie? Tylko tam gorzej ze zwiedzaniem bo nie za bardzo jest co, no ale można się między wyspami poprzemieszczać np. 3 dni na Teneryfie, 2 dni na Grand Canarii, potem Fuerteventura i tam zostać na opalanie. Między wyspami kursują promy. Noclegi nie są jakieś strasznie drogie. Dużo jest apartamentów do wynajęcia i można sobie czasem gotować. Jak ktoś lubi, to może po górkach połazić.

Tunezja, Maroku też odpadają? Tunezja jest dosyć liberalnym krajem, jeśli tego się obawiasz

Do Izraela teraz bym nie pojechała, biorąc pod uwagę sytuację polityczną

Edytowane przez Nameria
Czas edycji: 2014-08-19 o 15:21
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 20:36   #11
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Gdzie w drugiej połowie września?

Hej,
Ja w tym roku w polowie wrzesnia wybieram sie na tydzien na Krete i pozniej promem plyne na 5 nocy na Santorini Moze Ciebie rowniez zainteresuja Greckie wyspy?

Zwiedzilam rowniez 4 wyspy kanaryjskie, na 2- Gran Canarii i Teneryfie bylam w grudniu i goraco polecam! Bylo naprawde cieplo, piekne widoki, super plaze, zielono, na Lanzarote- krajobraz ksiezycowy Mysle ze kazdy tam znajdzie cos dla siebie.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-21, 13:21   #12
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Gdzie w drugiej połowie września?

Ja na wrzesień polecam na przykład:

- Maroko
- Wsypy Kanaryjskie
- Cypr

Dlaczego wrzesień to w ogóle zły termin? W porównaniu do sieprnia np. ma miliony zalet - niższe ceny, brak drących ryja dzieci itp. Sorry, dziedziate niech się nie czują urażone, ale taka prawda, urlop bez Waszych dzieci jest fajniejszy
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 14:15   #13
decu87
Przyczajenie
 
Avatar decu87
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: Gdzie w drugiej połowie września?

Cześć,
Mam ten sam problem, mam urlop w 2 połowie września, a wszystkie okoliczne kraje już zwiedziłem w mniejszym lub większym stopniu. Zostawiłem ogłoszenie na innym forum i dostałem odpowiedź z ciekawą opcją wyjazdu. Nie zdecydowałem się jeszcze ze względu na małą różnicę pokoleń, bo napisała do mnie Pani w wieku 38 lat, wszystko spoko, ale przydał/a by się jakiś rówieśnik/czka Co byś powiedziała na Vietnam?
Poniżesz skopiuję Ci ogólny plan wyjazdu, który mi przesłała:

"Co do pozostałych kosztów - do Wietnamu trzeba mieć albo wizę (230 zl) albo nabyć tzw. promesę w agencjach w Polsce, które to proponują, a samą wizę kupuje się na lotnisku (od 60-80 zł + 45 USD).

Na miejscu chciałabym nie przekroczyć granicy 350 dolarów. Zawsze mam przy sobie trochę więcej pieniędzy, ale to tak na wszelki wypadek.

Plan jest taki: przylot do Hanoi, wycieczka z dwoma noclegami w zatoce Ha Long, powrót do Hanoi, potem wyjazd pociągiem do Sapa, tam ze trzy dni, z powrotem do Hanoi i jednodniowa wycieczka do Perfumowanej Pagody. I już będzie czas wracać, niestety. "

Pozdrawiam
Tomek
decu87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 15:17   #14
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Gdzie w drugiej połowie września?

Cytat:
Napisane przez decu87 Pokaż wiadomość
Cześć,
Mam ten sam problem, mam urlop w 2 połowie września, a wszystkie okoliczne kraje już zwiedziłem w mniejszym lub większym stopniu. Zostawiłem ogłoszenie na innym forum i dostałem odpowiedź z ciekawą opcją wyjazdu. Nie zdecydowałem się jeszcze ze względu na małą różnicę pokoleń, bo napisała do mnie Pani w wieku 38 lat, wszystko spoko, ale przydał/a by się jakiś rówieśnik/czka Co byś powiedziała na Vietnam?
Poniżesz skopiuję Ci ogólny plan wyjazdu, który mi przesłała:

"Co do pozostałych kosztów - do Wietnamu trzeba mieć albo wizę (230 zl) albo nabyć tzw. promesę w agencjach w Polsce, które to proponują, a samą wizę kupuje się na lotnisku (od 60-80 zł + 45 USD).

Na miejscu chciałabym nie przekroczyć granicy 350 dolarów. Zawsze mam przy sobie trochę więcej pieniędzy, ale to tak na wszelki wypadek.

Plan jest taki: przylot do Hanoi, wycieczka z dwoma noclegami w zatoce Ha Long, powrót do Hanoi, potem wyjazd pociągiem do Sapa, tam ze trzy dni, z powrotem do Hanoi i jednodniowa wycieczka do Perfumowanej Pagody. I już będzie czas wracać, niestety. "

Pozdrawiam
Tomek
Dziewczyna chce zamknąć podróż w 3 tys. Bilet do Hanoi na wrzesień kosztuje pewnie jakieś 2200-2500 zł. Kieszonkowego (noclegi, jedzenie, przejazdy) zostaje 500-800 zł. OK, Wietnam nie jest drogi, ale 500 zł na 2 tygodnie to trochę mało. Pogoda na plażowanie też marna.
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 16:17:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.