Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-08-08, 20:19   #1921
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Tu macie stan moich w³osów od 2012 roku https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post45406328
Po jesieni 2013, która by³a w miarê zadowalaj±ca by³o ju¿ coraz gorzej. Obecnie stan jak widzê jest porównywalny z tym najlepszym z tamtych czasów, tyle ¿e teraz blokerów nie bra³am tylko ta mezo. Dobrze, ¿e sk³oni³y¶cie mnie do zamieszczenia zdjêæ, dziêki temu przeanalizowa³am co nieco i wnioski ró¿ne mi siê nasuwaj±... Zdjêcia zamieszczone to stan na chwilê obecn±
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg P1150797.jpg (29,6 KB, 86 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg P1150790.jpg (27,5 KB, 65 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg P1150788.jpg (26,4 KB, 85 za³adowañ)
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-08, 20:20   #1922
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
Mosia
Dobrze wiedziec po prostu gdzie jest zrodlo problemu, poznac wroga i go nazwac. Musisz wykluczyc choroby jajnikow albo nadnerczy a na podstawie tych wynikow, ktore masz jeszcze sie nie da. Jesli naprawde wszystkie wyniki beda super to moze sie okazac, ze masz AGA, ktore pojawia sie bez wzgledu na poziom hormonow, bo wynika z nadwrazliwosci mieszkow na DHT, wiec dla wlosow jest to duzo gorsza opcja, ale lepsza dla organizmu, bo bedzie oznaczalo, ze poza tym jestes zdrowa.
Jesli masz silna nierownowage hormonalna np na skutek pcos, ktore tak jak ja mozesz miec pomimo regularnych cykli i czystego obrazu usg, to mozesz probowac je regulowac dieta..albo mozesz przywalic z grubej rury i wziac pigulke tylko antyandrogenowa . W skrocie : do wyboru masz Diane albo Madinette. Ja zachecam do bojkotowania Bayera, wiec nie dania sobie wcisnac diane ani yasminu, ktory zreszta jest bardzo szkodliwy dla nerek.
A jesli hormony super a lysienie genetyczne, to zostaja Ci blokery, androcur ( ostatecznosc ) , wcierki ..i akceptacja sytuacji.

Poniewaz jednak masz problem i z wlosami i z cera i sugestie w wynikach, ze jest nierownowaga..to ja obstawiam jednak , ze to cos z hormonami. Ewentualnie duze problemy z jelitami lub watroba, ale mialabys chyba jeszcze jakies inne objawy gdyby to bylo to.

Czy Panstostin mozna kupic w kazdej aptece w Niemczech to nie wiem, pewnie jak wszedzie - czasami trzeba odwiedzic ze trzy, ale sprzedaja go tylko tam i w Szwcajcarii chyba.


Dziêkujê Ci bardzo za wyczerpujac± odpowied¼ Ciagle duzo czytam na ten temat ale wciaz i tak ma³o wiem.
W³asnie zastanawiam siê nad pcos, pomimo regularnych cykli i czystego obrazu usg tak jak w twoim przypadku. Mam tradzik, jest on teraz dosyæ ³agodny, ale to dlatego ze stosujê ma¶ci, w maju mia³am ogromny problem poniewaz mia³am zasypana ca³a brodê i szyjê, ³ojotok no i wypadajace w³osy. zastanawiam siê tez czy nie jetem troche nadmiernie ow³osniona: kilka pojedynczych twardych w³osków w oko³o brodawek, kilka pod pêpkiem, ze 2-3 czarne w³oski na brodzie, czarny meszek na po¶ladkach Poza tym zadne inne objawy pcos u mnie nie wystêpuj±.
Jezeli tabletki mog³yby pomóc to moze bym siê na nie odwazy³a.Jak ty sobie radzisz? zazywasz antykoncepcjê ?
Czyli przy nastêpnych wynikach skupiam siê na: androstendionie, wolnym testosteronie, DHEa i cos jeszcze??
__________________
ksi±¿ki na wymianê

mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-08, 21:04   #1923
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Tu macie stan moich w³osów od 2012 roku https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post45406328
Po jesieni 2013, która by³a w miarê zadowalaj±ca by³o ju¿ coraz gorzej. Obecnie stan jak widzê jest porównywalny z tym najlepszym z tamtych czasów, tyle ¿e teraz blokerów nie bra³am tylko ta mezo. Dobrze, ¿e sk³oni³y¶cie mnie do zamieszczenia zdjêæ, dziêki temu przeanalizowa³am co nieco i wnioski ró¿ne mi siê nasuwaj±... Zdjêcia zamieszczone to stan na chwilê obecn±
Gaya, chylê czo³a jednak mieszki nie zdech³y tak na amen, bo odrost porównuj±c zdjêcia jest super! w dodatku bez kamufla¿u ¿adnego.
Ty by³a¶ tutaj jedyna, która mog³a faktycznie braæ pod uwagê AGA, a jednak to chyba nie do koñca to, skoro potrafi³y ruszyæ z miejsca.
Mam nadzieje, ¿e kiedy¶ znajdziesz prawdziwego winowajce.


Mosia, dobry endo nie zostawi Ciê z takim niskim estro, twierdz±c ¿e wszystko jest idealnie. Jeste¶ m³od± kobiet± w koñcu.
Ja te¿ mam pcos z regularnymi co do dnia cyklami, to przesta³o byæ ju¿ jakimkolwiek wyznacznikiem, tylko jeszcze nie wszyscy lekarze o tym wiedz±
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-08, 21:31   #1924
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

A no widzisz Mosia, to masz jeszcze hirsutyzm - tak jak ja Takie kilka wloskow u kogos kto poza tym nie ma zadnych objawow to moze byc uroda, ale u mnie i u Ciebie , z duzym prawdopodobienstwem , to tylko kolejny dowod na podwyzszone androgeny. Ja tylko jeszcze na tylku wloskow nie mam , mam za to po wewnetrznej stronie ud, kilka na brodzie, kilka wokol sutkow..Te na sutkach to znikaja i pojawiaja sie , nie sa stale. NA Belarze zdecydowanie zanikly. Uda mam normalne dzieki androcurowi, bo wczesniej wstyd mi bylo je pokazac przez kilka lat. O dziwo, prawie nic na rekach. To pewnie zalezy jak u kogo sa rozmieszczone receptory..
Ja sobie radze chemia niestety. Pigulka antyandro i polowka androcuru przez 20/28 dni. Marze o tym ,ze by z tego androcuru zejsc, ale pewnie marne szanse, zeby to zrobic i nie wrocic do stanu sprzed, bo tak naprawde nigdy objawow do konca sie nie pozbylam. Zeby porzadnie zadzialal musialabym brac cala tabletke, ale tego juz nie zdzierzylam. Ta polowka to taki moj kompromis..

