Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-09-01, 13:39   #2191
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Atka7104 Poka¿ wiadomo¶æ
MARGO - Mo¿e wybra³as z³y moment , na odstawienie pigu³ek. Masz 40tke? Liczne badania ujawni³y , du¿± liczbê kobiet wchodz±cych w okres premenopauzy jeszcze przed przekroczeniem 40. roku ¿ycia. Wiêkszo¶æ z nich nie ma jednak pojêcia, ¿e w³a¶nie nastaje w ich ¿yciu etap nazywany premenopauz±. Jest to bowiem najtrudniejsza faza – z jednej strony kobiety odczuwaj± du¿o wiêcej symptomów, z drugiej jednak – odczucia zwi±zane z wahaniami hormonalnymi s± bardzo ulotne.

Wiêc, bli¿ej menopauzy ni¿ dalej , dzieki antykom ³atwiej by¶ wesz³a w ten okres. Ja nigdy nie bra³am ze wzglêdu na k³opoty z zajsciem w ci±¿e a pó¿niej têtniak. Teraz nie mam wyj¶cia, zobaczymy co powie Endo- pewnie HTZ ( o ile mój neurochirurg pozwoli) Moja mama mia³a 45lat i ju¿ nie mia³a okresu, ale jej nie wypada³y w³osy. Kobiety maj± przer±bane
Atka ja mam taki niebotyczny estradiol (800), ¿e na wczesn± menopauzê siê nie zanosi raczej, chyba, ¿e estradiol nie jest tego wyznacznikiem. Póki co moje cykle wygl±daj± ca³kiem normalnie, w ¶rodku cyklu estradiol-gigant, w fazie lutealnej porz±dny progesteron.
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-01, 13:54   #2192
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

A no widzisz Margo, cos jest na rzeczy. Mialas nieprzecietnie duzo wlosow stad tez takie liczby u Ciebie. U Ciebie 500 to jak u normalnie owlosionej osoby 100 Nie oznacza to, ze Twoje wypadanie jest choc troche uzasadnione, ale jednak troche tlumaczy te chore liczby. Ja po dwoch tygodniach czegos takiego bylabym lysa, a Ty juz tyle miesiacy to przechodzisz. I to 170 tysjak piszesz, bylo juz w fazie ostrego wypadania. 100 tysiecy to ma normalna kobieta nie cierpiaca na nadmierne wypadanie..Ja nie wiem czy by sie doliczyli chociaz ze 30 tys na moim lbie. Chyba , ze licza tez meszki i wlosy, ktore ledwo przebijaja przez skore. A jak Ci zdiagnozowali ta nadwrazliwosc, na androgeny czy w ogole na zmiany hormonalne ? I jak to sie odbylo ? To by oznaczalo przeciez, ze od dawna masz diagnoze..

Nie zgodze sie, ze bledem bylo odstawienie pigulek - przeciez kiedys i tak bys musiala to zrobic , zreszta niebawem zwazywszy na wiek i tak madrzejszy lekarz kazalby Ci to zrobic. Moglabys to jeszcze tylko odwlec w czasie..rok, dwa , piec?. A potem menopauza i dodatkowo niedobor estrogenow, zabojczy dla wlosow, a tego problemu przynajmniej na razie nie masz. Jesli wczesniej juz stosowalas minoxidil..i odstawilas to po tym tez moga tak leciec. Wszystko co na nim wyroslo po odstawieniu wypadlo.

U mnie oczywiscie wypad wrocil, wiedzialam MAm ochote isc na trochoskopie, ale zdziercy biora w Wawie za to 290 zl, co uwazam za skandaliczne. Tyle kasy za wlaczenie kamerki ? Chyba kogos mocno pogielo, ewidetnie zarabiaja na ludzkiej desperacji.
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-01, 14:13   #2193
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Gosiu, po pierwsze, na pewno nie masz 30 tys. w³osów na g³owie, bo to niemo¿liwe, przeciêtny cz³owiek ma 100-150 tys. Ja za³o¿y³am, ze mam 100 tys, a wiesz jakie mam prze¶wity na ca³ej g³owie, jakbym mia³a wszy, to widzia³abym jak mi ³a¿± po g³owie . A z tego co wiem to trichoskan to nie zwyk³a kamerka, tylko gol± Ci w³osy w dwóch miejscach, (najgêstszym i najrzadszym), farbuj± te wygolone specjaln± farb± i pó¼niej specjalna maszyna przelicza wolosy, w jakiej s± fanie (anagen, katagen, talogen, dystroficzne, dysplastyczne...) i maszyna sama stawia diagnozê. A w³a¶nie us³ysza³am wtedy andorogenowe (nadwra¿liwo¶æ na DHT) i te ww zalecenia dosta³am. Najpierw strasznie mocno trzyma³am siê tej diagnozy, ale z czasem powa¿nie zw±tpi³am, bo u mnie wszystko wygl±da³o inaczej, przerzedzenia tylko nad uszami, piêkny odrost, niewiele zminiaturyzowanych, lata mija³y a w³osy ros³y i to grube jak "baty" z czasem, pewnie dziêki supl± pojedynczy w³os sta³ siê grubszy ni¿ za m³odo¶ci, w³asny pigment te¿ piêkny, nawet farbowaæ nie musia³am, raczej je rozja¶nia³am ni¿ barwi³am na ciemno. I tak wyprowadzi³am sama swoj± m±dro¶ci± na manowce, ¿e teraz nie wiem vczy odzyskam chocia¿ po³owê tego co zgubi³am w ostatnim czasie...
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-09-01 o 14:24
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-01, 14:49   #2194
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
Atka ja mam taki niebotyczny estradiol (800), ¿e na wczesn± menopauzê siê nie zanosi raczej, chyba, ¿e estradiol nie jest tego wyznacznikiem. Póki co moje cykle wygl±daj± ca³kiem normalnie, w ¶rodku cyklu estradiol-gigant, w fazie lutealnej porz±dny progesteron.
Estradiol, FSH i LH - to siê g³ównie sprawdza na pocz±tku cyklu. Sam spadek estradiolu jeszcze nic nie przes±dza. Trzeba sprawdziæ czy wra¿liwo¶æ na hormony przysadki nie zosta³a zmniejszona i na tej podstawie lekarz stwierdza czy to ju¿ menopauza czy okres przedmenopauzalny, który trwaæ mo¿e ile¶ tam lat nawet.
Tak lekarz niedawno t³umaczy³ to mojej mamie.

Z ciekawo¶ci jutro podpytam delikatnie swojego ginekologa co my¶li o takim estradiolu w ¶rodku cyklu. O ile wcze¶niej mi g³owy nie urwie, jak siê dowie ile przyty³am w ci±gu miesi±ca

Eh cukier mam niski w nocy buszowa³am po lodówce co chwilê, a tu rano ledwo 70 przekroczone

Mnie endokrynolog w szpitalu mówi³, ¿e tylko biopsja mo¿e potwierdziæ prawdziwe AGA.
W pierwszej kolejno¶ci zapytano mnie czy mam zakola

Cytat:
Najwa¿niejsze dla uzyskania maksymalnego efektu terapeutycznego jest jak najszybsze wykonanie diagnostyki i wdro¿enie leczenia. Obecnie w Polsce jedynymi badaniami wykonywanymi w AGA s±: test wypadania w³osów w wyniku lekkiego poci±gania, test liczenia w³osów i trichogram (okre¶lenie odsetka w³osów w okresie wzrostu, tzw. anagen, i okresie spoczynku, tzw. telogen). ¯adna z tych form diagnostycznych nie ma, niestety, du¿ego znaczenia praktycznego w racjonalnej diagnostyce AGA. Nawet stwierdzenie zmniejszenia odsetka w³osów anagenowych nie mówi nic o przyczynie takiego stanu rzeczy i stwierdza jedynie fakt ostrego wypadania w³osów. I odwrotnie, pomiêdzy rzutami AGA, klasyczny trichogram mo¿e byæ, i czêsto jest, zupe³nie prawid³owy. Dotychczas nie wymy¶lono idealnej metody diagnostyki wczesnych form AGA, zw³aszcza u kobiet. Najnowsz± metod± jest zastosowanie trichogramu komputerowego, czyli tzw. Trichoscan. Z badañ przeprowadzonych przeze mnie wynika, ¿e metoda ta daje widoczne korzy¶ci w porównaniu z innymi, zarówno u kobiet, jak i u mê¿czyzn.(3,4) Po pierwsze, umo¿liwia ona wykonanie znacznie dok³adniejszego (i bezbolesnego!) trichogramu. Ponadto jest jedyn± metod± (poza biopsj± skóry g³owy), która pozwala na uwidocznienie procesu miniaturyzacji. Jak wspomnia³am, miniaturyzacja jest patognomoniczna dla AGA i jej stwierdzenie jest konieczne dla postawienia w³a¶ciwej diagnozy. Ponadto Trichoscan mo¿na powtarzaæ w regularnych odstêpach czasu (np. co 6 miesiêcy), co umo¿liwia monitorowanie leczenia i obserwowanie cofania sie miniaturyzacji a tak¿e pe³n± fotodokumentacjê pacjenta.
tutaj ca³y tekst: http://www.biochemiaurody.com/vademekum/alopecia.html
polecam przeczytaæ, bo nawet fajnie napisane.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-09-01 o 14:53
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-01, 15:12   #2195
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ten trichoscan to jeszcze co innego, bo ja o trichoskopii pisalam, czyli zwykle ogladanie przez kamerke w powiekszeniu. Na zgolenie to bym sie jeszcze mogla zgodzic, ale na pewno nie na wyrwanie 150 wlosow .
Czyli Ty ten trichoscan robilas , tak ? Kurcze, wychodzi na to, ze mieli racje..ja poki co tez sie pocieszam, ze nie pasuje do androgenowego, ale kto wie..
Nie wiem ile mam wlosow, ale jak bym sie uparla, to to co mam w kucyku bym policzyla w 15 minut max. Tylko nie chce sie dobijac. Wiadomo, ze przy glowie jest wiecej. I wlosy wypadaja od jakichs 8 lat..rownomiernie, nie mam golych zakoli ani wyjatkowo szerokiego przedzialka, ale co z tego jak stracilam z polowe objetosci , ktora watpie, ze kiedykolwiek odzyskam i wygladam coraz gorzej. Nie wiem, czy przedzialek jest wyznacznikiem - ostatnio widzialam Salme Hayek w TV. Ona ma przedzialek dosc szeroki, bardzo widoczny, ale to nic nie znaczy, bo wlosy ma przeciez jak dzwon. PEwnie ma bardzo zarosniety tyl i gruby wlos.

Wracajac do pigulki, to to co w niej jest zbawienne dla wlosow to estrogeny przeciez a Ty ich masz duzo, wiec wydaje mi sie, ze w Twoim przypadku ten argument nie jest adekwatny. ( ze wlosy Ci rosly wylacznie dzieki pigulce ). Jasmin w zaden sposob nie blojuje DHT.. Inna sprawa, ze estro sztuczne moze byc silniejsze niz naturalne, chociaz nikt nigdy nie byl w stanie mi objasnic jak to dziala. Ginka twierdzi, ze tego sie nie da porownac, bo to inne molekuly , co odczytalam jako ''nie wiem'' Mozemy jednak wnosic po efektach, ze tak jest. Tak czy inaczej, pigulka nie uratowalaby Twoich wlosow tylko odwlekla w czasie to co bylo nieuniknione, ale nawet jesli masz AGA..i nawet jesli teraz odrost zanikl, to masz jeszcze wszelkie szanse odratowac mieszki, bo one potrzebuja jednak dlugich lat, zeby zaniknac..wiec moim zdaniem ten odrost sie pojawi przy wcierkach, choc moze do 170 tys wlosow juz nie wrocisz.
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-01, 15:22   #2196
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

no w³a¶nie Sailor, ja dok³adnie robi³am ten trichoscan! Ponoæ z niego ju¿ weeeele lat temu (mo¿e 7) wysz³o AGA. No i wyczyta³am w³a¶nie, ¿e przy AGA mo¿na mieæ czasem problemy ze skór± g³owy (³ojotok i ³upie¿). Mo¿e czas przyj±æ wyrok? Pogodziæ siê z nim? I nie pozwoliæ zabli¼niæ siê mieszkom....
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-09-01 o 15:24
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-01, 17:26   #2197
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