Wiec tak, testo WOLNY i androstendion. DHEAs rzeczywiscie tez nie byloby glupie. Jesli andros wyjdzie wysoki, trzeba bedzie dorobic ACTH i 17oh progesteron, zeby wykluczyc chorobe nadnerczy, ale to moze poczekac.

Gaya Grunt, ze cos dziala, ze sie da..bo na wielu to chyba nawet i mezoterapia nie dziala.

Edytowane przez Gosiakol
Czas edycji: 2014-08-08 o 21:37
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-08, 22:13   #1925
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ja to jestem strasznie ow³osiona na ciele masakra... najgorsze w³osy mam na plecach dos³ownie jak u ch³opa... mam mega ow³osienie z ty³u które muszê depilowaæ okolice intymne tez mam bardzo ow³osione, rêce jak u ma³py, w³osy rosn± tez w okolicach suktów na brodzie, pod nosem. oczywiscie mam na mysli to ze mam tam zdecydowanie za duzo ow³osienia. jeszcze rok temu na g³owie tez by³am bardzo ow³osiona
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-08, 22:52   #1926
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomo¶ci: 655
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Gosiakol - nie wyjasnila ale korci mnie ten rezonans dla swietego spokoju zrobilabym zeby go wykluczyc i chyba tak zrobie . Ja jestem ogolnie nerwowa osoba i w wiekszosci prolaktyna podnosi sie ze stresu tylko ja ciezko wtedy zbic na amen bo przy wiekszym stresie znowu sie podniesie i tak w kólko macieju . Pozatym wyszedl mi podwyzszony ciut ciut kortyzol wiec tez moze to o tym swiadczyc reszta hormonow okej. Troszke za niska tarczyca ale z tym skonsultuje sie z innym lekarzem czy warto brac sie za nia bo za skakanie tarczycy a u mnie tak jest tu tez moze byc odpowiedzialna prolaktyna dlatego zobacze jaki bedzie wynik jej po 4 miechach brania dostinexu.

Ps. tez mam hirsutyzm i to spory a androgeny wyszly mi piekne wiec u mnie tu nie tkwi przyczyna.
__________________
WEWNÊTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNÊTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te¿ bêdzie wiêcej


== ODZYSKAÆ W£OSISKA==



Edytowane przez Blackbejbe
Czas edycji: 2014-08-08 o 22:54
Blackbejbe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-08, 23:40   #1927
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Blackbejbe Poka¿ wiadomo¶æ
Gosiakol - nie wyjasnila ale korci mnie ten rezonans dla swietego spokoju zrobilabym zeby go wykluczyc i chyba tak zrobie . Ja jestem ogolnie nerwowa osoba i w wiekszosci prolaktyna podnosi sie ze stresu tylko ja ciezko wtedy zbic na amen bo przy wiekszym stresie znowu sie podniesie i tak w kólko macieju . Pozatym wyszedl mi podwyzszony ciut ciut kortyzol wiec tez moze to o tym swiadczyc reszta hormonow okej. Troszke za niska tarczyca ale z tym skonsultuje sie z innym lekarzem czy warto brac sie za nia bo za skakanie tarczycy a u mnie tak jest tu tez moze byc odpowiedzialna prolaktyna dlatego zobacze jaki bedzie wynik jej po 4 miechach brania dostinexu.

Ps. tez mam hirsutyzm i to spory a androgeny wyszly mi piekne wiec u mnie tu nie tkwi przyczyna.
Bejbe, a jak to dok³adnie jest. Hiperprolaktynemia czynno¶ciowa wywo³uje mlekotok, czy w ogóle masz podwy¿szony poziom prolaktyny jeszcze przed obci±¿eniem?
Leki mog± to wyrównaæ jako¶ na sta³e?
Ja te¿ bym na Twoim miejscu robi³a rezonans i dla ¶wiêtego spokoju mammografiê jeszcze.

ja w grudniu te¿ mia³am 'piêkne' androgeny. Gdyby nie to ¿e zaledwie 3-4 miesi±ce wcze¶niej by³y piêknie rozjechane, to te¿ mog³abym mówiæ ¿e w idealnej normie siê mieszczê.
Dlatego uwa¿am, ¿e normy to nie wszystko, a trzymanie siê wide³ek bywa zdradliwe.
W szpitalu zdiagnozowali pcos w wynikach badañ tylko na podstawie niskiego estradiolu a by³o go jako¶ ko³o 34 (nie chce mi siê teraz norm do tego szukaæ)
Hirsutyzm to ma jak±¶ skale tak w ogóle. Wiem tyle ¿e z moimi w³oskami na piersiach i dwóch na brodzie nie za³apa³am siê do tej skali, bo Ordynator tylko rêk± machn±³.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-08-09, 00:00   #1928
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomo¶ci: 655
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailor - z krwi mam w porzadku tylko po obciazeniu wzrosla . No wlasnie jesli ja podwyzsza stres to owszem ja mozna zbic i miec spokoj na pare miechow ale jakis wiekszy stres i prolaktyna siup do gory i znowu zbijanie i tak w kólko . No u mnie hirsutyzm jest zdeka wiekszy akurat endokrynolozka mnie ogladla dokladnie . Moje wlosy "' bikiniowe'' siegaja do poczatku uda , ztylu na nogach robia mi sie chrosty a pod nimi wlosy i to ciemne , na ramieniach ale od wewnatrz tez mam krostki i pod nimi wlosy . Pozatym ja na piersiach nie mam 2 czy 3 wloskow a z 10 na jednym i drugim tak samo o wasiku nie wspomne tylko dzieki bogu on jakos wolniej odrasta niz ten busz miedzy nogami

Ps. A czytalyscie ze rok 2014 jest moda "' na krzaka'' ??
__________________
WEWNÊTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNÊTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te¿ bêdzie wiêcej


== ODZYSKAÆ W£OSISKA==



Edytowane przez Blackbejbe
Czas edycji: 2014-08-09 o 00:01
Blackbejbe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-09, 06:03   #1929
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ka¿da ma inne dolegliwo¶ci, kurcze, szkoda ¿e choroby nie bywaj± bardziej szablonowe bo ³atwiej by³oby z nich wyj¶æ. Piszecie o nadmiernym ow³osieniu, a u mnie od zawsze w³osów by³o ma³o lub w ogóle, dlatego w³osy na g³owie równie¿ mia³am rzadkie. £ydki mogê goliæ raz na tydzieñ a i tak praktycznie nic nie widaæ, uda czyste, w±sa zer, brwi te¿ cienkie i delikatne jak i w³osy. Ale za to na pó³ roku przed Diane wysypa³o mnie na brodzie (przede wszystkim) i miesi±czki nie zawsze by³y na czas. Taki szajs.