bylam u dermatologa, pokaza³am mu fotkê z w³osami, które zdjê³am wczoraj ze szczotki modelarki. Powiem Wam, ¿e by³ pod wrazeniem,
Stwierdzi³, ¿e mam ³ojotok, a on powoduje zapalenie i znów mam laæ g³owê alpicortem (bez E) 1x dziennie przez 6 tyg., niby to ma mi pomóc. On te¿ powiedzia³, ¿e poczeka³by jeszcze 2 mc i jak nic nie wróci do normy, to wracamy do pigu³ek. Gin (ten nawiedziony) to samo sugerowa³. Mo¿e jednak dziewczyny powinnam? Dzi¶ pola³am ju¿ g³owê alpicortem, nie mam nic do stracenia, ale nie bêdê la³a codziennie, my¶lê, ¿e co 2 dzieñ wystarczy, nie chcê siê przyzwyczaiæ za bardzo.
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 18:38   #2198
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
bylam u dermatologa, pokaza³am mu fotkê z w³osami, które zdjê³am wczoraj ze szczotki modelarki. Powiem Wam, ¿e by³ pod wrazeniem,
Stwierdzi³, ¿e mam ³ojotok, a on powoduje zapalenie i znów mam laæ g³owê alpicortem (bez E) 1x dziennie przez 6 tyg., niby to ma mi pomóc. On te¿ powiedzia³, ¿e poczeka³by jeszcze 2 mc i jak nic nie wróci do normy, to wracamy do pigu³ek. Gin (ten nawiedziony) to samo sugerowa³. Mo¿e jednak dziewczyny powinnam? Dzi¶ pola³am ju¿ g³owê alpicortem, nie mam nic do stracenia, ale nie bêdê la³a codziennie, my¶lê, ¿e co 2 dzieñ wystarczy, nie chcê siê przyzwyczaiæ za bardzo.
Ty to masz têpo dzisiaj by³a¶ u dermatologa?
To chyba nie by³o ¿adne okrycie z tym ³ojotokiem. Wiesz ¿e tego z loxonem ³±czyæ nie mo¿esz?
Có¿ z tego, ¿e by³ pod wra¿eniem, skoro za bardzo siê nie wysili³ ...

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-09-01 o 18:44
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-01, 20:30   #2199
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Ty to masz têpo dzisiaj by³a¶ u dermatologa?
To chyba nie by³o ¿adne okrycie z tym ³ojotokiem. Wiesz ¿e tego z loxonem ³±czyæ nie mo¿esz?
Có¿ z tego, ¿e by³ pod wra¿eniem, skoro za bardzo siê nie wysili³ ...
no niby nic nowego nie odkry³, ale uwiadomi³ mi, ¿e ³ojotok mo¿e powodowaæ zapalenie a to wypad. Ale Sailor, ja nigdy nie s³ysza³am o tym, ze minoxidil nie mo¿na ³±czyc z ³ojotokiem, nigdzie siê na to nie natknê³am, ale to tylko znaczy, ¿e muszê siê skutecznie pozbyæ ³ojotoku, a na pigu³kach nigdy go nie mia³am. No i dzisiaj Carmen napisa³am na kafeterii, ¿e miesi±c po pigu³kach w³osy przesta³y wypadaæ. Zaczynam coraz czê¶ciej my¶leæ o tym, ze jednak akurat ja powinnam do nich wróciæ, ewidentnie mi s³u¿y³y. Nie by³am wtedy tego ¶wiadoma, bo nie wiedzia³am co mo¿e siê dziaæ bez nich,,,,
Sailor, a ile Ty przyty³a¶, ¿e boisz siê przyznaæ ginowi? Pod koniec ci±¿y dzidzia bardzo ro¶nie, moja siostra (nota bene m³odsza) w przeci±gu miesi±ca zostanie babci±, i ma³y wa¿y ju¿ 2150 g. Wow, czujê, ¿e og³upiejemy w domu na punkcie tego maleñstwa....
A ja mam nadziejê, ¿e dostanê okres wkrotce, nie wiem co to bêdzie jak nie dostanê
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-01, 20:55   #2200
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Idê jutro na wyniki, mam tyle do zrobienia, nie wiem czy jest sens robiæ to wszystko, czujê ze jak jutro przyjdzie do p³acenia to siê za³amiê. B³agam dziewczyny poradzcie czy mog³abym z czegokolwiek zrezygnowaæ??
Poprzednio bada³am estradiol, wyszed³ nisko 19,9 przy normach 12,5-166
LH 4,2 przy 2,39-6,60
FSH 5,69 przy 4-13
TSH 1,29 przy 0,35-4,94
FT4 0,96 przy 0,7-1,48


No i teraz chcia³am zbadaæ:
androstendion, DHEA-s, wolny testosteron, 17-OHP, SHGB, witaminê D.
Jedynie z tego witamina D rok temu badana by³a i wysz³a bardzo nisko ponizej normy, androstendion i DHEA-s w górnych granicach normy. Reszty nigdy nie bada³am.
Co radzicie? Na prawdê badaæ to wszystko czy moze z czego¶ zrezygnowaæ?
__________________
ksi±¿ki na wymianê


Edytowane przez mosia07
Czas edycji: 2014-09-01 o 20:57
mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-01, 21:51   #2201
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
no niby nic nowego nie odkry³, ale uwiadomi³ mi, ¿e ³ojotok mo¿e powodowaæ zapalenie a to wypad. Ale Sailor, ja nigdy nie s³ysza³am o tym, ze minoxidil nie mo¿na ³±czyc z ³ojotokiem, nigdzie siê na to nie natknê³am, ale to tylko znaczy, ¿e muszê siê skutecznie pozbyæ ³ojotoku, a na pigu³kach nigdy go nie mia³am. No i dzisiaj Carmen napisa³am na kafeterii, ¿e miesi±c po pigu³kach w³osy przesta³y wypadaæ. Zaczynam coraz czê¶ciej my¶leæ o tym, ze jednak akurat ja powinnam do nich wróciæ, ewidentnie mi s³u¿y³y. Nie by³am wtedy tego ¶wiadoma, bo nie wiedzia³am co mo¿e siê dziaæ bez nich,,,,
Sailor, a ile Ty przyty³a¶, ¿e boisz siê przyznaæ ginowi? Pod koniec ci±¿y dzidzia bardzo ro¶nie, moja siostra (nota bene m³odsza) w przeci±gu miesi±ca zostanie babci±, i ma³y wa¿y ju¿ 2150 g. Wow, czujê, ¿e og³upiejemy w domu na punkcie tego maleñstwa....
A ja mam nadziejê, ¿e dostanê okres wkrotce, nie wiem co to bêdzie jak nie dostanê
nie, nie! aplicort'u nie mo¿na z loxonem ³±czyæ
Natomiast o ³ojotoku powiedziano na tym forum ju¿ nie mal wszystko.
By³y podawane przyczyny, by³y kuracje domowe, kosmetyki apteczne, zio³a, wi±zanie ³ojotoku z produkcj± DHT. Wszystko by³o wa³kowane ...

W tym miesi±cu jest nas wiêcej o 4kg, a ³±cznie 14
a siê 8 miesi±c zacz±³, wiêc mam szansê na posiadanie pupy niczym rasowa mud¿ynka


mosia07, jak masz na prawdê kiepskie finanse to SHBG sobie daruj, przy takim estradiolu mo¿na podejrzewaæ, ¿e bêdzie niskie, a jak endo sobie za¿yczy to mo¿na dorobiæ pó¼niej. No i tej witaminy D ewentualnie narazie nie badaj. Wiadomo ¿e by³ z ni± problem, narazie wa¿niejsze s± hormony. Reszta z wymienionych do zbadania.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-09-01 o 21:57
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 07:37   #2202
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailor, ja zamierzam rano wcieraæ piankê z minoxidilem (bardzo fajna ta pianka, bo nie ma alkoholu i nie podra¿nia mi g³owy tak jak loxon) a wieczorem alpicort. Có¿ ja mam do stracenie jak na mojej g³owie siê koszmar dzieje. Muszê wreszcie któremu¶ lekarzowi zaufaæ, bo ja do nich ³a¿ê, p³acê im, ale sama lepiej wiem co mam robiæ i w ten sposób ³eb na wierzch wylaz³. Je¶li chodzi o ³ojotok, to chyba nie czyta³am tutaj o tym, ale wiem, ¿e mo¿e na pewno byæ bardzo destrukcyjny. Czyta³am, ¿e mo¿na przez niego kompletnie w³osy straciæ. Dlatego trzeba go okie³zaæ. Wiem, ¿e na ³ojotok dobra jest herbatka z wierzbownicy (odpada ze wzglêdu na estro) i wiem, ¿e pigu³ka te¿ mnie wysuszy.... Nie jadam nic pikantnego, nic s³odkiego....
Zastanawiam sie sk±d te problemy, w tym wieku ludzie zwykle maj± przesusz, a nie ³ojotok.... Przecie¿ hormony mam juz ok.....
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-02, 11:04   #2203
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
Sailor, ja zamierzam rano wcieraæ piankê z minoxidilem (bardzo fajna ta pianka, bo nie ma alkoholu i nie podra¿nia mi g³owy tak jak loxon) a wieczorem alpicort. Có¿ ja mam do stracenie jak na mojej g³owie siê koszmar dzieje. Muszê wreszcie któremu¶ lekarzowi zaufaæ, bo ja do nich ³a¿ê, p³acê im, ale sama lepiej wiem co mam robiæ i w ten sposób ³eb na wierzch wylaz³. Je¶li chodzi o ³ojotok, to chyba nie czyta³am tutaj o tym, ale wiem, ¿e mo¿e na pewno byæ bardzo destrukcyjny. Czyta³am, ¿e mo¿na przez niego kompletnie w³osy straciæ. Dlatego trzeba go okie³zaæ. Wiem, ¿e na ³ojotok dobra jest herbatka z wierzbownicy (odpada ze wzglêdu na estro) i wiem, ¿e pigu³ka te¿ mnie wysuszy.... Nie jadam nic pikantnego, nic s³odkiego....
Zastanawiam sie sk±d te problemy, w tym wieku ludzie zwykle maj± przesusz, a nie ³ojotok.... Przecie¿ hormony mam juz ok.....
Margo, pomy¶l trochê. Je¶li piszê ¿e loxonu nie mo¿na ³±czyæ z aplicort'em to nie dlatego, ¿e ich nazwy handlowe do siebie nie pasuj±. Chodzi o substancje czynne w dwóch preparatach. Czytaj ulotki. Jak wó³ tam stoi, ¿e nie stosujemy minoxidilu w czasie stosowania innego leku podawanego miejscowo oraz ¿e stosowane miejscowo kortykosteroidy, tretynoina, ditranol, wazelina mog± zmieniaæ w³a¶ciwo¶ci rogowe naskórka, co prowadziæ mo¿e do zwiêkszonego wch³aniania minoxidilu do krwi i jego dzia³ania ogólnego. Kortykosteroidy to miêdzy innymi Aplicort i Aplicort E.
Jest jedna derma w Katowicach, która za³amuje rêce nad lekarzami, którzy proponuj± takie mieszanki i nie ostrzegaj± swoich pacjentek.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-02, 12:51   #2204
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

wiem Sailor, ¿e nie chodzi³o Ci o nazwy, tylko o sk³adniki wcierek. Ale wiêkszo¶æ lekarzy przepisuje te dwie wcierki nierzadko na jednej wizycie, czyta³am, ¿e multum dziewczyn tak stosuje te wcierki. Powiem Ci szczerze, ze loxonu nie mia³am ju¿ z 2-3 miesi±ce i ulotkê czyta³am ostatnio kilka lata temu, dlatego nie pamiêtam co w niej pisa³o, a na Regainie wszystko jest po niemiecku i niewiele z tego rozumiem. Ale jak piszesz, ¿e nie powinnam tego ³±czyæ, to mam teraz problem, bo zdaje siê, oba specyfiki potrzebujê, jeden by pobudziæ odrost, drugi by wyhamowaæ ³ojotok. Muszê teraz chyba przewarto¶ciowaæ, co mi bardziej w tej chwili potrzebne.... Ale chyba wa¿niejsze jest jednak powstrzymaæ ³ojotok.... Z drugiej strony, jak odstawiê kompletnie minoxidil mog± posypaæ siê w³osy.... I co ja mam teraz robiæ????

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

dziewczyny, dzi¶ przycisnê³am fryzjerkê i kaza³am jej poszukaæ odrostu, powiedzia³a, ¿e jest ale taki d³u¿yszy, czyli jeszcze z okresu, kiedy bra³am pigu³ki, od kiedy je odstawi³am nie wyros³o NIC nowego! Mo¿e wróciæ do nich ju¿ w tym miesi±cu? Przecie¿ one nie szkodzi³y mi a¿ tak bardzo, czu³am siê po nich dobrze. No wiadomo, wit. B nie wch³ania³a siê tak jak teraz, ale w³osy ros³y jak na dro¿d¿ach a skóra by³a sucha, no i ¿adnych zapaleñ przydatków nie mia³am...
Nie wiem czy odwlekaæ jeszcze decyzjê, czy ju¿ wracaæ? Troszke czujê siê jak w potrzasku, nigdy nie by³am w sytuacji, gdy ¿aden w³os nie odrasta³, no i nigdy nie wypada³o ich a¿ tyle...
Przekonalam siê, ¿e jednak pigu³ki co¶ dawa³y... prawie 7 mc po odstawieniu ju¿ powinnam mieæ spokój ze skóra g³owy i w³osami....
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-09-02 o 12:54
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-02, 13:20   #2205
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