Hormony zbadam przy nastêpnej przerwie miedzy blistrami - uzbieram kaskê , dlatego teraz nie bêdê piæ wierzbownicy czy czego¶ ¿eby ewentualnie nie wp³yn±æ tym na wynik. Zobaczymy. Mam przeczucie, ¿e dzieje siê co¶ z moimi nerkami, ¿e to one mog± byæ odpowiedzialne za wypad. Sk±d takie przekonanie? Nie wiem. Intuicja?

Pamiêtacie jak pisa³am o bólu nóg? Minê³o jak rêk± odj±³ wraz z odej¶ciem upa³ów. Aczkolwiek nie dawa³o mi to spokoju na tyle, ¿e zrobi³am badanie z krwi je¶li chodzi o stê¿enie D-dimerów. Wysz³o piêknie, idealnie po ¶rodku. Wiêc z krzepliwo¶ci± krwi u mnie w porz±dku, hormony na to nie wp³ynê³y.
__________________
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-09, 08:12   #1930
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
Do wcierania raczej. Jesli Tobie nie pomogl to ja widze dwie mozliwosci : albo Twoje wypadanie nie ma podloza hormonalnego, albo jest juz w zbyt zaawansowanym stadium, bo Pantostin jest dobry na ''lekkie'' wypadanie adnrogenowe. Tak gdzies wyczytalam. Natomiast Megi wcale nie ma poczatkowego stadium ani lekkiego wypadania, a pomogl jej spektakularnie, wiec mysle, ze warto wyprobowac. Ona nawet nie wcierala codziennie, jak kaze producent tylko 3 razy w tygodniu a potem jeszcze rzadziej i wystarczylo.

Zamowilam dwie buteleczki, bo przy tym koszcie przesylki jedna sie nie oplaca. Jesli po jednej nie zauwaze zadnych efektow to ta druga odsprzedam..a jak pomoze to wiadomo, tylko zyskam.
Ja wciera³am co drugi dzieñ, zu¿y³am jedn± ca³± buteleczkê, drug± napoczê³am, mo¿e dam jej jeszcze jedn± szansê

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Tu macie stan moich w³osów od 2012 roku https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post45406328
Po jesieni 2013, która by³a w miarê zadowalaj±ca by³o ju¿ coraz gorzej. Obecnie stan jak widzê jest porównywalny z tym najlepszym z tamtych czasów, tyle ¿e teraz blokerów nie bra³am tylko ta mezo. Dobrze, ¿e sk³oni³y¶cie mnie do zamieszczenia zdjêæ, dziêki temu przeanalizowa³am co nieco i wnioski ró¿ne mi siê nasuwaj±... Zdjêcia zamieszczone to stan na chwilê obecn±
Gaya - jest super. A jak z wypadaniem na to ta mezoterapia te¿ pomog³a? Zaczynam siê nad ni± zastanawiaæ, znalaz³am nawet gabinet ze 30 km ode mnie. Napisz proszê jeszcze raz zapewne, czy by³o po tym linienie, czy oprócz piêknego odrostu powstrzyma³o wypadanie?
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-09, 08:31   #1931
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ

Gaya - jest super. A jak z wypadaniem na to ta mezoterapia te¿ pomog³a? Zaczynam siê nad ni± zastanawiaæ, znalaz³am nawet gabinet ze 30 km ode mnie. Napisz proszê jeszcze raz zapewne, czy by³o po tym linienie, czy oprócz piêknego odrostu powstrzyma³o wypadanie?
Mia³am mezoterapiê osoczem Angel, nie wiem jak mieszki reaguj± na zwyk³± mezo. U mnie z wypadaniem nie jest a¿ tak ¼le, mam po prostu rzuty kiedy lec± a potem jest stop. Ale ogólnie narzekam bardziej na brak odrostu ni¿ na wypadanie. Co za¶ do linienia to by³o masakryczne.... Lekarz mówi³ ¿e mo¿e byæ przez jaki¶ czas po mezoterapii zwiêkszone wypadanie ale nie przypuszcza³am, ¿e poleci mi 1/3 w³osów. Jednak nie ma siê czym martwiæ, bo wszystko odros³o Po tej drugiej mezo na razie (miesi±c) nie widzê wzmo¿onego wypadania, ale jeszcze jest czas, po poprzedniej jakie¶ 2 miesi±ce by³o spokojnie a potem zaczê³y lecieæ.
Analizuj±c ca³y ten czas od 2012 niestety stwierdziæ muszê, ¿e o ile na czubku g³owy stan siê poprawi³ o tyle ca³o¶æ sta³a siê trochê rzadsza. Po prostu odnoszê wra¿enie, ¿e obszar dotkniêty ³ysieniem zwiêkszy³ swoj± ¶rednicê. Pewnie to normalne i tak bêdzie ju¿ - z ka¿dym rokiem gorzej, ale na pewno warto nie zaprzestawaæ walki.
Moje mieszki od¿y³y, zapewne dlatego, ¿e jeszcze nie by³y w fazie ca³kowitej miniaturyzacji. Blokery i mezo pobudzi³y mi te u¶pione mieszki, nie cieszê siê jednak na wyrost, gdy¿ s±dzê, ¿e to tylko na jaki¶ czas. Bêdê je tak pobudzaæ, pobudzaæ - nie zahamujê ca³kowicie ³ysienia, mo¿e jedynie je spowolniê. Dobre i to, dopóki siê da. Mo¿e nie znam przyczyny wypadania i kiedy¶ siê wyja¶ni, ¿e to nie AGA, ale na chwilê obecn± przyjmujê to za pewnik - AGA z nadwra¿liwo¶ci± na DHT.
Biorê teraz selen+cynk, magnez z B6, tran i jak mi siê przypomni to jeszcze biotynê i algi. W szafce czeka dwa opakowania oenobiolu i wezmê je ale dopiero jak skoñczê to co obecnie za¿ywam. Przerwa siê przyda
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-09, 10:57   #1932
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Mia³am mezoterapiê osoczem Angel, nie wiem jak mieszki reaguj± na zwyk³± mezo. U mnie z wypadaniem nie jest a¿ tak ¼le, mam po prostu rzuty kiedy lec± a potem jest stop. Ale ogólnie narzekam bardziej na brak odrostu ni¿ na wypadanie. Co za¶ do linienia to by³o masakryczne.... Lekarz mówi³ ¿e mo¿e byæ przez jaki¶ czas po mezoterapii zwiêkszone wypadanie ale nie przypuszcza³am, ¿e poleci mi 1/3 w³osów. Jednak nie ma siê czym martwiæ, bo wszystko odros³o Po tej drugiej mezo na razie (miesi±c) nie widzê wzmo¿onego wypadania, ale jeszcze jest czas, po poprzedniej jakie¶ 2 miesi±ce by³o spokojnie a potem zaczê³y lecieæ.
Analizuj±c ca³y ten czas od 2012 niestety stwierdziæ muszê, ¿e o ile na czubku g³owy stan siê poprawi³ o tyle ca³o¶æ sta³a siê trochê rzadsza. Po prostu odnoszê wra¿enie, ¿e obszar dotkniêty ³ysieniem zwiêkszy³ swoj± ¶rednicê. Pewnie to normalne i tak bêdzie ju¿ - z ka¿dym rokiem gorzej, ale na pewno warto nie zaprzestawaæ walki.
Moje mieszki od¿y³y, zapewne dlatego, ¿e jeszcze nie by³y w fazie ca³kowitej miniaturyzacji. Blokery i mezo pobudzi³y mi te u¶pione mieszki, nie cieszê siê jednak na wyrost, gdy¿ s±dzê, ¿e to tylko na jaki¶ czas. Bêdê je tak pobudzaæ, pobudzaæ - nie zahamujê ca³kowicie ³ysienia, mo¿e jedynie je spowolniê. Dobre i to, dopóki siê da. Mo¿e nie znam przyczyny wypadania i kiedy¶ siê wyja¶ni, ¿e to nie AGA, ale na chwilê obecn± przyjmujê to za pewnik - AGA z nadwra¿liwo¶ci± na DHT.
Biorê teraz selen+cynk, magnez z B6, tran i jak mi siê przypomni to jeszcze biotynê i algi. W szafce czeka dwa opakowania oenobiolu i wezmê je ale dopiero jak skoñczê to co obecnie za¿ywam. Przerwa siê przyda

Nie my¶la³am o zwyk³ej mezopterapii, z tego co czyta³am wstrzykuj± loxon, a ja przez te wszystkie lata da³am jako¶ radê bez loxonu i nie zamierzam siê poddaæ. W tym gabinecie oferuj± regeneris, muszê o tym poczytaæ.

U mnie sytuacja jest odwrotna, uda³o mi siê jako tako pobudziæ wzrost natomiast ca³y czas mam problem z wypadaniem. Teraz w upa³ach jest masakra, ka¿dy ruch g³ow± i czuje w³os na plecach, rêkach wszêdzie ich pe³no, ¿adnych gar¶ci ot tak co chwile pojedynczy w³os wypada.

Chodzê regularnie na biorezonans o ile w porze jesienno - zimowej da³ ca³kiem dobre rezultaty, w³osy siê poprawi³y to latem niestety nie daje rady. A ja nie bywam w godzinach najmocniejszego nas³onecznienia na dworze, bo ca³y czas pracuje, latem nie mam urlopu, wiêc dopiero po 16-tej spacer z psem, pó¼niej rower. A jak wybieram siê w wolne dni na pla¿ê to obowi±zkowo czapeczka przewiewna. A mimo to w³osy wêdruj± z mojej g³owy

Tylko co najdziwniejsze przy tym wypadaniu mimo wszystko nie jest jako¶ gorzej, ten prze¶wit mój na czubku nie robi siê wiêkszy, tak mi siê wydaje a teraz nawet go nie posypuje, bo jako¶ przez to gor±co mam wra¿enie, ¿e topik nie spe³nia swojego zadania.

Ca³y czas suplementujê oenobiol, do³±czy³am selen i ostropest i wróci³am po przerwie do wierzbownicy.

W pa¼dzierniku po pó³ roku powtórzê usg tarczycy i pewnie kpl badañ z krwi, choæ przez tyle lat by³y super wyniki, ale muszê skontrolowaæ ten guzek.

Te¿ mi brak pomys³u, i tez stawiam na nadwra¿liwo¶æ... znalaz³am ma³o buduj±c± wypowied¼:



Mezoterapia (czymkolwiek nie by³a by robiona) w ³ysieniu androgenowym to z pewno¶ci± jedynie metoda wspomagaj±ca i to w krótkim czasie.
Z ca³ym szacunkiem dla innych wypowiedzi na Pana pytanie, zabieg pomaga, ale w bardzo ograniczonym zakresie. Stymulacja, która oczywi¶cie po zabiegach z osoczem bogatop³ytkowym wystêpuje i poprawia gêsto¶æ w³osów, nie zmienia natury ³ysienia angrogenowego.
O tyle o ile w ³ysieniach o mechanizmie telogenowym czy dysplastycznym po serii zabiegów mezoterapii czêsto udaje nam siê zahamowaæ wypadanie w³osów i problem mo¿e w przysz³o¶ci nie powróciæ, o tyle w ³ysieniu androgenowym mo¿emy zaktywowaæ jedynie czê¶æ mieszków w³osowych znajduj±cych siê w fazie telogenu (spoczynkowej). Nie ma ¿adnych doniesieñ naukowych potwierdzaj±cych fakt odwrócenia mikronizacji mieszków w³osowych i odbudowy liczebno¶ci tzw. jednostek w³osowych po zabiegach mezoterapii (czymkolwiek nie by³a by robiona - osoczem bogatop³ytkowym, czy tzw. "koktailami od¿ywczymi")
Problem z leczeniem ³ysienia androgenowego wi±¿e siê przede wszystkim z przewlek³o¶ci± choroby i stale postêpuj±c± destrukcj± wielko¶ci mieszków w³osowych i ich liczebno¶ci. Najistotniejsze w leczeniu ³ysienia androgenowego jest bardzo systematyczne i sta³e przeciwdzia³anie w/w procesom.
Przepraszam za „³opatologiê”, ale ³ysienie androgenowe mo¿na tu porównaæ do próchnicy. I my¶lê, ¿e sam Pan sobie odpowie na pytanie czy wystarczy wy³±cznie plombowaæ dziury w zêbach, czy lepiej regularnie myæ zêby? Oczywi¶cie nawet regularnie myj±c zêby nie uniknie siê wizyt u stomatologa bo choroba i tak postêpuje… W ³ysieniu androgenowym jest podobnie. Zwykle mimo podjêtego leczenia w okresie kilkunastu lat choroba i tak zmieni siê ilo¶æ w³osów na g³owie, ale regularnym leczeniem zwykle udaje nam siê znacznie spowolniæ chorobê.
Mo¿e to niemarketngowe i takie nienowoczesne, ale osobi¶cie jestem przeciwny namawianiu pacjentów na mezoterapiê w ³ysieniu androgenowym. S± tylko nieliczne sytuacje, w którym takie zabiegi maj± sens (np. nak³adanie ³ysienia telogenowego i androgenowego) Sama terapia finasterydem oczywi¶cie te¿ wymaga pewnego krytycyzmu. Nie jest to terapia dla ka¿dego i nie zawsze daje odrost w³osów. Ale obecnie w po³±czeniu ze stosowaniem preparatów miejscowych daje najlepsze efekty.
Nie znaczy to, ¿e mezoterapia jest zupe³nie bezwarto¶ciowa. Sam czêsto korzystam z tej formy leczenia (choæ nie w ³ysieniu androgenowym u mê¿czyzn, u kobiet bywa trochê inaczej), ale tylko wówczas gdy inne metody nie przynosz± efektu i nigdy nie stosuje tej formy terapii bez po³±czenia z innymi lekami.
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/



Edytowane przez MM-1968
Czas edycji: 2014-08-09 o 11:02
MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-09, 12:01   #1933
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

MM bardzo interesuj±cy tekst. Zgadzam siê z autorem, jak ju¿ wcze¶niej pisa³am - odwróciæ ³ysienia siê nie da ale zawsze mo¿na je spowolniæ
O regeneris te¿ czyta³am. Jest sporo tañsze, oko³o 700 - 1200 z³ tam gdzie siê dowiadywa³am, ale niestety trzeba je znacznie czê¶ciej powtarzaæ (3-6 zabiegów w odstêpach 2-3 tygodniowych). Angel ma stê¿enie kilka (lub kilkana¶cie, nie pamiêtam ju¿) razy wiêksze ni¿ np. regeneris. Co lepsze - nie wiem. Czy efekty jednego i drugiego siê ró¿ni± nie potrafiê powiedzieæ. Na pewno jednak w obydwu przypadkach najistotniejszym jest bogacenie siê kosztem nieszczêsnych ³ysiej±cych...
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-09, 12:22   #1934
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
MM bardzo interesuj±cy tekst. Zgadzam siê z autorem, jak ju¿ wcze¶niej pisa³am - odwróciæ ³ysienia siê nie da ale zawsze mo¿na je spowolniæ
O regeneris te¿ czyta³am. Jest sporo tañsze, oko³o 700 - 1200 z³ tam gdzie siê dowiadywa³am, ale niestety trzeba je znacznie czê¶ciej powtarzaæ (3-6 zabiegów w odstêpach 2-3 tygodniowych). Angel ma stê¿enie kilka (lub kilkana¶cie, nie pamiêtam ju¿) razy wiêksze ni¿ np. regeneris. Co lepsze - nie wiem. Czy efekty jednego i drugiego siê ró¿ni± nie potrafiê powiedzieæ. Na pewno jednak w obydwu przypadkach najistotniejszym jest bogacenie siê kosztem nieszczêsnych ³ysiej±cych...
Dowiem siê, czy robi± tylko regeneris (800z³ maj± w cenniku) czy angel te¿ robi± i chyba od wrze¶nia siê pokuszê. Najbardziej boje siê wypadania po zabiegu bo jak maj± lecieæ mi bardziej ni¿ teraz to masakra, ale umówiê siê pojadê, porozmawiam zobaczymy. Ciekawe co u Antuanety bo ona chyba te¿ robi³a zabiegi osoczem?
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-09, 13:15   #1935
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ
Dowiem siê, czy robi± tylko regeneris (800z³ maj± w cenniku) czy angel te¿ robi± i chyba od wrze¶nia siê pokuszê. Najbardziej boje siê wypadania po zabiegu bo jak maj± lecieæ mi bardziej ni¿ teraz to masakra, ale umówiê siê pojadê, porozmawiam zobaczymy. Ciekawe co u Antuanety bo ona chyba te¿ robi³a zabiegi osoczem?
Angel robi± w Bielsku, Jaworznie i chyba te¿ w £odzi. Nie wiem czy w chwili obecnej jeszcze gdzie¶ w Polsce.
Informacje jakich udzielaj± w ka¿dym gabinecie nie wnosz± nic wiêcej poza tym, co ju¿ wiemy. To tak jak z dermatologami.
Byæ mo¿e po regenerisie nie ma tego linienia, musisz dopytaæ. Przy myciu mia³am gar¶ci pe³ne w³osów. Mia³am wra¿enie ¿e ile wyci±gam tyle wychodzi.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-09, 13:19   #1936
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Gaya, cud, miód i orzeszki
Jak zobaczy³am efekty, to oczy mi zawilgotnia³y -serio. Jest dla mnie nadzieja Proszê o wiêcej takich wpisów

Ja mam dok³adnie to co Ty - mniejszy problem z wypadaniem, a ogromny z odrostem Mam podobny wzór ³ysienia, jestem w podobnym wieku i te¿ ¶wietne wyniki, ¿e nie ma siê czego uczepiæ.

Sailor, jaki¶ czas temu pisa³a¶, ¿e zaczynasz siê baæ. Czego - porodu czy totalnego postawienia ¿ycia na g³owie przez m³odego cz³owieka Bêdzie dobrze, macierzyñstwo to wspania³y stan
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-09, 16:04   #1937
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Angel robi± w Bielsku, Jaworznie i chyba te¿ w £odzi. Nie wiem czy w chwili obecnej jeszcze gdzie¶ w Polsce.
Informacje jakich udzielaj± w ka¿dym gabinecie nie wnosz± nic wiêcej poza tym, co ju¿ wiemy. To tak jak z dermatologami.
Byæ mo¿e po regenerisie nie ma tego linienia, musisz dopytaæ. Przy myciu mia³am gar¶ci pe³ne w³osów. Mia³am wra¿enie ¿e ile wyci±gam tyle wychodzi.
No to odpada.... to prawie na koñcu ¶wiata ode mnie pozostanie regeneris
Jeste¶ bardzo dzielna....chodzi mi o linienie....
Przemy¶lê to wszystko boje siê linienia jak diabli
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/



Edytowane przez MM-1968
Czas edycji: 2014-08-09 o 16:13
MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-09, 16:14   #1938
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

A korzysta³a która¶ z Was z pomocy medycyny niekonwencjonalnej?
__________________
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-09, 16:59   #1939
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Constanca..co bedziesz badac miedzy blistrami ? Mozesz oczywiscie, ale to i tak bedzie pod silnym wplywem antykow przeciez.
Niekonwencjonalna ? Czyli akupunktura np ? No bo ziolka to wiesz na pewno ,ze uskuteczniane sa lub byly tu przez wiekszosc. A co, masz jakies newsy ? Ze cos dziala ?

No prosze ..uderz w stol..Nie sadzilam, ze tyle z nas ma problem z hirsutyzmem dodatkowo. Nawet poczulam sie, jakbym go nie miala..Blackbejbe..nawet na przedramionach ? Nie sadzilam, ze to w ogole jest mozliwe u kobiety..I badz tu madra, czy to ''uroda'' czy dowod na nadwrazliwosc mieszkow znowu ? Tutaj na takie rzeczy tez androcur przepisuja. Ja tak na chlopski rozum owslosienie i krosty na udach mialam od nadmiaru testo, bo na to androcur mi pomogl, a na brodzie dalej sa , co oznacza, ze pewnie taka ''uroda'', hirsutyzm idiopatyczny. Zreszta na poczatku leczenia kilku doktorkow probowalo mi wmowic, ze to wszystko jest idiopatyczne, tylko bardzo ciekawe, ze jakos przez 20 pare pierwszych lat zycia tego nie mialam.

A z ta prolaktyna..jesli sam stres wystarczy, zeby az tak skakala, to chyba wiekszosc ludzi powinna miec taki szalony wynik ? A kortyzol podwyzszony tylko troche? Ja tez mialam kortyzol troche ponad norme, ale mlekotoku nigdy, wiec chyba plkta w miare okej..

Jeszcze duzo trzeba sie dowiedziec..
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-09, 17:16   #1940
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
Constanca..co bedziesz badac miedzy blistrami ? Mozesz oczywiscie, ale to i tak bedzie pod silnym wplywem antykow przeciez.
Niekonwencjonalna ? Czyli akupunktura np ? No bo ziolka to wiesz na pewno ,ze uskuteczniane sa lub byly tu przez wiekszosc. A co, masz jakies newsy ? Ze cos dziala ?
Chcia³abym zbadaæ wolny testosteron, androstendion, DHEAs, 17-OHP, ft3 i ft4. Chodzi mi o zbadanie czy tabletki które teraz przyjmuj± maj± wp³yw na poziom androgenów...bo mo¿e ci±gle jest za wysoki? A co do tarczycy, to mam na niej te dwa guzki, tsh w porz±dku, ale czyta³am, ¿e lepiej zbadaæ jeszcze te dwa hormony bo mog± co¶ wykazaæ. Chocia¿ tarczyca nie wydaje mi siê byæ tu problemem.

Bardziej refleksoterapia stóp czy d³oni, oczyszczanie organizmu z toksyn, oczyszczanie czakr etc.
Wydaje mi siê, ¿e medycyna konwencjonalna nie jest niestety w stanie pomóc we wszystkich przypadkach, a je¶li jest to nie w pe³ni. Mo¿e warto wspomagaæ siê czym¶ "innym"? Czytam teraz ksi±¿ki o oczyszczaniu organizmu oraz potêdze ¶wiadomo¶ci, mo¿e znajdê co¶ ciekawego.
__________________
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-09, 18:27   #1941
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Oj bylo tu o oczyszczaniu wiecej niz w tych ksiazkach znajdziesz Zajrzyj do wczesniejszych czesci, tak okolo 1,5 roku temu kiedy to na tym forum wiodla prym nieodzalowana Maszkowa - kobieta encyklopedia, endo,gin,dermato,psycholo go, homeopato w jednym. Z oczyszczaniem trzeba jednak bardzo ostroznie, bo pamietam jak Maszkowa pisala o jakichs znajomych , co sie tak oczyscily, ze nie tylko wlosy im wypadly ale i zeby Jesli sie kiedys bede oczyszczac to poki co tylko na podstawie jej wytycznych.
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-09, 18:54   #1942
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Przegl±da³am niektóre posty Maszkowej, ale to ju¿ jaki¶ temu i nic nie pamiêtam. Poczytam jak tylko bêdê mia³a czas i porównam z ksi±¿k±, któr± kupi³am.

*Dobra! Zaczê³am ju¿ czytaæ! Ludzie z³oci, zanim ja to ogarnê i posk³adam do kupy to trochê minie. A ja niecierpliwa i ze s³omianym zapa³em jestem...chcia³abym wszystko ju¿, teraz, zaraz...