By³am i zrobi³am badania, dosta³am dzisiaj tylko wyniki DHEAS 420,50 przy normie 134,20 — 407,40, oraz witaminê D 17,9 a norma poni¿ej 20 do niedobór, w sumie to i tak lepiej bo rok temu wynosi³a oko³o 8.
Zrobi³am jeszcze androstendion, wolny testosteron, 17-ohp, z SHBG zrezygnowa³am bo pani kaza³a mi za wszystko zap³aciæ 250z³. Trochê siê przerazi³am. Reszta wyników za dwa tygodnie. My¶licie ¿e poma³u znajdê punkt zaczepienia?
__________________
ksi±¿ki na wymianê

mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-02, 16:28   #2206
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 596
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
Gosiu, po pierwsze, na pewno nie masz 30 tys. w³osów na g³owie, bo to niemo¿liwe, przeciêtny cz³owiek ma 100-150 tys. Ja za³o¿y³am, ze mam 100 tys, a wiesz jakie mam prze¶wity na ca³ej g³owie,
Margo, ale 100 -150 tys to ma czlowiek , ktoremu nadmiernie nie wypadaja od wielu lat, wiec to ze ja mam o wiele mniej jest jak najbardziej mozliwe. Lysemu tez powiesz, ze to niemozliwe, ze nie ma wlosow, bo statystycznie czlowiek ma 100 tys ? To mi przypomina anegdote z artykulu o normach laboratoryjnych. Trzeba do lekarza olewczo podchodzacego do przekroczonych norm przyjsc z butami w rozmiarze 37 i kazac mu sie w nie wcisnac, bo przeciez rozmiar 37 miesci sie w normie europejskiej wsrod 40 latkow np.
Ja dzisiaj wyciagnelam jeszcze wiecej niz zwykle i nie mam juz sily walczyc..chyba musze pogodzic sie z faktem, ze juz nigdy nie bede czula sie dobrze w swoim ciele. Wystawilam sobie lustro na balkon, zeby sie im przyjzec obiektywnie - cos okropnego. Podcielam kolejne cm, ale to nic nie zmienia. Nie zetne krocej, bo w zyciu siebie takiej nie zaakceptuje. W dodatku obawiam sie, ze wybarwienie mnie dotyczy, bo jestem juz prawie blondynka - jak ogladam sie pod slonce. W domu przed lustrem wygladaja na ciemniejsze, na zdjeciach to w ogole na czarne, ale tak naprawde sa bardzo jasne. Nie bywam na sloncu az tyle, zeby mi kolor wypalilo.
4 miesiace juz trwa moje pogorszenie , z krotkimi przerwami. Dzis sa sweizo podciete, to jeszcze jakos wygladam, ale za miesiac to nie wiem co bedzie. Ten Pantostin tez juz by mogl laskawie zaczac dzialac, bo juz chyba ze 2 tygodnie go stosuje.
Po odstawieniu pigulek wlosy moga leciec nadal do roku. Byle komplikacja i bedziesz musiala odstawic, jesli wrocisz. Za bardzo sie niecierpliwisz, co rozumiem, ale na efekty kuracji czylkolwiek trzeba czkac zazwyczaj kimka miesiecy przynajmniej. Kiedys odstawisz pigulke i bedziesz musiala drugi raz przez to przechodzic. Ja gdyby nie pcos nigdy w zyciu bym tego dziadostwa nie brala. Po loxonie bedziesz miala odrost, najpewniej, wiec po co jeszcze truc organizm ?

Atka, gdzie te Twoje wyniki ? Do tej pory juz je chyba masz ?

Edytowane przez Gosiakol
Czas edycji: 2014-09-02 o 16:58
Gosiakol jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-02, 20:24   #2207
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
wiem Sailor, ¿e nie chodzi³o Ci o nazwy, tylko o sk³adniki wcierek. Ale wiêkszo¶æ lekarzy przepisuje te dwie wcierki nierzadko na jednej wizycie, czyta³am, ¿e multum dziewczyn tak stosuje te wcierki. Powiem Ci szczerze, ze loxonu nie mia³am ju¿ z 2-3 miesi±ce i ulotkê czyta³am ostatnio kilka lata temu, dlatego nie pamiêtam co w niej pisa³o, a na Regainie wszystko jest po niemiecku i niewiele z tego rozumiem. Ale jak piszesz, ¿e nie powinnam tego ³±czyæ, to mam teraz problem, bo zdaje siê, oba specyfiki potrzebujê, jeden by pobudziæ odrost, drugi by wyhamowaæ ³ojotok. Muszê teraz chyba przewarto¶ciowaæ, co mi bardziej w tej chwili potrzebne.... Ale chyba wa¿niejsze jest jednak powstrzymaæ ³ojotok.... Z drugiej strony, jak odstawiê kompletnie minoxidil mog± posypaæ siê w³osy.... I co ja mam teraz robiæ????

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

dziewczyny, dzi¶ przycisnê³am fryzjerkê i kaza³am jej poszukaæ odrostu, powiedzia³a, ¿e jest ale taki d³u¿yszy, czyli jeszcze z okresu, kiedy bra³am pigu³ki, od kiedy je odstawi³am nie wyros³o NIC nowego! Mo¿e wróciæ do nich ju¿ w tym miesi±cu? Przecie¿ one nie szkodzi³y mi a¿ tak bardzo, czu³am siê po nich dobrze. No wiadomo, wit. B nie wch³ania³a siê tak jak teraz, ale w³osy ros³y jak na dro¿d¿ach a skóra by³a sucha, no i ¿adnych zapaleñ przydatków nie mia³am...
Nie wiem czy odwlekaæ jeszcze decyzjê, czy ju¿ wracaæ? Troszke czujê siê jak w potrzasku, nigdy nie by³am w sytuacji, gdy ¿aden w³os nie odrasta³, no i nigdy nie wypada³o ich a¿ tyle...
Przekonalam siê, ¿e jednak pigu³ki co¶ dawa³y... prawie 7 mc po odstawieniu ju¿ powinnam mieæ spokój ze skóra g³owy i w³osami....
Margo, ale Ty przecie¿ masz do¶æ krótkie w³osy teraz. Tabletki odstawi³a¶ 7 miesiêcy temu i je¶li odrost pochodzi tylko z tego okresu, to praktycznie równa siê Twoim w³osom aktualnie. Serio fryzjerka mog³a odró¿niæ odrost mniej wiêcej d³ugo¶ci oko³o 7-6cm od normalnego w³osa?