**Nadal czytam i tak siê zastanawiam czy wa¿ne jest to, ¿e mam cholesterol trochê ponad normê mimo i¿ nie jadam t³usto?
__________________

Edytowane przez Constanca
Czas edycji: 2014-08-09 o 21:35
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-09, 21:50   #1943
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomo¶ci: 655
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Gosiakol - no nawet na przedramionach niestety..... w ciazy wszystki mi zaniko nawet wasik ale pare miesiecy po porodzie wszystko wrocilo i to nawet mocniej. Powiem ze tak czytam po forach o tej prolaktynie i duzo babek ma z nia problem i to wlasnie od stresu , lecza sie latami bo ja nie jest tak latwo unormowac zwlaszcza jesli ktos jest nerwowy a to ja niestety. Kortyzol mialam podwyzszony nie duzo norma bodaje byla do 19 a ja mialam 21 ale lekarka sie pytala czy jestem nerwowa osoba a ja ze tak , dwojka dzieci , praca strasznie ciezka i fizycznie i psychicznie i ogolem moje zycie jest stresujace . No ale coz poradzic zycia sie nie wybiera........
__________________
WEWNÊTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNÊTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te¿ bêdzie wiêcej


== ODZYSKAÆ W£OSISKA==


Blackbejbe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-10, 06:19   #1944
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Nadal czytam...
Czy bior±c pigu³ki mogê za¿ywaæ palmê/olej z dyni/antychol to wszystko co by³o przedstawiane w poprzednich w±tkach? Czy jedno wyklucza drugie?

Mam mnóstwo cienkich baby hair, ale przypuszczam, ¿e mog± nie zrobiæ siê grubsze je¶li nie pomogê im od wewn±trz...

* Czy ma kto¶ do¶wiadczenie z kremem nizoral zostawianym na ca³± noc? Albo z wcierk± z piperyny?

Przepraszam bardzo za ten chaos wypowiedzi, ale ci±gle jestem na etapie czytania i nasuwaj± mi siê pewne pytania... Widzia³am Gosiu, ¿e bra³a¶ przy tabsach i androcurze olej z dyni i ma³o Ci z g³owy k³aków lecia³o.
__________________

Edytowane przez Constanca
Czas edycji: 2014-08-10 o 07:52
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-10, 08:53   #1945
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Constanca Poka¿ wiadomo¶æ
Nadal czytam...
Czy bior±c pigu³ki mogê za¿ywaæ palmê/olej z dyni/antychol to wszystko co by³o przedstawiane w poprzednich w±tkach? Czy jedno wyklucza drugie?

Mam mnóstwo cienkich baby hair, ale przypuszczam, ¿e mog± nie zrobiæ siê grubsze je¶li nie pomogê im od wewn±trz...

* Czy ma kto¶ do¶wiadczenie z kremem nizoral zostawianym na ca³± noc? Albo z wcierk± z piperyny?

Przepraszam bardzo za ten chaos wypowiedzi, ale ci±gle jestem na etapie czytania i nasuwaj± mi siê pewne pytania... Widzia³am Gosiu, ¿e bra³a¶ przy tabsach i androcurze olej z dyni i ma³o Ci z g³owy k³aków lecia³o.
Contanca, ja stosowa³am nizoral, clotrimazol oraz Zoxiderm (oczywi¶cie nie razem) na ca³± noc . Podejrzewam siê o £ZS - dermatolog tego nie stwierdzi³a. Dla niej przet³uszczaj±ce siê w³osy (konieczno¶æ codziennego mycia), piek±ca/pal±ca skóra g³owy to nie problem. Wra¿enia - bardzo pozytywne. Ukoi³am skórê g³owy, efekt uboczny - w³osy zdecydowanie szybciej rosn±. Negatywnych efektów brak.
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-10, 09:14   #1946
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
Contanca, ja stosowa³am nizoral, clotrimazol oraz Zoxiderm (oczywi¶cie nie razem) na ca³± noc . Podejrzewam siê o £ZS - dermatolog tego nie stwierdzi³a. Dla niej przet³uszczaj±ce siê w³osy (konieczno¶æ codziennego mycia), piek±ca/pal±ca skóra g³owy to nie problem. Wra¿enia - bardzo pozytywne. Ukoi³am skórê g³owy, efekt uboczny - w³osy zdecydowanie szybciej rosn±. Negatywnych efektów brak.
Te¿ musz± myæ g³owê codziennie i to oczywi¶cie z rana, bo gdybym umy³a na noc i posz³a spaæ to i tak mia³abym t³uste w³osy. Kocham dermatologów!
Chyba zaopatrzê siê w krem nizoral.

Najlepsze jest to, ¿e wypad³o mi dzisiaj o wiele mniej w³osów - to chyba z emocji podczas przegl±dania w±tku i ostrego wysilenia szarych komórek.
__________________
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-10, 09:59   #1947
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Constanca Poka¿ wiadomo¶æ
Nadal czytam...
Czy bior±c pigu³ki mogê za¿ywaæ palmê/olej z dyni/antychol to wszystko co by³o przedstawiane w poprzednich w±tkach? Czy jedno wyklucza drugie?
Widzia³am Gosiu, ¿e bra³a¶ przy tabsach i androcurze olej z dyni i ma³o Ci z g³owy k³aków lecia³o.
To dobrze ,ze czytasz, poprzypominasz nam troche, bo przeciez nie sposob miec w glowie wszystkiego o czym tu rozmawialysmy, nawet jak sie bylo na forum od lat. No wiec ja pamietam, ze ze wzgledu na pigulke nie bralam juz nic dodatkowe, ani palmy, ani antycholu, ani nic co mogmoby miec wplyw na hormony. Rzeczywiscie, ze 2 miesiace bralam olej z dyni, ale to byla mala ilosc w kapsulkach, nie przekraczajaca tego co jest w oenobiolu i tak - na oczatku wielka zajawka, chyba juz po kilku dniach duze ograniczenie wypadania..potrwalo z kilka tygodni i wszystko sie ryplo .
Na oenobiolu bylo lepiej, bo efekt mialam przez pol roku.,a teraz wiesz jak jest..

Wczoraj 60 ..porazka..

Ogladalam jednak stare zdjecia i stwierdzam, ze w porownaniu z przeszloscia mam 1) duzo mniej wlosow 2) mniej zarosniete boki i pewnie reszte 3) ale bardziej zarosnieta gore i przedzialek, wiec nie wiem czy to powod do radosci czy nie. Oznacza , ze te wcierki jednak cos daja, bo mam tendencje do wcierania na probe glownie w gorna czesc i w zakola i na zakolach tez mam ladny odrost, tak, ze mi juz niezaleznie spada na twarz. I ogolnie chyba mam odrost, bo wlosy stercza na kazdej dlugosci. Tylko wypadanie takie, ze ten odsrost za nim nie nadaza. Coz..NAjgorsze przeciez nadal przede mna, bo kiedys odstawie chemie. A wtedy nie wiem..moze od razu sie zgole na lyso, bo psychicznie to ja jestem jednak slabej konstrucji chyba.

Edytowane przez Gosiakol
Czas edycji: 2014-08-10 o 10:01
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-10, 10:12   #1948
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Tak szczerze to zastanawiam siê powa¿nie nad tym antycholem z powodu mojego cholesterolu..chyba nie powinno mi zaszkodziæ, tak przynajmniej rozumiem ideê betasitosterolów.
Forum niesie mega du¿o informacji, to kopalnia wiedzy i ró¿nych do¶wiadczeñ. Gosiu a gdyby¶ zwiêkszy³a dawkê oleju z pestek dyni?

Je¿eli chodzi o wypadanie to tracê codziennie oko³o 120 w³osów od roku. Tak po prostu.

I co jeszcze: robi³am jaki¶ czas temu test szklankowy na candidê i kurcze wysz³y mi te glutowate potwory. Czyli co¶ mogê w sobie nosiæ, czyli zgodzie z wypowiedziami Maszkowej - po pierwsze odgrzybianie organizmu bo tak wa¿na dla w³osów biotyna siê nie wch³ania.
__________________

Edytowane przez Constanca
Czas edycji: 2014-08-10 o 10:19
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-10, 11:52   #1949
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Constanca Poka¿ wiadomo¶æ
Te¿ musz± myæ g³owê codziennie i to oczywi¶cie z rana, bo gdybym umy³a na noc i posz³a spaæ to i tak mia³abym t³uste w³osy. Kocham dermatologów!
Chyba zaopatrzê siê w krem nizoral.

Najlepsze jest to, ¿e wypad³o mi dzisiaj o wiele mniej w³osów - to chyba z emocji podczas przegl±dania w±tku i ostrego wysilenia szarych komórek.
Constanca, mam dok³adnie to samo Mycie w³osów tylko rano, bo inaczej zero efektu. Niewiele trzeba, aby moje w³osy obci±¿yæ.

Wczoraj by³am u fryzjera podci±æ w³osy. Wesz³am z puszystymi w³osami, a po spryskaniu wod± (niegodzê siê na mycie, moczenie u fryzjera ), obciêciu i wysuszeniu suszark± wysz³am ze smalcem na g³owie Ale mia³am obciête tak jak chcia³am, bez zbêdnego szarpania i wyrywania moich w³osów, bez podra¿nienia sklapu jakim¶ nieznanym szamponem
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-08-10, 12:03   #1950
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomo¶ci: 311
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailor, opisuj±c swoj± historiê, wspomnia³a¶ o cholesterolu w wysoko¶ci 220 podczas brania antyków. Ja w wyniku z koñca kwietnia mia³am 214, czyli ponad normê, mimo i¿ nie wpierdzielam golonek i innych schabów. Bra³a¶ wierzbownicê, palmê, olej lniany, pokrzywê, czosnek, olej z w±troby rekina wraz z antykami, tak? Odstawi³a¶ tabletki podczas tej kuracji i nadal by³o dobrze?
To jest Twoja tabletka "wra¿eñ": https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...9&d=1361149142 wrzucam bo mo¿e kto¶ te¿ z niej znowu skorzysta..

Ca³y czas wa³kujê temat tego grzyba. Fakt faktem, ¿e mam androgenówkê...ale! mam azs i to mega zaogniony. Wygl±dam jak oblana wrz±tkiem w niektórych miejscach cia³a. Wszystko mi ju¿ szkodzi.
Maszkowa pisa³a o wrogim dzia³aniu grzybów nawet z pralki! A ja mam star±!
Przypuszczam, ¿e wszystko mi siê nawarstwi³o. Parszywe geny, stres, grzybory.

To cytat z wypowiedzi Maszkowej: ""Candida albicans to zaledwie preludium powa¿nych zmian chorobowych. Szkopu³ w tym, ¿e grzyb wydala metabolity (produkty przemiany materii), które nie mog±c wydostaæ siê na zewn±trz, przenikaj± kana³ami nerwów (..) Metabolity grzyba, upo¶ledzaj±c funkcjonowanie przysadki mózgowej, wp³ywaj± na funkcjonowanie uk³adu hormonalnego,
na przyk³ad nieprawid³owe wydzielanie tyreotropiny (TSH) – hormonu steruj±cego prac± tarczycy.
W¶ród metabolitów wydalanych przez grzyba Candida albicans znajduj± siê neurotoksyny*. Fizyczna obecno¶æ neurotoksyn w przestrzeni mózgowia wywo³uje zmiany psychiczne,
W¶ród metabolitów wydalanych przez grzyba Candida albicans znajduj± siê neurotoksyny*. Fizyczna obecno¶æ neurotoksyn w przestrzeni mózgowia wywo³uje zmiany psychiczne,
Neurotoksyny wydalane przez grzyba Candida albicans mog± zaburzyæ wydzielanie serotoniny** i dopaminy*** wywo³uj±c hu¶tawkê nastrojów – od euforii do depresji. (Violka, helooo to o tobie ¿abko) Wówczas pojawiaj± siê stany lêkowe, brak pewno¶ci siebie i asertywno¶ci, a tak¿e niska samoocena, konsekwencj± czego s± problemy z dostosowaniem siê do spo³eczeñstwa. Zatrucie mózgu metabolitami grzyba wywo³uje stan psychiczny zwany mêczliwo¶ci± zamiarow± (wystarczy tylko pomy¶leæ o zrobieniu czego¶, a ju¿ jest siê zmêczonym). Wszystkie te czynniki wywo³uj± poczucie winy i pretensje do samego siebie"

I proszê bardzo! Mia³am i¶æ znowu do psychiatry, bo wznowi³y mi siê napady lêków i paniki, które w zesz³ym roku zosta³y zutylizowane Citalem. Czyli mo¿e to nie ja jestem taka beznadziejna, z beznadziejnym charakterem- tylko to candida.
__________________

Edytowane przez Constanca
Czas edycji: 2014-08-10 o 12:14
Constanca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.