Co do pigu³ek, to mam podobne zdanie co Gosia. To nie jest kwestia tylko problemów z niedoborem witaminy B (swoj± drog± nie tylko z B jest problem)

Odno¶nie odrostu, nie wiem jakie cyborgi musia³aby¶ mieæ zamiast mieszków, ¿eby nad±¿y³y z produkcj± nowych w³osów przy tak olbrzymim linieniu. Je¶li stan skóry siê poprawi, a w³osy przestan± wypadaæ, bêdzie mo¿na po pewnym czasie oceniæ, czy odrost siê pojawia czy nie.
Generalnie ³ój zatyka mieszki, wiêc si³± rzeczy ma prawo te¿ blokowaæ odrost. Je¶li oczywi¶cie tutaj tylko le¿y problem.
Co zrobisz z loxonem, to Twój wybór oczywi¶cie. Ja tylko chcia³am, ¿eby¶ zwróci³a na to uwagê, bo lekarz lekarzowi nie równy, a producent wydaje mi siê, ¿e nie umieszcza takich informacji bezcelowo.

Mia³am zapytaæ o ten estradiol dzisiaj lekarza i zapomnia³am.
Zestresowa³am siê trochê i wszystko mi ulecia³o. To moje dziecko w ogóle nie chce wspó³pracowaæ. Lekarz wró¿y ¿e bêdzie du¿y ch³opak raczej.


Mosia, Ty ju¿ mia³a¶ USG robione? bardzo d³ugo musisz czekaæ na wyniki.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-09-02 o 20:30
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-03, 14:04   #2208
Atka7104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

GOSIA

No niestety nie mam jeszcze wolnego testosteronu, wyniki pobieram on-line , codziennie sprawdzam i nic. Badania robi³am 28.08
__________________
:conf used:
- Dermena , Piorin
- Revalid, wierzbownica ,soyfem forte, wit.A+E
- Radical ampu³ki
Atka7104 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-03, 14:14   #2209
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomo¶ci: 1 508
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziewczyny mam problem. Pisa³am ju¿ wcze¶niej, rzuci³am tabletki w lutym i od tego czasu strasznie lecia³y mi w³osy ( zaczê³y w kwietniu). £ukam Merc, cynk, bratka i dro¿d¿e, stosujê wcierki ( teraz Amlê, wcze¶niek Khadi ) i jest lepiej. Okaza³o siê te¿, ¿e nie mam w ogóle owulacji, na wywo³anie bra³am luteinê a jak nie dawa³a rady to duphaston.
Mia³am robione badani:
TSH - 3-cia generaja 0,914
progesteron 8,87 ng/ml
FT3 4,86 pmol/l
FT4 14,81 pmol/l
Androstendion 2,61 ng/ml
prolaktyna 6,68 ng/ml
czyli w normie
Glukoza za niska 68 mg/dl
Wczoraj robi³am insulinê i wysz³a te¿ za niska 3,2 gdzie norma jest od 6 do 27
Co mo¿e byæ przyczyn± takiej niskiej insuliny? Do lekarza idê dopiero pod koniec przysz³ego tygodnia. Jutro idê do dermatologa ale w takim wypadku nie wiem czy jest sens
Nameria jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 15:07   #2210
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Nameria Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny mam problem. Pisa³am ju¿ wcze¶niej, rzuci³am tabletki w lutym i od tego czasu strasznie lecia³y mi w³osy ( zaczê³y w kwietniu). £ukam Merc, cynk, bratka i dro¿d¿e, stosujê wcierki ( teraz Amlê, wcze¶niek Khadi ) i jest lepiej. Okaza³o siê te¿, ¿e nie mam w ogóle owulacji, na wywo³anie bra³am luteinê a jak nie dawa³a rady to duphaston.
Mia³am robione badani:
TSH - 3-cia generaja 0,914
progesteron 8,87 ng/ml
FT3 4,86 pmol/l
FT4 14,81 pmol/l
Androstendion 2,61 ng/ml
prolaktyna 6,68 ng/ml
czyli w normie
Glukoza za niska 68 mg/dl
Wczoraj robi³am insulinê i wysz³a te¿ za niska 3,2 gdzie norma jest od 6 do 27
Co mo¿e byæ przyczyn± takiej niskiej insuliny? Do lekarza idê dopiero pod koniec przysz³ego tygodnia. Jutro idê do dermatologa ale w takim wypadku nie wiem czy jest sens
Ja nie wiem od czego mo¿esz mieæ nisk± insulinê, mo¿e to jaka¶ hipoglikemia, w ka¿dym b±d¼ razie musisz z tym i¶æ do lekarza. Na pewnie Sailor Ci co¶ podpowie wiêcej, bo ona ma insuliooporno¶æ i jest w temacie.
A ja chcia³am siê Ciebie spytaæ, jak d³ugo bra³a¶ pigu³ki, ile masz lat i kiedy zauwa¿y³a¶ poprawê we w³osach???
Widzisz, ja te¿ odstawi³am pigu³ki w lutym, zaczê³y lecieæ w kwietniu, tylko ja z miesi±ca na miesi±c notujê pogorszenie w wypadaniu. I co dziwne, ja jestem zdrowa, nie ma problemów z cukrem, insulin±, a cykle mam owulacyjne.
Tak podejrzewa³am, ¿e powinno siê ju¿ poprawiaæ, a ju¿ na pewno nie pogarszaæ...
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-03, 15:58   #2211
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Do tych co Pantostin uzywaja. Tez od razu Wam sie glowa zaczerrwienila i mialyscie uczucie cieplaa? Wlasnie nalozylam i dziwne uczucie mam:d
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-03, 16:43   #2212
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomo¶ci: 1 508
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Niestety æwierczwiecie ju¿ za mn± a pigu³ki bra³am z przerwami od 19 roku ¿ycia. Od dwóch lat próbowa³am je rzuciæ ale mia³am takie problemy z cer±, torbielami, ¿e lekarka znów kaza³a mi braæ bo mia³am tak± masakrê hormonaln±.
Dro¿d¿e, cynk, witaminy B i E zaczê³am braæ w po³owie czerwca. Wcze¶niejszy problem z wypadaniem w³osów ignorowa³am t³umacz±c sobie, ¿e to na wiosnê , g³upia ja. Od pocz±tku lipca bra³am Merz. Od czerwca te¿ olejek Khadi i ampu³ki Furterer. Ju¿ pod koniec lipca zauwa¿y³am mniej wypadaj±cych w³osów. W sierpniu by³o ju¿ ok. Dalej biorê dro¿d¿e, cynk, wcieram Amlê ( zamiast Khadi ) i Furterer a Merz zast±pi³am Regitalem. Wiêkszo¶æ szamponów i masek nawil¿aj±cych zast±pi³am tymi na wypadnie w³osów ( g³ównie maski babci Agafii, Planeta Organica i inne naturalne do których te¿ dodajê conieco ( keratynê, wit E i inne ).
Ogólnie niegdy ale to nigdy nie pie¶ci³am siê tak ze swoimi w³osami jak teraz a zawsze mia³am bzika na ich punkcie.
Najgorsze jest to, ¿e nawet jak co¶ dzia³a to nie wiem co. No albo to ca³e po³±czenie daje efekty bo pomimo tej niskiej glukozy i insuliny jest lepiej.
Paznokcie te¿ mam teraz bardzo mocne, zawsze takie mia³am ale od lutego nast±pi³a masakra. Nie wiedzia³am, ¿e paznokieæ mo¿e rozdwajaæ siê na cztery warstwy. Teraz mam znów grube, nie ³ami±ce siê i nie rozdwajaj±ce paznokcie.
Tylko na buzi masakra, wiêc nie mogê udawaæ, ¿e wszysko jest ok
Nameria jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-03, 20:25   #2213
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ

Mosia, Ty ju¿ mia³a¶ USG robione? bardzo d³ugo musisz czekaæ na wyniki.
A no bo reszta tych wyników pojecha³a do innego laboratorium.
Tak USG mia³am robione, podobno wszystko w porz±dku.
__________________
ksi±¿ki na wymianê

mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-03, 21:27   #2214
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Nameria Poka¿ wiadomo¶æ
Glukoza za niska 68 mg/dl
Wczoraj robi³am insulinê i wysz³a te¿ za niska 3,2 gdzie norma jest od 6 do 27
Co mo¿e byæ przyczyn± takiej niskiej insuliny? Do lekarza idê dopiero pod koniec przysz³ego tygodnia. Jutro idê do dermatologa ale w takim wypadku nie wiem czy jest sens
Krzywa cukrowa i insulinowa 3punktowa, w aptece kupisz 75g glukozy, któr± zabierasz ze sob± na badania. Musisz zobaczyæ jak zachowuj± siê oba po podaniu roztworu, bo jeden pomiar na czczo to za ma³o.
Powodzenia

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka¿ wiadomo¶æ
A no bo reszta tych wyników pojecha³a do innego laboratorium.
Tak USG mia³am robione, podobno wszystko w porz±dku.
u mnie wysy³aj± do Krakowa (jakie¶ 80km) a na wyniki czekam jakie¶ 3dni max.
yhm, no dobra to czekamy cierpliwie dalej
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-03, 22:15   #2215
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ



u mnie wysy³aj± do Krakowa (jakie¶ 80km) a na wyniki czekam jakie¶ 3dni max.
yhm, no dobra to czekamy cierpliwie dalej

No niestety, to Szczecin, tu zawsze wszystko jest inaczej
Kurcze, moze to trochê g³upie ale cieszê siê trochê ze te DHEA-s i wit D wysz³y zle bo przynajmniej moze dowiem siê w koncu po dwóch latach co mi jest, a nie tak jak do tej pory ze wszystkie wyniki wychodzi³y ksi±zkowo idealne.
Ciekawe jak ca³a reszta.
__________________
ksi±¿ki na wymianê

mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-04, 11:27   #2216
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Moja mama posz³a dzisiaj do lekarza rodzinnego z moimi wynikami. Popatrzy³ na nie i powiedzia³ ze wszystko jest dobrze, co z reszt± sama wiem po tych wynikach, powiedzia³ ze niedobór wit D i podwyzszone DHEA-s nie wp³ywaj± na w³osy ani cere i ze ma poczekaæ na resztê wyników ale jego zdaniem mam "chor± duszê i ukryt± depresjê i ze to wszystko wina stresu i powinnam isæ do psychiatry" hahaha no my¶la³am ze padnê jak ona mi to powiedzia³a ! Doda³ jeszcze ze zupe³nie niepotrzebnie odstawi³am mleko bo pije je od urodzenia wiêc nie jestem uczulona i niepotrzebnie tak eksperymentuje.
__________________
ksi±¿ki na wymianê

mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-04, 12:39   #2217
Polin9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Wcze¶niejszy problem z wypadaniem w³osów ignorowa³am t³umacz±c sobie, ¿e to na wiosnê , g³upia ja. Od pocz±tku lipca bra³am Merz. Od czerwca te¿ olejek Khadi i ampu³ki Furterer. Ju¿ pod koniec lipca zauwa¿y³am mniej wypadaj±cych w³osów. W sierpniu by³o ju¿ ok. Dalej biorê dro¿d¿e, cynk, wcieram Amlê ( zamiast Khadi ) i Furterer a Merz zast±pi³am Regitalem. Wiêkszo¶æ szamponów i masek nawil¿aj±cych zast±pi³am tymi na wypadnie w³osów ( g³ównie maski babci Agafii, Planeta Organica i inne naturalne do których te¿ dodajê conieco ( keratynê, wit E i inne ).
Ogólnie niegdy ale to nigdy nie pie¶ci³am siê tak ze swoimi w³osami jak teraz a zawsze mia³am bzika na ich punkcie.
[/QUOTE]

A czy próbowa³a¶ Novoxidylu? Podobno jest lepsze od innych tego typu specyfików jesli chodzi o substancje czynne. No i dermatolog powiedzia³a mojej kole¿ance, ¿e tonik rzeczywi¶cie pomaga na wypadaj±ce, s³abe w³osy.
Polin9 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-04, 14:41   #2218
Atka7104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Hej! Dziewczyny , oto moje wyniki , na wolny TESTOSTERON nadal czekam.
3 d.c

ESTRADIOL 32,10 pg/ml
f. folikularna 19,5 - 144,2
f. owulacyjna 63,9 - 356,7
f . lutealna 55,8 - 214,2
menopauza <32,2

FSH 41,86 mlu/ml
f. folikularna 2,5 - 10,2
f. owulacyjna 3,4 - 33,4
f. lutealna 1,5 - 9,1
po menopauzie 23,0- 116,3

LH 27 , 98 mlu/ml
f. folikularna 1,9 - 12,5
f. owulacyjna 8,7 - 76,3
f. lutealna 1,5 - 9
po menopauzie 15,9 - 54,0

SHBG 76,0 nmol/l
przed menopauz± 27,8 -146,0 nmol/l
po menopauzie 12,0 -166,0 nmol/l

17-OH PROGESTERON 1,24 ng/ml
f. folikularna 0,2- 1,3 ng/ml
f. lutealna 1,0 - 4,5 ng/ml
menopauza 0,2 - 0,9 ng/ml

DHEA- S 144,9 ug/dl
25,9 - 460,2

ANDROSTENDION 0,83 ng/ml
0,30 - 3,70

CO s±dzicie?
__________________
:conf used:
- Dermena , Piorin
- Revalid, wierzbownica ,soyfem forte, wit.A+E
- Radical ampu³ki

Edytowane przez Atka7104
Czas edycji: 2014-09-04 o 14:47
Atka7104 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-04, 18:33   #2219
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Atka7104 Poka¿ wiadomo¶æ
CO s±dzicie?
s±dzê, ¿e zbli¿aj±ca siê menopauza niestety.


Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka¿ wiadomo¶æ
Moja mama posz³a dzisiaj do lekarza rodzinnego z moimi wynikami. Popatrzy³ na nie i powiedzia³ ze wszystko jest dobrze, co z reszt± sama wiem po tych wynikach, powiedzia³ ze niedobór wit D i podwyzszone DHEA-s nie wp³ywaj± na w³osy ani cere i ze ma poczekaæ na resztê wyników ale jego zdaniem mam "chor± duszê i ukryt± depresjê i ze to wszystko wina stresu i powinnam isæ do psychiatry" hahaha no my¶la³am ze padnê jak ona mi to powiedzia³a ! Doda³ jeszcze ze zupe³nie niepotrzebnie odstawi³am mleko bo pije je od urodzenia wiêc nie jestem uczulona i niepotrzebnie tak eksperymentuje.
Chora duszyczko nie pokazuj rodzinnemu wyników badañ hormonów, bo to bez sensu. Niech siê zajmie przepisywaniem syropu i witaminy C, bo od tego jest.

Cytat:
DHEA-SO4 nie wi±¿ê siê z SHBG (jak testosteron), tote¿ jego stê¿enie jest niezale¿ne od poziomu bia³ka no¶nikowego. Nie wykazuje znacz±cych wahañ dobowych (jak kortyzol) i zmienno¶ci z dnia na dzieñ. Stabilne i wysokie stê¿enie DHEA-SO4 (100-500 razy wiêksze od stê¿enia testosteronu) powoduje, ¿e jest dobrym wska¼nikiem wydzielania androgennych hormonów nadnerczowych. Pomiar DHEA-SO4 równocze¶nie z wolnym testosteronem, stanowi przesiewowe badanie w kierunku hiperandrogenizmu, jako przyczyny wirylizacji, hirsutyzmu i alopecii (³ysienie) u kobiet oraz przedwczesnego i opó¼nionego dojrzewania ch³opców.
Nadnercza s± najwa¿niejszym ¼ród³em DHEA/ DHEA-SO4, jednak jedynie oko³o 50% DHEA znajduj±cego siê w osoczu jest pochodzenia nadnerczowego. Poza nadnerczami, ¼ród³em obu form s± j±dra (5% DHEA-SO4 i 10-25% DHEA ) oraz o¶rodkowy uk³ad nerwowy. Biologicznie nieaktywny DHEA-SO4 powstaje w nadnerczach i innych tkankach w wyniku szybkiej sulfatacji DHEA. Stanowi rezerwê osoczow± dla DHEA, a jego reaktywacja nastêpuje wyniku usuniêciu grupy SO4. Hydrofilny DHEA-SO4 jest g³ówn± form± kr±¿±c± we krwi, DHEA natomiast jest form±, wewn±trzkomórkowo metabolizowan± do androgenów i estrogenów. Nasilenie sulfatacji/ desulfatacji w poszczególnych tkankach determinuje w nich proporcjê DHEA do DHEA-SO4, a po wydzieleniu DHEA-SO4 do krwi – miejscow± aktywno¶æ DHEA. DHEA/ DHEA-SO4 s± prekursorami testosteronu, dihydrotestosteronu (DHT) i androstendionu u mê¿czyzn oraz estradiolu u kobiet.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-09-04 o 18:45
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-09-04, 18:36   #2220
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Poka¿ wiadomo¶æ
Margo, ale 100 -150 tys to ma czlowiek , ktoremu nadmiernie nie wypadaja od wielu lat, wiec to ze ja mam o wiele mniej jest jak najbardziej mozliwe. Lysemu tez powiesz, ze to niemozliwe, ze nie ma wlosow, bo statystycznie czlowiek ma 100 tys ? To mi przypomina anegdote z artykulu o normach laboratoryjnych. Trzeba do lekarza olewczo podchodzacego do przekroczonych norm przyjsc z butami w rozmiarze 37 i kazac mu sie w nie wcisnac, bo przeciez rozmiar 37 miesci sie w normie europejskiej wsrod 40 latkow np.
Ja dzisiaj wyciagnelam jeszcze wiecej niz zwykle i nie mam juz sily walczyc..chyba musze pogodzic sie z faktem, ze juz nigdy nie bede czula sie dobrze w swoim ciele. Wystawilam sobie lustro na balkon, zeby sie im przyjzec obiektywnie - cos okropnego. Podcielam kolejne cm, ale to nic nie zmienia. Nie zetne krocej, bo w zyciu siebie takiej nie zaakceptuje. W dodatku obawiam sie, ze wybarwienie mnie dotyczy, bo jestem juz prawie blondynka - jak ogladam sie pod slonce. W domu przed lustrem wygladaja na ciemniejsze, na zdjeciach to w ogole na czarne, ale tak naprawde sa bardzo jasne. Nie bywam na sloncu az tyle, zeby mi kolor wypalilo.
4 miesiace juz trwa moje pogorszenie , z krotkimi przerwami. Dzis sa sweizo podciete, to jeszcze jakos wygladam, ale za miesiac to nie wiem co bedzie. Ten Pantostin tez juz by mogl laskawie zaczac dzialac, bo juz chyba ze 2 tygodnie go stosuje.
Po odstawieniu pigulek wlosy moga leciec nadal do roku. Byle komplikacja i bedziesz musiala odstawic, jesli wrocisz. Za bardzo sie niecierpliwisz, co rozumiem, ale na efekty kuracji czylkolwiek trzeba czkac zazwyczaj kimka miesiecy przynajmniej. Kiedys odstawisz pigulke i bedziesz musiala drugi raz przez to przechodzic. Ja gdyby nie pcos nigdy w zyciu bym tego dziadostwa nie brala. Po loxonie bedziesz miala odrost, najpewniej, wiec po co jeszcze truc organizm ?

Atka, gdzie te Twoje wyniki ? Do tej pory juz je chyba masz ?
Gosia widzia³am Twoje zdjêcia które tu wstawia³a¶ i jeste¶ naprawdê piêkna, nawet je¶li Ci lec± w³osy nie ma powodów do kompleksów.
My¶la³a¶ kiedy¶ o jakim¶ zagêszczaniu , doczepkach ? ja my¶lê o delikatnych doczepkach, ¿eby chocia¿ troche w³osy wydawa³y siê gêstsze, my¶le ¿e napewno bym siê dziêki temu lepiej poczu³a , a wiadomo im mniejszy stres tym mniej w³osów wypada. a przez te wypadanie w³osów ciagle jeste¶my smutne jak widzimy t± nasz± rzadziznê na g³owie a o tylko potêguje problem.
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.